Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2011. szeptember 19. 12:37601.

    Majd szétvet az ideg, vidékről van szó, az én hallókészülékemet felküldték pestre mert elnémult, kaptam cserekészüléket, de az meg tegnap bemondta az unalmast. Kb. 1 perc lett volna hogy a recepciós csaj kihozza a dobozt amibe ezek a leselejtezett használt készülékek vannak és választhattam volna egy másikat, de ő nem tud segíteni, majd jöjjek vissza csütörtökön. De mondom neki hogy addig hogyan kommunikáljak basszus, meg vagyok lőve hallóka nélkül. Olyan mérges vagyok, hogy csak na, mert nem tudok megoldást találni erre :(

     

    A régebbi készülékeim már mind működésképtelenek, általában 2-3 év után már csak a baj van velük mindig, legalábbis nálam, pedig Siemes fajtát választottam, már ezzel is tele a ..... az előző is ugyanígy volt 3 évig semmi utánna 3-5 havonta futkároztam vele vissza szervizeltetni, de mivel ugye vidékről van szó ez kb. 2-3 hetes átfutást jelent mire visszakapom a javításból.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. szeptember 18. 08:43600.

    Kérek mindenkit támogassa az alábbi linket,melyet egy sorstársunk írt Orbán Viktor Úrnak!

     

    http://www.facebook.com/orbanviktor/posts/1015 0380612941093

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  3. 2011. szeptember 16. 22:15599.

    Most csak röviden tudok írni.

    Végül egy "Dot by Resound" készülékem lett, ha jól mondom a nevét. 

    Most van 2 hét próbahordás, eddig jó.

    itthon nem hordom, mert nem beszélgetek senkivel :-) 

     

    Jövök még, írok meg kérdezek, hozok majd képet is.

    Köszi a sok jó tanácsot!

    előzmény:
    Ametiszt25 (598)
    2011-09-15  21:17
  4. 2011. szeptember 15. 21:17598.

    Szia! Pont beletrafáltál a legdrágább készülékbe. A Widex-szel kapcsolatban kételyeim vannak. Szép,dizájnos, és kicsi, viszont egy a probléma: a kis műanyag csőben fut a vezeték, a cső végén (amit lényegében a hallójáratba dugsz) ott va na mikrofonja. Ezért a hangzása sem olyan jó, mint pl egy Siemens-nek.

    Ezt csak onnan tudom, mert nálunk mielőtt megvenné a készüléket az ügyfél, legalább 4 féle készüléket próbálunk beállítani a hallásának megfelelően, és eldönti melyiknek volt kellemes a hangzása. És persze Widexet is próbáltatunk vele. És mindenki egytől-egyig a Siemens mellett döntött. Könnyebb a karbantartása, tisztítása, a csövet is sokkal könyebb cserélni rajta. A widex-nek mivel vezeték fut a csövében, könnyebben meg is hibásodhat.

    Olyan tanácsot tudnék neked mondani, mielőtt vennél készüléket, mindneképp próbálj meg Siemens-t, Widex-et vagy akár Phonak-ot is, mert ezeket 5 évre adják ki, és nem mindegy neked sem, milyen hangokat hallasz 5 évig, és ha garancia időn kívül nem mindegy mennyit fizetsz az esetleges meghibásodásért.

    Hallókészülék szaküzletekben hallásvizsgálat után kutya kötelességük megmutatni,beprogramozni neked a különböző készülékeket hogy végül eldönthesd melyik volt jó.E nélkül ne vegyél készüléket.  A készülékek egyébként 40-50 ezer ft-tól kezdődnek, minden árkategóriában vannak, de nem biztos hogy a drágább a megfelelő neked. A Siemens-ek közül nagyon jó a Motion, Life és az Intuis.  A készülékeket bármikor lehet programozni,finomhangolni: a halk hangok erősíthetők, az erős hangok halkíthatók, a saját beszédhangodat is ha furcsán hallod, azon is lehet állítani. Ez mind mind az eladó-audiológus feladata a hallókészülék szaküzletekben.

