Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hallássérültek ide!

Bbohar
Létrehozva: 2009. október 7. 13:09

Sziasztok, szeretném, ha lenne egy ilyen hely, ahol a hallásproblémákkal küzdők megoszthatnák egynmásssal örömüket, bánatukat tapasztalataikat.

 

Írhatnánk, Irhatnátok ki hogyan, hány évesen, milyen fokon szembesült a problémával, írhatna hozzátartozó, ki hogyan holdja meg a hétköznapokon, miből ered, jó orvosok, műtét vagy hallókészülék, milyen munkát végezhet egy hallássérült, mit érdemes tanulnia, hol tud elhelyezkedni, milyen támogatások járhatnak neki, milyen kínos helyzeteket élt át, ha átélt a problémája miatt, ki hogyan dolgozta fel lelkileg. Szerintem sokat tudnánk egymást segíteni tanácsokkal. (azt hiszem egyelőre nem én)

 

Magam kb. 8 éve huszonévesként döbbentem rá nagyothallásomra, egyelőre se műtétem se hallókészülékem nem volt, enélkül élek, kevés nehézségem volt vele, de azért volt. Mostanában viszont egyetemet kezdtem itt komoly gondjaim vannak, és sürgősen át kell gondolnom mindent, lépnem kell.

  1. 2009. november 29. 13:33126.

    Szia!

    A próbahordáshoz csinálnak a füledbe való illesztéket,amire aztán ráteszik a kipróbálandó készüléket.Az illesztéket ki kell fizetni,én legutóbb a 2 db-ra 2700.-Ft-ot fizettem,mondjuk én azt használom most a jelenlegi készülékemmel együtt.

    A TB támogatásról nem tudok nyilatkozni.

    A készülék beállítása elég érdekes dolog,sokszor nagyon nehéz is,főleg ha mindig más az eredmény.

    Nekem most nagyon bevált az,hogy van a jelenlegi készülékemen egy hangerőszabályozó .

    előzmény:
    Bbohar (125)
    2009-11-29  07:22
  2. 2009. november 29. 07:22125.

    Sziasztok!

    Régi irogatok remélem visszajöttök, sokan írtátok, hogy ragaszkodjon az ember a próbahordáshoz, de hogyan??

    nekem elmagyarázták, ha ilyen készülékre lenne szükségem akkor ezért nem lehet, ha meg olyanra akkor azért nem, (mert épp azén fülemre készitik el, ezért...)

    Másik, tényleg csökkentik jan.1től a támogatás mértékét??

    Aki tud válaszoljon légyszi.

    Ha a hallásvizsgálatok eredményei nagyon különböznek, akkor hogy választáj ki a megfelelő készüléket?

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  3. 2009. november 27. 13:57124.

    Szia! Köszi, jól vagyok. Mivel nem érzek semmi rosszat, így már egyedül is kimerészkedek az utcára. A hallásom  javulgat. Bár még mindig úgy érzem, mintha be lenne dugva, de már előfordult az, hogy figyelmeztettem a körülöttem lévőket, hogy halkabban beszéljenek. :) Főleg a páromat szoktam figyelmeztetni, hogy ne kiabáljon. A vicc, hogy nem kiabál és ugyan olyan hangsúllyal beszél, mint eddig. Szóval tök jó. A tv-t sem hallgatom már olyan hangosan, mint régen. Ebből következtetve jól sikerült a műtét. Persze lekopogom: kopp-kopp-kopp. De úgy gondolom, ha vmi rosszul lenne a fülemben rögzítve, akkor tuti nem lennék ilyen jó. A zúgás is jelentősen halkult. Ami a rossz, hogy még nem sok mindent csinálhatok. Tehát továbbra is kizárva a fizikai munka, hajolgatás, orrfújás (ez nagyon rossz, mert utálom, ha be van dugulva az orrom). Úgy tervezem, hogy még 2 hetet itthon maradok, aztán visszamegyek dolgozni. Szóval nálam minden ok.

     

    Ha lesz időd, kíváncsian várom, hogy mit mondott a doki a vizsgálatra.

     

    El tudom képzelni, hogy nem könnyű 3gyerek mellett tanulni, ellátni őket, a háztartás. Hős vagy, hogy így elkezdted a fősulit!

     

     

    előzmény:
    Bbohar (123)
    2009-11-27  13:22
  4. 2009. november 27. 13:22123.

