Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2019. december 1. 18:2345401.

    Igen, ez az a történet, bár Hadházy ennél jóval bővebben mondja el. Kár, hogy nem sikerült belinkelnem.


    A lényeg a lényeg: a fideszesek bármire képesek, a lényeg a lopás, a csalás és a hazugság, meg a jogellenesség.


    Ezt támogatják az itteni fidesznyikek.  

    előzmény:
    LANIAKEA (45400)
    2019-12-01  17:35
  2. 2019. december 1. 17:3445399.

    szerintem teljesen fölöslegesen írsz ennek bármit!Egy emberhez méltó megyilvánulása nincs. Nem írom, hogy egy állat, mert az állatokat tisztelem. Köztörvényes bűnöző és ennek mibenlétét pont te tudod a legjobban, neked mesélte el! Most próbálja jelentékteleníteni. Buzi házmester

    előzmény:
    pannacotta2 (45396)
    2019-12-01  17:22
  3. 2019. december 1. 17:2745398.

    A linket nem vette be, megpróbálom máshogy:



     


    Ha megint nem, hát nem. 

    előzmény:
    pannacotta2 (45397)
    2019-12-01  17:26
  4. 2019. december 1. 17:2645397.

    Egyébként itt van erről Hadházy teljes bejegyzése (és nemcsak erről, úgy általában arról, hogy Kocsis Máténak miért is érdeke ehhez a rezsimhez dörgölózni): 


     


    Azért azt ne felejtsük el, hogy Kocsis Máté még nem is olyan régen MIÉP-es volt, azaz "kisnyilas".  

    előzmény:
    pannacotta2 (45395)
    2019-12-01  17:19
  5. 2019. december 1. 17:2245396.

    Az én "elvtársaim" nem Putyin-nyaloncok, nem oroszbarátok, mint amilyen te vagy, hanem Európa-barátok és az európai közösség tagjai akarnak maradni.


    Az én "elvtársaim" nem díjazzák a lopást, a csalást, a hazudozást, a gyűlölködést és a korrupciót, mint te magad. 


    Úgyhogy én büszke vagyok az én "elvtársaimra", akik jobbá teszik a világot és nem szétlopják, és nem adósítják el az egész országot az oroszoknak, aminek te tapsikolsz a legjobban. 

    előzmény:
    unger1 (45392)
    2019-12-01  17:04
  6. 2019. december 1. 17:1945395.

    Ha már Hadházy: ő tette közzé azt is a Facebook-on, hogy Kocsis Máté hogyan "szerezte" a családi házát.


    A VIII.kerületi Tisztviselőtelepen állt egy ugyan nem túl jó karban lévő, de mégis védett (!) családi ház, amelyet az idős tulajdonosai már el akartak volna adni, de túl keveset ajánlottak érte.


    Miközben Kocsis Máté volt a polgármester, a kerület hatósági úton felszólította az ingatlan idős tulajdonosait, hogy különböző felújítási munkálatokat végeztessenek el, különben jókora büntetést helyeztek kilátásba. Igen, mindez Kocsis Máté ideje alatt történt.


    Az idős tulajdonosok nem tudták volna sem a felújítást elvégeztetni, sem a bírságot kifizetni, így inkább eladták - azon az alacsonyabb áron, amit korábban nem fogadtak el - az ingatlant, és nicsak, ki vette meg? Hát Kocsis Máté édesanyja volt a vevő, milyen érdekes véletlen, ugye?  


    Amikor megvette, földig rombolták a régi házat (védelem alatt állt, hangsúlyozom, de a törvények betartása sem a Fideszre, sem a Fideszesek családtagjaira nem vonatkozik, ugye), és helyette egy nagyobbat, kétszinteset építettek a helyére, ebben lakik most Kocsis Máté a családjával. 


    Mindezért a világörökség megőrzésén őrködő ICOMOS citromdíjat osztott ki Kocsis Máténak.


    Ez a Fidesz, hivatallal visszaélni, tulajdonosokat rákényszeríteni az eladásra, védettséggel nem törődve mást építeni. Biztos van itt - pl. unger, a maga mentalitásával -, aki azt mondja, hogy "ügyes", szerintem egyszerűen becstelen és tisztességtelen az egész. 


    De ez még mind semmi, ugyanis Kocsiék nem kapták meg a használatbavételi engedélyt az új épületre, amit hivatalosan "épületbővítésként" adtak be (holott mindenki pontosan tudja, hogy lerombolták a védett épületet és helyette másikat, nagyobbat építettek oda, mégpedig mindenféle engedélyeztetés nélkül), tehát a történet többi része is amolyan "Fidesz-módi". Mindezt egy polgármester és családtagjai tették meg. 


