Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2011. július 28. 08:35576.

    Kedves Tagok!

    A márciusi siket szépségverseny egyik támogatója olyan hallássérülteket keres, akik kézzel hímeznek, és vállalnának nagyobb tételben ruha hímzést.

    Kérem, hogy amennyiben valaki vállalna ilyesmit, vagy tud olyan hallássérültről vagy egyéb megváltozott munkaképességű személyről, aki tud hímezni, a bpsiketek@sinosz.hu címen jelezze felénk.

    Köszönöm előre is a segítséget:

     

    Horváth Zsófia

    megyei titkár

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  2. 2011. július 26. 11:18575.

    Kedves Tagok!

     

     

    A Hotel Panda Kft. sürgősen keres munkavállalókat az alábbi munkakörökbe:

     

    - szakács - nem fontos a végzettség, de tapasztalat és hozzáértés mindenféleképpen!

     

    - konyhai kisegítők - betanított munka, végzettség nem szükséges. Ide azonban kizárólag rehabilitációs járadékban részesülő, TÁMOP keretében foglalkoztatható személyeket tudnak felvenni. TÁMOP keretében több, a fenti munkakörre alkalmas személyt tudnak foglalkoztatni.

     

     

     

    Jelentkezés fényképes önéletrajzzal és rövid motivációs levéllel:

     

    Dr. Gergely Krisztina, drgergely@t-online.hu

     

     

    Információ telefonon: Dr. Gergely Sándorné 20/571-69-12
    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  3. 2011. július 25. 14:40574.

    Támogató iroda adminisztrátor

    Feladatok:

    •             E-mailek kezelése

    •             Táblázatok összerakása, formázása

    •             Áruházi hírek szerkesztése

    •             Az áruházi problémák kezelése

    •             Kommunikációs anyagok formázása (word használata)

    Elvárások:

    •             számítógépes ismeret, excel és word készségszinten, internet rendszeres használata

    •             középfokú iskolai végzettség

    •             önálló munkavégzés

    •             Kreativitás

    •             Jó kommunikációs készség

    Előnyök:

    •             angol nyelvismeret

    •             irodai tapasztalat

    •             kereskedelmi tapasztalat

    •             HTML program ismerete

    •             határozott személyiség

     

     

    Jelentkezés: Fényképes önéletrajzzal abpsiketek@sinosz.hu vagy abp.nagyothallok@sinosz.hu címen!

     

     

    előzmény:
    Bbohar (573)
    2011-07-25  14:40
  4. 2011. július 25. 14:40573.

    Kedves Tagok!

    A budaörsi tesco három területen is keres megváltozott munkaképességű munkavállalókat!

     

     

    Rendelési adminisztrátor

    Feladatok:

    •             Rendszeradatbázisokba napi adatfeltöltés, adatmásolás

    •             Excel táblázatok napi frissítése

    •             Excel feladatokban előre meghatározott metodika alapján adatok számolása

    •             Makró futtatás

     

    Elvárások:

    •             számítógépes ismeret: excel használat elvárás, access és visual basic pedig előny

    •             angol nyelvismeret pontos szintje: nem elvárás az angol nyelv, de előny

    •             iskolai végzettség: középfokú

    •             a sok táblázat miatt fontos hogy lásson a leendő kolléga, mert az összefüggéseket csak így tudjuk elmagyarázni, betanítani

     

     

    Költség kontroll adminisztrátor                                                              

    Feladatok:

    •             Excel táblázatkezelés

    •             Adatgyűjtés (Oracle-ből, E-SHOP rendszerből, társosztályoktól, áruházaktól)

    •             Kimutatások, riportok, diagrammok készítése excelben

    •             Kapcsolattartás az áruházakkal és a társosztályokkal (Outlook, telefon)

    •             Támogatás prezentáció (Power point) és kommunikáció (Word) készítésben

    •             Támogatás angol fordításokban

     

    Elvárások:

    •             Excel – Haladó szint (Függvények, Kimutatások, Diagrammok stb.);

    Outlook  - Felhasználói szint (Levelezés, Naptár stb.);

    Word – Középszint (Levelezés, Kommunikációs anyagok szerkesztése képekkel)

    Power Point – Középszint (Prezentációk készítése ábrákkal, képekkel)

    •             Angol nyelvismeret előny, de nem elvárás

    •             Középfokú végzettség (számítástechnikai végzettség előny)

    •             Pontosság (riportokban), Motiváltság, Terhelhetőség, Rugalmasság,

     

     


    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  5. 2011. július 25. 10:17572.

