Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2012. június 17. 23:18701.

    "de sajnos bizonyos értelemben nem vagyok az,"

    Na, ez az amin dolgoznod kellene!

    Az vagy, teljes értékű munkatárs.

    ost mond, ha lúdtalpbetétez hordasz, v. szemüveget, felmerűl ez benned?

    Nem!

    Tehát valahol belül tedd helyre ezt a negatív érzést.

    Közelítsd meg onnan, hogy több vagy! Mert cipelsz egy helyzetet, és megoldod.Habár nem több vagy, hanem más. Ennyi!

    Én is dolgozom még.

    Néha nevetünk rajta, hogy félre értek dolgokat.

    Utána nézek a kérdéseidnek.

    Nem tudnál bemenni valamelyik sinosz kirendeltséghez?

    Ott legalább, ha újabb kérdés merül fel, helyben közösnevezőre jutnál.

    Szép napot.

     

    előzmény:
    Daphne (700)
    2012-06-17  14:28
  2. 2012. június 17. 14:28700.

    Helló!

    Sajnálom, h túlreagáltam a dolgot és tudom, h segíteni akart, de a stílusa kissé nyers. Ahogy az enyém is, azt hiszem. 

    Mi hallássérültek tényleg érzékenyebbek vagyunk, de aki otthon tölti napjait a szerető családtagok társaságában, az nem is sejti mit élünk át mi, dolgozó állampolgárok az egészségesek közt!  Mert ott elvárják, h teljes értékű munkatárs legyek (jogosan!), de sajnos bizonyos értelemben nem vagyok az, ezt én is tudom. Nehéz velem, bár nem lehetetlen. Nem mindenkinek van türelme hozzám(nk). Ezt el kell fogadni. Ők viszont nem értik, mit keresek ott köztük?! Na, mit is?! A jó Magyar állam szemében nem számítok kellőképpen fogyatékosnak, így ha akarom, ha nem, muszáj dolgoznom. És én akarom is. Nem csak a lakáshitel, az önbecsülésem miatt is. Mert amíg módom van rá, hasznos, teljes értékű embernek szeretném érezni magam. Közben vívódom a"csak azért is erős leszek " és a "nyomi vagyok, el kell fogadnom" között. Nem érzem magam betegnek és nem akarok itthon ülni és várni a segélyt, esetleg "gyerek melót" végezni, ami nekünk "jár" ebben az országban. ( Pl. doboz hajtogatás, stb.) De sajnos az egyre rosszabb gazdasági helyzetben megtörténhet, h elveszítem az állásomat és nem lesz másik, mert millió egészséges fiatal vár az állásokra. Itt jön a kérdés, amire nem válaszoltatok: Lehet erre rokkantnyugdíjat kapni és ha igen, mennyit?

     És ez nem önsajnálat, hanem tény! Ki alkalmazna problémás embert, ha nem muszáj?!

    A másik, h sokszor megbántanak, lenéznek, mióta tisztában vannak az állapotommal már máshogy bánnak velem, mint előtte, ennek ellenére azt mondom, szerencsém van, mert a munkatársaim nagy része jóindulatú. 

    Tisztában vagyok önmagammal (önkritika), de sokan panaszkodnak itt olyan "apró" dolgokra, mint Posta, stb, ami sajnos nálam is megtörténik, de jóval ritkább, mint a munkahelyi inzultus....

    Tehát a pszichológusról csak annyit, h Ő szerinte nem tulajdonítok elég nagy jelentőséget annak, h hallássérültként, 2 műszakos munka mellett, magántanulóként leérettségiztem! Igaza van! Lehetne több önbizalmam, ha nem "rúgnának belém" rendszeresen. Amúgy más ügyben mentem el hozzá, de ez nem tartozik ide. 

    A Skype meg saját maga leveszi a képet, ha gáz van. Mi önként csak konferencia beszélgetésnél szoktuk.  

    Ismétlés: Rokkant nyugdíj és Sinosz kedvezmény kérdésében még mindig választ várok! ?

    Köszi, ha valaki megtenné, h felvilágosít!

    Szép vasárnapot mindenkinek!

    előzmény:
    Kusza (699)
    2012-06-15  16:51
  3. 2012. június 15. 16:51699.

    Visszaolvastam egy pár hozzá szólást, de valahogy nem értem, hogy miért érzed úgy, hogy Rupcsi megbántott volna. Csupán segítőkészen válaszolgatott.

