Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kezdjuk ujra

kriszmam
Létrehozva: 2010. január 19. 16:10

Nekem nagyok hianyzik a topikunk, hianyoznak a topiktarsak, a baratsagok es beszelgetesek. De ahova a kedvenc topikom (Izrael) jutott, abban nincs kedvem reszt venni.

Kerlek benneteket hogy kezdjuk ujra, teremtsuk meg a regi meghitt, bensoseges hangulatot. Beszelgessunk politikarol, oromeinkrol, banatainkrol, gyermekekrol, unokakrol es mindenrol, ami foglalkoztat bennunket. Nem fontos hogy mindenben egyetertsunk (nem vagyunk egyformak) de a sertegeteseket, meg es beszolasokat lehetoleg mellozzuk. Mindenkit idevarok, aki nem bomlaszto szandekkal akar kozenk jonni. Remelem sikerul ujra egymasra talalnunk.

  1. 2019. november 21. 08:4332252.

    Szép napot!


    Köszönöm, Szigal! Ma éjjel jól aludtam. Az este megnéztem az első két részt. Még nincs véleményem. A YouTube-on én is megtalálom, sajnos pocsék minőségben, de ez van. 


    Kutattam egy kicsit a szteroidok után. Remélem, te is utána néztél... 


     

    előzmény:
    *Szigal* (32251)
    2019-11-19  21:49
  2. 2019. november 19. 21:4932251.

    Szép késő estét!


    Küldöm az Álomtündért Tanariának (sipirc az ágyba!) és ha elvégezte feladatát, továbbrepítem Kanadába, igaz ott most még csak kora délután van, ám hosszú az út, és mire odaérkezik, már Margaret-Marikát is álomba ringathatja. Gyerekes ugye? Nem baj, attól még beválhat!


    Jó éjszakát!


    előzmény:
    tanaria (32250)
    2019-11-19  13:24
  3. 2019. november 19. 13:2432250.

    Szép napot!


    Köszönöm, Szigal!


    Neked is köszönöm kedves szavaidat, Margaret. Nem örülök, hogy egyforma gonddal küszködünk, mert kellemetlen. Van amikor irtózom este lefeküdni...


    Nekünk is szokatlan novemberünk van. Most is ragyogóan süt a nap, 12 fok van, az nem sok, de erdőbe menni nagyon jó!


    Most indulok az erdőbe, de nyitott szívvel fogadom az Álomtündért.


    A könyvet, szerintem a könyvesboltban is meg tudom rendelni. Meg is fogom legközelebb!


     

    előzmény:
    *Szigal* (32245)
    2019-11-18  21:46
  4. 2019. november 19. 11:5332249.

    Ismét itt: 


    Jöjjenek most a tételes válaszok, Tanariának. Nehogy azt higgye, hogy nincsenek: 


    1. Maradjunk annyiban, hogy ritkán nézel a topikra, csakis azért - feltételezem -, hogy legyen mit a szemedre hánynom! 


    2. Válogatok a gyógymódokban? Ugyan! Csak éppen a szteroidokat iktatom ki, és ha valami beválik, azt folytatom. Azon kívül, mindig a megérzéseimre hallgatok. Mit is utasítottam vissza? Mindent? 


    3. Hátha internetes rendeléssel meg tudnád oldani, mert tudom, hogy nagyon élveznéd ezt a Szabó Magda-könyvet. Kár lenne kihagynod. Aztán a filmes ráadásokkal, igazi élményt varázsolhatnál magadnak. Nagyon szeretném. 


    4. Polcz Alaine - sokat olvastam róla, volt topiktársunk, Visszatérő-Zsuzsa egyik könyvével meg is lepett, ő is nagyra értékelte P.A. egész tevékenységét. A könyv címére már nem emlékszem, kölcsönadtam valakinek, arra viszont igen, hogy minden fellelhetőt elolvastam róla az interneten. 2007-ben hunyt el. Mesélj, Tanaria, milyen élményeket kínált neked a most olvasott kötet? 


    5. Alvási szokásaink, sőt: lehetőségeink szerintem mindenkit érdekelnek. Köszönöm én is, hogy leírtad. Ezután minden este feléd küldöm az Álomtündért, jó? 

    előzmény:
    tanaria (32243)
    2019-11-18  14:58
  5. 2019. november 19. 10:0332248.

