Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mágusok

bbarbi
Létrehozva: 2004. február 15. 18:06
Sziasztok!
Tudna valaki ajánlani nekem olyan mágust, aki tutira létre tud hozni szerelmi kötést, és esetleg azt is megmondja, ha nem fog menni a dolog, tehát nem csak a pénzemet akarja leszedni?
Főleg olyan emberek érdekelnének, akik nem hirdetik magikat Interneten, médiákban, újságokban stb, hanem "rejve, csendeben" dolgoznak.
Ha esetleg tud valaki ilyet, kérem írjon privátban nyugodtan, nagyon hálás lennék a segítségért...

Szerelmi kötéssel kapcsolatos tapasztalatok is érdekelnének.

Várom a hozzászólásokat:

Barbi
  1. 2004. március 4. 21:10351.
    Barbi. . . nézz rá az arcára, a szemébe. . . . . . . . . ami a lélek tükre. . . . mit látsz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715392 (348)
     
  2. 2004. március 4. 21:06350.
    Az egész világ szakrális, de ez sajnos ugyanannyira megtévesztő csapda lehet, mint a "minden Isten -minden Egy" felfogás.

    Mert igaz ugyan, de csak míg vissza nem térsz. Onnantól minden egy- de minden különböző is (leginkább egy fraktál-képpel tudnám szemléltetni).
    Minden szakrális és mégis jelen vana profán is. Szent szajha. Szűz anya. A megvilágosodást elősegítő oximoronok.

    látod, máris jelen van egy szakrális és egy profán értelemmel.
    Van, aki számára a szent szajha semmi több, csupán egy értelmetlen paradox szóösszetétel. Van, aki számára magában hordja a teljességet ;))

    Eliadétől éppen most olvasom az említett művet, nagyon jól megfogta a téma lényegét. Jövő héten úgyis előadást tartok az egyetemen a Mágikus világfelfogás története szemináriumon. . . ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (347)
     
  3. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. március 3. 22:18349.
    Az a baj vele, hogy nem mindig tiszta eszközöket használ, legalább is sokan mondták ezt. A sötét erők segítségét is igénybe veszi. Én nem szeretnék asztalt táncoltatni. Engem csak a mágia pozitív, világos, fényes (nehéz ezt megnevezni, hogy milyen) oldala érdekel, de az is csak elméletileg. De egyébként én nem ismerem személyesen Lillyt, úgyhogy személy szerint nincs bajom vele, csak nem szeretnék tőle tanulni. Csak erre utaltam. Meg az olyanoktól sem, mint Frabato, Vito, Lui Padre és társai. Nem tetszenek. Ennyi.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_715392 (348)
     
  4. 2004. március 3. 21:16348.
    Mi a baj Kárpáthy Lilivel?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (347)
     
  5. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. március 3. 15:35347.
    Igen, valami ilyensmit szerettem volna én is elmondani. A mágia, maga az élet. Számomra az élet teljes egészében szakrális, ezért nagyon sok bajomgyűlik meg olykor azokkal (és az a többség), akik a profán világban élnek. Ahhoz, hogy mégis itt éljek, és szilárdan tegyem azt, ami a dolgom, nagy lelkierőre van szükségem. De ezt meg is kapom Istentől. Főleg mostanában érzem a szinte mindenhonnan felém sugárzó szeretetenergiát.

    A szakrális "térhez" tartozhat egy egyetemi tanóra, amikor azzal a szándékkal megyek be az ajtón, hogy ott mindegy, mivel kapcsolatos a téma, valamilyen misztérium szele csapja meg a diákokat, és érezzenek meg valamit a titokzatosan csodálatos világból. (Persze könnyű dolgom van, mert nem pl. pénzügyet tanítok, hanem irodalmat. :)) Igen, a mágia bölcsességet jelent. És még?

    Musan, olvastad M. Eliade: A szent és a profán c. művét? Szerintem nagyszerűen írja le a lényegét a kétfajta világszemléletnek.

    A wicca-ban igaz nem Kárpáthy Lillyk tanítanak? Arra nemigen lenne érkezésem, hogy ők okítsanak.
    előzmény:
    Musan (346)
     
  6. 2004. március 3. 11:20346.
    hmm. . . a mágia szó eredetileg a magii törzsnévből ered, ez egy nem-árja méd törzs volt, tagjai voltak a magusok, vagy más néven bölcsek.

    *A mágia szerintem erő, egész pontosan teremtő erő, teremtő készség*
    Ez egész szép meghatározás, de ez csupán az egyén mágikus tulajdonságát jelenti.

    A mágia maga az Élet, azaz a szakrális születés, élet, halál és túlvilági lét.

    a mágikus valóság tehát ugyanaz is lehet, mint a profán valóság -egy profán ember számára- de ugyanakkor rendelkezik egy, a hétköznapin túlmutató síkkal, dimenzióval: a szentség dimenziójával.