    Sziasztok! Mindenkitől kérdezem, hogy vagytok, mi újság veletek?!

     

    De különösen tőled Manyko, meséééélj .))))

     

    Én is tervezem, hogy leírom nektek mit mondott az orvos az eredményemre, hogy voltam egy hallásszalonban vizsgálaton ahol meg teljesen de totálisan más eredményt kaptam....

    mindenesetre beindult az influenzaszerzon valamelyik családtagom mindig beteg, felváltva így iskolába alig tudok járni, közben jön a vizsgaidőszak, szóval el vagyok havazva, más dolgok is nyomnak, karácsony, vizsgák beadandó dolgozatok,

    Iskolaelőkészítőre hordom a kisfiam, a lányomat balettre, a kicsi meg hát bölcsi helyett itthon a betegsége miatt...

    egy szó mint száz az idő folyton kevés.

     

    A hallókészülék rendelést el akartam halasztani vizsgaidőszak utánra, egyrészt hogy akkor most kifigyeljem magam hogy hogy is hallok tulajdonképpen mert jelentős különbséget birok produkálni, másrészt írtátok hogy fontos a tesztelés, és a vizsgaidőszakban nincsenek órák ahol tesztelhetném magam, mert egyéb szituációkban pedig problémamentes a fülem, holott kb. 60 DB hallásvesztés van, uh. ez érdekes, hogy mégis képes vagyok csendes beszélgetésekre mindenhol, mindenkivel, nem szájról olvassva..-szeretnék rájönni melyik mért eredmény jár közelebb az igazsághoz mert nagyon nem mindegy hallókészülék szempontjából sem.

    mindegy nem akarok belekezdeni főleg hogy most nincs időm, csak azt kérdezném tőletek hallottatok e arról, hogy csökkentik a támogatást a hallókészülékekre januártól??????????

    Mert azt modnta a nő hgoy átteheti az időpontomat későbbre de jövőre  drágább lesz mert csökken a támogatás?

    Másik hogy nincs lehetőség próbahordásra, megveszem, lemérik megkapom és kész? Ez a TB-Kórház út. Segítsetek, mit tudtok erről?

    előzmény:
    Manyko (122)
    2009-11-20  19:52
  5. 2009. november 20. 19:52122.

    A dokim azt mondta, hogy kerüljem a koncerteket, disco, építkezés.

    Enyhén érzekeltem a rosszulhallásom. Bár azért észrevettem, hogy sokszor szájról olvasok. Főleg a munkahelyen, ahol vannak bizonyos dolgok, amiket nem mondunk hangosan egymás között. Sokszor el kellett ismételni nekem a dolgokat. Akkor vette észre először, amikor a jobb fülemen feküdtem, simán hallottam a TV-t, de amikor a balon, akkor nem.

    A csontvezetéses hallásvizsgálat a 10 dB-nél van minden Hz-nél. Műtét előtt a hallásvizsgálat 40 dB nél volt 1000 Hz-ig,onnantól jobban hallottam.

    Akkor már végleg a hallókészülék mellett döntöttél? Vagy attól függ, mit mond az orvosod?

    előzmény:
    Bbohar (121)
    2009-11-20  19:35
  6. 2009. november 20. 19:35121.

    Hamar meg kellene kérdezned az orvosodat, hogy mi számit akkora zajnak, hogy problémát jelenthet.

    Műtét előtt érzékelted azt, hogy rosszul hallasz? Nekem ennél sokkal rosszabb az eredményem, mégis a mindennapokban nem okoz problémát, tulajdonképpen csak az Egyetemen, előadásokon.

    Én már túl vagyok, 3 szülésen is :). A csontvezetéses vonal az hol volt?

    Az orvoshoz megbeszélni megyek egyáltalán a helyzetet, hiszen kb. 8 év után most mentem először hallásvizsgálatra, most hallókészülék miatt fordultam hozzá, nem tudom hogyan lesz tovább. Nem tudom mit fog mondani diagnózis, kilátások, hallókészülék, műtét-ügyben.

    Csináltak neked CT-t a diagnózishoz még műtét előtt?