    Itt még mindig tombol a meleg és szárazság van. Nem emlékszem hasonló novemberre, gyakorlatilag nem esett csak néhány csepp, valamikor a hónap elején, és ez az állapotomat is kedvezőtlenül érinti. Az előrejelzések se mondanak semmi jót. Úúúúúgy várom az igazi esőket! És a szivárványokat - az idén még nem is láttam, pedig olyan szépek, ha az öböl fölött feszítik ki az ívüket!


    ***


    Megnéztem a Régimódi történet második részét is, nagyon tetszett. Olyan jól kiegészíti az olvasottakat, és még mindig a XIX. század második felében vagyunk. 


     

    előzmény:
    tanaria (32244)
    2019-11-18  15:09
  6. 2019. november 19. 09:5232247.

    Ismét elmúlóban a reggel, inkább szép napot kívánok az idelátogató(k)nak!


    Az előző beírásra: Margaret-Marika, ezek szerint én szerencsés ember vagyok, mert ritka, nagyon ritka kivételekkel mélyen és pihentetően alszom, akár 9-10 órát is, sőt még a délutáni szundikálásaim sem rontják az éjszakai pihenésemet. El sem tudom képzelni, mit jelentene, ha az éjszakai órákban is úgy kellene szenvednem, mint a nappaliakban…


    Ha meg akarod nézni a cicákat, gördíts vissza a 32236-osra, ott vannak lelkem ablakcicái, itt éppen ketten, de az ingyen-kosztra más cicák is jelentkeznek, naponta kétszer. Jó érzés ez nagyon! 


    Úgy örülök, hogy bővebben írtál! Nálatok most éjszaka közepe van, közeledik a hajnal. Legyen pihentető az éjszakád! 


    előzmény:
    margaret3711 (32246)
    2019-11-18  21:52
  7. 2019. november 18. 21:5232246.

    Tovabbi szep napot kivanok.


    Itt nagyon pocsek esos havas nap van.


    Koszonom,hogy leirtad. En is ilyen rossz alvo vagyok.Reggel faradtan ebredek,parkave gatyaba raz.Este meg jo eroben vagyok es par oran at. Ha sikerul 5 oran at aludni,nekem az mar siker.


    En nem latom a cicat.Holnap szemvizsgalatra megyunk. 



    Udvozlet Anyukadnak 


     

    előzmény:
    tanaria (32243)
    2019-11-18  14:58
  8. 2019. november 18. 21:4632245.

    Szervusztok!


    Tanaria, már órák óta akarok válaszolni neked, tételesen, mindegyik felvetett témára. Közben eszembe jutott, inkább rémlett, hogy valamikor ezt a Régimódi történet-et mintha megfilmesítették volna és elkezdtem keresgélni. Meg is találtam egy hasonló című sorozatnak az első részét - remélem a többit is megtalálom, de ezt meg kell nézned, mert ha jelentősen rövidítve is, de teljesen érthetően vezet be egy nagyon bonyolult és lebilincselő családi történetbe. 


    Az itt látható rész Szabó Magda dédszüleiről szól - a gyarmatárú kereskedő Rickl Anselmus és a földbirtokos Jablonczai családok tagjairól. A XIX. század közepén vagyunk. 


    Aztán a többit is hozom, lassan egymás után. 


    Holnap pedig jöhetnek a tételes válaszok! 


    Jó éjszakát!


     

    előzmény:
    tanaria (32243)
    2019-11-18  14:58
  9. 2019. november 18. 15:0932244.

    Nekem is volt részem a tele hold örömében, minden hajnalban bekukkant az ablakon fényesen ragyogva, s ha alszom cirógatva felkölt.


    Jó volt látni a macsekokat a konyha ablakában...

    előzmény:
    *Szigal* (32240)
    2019-11-17  18:43
  10. 2019. november 18. 14:5832243.

    Szép napot!


    A tegnap valamikor még nem volt válaszod. Most meg egész sorozat bejegyzés fogad itt. Csakhogy szememre hányhasd, hogy nem nézek erre. 