    Tudom, mi nagyothallók, érzékenyek vagyunk, ha halkan beszélnek az a bajunk, ha kiabálnak az megint sértő. Ma is egy kicsit majdnem elsírtam magam. Mert mikor már sokadszorra nem értettem valamit, és újra kérdeztem, láttam az ideges reagálást. Sokszor vagyok úgy, hogy úgy teszek, mintha érteném, amit mondanak, mert nem akarom fárasztani a másikat a sok beszéddel, viszont az arcomról leolvassák, hogy nem értem, és a családtagok attól lesznek idegesek, hogy miért nem kérdezem meg mégegyszer. Akinek jó a hallása, fogalmuk sincs, hogy milyen nehéz dolgunk van sokszor.

    előzmény:
    Daphne (694)
    2012-06-11  23:32
  4. 2012. június 13. 10:57698.

    Ami még lemaradt.

    Én is a mély hangokat értem.

    Továbbá, jó dolog a skype és az okos telefon, mert azokon keresztül lehet jelnyelvvel is kommunikálni.

    A skype-nál a szaggatott hangra panaszkodtál, erre írtam a kikapcsolást. 

    Eészemről a továbbiakban a te bejegyzéseidre nem reagálok, úgy, hogy maradj ebben a ropikban, mert korábban igen hasznos információk is előfordultak.

    előzmény:
    Daphne (695)
    2012-06-11  23:39
  5. 2012. június 13. 10:51697.

    Szervusz!

    Sajnállak, hogy ilyen a személyiséged.

    Ha, mindig azt érzékeled, hogy bántanak, akkor talán pszihológushoz kellene fordulnod.

    Sosem gúnyolódok senkivel.

    Először is nem véletlenül vagyok ezen a topikon.

    Továbbá nagyotthalló és mentális ill. magatartászavarokkal küzdő fiatal felnőtek között dolgozom (Dr Török Béla iskola stb), tehát távol áll tőlem, hogy bárkit megbántsak.

    A skypos dolgot is a fiam mondta nekem, Amerikából.

    " Ha már a sorstársak sem értik meg egymás nyomorát"

    Itt van a kutya elásva!

    Nem nyomor a nagyotthallás, hanem egy kellemetlen állapot.

    Meg kell mondanom (tapasztalatból), aki nem tudja elfogadni ezt az állapotot, annak sokkal nehezebb együtt élni vele.

    " Az ismételgetés végképp az agyamra megy."

    Sajnálom, de nem regisztrálom, hogy mikor hová mit írok. Tehát valóban ismételgethetek.

    Szóval csak lazán, mert a rossz közérzet (amit nálad vélek érzékelni) árt az egészségnek.

    Tévedés elkerülése véget, nem bántottál meg a hsz-del. Csak magadnak ártasz vele, ha dúl-fúlsz.

    Szép napot

    előzmény:
    Daphne (694)
    2012-06-11  23:32
  6. 2012. június 13. 08:10696.

    Daphne!

    Szerintem rupcsi nem gúnyosnak szánta a megjegyzését, csak próbált segíteni, hátha úgy jobb lesz.

     

    Sajnálom, hogy ez a fórum ebbe az irányba ment el, pedig lehetett volna egy vidám, segítséget jelentő is. 

     

     

    előzmény:
    Daphne (694)
    2012-06-11  23:32
  7. 2012. június 11. 23:39695.

    Még annyit hozzá tennék, h a férfi (mély) hangokat szinte tökéletesen értem, a nőit alig-alig. Kamerától függetlenül. :(

     

    előzmény:
    rupcsi (693)
    2012-06-10  22:47
  8. 2012. június 11. 23:32694.

    Érdekes, h Te mindig , mindenre tudsz valami gúnyos okosságot válaszolni! Az ismételgetés végképp az agyamra megy.

    Mások épp a kamerát ajánlották szájról olvasás céljából... :P

    Légy szíves, ha megértő, segítőkész feleletet nem tudsz írni, inkább ne válaszolj!  Köszönöm!

    Azt hiszem, aki elindította ezt a fórumot, abban bízott, majd segítünk egymásnak és lelkileg támogatjuk egymást, de a kioktatás nem segítség! Ha már a sorstársak sem értik meg egymás nyomorát, h várhatnánk az egészségesektől?!

    Akinek kölcsönös lelki támaszra van szüksége, priviben jelentkezzen!

    Isten veletek!

    előzmény:
    rupcsi (693)
    2012-06-10  22:47
  9. 2012. június 10. 22:47693.

