Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba
 
Kedves Fórumozók!

Felhívjuk figyelmeteket, hogy a politikai topikokat csak a jogszabályokban kötelezően előírt mértékben moderáljuk, ezért itt fokozott a személyeskedés, vita, anyázás veszélye. Aki ezekbe a topikokba ír, illetve ezeket olvassa, készüljön fel lelkileg, és húzzon vastag bőrt a várható virtuális pofonok ellen, mert a moderátorok itt NEM törlik a bántó hangvételű hozzászólásokat, ha azok nem sértenek személyiségi jogokat, vagy egyéb jogi előírásokat.

A moderálással kapcsolatos további részletek a Felhasználási Feltételekben (http://www.nlcafe.hu/felhasznalasi) olvashatók.

Üdv: a moderátorok
Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba! Politikai gumiszoba

Már tényleg jobban élek

Reszka
Létrehozva: 2010. Április 29. 20:06

AMIÓTA MEGTÖRTÉNT A 2010-ES VÁLASZTÁS MAGYARORSZÁGON,

 és hatalmas fölénnyel nyert a polgári oldal, 

 ÉN TÉNYLEG JOBBAN ÉLEK:

 minden reggel, mikor felébredek, jó kedvem van;

 akárha nyaralnék.

 - Jó kedvem van, mert megszűnik végre a modern rabszolgasorban való tartásunk,  kizsákmányolásunk;

 - Jó kedvem van, mert lehetek végre nyíltan, önmagamat felvállalva normális értékrendű, normális nemi identitású MAGYAR;

 - Jó kedvem van, mert végre nem köpnek ránk erdélyi testvéreink ; 

- Jó kedvem van, mert úgy gondolom, végre eltűnik a rádióból az "emeregykosutrádió" szöveg, és végre "Magyar Kossuth-rádió"  lesz a neve; 

- Jó kedvem van, mert végre negyvenévi szolgálat után elmehetek nyugdíjba, 57 évesen.......  

Szóval, jó kedvem van.  

Ha Nektek is jókedvetek van, és leírnátok, miért, ide várlak Titeket.    

  1. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 31. 14:0417151.

    Végiggondoltam, és azt hiszem a lehető legbölcsebb következtetést sikerült levonnom. Egy mondatban összefoglalva ismét csak oda jutottam, hogy semmi értelme ezeknek a vitáknak. Nekem van igazam, neked van igazad, neki van igaza? A maga szemszögéből nézve mindenkinek igaza van. Tudom, ez vitatható és cáfolható állítás, de ha politikáról van szó, mi ne lenne vitatható vagy cáfolható?

     

    Mind a baloldal, mind a jobboldal politikájával szemben meg lehet fogalmazni kritikákat, és lehet bennük elismerésre méltó elemeket találni. Mindenki eldönti, hogyan viszonyul ezekhez, és annak megfelelően mond véleményt vagy cselekszik.

     

    A magam részéről megpróbálom kizárni az életemből a politikát. Nem lesz egyszerű, hiszen minden a politikáról szól, de azért bízom benne, hogy sikerülni fog. Az utcán eddig sem politizáltam, élő vitákban nem igazán vettem részt, valójában csak innen kell eltűnnöm.

     

    Nektek őszintén kívánom, hogy találjatok meg egy közös hangot, aminek nem kell az egyetértésről szólnia, de emberi legyen! Próbáljátok megérteni egymást, törekedjetek a toleranciára, és ne az ellenséget keressétek egymásban! Mindannyian magyarok vagyunk, és ennek az országnak a boldogulásáért dolgozunk. Végső soron ezen dolgozik a jelenlegi kormány is.

     

    Ha valakit megsértettem, attól elnézést kérek, remélem meg tud bocsátani. Sosem volt bennem ártó szándék, de a véleményemnek talán nem sikerült mindig kellő tisztelettel hangot adnom. Legfőbb célom az ellenségeskedés tompítása volt, szerettem volna emberibbé és barátságosabbá tenni ezt a közeget. Sajnálom, hogy nem igazán sikerült.