    Válogatsz a gyógymódokban, helyesebben mindent visszautasítasz. Te tudod.


    Ezt a regényt még nem olvastam. Utoljára is végig néztem a Gaudeamusban Szabó Magda regényeit. Ez nem volt köztük.


    Megvettem Polcz Alaine Gyermekkorom c. összeállítást, nem regény, mert halála után gyűjtöttek össze minden írást, szalagokat, mindent ebben a témában. Nagy élvezettel olvastam. Kb. Anyukám korosztálya, csak már korábban meghalt.


    Még nem néztem meg a képeket. Következik.


    Örvendj, hogy jól tudsz aludni. Ezzel nekem mindig gondom volt. Most is. Vagy nem tudok elaludni fél éjszaka, vagy elalszom 11-kor, 3-kor kipattan a szemem, aztán úgy 6 körül érzem, mindjárt elalszom. Akkor meg Anyukám kel fel. Jó éjszaka az, amikor este 11-től hajnali 5-ig alszom. Nappal sosem alszom. Nem tudom, kit érdekel, de én leírtam.


     

    előzmény:
    *Szigal* (32235)
    2019-11-17  17:54
  11. 2019. november 17. 19:3232242.

    Szeretettel várom! És mindent nagyon köszönök. Én sem csalódtam Benned soha. 


    Sok üdvözlet, jó étvágyat és további szép napot!


    előzmény:
    margaret3711 (32241)
    2019-11-17  19:02
  12. 2019. november 17. 19:0232241.

    Ibike,benned soha nem csalodtam.


    Igen itt meg nappal 13 ora,es ferjem varja az ebedet.


    Tartozom neked egy hosszu beszamoloval  az utolso honapokrol e-mailben.

    előzmény:
    *Szigal* (32237)
    2019-11-17  18:19
  13. 2019. november 17. 18:4332240.

    Végül, néhány csütörtök esti kép. 


    1. Lenyűgözött!


    2. Ugyanannak a háznak a másik oldala. Érdekes, a cicát csak a képen fedeztem fel. Éppen a lányommal jöttünk a családi orvostól. 


    3. - 4. A mi utcánkra érkezve, onnan fentről is szép látványként köszöntött a telihold. Mindig szép és mindig más, bár ugyanolyannak tűnik…


    ***


    Alakulgat valami a politikai boszorkánykonyhán. Megyek is híreket nézni-hallani.


    További szép estét! 

    előzmény:
    *Szigal* (32239)
    2019-11-17  18:32
  14. 2019. november 17. 18:3232239.

    Ugyancsak szerdán, mire nagy nehezen haza érkeztem, kicsit felnéztem az égre, majd később is, a dzsungelben, még két fotó erejéig. 

    előzmény:
    *Szigal* (32238)
    2019-11-17  18:29
  15. 2019. november 17. 18:2932238.

    A következő sorozat kedden és szerdán készült, az első panorámakép éppen november 12.-én, amikor egy időre elszabadult a pokol. Az aggodalmaimmal állítottam szembe a mindig megnyugtató látványt (1. kép), és azt mondtam magamban, hogy lám, a Hold ilyenkor is teszi a kötelességét. 


    Másnap, 13.-án a rendelőintézet udvarán láttam ezeket a cseppet sem őszi virágokat (2.), majd utána a képbe tolakodó plumériát is. Kaparós sorsjegyet is vettem ugyanott. Nyertem 10 sekelt, de jó! 

    előzmény:
    margaret3711 (32236)
    2019-11-17  18:04
  16. 2019. november 17. 18:1932237.

    Margaret-Marika, te vagy a dal! Nagyon köszönöm minden szavadat, én is szeretlek olvasni, akár a képregényeidet is! 


    Nálatok még nappal van ugye? Szép napot és minden-minden jót kívánok Neked és Tieidnek! 

    előzmény:
    margaret3711 (32236)
    2019-11-17  18:04
  17. 2019. november 17. 18:0432236.

    Ibike,orommel olvasom  irasaidat .


    Mielobbi gyogyulast kivanok.


     


     

    előzmény:
    *Szigal* (32235)
    2019-11-17  17:54
  18. 2019. november 17. 17:5432235.