    8.    Dimenziók:

          Kezelt kiadványok száma: hetente 10-20 fajta/hét

    9. A munkakörbe tartozó feladatok alapján végzett tevékenység jellege:

       A DM Hungary Kft. által elvállalt terjesztési feladatok végrehajtása, a reklámújságok,

       szerkesztett kiadványok határidőn belül a lakossághoz történő eljuttatása

     

    10.  Az alkalmazás feltételei alkalmazotti jogviszonyhoz:

    -      betöltött 18. év

    -      Fizikai munkára való alkalmasság

    -      Mobiltelefonos elérhetőség

    11.   Munkakörülmények: A terjesztési területen, szabadban végzett fizikai munka

    12.          A munkakör összefüggései - a munkaköri kapcsolatok jellemzői:

     

    a.) Irányítási jellemzők:

    Közvetlen felettese:      területi vezető

    b.) A munkakör keretei és határai:

    A DM Hungary Kft. által kiadott munkautasítások határozzák meg a munkakört.

    c.) Kapcsolatok:

          - belső:

    Terjesztési vezető, területi vezető, raktáros, szállító

     

    Fényképes önéletrajzzal jelentkezni lehet:

     

    Bolcsik Zsolt

    office@worktogethr.hu      

    +36-20-502-92-58

    w ww.worktogethr.hu

    előzmény:
    Bbohar (571)
    2011-07-25  10:17
  6. 2011. július 25. 10:17571.

    A WorkToGetHR megváltozott munkaképességű jelölteket keres, akik a lentebb található feladatokat el tudják látni, megbízóikkal együtt tudnak működni.

    „Cégünk a WorkToGetHR végzi megbízó részére a toborzási feladatokat, továbbá segédkezik a keresés-kiválasztási folyamatban. Cégünk a közvetítésért jelöltek felé külön díját nem számít fel, a jelöltek közvetítése teljesen díjtalan.”

     

    Megbízó biztosít munkavállaló számára:

    Heti 5 nap 4 órás kiadványterjesztői munkát4 órás minimálbér, amely br. 39.000.-FT.Kiadványok szállításához szükséges kézikocsiEgyéb a munkaköri leírásban meghatározott juttatás…

    A munkaköri leírás (A teljes dokumentum megtalálható a mellékletben)

     

    A munkakör célja:

          A DM Hungary Lapterjesztő Kft. által elvállalt terjesztési feladatok végrehajtása: a reklámújságok, szerkesztett kiadványok határidőn belül a lakossághoz történő eljuttatása.

            Fő feladatok:

    1.    A terjesztő az átvett kiadványokért, és a terjesztés megfelelő minőségben, határidőre történő elvégzéséért anyagilag, erkölcsileg, és munkajogilag felelős!

    3.    A heti terjesztési feladatokról a terjesztő a területi vezetőtől értesül, általában előző hét pénteken sms-ben, telefonon, vagy e-mailben.  A kiadványok átvétele történhet a lokális raktárban, illetve kiszállítás esetén deponáló helyen vagy a terjesztő lakásán. Az átvétel helyét a területi vezető határozza meg a terjesztővel való egyeztetés után.

    4.    Raktárból történő munkavégzés esetén a kiadványok átvételére naponta 9-12 és 14-16 óra között van lehetőség. A kiadványokat a raktáros adja ki a terjesztőnek a területi vezető által elkészített lista alapján. A kiadványok átvételét alá kell írnia.