     

    A legjobbakat mindenkinek!

     

    előzmény:
    unger (17149)
    2013-03-30  16:43
  2. Torolt_felhasznalo_105482
    Torolt_felhasznalo_105482
    2013. március 31. 10:3617150.

    Csak szólok, Catilina, jegyezd fel nyugodtan ebben a topikban a 143. hozzászólást a listádra. Vállalom. (Esetleg akinek írtam, annak a hozzászólásait sem árt...) (Ja, és igen, élveztem a megalázását.)

     

  3. 2013. március 30. 16:4317149.

    Gondold végig,,amit te sugallsz az ugyanaz az összeesküvés elmélet mint amit az a tv-riporter... neharagudj de én messze nemhiszem el hogy valami olyasmi lenne,történt volna .

    Szerintem egyszerüen a "rosz oldal" volt tulsulyban anno azért történt ami...sajnos, mondhatjuk ma amikor mindez történelem...

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (17147)
    2013-03-30  16:33
  4. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 30. 16:3717148.

    Én is sokszor eljátszottam különböző gondolatokkal. Például mi lenne, ha enyém lenne a lottó ötös, és a sok milliárd. Gondolatjátéknak jó, mert ez pontosan annyira az, mint amiről te írsz. Lévén, hogy nem lottózom.

     

    előzmény:
    Catilina (17135)
    2013-03-29  17:49
  5. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 30. 16:3317147.

    Nagyon rövid leszek. Itt nem történt igazi rendszerváltás, de ennek nem a választási törvény vagy a kerekasztal az oka. Az ország "krémje" leűlt egy kerekasztalhoz, és újra kitalálták önmagukat. Szétszóródtak különböző pártokba, és folytatták a "munkát". Kicsit másként, de saját lényegüket tekintve hasonlóan. A kerekasztal (persze képletesen utalva rá) a tett színhelye, nem maga a cselekmény.

     

    Ez aztán a pártpolitika szintjén teljes káoszt okozott. A baloldal "kapitalizál", a jobboldal "szocializál", de egyik sem tiszta a maga valójában. Egyetlen dolog, ami tiszta maradt, a magánérdek!

    előzmény:
    unger (17134)
    2013-03-29  17:48
  6. 2013. március 30. 08:0317146.

    Én katolikus vagyok és nem (un)ortodox....:-)

    Szerintem még a Viktor sem szereti az unortodox-politikát, vagy megoldásokat viszont amikor lépéskényszerben volt/van akkor bizony kénytelen volt használni,,azért ne felejtsük hogy abban pl nagyon is igaza van hogy ahova az imf betette a lábát ott jobb nem lett csak az addig is szegényebbeknek lett még reménytelenebb a helyzete..lásd most ciprus,,

    De igy van az összes országban ahol jelen van..irország,spanyol--portugál.görög..országok..

    Ha ott maradunk abban a régioban akkor lehet nevezni romániát,is és a következö hatalmas probléma azthiszem horvátország lesz..már készülödik.

     

    Érdekességképpen....itt is jelenleg folyik egy birosági processzio a kormány ellen,mivel maximálta a szolgáltatok dijait,habár itt nem az áram-diját hanem a "hálozati-dij" nagyságát..többek között az eon aki megtámadta..

    Kiváncsi vagyok mi lesz mert amit csináltak az valoban tulzás..igy néz ki a villanyszámlám pl...áramdij kb 21 ezer ft

    a hálozati dij: kb 42 ezer ft..

    ez 3 honapi dijak mivel itt háromhavonta jön a számla. viszont minden honap utolso napján pontban éjfélkor leolvassák az orát..

     

     

    előzmény:
    Catilina (17142)
    2013-03-29  20:42
  7. 2013. március 29. 21:4017145.

    Már hogyne lenne egyéni értelmezés.

