Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2011. szeptember 30. 13:45626.

    kedves szosz10!

    mellékeltem a sinosz-t (kattanj rá és a lakhelyedhez legközelebbi tagszervetbe menj be, illetve érdeklődjél mi kell a tagságihoz és elmagyarázzák a feltételeket is. Ők biztos pontosan eligazítanak mindenben.

    Azt tudom, hogy  igazolványképet és a hallásvizsgálatod dokumentumát el kell vinni, és tagdíjat is kell fizetni a beiratkozáshoz. A hallás mértékét nem tudom, mert engem évtizedekkel ezelőtt vettek fel.

     

    szia adamati

    előzmény:
    szosz10 (622)
    2011-09-29  15:17
  2. 2011. szeptember 30. 12:47625.

    De ehhez akkor oda kell mennem személyesen Bp-re?!

     

    Köszi!

     

    (lehet, hogy egyszerűbb lenne felhívnom őket :-)

    előzmény:
    rupcsi (624)
    2011-09-30  09:27
  3. 2011. szeptember 30. 09:27624.

    Lehetsz!

    1xü. Odamész egy fotóval, vagy elfogadják a görbéd, v. nem.

    előzmény:
    szosz10 (622)
    2011-09-29  15:17
  4. 2011. szeptember 30. 08:53623.

    Szia!

     

    Én nem vagyok tag náluk pedig lehetnék de nem akarok, így nem tudok hozzászólni sajna. 

     

    Remélem jön valaki aki tudja a választ.

    előzmény:
    szosz10 (622)
    2011-09-29  15:17
  5. 2011. szeptember 29. 15:17622.

    Sziasztok!

     

    Segítséget kérnék!

    Ha az van az orvosi jelentésemen, hogy " Beszédhallásküszöb mko-n 45 db" akkor jogosult vagyok-e a Sinosz tagja lenni????

     

    köszi a válaszokat!!!

     

    ui: ez van a tagfelvételben:

    Alapszabályban foglaltakat magára nézve kötelezőnek elfogadja és hallásveszteségének átlaga a 250, 500, 1000 és 2000 Hz frekvenciákon a jobban halló fülön a 40 dB-t meghaladja, vagy a rosszabbul halló fülön az átlag eléri a 80 decibelt

    előzmény:
    tjudit7 (621)
    2011-09-26  12:45
  6. 2011. szeptember 26. 12:45621.

    Ő azzal küszködik hogy egyáltalán megértse amit mondanak neki, és ha nem ért egy szót, vagy többet akkor elakad, mert mire megkérdezi, értelmezi addig te már elmondtál 3 mondatot még jobban lemarad szegény. A diktálás az nálam mindig egy rémálom volt, mert kimaradtak szavak sokszor. Esetleg ha ilyen lenne akkor neki le lehetne irni az órai anyagot és odaadni irja át a füzetébe, vagy  ő megoldja úgy hogy órák után a padtársairól leirja az óra anyagát, nekem akkoriban ez vált be. 

    Tapasztalatból irom hogy az első sor pont nem a legszerencsésebb, mert a hátsó felszólalókat abszolút nem fogja hallani hiába is fordulna hátra, én mindig az osztály közepén ültem kb. mert ha a tanár nem röstellt rendes, hangerőn beszélni akkor odáig is megérti egy hallássérült. Nekem közepes fokú halláskárosodásom van mindkettő fülemben, és ráadásuk suliban nem viseltem hallókészüléket mert lázadtam ellene tiniként.

     

     

    előzmény:
    juco72 (617)
    2011-09-23  20:06
  7. 2011. szeptember 25. 19:33620.
    Köszönöm a tippet! Élni fogok vele, megadom az email-címem. :)
    előzmény:
    sbogyo (618)
    2011-09-25  13:30
  8. 2011. szeptember 25. 19:02619.

                Na, széles a képernyő. Hasból írom.

    A szárítás, azért fontos, mert a hallókában a vezetékek, nem mennek gyorsan tönkre.

    Szép napot, meg persze ugatást nyávogás Mindenkinek.

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    tjudit7 (609)
    2011-09-21  12:05
  9. 2011. szeptember 25. 13:30618.

    Kedves Juco!

     

    Le a kalappal előtted!

    Habár én nem tanár vagyok, de azt tanácsolnám, amennyiben mód van rá, add meg a fiúnak az e-mail-címedet, és ha bármikor elakadna, írhat Neked. Így plusz biztonságérzet neki is, hogy nem marad le semmi fontos dologról, mert van egy ilyen lehetősége, ha nem tudna mindent követni az órán.

     

    Az Internet óriási segítség a nagyothallóknak, amennyiben nem szól ez ellen semmilyen szabály az iskolában, én élnék ezzel a lehetőséggel.

    előzmény:
    juco72 (617)
    2011-09-23  20:06
  10. 2011. szeptember 23. 20:06617.

    Sziasztok!