     

    előzmény:
    Manyko (120)
    2009-11-20  15:22
  7. 2009. november 20. 15:22120.
    Köszi! :)
    Persze, hamarosan beszerzek, csak mindig akkor jut eszembe, amikor egyedül vagyok itthon. Csak azon gondolkoztam, hogy mi számít zajnak. Persze, ha betont vernek mellettem, az ok, de annál halkabb. Pl. a metró zaja? Az a baj, hogy ezzel nem vagyok tisztában.
    Milyen dokihoz mész az eredményeddel? Fül-orr-gégész? Vagy már mész készület csináltatni? Neked mennyire rossz a hallásod? Mármint, hogy az audiológiai vizsgálati papíron mennyivel van a fekete vonal alatt? Nekem kb 10-15 dB-el alatta volt, a bal meg pont rajta.
    Egyébként szerintem is sokat számít a pozitív gondolkozás, de amikor megtudta, hogy műteni kell a fülem, napokig a sírógörcs kergetett. Ha valaki felhozta a témát, egyből elkezdtem bőgni. Aztán rájöttem, hogy ez van. Másnak az a baja, nekem ez. Nem életveszélyes a betegségem, de ha van rá mód, hogy átmenetileg javítani tudnak rajta, akkor miért ne. Ha sikerült ez a műtét, akkor a másikat is bevállalom. Bár addig szeretnék egy babát, mert azt hallottam, hogy a szülés utáni műtét tartóssabb. De persze ebben mindenkinek saját maga kell mérlegelni.
    előzmény:
    Bbohar (117)
    2009-11-20  13:51
  8. 2009. november 20. 15:22119.
    Köszi! :)
    Persze, hamarosan beszerzek, csak mindig akkor jut eszembe, amikor egyedül vagyok itthon. Csak azon gondolkoztam, hogy mi számít zajnak. Persze, ha betont vernek mellettem, az ok, de annál halkabb. Pl. a metró zaja? Az a baj, hogy ezzel nem vagyok tisztában.
    Milyen dokihoz mész az eredményeddel? Fül-orr-gégész? Vagy már mész készület csináltatni? Neked mennyire rossz a hallásod? Mármint, hogy az audiológiai vizsgálati papíron mennyivel van a fekete vonal alatt? Nekem kb 10-15 dB-el alatta volt, a bal meg pont rajta.
    Egyébként szerintem is sokat számít a pozitív gondolkozás, de amikor megtudta, hogy műteni kell a fülem, napokig a sírógörcs kergetett. Ha valaki felhozta a témát, egyből elkezdtem bőgni. Aztán rájöttem, hogy ez van. Másnak az a baja, nekem ez. Nem életveszélyes a betegségem, de ha van rá mód, hogy átmenetileg javítani tudnak rajta, akkor miért ne. Ha sikerült ez a műtét, akkor a másikat is bevállalom. Bár addig szeretnék egy babát, mert azt hallottam, hogy a szülés utáni műtét tartóssabb. De persze ebben mindenkinek saját maga kell mérlegelni.
    előzmény:
    Bbohar (117)
    2009-11-20  13:51
  9. 2009. november 20. 14:29118.

    Látod, csak pozitívan kell hozzáállni ehhez!

    Ha jól emlékszem Neked is az a bajod a füleddel, mint Manyko-nak! Ugye?

    Ha Manyko-nak rendben ment a műtét, lehet Neked is rendben lesz!

    Meglátod Neked is így fog sikerülni!

    Tőled is várjuk a beszámolót!

    Ne aggódj!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2009. november 20. 13:51117.

    Nagyon örülök neki, hogy ilyen jól alakul veled minden! Biztos a pozitiv hozzáállásod is nagyon sokat számít!

    Írjál majd még! Füldugót meg akkor mihamarabb szerezz be, mert először belegondoltam, persze hát az ember kerüli a zajt, de bármikor jöhet  egy szirénázó autó, egy busz ami megáll egy útfúrás mellett stb.

    Lerinátok, hogy melyik hallókészülékes céggel voltak pozitiv vagy negativ tapasztalataitok? 

    Hétfőn megyek vissza az orvoshoz az audiológiai eredményemmel, már most összeszorul a gyomrom, félek hogy csupa rosszat mond. Tanulnom kell Manykoról és pozitivan bizakodóan felfogni!

     

    előzmény:
    Manyko (115)
    2009-11-19  08:47
  11. 2009. november 19. 18:27116.

      Szép estét kívánok!

     

    Most hallottam a rádióban a reklámot, jelentkezni lehet egy világszínvonalú készülék kipróbálására. Lehet, hogy érdektelen a hír, de, úgy gondoltam, esetleg használhatok ezzel, hogy továbbadom.