    Ma egy ismerösöm mutatott egy szép motorkerékpárt.Lenyügözte és azt mondta várja a nyarat.Neki a nyár és a szabadság jutott eszébe.Nekem a jobboldali combcsont törésem. .))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635500 (17113)
    2013-03-29  12:15
  8. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 29. 20:4517144.

    az unortodoxia szotol egyebkent borsozik a hatam, magyarra leforditva azt jelenti:

     

    unortodoxia = vigyazat! csalok! 

     

     ergo balkani,magas rizikofaktoru, atlathatatlan kovetkezmenyekkel biro modszerekhez  folyamodom

    előzmény:
    Catilina (17142)
    2013-03-29  20:42
  9. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 29. 20:4317143.

    Szertintem pedig semmivel nem kevesbe komplex egy uzleti (strategiai) dontes,mint egy politikai dontes!

     

    Az uzleti kiszamithatosagrol pedig epp a politikusok dontenek - amire Magyarorszag jo pelda - ,ossze-vissza rangatjak a kormanyt,akkor bizony nem lehet tudni melyik honapban milyen ado, vagy epp milyen koltsegelem fog novekedni,adott esetben csokkenni. 

     

     

    Azt pedig be ne vedd mar,hogy sem az orban sem a gyurcsany kormany sem a bajnai kormany nem volt tisztaban az orszag jelenlegi helyzetevel,mikor odaallt a kormanyhoz.

     

    Nem veletlenul van a kiszamithatobb orszagokban  egy stab a kormany mogott,amelyik felmeri,ertekeli ,elemzi a helyzetet.

    Mi az ,amit igerhet,mi az,ami teljesulhet - mi az,amivel az adott valasztoinak "kedveskedhet"  az adott part, es mi az,ami tavol esik a megvalosithatosagtol!

    (mondhatni hatalmas megvalositasi kockazatokat tartalmazo igeret)

     

    ezekkel egy (felelos) part,amelyik nem ilyen ad-hoch jellegu, bizony tisztaban van!

    (csakugy,mint egy uzleti dontesnel,muszaj felmerni a dontes kockazatait,elonyeit hatranyait)

     

    előzmény:
    unger (17140)
    2013-03-29  20:17
  10. 2013. március 29. 20:4217142.
    Pfft, látom, nem vagy az unortodoxia híve. :(
    előzmény:
    unger (17140)
    2013-03-29  20:17
  11. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 29. 20:2517141.

    igy is van!

     

    a nep meg is "jutalmazta" gyurcsanyt a tetteert,oda kerult,ahova valo!

     

    de! azt ne felejtsuk el,hogy a gyurcsany mogott allo kommunistak - kommunizmusbol atmentett posztok- ,bizony valoban beettek magukat a szocikhoz!

     

    a frakcio , es az egesz part nem szavazta meg azokat a reformokat ,amelyeket gyurcsany idnitott -volna-.

     

    az mszp-nek, ha nincs fiatalitas, nem szorjak nagy reszuket ki ezeknek az embereknek, hat tenyleg nincs helye a politikaban!

     a fidesznyikeknek ebben igazuk van!

     

     

    ----

    csakhat illendo lenne a fidesznyikeknek a sajat hazuk tajan is szetnezni, mennyi kiszes fiu van, mennyi Ocsmanytol eltanult demagogiat hangoztato fiatal?

     

    (ekletans peldaja Lazar janos, akit azert szidok annyira, mert "tanul" orbantol!

    ha ezek a faszik maradnak hatalomban , egymasnak atadjak a hazudozas- populizmussal valo megeles "mesterseget" ,akkor bizony magyarorszagnak gazdasagilag, erkolcsileg stbstb, tenyleg vege.

    a balkanhoz fog tartozni -

     

    sooot en azt mondom,hogy meg a "komporszag" szerepet is el lehet felejteni!

    nem marad mas,csak egy eloregedett, nacionalista (novekvo ciganysag miatt egyre nagyobb problema) ,elegedetlen, hatekonytalan kommunista maradvanyorszag) 

     

    előzmény:
    Catilina (17131)
    2013-03-29  17:12
  12. 2013. március 29. 20:1717140.

    Légyszi....ne keverd ide az üzletet a politikához,,,az üzletben sok dolog elöreláthato, kiszámithato..a politikában nem..