    A hallókészülékek (és nem csak a Widex) egytől egyik mindegyik elsősorban a beszédértést javítják.Mindegyik feladata az, hogy azokat a hangokat felerősítsék,amiket nem hallasz meg természetes úton. Amiket meghallasz, az pedig bemegy természetes úton,annak nem kell erősítés.

    Általában először magas hangoknál van leesés, de ha volt műtét vagy gyulladás akkor a mélyeknél is előfordulhat. Mivel neked egy műanyag cső is elég a füledbe, gondolom én, a magas hangoknál van nálad leesés. Szóval... a készülékek a beszédre összpontosítanak, tehát a háttérzajt, utcai zajt csökkentik,és erősítik a veled szemben vagy mögötted lévő ember beszédét. Ez a feladatuk. Ha bármi kérdésed van szívesen segítek neked, hisz én is ezt dolgozom és nagyon szeretek embereknek segíteni a döntésben. :)

    előzmény:
    szosz10 (594)
    2011-09-04  20:53
  5. 2011. szeptember 11. 12:57597.

    Sziasztok!

     

    A húgom,aki szintén hallássérült,beküldött a család lányairól egy fotót egy pályázatra,melyre szavazatokat szeretnék kérni tőletek.Az én lányom is rajta van a képen, a fiam esküvőjén készült.Minden órában 1 szavazat adható regisztráció nélkül.

    Előre is köszönöm mindenkinek!Anita

     A link: 

    Koszorúslányok voltunk | ApaPortál

    www.apaportal.hu

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  6. 2011. szeptember 8. 13:50596.

    Kedves Tagok!

     

    A Hotel Panda Kft. sürgősen keres munkavállalókat az alábbi munkakörbe:

     

    - szakács -

     

    Jelentkezés fényképes önéletrajzzal és rövid motivációs levéllel:

     

    Dr. Gergely Krisztina, drgergely@t-online.hu

     

    Információ telefonon: Dr. Gergely Sándorné 20/571-69-12

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  7. 2011. szeptember 8. 13:50595.

    Tánc, élmény, kreativitás!

     

      Olyan alkotni és táncolni vágyó 16 és 32 év közötti lányok és fiúk jelentkezését várom, akik nem félnek hallani saját testükben és lelkükben rejlő zenét.

      Szakdolgozatom kutatásának témája „A siketek és nagyothallók táncoktatása Modern- és Kortárstánc technika alapjaival”. Ehhez a közös munkához kérem a segítségeteket, ahol sportolhattok, táncot tanulhattok, közösségben kikapcsolódhattok, ismerkedhettek, és sorstársaitoknak segíthettek egy esetleges, új művészeti ág megteremtésével.

     

    Feltétételek:

    -         Heti 2-3 próba. (Egy próba 90 perc.)

    -         Minden óráról saját dokumentáció készítése. (Leadása: névvel vagy név nélkül.)

    -         Teremdíj fizetése: 400 Ft/alkalom/fő. (Az órák díjtalanok.)

    A kommunikációs problémák áthidalása végett, gyakorolni vágyó jelnyelvi tolmácsok jelentkezését is várom!

     

    Elérhetőség:

    Név: Sipos Mária Angéla

    Telefon: 06-30-3909490

    E-mail: sipos.m.angela@c itromail.hu

     

    Várlak Szeretettel!

     

     

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  8. 2011. szeptember 4. 20:53594.

    Naszóval.

     

    Voltam a kórházban az audiológián, nagyon korrekt vizsgálat volt. Volt a kézfelemelgetős, utána számokat monodtt a gép, vissza kellett (volna) mondani, utána betűket, utána valami nyomáspróba...

    Hát a beszédértés az elég gáz..hallottam, csak nem értettem...pfúúú, katasztrófa.

     

    No a lényeg, hogy valószínüleg hallókészülék lesz ebből a dologból. Még szoktatom magam a gondolathoz, még nem tudom teljesen elfogadni ezt a tényt.....