    Csak két évvel később folyamodtak engedélyért - addig egy engedély nélkül épített házban laktak -, egyelőre nem tudni, hogy ezzel egyáltalán rendelkeznek-e.


    Tehát működött a Fidesz-féle mentalitás: mindenkit átverni, visszaélni, legyűrni, jogszabályokat áthágni és csalni.  

  7. 2019. december 1. 17:1245394.

    teljességgel egyetértek!

    előzmény:
    pannacotta2 (45391)
    2019-12-01  16:52
  8. 2019. december 1. 17:0645393.

    Nagy tévedés… Csakis a köcsöglibsi globalista zugügyvédek szemeit bökdösi, de szerencsére tehetnek egy szivességet ha balabolondulnak (mégjobban) akkor is...

    előzmény:
    pannacotta2 (45390)
    2019-12-01  16:49
  9. 2019. december 1. 17:0445392.

    Ezt ki mesélte neked??? Te teljesen elvagy borulva kis hazuduzos zugügyvédecske...


    Tudod mit monditt a Feri...Aki hazudik az lop is..na ez passzol rád.


     


    Mellesleg nekem csak a Te jo elvtársaid akartak ártani senki más..ilyenek mint te is vagy .Meg a barátnöd a tatával….

    előzmény:
    pannacotta2 (45382)
    2019-12-01  15:41
  10. 2019. december 1. 16:5245391.

    Amúgy azt remélem, hogy ha már a stadionok ügyében túlzottan megalkudtak (legalább annyi pénzt kértek volna az egészségügyre, mint a stadion bekerülési költsége, na, most már mindegy), akkor legalább a Liget ügyében nem fognak.


    Oda nem kell Nemzeti Galéria (maradjon csak a Várban, odavaló), nem kell Innováció Háza (egyáltalán, mi az? menjen máshová), és nem kell a Felvonulási térre az a nagy-nagy monstrum Néprajzi Mózeum sem.   


    Miután visszabontottak az amúgy túlépített Ligetből, most éppen a közparki arányok vannak meg és ez maradjon is így. 

    előzmény:
    LANIAKEA (45389)
    2019-12-01  16:34
  11. 2019. december 1. 16:4945390.

    Egyébként emlékszel, amikor itt vitába keveredtünk vele a "jobban élésen", amikor csupa nagybetűvel írta ki (mert csakazértis), hogy mindenki jobban él és ez majd a Fidesz malmára fogja a vizet hajtani?


    Nos, kiderült, hogy a legszegényebb (és egyben leginkább alulképzett) rétegek szavaznak a Fideszre, míg a leginkább jobban élő részeken az ellenzékre. 


    Ennek is megvan a maga oka, természetesen. Egyrészt a képzettség (minél képzettebb valaki, annál kevésbé hiszi el a sok ökörséget, hazudozást, amit a Fidesz művel), másrészt az életszínvonal, amelyben nincsenek neki kiszolgáltatva, ellentétben a szegény vidékekkel, ahol a Fidesz helyi Döbrögijei élet-halál urai, és mernének csak máshová szavazni (még le is ellenőrzik őket, ami választási csalás ugyan, de ezt a Fidesz tagjainak szabad, ugyebár). 


    Szóval, a jobban éléssel kapcsolatban épp ellentétes a helyzet. Minél jobban élünk itt, Pesten (például), annál ellenzékibbek vagyunk. 


    De a Fidesz hatalmára a leginkább  veszélyes a fiatal korosztály (mármint akik itthon vannak belőlük), ugyanis ez a generáció már egyáltalán nem szavaz a Fideszre,. És ezt ők is tudják (mármint a Fidesz), de nem tudnak tenni ellene, mert a begyöpösödött, elavult propagandájukkal olyan távolságban vannak Európától, ami minden interneten felnőtt ember szemét kiböki.  

    előzmény:
    LANIAKEA (45389)
    2019-12-01  16:34
  12. 2019. december 1. 16:3445389.

    "nem zavarja sem unger gyalázkodása, sem fiú50-é" - naná, hogy nem! AZ a polgári és keresztényi értékrend! 

    előzmény:
    pannacotta2 (45388)
    2019-12-01  16:29
  13. 2019. december 1. 16:2945388.