    "Skype-val sok gondom van. Szakadozott a hang és sokszor csak hallom, nem értem ezt is."

    Ha, kikapcsolod a képet, és csak a telefont használod, akkor nem szakadozik a hang.

    előzmény:
    Daphne (688)
    2012-06-10  19:46
  10. 2012. június 10. 22:03692.

    A neten keresgettem és ez a márka ki volt plakátolva a szalonban is.

    Mekkora hallásveszteséggel adják meg a rokknatságot? Van rá esélyem? A fogy. támogatást elutasították 2 éve. :(

     

    előzmény:
    Daphne (690)
    2012-06-10  20:22
  11. 2012. június 10. 20:29691.
    Nem ismerem ezt a márkát.Nekem Oticon van.Régebben videx volt.
    előzmény:
    Daphne (690)
    2012-06-10  20:22
  12. 2012. június 10. 20:22690.

    Sajnos ahol az jó volt, a rosszabb fülemre hallójáratit javasoltak, másfajtát. Különbözőt nem akarok.

    Nekem 100 körül van a beszédértésem, vagyis a legnagyobb hangosítással is csak 1-2 szót értek meg.  :(

    Amúgy 80 Db, a másikon 45 körül.  Azzal "jól" hallok. 

    Jövő héten vissza viszem ezt és kérek Phonak-ot mindkettőre. Remélem sikerül! Az jó?

    előzmény:
    milla55 (689)
    2012-06-10  20:12
  13. 2012. június 10. 20:12689.

    A hallásmaradvány az ami mekem van ,hogy a hallásvesztés 80 és 120 DB között van.

    A mély hangokat már nem is hallom.

    Nekem a klinikán azt mondták, hogy bármilyen kevés hallásmaradványom van érdemes készüléket használni, hogy az a kevés hallás megmaradjon.

    Ez így is történt.

    Azon  a fülemen amin nem használtam a készüléket (csupán kényelemből/

    sokkal rosszabb lett a hallás.

    Én telefonálni még készülékkel sem tudok.

    A skypeot úgy használom, hogy a testvéremnek van kamerája, látom az arcát a hang és a szájról olvasással együtt tűrhetően megértem a beszédet.

    Amikor romlott a hallásom, azt tanácsolták, hogy minél jobban tanuljak meg szájról olvasni.

    Az biztos, a hallókészülék el is romolhat, vagy a hallás is tovább romlik.

    Ha neked a Symens készülék bevált akkor valahogy ki kellene harcolni,hogy azt kapj.

    Siemens márka kereskedést még nem kerestél? Kell hogy legyen.

     

    előzmény:
    Daphne (688)
    2012-06-10  19:46
  14. 2012. június 10. 19:46688.

    Helló!

     

    A 2. készüléket próbálom, ez rettenetes!  Ép olyan rossz, mint az analóg, amim volt. Persze ugyanaz a márka. Starkey. Hiába mondtam, ez nekem nem okés.

    A Simemens szinte tökéletes volt, de a rosszabbik fülemre olyat nem adtak. 

    Itt meg azt mondták, arra már nem is ajánlanak, mert annyira rossz a beszédértésem, h felesleges rá költeni. 

    Most kinek higyjek? Próbálkozzam egy 3-ik helyen?

    Itt többen írtátok, h a rossz fületekre nem viseltek készüléket, hasonló okból.  Mit jelent az, h hallásmaradvány ? Arra ugyanis létezik készülék. Ez nem az, ami nekem van?!

    Örülnék, ha sztereóban hallhatnék, még ha nem is úgy,ahogy az egészségesek! Ha nem ajánlják, nem is kérhetek próbára készüléket?

    Érdekes, olvastam, sokan nem tudnak telefonálni. Nekem a jobbik fülemmel nincs ilyen gondom, jobban hallok, mint élőben. Skype-val sok gondom van. Szakadozott a hang és sokszor csak hallom, nem értem ezt is. Az őrületbe kergetem a rokonságot, inkább csak írogatunk, ha  mód van rá.

    Szép estét mindenkinek!

    előzmény:
    milla55 (687)
    2012-06-10  19:28
  15. 2012. június 10. 19:28687.

    Szia

    Nekem nagyfokú hallóideg sérülésem van.Neomicin injekciótól.(80 db feletti a hallásveszteség.)

    A hallókészülék nélkül még a saját hangomat sem hallom.

