Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Iskolagond

Joséarcadió
Létrehozva: 2009. november 1. 19:54

Sziasztok!

Segítsetek! A lányom 10 éves, eljutottunk oda, hogy már minden nap sír, hogy borzasztó az iskola. (a szünetben is sokat kesergett, de most hogy holnap menni kell már sírt lefekvésnél.) A suliban 3-4 lány egyfolytában csúfolja, minden vacakért. A tanító néni leszólja a rajzpályázatra készített rajzait, a "barátnői" néha barátok, néha átállnak az ellenséghez. A sztorikat csak a lányom szájából hallom, szóval egyoldalú a történet. Már lefektettem, és sírás közben mondtam neki, hogy reggel beszélek a tanító nénivel, mert ez már tarthatatlan. Na erre még jobban rázendített, hogy ne, mert a lányok meghallják hogy mit mondok, nyugtatom, hogy nem hallják meg de akkor sem akarja. Most mit csináljak? Valahogy csak meg kell nyugtatnom...

  1. Torolt_felhasznalo_720454
    Torolt_felhasznalo_720454
    2009. december 1. 19:1975.

    Én Ságváris voltam, ezért nem akartam a lányomat ennyire teljesítményorientált iskolába íratni, mert minek. Lakótelepen lakunk, így itt a környéken néztem szét tanárt keresve.

    Találtam is egy szuper pedagógust, ezért választottam ezt az iskolát.

     

    Most keresek valaqmi olyan könyvet, ami abban segít, hogyan lehet valaki népszerű. Van ötletetek?

     

    Ma beküldtem vele egy csomag cukorkát. Nem is történt vele semmi rossz.

     

    Ez lesz a jövő?

    előzmény:
    Joséarcadió (74)
    2009-12-01  14:41
  2. 2009. december 1. 14:4174.

    Szia!

    Képzeld, nem sokkal ezután a lányom harmadik helyezett lett egy városi rajzversenyen, egy olyan rajzzal, amire szó szerint azt mondta a tanító néni, hogy : "Hát ezzel sajnos nem sok esélyed van" Ez a mondat miatt a gyerek napokig sírt, de úgy látszik magasabb körökben másképp értékelik a gyerkőc tehetségét. Ettől kicsit megnőtt az önbizalma, az oklevelét kitették az osztályban, és kapott egy igazgatói dicséretet is.  Arra biztatjuk, hogy ő különleges, ügyes, okos, és ne foglalkozzon a csúfolódókkal, mivel megnőtt az önbizalma, ezt a többiek is észrevették, és azóta nem piszkálják. Majd meglátjuk meddig tart.

    Sajnos úgy néz ki, hogy nem a tanító nénik a dolog kulcsai, (mert ők magasról tesznek rá) hanem az hogy a gyerek önbizalma nőjön meg akkor nem is fontos hogy a többiek foglalkoznak-e vele vagy sem, és ahogy kiszúrják a többiek, hogy őt nem érdeklik, rögtön stílust váltanak.

    Nagyon drukkolok, hogy a kislányod beilleszkedjen, mert megszakad az ember szíve ha arra gondol, hogy rosszul érzi magát a gyereke a suliban.

     

    Azért érdekes gyerekek vannak a ti sulitokban is. Mire tanítják őket otthon??

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_720454 (73)
    2009-11-30  20:44
  3. Torolt_felhasznalo_720454
    Torolt_felhasznalo_720454
    2009. november 30. 20:4473.

    Szia!

     

    Mi történt azóta? Változott valami?

     

    Én is hasonló cipőben vagyok. Elsős kislány, eddig minden rendben volt, most meg 2-3 lány lefizeti chipsszel és kólával (agyam eldobom, elsős gyerekek!) a többieket hogy ne barátkozzanak vele.

