Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2019. június 20. 07:5831977.

    Juhász Gyula:
    Testamentom 



    Szeretnék néha visszajönni még, 
    Ha innen majd a föld alá megyek, 
    Feledni nem könnyű a föld izét, 
    A csillagot fönn és a felleget. 



    Feledni oly nehéz, hogy volt hazánk, 
    Könnyek vizét és a Tisza vizét, 
    Költők dalát és esték bánatát: 
    Szeretnék néha visszajönni még. 



    Ó, én senkit se háborítanék, 
    Szelíd kísértet volnék én nagyon, 
    Csak megnézném, hogy kék-e még az ég 
    És van-e még magyar dal Váradon? 



    Csak meghallgatnám, sír-e a szegény, 
    Világ árváját sorsa veri még? 
    Van-e még könny a nefelejcs szemén? 
    Szeretnék néha visszajönni még! 



    És nézni fájón, Léván, Szigeten, 
    Szakolcán és Makón a hold alatt, 
    Vén hárs alatt az ifjú szerelem 
    Még mindig boldog-e és balgatag? 



    És nézni: édesanya alszik e 
    S álmában megcsókolni a szivét 
    S érezni, most is rám gondol szive: 
    Szeretnék néha visszajönni még!

    ***
    Minden megvan az interneten, sőt, eredeti helyesírással, amit a javítóprogram természetesen aláhúzott. A versben pedig ott van sok-sok gondolatom és vágyam, hogy talán visszamegyek még. Ha nem is Váradra, de legalább Petrozsényba és Csíkszeredába, ahová idén sem sikerült eljutnom. A verset ismét megkönnyeztem, főleg az utolsó szakaszt.
    Legyen szép napunk!
     
    előzmény:
    *Szigal* (31976)
    2019-06-20  07:41
  2. 2019. június 20. 07:4131976.

    Szép jó reggelt!


    Már éppen ideje volt bejelentkeznem. Ideje volt. Sok-sok érdekes találkozás, esemény van mögöttem, de inkább személyesek, egyik sem kimondottan publikus. 


    Tegnapelőtt érkeztem, nagyon fáradtan, átaludtam a délutánt, este a lányomnak meséltem élményeinkről. Tegnap Timrátra kellett volna mennem, de lemondtam, mert még pihenésre volt szükségem, azt is tettem, egész nap. Olvasgattam egy Kolozsváron kapott könyvet, nézegettem FB-s fotókat, pakolgattam, rendezgettem, eltelt az idő. Itt, a topikon sem láttam mozgást, így ezt a jelentkezést mára halasztottam. 


    Felhívtam Klárit, aki lelkendezve mondta, hogy "hírem" megelőzött, az egyik nővérke látott engem az interneten (FB-n?), hogy hol, azt ma tudom meg. Érdekes, hogy mennyire "láthatóvá" váltunk, már semmi sem marad csupán személyes élmény. Kár. Kérdés, hogy ezt szerettük volna? 


    Most vár a munka, nagyon sok, elsejéig megint három feladatot kell elvégeznem. Feltöltött-e engem ez az út? Elég sok negatív benyomás ért, de pozitív is legalább annyi, a legnagyobb baj a kánikula volt és az egészségi állapotom. Az utóbbi sok minden jótól fosztott meg. 


    A jó élmények között természetesen ott maradt találkozásom Tanariával, sokat voltunk együtt, majd egy rövid utazás Debrecenbe, ahol Alsórákosi-Marika szerzett nekem nagy és felejthetetlen élményt. Mindkettőjüknek köszönöm, jó volt velük együtt lennem. 


    Kaptam egy csodálatos könyvet Marikától, sajnos a fiamnál kellett hagynom, egy következő alkalommal elhozza valamelyikünk, mert hatalmas kötet, nem csak tartalmában: Boldog Várad a címe, szerkesztette Bálint István János, megjelent a Hét Torony Könyvkiadó gondozásában, még nem sikerült kibogoznom, melyik évben. Ebben egy csodálatos és eddig nem ismert (!) verset találtam, veletek is megosztom. 