     

     

     Pannon Halláscentrumok Kft. (Hallókészülék, Hallásvizsgálat)

      

    előzmény:
    Bbohar (1)
    2009-10-07  13:09
  12. 2009. november 19. 08:47115.

    Sziasztok! Olyan aranyosak vagytok, hogy szurkoltok!

    Tegnap voltam varratszedésen, hallásvizsgálatot is csináltak. Bár még olyan, mintha be lenne dugva a fülem, és még zúg is, de a doki szerint jók az eredmények. Kicsit még be van dagadva, meg fájdogál is, de gyógyulgatok. A műtét utáni szédülés elenyésző, bár a doki tanácsa szerint még ne menjek egyedül utcára. Amit kihangsúlyozott a doki, hogy a zajt egy örök életre kerülnöm kell, mert ha nem, akkor egyből megsüketülök. Hamarosan be is szerzek egy füldugót.

    Na pusz mindenkinek!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 17. 20:12114.

    Sziasztok!

     

    Manykó, már éppen kérdezni akartam, hogy mi újság, hazajöttél-e már, de megelőztél Jó egészséget kívánok, gyógyulj meg hamar.

     

    Lányok, ma reggel hallottam a rádióban, hogy lehet ingyenesen tesztelni hallókészüléket, és gondoltam, hogy megírom Nektek. www.hallasteszt.hu 

     

    Jajjj Lányok, már olyan sok mindent el tudok mutatni jelnyelven, úgy örülök neki. Kedden és pénteken van a tanfolyam, persze ez még csak alapfokú, de szeretném majd folytatni januártól a középfokút is.

     

    Szép álmokat kívánok. Továbbra is olvasgatlak Benneteket.

    előzmény:
    kisabonyi (113)
    2009-11-17  09:20
  14. 2009. november 17. 09:20113.

    Hűha! Ez igen!

     

    Akkor csak gyógyulgass és ne erőltesd meg magadat! Örülünk, hogy jobban vagy és túl vagy a műtéten!

    Szép napot Neked is! 

    előzmény:
    Manyko (112)
    2009-11-17  08:35
  15. 2009. november 17. 08:35112.

    Sziasztok! Itthon vagyok! Tegnap jöhettem haza, mert egész jól vagyok. A műtét egyáltalán nem volt rossz. Még be is aludtam rajta - egy kicsit uncsi volt  A legrosszabb a 24 órás fekvés volt. Ágytálba egyáltalán nem lehet pisilni, így egy napig el sem mentem wcre. Ha hirtelen mozdulok egy kicsit szédülök, de egyáltalán nem gáz. Képzeljétek, olyan jól vagyok, hogy mindig figyelmeztetnem kell magamat, hogy állj!! Persze fáradékonyabb vagyok, meg lassúbb. Hogy sikerült-e a műtét, az majd 6hét után derül ki. Holnap veszik ki a varratokat, de ahogy láttam, még eléggé be van dagadva. Szóval türelmesnek kell lennem.

    További szép napot!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. november 10. 20:42111.

    Én a 1,5 évben 3x kaptam középfül-gyulladást! Romlott is a fülem rendesen...

    Nekem a nyakam érzékeny, ezért hordok kisebb-nagyobb sálat. Ha ott megfázok, akkor a fülem megkapja az adagját!

    És főleg akkor szenvedtem a legtöbbet, amikor a készülékem behalt, mert valami miatt elromlott. Hetekig nem volt velem, és szar volt, mert semmit nem hallottam. Így dolgozni borzalmas volt.

    Amikor otthon takarítok ( porszívózok) kiveszem a készüléket, mert iszónyúan zavarja a fülemet.

    Néha van olyan is, hogy nem akarok hallani semmit, mert jót tesz a lelkemnek a csend, csak fogom magam, és kiveszem a készüléket. Természetesen ez otthon lehetséges. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975939 (110)
    2009-11-10  20:11
  17. Torolt_felhasznalo_975939
    Torolt_felhasznalo_975939
    2009. november 10. 20:11110.

    Szerintem is szinte ilyan szar, mint a vakság. Félek is nagyon, hogy jaj, csak nehogy rosszabb legyen, nehogy megsüketüljek teljesen! Utálom a hangos zenét, mert tudom, hogy bizonyos dB felett károsítja a hallást. És nekem szinte fizikai fájdalmat okoz a nagyon hangos zene vagy zaj! Állítólag túlérzékeny vagyok ilyen szempontból, amit más könnyedén elvisel és még élvez is, az nekem szenvedés, és igyekszem menekülni, vagy befogom a fülem.