    Dehogyis!  Fenntartja a jogot, hogy ha olyasmit írunk, mármint te és én (senki más!!!), akkor jól ledorongalhasson bennünket. Ezért jár ide. Nem zavarja sem unger gyalázkodása, sem fiú50-é, neki itt "feladata" van. 

    előzmény:
    LANIAKEA (45385)
    2019-12-01  16:14
  14. 2019. december 1. 16:2745387.

    No, ezt mondom én is, meg Hadházy is, meg TGM is. Ezért is idéztem be a cikket (TGM-ét, Hadházyt elolvashatod a Face-n erről).


    Még nem tuti, hogy lefutott kérdés a népszavazás, a Momentum és Hadházy azt ígérték, hogy ha december 31-ig nem teljesíti a kormány a főváros kéréseit, akkor lesz népszavazás. És szerintem nem teljesíti. Egyébként később sem, ebben biztos vagyok.


    Nos, mi is lett a stadionstopból?


    1. megépül a kézilabda-csarnok az Üllői úton (a Népliget buszpályaudvar mögötti telken), ami a kerület szerint azért lesz jó, mert más rendezvényekre is használható majd. Ezt támogatja a kerület és a főváros.


    2. Megépül a stadion Kispesten - ezt már elkezdték, valóban kár lenne nem befejezni. Ez rendben is van.


    3. Megépül az atlétikai stadion a Vituki-telken, a legszebb, mondhatni, utolsó panorámás telken, ami a kerület szerint azért lesz jó, mert más rendezvényekre is fogják használni. Most őszintén: van egyáltalán ennyi rendezvény Ferencvárosban, hogy két építmény is kell neki, úgy 2-3 kilométeren belül? 


    Azon a telken sok mindent lehetne csinálni, csak pont egy ráterpeszkedő stadiont nem kéne oda építeni, ami elfoglalja a telek jó felét. Hiába lesz mellette pár fa is, meg ez-az. 


    De a lényeg nem is ez, hanem az, hogy a fenti három "stadion" (vagy minek is nevezzem a kézilabda-csarnokot, szerintem az is stadion) együttesen több, mint 500 milliárd alsó hangon, mire elkészülnek, legalább a duplája lesz.


    És ekkora pénzkidobásra - az egészségügy és oktatás rovására - nincs szükség. 


    Ezt mind tudjuk. 


    Hogy Karácsonyék mit miért csinálnak, az egy dolog, nem tudom, mivel fenyegették őket (a feltételeikben nem is szerepel valami ilyesminek a visszavonása, ami pláne hiba), de szavazni mi fogunk 2022-ben. 


    Talán erre is gondolhatnának. Valamennyien, beleértve a Momentumot és Hadházyt is, akik nem értem, miért jegelik a népszavazást  december 31-ig, mert már előbb ki fog derülni, hogy is áll  a helyzet.   

    előzmény:
    LANIAKEA (45384)
    2019-12-01  16:12
  15. 2019. december 1. 16:1945386.

    Megintcsak "szerinted". Merthogy úgy nehéz lenne bárkivel is társalogni, hogy nem reagálsz az illetőre magára is, különösen, hogy mindig ugyanabból a nézőpontból ítélkezik a világ felett. Mint ahogy te is. 


    Ez pedig nem személyeskedés, hanem szemléletmód  kérdése, most aztán tényleg távol állt tőlem minden személyeskedés, még annak kísérlete is.


    De mivel te tényleg csak abból indulsz ki, ami egészen az orrodnál van, és semmit sem szemlélsz összefüggéseiben és nagyban, továbbá picikét sem gondolkodsz analitikusan (és ez mind szintén nem személyeskedés, hanem tények leírása mindazokból, amiket eddig közzétettél), ezért valóban felesleges beszélgetnünk, olyan határtalan a gondolkodásmódunkban a különbség.


    Amit viszont kár itt ideologizálnod: az a korrupció kedvelése, lelked rajta, hogy te szeresd és elfogadd akkor, ha te magad is részesülsz belőle, de szerencsére, ahogy már írtam, az emberek zöme - legalábbis azok, akik a polgári értékrendet nem csupán propagandaszlogenként, de valóban is magukénak érzik - nem ilyen. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (45383)
    2019-12-01  16:10
  16. 2019. december 1. 16:1445385.

    Jaj! Úgy megijedtem, hogy újra elköszönsz! Végleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (45383)
    2019-12-01  16:10
  17. 2019. december 1. 16:1245384.

    Valóban a stadion-stopra szavaztunk a legtöbben. Ám talán mégis látni kell, hogy Karácsony kénytelen belemenni kompromisszumokba, különben vége! Része az alkunak ez a stadion és erről nem fognak kiírni már népszavazást! Hozzáteszem, nagyon utálom az egésznek még az ötletét is. 

    előzmény:
    pannacotta2 (45376)
    2019-12-01  11:21
  18. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. december 1. 16:1045383.