    Szervusztok, jó estét!


    Hosszas hiányzásaim a helyzetemről beszélnek. Lassan-lassan, akaratomhoz képest túlságosan is lassan: mégis haladok.  Hogy merre? Természetesen a gyógyulás felé. 


    Tanaria, a hosszasan várt orvosi vizsgálat messziről sem az volt, amire vártam. Nem túlélési technikákról szólt, hanem gyógyszerekről, szteroidokról, amik nekem nem kellenek. Az amúgy jó beszélgetés egyik pozitívuma, hogy egy magnéziumtartalmú gyógyszert elfogadtam, erre szerintem is szükség van, amit másnap a családi orvosom is megerősített, miután egy hetes antibiotikum kúrát is javasolt. Mellette fegyelmezettem folytatom az inhalálást, csak még nem látom az ügy végét. 


    Kedvem viszont csapnivaló, majd csak helyrejön valamikor. Ha egyáltalán…


    ***


    Sokat alszom, talán túl sokat, és közben olvasom, inkább szavanként megrágom a már említett csodálatos Szabó Magda könyvet. Nem egyszer, legalább kétszer olvastam már, de mennyivel másabb egy bizonyos háttértudás birtokában, sőt, ha ez nem is lenne, minden életkorban másképpen látunk bizonyos dolgokat, másképpen visszük át az olvasott sorokat személyes tapasztalataink, élményeink közé. Nagyon élvezem, kár lett volna mással foglalkoznom ezekben a kritikus napokban. 


    ***


    Legutóbb kijelöltem néhány novemberi fotót a nagyon kevesek közül. És köszönöm, Tanaria, hogy örültél a tengerparti robogásnak. Holnap is mennem kellene ezen az úton Tel-Avivba, csak még mindig nem merek kockáztatni. Pedig olyan érdekes eseményt szalasztok el! Egy kedvemre való - ezúttal - filmes oknyomozó riportot a filmklubban. Talán majd megszerzem, de a hangulatot úgysem lehetne híven rögzíteni. 


    1. November elsején - sok-sok mécsest képzeltem magam elé…


    2. - 3. Jót tesznek a lelkemnek - lelkem ablakcicái. A fehéret Hófehérkének hívom. 

    előzmény:
    tanaria (32234)
    2019-11-16  10:34
  19. 2019. november 16. 10:3432234.

    Szép napot!


    A tengerparton akármikor robogok veled! Csudajó!


    A tegnap próbálkoztam belépni, de errort jelzett. Nem írsz semmit az orvosi látogatásodról, pedig türelmetlenül várom.

    előzmény:
    *Szigal* (32233)
    2019-11-15  14:09
  20. 2019. november 15. 14:0932233.

    Már november idusa is elmúlt és most látom, hogy alig-alig fényképeztem ebben a hónapban. 


    (Újabb apróság: mi is az idus? Idus= ókori római naptárban minden hónap közepe - március, május, július, október 15. és a többi hónap 13. napja) 


    Pedig már elsején, a tengerparti vonatúton is kattintottam egyet-kettőt. Akkor kezdtem vacakul érezni magam, és annak már két hete. 


    A fotók mennyiségéből is látszik, hogy a jó közérzet minden iránt fogékonyabbá teszi az embert, ha pedig híja mutatkozik, az minden tevékenységünket befolyásolja.


    Robogjunk együtt a tengerparton, akarjátok?


     

    előzmény:
    *Szigal* (32232)
    2019-11-15  10:24
  21. 2019. november 15. 10:2432232.

    Már csak volt reggel, tehát szép napot!


    Alsórákosi-Marikának: köszönöm és mielőbb visszavárlak! 


    Újabb két-három nagyon nehéz nap után éledezni próbálok. Hiszen téma mindig akad, nem is kell keresni, szembe jön az emberrel.


    Kezdjük azzal, hogy olvasnivalót kerestem, és hirtelen megakadt a szemem egyik nagy kedvencemen - Szabó Magda: Régimódi történet című felejthetetlen, és már szétesőben lévő kötetén (Szépirodalmi Könyvkiadó, 1978)


    Most, hogy családtörténetekkel is kezdtem foglalkozni, különleges élményt jelent a könyv újraolvasása. Élvezem a stílust, a szavakat, a történeteket, a soha-sem-véletlen, sorsszerű egybeeséseket, egyszóval segít a lassúnak tűnő gyógyulásban.