     

    Én meg olyan tehetetlen vagyok itthonról.

    előzmény:
    Joséarcadió (71)
    2009-11-02  11:50
  4. 2009. november 2. 13:0872.
    Remélem így lesz!!!! Őszintén kívánom , főleg a kislánynak.
    előzmény:
    Joséarcadió (71)
    2009-11-02  11:50
  5. 2009. november 2. 11:5071.
    Sziasztok!  az este még sokáig beszélgettünk a témáról a férjemmel, és arra jutottunk, hogy ő megy be a suliba, ő határozottabb, könnyebben visszaszól. Szóval kihívta a tanítónőt, és elmondta azt amit én itt nektek. Nem tudta megmondani miért 4-es a szorgalma, elismerte, hogy a szorgalmikat megcsinálja, és jelentkezik sokat órán. A többi lány piszkálódására csak azt tudta mondani, hogy azért ilyenek mert dúlnak bennük a hormonok (!!! Ezért lehet csúfolódni???) És azért frusztrált a lányom mert túl maximalista. Szó-szót követett, és végül a tanítónő megígérte, hogy ráfigyel a lányokra, és többet fogja dicsérni a lányomat ha megérdemli. Hát bizakodok, hátha változik a légkör.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 2. 10:2970.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157411 (69)
    2009-11-02  10:00
  7. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2009. november 2. 10:0069.

    Nem , nem vagyok sértődőtt, mert engem nem érint a te vádaskodásod. Inkább elképeszt az az agresszió, ahogy a dolgokat kezeled....kioktatsz,kigúnyolsz, helyre raksz mindent és mindenkit. Soha nem mondanék olyat a gyerekemnek, hogy magasról tegyen a tanárjára...Pedig van olyan aki megérdemelné, de nem.....Biztos olyan szülő vagy, aki azt hiszi, minél jobban kiabál, annál inkább figyelnek rá.....

    Volt egy ismerősöm, akinek olyan gyereke volt, mint te nagyban....mivel anyuka nem azt a ruhát rakta ki reggel amit ő akart, bezárta az anyját a wc-be, elment iskolába...és az anyját késő délután "szabadították " ki....

    Na te pontosan így állsz az oktatáshoz...és fel sem merül benned, hogy a dolgokat nem csak erőszakosan lehet megoldani... 

    További jó szép napot neked......vágod?!

    előzmény:
    Emőke1 (68)
    2009-11-02  08:42
  8. 2009. november 2. 08:4268.
    Ja, és tisztelni meg csak a tudást tisztelem. Vágod???
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157411 (62)
    2009-11-01  22:11
  9. 2009. november 2. 08:4167.

    Te is az alulképzett, sértődött tanerők közé tartozol??? Nem vetted észre, hogy nem minden tanárra írtam, hanem a saját két rossztapasztalatomat mondtam el? Szövegértési gondjaid vannak? Tudod azt funkcionális analfabetizmusnak hívják.

    Miért nem tanítok? Mert nincs hozzá tehetségem, viszont ezt elismerem, és nem okozok hatalmas károkat mondjuk 30 éven át, mint oly sokan.

    Belenyúltunk abba, hogy nem volt megfelelő oktatás. Vagy az normális, hogy egy matek órán egy feladatot csinálnak, meg az is , hogy nem nagyon tartanak környezetórát? Esetleg azt kell oktatni, hogy Mátyás címerállata a varjú, és a  szarvas két tonna súlyt is eléri??? Ezeke megtörténtek, Ti tanítottátok, nem én.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157411 (62)
    2009-11-01  22:11
  10. 2009. november 1. 23:4966.

    Sajnos nagyon sok gyerek él kiegyensúlyozatlan életet,vagy van ugyan házasság,de pokol a családi let,vagy pedig nincs és akkor anya az ovi 3 éve alatt 5 élettársat mutat be az oviban.

    Minden gyermek úgy születik,mint  aMessiás ígérete és csak később válik a megszokott gonosszá

    előzmény:
    nemérdekel (65)
    2009-11-01  23:35
  11. 2009. november 1. 23:3565.
    Ki termeli ki ezt a sok agresszív minihitlert?
    előzmény:
    Emőke1 (21)
    2009-11-01  20:38
  12. 2009. november 1. 23:2464.

