Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2020. augusztus 21. 19:0547101.

    Csak szólok, hogy nálunk a maszkot egyre komolyabban veszik. Most már a Volánbusz is (eddig nem), vagy leszállítanak, ha nincs rajtad (Pesten a BKV-ról is), vagy a rendőrség ellenőrzi, hogy mindenkin van-e maszk. 


    Mondjuk, jobb későn, mint soha. Most már ezer vizsgálat állapította meg, hogy a vírus terjedésének legfőbb akadálya a maszk (és a távolságtartás, tehát ne tömörüljünk, mert az egy lutri, és mossunk kezet, vagy hordjunk magunknál kézfertőtlenítőt). 


    Kötelező az üzletekben is. 


    A vonatokat nem tudom, nem szoktam vonattal utazni, de feltehetően ott se árt. 


    És hamarosan nyakunkon az újabb szigorítás. 


    Ha megnézi az ember a képeket a horvát tengerpartról, olyan sűrűn vannak ott, mintha kitört volna valami háború és évekig nem mehettek volna. Persze, hogy hurcolják be a vírust.


    Ugyanez a helyzet a Balcsin, mint a heringek, úgy vannak. 


    Nem sajnálom senkitől, de sajnos, lesz ennek még böjtje, emelkedik a fertőzésszám (amiről azt kell tudni, hogy csak azokat tesztelik, akik nagyon-nagyon gyanúsak, másokat nem, csak magánúton kérhető teszt), bezártak már egy-két idősotthont, nincs látogatás, tehát készülnek az őszi hullámra.  

    előzmény:
    unger1 (47099)
    2020-08-21  16:38
  2. 2020. augusztus 21. 18:5647100.

    Akkor simán átjöttél, grat :) Pont jókor, szeptember 1-től szigorítások jönnek, most jelentették be. 


    És már van is interneted? 


    A magyar állampolgár annyiban különbözik a nem magyartól, hogy az állampolgárt kötelesek beengedni, ott nincs kecmec, nincs határzár (legfeljebb karantén, a legnagyobb szigorításban, de az se mindig), szóval, a magyar állampolgár nem küldhető el a magyar határról. Ha esetleg ide-oda akarsz járkálni - ki tudja, mit hoz az élet -, nem árt, ha van magyar személyi igazolványod (azt is fogsz kapni) és akkor mindenki tehet egy szívességet. 


    És persze, az EU-s országokból jövők 90 napos itt tartózkodása se vonatkozik rád, addig maradsz, ameddig akarsz. 


    Mivel te itt születtél (remélem, benne van a svéd igazolványban a helye) és tudsz is magyarul, így semmi gond sincs.


    Kormányhivatalnál kell beadni (vidéken járási hivatal), ezek vannak most már a jegyzők helyett sok esetben, íme:


    http://www.kormanyhivatal.hu/hu/elerhetosegek


    Itt megtalálhatod, melyikhez tartozol.


    Fura, hogy a cseheknél is ekkora lazaság van, a szlovákokról hallottam, de róluk nem. 


    Akkor kellemes bóklászást Magyarországon karantén nélkül :) 


     

    előzmény:
    unger1 (47099)
    2020-08-21  16:38
  3. 2020. augusztus 21. 16:3847099.

    Köszi a tippet...most csak azt kell megkeresnem hogy hova kell beadni a dolgot....mellesleg sehol nincs hataérellenörzés..szabadon jön-megy mindenki mindenhol...a maszkot a németek komolyan veszik.de a csehek csak nevetnek rajta..a szlovákoknál megsem álltam sehol azt nemtudom...Rajkánál a határon kérdeztem egy ott bokl´szo egyenruhást hogy hol adják a piros lapot, azt mondta hogy menjek onnét a "csába" hagyjam öt békén...na ilyen a kontroll..most itt állok 10 liter borral és nincsen karantén...

    előzmény:
    pannacotta2 (47098)
    2020-08-18  11:29
  4. 2020. augusztus 18. 11:2947098.

    Persze, itthon is elintézheted, ha már itt vagy: a kormányhivatalnál (járási hivatalnál) kell a kérelmet benyújtani, a te esetedben ún. visszahonosításra. 


    Fényképes igazolvány szükséges hozzá, gondolom, az van Svédországból.