    Bármit teszel, ami számodra szakrális, szent, mágiával élsz.
    ebből a szempontból a valódi feketemágia az, ami profánná azt, ami szent. és mocskossá, ami profán.

    De hát hagyjuk a színekre osztást ;)

    persze, mindez a saját elgondolásom ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (345)
     
  7. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. március 3. 07:36345.
    Szia Musan!

    Most egyelőre csak röviden, mert nagyon sietek.

    A mágia szerintem erő, egész pontosan teremtő erő, teremtő készség: iMAGInació˝= mágia, azaz ez előbbi tudatos irányítása. Valamilyen szinten tudatosítása isteni lényegünknek, a bennünk szunnyadó spiritualis erőnek. Olyan jelképrendszerek sora, amely egész kultúránkat meghatározza. Ma is ez vesz bennünket körül, csak mintha teljesen elfelejtettük volna. A kulturális emlékezetünk leglényegesebb kapcsolódási pontjai, amelyek mint rejtett kötelékek tartják az emberi kultúra és gondolkodás többrétegű hálóját.

    Kb. ennyi most, de jó a kérdés, és jó lenne itt beszélgetni erről, ha van kedvetek.
    előzmény:
    Musan (344)
     
  8. 2004. március 2. 22:45344.
    Ja, még azt akartam megkérdezni, hogy szerinted, aravel, mi az, hogy "mágia"?
    előzmény:
    Musan (343)
     
  9. 2004. március 2. 22:44343.
    hmmm. . . mielőtt válaszolnék, egy-két dolog:
    a mágia gyakorlati részének töredéke csupán a ceremoniális mágia, bár a legtöbb ember számára ez adja a legtöbbet, hiszen a ceremónia nem más, mint segítség az agy számára, hogy megfelelően fókuszálni tudjon (mint a szemüveg a gyengénlátó szemnek).

    Elfogadható iskolát keresel? Ha nem vagy tisztában az alapokkal, akkor a www. wicca. hu-ra menj föl, az általam ismert _összes_ tanfolyam közül az övék a legszínvonalasabb.

    Ha nem tanfolyamosdit akarsz, akkor keresd meg a mestered. ;)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (342)
     
  10. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. március 2. 20:49342.
    Sziasztok!

    Fölmerült bennem egy kérdés: miért tanul valaki (esetleg, ha saját példát tudnátok mondani, az még jobb lenne) mágiát? Engem elméletileg érdekel a mágia, nem szeretném megtanulni a ceremoniális részét, mert azt hiszem, hogy az számomra fölösleges, de a története és elmélete érdekelne. Kérdés: (amelyre akár privátban is várom a választ) Melyik az elfogadható és megfizethető iskola Budapesten számomra? Válaszotokat előre is köszönöm!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. március 2. 09:39341.
    oks ;)
    előzmény:
    Pixi- (340)
     
  12. 2004. március 1. 20:45340.
    Ez a nagy vigyor a 338-asnak szólt, a 337-es választ köszi. . . . . . . .
    előzmény:
    Musan (338)
     
  13. 2004. március 1. 20:43339.
    :-)))))))))))))))
    előzmény:
    Musan (338)
     
  14. 2004. március 1. 20:41338.
    a Mágusokkal, vagy a kóklerekkel?
    előzmény:
    coolgabe (336)
     
  15. 2004. március 1. 20:40337.
    min is mulattam? irónia a komolyságban, komolyság az iróniában ;)
    előzmény:
    Pixi- (332)
     
  16. 2004. március 1. 17:03336.
    Na de most hogy allunk a magusokkal?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_347635
    Torolt_felhasznalo_347635
    2004. március 1. 16:35335.
    Szia Coolgabe!

    Az érzés sajnos többek számára ismerős, mint kéne. Bár éltem ennél - számomra- cifrábbat is. . .
    És igen, ilyen helyzetek után nincs más, mint eldönteni, hogy lefekszel és meghalsz, vagy felkelsz és nekifutsz mégegyszer. Tudod, az esélyek. . .
    Engem anno két gondolat billentett helyre: , Ennyire nem lehetek könnyű préda. . . , 2, Valahol van valaki, aki pont olyan magányos nélkülem, mint én nélküle. . . És hinni KELL, hogy jön még jobb, különben megintcsak drasztikusan csökkennek az esélyek- még a túlélésre is. . .
    Ha körülnézel, az egész világ meg van zakkanva.
    Kommunikálni meg egyik fél sem tud. . . talán pont a magával hurcibált félelmei miat.
    Azt gondolom, ha tényleg el tudtad harag nélkül engedni őket, nagyjából megtetted amit lehetett. A dolog fájdalmas következményei sajnos más lapra tartoznak. . .
    A magam részéről azt hiszem, hogy ha anno nem kapom meg azokat a pofonokat, talán nem tudnám most értékelni a páromat. Ráadásul, nem is találkoztunk volna- vagy nem igy. És valami lehet ebben az ő részéről is. . .
    Persze, mindenki esete más, és jóval fiatalabb is vagyok nálad. . .
    előzmény:
    coolgabe (308)
     