    Az első és legfontosabb,hogy biztosítsd a lányod,hogy szép és okos, és a csúfolódók meg  asjaát gyengeségüket palástolják csak azzal,hogy csúfolódnak,fontos,hogy megértesd vele,hogy ő igenis egy jó emberke és semmi alapja a csúfolódásoknak.

    Az a legrosszabb,ha elhiszi,hogy ő egy butacsúnyasemmirekellő lány.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. november 1. 22:3363.

    Nagyon nehéz felvenni a kesztyűt, amikor csúfolnak valakit nyilván nem ugrik be az elmés válasz, de mindenképpen verekedés nélkül kell megoldani a dolgot, felnőttként sem ránthat pisztolyt, ha valaki froclizza. Remélem holnap sikerül beszélni a tanító nénivel, és ő segít megoldani a helyzetet.

    Megyek aludni, de holnap feltétlenül beszámolok, hogy mi volt.

    előzmény:
    KiaMár (60)
    2009-11-01  22:07
  14. Torolt_felhasznalo_157411
    Torolt_felhasznalo_157411
    2009. november 1. 22:1162.

    Hát bűnöző az nem , de hogy magadnál nem láttál még okosabbat , ebben biztos vagy.....én nem. Tanítói végzettséged van?? És????

    Jó, hogy nem tanítasz....Csak nem te vagy a vállalkozó sznob anyuka, ( nem győzted kihangsúlyozni, hogy 70-es években a diplomás szülők elsimítják a ki szörnyeteg gyerekük svindlijeit...)aki azt gondolja, hogy ő tojta a spanyolviaszt..???Hadd nyugtassalak meg, ahol kétszer is iskolát kellett váltani, ott nem a tanárokban van a hiba. Azt, hogy leírod, hogy fizetést se adnál nekik, erre van agy ötletem....
    Nem kap fizetést egy tanerő sem, de nem is jár be dolgozni. Úgyhogy tanítsd magad a gyereked...hiszen ez a végzettséged.Tudod vannak jó és rossz pedagógusok, jó és rossz gyerekek, és jó és rossz szülők...de, hogy általánosítsunk, és mindet a rossz kategóriába soroljuk....az kissé durva. A lábad nyomát ne csókolja meg a tanító mikor bemégy?? MI vagy te gondolatolvasó, hogy kitaláltad, csak a tanító lehet a hunyó, és kész....Ilyen tanácsot adni, hogy tegyen magasról arra, akivel a napja nagy részét tölti??!!

    Csak egy kérdés: ismered azokat a szavakat: alkalmazkodás, tolerancia, tisztelet?! 

    előzmény:
    Emőke1 (58)
    2009-11-01  21:38
  15. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2009. november 1. 22:0961.

    Tudod nekem is néha 4-es volt a szorgalmam, pedig kisiskolás koromban 4-5 jegyeim voltak (anyámnak meg azt  mondták többet kellene jelentkeznem, hát igen, ha lese tettem volna a kezem az több lett volna, de tény, h. csendes voltam, nem óbégattam be a megoldást soha), és volt 4.75-ös átlagom is... meg nyertem én is rajzpályázatot (volt, h. híres festő képeit kellett lefestedünk ott helyben vízfestékkel+temperával, de mondjuk engem /mást sem/ nem szólt le a rajztanár, rendes nő volt)+könyvtárban mindig írtam a szorgalmikat, de volt olyan tanár akit zavart, h. jobb volt a németem, mint az övé...... utólag csak sajnálom a nőt.

    Lehet neked is azt mondják majd nem jelentkezik eleget vagy nem elég aktív az órán... . Van olyan tanár aki azt szereti, ha a gyerek majdnem kiesik a padból a nagy jelentkezéstől:-D.

    előzmény:
    Joséarcadió (57)
    2009-11-01  21:34
  16. 2009. november 1. 22:0760.

    Sajnálom a lányodat nagyon

    A fiam most elsős, és nem osztályon belül, hanem napközi alatt és szünetekben spécizte ki egy két nagyobb gyerek.Csúfolták, piszkálták folyamatosan.  Őt  úgy neveltük, hogy inkább békésen rendezze a gondjait, ne verekedjen, durváskodjon, de azért üssön vissza ha ütik.