    Gimnáziumban tanítok, és ettől az évtől van egy 9.-es osztályomban egy nagyothalló fiú. Nagyon kedves, érdeklődő, szereti az irodalmat (azt tanítok neki). Elég súlyosan nagyothalló, mindkét fülében hallókészülék van, az első padban ül, és igyekszem mindig felé fordulva beszélni, hogy tudjon olvasni a számról. A táblára is szinte mindent jegyzetelek, aminek a füzetükbe kell kerülni, mert úgy érzem, másként nem nagyon tudja követni. A mellette ülő fiú sokat segít neki, ha valamit mégsem ért. Szóval egész jól mennek a dolgok, de azért aggaszt egy kicsit, hogy a későbbiekben hogyan tudja követni az órát, ha már mindent nem írok a táblára (merthogy a többieknek is meg kellene tanulni a jegyzetelést önállóan).

    Nektek milyen tapasztalataitok voltak az iskolában? Mivel tudott a tanár a leginkább segíteni? Örülnék, ha megosztanátok a tapasztalataiktokat!

    Köszönöm!

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  11. 2011. szeptember 23. 19:08616.
    igazából nem is a doboz a lényeg,hanem a szárítókapszula,az szárítja ki a készüléket. Csak lehet hozzá kapni szárítótégelyt is. : )
    előzmény:
    Kusza (614)
    2011-09-22  16:27
  12. 2011. szeptember 22. 16:30615.
    Azért remélem, hogy a régi készülékeket még nem hat évre adták. Az egyém is 3 éves, 2008 októberben kaptam. 
    előzmény:
    tjudit7 (612)
    2011-09-22  07:30
  13. 2011. szeptember 22. 16:27614.

    Köszönöm szépen, majd megérdeklődöm, hol jutok hozzá.

    A szentpéteri kórház audiológiához tartozom, ott szoktam venni a készüléket. Azelőtt járt minden hónap valamelyik napján egy műszerész, aki megjavította, de azt mondták, ahova ez a készülék tartozik, onnan nem jön el a műszerész. Itt még sose hallottam erről a szárító dobozról sem.

    előzmény:
    Ametiszt25 (613)
    2011-09-22  16:10
  14. 2011. szeptember 22. 16:10613.
    szia! Én is miskolci vagyok. Bármely hallókészülék szaküzletben beszerezhető. : ) A szaküzlet,ahol vetted a készüléket. nem vállalta a készülék szevízelését?
    előzmény:
    Kusza (611)
    2011-09-21  22:08
  15. 2011. szeptember 22. 07:30612.

    Pfff 6 év lesz? Akkor még  3 évet várhatok.

    Nekem mélyhallójárati készülékem van, szinte nem is látszik ki a fülemből, erre a típusra kaptam ezt a csomagot, de gondolom a tiédre is lehet.

    Én az amplifonhoz járok, náluk lehet most már kapni, nem volt drága, de gondolom más cégeknek is kell hogy legyen ilyen.

     

    előzmény:
    Kusza (611)
    2011-09-21  22:08
  16. 2011. szeptember 21. 22:08611.

    Szeretném megkérdezni, hol lehet ilyen szárító dobozt kapni? 

    Nekem Phonak Super-Front készülékem van, már 3 éves, most másodszor hibásodott meg. Vidéken vagyis Miskolcon lakom, én inkább válaltam, hogy magam vittem fel Pestre javíttatni. Nagyon szolgálatkész fiatalemberre akadtam, aki hamar megcsinálta, és már jöhettem is mindjárt vissza. Ha nem így csinálom, legalább egy hétbe telt volna, míg visszaér, / ha nem többe/ Mondtam neki, hogy azért olyan hosszú ez az öt év kihordási idő, jól megvígasztalt, hogy most már 6 év lesz. 

    előzmény:
    tjudit7 (609)
    2011-09-21  12:05
  17. 2011. szeptember 21. 12:09610.
    tégely=kapszula
    előzmény:
    tjudit7 (609)
    2011-09-21  12:05
  18. 2011. szeptember 21. 12:05609.

    Most már én is bele fogom tenni ilyen szárító dobozkába amiben lesz a szárító tégely,  remélem így tovább bírja majd a hallóka.

    Köszi aranyos vagy, neked is viszont kívánom :)

    előzmény:
    rupcsi (605)
    2011-09-20  21:13
  19. 2011. szeptember 21. 12:00608.

    Ez lenne a normális különben a ti hozzáállásotok.

    Most hogy újítottak meg új helyre költöztek akikhez én járok, most már talán itt is meglesz ez a színvonal ezután.

    Ma mehettem az elkészült készülékért, hangszóró, mikforon csere történt, most rendesen erősít ahogy kell.

    Vettem egy komlplett csomagot,  amiben vannak törlőkendők, tisztitó fújóka, szárító doboz, meg szárító tégely, ma már használni is fogom, most megmutatták mit hogyan kell, meg köszönöm hogy leírtad azért mit hogyan kell használni.