    Télen hordok sapkát, ha megfájdul a fülem a széltől és a hidegtől, már be vagyok parázva, hogy nehogy fülgyulladást kapjak. Amúgy nem érzem, hogy romlott volna az állapotom, meg nekem nem is mondtak ilyet anno a dokik, hogy romlani fog, de kilátásnak ijesztő.

    előzmény:
    kisabonyi (109)
    2009-11-10  19:57
  18. 2009. november 10. 19:57109.

    Igen, ezért hívják láthatatlan fogyatékosságnak! Mert nem lehet észerevenni úgy, mint a vakokat!

    Nem könnyű jeltolmácsnak lenni, mert ez a nyelv is, mint minden más nyelv szókincse bővül folyamatosan.

    Én ismerek egy pár embert, nehéz ez a feladat.

    Én személy szerint olyan szituban voltam, hogy egy siket barátommal vártuk, hogy átmenjünk a zöldön a zebrán, és belénk kötöttek páran.

    Én még hallottam, mit mondtak a hátunk mögött - mondjuk én mindig féloldalasan állok, mert utálom, ha nem hallok hátulról, ha van valaki -  

    de istenemre mondom, szar annak, aki abszolút nem hall semmit.

    Képzeljétek el őket sötétben. A siket barátom azt mondta, hogy a siket kultúra ott hal meg, hogy leoltják a villanyt. És igaza van. 

    Ő nagyon sokoldalú ember, minden érdekli és nyitott a világra!

    Csak egy kis hozzászólás volt! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975939 (105)
    2009-11-10  18:58
  19. Torolt_felhasznalo_975939
    Torolt_felhasznalo_975939
    2009. november 10. 19:46108.

    Bevezeik ám, mint az Euro-t

    Tudod, ha felépül a négyes metró

    Meg majd ha a politikusok számlát hoznak a költségtérítésük felhasználásáról

    Meg a mozgássérülteknek kiépítik a rámpákat

    Katasztrófa ez az ország sajnos

     

    Nálam szerencsére TV rendben, nehézségek inkább a külföldi csatornák értésével vannak.

    Bár nekem tökmindegy, hogy egy elektromos cucc monó vagy sztereó, semmi különbség

    előzmény:
    anita222 (107)
    2009-11-10  19:21
  20. 2009. november 10. 19:21107.

    Igen,Hurrá! Épp ideje volt!

     

    Nagyon felbosszant,hogy az esélyegyenlőséget hangoztatják mindenhol!

    Tudom,hogy nálunk sokkal súlyosabb, rosszabb helyzetben lévő emberek is vannak, de nekünk ez a rossz, ezzel kell együttélnünk.Könyörgöm,mikor leszek én egyenlő egy hallóval?

     

    Nem tudom ki hogy van vele, de nekem nagyon sok problémám van a tv nézéssel.Az egyetlen kikapcsolódásom a neten kívül, de sajnos a rossz beszédértés miatt csakis feliratos műsorokat tudok nézni.Ti is szenvedtek ez miatt?

    Nincs választék! Vagy az RTL klubot nézem,vagy a BBC Primet és kész.Ráadásul abból is alig van választék.Én csakis este tv-zek,hiszen nappal dolgozom,családom van nem érek rá, de nem is érdekel.Este viszont én is szívesen megnéznék egy jó filmet.A dvd-inket már 100x láttam. A nyár nagy részében még a hiradón sem volt felirat: És azt mondják megyünk a nyugat felé.Amerikában minden adón még a reklámon is van feliratozás.

     

    Állítólag,ha a parlament megszavazza 2015-ig nálunk is bevezetik, de sztem pénzhiány miatt nem fogják megszavazni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (104)
    2009-11-10  18:49
  21. Torolt_felhasznalo_975939
    Torolt_felhasznalo_975939
    2009. november 10. 19:07106.

    Szia!

     

    Azért kezelik úgy a nagyothallókat, mert ezáltal többnek érzik magukat, hízeleg az egójuknak, hogy valamiben jobbak. Ez olyasmi, mint ha valaki diszlexiás, akkor tudom róla, hogy vele születetten rossz a fonematikus hallása, nem tehet róla. Ismerek ilyen embert, és nem nézem le emiatt, mert attól még ő nem buta, nem műveletlen, stb., ahogy sokan gondolják rossz helyesírást látva. Képtelen jól írni, mert másképp hallja a beszédhangokat, mint egy átlagember.