    És szembejött velem egy talán soha nem hallott szó, pedig már olvashattam, nem is egyszer, miközben a gyakori "ugorgyunk" történt, illetve a "majd megnézem", vagy a kontextusból átjövő értelmezésre hagyatkoztam. 


    Számum. Asszociálni próbáltam a héber "szám" = kábítószer szóra, csak persze, nem erről van szó, hanem egy újabb felfedezésről. Emlékeztek a gyakran emlegetett "hámszinra"? Ami száraz, keletről jövő sivatagi szelet jelent? (32 év x 50/év alkalommal érezhettem!) És képzeljétek, éppen erről van szó! (Amúgy a hámszin arab szó és 50-et jelent.)


    Hiába, holtig tanul az ember - stb.

    előzmény:
    Alsórákosi (32231)
    2019-11-13  08:30
  22. 2019. november 13. 08:3032231.

    Jó volt Veled beszélgetni, de aggasztó a szenvedésed !


    Gyógyulást kívánok  !

    előzmény:
    *Szigal* (32229)
    2019-11-13  07:52
  23. 2019. november 13. 07:5532230.

    Javítás: zegnap = tegnap 

    előzmény:
    *Szigal* (32229)
    2019-11-13  07:52
  24. 2019. november 13. 07:5232229.

    Szép reggelt! 


    Ismét benne forgunk egy újabb mókuskerékben, be kellene már végképpen fejezni, de…


    Tanaria, köszönjük az együttérzést, G.-éknál is minden rendben. A tévében mondták, barátok mesélték, hogy soha nem látott módon néptelenedett el Tel-Aviv, ami szomorú ugyan, de azt is jelenti, hogy az a szertelen, fegyelmezetlen nép, akik vagyunk, ez alkalommal komolyan vette a háttér-parancsnokság utasításait. 


    Mindig találok okot a meghatódásra, rengeteg van, csupa pozitív tartalommal, de a legjobban ez a polgármesteri üzenet fogott meg: "Mosollyal az arcunkon vigyázzunk egymásra." Nem is kell ennél szebb biztatás…


    A tévében közzétettek egy összesítést: az elmúlt két évben, tehát 2018-ban és 2019-ben, több mint 2.000 rakétát lőttek Gázából, leginkább az ország déli részére (a tegnap is 200-nál többet). A gyújtóanyaggal töltött luftballonok rengeteg tüzet okoztak a gabonaföldeken, a "sikeres" találatok lakóházakat és gazdasági építményeket tettek tönkre, és csak azért nem volt talán négynél több halálos áldozat, mert a lakosság komolyan veszi a biztonsági utasításokat. Odaát a terror él és virágzik, az uszítás úgyszintén. 


    Nem untatlak benneteket tovább - ez van, de még távolról sincs vége. 


    El kell még mesélnem valamit. Mindig mondtam, hogy a legjobban önmagunkon tudunk nevetni - miért ne, ha okunk is van erre? 


    Tanariával beszélgettünk zegnap délután WhatsApp-on, és meg akartam nézni valamit a telefonomon. Keresem-keresem, sehol se találom. A barátnőm óvatosan megkérdezi: - Mondd, nem azon beszélsz?  Meg is jegyeztem, hogy ez már a vég kezdete…


    Ma nagyon meleg lesz, igaz, az elmúlt napokban is 30 feletti fokokat mértek. Remélem, kibírom, ugyanis rég várt és nagyon fontos orvosi időponthoz érkezek, majd elmesélem, mert teljesen új terület számomra. 


    Szervusztok és könnyű napot!


     

    előzmény:
    tanaria (32228)
    2019-11-12  12:31
  25. 2019. november 12. 12:3132228.

    Ó, Istenem! Beszéltél G.-val?


    Jó lenne, ha elcsitulna, de ki tudja?! Sajnálom.

    előzmény:
    *Szigal* (32227)
    2019-11-12  07:58

Címlap

top