Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. 2021. július 21. 11:2650526.

    Karácsony országos népszavazást kezdeményez több ügyben is:


    - Fudan helyett Diákváros (helyes),


    - a kormány ne bocsáthassa koncesszióba az autópályákat (helyes)


    - ingyenes általános antitest-szűrést a 60 feletti embereknek. 



    Simán össze fog jönni neki. 


    Ami az utolsót illeti, nem árt tudni: ingyenes antitest-tesztelést egyedül a füváros tartott eddig, 20.000 főben maximálva (több pénzük nem volt), holott ez állami kötelezettség lenne. 


    A tesztelés a várt eredményt hozta ki: hogy a kormány által sok pénzen megvásárolt kínai vakcina a 60 feletti emberek egynegyedénél semmiféle védettséget nem eredményezett. Ezt most próbálják letagadni, és nyilván nem akarják ezt az általános tesztelést sem, hiszen az nekik presztizs és anyagi (zseb-) érdekeiket is sérti.


    A kínai vakcinából a java része a raktárban áll, felhasználatlanul, mert a többségnek nem kell. Igazuk is van, minek szúrassák magukat, ha az csak szenteltvízként szolgál a szervezetükben.    

  2. 2021. július 21. 11:2050525.

    Egyébként ötletpályázatot írtak ki a Körútra, aki akar, részt vehet és még egy kis pénzt is nyerhet. 


    Evidens, hogy a Körútat át kell alakítani, hogy a dugós autóforgalom helyett (igaz, ma már csak egy sávon van dugó, míg korábban 2 sávon volt, én évekig dolgoztam Körútra néző ablakos irodában, pontosan tudom, miről beszélek) egy kellemes, sétálható, közösségi területekkel ellátott, zöldekkel felszerelt út legyen. 


    Aki autózni akar, az menjen másfelé, Budapest a párhuzamos útvonalairól ismert. Ha pedig ott is dugó van, szálljon ki az autóból, ezzel tenné valamennyiünknek a legjobbat. 


     

    előzmény:
    pannacotta2 (50524)
    2021-07-21  11:15
  3. 2021. július 21. 11:1550524.

    Karácsony képes meglépni egy olyan városalakítást, amit a korábbi vezetés - különösen Tarlós - beáldozott az emberek napi érdekének és kényelmének (ezért is vannak elégedetlenek Karácsonnyal, mert a saját hátsójuk autóban utaztatása fontosabb nekik, de ez külföldön is így volt, mielőtt meglépték volna a megfelelő intézkedéseket). 


    Tarlós nem merte megtenni, sőt, az autózást preferálta, és ezért a regnálása alatt számottevően több asztmás betegség lépett fel, arról ne is beszéljek, hogy a belváros olyan hőcsapdává alakult az általános lekövezés miatt, hogy ott kibírhatatlanok ezek a kánikulák. Emellett olyan monszunos esők zúdulnak a városra (láthatod a múltkori fényképeken is) évek óta, hogy a csatornahálózat nem tudja elvezetni, gondot okoz a tömegközlekedésben is. 


    Ezekre megvan a pontos terve a fővárosi vezetésnek: több városi autópályán szűkíteni az autósok behajtását (és visszaállítani a villamosvonalakat), csökkentett forgalmú övezeteket létrehozni, rengeteg parkosítást végrehajtani (mert a zöldterület elvezeti a vizet és párologtat is), és persze, ezek átmenetileg (ahogy külföldön is történt) nem népszerűek azok körében, akik nem tudják elképzelni a városi közlekedést úgy, hogy felemelik a kényelmes hátsójukat. Főleg az agglomerrációból jönnek be autóval, és ezt még a kormány parkolási díj-eltörlési intzkedése is elősegítette. 


    Nem, ezek nem népszerű dolgok, de Karácsonyék - mivel őt csapatban kell kezelni és nagyon jó csapata van - ezt tűzon-vízen keresztül ki fogják vitelezni, ami most történt a Körúttal, csak a dolog első intézkedése. Az agglomerációs közlekedés fejlesztéséről a Vitézy-féle BKF gondoskodik, itt, Budapesten városi megállói lesznek a vonatoknak, tehát az autót már az agglomerációs helységben le lehet tenni (és csak oda csinálnak P+R parkolókat, pont azért, hogy be se jöjjenek a városba). 