    Aztán indulok, neki az itteni életemnek. Klárival szemorvoshoz megyünk ma, nem lesz egy diadalút, még a tettvágy sem fűt pillanatnyilag. Kívánjatok sok szerencsét. Ha nem találom meg a verset az interneten, be kell pötyögtetnem, mert megőriztem ám egyik fotómon.  


     


     

    előzmény:
    tanaria (31975)
    2019-06-10  20:05
  3. 2019. június 10. 20:0531975.

    Jó éjszakát! Aludj jól. Holnap találkozunk!!!

    előzmény:
    *Szigal* (31974)
    2019-06-10  10:04
  4. 2019. június 10. 10:0431974.

    Nektek is jó reggelt!


    Csak két kép egy tegnapi, sávuoti csodáról és legyetek jók! Klári már felszólított, hogy: "Jó legyél, havat-jeget ne egyél!" Úgy is lesz!


    További  szép napokat!

    előzmény:
    tanaria (31973)
    2019-06-10  06:57
  5. 2019. június 10. 06:5731973.

     


    Jó reggelt!


    Ez már ajándék volt ma reggelre! Csodaszépségek!


    Nem osztálytalálkozó volt, csak az egyik osztálytársunk látogatott Kolozsvárra Kölnből és üzent, hogy akinek ideje van és kedve, találkozzunk. Az ilyen spontán dolgok mindig jól sikerülnek. 


    Mindenkinek szép napot!

    előzmény:
    *Szigal* (31972)
    2019-06-09  20:03
  6. 2019. június 9. 20:0331972.

    Na, örülhettek már, a végére érkeztem, illetve még nem is, mert a mai virágkölteményt is meg kell majd mutatnom, csak először némi butításon is át kell esnie. Talán majd holnap, mielőtt érzékeny búcsút vennék a topiktól - tabletet ugyan viszek, de tudom én, hogy lesz-e nekem időm pötyögtetni? Akár a kisokoson is? Majd elválik, hiszen csak egy hét az egész - sajnos. 


    1. - 2. Nemrég említettem a Gábor nevezte szempilla-virágot. Igaz akkor egészen más növényről volt szó, a kapri virágáról, most pedig egy másik szempilláról, a kínai selyemakác az előzőhöz kissé hasonló szépségéről. Van valahol egy közeli fotóm is, már többször mutattam nektek. 


    3. Még egy vad látvány a dzsungelből. 


    És most: jó éjszakát, aludjunk jól, álmodjunk szépeket! 

    előzmény:
    *Szigal* (31971)
    2019-06-09  19:46
  7. 2019. június 9. 19:4631971.

    1. Az előző fikuszt más szögből is megörökítettem. Tényleg hatalmas!


    2. - 3. Éppen a régi, harminc év előtti házunkkal szemben várakoztam a buszra, és ezt a nagyon szép színű hibiszkuszt meg kellett csodálnom. Nosztalgiáztam is egyet, hogy jaj de fiatalok voltunk mi akkor! Meg hol van már a tavalyi hó? 

    előzmény:
    *Szigal* (31970)
    2019-06-09  19:38
  8. 2019. június 9. 19:3831970.

    Ha már túltengés - ám legyen!


    1. - 2. Átszállással utaztam hazafelé és míg a következő buszra vártam, csak nem hagyhattam ki ezt a háromemeletnyi fikuszt,


    3. - 4. és az előtte lévő rendkívül dekoratív, másfajta 'útszéli'. Nem is virág, hanem díszbokor. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31969)
    2019-06-09  19:31
  9. 2019. június 9. 19:3131969.