     

    Widex-et ajánlott, sajna nem emlékszem, hogy konkrétam melyiket. Azt ttudom, hogy az V.ös csoportot vagyis amelyiknél már szép e beszédértés meg jól kiszűri a zajokat. Ezek 82-86 ezer/db körül mozognak.

     

    Szerintetek ez reális ár? Voltak a 46 ezres kategóriák is, de állítólag az nem ad olyan szép beszédértést....

     

    Ja és ez fül mögötti illesztéses pici átlátszó vezeték megy a fülbe. Valakinek van ilyen?

     

    Szösz 

    előzmény:
    szosz10 (593)
    2011-09-03  18:38
  9. 2011. szeptember 3. 18:38593.

    Hali!

    Voltam audiológián, jövök majd beszámolni amint lesz kicsit időm.

    (semmi új, kell a készülék, de barátibb áron ajánlottak Widex-et....)

     

    Szösz 

    előzmény:
    Bbohar (592)
    2011-08-11  06:45
  10. 2011. augusztus 11. 06:45592.

    Nagyon nagyon jónak tartom, hogy saját tapasztalattal dolgozol ilyen helyen!!!

    Budapesten?

    Olyan egyébként nincs, hogy részletre adják, vagy valamilyen kedvezmény?

     

    Én az enyémet egyébként rajzpályázaton nyertem a Starkey-nál! Hozzátartozó, barát rajzolhatot, a barátnőm rajzol, én nyertem. Nagyon örültem neki, de nem hordtam állandóan. Sajnos épp most fedeztem fel, hogy sehol sem találom. Nem tudom egyelőre eldönteni, hogy elkavartam valahová itthon, vagy ellopták a pénztárcámmal együtt. Nyaralásra utazás közben ellopták a pénztárcámat.

    Nagyon szomorú vagyok emiatt :( még pár hétig keresgélek, aztán lehet, hogy kénytelen leszek venni, de nagy kiadás az biztos. 

    előzmény:
    Ametiszt25 (590)
    2011-08-10  22:55
  11. 2011. augusztus 10. 23:07591.

    Kedves Szosz!

     

    Az ár általában annál drágább, minél nagyobb a halláscsökkenés. Pl nálunk a különböző típusú halláscsökkenéskere vannak olcsóbb és drágább készülékek is. Általában 3 árkategória van, ezt az ügyfél dönti el melyiket szeretné. A drágább azt jelenti, hogy több programot is lehet rátenni külön telefonhoz, utcai zaj kiszűréshez vagy színházhoz. A mai digitális készülékek egytől-egyik szépek, kicsik, dizájnosak ( a Siemens-ek és Widex-ek) többféle színben kaphatóak, és belőlük is létezik kis-közepes halláscsökkenésre megfeleő készülék épp úgy, mint súlyos haláscsökkenésre. Egyébként minél nagyobb a készülék,annál nagyobb halláskárosodásra hordható (Oticon). Az én halláscsökkenésemre, ami közepesnek mondható, TB támogatott árral együtt 100.000.- de van 50.000.-ért is.

    előzmény:
    szosz10 (582)
    2011-08-05  21:16
  12. 2011. augusztus 10. 22:55590.

    Sziasztok!!! Örülök nagyon ennek a topiknak! Nekem a bal fülem szenvedett maradandó károsodást, amikor másfél éves voltam.  A streptococcus pneumoniae nevű bacilus támadta meg a fülemet, ami szépen kezdte "falni" a hallócsontocskákat, s ami következtében majdnem agyhártyagyulladásom lett. Felvágták mindkét fülemet, a jobb oldalon jól hallok, bal oldalon az 1000Hz-et 50 dB-en hallom, a 2000Hz-et 70 dB-en a 4000 Hz-et pedig 85 dB-en! A fájdalomküszöböm 90 és 120 dB között van. Az audiogrammomon végülis egy meredek "sípálya" grafikon jött ki eredménynek. 25 évig így éltem...és érdekes módon,most vettek fel egy hallókészülékekkel foglalkozó szaküzletbe, ahol audiológia is van. És olyan jó, hogy ennyi mindent megtudtam a saját hallásomról, miért kellenek a hallókészülékek, és magamból kiindulva teljesen megértem az ügyfelek hallás-és beszédmegértés problémáját. A héten próbáltam ki magamon egy készüléket, magam programoztam be, és halljátok...le se akartam venni,annyira jó volt hordani, hallani a bal oldalamról is a hangokat. Mert már kezdőtek előjönni a problémák,automatikusan fordítottam a jobb fülemet a hangforrás irányába, szavakat nem értettem,ha bal oldalról hallottam. A bal fülem olyannyira károsodott, hogy a bal fülemre mért csontvezetéses vizsgálat során a hangokat áthallottam a jobb fülemre.