    És magyar nyelvtudás, amivel nem lesz gondod (szerencsére, a helyesírásodat nem fogják vizsgálni :D). 


    Erről az oldalról letölthető a kérelem, amit be kell adni: http://www.kormanyhivatal.hu/hu/budapest/jarasok/eg yszerusitett-honositasi-eljaras 


    Javaslom, mert kettős állampolgárként akkor és úgy jössz-mész, ahogy akarsz. Könnyített szabályokkal a határátlépés-vírusvizsgálat  tekintetében is. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47097)
    2020-08-18  11:23
  5. 2020. augusztus 18. 11:2347097.

    Azért a helyedben én már elintéztem volna a svéd-magyar kettős állampolgárságot (a magyar követségen, az neked könnyített, gyorsított eljárással megy, hiszen itt születtél), magyar állampolgárként meg mindenképpen be kell ide engedjenek és kevésbé kell kekeckedjenek, ha majd tartósabban ide akarsz menekülni. 


    Még lakcímkártyát is kaphatsz, tartózkodási helyként feltüntetve az ingatlanodat (bár így is,  a 90 nap lejártát megelőzően). De kettős állampolgárra nem vonatkozik ez a 90 nap sem. 


    Akkor aztán végképp nem küldhetnek vissza sehonnan és a beutazási szabályokban is különbség van magyar és nem magyar állampolgárok között.


    Meg még szavazhatnál is, de minek. 


    Sajnos, az egészségbiztosítás most már más tészta kicsit, ahhoz mélyebben kell zsebbe nyúlni. 


    Megnéztem: a svédek nem ellenzik a kettős állampolgárságot, tehát lehetséges.  


     


     


     

    előzmény:
    unger1 (47096)
    2020-08-17  19:50
  6. 2020. augusztus 17. 19:5047096.

    Én is kiváncsi vagyok mi fog történni ott, habár amig putyn ott van a vodkás mögött addig semmi szerintem...


    Más: itt elkezdték beadagolni a propagandát a népnek.aki meghalt annak a 85 % nem is a virus miatt volt hanem m+as betegségek miatt..azért ma is van ill. a hétvégén lett 750 uj fertözött.....szoval a napi 300 megvan...persze akkor sem jo a maszk mert az nemsegit...legjobb elhuzni innen amig lehet..én már uton vagyok..

    előzmény:
    pannacotta2 (47095)
    2020-08-16  22:12
  7. 2020. augusztus 16. 22:1247095.

    Orbán mindig így jár a haverjaival, most Lukasenkának áll kifelé a rúdja, mégpedig nagyon. Eddig szinte valamennyi haverjával történt valami.


    Egyébként - szégyenszemre - a V4-ek közül és a legtöbb európai ország közül Magyarország nem ítélte el Lukasenka intézkedéseit a tüntetők ellen. 


    És mi lesz a templomunkkal (nem véletlen a többesszám), amire sokmilliárdot ajándékoztunk Lukasenkának nemrég, akkor, amikor a legnagyobb járvány dúlt idehaza és a munkanélkülivé vált emberek segélyezésére állítólag nem maradt pénz? 


    Ha valakit érdekel, mi történik éppen most ott, miközben 270 ezer ember tüntet Lukasenka ellen és általános sztrájkhullám söpör végig az országon, íme, a Mérce percről percre tudósítása: https://merce.hu/2020/08/16/a-belarusz-torten elem-legnagyobb-tuntetese-kezdodott-el-minszkben-lukasenka-h atalma-ellen-percrol-percre-a-mercen/  

  8. 2020. augusztus 16. 22:0847094.

    Kocsival mászkálhatsz nyugodtan, csak ne legyél karantén alatt. Azt meg megúszhatod a teszttel, remélem, megvan. 


    Ha kiszállsz az autóból, akkor pedig maszk, ennyi az egész és persze, nem árt egy kis kézfertőtlenítőt is vinni a nadrágzsebben (amit viszont nem jó autóban hagyni, mert felgyullad). Itthon akárhol lehet most már kézfertőtlenítőt kapni (pl. benzinkútnál is), csak le kell törölni a kézről (tehát kézfertőtlenítő + papírzsebkendő kell) . 