    Nem, nem kell megfulladnunk itt, Budapesten azért, hogy mások autózzanak, vagy kár mi magunk autózzunk. Mindezzel párhuzamosan folyik a tömegközlekedés fejlesztése is, elsősorban  a villamosoké. Tarlós kiszolgálta az autósokat, Karácsonyék ellenkező intézkedéseket tesznek, itt a klímaváltozás, hahó. Hogy emiatt a kényelmes autósok morognak egy ideig, az várható volt, de a rövidtávú - népszerűségi - érdekeket nem lehet hosszútávú céloknak feláldozni és Karácsony képes erre (Tarlós nem volt az). 


    Ami a fejlesztéseket illeti, akár e tárgyban, akár másban, nem árt tudni, hogy évi több tízmilliárdot vont el a kormány a fővárostól bosszúból, több intézkedéssel is, tehát mostt épp csak arra telik, amit csinálnak is, és elkezdték, majd be is fejezik Tarlós elmulasztott beruházásait (Lánchíd, Blaha, stb.). 


    Szóval, nagyon jól dolgoznak és még jobban tehetnék, ha a kormány nem akarná őket ebben megakadályozni. Dehát ez kontraproduktív, Orbán gyakorlatilag elveszítette az egész Budapestet és Pest megyét is. 


    Ami a Vitézy-féle BKF-et illeti, nos, jó a kapcsolat a fővárossal, hasonló a szemléletmód (Vitézy Dávid még annál is elhivatottabb híve a városi autós közlekedés korlátozásának, mint Karácsony), egymással együttműködve és egymástól függgetlenül is haladnak az úton. Nem lesz gyors eredmény, de pár év múlva már látszani fog. 


    Karácsony pedig nem orbáni értelemben vett vezéregyéniség és nem is kell nekünk olyan. Az ő nyugodtsága, kulturált megjelenése, összeszedett és okos nyilatkozatai igencsak komoly kontrasztban állnak Orbánéval, nem is véletlenül népszerű, sőt, egyre népszerűbb.  


     

    előzmény:
    DAPgabi (50511)
    2021-07-20  07:11
  4. 2021. július 21. 11:0050523.

    Megint csak körberöhögni tudlak :) Ez a téma nemcsak Magyarországon, de külföldön is. 


    Mindenkit érdekel, és nagyon nagyarányú társalgás folyik erről, jogosan. 


    Te el vagy varázsolva ott, vidéken, mintha nem is élnél a való világban. És ez nem az első eset. 


    Remélem, ahogy Európa politikai hazaérnek a nyaralásból - merthogy most mindenki nyaral -, az EB is elkezd vele foglalkozni és nemcsak a Facebook, a hírportálok, a fórumok, stb. lesznek vele dugig tele, mint most.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50518)
    2021-07-20  23:48
  5. 2021. július 21. 09:5750522.

    "Ne titulálj engem hazaárulónak csak azért, mert látom, hogy ez a rendszer nem jó, és ellenem van! Én ugyanúgy szeretem a hazámat, mint te, csak az én hazám nem Orbán Viktor és bandája. Az én hazám az a Balaton, amit Orbán veje és strómanjai lassan felvásárolgatnak. Az én hazám azok az iskolák, ahol már nem lehet szabadon tanítani. Az én hazám azok az emberek, akik éheznek, télen fáznak, nyáron szomjaznak, mert nyomorba zárja őket a maffia, mert nem tudnak kitörni onnan, mert annyira elzárták őket, hogy már azt sem tudják, hogy joguk van többre, jobbra, emberibbre. Az én hazám a magányosan haldokló öregek az elfekvőben, akiknek nem jut ellátás és már a csontjuk is kiltászik, mert a felfekvés lezabálta a húst a testükről. Az én hazám azok az emberek, akiknek soha nem volt esélyük sem arra, hogy befogadja őket ez az ország, sem arra, hogy a társadalom elismert tagjai közé tartozhassanak. Az én hazám azok az emberek, akik nem kaphattak földeket, nem kaphattak trafikokat, de akkor jók voltak, amikor a bányákban kellett gürcölni vagy az üveget kellett fújni, a vasat olvasztani, majd hirtelen magukra maradtak a semmi közepén. Orbán Viktor nem érdemel tiszteletet. Imádják csak azok, akiket milliárdossá tett a mások kárára, akiket földhöz, bányához, kastélyhoz, trafikhoz, kaszinóhoz, zsíros állami megbízásokhoz juttatott. Mi itt együtt szívunk ezzel az országgal, azokkal, akik nem jutnak ötről a hatra, bármennyit gürcölnek, akik kénytelenk voltak elhagyni a hazájukat, mert élni akartak, akik egészen pontosan látják, ki ez az ember és mibe rángatja bele ezt az országot. Sokan és egyre többen látjuk, hogy Orbán Viktornál nagyobb politikai bűnöző még nem pusztított itt. Mi is itt élünk ebben az országban, szeretjük a hazánkat, de nincs az a pénz, nincs az a fenyegetés, amiért lemondanánk róla Orbán Viktor és bandája javára. Akkor most melyikünk az áruló?" (Alexander Attila)

  6. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 21. 00:1950521.