    1. A temetőben is nyílik a pluméria csodaszép, illatos virága. 


    2. A négysávú úton keresztül fényképeztem a yukka szokatlanul nagy virágát - ezt neveztem hajdanában Gulliver-gyöngyvirágnak. 


    3. - 4. A tengert sem hagyhattam ki - igaz, már csak amennyi a buszból látszott. 

    előzmény:
    *Szigal* (31968)
    2019-06-09  19:23
  10. 2019. június 9. 19:2331968.

    1. Nyílik a kék szamárkenyér (echinops ruthenicus), vagy - szerintem - csodabogáncs - a cicamenza melletti dzsungelben. Most látom, hogy védett növény, legalábbis Magyarországon. 


    2. Ha már bogáncsokat néztem, ezt a cseppet sem júniusi égboltot is meg kellett látnom. 


    3. - 4. Útszéli virágok. Esetükben az 'útszéli' jelző cseppet sem pejoratív jelentésű.

    előzmény:
    *Szigal* (31967)
    2019-06-09  19:01
  11. 2019. június 9. 19:0131967.

    1. Az iménti murvafürt - madáretető nélkül.


    2. Ez az ólomvirág a kőkerítés tetejére nyúlt le - kissé megnagyítottam. 


    3. - 4. Másfajta oleander - távolról és közelebbről. 

    előzmény:
    *Szigal* (31966)
    2019-06-09  18:50
  12. 2019. június 9. 18:5031966.

    1. - 2. Ólomvirág-bokor - mindig gondom van vele, mert képen nem igazán látszik az a szelíd világoskék, ami különlegessé teszi.


    3. Nahát! Ezt a leander-színt kottázni kellene!


    4. Murvafürt alatti madáretető…

    előzmény:
    *Szigal* (31965)
    2019-06-09  18:43
  13. 2019. június 9. 18:4331965.

    Ne törd a fejed. Nem emlékszem, hogy jártunk-e erre, és nem a mi házunkat látod, hanem a felső úton levő épületet. Majd egyszer megmutatom ezt a helyet is - remélem.


    Örülök a találkozótoknak - nagyon szép, hogy gyakran megismétlitek. Legutóbb ugye 2016.-ban volt, vagy tévedek? 


    Mégis ideömlesztem a meglévő képeket - ki tudja, mikor tehetem legközelebb? 


    1. - 2. Június elejei csokor a már megszokott helyen - az Idősek Otthonának ebédlőjében.


    3. - 4. Apró kis trombitavirág - de nagyon szép!

    előzmény:
    tanaria (31964)
    2019-06-09  15:53
  14. 2019. június 9. 15:5331964.

    Szép napot!


    Nézegetem, töröm a fejem keményen..., mentünk-e mi errefelé haza?A házatokat látom, de a többi ismeretlen.


    Betört ide is a kánikula. Nedves meleg van az erdőben is.


    A tegnap találkoztam a régi osztálytársaimmal. Ó, de nagyon jó volt! Majd mutatok fényképet.

    előzmény:
    *Szigal* (31963)
    2019-06-09  07:58
  15. 2019. június 9. 07:5831963.

    Ma is jó reggelt! És szép pünkösdvasárnapot, valamint ugyancsak szép Sávuot-ünnepet (Hetek, Zsengék, illetve a Tóraadás ünnepe itt nálunk), idén ugyanarra a napra esik. 


    Ma is megyek Klárihoz, aztán június 20.-ig szabad vagyok, mint a madár! De jó!


    ***


    Előkészítettem egy újabb áradatot, talán felteszem, talán nem. Időtől és kedvtől függően. 


    Megkezdem: 


    1. - Itt szállok le a buszról, szemben a házunkkal. Újabban lentről, a legalsó útról érkezem haza, de megéri, mert itt is vannak ám szépségek! Tanariának könnyebb helyhez kötni, ha még emlékezik a mi kacifántos házunkra. 