     

    Nem is tudnék készülék nélkül létezni.Persze így is szemből és jól tagoltan

    kell velem beszélni.

     

    Szerintem nem szabad  túl udvariasnak lenni.Sajnos  sok aidológus sem

    szívbajos.Volt már amikor pl teljesen használhatatlan fül illesztéket csináltak.

     

    Sok pénz a hallókészülék és 6 évig kell használni.Mindenképpen próbálj másik helyre menni.

    Persze azt tudni kell, hogy a hallókészülékkel soösem fogunk úgy hallani, mint amikor még jó volt a hallásunk.

    Remélem segítettem

    milla

    előzmény:
    Daphne (684)
    2012-06-02  15:21
  16. 2012. június 2. 22:41686.
    Egy cipőben járunk, nekem is a jobb fülemben van a hallókészülék, a balra szinte semmit sem hallok. Már egyszer velem is kipróbáltattak egy drága készüléket, de az, csak a zajokat erősítette fel. Kaptam már én is ilyen ajánlatokat, hogy menjek el, és próbáljak ki ilyen és olyan készülékeket, de mikor megnézte a papíromat, ami a hallásomat mutatta, azt mondta, ettől jobbat nem tud ajánlani. Phonak készülékem van.
    előzmény:
    rupcsi (685)
    2012-06-02  20:21
  17. 2012. június 2. 20:21685.

    "Fogok majd érteni vele, vagy csak a zajokat hallom?"

    Próbahordás!!!!

    Nem szívbajoskodni!!!!

    Addig nem kérhetnek pénzt, amíg nem mondod, hogy ez jó. Hol laksz?

    Én igaz, hogy már egy éve,un próbahordásos vagyok.

    Na, ez csak véletlen, ugyanis elmentem 1 éve, hogy nem jó a készülék, de nem ért rá az audiológus.

    SMS-t is írtam neki.

    Most meg halasztom a dolgot, mert 100 eFt kb ami jó.

    Közben kaptam 2 személytől összesen 3 db hallójáratos készüléket.

    Na, ezeket kipróbálják nekem egy szalonban, és ha jó valamelyik azt beépitik-átprogramozzák a hallácsökkenésemre.

    Nekem csak 1 db kjell, mert a bal nagyon rossz.

    Nagy eltérést meg nem lehet a 2 füll között.

    Általában a nagyfokú halláscsökkenésre füllmögöttit tudnak csinálni.

    A fülészeten is meg kell nézetni,mert, ha hallóideg probléma van, azon nem segít.

    Tehát ott kezd!!!

    Írok privit

    előzmény:
    Daphne (684)
    2012-06-02  15:21
  18. 2012. június 2. 15:21684.

    Köszi a segítséget, kénytelen leszek!

    Utoljára azt mondták, elfogyott a készülék, most kiderült a nagyfokú halláscsökkenésemre nem is kaphatok olyat, tehát mindegy.  Betelt a pohár! Hónapok óta várok a semmire. Talán máshol emberibbek lesznek!

    Használ valaki nagyfokú halláscsökkenésre készüléket? Fogok majd érteni vele, vagy csak a zajokat hallom?  Érdemes kiadnom ennyi pénzt?

    előzmény:
    rupcsi (682)
    2012-05-30  21:24
  19. 2012. június 2. 15:17683.

    Szia!

    Ezt most én nem értem! Ezeken a helyeken automatikusan kapok kedvezményt, vagy ehhez be kell lépnem valahova?

    A Burger Kingen kívül amúgy egyiket sem használhatnám autó és szemüveg hiányában....

    Ennyi az egész?

    Persze a bérleten sokat spórolok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_337076 (0)
    2012-05-30  13:12
  20. 2012. május 30. 21:24682.

    "Nekem sajnos nincs pofám"

    LEGYEN!!!!

    Ha, van elérhető távolságban több szalon, járd körbe.

    Ugyanis nem olcsó egy készülék, és ők megkapják a Tb-től is a részüket.

    Továbbá 5-7 év a kihordási idő, azon belül nem támogat másikat a TB.

    Csak a javítást (már, ha azt is nem vonták-e meg)

    előzmény:
    Daphne (680)
    2012-05-29  23:52
  21. 2012. május 29. 23:59681.

    Szia!

     

    Köszi! Egyre kevesebben tudnak itt élni sajnos! Munkalehetőség egyenlő a nullával.