    5.    Kiszállítás esetén a kiadványok a terjesztést megelőző napon 15-20 óra között kerülnek kiszállításra a terjesztőkhöz, illetve a deponáló helyekre. Rendkívüli esetben, amelyről a területi vezető értesíti, előfordulhat, hogy a terjesztés napján pótlólagos kiszállítást végzünk reggel 8 és 10 óra között.

    6.    A terjesztést naponta 10-20 óra között kell elvégeznie. Azt, hogy melyik területen mikor fog dolgozni, a terjesztés napján reggel, Önnel egyeztetve, a területi vezető jelöli ki. A munkavégzés során a kijelölt területtől csak a területi vezető előzetes engedélyével térhet el.

    7.    A terjesztést a kiadott címpontlista és a terjesztési körzet térképe alapján kell adott területen elvégezni.

    8.    Köteles a munkavégzéshez kiadott eszközök állapotát, állagát megőrizni.

    9.    A kiadványok átvétele után azokat, amennyiben szükségesnek tartja, összerakhatja, azaz a haladás útvonalának megfelelően, címpontonként csoportosíthatja őket. Az összerakás során tilos a kiadványokat egymásba húzni!!!

    11.  A kiadványokat a helyszínre ki kell vinni, majd a térképen berajzolt terjesztési útvonalat követve a terjesztést végrehajtani.

    12.  A kiadványokat mindig teljesen a postaládába, illetve a gyűjtőládába kell helyezni, abból nem szabad kilógnia.

    13. Lakásonként mindig egy példányt kell terjesztenie minden egyes kiadványból.

    14.  A kiadványokat nem szabad egy kötegben a lépcsőházban letenni, a kapu kilincsébe tűzni, vagy a kuka tetejére rakni.

    15.  Tilos a kiadványokat határidőn túl terjeszteni!

    16.  A terjesztés segítése érdekében kiadott kulcsokat, kódokat tilos lemásolni, másoknak átadni, terjesztésen kívül más célra felhasználni.

    17.  Amennyiben a gondos terjesztés ellenére marad kiadványa, azt nem dobhatja ki sohasem a szemétbe, hanem vissza kell juttatnia a raktárba.

    18.  A terjesztés megtörténtét jelentenie kell a területi vezetőnek.

    19.  Amennyiben terjesztés közben bármilyen probléma merül fel, jelentenie kell a területi vezetőnek.

    20.  A terjesztési folyamat közben, és utána minőségi, és mennyiségi ellenőrzést végzünk a munka teljesítéséről. Az itt felmerülő problémákat közöljük Önnel, melyeket köteles figyelembe venni, és kijavítani a terjesztés során.

    21.  Terjesztőink más lapterjesztéssel foglalkozó cégnél munkát nem végezhetnek, ilyen vállalkozásuk nem lehet. Amennyiben más lapterjesztő cégtől megkeresik őket munkaajánlattal, azt a területi vezetőnek azonnal jelenteni kell.


    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  7. 2011. július 14. 16:47570.

    Kedves Tagunk!

     

    Az alábbi munkalehetőségről kaptunk információt:

     

    Budapestre keresnek kertészkedésre és könnyű fizikai munkára büntetlen előéletű, csendes fiatalembert. A kertész képzettséggel előnyt jelent, de nem feltétel.

    Vidékiek számára a szállás biztosított.

    A munkát július 19-étől lehet kezdeni.

     

    Érdeklődni az alábbi telefonszámon lehet: 0630/316 88 81

     

     

    Üdvözlettel: 

     

    Karvalics Brigitta

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  8. 2011. július 14. 16:47569.

    Kedves Tagok!

     

    Az alábbi munkalehetőséget ajánlom figyelmükbe:

     

    A Demax Művek Nyomdaipari Kft. várja azon jelentkezőket, akik szívesen dolgoznának nyomdánkban a kézi kötészeten napi 6 vagy 8 órás műszakokban (6-12-ig vagy 6-14-ig), csomagolás, tűzés, ragasztás, duplózás, etikettezés stb. munkakörökben.