    Másfél hónapja dolgozom az üzletben, és mindíg megtanulok valami érdekeset, valami újat a halláscsökkenésről, a kezelésről, megelőzésről, a készülékek használatáról. HA esetleg volna kérdésetek, szívesen segítek. Most gyűjtök készülékre, mindenképpen szeretnék hordani

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_946698
    Torolt_felhasznalo_946698
    2011. augusztus 8. 23:14589.

    Anyukám is hallókészülékes, akkor szokott "szólni" a hallókészüléke, ha nem jól illeszkedik a fülébe (evéskor pl. könnyen kilazult a rágástól), illetve egyszer kilyukadt a cső, ami az illeszték és a készülék között van. Hogyan lyukadt ki, senki nem értette, de egyszercsak lyukas volt, és ott kapta a fals levegőt, amitől állandóan sípolt. Persze ő nem hallotta, csak mi :).

     

    Valaki írta a Geerst, na, arról nekem is csak rossz tapasztalatom van, de azóta is lelkesen küldik a születésnapi üdvözletet, pedig egyszer voltunk náluk, akkor is bunkók voltak, és azóta se.

    előzmény:
    rupcsi (588)
    2011-08-08  23:05
  14. 2011. augusztus 8. 23:05588.
    Szerintem, az illesztéke nem illeszkedik pontosan a hallójáratba.
    előzmény:
    jessica07 (587)
    2011-08-08  16:25
  15. 2011. augusztus 8. 16:25587.

    Sziasztok!:-) Nekem van egy baratom, aki kamaszkent agymutetetn(!!) esett at, allitolag abbol kifolyolag ra 20 evre(orvosok mondjak) lassan, fokozatosan kezdte elveszteni a hallasat. Par eve van amolyan kis keszuloke a fuleben, neha zug-bug neki, pl. ha eszik, rag. Eleg keson ment vele szakorovoshoz, akkor, amikor mar mindneki figyelemztette arra, hogy baj van  a hallasaval..:-(Pont most beszeltem vele es mondtam neki(ma keszul fulorvoshoz), hogy kerdezze meg pontosan mi a baja(diagnozisa), hogy ideirhassam:-) Azert a ferfiak hajlamosak az ilyent un. hanyagolni, o is az a tipus, sajnos.

    előzmény:
    rupcsi (585)
    2011-08-08  10:44
  16. 2011. augusztus 8. 15:42586.

    Oticon készülékem van.

    Ez tényleg így van. amit Rupcsi ír.Minden márkaüzlet a saját készülékét akarja eladni.

    Azért az audiológusok is ragaszkodnak egy-egy márkához..

    Ezért érdemes több helyre elmenni.

    Legrégebbi itt a videx és az oticon.

    Nekem 25 éve csak ez a két márka van.

    előzmény:
    szosz10 (584)
    2011-08-08  09:59
  17. 2011. augusztus 8. 10:44585.

    Szervusz szosz10!

    Mivel lejárt a kihordási ideje (7 év) a Díva készülékemnek (Widex), a tb nem járul hozzá a javítási költségekhez. 37 eFt lenne.

    Év eleje óta már a második próbahordásu Siemens van a fülemben, ez sem jó. Pénzt nem kell adni amíg próbahordáson van.

    A szalonokban nem bízok, mert nekik elsődleges érdekük, hogy eladjanak.