    Egyik délután mikor mentem érte az egyik " üldözője " elkezdte csúfolni. Ott voltam én is, de a gyereket nem zavarta Intettem neki, hogy ne törődjön vele. Amikor a gyerek észrevette, hogy nem zavartatja magát a gyerekem a csúfoló szavak hallatán, elkezdett gesztenyét dobálni a pólójába. Ott álltam a fiam mellett. A 2-ik gesztenyét elkaptam, és megköszöntem a gyereknek , hogy lehajolt és odahozta nekünk, mondtam, hogy majd jópofa figurákat készítünk otthon belőle, és megkértem..... hogy szedjen még nekünk. . Még 2 gesztenye csúszott be a pólóba, és mindkettőért köszönet járt, úgyhogy utána már nem is volt érdekes a dolog az "  üldözőnek ". Azóta nagyon jóban vannak, általában mindig együtt fociznak a napköziben

     

    Másik rontó pállal egy reggel futottam össze. Ovi előtt visszük a nagyfiút iskolába, az ovis lányom elment a homokozóba építeni. Korábban érkeztünk, így volt időnk kicsit beszélgetni a tanítónővel, amikor jön a fiam, hogy a Tomi szétrombolja , amit építenek. Na gondoltam mégiscsak odamegyek, kicsit beszélgetünk. Megkértem, hogy ha lehetséges máshol élje ki a romboló hajlamait, és ne a többiek által épített várakon. Erre a 3 éves lányom odaguggolt mellé, összekapargatott neki egy kisebb kupacot, és mondta, hogy ezt neked készítettem, ezt taposd el . Na ez volt a kegyelemdöfés, mert mondtam a drága gyermeknek, hogy itt van egy 3 éves gyerek, akitől lehet tanulni emberséget, együttműködést. erre elsomfordált. Azóta nem hallottam hírét a garázdaságainak.

     

    Ezt a két példát azért írtam le, hogy nekünk ez segített abban, hogy a gyerek látta, hogy miként lehet erőszak nélkül megoldani a konfliktusokat, és ezáltal könnyebben fel tudta venni Ő is a harcot

    előzmény:
    Joséarcadió (1)
    2009-11-01  19:54
  17. 2009. november 1. 21:4059.
    Úgy,hogy nem szereti a tanerő. Nyugodtan fejen is állhat, akkor sem. Ne haragudj az egyenes válaszért, tudom nem esik jól, de hidd el nem ezT fogod hAllani, ha megkérded. Elkezd majd magyarázni az órai aktivitásról, amit Te nem tudsz megcáfolni, mert nem vagy ott.
    előzmény:
    Joséarcadió (57)
    2009-11-01  21:34
  18. 2009. november 1. 21:3858.
    Igazad volt.  Én ezzel úgy vagyok, inkább szónélkül aláírom a beírást,ha kell, de igenis védje meg magát. Tényleg itt tartunk. Megjegyzem,a hetvenes években pedagógus anyukám ésmérnök apukám, napiszinten vendégeskedett az ált. isk.igazgatójánál. Csemetéjük kicsit eltörte a fiú osztálytárs orrát.Hja kéem, rosszkor volt rossz helyen:)) Ettől még nem lettem bűnöző
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_362171 (37)
    2009-11-01  20:54
  19. 2009. november 1. 21:3457.

    Persze attól beadhatja, csak rosszul esik neki. Tavaly nem járt érte semmi, de idén már minden pályázatért írásbeli dicséret jár. Nagyon büszke rá amúgy.