    2. Lefelé mendegélek,


    3. - 4. majd felfelé tekintek: ott fent, egészen messze szálltam le a buszról. 

    előzmény:
    *Szigal* (31962)
    2019-06-08  07:57
  16. 2019. június 8. 07:5731962.

    Mielőtt elindulok, befejezem a májusi képek fitogtatását - tényleg szépek voltak: az eredetiek…


    Az utolsó kettő már Tel-Avivban készült - a "shopping" napján. 


    1. Vásárlás előtt kicsit dőzsöltünk - finom enni- ls innivalókkal.


    2. A Dizengoff-Centerben egyetlen képet lőttem, ráadásul eléggé semmitmondót. 


    ***


    No, jobb is, ha útra kelek. Aztán néhány júniusi is sorra kerül? 

    előzmény:
    *Szigal* (31961)
    2019-06-08  07:48
  17. 2019. június 8. 07:4831961.

    Szép-jó-reggelt!


    Még szép, hogy számítasz nekünk, Tanaria! Inkább arra gondoltam, hogy a jelenlévő személyek nem számítanak, mi pedig nagyon is jelen vagyunk. Na, ilyenkor mondta az én drága jó apám, hogy ügyvédnek kellett volna lennem… Jobb is, hogy nem lettem.


    A tegnap ismét kimaradt. Egész héten hadakoztam a fájdalmakkal, aztán úgy döntöttem, hogy mégis lemegyek a temetőbe. És láss csodát: arra a néhány órára teljesen megszűntek! Íme a példa arra, hogy minden a fejünkben dől el… Jó volt ott lennem a mi pici, családias temetőrészünkben - már csak a frangipáni, azaz pluméria illatáért is. Olyan kék volt a tenger, hogy színeiben teljesen összeolvadt az égbolt színével. Kellenek néha az ilyen önmagunkba fordulós napok… Miért is kellett a férjemnek éppen Róbert napján elmennie???


    ***


    Még mindig maradt néhány képem az elmúlt hónap végéről. Na jó, most a kettőnk kedvéért teszem őket ide, Tanaria! Jé, négy nap múlva már együtt leszünk, most számoltam ki, és már egy kezem ujjai is elégnek bizonyultak! 


    1. Tegnap is elmentem e mellett a zsakaranda mellett, az erős szél máris lefújta virágait - pedig elképesztően gyönyörű volt alig néhány napja. 


    2. Az egyik vonatállomás melletti zsakaranda egyik virágját nagyítottam ki. Vajon melyiket?


    3. A becsületes megtaláló jutalomba részesül. 


     

    előzmény:
    tanaria (31960)
    2019-06-06  09:33
  18. 2019. június 6. 09:3331960.

    Szép napot!


    Olyan nagyon szépek! (tévedni emberi)


    Ne mondd, hogy csak a magad örömére, mert úgy érzem, én nem számítok. Pedig csak mi vagyunk...


    előzmény:
    *Szigal* (31959)
    2019-06-06  08:46
  19. 2019. június 6. 08:4631959.

    Amásodik leander-bokor nem az első! Tévedni szabad? >>>>

    előzmény:
    *Szigal* (31958)
    2019-06-06  08:44
  20. 2019. június 6. 08:4431958.

    Jó reggelt!


    Féllábbal már az ajtón kívül vagyok, de a nemrég elkezdett képsorozatot be kellene fejeznem, mágha csupán a magam szórakoztatására is! 


    1. Ballagok hazafelé és szembejön velem egy szépséges leander-bokor, amelybe kairói hajnalkák is beköltöztek. 


    2. Ha másik úton, lentről közelítem meg hegyoldalra épített házunkat, és felfelé tekintek, egy másik leandert látok, szépségében az előzővel vetekszik.


    3. - 4. Alatta a rozmaring-ültetvényt pókok vették birtokukba és látványos hálókat szőttek fölé.


    Egyelőre ennyi fért az időmbe. Szép napot Nektek!