    Audilóguson keresztűl csináltass.

    Emlékszem, hogy kb 15 éve a Geers -ben rábeszéltek a siketebb fülembe is csináltassak. Mivel, nagy az eltérés a 2 fülem között, ezért (szerintem) víszhanhosan hallottam a bal fülemmel.

    Mikor visszamentem, és mondom a problémámat

    -szokja meg

    Na, az ilyen asszisztens csak eladni akar.

    Utána Widexesztem. Ha valami hiba, v. nem egészen oké volt a hallásom, helyben (Petőfi út) javították, hozzáértően.

    A digitális készülékek levágják a zajokat, ezért jók.

    Nem kell állítgatni a körülményektől függően (fél analóg).

    Valóban drágák a készülékek, de sokat is tudnak. A TB 50%-ot áll.

    A próbahordáskor, és utána is 100 féleképpen beállítható.

    De, ez csak akkor működik, ha a hallásérűlt mindig visszamegy ha nem ok valami.

    Én pl. jobban szeretem a mélyhangokat. Iggaz, 8000 hz felett már nem az tartományom

    Volt olyan, hogy hallottam a távfűtő csőben a víz csepegést, de nem volt jó a beszédértésem.

    Fel a fejjel, amíg lehet, halljál.

    Madárcsicsergést, fékcsigorgást stb.

    Szép csicsergős napokat kívánok. 

    előzmény:
    szosz10 (584)
    2011-08-08  09:59
  18. 2011. augusztus 8. 09:59584.

    Köszi!!!

    Ez nagyon jó ár, amit írsz..milyen fajta készülék???

     

     

    még nyomozok, majd úgyis jövök beszámolni...:-) 

     

    előzmény:
    milla55 (583)
    2011-08-08  07:31
  19. 2011. augusztus 8. 07:31583.

    A hallókészülék nem rontja tovább a hallást.

    Én azon a fülemen sokkal jobban hallok amin állandóan viselem a készüléket.

     

    Csodálkozom az árakon amiket írtok.Mostani hallókészülékemet a kerülleti

    hallásgondozóban írták fel.

     

    22ezer ft/db  volt és 6 év a kihordási idő. Ezeket tavaly nyáron vettem.

     

    Tényleg érdemes több helyre is elmenni mielőtt megveszed.

     

    Az implantátumot csak nagyon súlyos hallásvesztésnél javasolják.

    Vannak ismerőseim akik használják.

    Sokkal több gondjuk van mint egy hallókészülékkel.

     

    Barátnőm is csak ritkán használja a készüléket.Nagyon jól tud szájról olvasni, de borzasztó kiabálós hangon beszél a készülék nélkül.

     

    Nekem javasolták, hogy állandóan hordjam.Bocs, hogy nem mindenkivel értek egyet.

     

    Ez csak egy vélemény, nem akarok vitát.

     

    előzmény:
    szosz10 (577)
    2011-07-29  21:39
  20. 2011. augusztus 5. 21:16582.

    Sziasztok!!!

     

    Nos, voltam hallásvizsgálaton. természetesen nem jó a hallásom, az jött ki, hogy "közepesen súlyos" . Ez egy hallókészülék szalonban volt, ilyen kézfelemelgetős-módszer, meg belenézett a fülembe is. Egész precíznek tűnt és nem is éreztem kellemetlenül magam.

    Nos, annyit tudtam még meg, hogy a belső fülben van a gond, valószínüleg az idegek elhaltak, sérültek....stb.

     

    Mivel ugye ez egy szalon, egyből ajánlott is egy occcsssóóóóó, 186ezer forintos készüléket:-))

    Mondjuk kipróbáltam, nagyon kényelmes, ez tény. Siemens...nemtudommicsoda, talán Siemens Pure.....

     

    Az lenne a kérdésem, hogy tényleg ennyire marha drágák a készülékekek? Nincs valami középkategória? vagy azok a nagyon nagymamásak?