     

    Nagyon meg voltunk elégedve a korábbi jelentkezőkkel, reméljük ismét számíthatunk rájuk és újak jelentkezésére egyaránt!

     

    A jelentkezéseket és a munkával kapcsolatosan felmerülő további kérdéseket erre az e-mail címre várjuk: JN@demax.hu

     

     

    Üdvözlettel,

     

    Jelenek Nikolett

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  9. 2011. június 25. 19:01568.
    Dabason élőknek a Sinosz lapján van egy csomó álláshirdetés!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. június 17. 07:18567.

    Köszi Évi!

     

    Jó a video,amit belinkeltél.

    Én most zumbázok,persze egyedül,dvd-re,de nagyon szuper.

    előzmény:
    adamati (566)
    2011-06-16  20:42
  11. 2011. június 16. 20:42566.

    húúú de jóóóóó, ÖRÜLÖK a sikerednek!

     

    ezt a mambót nézzéteek meg szuperrrrrrr

    előzmény:
    anita222 (563)
    2011-06-16  13:18
  12. 2011. június 16. 16:01565.

    Köszi!

     

     

     

    Neked külön köszönöm,hogy mindig belinkeled ide a munkalehetőségeket!

    előzmény:
    Bbohar (564)
    2011-06-16  14:47
  13. 2011. június 16. 14:47564.

    Nagyon örülök neki!!!!!!!!

     

     

    Itt egy következő, talán ismertek valaki akinek jó lenne:

     

    Kedves Tagok!

    Egy munkalehetőséget továbbítok Önöknek:

     

    Cégünk jelenleg ismét alkalmazottat keres, mosás, vasalás munkafeladatok elvégzésére, 1 főt 7 órában és 1 főt 4 órában.

    A munkavégzés helye Bp., XIII. ker. Árpád híd közelében van.

     

    Jelentkezni lehet:

    Kis Emília

    emilia.k@koloko.hu

    0630/640-29-79 

    előzmény:
    anita222 (563)
    2011-06-16  13:18
  14. 2011. június 16. 13:18563.
    SIKERÜLT!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. 2011. június 15. 08:25562.

    Szia!

    Írd be a kérdéséket, biztosan páran válaszolunk.

    Szerintem ilyen hallókészülékre legfeljebb a fiatalok vevők.

    Hallásérűltek között több az idősebb.

    Akinek súlyos hallásérülése van úgyis észreveszik.

    Szerencsére a megértő emberek vannak többségben.Tapasztalatom szerint.

    előzmény:
    cza (560)
    2011-06-11  09:13
  16. 2011. június 14. 14:36561.

    Szia Évi!

     

    Felkerült a 7végén a sinosz honlapra a lista,hogy kiknek sikerült.Sajnos nem vagyok köztük,de annyira bántott a dolgo,hogy ma irtam,hogy vajon mit rontottam el a próbamunkán? Erre kapok egy választ,hogy sajnos nem kapták meg,pedig május 31.-én elküldtem,benne van az elküldött mappákban és ma Ők is látták,hogy mikor küldtem el.Azt irták még,meglátják mit tehetnek,de gondolom úgysem tesznek semmit.

    Hát most nagyon elkeseredtem,mert itt a semmi munkalehetőség nincs és egyrészt már kezdem magam halálra unni,másrészt a pénz is kéne.

    előzmény:
    adamati (558)
    2011-05-30  16:23
  17. cza
    cza
    2011. június 11. 09:13560.

    Kedves Mindenki!

     

    Az ELTE szakszemináriumának keretében cikket írok olyan hallókészülékekről és kerekesszékekről, amelyek egyben mint designtárgy, kiegészítő is funkcionálnak.
    Ez lehet egy különleges design-nal rendelkező (pl.: a Siemens néhány hallókészüléke) vagy extrém darab (pl.: http://studioblog.designaffairs.com/?p=220), de akár egy átalakított hagyományos is.