    Sajnos képtelen  vagy a személyeskedést kiiktatni a vitáidból, ami nagy hiba és nagy kár. Így kontraproduktívvá válnak a szavaid, jobb esetben ezen a ponton lépnek ki az amúgy tartalmassággal kecsegtető diskurzusból.


    (Ha csak így megy, tényleg nem igénylem, hogy a gondolataimra reagálj,  vagy akár csak elolvasd azokat! Sőt! Megköszönném, ha nem tennéd!)

    előzmény:
    pannacotta2 (45380)
    2019-12-01  14:26
  19. 2019. december 1. 15:4145382.

    Na ja, ha ezt egy köztörvényes bűnöző írja, aki a börtön elől külföldre szökött (azaz te), az nagyon hiteles. 


    Amúgy az egész NLC is látja a helyesírásodról, hogy ki   vagy te. 


    Az, akinél a Fidesz tanítása, propagandája, erkölcstelensége jó talajba hullik, hiszen magad sem vagy másmilyen.


    Fogalmad sincs és nem is lehet, hogy mi is az a polgári értékrend. 

    előzmény:
    unger1 (45381)
    2019-12-01  14:59
  20. 2019. december 1. 14:5945381.

    Pl.: "A korrupciót persze mindenki elutasítja (addig föltétlenül, amíg nem haszonélvezője),"


     


    Ezzel messzemenően vitatkozom, nem azért utasítja el mindenki, mert nem a haszonélvezője. Legfeljebb te, aki általában a maga szemszögéből indul ki. A becsületes, tisztességes emberek akkor is elutasítják a korrupciót, ha lenne lehetőségük haszonélvezőjének lenni. Csak ezt te nem ismered, láthatóan. Azért létezik, sőt, igencsak nagy számban létezik, szerencsére. Úgy hívják: tisztesség, még ha ez a fogalom ismeretlen is némelyeknek.


     


    ja föleg ismeretlen a zugügyvédeknél !!! 


    Rajtad röhög a hasát fogva az egész NLC !!

    előzmény:
    pannacotta2 (45379)
    2019-12-01  14:18
  21. 2019. december 1. 14:2645380.

    Ha nem értetted volna meg a TGM-cikket (és az én hozzászólásaimat sem), akkor kénytelen vagyok megmagyarázni, míg te tovább lovagolsz a "gyűlölködésen", a "legyőzésen" és hasonló, semmitmondó szlogeneken.


    Nem a gyűlölködés miatt nem szabad alkudni a kormánypárttal (persze, itt megint magadból indultál ki, Adagio, és rögtön erre asszociálsz, holott egyáltalán nem erről van szó).


    Hanem egyszerűen azért, mert ez a kormányzás nem legitim, és ennek ezer oka van, ha pedig az ellenzék komolyan veszi a kormányt, akkor legitimálja azt. 


    A parlamentben azért van ellenzék, hogy Orbán elmondhassa: ez egy demokratikus állam (holott tudjuk, hogy nem az, tudományos érvek szerint vagy hibrid autokrata rendszer, vagy a fasizmus egyik formája, és ez utóbbira komoly elemzések születtek, ugyanis nagyon hasonlít rá és ha úgy hápog, mint egy kacsa.... szóval, tudjuk). 


    Az Alaptörvényt nem fogadták el demokratikusan, úgy, ahogy azt a saját törvényeik (!) tartalmazzák, így ez a kormányzás most mindenféle alkotmány, illetve legitim alaptörvény nélkül működik.


    Az ellenzék pedig játssza a szerepét szorgalmasan, úgy csinál a parlamentben, mintha számítana - pedig tudjuk, hogy nem számít, hiszen Orbán a többség diktatúrájának elve alapján mindent lesöpör, amit ők javasolnak, tehát csak dísznek vannak ott -, és még képes alkudozni is olyasmin, amin pedig nem szabadna. 


    Mert nem, nem szabadna 200 milliárdos újabb stadionokat építeni a Duna-partra (vagy  akárhová), amikor naponta sok ember hal meg kórházi fertőzésben, akik mind élhetnének ma is, ha hónapokat kell várni CT-re ( hiába van készülék, ha az OEP naponta csak két vizsgálatot hajlandó finanszírozni, a többit csak fizetősben lehet igénybe venni és nem mindenkinek van rá pénze), ha nincs orvos és sorolhatnám tovább.