     

    előzmény:
    *Szigal* (31957)
    2019-06-05  11:31
  21. 2019. június 5. 11:3131957.

    Szép napot, hiszen nálunk már el is múlt a fele. 


    Röviden, egyik kérdésedre: fél kettő körül száll le a gépünk. Kocsival várnak, onnan a szállodába megyünk, majd fél négykor jelen szeretnék lenni a Holokauszt-emlékmű koszorúzásánál, a Posta-kertben, ahol remélem, találkozunk! Nagyon-nagyon várom! 


    Kecskefagyit majd eszel, ha meglátogatsz, már ezért is érdemes eljönnöd! 


    ***


    Meghalt az államelnökünk felesége, mellékelek egy nekrológot. Ma este hatkor temetik, előtte a Jeruzsálem Színház előcsarnokában ravatalozzák fel, onnan indul a temetési menet a Herzl-hegyre. Számomra hatványozottan megdöbbentő, mert alig két hónappal volt idősebb nálam, és még megdöbbentőbb, hogy 74. születésnapja előestéjén halt meg…


     

    előzmény:
    tanaria (31956)
    2019-06-05  06:55
  22. 2019. június 5. 06:5531956.

    Jó reggelt!


    Itt vagyok, csak nemigen van újdonság. Az eső mindennap eláztatja az erdőt. Ki-ki megyek, de nagy a sár. Még medvegombát is szedtem, most szárítom.


    Ismét csodaszép, hangulatos képeket hoztál, már nagyon vártam!! Hozzál nekem is egy kecskefagyit! Szerintem még egészséges is. (a cukrot leszámítva)


    Ma nem megyek az erdőbe, meguntam a sárdagasztást. 


    Már nagyon várlak! Kedden hánykor landoltok?


    Legyen szép napunk!

    előzmény:
    *Szigal* (31955)
    2019-06-04  08:12
  23. 2019. június 4. 08:1231955.

    1. Naplemente hámszin idején. A sugarak vastag homok- és porrétegekkel harcolnak. 


    2. Meghívtam Y.-t fagylaltozni, végül mégis ő fizetett. Mindenképpen megérte, mert én még életemben ilyen finomat nem ettem. Nem is fagylalt volt, hanem kecskejoghurt, amit mindenféle erdei és mezei gyümölcsök tettek elviselhetetlenül tökéletessé. Jaaaajjj!


    3. - 4. Másnap, május 23.-án ez a csokor várt Kláriék ebédlőjében. 


     

    előzmény:
    *Szigal* (31954)
    2019-06-04  07:48
  24. 2019. június 4. 07:4831954.

    1. Szerényen meghúzódik a fal tövében és csendben illatozik.


    2. - 3. - 4. Rózsaorgia a ház sarkánál, kívülről-belülről.  

    előzmény:
    *Szigal* (31953)
    2019-06-04  07:37
  25. 2019. június 4. 07:3731953.

    Jó reggelt kívánok!


    Két nap telt el nélkülünk,  s lám, nem dőlt össze a világ!


    Sok időm most sincs, még rengeteg tennivalóm van az utazás előtt, igyekszem mindent elvégezni, és amit nem, bizony az elmarad, és akkor se dől össze a világ. 


    Inkább képeket teszek fel, mert nemsokára, úgy két-három hét múlva igazi bőség vár rátok. 


    Még mindig májusi képek, a legutóbbi timráti munkanapról, érdemes lesz végignézegetni, főleg a vége lesz érdekes!


    1. Szépen nyílik a gránátalma virága. 


    2. - 3. - 4. A tavacska fölött minden egész órában megindul a vízesés, kerek három percig tart. Közben meg lehet csodálni a környékét, a lezúduló-ömlő zuhatagot, valamint oldalt a lótusz újabb készülődését - csodálatos virág ez!

    előzmény:
    *Szigal* (31952)
    2019-06-01  19:27

Címlap

top