    Sajnos nekünk ilyen politikusok jutottak. Ebből kell(?) meríteni. (Vajon érdemlünk jobbat?)


    Az emberben tiltakozik valami, de valahol igazat kell adnom neked a "Balkán" dologban. 

    előzmény:
    johnny23 (50510)
    2021-07-20  06:18
  7. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 21. 00:0850520.

    Nem tudom. Nekem néha úgy tűnik, hogy Budapest is nagy falat neki. Mostanában sokap kocsizom Pesten. Ott közlekedni sosem volt egy leányálom, de ami most van, az minden korábbit felülmúl. Legutóbb egy olyan valakivel utaztam, aki Karácsony rajongója, de még ő is morgott rá. A közlekedés persze csak egy dolog, de az emberek mindennapjaira jóval nagyobb hatása van, mint az olyan országos nagy ügyeknek, mint a lehallgatási botrány.

    előzmény:
    pannacotta2 (50509)
    2021-07-19  18:02
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 20. 23:5250519.

    Ezzel nagyon nem értek egyet. Jakab-Karácsony... szerencsétlenebb dolgot el sem tudnék képzelni.

    előzmény:
    pannacotta2 (50513)
    2021-07-20  09:37
  9. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 20. 23:4850518.

    A Pegazus ügy megint egy olyan téma, ami a hétköznapi emberek zömét nem érdekli. Főként ott nem, ahol a FIDESZ bázisa van.


    Karácsonyról viszont hasonlóan gondolkodunk.

    előzmény:
    DAPgabi (50511)
    2021-07-20  07:11
  10. 2021. július 20. 20:0650517.

    Juszt László:



    Hát idáig is eljutottunk!
    Amikor 1998-ban Orbán egy ordas hazugság után beült a miniszterelnöki székbe kirobbant az úgynevezett “székház ügy”, azaz kiderült, hogy az államtól kapott fidesz székházat eladták, s az árából vették meg Orbán apjának a kőbányát.


    Hogy elterelje erről a kapitális disznóságról a figyelmet kitalálta, hogy a Horn-kormány idején a hatalom megfigyeltette a fideszes politikusokat. Parlamenti vizsgálóbizottságot hoztak létre egy Kosztolányi Dénes nevű fideszes képviselővel az élen. Egy év után megszereztem azokat a dokumentumokat, amelyekre Orbán hivatkozott. Megjelentettem a saját, KRIMINÁLIS c. hetilapomban. Ebből világosan kiderült, hogy semmilyen megfigyelés nem történt!


    Szóval akkor, 1998-ban nem történt megfigyelés, de a gondolat már akkor élt ebben a mocskos társaságban. S most, amikor hatalmon vannak, - a többi mellett - ezt az eszközt sem szégyellik felhasználni…


    Akkor is lebukott Orbán ezzel a hazugsággal azzal, hogy nyilvánosságra hoztam azokat a papírokat. Most mások találtak rá a disznóságára! “A Direkt36 információi szerint magyar újságírókat, ellenzékiként beállított üzletembereket hallgattak le az NSO nevű izraeli kibercég Pegasus nevű kémprogramjával, amely okostelefonok feltörésére alkalmas. Mások mellett négy újságírót, Panyi Szabolcsot és Szabó Andrást, akiknek esetében a telefonok utólagos vizsgálata ki is mutatta, hogy a készülékeiket feltörték az NSO szoftverével. Továbbá Dercsényi Dávidot, a hvg.hu korábbi újságíróját, valamint egy negyedik újságírót, aki azt kérte, ne írják le a nevét. Varga Zoltánt, a 24.hu-t is kiadó Centrál Médiacsoport tulajdonosát, és több olyan más üzletembert, akik Varga házában vettek részt egy közéleti témájú vacsorán 2018-ban. Az utólagos vizsgálatok megerősítették, hogy legalább egy vendég telefonját biztosan fel is törték az NSO programjával. A Varga-féle találkozón részt vett Chikán Attila közgazdászprofesszor is, az első Orbán-kormány gazdasági minisztere”.