    A körkép mellett szeretnék interjút is készíteni olyan személlyel vagy személyekkel, akik ilyet használnak, illetve, ha nem, felmérni az igényeket.
    Az ismeretterjesztésen és a nyílt témafelvetésen, őszinte hangvételen túl célom megmutatni, ki hogyan viszonyul a fogyatékosságához, illetve a kerekesszékéhez/hallókészülékéhez. Esetleg szégyelli, elrejtené-e valaki, és ha igen, miért? Úgy gondolom, hogy erről a nem-fogyatékossággal élő emberek nagyon keveset tudnak, és sok előítélet - többek között - ennek köszönhető.


    Ha van kedvetek interjút adni, válaszoljatok erre a posztra, és egyeztetünk! Vagy, ha az jobban megfelel, beírom ide a kérdéseket, és meg lehet vitatni őket!

     

    Köszi szépen! Remélem, senkit sem sértek meg azzal, hogy ide írok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  18. 2011. június 10. 13:06559.

    Sziasztok!

     

    Jelentkezett még valaki a monitorozási munkára,aminek 5.-e volt a határideje?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. május 30. 16:23558.
    Hűűű de jó Anita, csak sikerüljön! Ha bármi probléma lenne a feladat megoldásában, kérdezz, talán tudok segíteni
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2011. május 30. 15:29557.

    Köszi! Elsőre önéletrajz,arra jön egy próbamunka,azt el kell végezni és beküldeni.Nem egyszerű a dolog,de remélem sikerülni fog.

    Sajnos csak két külön gépen tudom összehozni egyenlőre,mert mindegyikről hiányzik valami.

    előzmény:
    Bbohar (556)
    2011-05-30  13:59
  21. 2011. május 30. 13:59556.

    Szurkolok neked nagyon!

    Én is gondolkoztam rajta egy kicsit, de valahogy még a feladatot sem sikerült felfognom, vagy elsőre csak önéletrajz kell?

     

    előzmény:
    anita222 (555)
    2011-05-29  21:00
  22. 2011. május 29. 21:00555.

    Na képzeld írtam nekik,erre jött egy válasz,hogy köszönjük önéletrajzát.

     

    De azért most belefogtam,igaz egyenlőre két gépen tudom összehozni egy időben a dolgot,de remélem sikerülni fog.

     

    Nagyon szuper lenne,mert a pénz is kéne,itt meg semmi melólehetőség nincs.

    előzmény:
    Bbohar (554)
    2011-05-25  18:18
  23. 2011. május 25. 18:18554.
    Én sajnos nem tudom, de szerintem nyugodtan írj nekik egy emailt, kérdezd meg a SINOSZT.
    előzmény:
    anita222 (553)
    2011-05-25  14:46
  24. 2011. május 25. 14:46553.

    Szia!

     

    Szerinted,ha nekem windows 7 home premium van a gépemen,akkor jelentkezhetek a munkára?

    Köszi:Anita

    előzmény:
    Bbohar (551)
    2011-05-25  10:35
  25. 2011. május 25. 10:36552.

    A lényeg változatlan:

    A Bécsi úti Tesco áruházba (1038 Budapest, Bécsi út 258.) 4 fő 20 órás megváltozott képességű munkatársat szeretnénk a továbbiakban foglalkoztatni, határozatlan időre, 3 hónapos próbaidővel, az alábbi munkakörökbe:

     

    -          szárazáru árufeltöltő

    -          non-food árufeltöltő

    -          szárazáru éjszaka

     

    Szakképzettségi feltételhez a munkakörök nem kötöttek, de min. 8 általános iskolai végzettség szükséges és betöltött 18. életév.

    Munkakezdés ideje, kiválasztástól számított 3 munkanap után azonnal.

     

    Az önéletrajzokat a bpsiketek@sinosz.hu vagy bp.nagyothallok@sinosz.hu cí mekre várjuk minél hamarabb!

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09

Címlap

top