    A világon mindenhol a politikusok elmondják hogy mit is szeretnének..te meg szavazol rájuk,,,

    azután ha  másképp alakul akkor a politikusok a "napi" politikát ahhoz az irányhoz igazitják amelyik párt...stb...

    dehát pont ez a dolguk....

     

    előzmény:
    Catilina (17138)
    2013-03-29  18:05
  13. 2013. március 29. 18:0617139.
    Várj, lehet, hogy nem is fantáziálok, csak unortodox vagyok?
    előzmény:
    unger (17136)
    2013-03-29  17:57
  14. 2013. március 29. 18:0517138.

    Egyébként hogy annyira nem hülyeség: az üzleti életben is komoly kockázata van annak, ha hamisan ígérsz. Nem csupán a hiteledet tépázza meg egy valóban hazug reklámkampány, ha rájönnek, hogy félrevezető szándékkal készült, hanem büntetést is von maga után.

     

    Ennek ellenére vannak üzletemberek, vállalkozók. Hidd el, lennének politikusok is, csak talán nem hazudnának akkorákat egy kampányban, vagy nem is lenne kampány. 

     

    Na jó, megint ábrándozom... :D

    előzmény:
    unger (17136)
    2013-03-29  17:57
  15. 2013. március 29. 17:5917137.
    Persze, hogy hülyeség, de olyan jó volt egy kicsit ábrándozni! :D
    előzmény:
    unger (17136)
    2013-03-29  17:57
  16. 2013. március 29. 17:5717136.

    Ez igy hülyeség..

    az elsö részben.....

     A világon senki nemlenne politikus ha igy müködne...nem is szükséges mivel mindig változnak a feltételek..egyes dolgokat nemtudnak teljesiteni ,más dolgokat "tulteljesitenek" ez van..

     

    Én ugy fogalmaznék hogy egy politikusnak legyen erkölcsi felelössége IS..ami összefügg az anyagival..

    Márcsak azért is mert ma nem politikusokrol beszélünk hanem pártokrol..

    előzmény:
    Catilina (17133)
    2013-03-29  17:16
  17. 2013. március 29. 17:4917135.

    „A takarodásnak mindig eljön az ideje, most is el fog jönni. A kérdés, hogy mikor! Te minél előbb látni szeretnéd, mások később, vagy soha.”

     

    Kérdés, hogy mikor, kérdés, hogy mennyi romot kell eltakarítaniuk a rákövetkezőknek, de még az is kérdés, hogy a következmények hiánya mennyire hagyja elszemtelenedni az amúgy sem a szemérmességéről híres politikuscsürhét.

     

    Csak azért nem mondom, hogy börtönbe minddel, mert a vagyonuk elkobzása fájdalmasabban érintené őket is, és az állam is jobban járhatna vele. Például azért, mert nem kellene úgy ezer emberrel többet eltartani de azért is, mert a vagyonuk menne a kasszába. Újra és újra ellopnák, de vissza is folyna, szerintem egészen szórakoztató lenne. Politikus haver meg tudná, hogy négy évig rabolhat, utána meg a koldusbot a családjával együtt. Vagy betartaná az ígéretet, tisztes fizetés és tisztes gyarapodás a családdal, de semmi kirívó gazdagság, csak szerény és megérdemelt jólét és megbecsülés.

     

    Csak egy percre gondoljunk bele: micsoda poén lenne: egy ünnepnapot látok, amelyen összegyűlik az ország, és katonazenekar, vursli, lufik meg fagyiskocsik közepette, a Parlament épületétől elindulna a menet, mezítlábas, pendelyes politikusokat hajtanának a foglárok, végig a városon, aztán szélnek eresztenék őket. Ezután a népi táncegyüttes keszkenőkkel búcsút intene nékik, majd bemutatnák az újabb esztendő nyerteseit, a leendő áldozatokat, akiket jól felhízlalva végül újfent csak mezítláb egy szál ingben vezetnének el, a következő ünnepen. És ezek után ha jól felfogott érdekeitől vezérelve végre valamelyik kupac jól végezné a munkát... ja, de szép isvolna! (Persze, én nem mennék ki erre, esetleg tévén nézném, mert utálom a tömeget.)