    Már hallom Varga miniszter asszonyság védekezését: “Semmilyen törvénytelen megfigyelést nem végeztettünk. Mindenre megadtam a miniszteri engedélyt. Hogy milyen alapon? Az legyen az én titkom 35 évig.”
  11. 2021. július 20. 09:5550516.

    Senki sem állja jobban a sarat másfél éve, mint Karácsony. Felsorakoztatták harmadiknak Soros és Gyurcsány után főmumusként.


    Minden elképzelhető és nem is elképzelhető dologgal megvádolták már, őt is, az általa vezetett fővárost is. Egészen piszlicsáré dolgokból is elefántot fújtak.


    De Karácsony nagyon nyugodtan állja ezeket a támadásokat. Ez a része nála tehát rendben van, sőt, felül is múl benne másokat, mivelhogy Márki-Zay Péter töredékennyi támadást sem kapott a Fidesztől (noha ő is kapott, hajaj). 


    Éppenséggel Karácsony népszerűsége is ebből táplálkozik, mert az idióta orbánista gárda még nem jött rá, hogy minél jobban támadnak valakit, annál szimpatikusabb és népszerűbb lesz. Karácsony viszont olyan eleganciával tűri az egészet, hogy az még azokat is levette a lábáról, akik nem hittek benne korábban. 


    De az hagyján, hogy ő személyesen ilyen nagyfiúsan állja a sarat: amiatt, hogy másként szavaztunk, ahogy Orbánék elvárták volna, az ellenzéki önkormányzatokat anyagilag kivéreztették, minden pénzeszközüket (és működésre félretett tartalékukat) felélik, elvonás elvonás hátán, a pénzt pedig fideszes önkormányzatoknak adják vissza abból, amit az ellenzékiektől elvontak.


    Ezekben az ellenzéki nagyvárosokban és Budapesten már biztos, hogy bukik a Fidesz. A bosszúszomjuk kontraproduktív ugyanis. 


    Ahogy írtam, nekem az a gondom Karácsonnyal, hogy kénytelen az MSZP - mint egyik jelölő párt - szempontjait is érvényesíteni, no nem mindig, de a jelöltek mögé történő beállással igen.


    Az is igaz viszont, hogy az MSZP már annyira kispárt, hogy sokszor felmerült: egyesül az MSZP, az LMP és a Párbeszéd, egy közös párt alakul belőlük. Lehetséges, hogy így lesz.    

    előzmény:
    DAPgabi (50512)
    2021-07-20  07:19
  12. 2021. július 20. 09:4450515.

    Az MSZP mára már kispárt lett, és mindenféle kísérletek indultak arra is, hogy az odakozmált embereiket le lehessen váltani, erről szól például a nagy port felvert zuglói előválasztás. Vagy írhatom Kispestet is. 


    Biztos lehetsz benne, hogy az ellenzéki összefogásnak nem minden pártja tűri el ezt a magatartást ezután, most éppen a Momentum az, amelyik igyekszik rászállni olyan régi politikusokra, akik jó lenne, ha nem kerülnének be a következő országgyűlésbe. Még úgy is ezt teszi a Momentum, hogy pl. Karácsony magatartásával - aki kénytelen az MSZP-sek mögé beállni - az ellentétes.


    Ezért jó a koalíció, sok párt sokféle szemléletmódot tud érvényesíteni (és mégis együtt képesek dolgozni, sok-sok egyeztetés révén).


    És igenis, menni kell választani, mert máskülönben Orbán a nyakunkon marad. Remélem, te is hazajössz.    

    előzmény:
    johnny23 (50510)
    2021-07-20  06:18
  13. 2021. július 20. 09:4050514.

    Gyurcsány már nem vállal kormányzati szerepet és mi sem szeretnénk, hogy vállaljon.


    Karácsonyt pedig nem lehet vezérként szemlélni, a vezérszemléletnek Orbán bukásával vége is lesz. Nem kell vezér, csapat kell, akik együtt vezetik az országot. 


    Így dolgozik most Karácsony a fővárosban is, és ez jó tapasztalat mellette, azért is írtam, hogy alkalmas. 