    A Sinosz tagságival járó kedvezményekről érdeklődtem a Harkányi strandon és közölték, az nincs. 

    Nem igazán értem ezt. Mindenhol meg kell kérdeznem, kapok-e ?!

    Ti hogy csináljátok ezt?

    A használhatóbb fülemre próbáltam egyet és azzal nem volt gondom, de a rosszabb fülemtől félek nagyon. 

    Az analóg készüléket sosem szoktam meg. Számít az ár és a minőség!

    előzmény:
    rupcsi (678)
    2012-05-27  22:21
  22. 2012. május 29. 23:52680.

    Szia!

     

    Nagyon sajnálom!

    Én sem szoktam meg soha az előzőt. Most digitálisat szeretnék, ami talán kellemesebb lesz. Nekem sajnos nincs pofám mindenhol végig próbálgatni, aztán tovább állni. 

    Nem mindenhol kedvesek, vagyis csak addig, amíg hasznuk van belőled. 

    Mindenhol van valami kis gond.
    előzmény:
    tnora9 (679)
    2012-05-28  18:04
  23. 2012. május 28. 18:04679.

    Szia!

    Nekem a Kind egy dolog miatt nem szimpatikus, legalábbis nálunk. Apósom tavaly csináltatott készüléket, és a végén 20 ezerért még a tisztító szettet is rátukmálták. Sose volt készüléke, és egy audiológusnak tudnia kellene, hogy nem mindenki tudja megszokni, tehát nem vetetek meg egy nyugdíjassal mindent első alkalommal. Persze apósom nem is szokta meg, nem is hordta a készülékeket egyáltalán, tehát a 20 ezres cucc tök fölösleges volt. 

     

    Egyébként mindenhol kedvesek, persze szinte mindehol azt magyarázzák az embernek hogy meg kell szokni a hangokat, ha azt mondod, hogy ez vagy az zavaró. Szóval nagy kitartás kell és sok türelem, és nem szabad hagyni, hogy rá vagy lebeszéljenek valamire/ről. És tényleg nincs mindenhol minden márka, tehát nyugodtan lehet menni több szalonba is próbálgatni.

     

     

    előzmény:
    Daphne (672)
    2012-05-20  18:43
  24. 2012. május 27. 22:21678.

    Szervusz!

    Azt írtad, hogy rendes volt az audiológus " az árak mindenütt egyformák"

    Nem vitatom, hogy rendes volt.

    Azt meg tapasztalatból tudom, hogy senki nem küld tovább, hogy máshol van esetleg jobb.

    Az ár nem biztos, hogy analóg a minőséggel.

    Füle válogatja, hogy neki mi a jó.

    Nyilván, a drágább készülékek többet tudnak stb.

    De sokszor az olcsób is tudja azt, ami a fülednek jó.Rendeltetésszerű a topik, csak már nem nagyon járnak ide a régiek.

    Mindenesettre, millióegyféleképen állítható egy digitális hallóklszülek.

    Tehát, javaslom, hogy bármi zavaró dolgot észlelsz, mindig menj vissza, és ne hidd el, hogy az úgy jó.

    Nem minden audiológus lelkiismeretes.

    Ezt a Harkányt meg én nem értem.

    Kipróbálásra is odaadják a készüléket, sőt oda is kell adniuk.

    Mert a próbahordásnál kiderül, hogy oké-e.

    Jártam, úgy, hogy a siket szobában, a különböző zajokra tesztelt készüléh, jónak tünt.

    Hazafelé menet, vissza kellett fordulnom, mert a zajokat nem vágták le!

    Szóval, itt mindenki a legjobb indulattal szól a másikhoz.

    Pécs szép város. Tudnék élni ott.

    Szép napot. rupcsi

    előzmény:
    Daphne (677)
    2012-05-27  08:44
  25. 2012. május 27. 08:44677.

    Fogalmam sincs mit akartál ezzel a levéllel?! Ha újra elolvasod, megérted, maradtam az első helyen. Bár legjobb lenne mindegyiket kipróbálni és minőség szerint dönteni.

    Én biztos vagyok abban, ami drágább az jobb is. Ezért szeretnék jót megfizethető áron. Emberséges bánásmóddal.

    Valami oknál fogva az a topik nem az eredeti rendeltetése szerint működik, ha jól látom.  :(

    Sinosz kedvezményt a Harkányi Gyógyfürdő nem ad. :(

     

     

    előzmény:
    rupcsi (676)
    2012-05-26  22:42

Címlap

top