    Nem, ilyesmin nagyon nagy hiba megegyezést keresni. MIndenféle gyűlölködés nélkül.   

    előzmény:
    pannacotta2 (45379)
    2019-12-01  14:18
  22. 2019. december 1. 14:1845379.

    Lám, itt van a gondolkodásmódunk alapvető különbözősége.


    Pl.: "A korrupciót persze mindenki elutasítja (addig föltétlenül, amíg nem haszonélvezője),"


    Ezzel messzemenően vitatkozom, nem azért utasítja el mindenki, mert nem a haszonélvezője. Legfeljebb te, aki általában a maga szemszögéből indul ki. A becsületes, tisztességes emberek akkor is elutasítják a korrupciót, ha lenne lehetőségük haszonélvezőjének lenni. Csak ezt te nem ismered, láthatóan. Azért létezik, sőt, igencsak nagy számban létezik, szerencsére. Úgy hívják: tisztesség, még ha ez a fogalom ismeretlen is némelyeknek. 


    A másik ilyen: "és az emberek problémáit is magáénak érzi, amíg... de..."


    Én nem ismerek ilyen 'amíg"-ot, vagy a magáénak érzi valaki (függetlenül attól, hogy ő maga milyen helyzetben van), vagy nem. Utóbbiak közé tartoznak a kormánypártiak, a rezsim hívei. Előbbiek közé - tapasztalatom szerint - a legtöbb ember, akinek van beleérző képessége. Szerencsére, ez a csoport is többségben van, ugyanúgy, ahogy az önös érdek nélkül a korrupciót elutasítók csoportja.


    Látom, megint az önérdekből indulsz ki, mint ahogy általában (lásd: jobban élünk, ami abszolút nem jött be neked, hiszen annak ellenére szavaztak másra az emberek, sőt, minél jobban élnek egy településen, annál inkább), és ezt láthatóan fenntartod akkor is, amikor már megdőlt az elméleted. 


    Hogy ki gondolkodik "normálisan", azt nem ilyen felnőttkorban kell megbeszélni, azt vagy megtanulja valaki már gyerekkorban, vagy marad úgy, ahogy van. 


    A gyűlölködés nem normális, de a másik hozzászólásodra is egyben válaszolva, azt kell mondjam, nagyon nem az ellenzéken múlik, és ha ott tapasztalható is némileg hasonló időnként, az semmi ahhoz képest, amit a kormánypárt művel 9 év óta. Az ő retorikájuk, propagandájuk csak a gyűlöletre épít.


    Épp ebből kezd mindenkinek elege lenni, olyan mértékben, hogy ilyen tömegben a kormánypártot még soha nem utasították el, mint mostanában. 


    De nem erről volt szó a TGM-cikkben és én sem erről írtam (ehhez nem fűztél véleményt), hanem arról, hogy a kormánypárttal hiba alkudni.


    Ennek semmi, de semmi köze a gyűlölethez, ez egy politikai kérdés. 


    (látom, megint szeretsz a gyűlölködésen lovagolni, ez az egyik, ami a szokásos vesszőparipád, a másik pedig a "legyőzés" és egyik sem odaillő, akármiről is van szó)  


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (45377)
    2019-12-01  11:47
  23. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. december 1. 11:5845378.

    Nem lehet gyűlöletre gyűlölettel válaszolni! Nekem ez a meggyőződésen, de mivel realistának tartom magamat, ebben látom a nemzet tragédiáját.

    előzmény:
    pannacotta2 (45376)
    2019-12-01  11:21
  24. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. december 1. 11:4745377.

    A kóros nemzettudatot említettem, ami összecseng az etnicizmussal, és amire egy hatalmi retorikát lehet alapozni.


    A többire csak azt tudom mondani: bárcsak ilyen egyszerű lenne! "A normálisan gondolkodó ember." Melyik ember nem tartja magát normálisan gondolkodónak? Az ország melyik fele dönti el, hogy ki gondolkodik normálisan? A normálatlan gondolkodás vádja szüli a gyűlöletet, és máris az érzelmeknél járunk.  A korrupciót persze mindenki elutasítja (addig föltétlenül, amíg nem haszonélvezője), és az emberek problémáit is magáénak érzi, amíg... de...


    ...ez csak a jéghegy csúcsa. A felszín alatt ott van milliónyi összefüggés, "törvény", és ahogy József Attila írja: "...a törvény szövedéke mindíg fölfeslik valahol."

    előzmény:
    pannacotta2 (45375)
    2019-12-01  10:40

Címlap

top