    Sajnos, mögötte ott van az MSZP - mint mostanra már kispárt -, sok odakozmált emberével, és kénytelen volt mögéjük beállni, de én nem tudom ezt egyelőre ennyire megbocsátóan szemlélni, még ha érteni vélem is.   

    előzmény:
    DAPgabi (50511)
    2021-07-20  07:11
  14. 2021. július 20. 09:3750513.

    Ha Karácsony nyer - feltéve, bár ő is a legesélyesebb pillanatnyi állás szerint -, akkor Jakabbal együtt viszik majd a kormányt.


    Elég ideális felállás: ami egyikükből hiányzik, megvan a másikban.


    Másrészt én nem gondolkodnék vezérben, sőt, ezt egyenesen el is utasítanám, egy teamre van szükség a kormányfői helyen, ahol közösen vezetnek és Karácsonyra éppenséggel az a jellemző, hogy ragyogóan tud csapatban dolgozni.


    Többek között ezért is esélyes, ezeket mindenki tudja róla. 


    Hogy szimpatikus, az kevés.  

    előzmény:
    DAPgabi (50512)
    2021-07-20  07:19
  15. 2021. július 20. 07:1950512.

    Bizony Panna,békepárti vagyok.Vallom,hogy dolgozni csak nyugodt körülmények között lehet jól.Viszont,ha feltételezzük,hogy Orbán veszit a választáson...minden lesz csak nyugodtság nem.Karácsony nagyon jó céltábla...lehet rá hergelni a népet...Valóban szimpatikus figura,de Orbánnak Márky-Zay kéne aki támadhatatlan bebizonyosodott hiszen állja a sarat több éve és elég erős is hozzá.Békeidőben jó Karácsony ,de most nem az jön..Feltételezve (amit nem tartok valószínünek ), Orbán vereségét.


    Hamarabb feltételezem a bukását,mint a választási vereséget.

    előzmény:
    pannacotta2 (50509)
    2021-07-19  18:02
  16. 2021. július 20. 07:1150511.

    Jó reggelt!Mondtam(írtam),hogy bármelyik jelölt megkapja a szavazatomat,ha nyer az előválasztáson.Ha.Karácsony gyenge min.elnöknek egy olyan ellenzékkel szemben,mint Orbán lenne.Emlékszünk mit művelt Gyurcsány idején.Apropó Gyurcsány látom még mindíg ez a lemez,bár én továbbra sem értem,hogy mi bűne van ..amit Buday nem tudott bíróság elé vinni,hiszen nagyon igyekeztek fogást találni rajta.Val'szeg Orbánon se fognak,annál okosabb mindkettő.Nem értem,hogy ebben a Pegazus ügyben is miért hallgat az ellenzék...itt egy botrány a külföldi sajtó,az EU. tele van vele..itthon az ellenzék hallgat.Nem tanácskozni kéne , hiszen nem veszik komolyan azokat a bizottságokat ahol ellenzéki az elnök......,hanem felháborodni,elutasítani stb.,hacsak...nem is akarok rágondolni..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50508)
    2021-07-19  17:30
  17. 2021. július 20. 06:1850510.

    Barki jobb,mint a mostani.


    Olyan mennyisegu szennyet allitott elo orban es bandaja,h a legutolso utcarol beesett emberrel is jobban jar M.o.


    Mas kerdes h erdemlegesek-e h miattuk elmenj szavazni.


    Erre irtam korabban h a fideszes szavazok a balkan balkanabbik fele mert hisznek ebben a kormanyban es orban szemetsegeiben.


    A balkan kevesbe sotet de meg eleg sotez fele a reszeges gyurcsanyt es bandajat meg ott tartja ahol, az mszp t ott tartja ahol. 10+ ev alatt az ilyen farokmutogato greczi vagy tolvaj parkolomutyis emberektol nem szabadultak meg.  erdemtelenek a kormanyzasra az menbe ami az "elmultnyolcev" ben. Ezert mondom h a magyarok 2/3 a balkani. 


    Nem magyarozok,mert ez megy Lengyelorszagban is stbstb,olyan alapveto dolgokon vitaznak, h ok is  meltoak az elmaradott jelzore...


    Karigeri meg nem erdemel semmit,fopolgarmester akart lenni megkapta. A titulust pedig arra hasznalja h a nagypolitikaban reszt vegyen. Nem polgarmester akart lenni,nem jot tenni Bpel,nem programjat veghezvinni ,hanem hatalmat akart... Es jol mondja a hirdetes, o a balfek haver


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50502)
    2021-07-18  18:16
  18. 2021. július 19. 18:0250509.