  18. 2004. március 1. 10:19334.
    ez nem semmi. . . . . :-)
    Én is jól érzem magam. . . . a kommunikáció, az emberek, hogy sok minden érdekel. . . . . . . ez klassz.
    :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (333)
     
  19. Torolt_felhasznalo_209330
    Torolt_felhasznalo_209330
    2004. március 1. 10:16333.
    Jé, tényleg? Én is ikrek vagyok az ikerben. Valaki azt mondta, hogy szörnyű párosítás, de azért én jól érzem magam. :)
    előzmény:
    Pixi- (332)
     
  20. 2004. március 1. 07:57332.
    Nyilván azért kellett túladnom a Beszélgetések Istennel c. könyv. - mert nincs rá szükségem.
    Bár most a kíváncsiság hajtott, ezért játszott velem a gondolat. A nyáron megismerkedtem egy pasival, aki irómédiumnak mondta magát. Hajtott a kíváncsiság, le is hozott infót, csak mint később kiderült, nem attól jött az infó, akitől szerette volna. Szerencsére hamar rájöttem, a nyilvánvaló jelekből, és elmondtam neki, mert érzetem, hogy a segőkészség motiválta. Valószínű azért kellett, hogy mi találkozzunk, hogy felnyissam a szemét. Hát mit mondjak, összeomlott, de végre tisztán lát. Felismert olyan dolgokat, amiket eddig nem.
    A lényeg, az, hogy ennek a könyvnek a hatására kezdett el írni. Azt gondolta, ha a szerzőnek sikerült, neki miért ne?? elég veszélyes terület. . . . . . .
    Nem is kell már a könyv :-))))))))))

    A segítség adásról oldalakat írhatnék. Ott van a fiam elsősorban. Édesanyám, aki nem fogadta el a segítő kezem, meghalt. Éveket töltöttem el gyógyítók mellett. . . . . . tudom, mit tehetünk, és mit nem.

    Akkor most min mulattál Musan. . . . . . . . ? Iker, vagyok az ikerben. . . . . nem hagylak békén. . . :-)))))))))))
    előzmény:
    Musan (330)
     
  21. 2004. március 1. 00:32331.
    a csótány, a patkány, a skorpió és a hangyák. meg a baktériumok és a gombák.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_209330 (318)
     
  22. 2004. március 1. 00:30330.
    tudod te is jól, hogy aki nem akarja a segítséget, azon nem lehet segíteni. Megkeresett egy ismerősöm, hogy tudnék-e valamit kezdeni egy rákos sráccal, egyre több az áttétele és még fél évet adtak neki a dokik. Megkérdeztem, hogy képes-e hinni? Azt mondja erre: nem, mert ahhoz túl racionális. Nem HAJLANDÓ hinni.

    Mit lehet az ilyennel kezdeni? Megmozgathatsz hegyeket is, meg is gyógyíthatod, de mert a valódi okot nem oldottad meg, újra rákos lesz. Vagy még rosszabb.

    Az emberek sajnos ostobák. Mi csak annyit tehetünk, hogy egyesével halásszuk ki őket a szürke tömegek tengeréből és segítünk, hogy megtalálja saját útját.
    Esetleg könyvet írunk, hogy többeket elérjünk egyszerre, de sajnos nagyon kevesen vannak, akik képesek egy könyvet úgy megírni, hogy minden olvasó úgy érezze, hozzá szól. . .
    előzmény:
    Pixi- (310)
     
  23. 2004. március 1. 00:25329.
    ilyet már hozzám is hozzámvágtak ifjú serdülőkoromban. Akkor ugyanilyen gondolatok jutottak eszembe (legfeljebb én puszta kézzel ütöttem volna addig, amíg több foga van, mint füle). És tudod mit, ? Igazuk volt. Ők nem érdemeltek meg engem, mert azt hitték, nem érdemelnek meg engem. A Mágusok első szabálya ;)

    És igazuk lett. Megtaláltam azt, aki "megérdemel" engem és akit én is megérdemlek.

    Mert sokan ezt nem veszik kellően komolyan: méltóvá kell válnunk a Társunkra.
    előzmény:
    coolgabe (308)
     
  24. 2004. március 1. 00:20328.
    nohát, kezdenek kiismerni. . . ajjajj ;))
    előzmény:
    azott (290)
     
  25. 2004. március 1. 00:19327.
    nem :0)
    előzmény:
    Pixi- (287)
     

Címlap

top