    Azt tudom, hogy minél drágább annál szebb és érthetőbb a hang, meg annál kisebb, esztétikusabb...stbstb.

    De valami baráti áron? Esetleg ne a Siemens-nél kezdjem?

     

    Minden tanács érdekel, köszikösziiii 

    előzmény:
    szosz10 (581)
    2011-08-04  21:15
  21. 2011. augusztus 4. 21:15581.

    sziasztok!

     

    Köszi a sok segítséget!!!

    A kórházba még nem sikerült időpontot kapnom, gondolom most van főleg a szabadságolás, viszont holnap elmegyek egy hallásvizsgálatra (igaz ez egy hallókészülés szalon, félő, hogy sok okosat nem fognak tudni mondani...meglátjuk...).

    Mindenképpen szeretnék "hagyományos" fül-orr-gégészetre is eljutni, ahogy ti is írtátok.

     

    nagyon nagyon köüszönöm a bíztatást, megmondom őszintén, majdnem visszaléptem, hogy "óóóóó, nincs is olyan nagy bajom nekem ám"...:-)

     

    Jövök majd beszámolok!!!

     

    Ui.: a beépített implantátumok ki tudják szűrni az olyan zajokat ami mondjuk egy hallókészüléknél zavaró lehet? 

    előzmény:
    L-é-n-a (580)
    2011-08-04  17:19
  22. 2011. augusztus 4. 17:19580.

    Szia!

    Audiológián kell kezdeni a vizsgálatot és annak az eredménye alapján a fülész orvos tesz javaslatot vagy hallókészülékre, vagy műtétre.

    Pesten javasolnán az Orr, Fül, Gége és ha jól tudom most már Nyaki (is) Klinikát a Szigony utcában.

    Nekem ott műtötték a füleimet, a kettőt összesen 5-ször, míg az utolsó műtétkor a beépített készüléket (inplantátumot) kaptam.

    előzmény:
    szosz10 (577)
    2011-07-29  21:39
  23. 2011. augusztus 4. 16:54579.

    Nagyon megértem a dilemmádat!!!

    Én nagyothalló vagyok, már le bírom írni ezt magamról. kb. ez, a halk tévét, a halk beszédet nem hallom. Van hallókészülékem, amit az általad leírt okok miatt csak olyan szituációban használom, amikor szükségem van rá. Pl. Előadás amit fontos hallanom, vagy nagyon ritkán tévézés, ha nincs felirat. Nagyon nagyon ritkán használom

     

    Orvosnál voltál már, tudod hogy milyen fokú a hallásvesztésed, és hogy mi az oka? 

    előzmény:
    szosz10 (577)
    2011-07-29  21:39
  24. 2011. augusztus 4. 15:56578.
    Fül-orr-gége,audiológia szakrendelés.Itt kezdd!
    előzmény:
    szosz10 (577)
    2011-07-29  21:39
  25. 2011. július 29. 21:39577.

    Sziasztok!

     

    Nem tudom mennyire aktív még ez a topic..megpróbálom...

     

    Nem is tudom, hogy hallássérültnek soroljam-e magam (nah, itt kezdődne az önmagunk elfogadása?!:-)...de tény, hogy nem jól hallok, a halk tv-t egyáltalán, a halk beszédet sem...

    31 éves vagyok és pár hónpja nagyon gondolkozom valami megoldáson.

    A hallókészülék jó lenne (talán még az ára sem tántorít vissza), egyedül az zavar, hogyha elkezdeném akkor már nem lehet abbahagyni. Mert ha kiveszem, akkor biztos, hogy rosszabbul fogok hallani, "ellustulna" a afülem.

    Na meg a hiúsági kérdések, bár ez manapság már ugyanolyan, mint az, hogy valaki szemüveges.

     

    Esetleg a műtéti megoldásokról tud valaki?

     

    Hol érdemes elkezdenem, Háziorvos..fül-orr-gége....stb.

    valami jó magánrendelés Miskolc, Budapest, Debrecen környékén?

     

    Köszönök minden hozzászólást!!!!

     

    Szösz 

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09

Címlap

top