     

    ;)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (17130)
    2013-03-29  17:09
  18. 2013. március 29. 17:4817134.

    Szerinted??

    Tényleg kiváncsi vagyok..(röviden)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (17129)
    2013-03-29  17:03
  19. 2013. március 29. 17:1617133.

    „Ugyan! Kinek nem kellett volna takarodnia, ha ezt az elvet követjük?”

     

    Így van. Bizony, ha tőlem függene, számon kérném a választási ígéreteket, és azok végrehajtásáért a politikusok szemályükben lennének felelősek, családjuk teljes vagyonával.

     

    Ne ígérgessenek! Hassanak az eszünkre, a szimpátiánkra, hivatkozzanak a számokra és a realitásra. Aki meg ezek alapján nem tud választani, az ne válasszon, akkor csak azok választanak, akik figyeltek. Mit veszítenénk?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (17130)
    2013-03-29  17:09
  20. 2013. március 29. 17:1317132.
    egy „azzal hogy” hiányzik az utolsó mondatból, bocs.
    előzmény:
    Catilina (17131)
    2013-03-29  17:12
  21. 2013. március 29. 17:1217131.

    Szerintem is, aki ilyet ki mer mondani, az ki kell rúgni a politikából. Ez ugyanaz, mint Gyurcsány „Hazudtunk…” beszéde. Igen, Gyurcány bevallotta, hogy hazudtak, ami nem menti fel az alól, hogy megtette ő is, vagy legalábbis elnézett felette hosszú ideig. Lehet, hogy abban a pillanatban, amikor kimondta, valóban megbánta, és a jobbítás vezette, de ez nem menti fel a már megtörténtek alól.

     

    Tehát, mivel a két eset ugyanazt fogalmazza meg, vagyis a hazugságot, ezért ugyanaz az elbírálás illeti meg az elkövetőket.

     

    Nem azért, mert mi elhittük, ennek a hithez semmi köze. Azért kell mennie, mert ő megtette, sőt, hosszú ideig készült arra, hogy félrevezetve a választókat előnyhöz jusson. Tetézve mindezt a megbánás legkisebb jele nélkül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635500 (17127)
    2013-03-29  16:57
  22. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 29. 17:0917130.
    Ugyan! Kinek nem kellett volna takarodnia, ha ezt az elvet követjük? A takarodásnak mindig eljön az ideje, most is el fog jönni. A kérdés, hogy mikor! Te minél előbb látni szeretnéd, mások később, vagy soha.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635500 (17127)
    2013-03-29  16:57
  23. Torolt_felhasznalo_722778
    Torolt_felhasznalo_722778
    2013. március 29. 17:0317129.
    Ez annál a kerekasztalnál jóva messzebbre mutató dolog, de van összefüggés, az biztos!
    előzmény:
    unger (17126)
    2013-03-29  16:55
  24. 2013. március 29. 16:5917128.
    Köszönje a fene! :D
    előzmény:
    unger (17126)
    2013-03-29  16:55
  25. Torolt_felhasznalo_635500
    Torolt_felhasznalo_635500
    2013. március 29. 16:5717127.

    igen ,hiszek!!!!

     

    semmi sem demagogabb annal, mint azt mondani,hogy "ooo ,az csak valasztasi igeret volt!"

     

     

    annak a parntak,amelyik fennhangon ezt hirdeti, meg irmagjat is ki kell irtani, ugyanis ezek alapjan szavaz a valaszto!

     

     

     azert mondom,ohgy orban takarodj! - en nem erre adtam felhatalmazast!

     

    az osszes olyan part huzzon el a rakba,amelyik kizarolag demagogiaval es szlogenekkel akar nyerni! 

    25. havi nyugdijjal meg honlok? 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_722778 (17124)
    2013-03-29  16:16

Címlap

top