    Én úgy vagyok vele, hogy az igyekezet az már elismerést érdemel. Pl. minden szorgalmit megcsinál, de a szorgalma csak 4-es. Ez  hogy lehet? Holnap megkérdezem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_531206 (55)
    2009-11-01  21:22
  20. 2009. november 1. 21:2956.
    Hát király. Tavaly elmentem az osztálykirándulásra, pont azért hogy lássanak a tanító nénik, hogy nem húzom ki magam a dolgok alól, meg hogy kicsit megismerjem őket. A lányom viszonyát nem láttam a többiekkel mert ő állandóan a "szoknyám mellett " volt, de láttam egy kisfiút akit nagyon megsajnáltam, őt mindenki kiközösítette az osztályból, ő volt a hülyegyerek, mert míg a többiek játékpisztollyal lődöztek ő olvasott és rájuk se hederített. Többször kiröhögték mert a zsebpénzét nem verte el hülyeségekre. Összeszorul a szívem ha arra gondolok, hogy az én lányom is ilyen számkivetett lehet ha nem vagyok ott. (a tanító néni nem dicsérte meg a kisfiút, hogy milyen ügyes, hogy olvas, sőt teljesen levegőnek nézte, persze volt elég gondja a többi túl eleven gyerekkel) Hiába mondtam a többieknek hogy példát vehetnének, reakciójuk nulla.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (54)
    2009-11-01  21:20
  21. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2009. november 1. 21:2255.

    Nem láttam a rajzot, de attól még beadhatja nem? Úgy értem nem ez a tanár bírálja el gondolom. Ha meg tényleg kreatív és jól rajzol majd kap  megerősítést másoktól, egy ember véleménye meg nem fog számítani. De ilyen túl zöld storyról sem hallottam még soha... .

    Jobb helyeken amúgy kisötös jár már azért, ha valaki szorgalmit rajzol, akkor is ha nem szép, az igyekezetet is jutalmazzák. Azért kitartó a lányod, h. továbbrajzol... ha maradt benne ennyi erő bármit elérhet, akkor is ha kövekkel van tele az útja.

    előzmény:
    Joséarcadió (47)
    2009-11-01  21:06
  22. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2009. november 1. 21:2054.
    Vagy csak a lányod nem szimpi a tanárnőnek, te meg az vagy, neked csupa szépet mond...
    előzmény:
    Joséarcadió (48)
    2009-11-01  21:09
  23. Torolt_felhasznalo_422796
    Torolt_felhasznalo_422796
    2009. november 1. 21:1753.

    Lehet, hogy pont azért nem tudja megvédeni magát a lányod, mert maximálisan támogató, építő légkörhöz szokott. Sajnos, meg kell tanulni, hogy vannak olyan emberek, akik "mások", és a legjobb, amit tehetünk, ha elkerüljük őket, amennyire csak tudjuk, és inkább azokra pazaroljuk az energiánkat, akikre érdemes!

    A szituációs játék szerintem is segíthet valamennyire.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_422796 (44)
    2009-11-01  21:02
  24. Torolt_felhasznalo_531206
    Torolt_felhasznalo_531206
    2009. november 1. 21:1352.

    Elhiszem, h. nem bírod a szüleiket és azáltal, h. a gyerekeddel nem kedvesek a gyerekeik, őket sem. Gyerek lelkébe meg nem látsz bele, szülei életvitelét látod max. Gyerekek gyakran közösítenek ki 1-1 embert, néha teljesen banális dolgok miatt, mint pl. van egy kedvenc sorozatuk, xy meg azt mondta, h. az hülyeség, máris megsértődik egyik és onnantól kiközösíti az egész baráti köre.

    Anno az én 8 évem alatt, jelen volt minden társadalmi réteg az osztályban (tanár lánya, sz.vezető gyereke, roma stb.), itt is csak 1osztály volt évfolyamonként, de pl. vagyoni dolgok miatt sohasem volt köztünk semmi gond, pedig egyik gyerek Egyiptomban nyaralt én meg voltam a helyi strandon fél délutánt, de attól még ugyanolyan gyerekek voltunk:-).

    Mindenhol a gyengéket spécizik ki, nem csak az iskolában, felkell nőni egy közösséghez...... és sajnálni kell azokat akiknek az okoz örömöt, h. mást megpróbálnak elnyomni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_940001 (42)
    2009-11-01  21:00

Címlap

top