    Vagy persze, kézmosás szappannal, meleg vízzel, így nagy-nagy valószínűséggel elkerülhető a fertőzés. 


     


     


     

    előzmény:
    unger1 (47093)
    2020-08-16  22:00
  9. 2020. augusztus 16. 22:0047093.

    Ottaz egészségügy meg garantáltan jobb  mint itt, abban a kis faluban az esély hogy elkapom szinte 0   majd igyekszem nemsokat tekeregni feleslegesen...:-) 


    Itt ha elkapnám be sem vinnének az intenzivre..60 feletti 1 kronikus betegséggel, semmi esélyem sem lenne..ráadásul itt ezek örültek, azt akarják hogy mindenki elkapja és aki megmarad az immun lesz..ebböl az emberkisérletböl meg kimaradok. 


    Itt nálunk kevés van   29 ezer ember van a kommunben és csak 59 fertözött..meg 15 halott, ebböl 12 a korházban kapta emg a fertözést a sebészeten...szuper. Most van itt 30 km re egy idösek othonában egyszerre 13 fertözöttet találtak oda meg a személyzet vitte be..

    előzmény:
    pannacotta2 (47090)
    2020-08-16  11:36
  10. 2020. augusztus 16. 11:4547092.

    Valószínűleg neked kiesik, meg előre is kell regisztrálni, de ez is egy lehetőség PCR-tesztre, ha szorul a hurok:


    https://www.tesztallomas.hu/


     


    Már nálunk is van tehát ilyen, ún. áthajtásos (drive trough) tesztelés, Budapesten, a XI. kerületben, az Etele út-Tétényi út sarkánál (azaz a Bikás parknál), és csak 25 ezer Ft-ba kerül. 


    És mindenkinek, aki érintett a tesztelésben, ajánlom, ha nem esik ki az útjából, ez a leggyorsabb és leghatékonyabb.  

    előzmény:
    unger1 (47089)
    2020-08-15  22:26
  11. 2020. augusztus 16. 11:3947091.

    Maszk legyen nálad megfelelő mennyiségben. Attól, hogy Svédországban nem kötelező, másutt még igen, nálunk is, ha zárt helyre mész be. 


    Pl. ha megállsz a benzinkútnál és fizetni akarsz. 


    Sajnos, sokan ellazsálták, bár nem értem, miért, mert azért annyira nem akadályoz, és most itt az eredmény, az egyre több fertőzött. 


    Most már a BKV-ról is leszállítják azt, aki nem hord maszkot, nagyon helyes.  

    előzmény:
    pannacotta2 (47090)
    2020-08-16  11:36
  12. 2020. augusztus 16. 11:3647090.

    Remélem, megvan legalább 1 teszted. Mert az kell lassan minden határon. Ausztria is keményít, ott is kérik a határon a negatív tesztet (eddig nem kérték). 


    Nálunk is egyre több a fertőzöttek száma, gondold meg, biztos ide akarsz-e jönni, mert az itteni egészségügy "világhíres".


    Igaz, hogy a svéd is az :)


    Anno voltam Dániában repülővel (gondolom, hasonló úton jössz te is, feltételezem), és persze, Németország felett repkedtünk a legtovább, tehát azt hiszem, Németország nem kerülhető ki.  

    előzmény:
    unger1 (47089)
    2020-08-15  22:26
  13. 2020. augusztus 15. 22:2647089.

    Nem..de tranzit ut eddig is lehetséges volt a legvadabb korszakban is..a gondom az hogy ott szoktam aludni..a tranzit meg 12 ora volt...max átérek a csehekhez..öreg vagyok ahhoz hogy végigvezessek egyuttal..az autoban meg nemszeretek aludni..meglátjuk..

    előzmény:
    pannacotta2 (47087)
    2020-08-15  17:14
  14. 2020. augusztus 15. 22:2647088.

    Nem..de tranzit ut eddig is lehetséges volt a legvadabb korszakban is..a gondom az hogy ott szoktam aludni..a tranzit meg 12 ora volt...max átérek a csehekhez..öreg vagyok ahhoz hogy végigvezessek egyuttal..az autoban meg nemszeretek aludni..meglátjuk..

    előzmény:
    pannacotta2 (47087)
    2020-08-15  17:14
  15. 2020. augusztus 15. 17:1447087.