     

    A jelnyelven én is gondolkodtam, hogy aztán elmenjek jeltolmácsnak, hátha "siketek közt félfülű a király", aztán mégis letettem róla. Pedig releváns lett volna, lévén, hogy én ilyen átmenetet képezek halló és nem halló között...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_216664 (104)
    2009-11-10  18:49
  22. Torolt_felhasznalo_975939
    Torolt_felhasznalo_975939
    2009. november 10. 18:58105.

    Igen, az a baj, hogy a hallássérülés nem látszik. Egy mozgássérültet pl. helyén tudnak kezelni, mert első pillanattól leveszik, hogy mi vele a helyzet. Nálunk meg csak "menet közben" derül ki, ha kiderül, én igyekszem kompenzálni, ami sok energiába kerül. Pl. nagyon bizonytalan tudok lenni egy nagy teremben, ahol sokan vannak, és akárhonnan szólhatnak hozzám. Telefonálással azért nincs gondom, mert a bal fülem elég jó. De volt már, hogy hívtak tolmácskodni egy kerekasztalos konferenciabeszélgetéshez, na, az iszonyú beégés volt. Ja, és képzeljétek, 2 évig voltam TANÁR! Na, azt soha többet! Szörnyű, a gyerekeknek nem mondhattam, hogy mi a helyzet, mert abban a pillanatban ízekre szedtek volna. Így is volt, aki sejtette, sokszor nem értettem meg a gyerekek benyögéseit, megjegyzéseit, stb., akkor mondták, hogy "süket"

    előzmény:
    anita222 (102)
    2009-11-10  18:13
  23. Torolt_felhasznalo_216664
    Torolt_felhasznalo_216664
    2009. november 10. 18:49104.

    Sziasztok!

     

    Nem vagyok rosszul halló, jó a hallásom.

    Sosem értettem, miért kell úgy viselkedni a nagyothallókkal, mint ahogy azt sokan teszik.

    A napokban hallottam, hogy elfogadta a parlament a jelnyelvet, hivatalos nyelvnek.

    Nagyon örülök neki!

    ÉN személy szerint nagyon szívesen megtanulnám, hogy így is segíthessek.

    Szép estét nektek!

    B. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975939 (101)
    2009-11-10  15:53
  24. 2009. november 10. 18:14103.

    Kedves Manyko!

     

    Szurkolunk neked és várjuk mielőbbi jelentkezésedet!

    Kívánok mielőbbi gyógyulást és teljes hallást!

    Anita

    előzmény:
    Manyko (94)
    2009-11-10  11:20
  25. 2009. november 10. 18:13102.

    Igen,cikis nagyon! És sajnálnak is nagyon! Pedig nem érzem magam nagyon sajnálatra méltónak,csak szar ügy.Mennyivel könnyebb lenne az élet, ha jól hallanék.

    Pénteken volt egy sztorim: Egyik Ügyfelem üldözött bent az irodai telefonon,de sajnos nem tudok azon beszélni,mondták neki hogy mobilon hívjon.Nyilván olcsóbb lett volna neki,ha matávoson hív, de mindegy, végülis felhívott mobilon.Sajnos a segítő kolléganő nem tudott hallgatózni,mert Ügyfele volt és nagyon kínos szituba kerültem,mire adtam neki árajánlatot egy cascora + egy kötelezőre.Hiába kérdeztem vissza többször nem értettem jól az autó adatait,így aztán jó nagy hülyeségeket mondtam, de ragaszkodott hozzá,hogy velem kösse meg.Be is jött hozzám,akkor mondtam neki,hogy ne haragudjon de készülékem van és nem értettem sztem jól az adatokat.A pláne,hogy az egyik olcsóbb lett, a másik drágább, de megkötötte.Először kicsit furán nézett rám,aztán sajnálkozva.De hogy ma megint bejött hozzám,azon elképedtem, át akart hozni egy kocsit egy másik biztosítótól.

    Nagyon rendes volt! És nagyon jól esett,mert állítom 100 emberből 99 tuti nem állt volna szóba velem többet.

    Szar ügy, de néha muszáj bevallani,különben meg hülyének néz.Akkor inkább hallássérült,mint hülye.Ha már választhatok.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_975939 (101)
    2009-11-10  15:53

Címlap

top