    Nekem is jó lenne Márki-Zay, tartok tőle, hogy kevés esélye van.


    Karácsonnyal kapcsolaban pedig pont ellentétes a véleményem: alkalmasnak tartom (pláne, hogy ő a béke követe és nagyon nyugodt személyiség, általában mintha te is mindig a békére szoktál volna hivatkozni), viszont nem mindig hiteles, merthogy beállt olyan emberek mögé is, akik esetében ez nem volt indokolható.  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50508)
    2021-07-19  17:30
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 19. 17:3050508.

    Szerintem nagyon jól látod a helyzetet, ez mellet én is Márki-Zay Pétert tartom az egyetlen hiteles miniszterelnök jelöltnek.Karácsony hitelessége is rendben lenne, de az alkalmassága tekintetében vannak fenntartásaim.

    előzmény:
    DAPgabi (50507)
    2021-07-19  09:41
  20. 2021. július 19. 09:4150507.

    Újra.Szóval én nem hiszek az ellenzékben.Sem külön-külön,sem együtt.Pár hónappal ezelőtt néztem a Partizánon Márky-Zay-t akkor azt gondoltam,talán Ő hiteles lenne,csakhogy nem támogatják elegen.


    Nincs az ellenzék sehol,városokban talán,erre mifelénk,kistelepüléseken ,még leginkább a Jobbik,néha ,erőtlen.


    Az embereket hallgatva boltban,orvosnál,bárhol,nem igazán zúgolódnak,nem igazán tájékozottak,nem is akarnak ,ahogy látom,tapasztalom.Csak így maradjon,rosszabb ne legyen!Gyanitom,ha rosszabb lesz ,akkor is ezt mondják.


    Rajtam nem fog múlni én elmegyek választani,és arra szavazok aki az előválasztáson nyer.Ez biztos.De kevés lesz.Orbán nyerni fog..hacsak valami durva dolog nem történik..nem tudom az is elég lenne-e. ahhoz,hogy megingassa a hatalmát.


    Olvasom Hadházyt,nyomorult gyűjtöget,posztol(kapál!!),de ezek a dolgok csak azokhoz jutnak el,aki ráklikkel,és el is olvassa..akkor se biztos hogy átlépi az ingerküszöböt sokaknál.Mindíg loptak..eztán se lesz más..nem én mondom,bár ez is igaz.


    Írhatnék az Ír járványkezelésről,még választások is voltak míg kint voltam,..de nem teszem,ég és föld,pedig nem egy nagyhatalom.Ha valamibe belekapaszkodhatott volna az ellenzék,az az Orbán járványkezelése,akkor,IDŐBEN..és hangosan.Nem most,utólag.Túléltük .sajnos ezt is elmulasztották az okosok.Jöhet a negyedik hullám..és a választások,ha egyáltalán..

    előzmény:
    DAPgabi (50506)
    2021-07-19  09:25
  21. 2021. július 19. 09:2550506.

    Írtam,elszállt.

    előzmény:
    pannacotta2 (50505)
    2021-07-18  20:32
  22. 2021. július 18. 20:3250505.

    De legalább Orbán magasztalását most kihagytad, fejlődsz. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50501)
    2021-07-18  18:07
  23. 2021. július 18. 20:3150504.

    Én biztos nem akarlak meggyőzni, aki nem lát a szemétől, az reménytelen eset és eszerint könyvelem el. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (50502)
    2021-07-18  18:16
  24. 2021. július 18. 20:3050503.

    Amikor az illibernyákokból kitör az 50-es évek komcsisága: Lehallgatási ügyek a magyar nemzetbiztonság részéről, izraeli szoftverrel, ellenzéki újságoknak dolgozó újságírók, Varga Zoltán médiacézár (az övé az ellenzéki 24.hu), más promimensek és még Chikán Attila volt miniszter ellen is, itt: https://telex.hu/direkt36/2021/07/18/leleplezodott-e gy-durva-izraeli-kemfegyver-az-orban-kormany-kritikusait-es- magyar-ujsagirokat-is-celba-vettek-vele


     


    A ragyogó Direkt36 oknyomozó portál cikkének első része. 


    Másutt ennek töredékéért lemondott az állam elnöke. 

  25. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2021. július 18. 18:1650502.

    Tessék engem meggyőzni, hogy egy új kormány miért lesz jobb, mint a mostani? Mert azt ígérik? A mostani sem ezt ígérte.

Címlap

top