    Most olvasom, hogy Németország már szigorú korlátozások elrendelését fontolgatja, mivel nagyon sok az új eset.


    Adott esetben ki tudod kerülni őket?


    Én szóltam, most van még végig zöld folyosó, ki tudja, mi lesz a jövő héten.   

    előzmény:
    unger1 (47086)
    2020-08-13  21:43
  16. 2020. augusztus 13. 21:4347086.

    Még március végén irták az öregekröl.akkor hullottak mint a legyek..tudom ma már más..a legöregebbek kihaltak következnek a fiatalabbak..A jövö hét elején van hajojegyem, indulok...

    előzmény:
    pannacotta2 (47085)
    2020-08-13  09:48
  17. 2020. augusztus 13. 09:4847085.

    Már régesrég nem a legidősebbek kapják meg legkönnyebben, sőt, a statisztikák szerint jelentősen csökkent a 65 feletti korosztályban a fertőzések aránya (merthogy ők vigyáznak magukra és fegyelmezettebbek is), most a 40 év alattiaknál arat a fertőzés és rengeteg a 40-65 év közötti fertőzött is. 


    Szóval, teljes félreértésben van, aki azt hiszi, hogy életkora miatt megúszhatja. Már rég nem így van. 


    Nyilvánvaló, hogy ez abból adódik: a fiatalabbak lazán kezelik a dolgokat, bandáznak, nem tartanak távolságot, nem hordják a maszkot (egyre kevesebben hordják, sajnos, pedig ha mindenki hordaná, nem törne ki újabb járvány).


    Amerikában meg már gyerekek is haltak bele a járványba. 


    Senki sem védett tehát. Ráadásul - ahogy már írtam - ez a vírus olyan szövődményekkel járhat, amibe ugyan nem hal bele valaki, de nagyon csúnya és életreszóló következményei lehetnek a fertőzésnek. 


    Te meg addig gyere, amíg zöldfolyosó van útközben, ki tudja, mikor változik meg.  

    előzmény:
    unger1 (47084)
    2020-08-12  21:23
  18. 2020. augusztus 12. 21:2347084.

    A fenébe..remélem vakhir lesz és nemkezdödik..mondjuk engem nemzavar de ha valahol kezdödik komolyan akkor elterjed...


    Itt most lesz az iskolakezdés és akkor bizony lesz emelkedés a fertözöttek között..


    Közben elökerült pár mail is..a hires professzor urak ugy irnak egymásnak meg a tengellnek hogy pl: az csak jo ha a legidösebbek eltünnek, a fiatalabbak meg megusszák.....hatalmas skandallum..persze ebböl sem lesz semmi...a tengell mail meg titkositva lett amiben a mszkrol értekezik egy norvég kollegával.....És itt mondják hogy magyarországon van diktatura meg mindenféle sumákság..

    előzmény:
    pannacotta2 (47083)
    2020-08-10  20:24
  19. 2020. augusztus 10. 20:2447083.

    Szennyvízből nyert információk alapján Budapesten és Debrecenben 4-10 napon belül elharapózik a járvány. 


    Hát, én nem tudom, kinek, milyen dolga van külföldön, ami sürgős, de a végén még kintmarad. 

    előzmény:
    pannacotta2 (47082)
    2020-08-10  14:22
  20. 2020. augusztus 10. 14:2247082.

    Kezd ez itthon (is) egyre inkább elharapózni, egyre több és több a napi új fertőzöttek száma (hát még ha rendesen tesztelnének, akkor mi derülne ki). 


     


    Itt egy másik cikk: https://444.hu/2020/08/10/magyarorszagon-egyre-nagy obb-aranyban-fertozodnek-meg-koronavirussal-a-40-ev-alattiak


    Eszerint a 40 év alattiak köréből is egyre többen fertőződnek meg. Bizony. 


    Ma már az érintettek 44 %-a tartozik a 40 év alatti korosztályba (a tavasszal csak 15-20 %-a). 


    Hát igen, nagyon lazák vagyunk, mintha véget ért volna a járvány, pedig lehet, hogy csak most kezdődik igazán.  

  21. 2020. augusztus 10. 14:0847081.