     

     

     

     

    előzmény:
    Ametiszt25 (604)
    2011-09-20  21:12
  20. 2011. szeptember 20. 21:27607.
    Igen, a pumpa is jó valóban. :) Mi az alkoholos törlőkendőt szoktuk ajánlani áttörölgetéshez, mert az fertőtlenít is, és van ember,akinek nagyon sok fülzsírt termel a füle, a gyulladás elkerülése végett fontos a fertőtlenítés.  A kefe is jó, de sokan a hallójárati készülékeit úgy rontják el, hogy szépen a mikrofont jól beljebb tolják a kefével, esetleg a fülzsírszűrőt is átlyukasztják. Emiatt kellett ma is szervízbe küldeni egy készüléket.
    előzmény:
    rupcsi (605)
    2011-09-20  21:13
  21. 2011. szeptember 20. 21:18606.
    Elfelejtettem írni, ha veszel kapszulát a szárításhoz: minden este kell szárítani a készüléket úgy, hogy előtte az elemet kiveszed belőle. Lefekvés előtt be a dobozba, felkeléskor pedig ki :)
    előzmény:
    tjudit7 (603)
    2011-09-20  07:44
  22. 2011. szeptember 20. 21:13605.
    Szerintem, a tisztítószer felesleges. Megtörlöm, és kis kefével, eltávolítom a rárakódott fzsírt. Vékony damillal (nem tűvel) A légnyílásokat átjárhatóvá teszem, ha eldugult. Vagy kis pumpával kifújom. Esténként, be teszem, egy gyógyszeres dobozba, amiben páraelszívó tamletta szerűség van (műanyagban granulátum)Szép, madárcsicsergős napokat kívánok.
    előzmény:
    tjudit7 (603)
    2011-09-20  07:44
  23. 2011. szeptember 20. 21:12604.

    Nagyon sajnálatos, hogy ilyen alap dolgokat nem mutatnak meg  :( Mi addig nem engedjük ki az ügyfelet, amíg nem tudja helyesen ápolni a készüléket, megmutatjuk hogyan kell felrakni és leszedni a fülre, vele is megtanítattjuk, megmutatjuk az elemet hova és hogyan kell berakni-kivenni......És sokan panaszkodnak hogy az előző helyen ahol mondjuk vették a készüléket, nem is mondtak el szinte semmit......

    Van tájékoztató kisfüzetünk a tisztítószerekről, mindegyiknek beleírjuk az árát, és figyelmeztetjük, hogy mielőbb be kéne szerezni az ápolószereket, hiszen nem olcsó készülékről van szó egyrészt, alapvető otthoni tisztítással növelhető az élettartam.Tudjuk nem olcsóak egybevéve, de ha apránként beszerzi az is tökéletes.

    A készülék szárítása nem csak a dobozba való betételt jelenti, hanem kell hozzá egy szárító kapszula is, ami kb 3 hónapig jó. Ugyanis a készüléket is érheti pára-nedvesség (izzadás) és ha nincs kiszárítva,meghibásodhat az elektronika. 

    Létezik még elektromos szárítódoboz is, durván 20ezerbe kerül,de azt csak egyszer kell megvenni. Remélem azért a készülékedet meg tudják csináltatni, és sikerül néhány dolgot beszerezni hozzá

    előzmény:
    tjudit7 (603)
    2011-09-20  07:44
  24. 2011. szeptember 20. 07:44603.

    A 7 év alatt 3-szor akartam már venni ilyen tisztitó szettet, meg szárító tégelyt, nem is volt nekik készleten sosem, meg mindig elhajtottak hogy az felesleges, nem rendelnek, keressek egy dobozt otthon neki aztán abba rakjam éjszakára. Most elköltöztek egy forgalmasabb helyre, heti 2 alkalommal máshol vannak vidéken akik értenek a hallásvizsgálathoz, meg a készülékek beállításához, és most felvettek egy recepciós csajszit aki tanulja a dolgokat ott, de annyira rugalmatlan volt hogy az hihetetlen.  Amúgy 2 hete ezeket  a tisztitószereket mutogatta a nő, hogy milyen jó, nem akartam mondani hogy ezért rimánkodtam már mióta. Amúgy köszi a tanácsot, nem tudtam hogy ennyire fontos a készülékhez ez a szárító-tisztitó készlet, ezentúl már lesz majd ilyen nekem is mindenképpen.

     

    előzmény:
    Ametiszt25 (602)
    2011-09-19  17:52
  25. 2011. szeptember 19. 17:52602.
    Tisztító-ápoló szerek vannak otthon? Rendesen karbantartod őket? Ez is befolyásolja az élettartamukat. Pl sokat jelent az elektronikának ha minden éjjel kiszárítod szárítókapszulával a készüléket. 
    előzmény:
    tjudit7 (601)
    2011-09-19  12:37

Címlap

top