    Pont itt van erről egy cikk: https://444.hu/2020/08/10/aggaszto-az-esetszamok-no vekedese-tobb-tesztet-es-maszkviselest-ker-kemenesi-gabor-vi rologus


    Kemenesi Gábor virológus nyilatkozik, ezt mondja: „Továbbra is értetlenül állok a maszkviselés ellen felszólalók esztelen és a társadalom egészére nézve káros érveit nézve” 


     


     


     


     


     


     

    előzmény:
    pannacotta2 (47080)
    2020-08-10  13:49
  22. 2020. augusztus 10. 13:4947080.

    Azért te majd készítsd be maszkokat az autóba, mert a köztes országokban is sok helyen, és Magyarországon is kötelező zárt területeken. 

    előzmény:
    unger1 (47079)
    2020-08-10  09:56
  23. 2020. augusztus 10. 09:5647079.

    Meglátjuk hogy lesz e vakcina és föleg mikor. meg mennyire véd majd....szerintem a jövöben ugy fogunk erröl beszélni hogy a virus elött és utáni idök lesznek..


    Felelötlen emberek sokan vannak sajnos,mi itt több ezren harcolunk hogy tegyék végre kötelezövé a maszkot és föleg most az iskolakezdéskor lenne fontos,sokan szervezzük  a dolgot sokan kint voltak tüntetni is de semmi sem segit..22 kutato--professzorok--orvosok is tiltakoznak de a tegnell elintézi azzal hogy nemértenek hozzá..most is az a véleménye hogy a maszk káros...ez örület..itt is a föleg fiatalok körében terjed mert meleg van mennek fürödni és nemfoglalkoznak semmivel, na ezek hamarosan mennek a suliba ott jol lefertözik egymást és azok meg hazaviszik és fertöznek tovább...lehetetlen nekik felderiteni is hogy honnét indult..de nem is akarják azt mondták most hogy ha beteg leszel akkor értesitsd azokat akikkel érintkeztél az utolso héten..na tessék a felelösséget átpasszolták az egyénre...

    előzmény:
    pannacotta2 (47078)
    2020-08-09  13:19
  24. 2020. augusztus 9. 13:1947078.

    Egyre több az új fertőzés itthon is, más országokban is. Magyarországon lassan a tavaszi számok alapján alakul a fertőzések száma. Ezt hozta a nyitás, meg a túlzott lazaság főleg abban, hogy mostanra már rengetegen nem hajlandók maszkot hordani, holott zárt térben itthon kötelező (és sajnos, az élelmiszerboltok eladói közül sem hajlandók sokan). 


    Az egész világon jelenleg 19 millió feletti a fertőzöttek száma és 730.000-en haltak bele a covidba (az influenza szokásos halálozási száma 100-150 ezer között van, csak azért, mert a kezdetekkok sokan hasonlítgatták ahhoz). 


    Akik nem haltak bele, azoknak egy jó része is maradandó, egész életére kiható következményeket szerzett.


    Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért nem bírják ki az emberek, hogy megvárják a vakcinát, utána minden visszaállhat majd a régi rendre, addig is türelmet kellene tanúsítani, közös érdekünkben.  Talán már nincs annyira sok idő hátra, míg lesz használható vakcina. 


    Egy magyar férfi, aki a Facebookon élharcosa volt a covid bagatellizálásának - rengeteg hozzászólást írt arról, hogy ez mekkora kamu és csak hülyítik vele az embert - nemrégiben halt bele a fertőzésbe. Utolsó bejegyzésében rimánkodott az embereknek, hogy vegyék komolyan,  mert ez bizony, nagyon-nagyon komoly fertőző betegséget okoz.


    És már nemcsak az idős korosztályban, hanem szétszóródott, egyre több fiatalabb is belehal, vagy egészségügyi szövődményeket szerez. 


    Tehát türelem, D-vitamin, maszk, óvatos közösségi élet, és előbb-utóbb túl leszünk rajta.


    A türelmetlenek pedig talán felfoghatnák, hogy ők maguk azok, akik e fertőzések terjedését segítik elő. Mások kontójára. 

  25. 2020. augusztus 8. 19:1847077.

    mennék én..sajnos a jövö héten még nemtudok indulni mert rendeni kell az itteni melomat is..azután rohanok..

    előzmény:
    pannacotta2 (47072)
    2020-08-08  15:27

Címlap

top