Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hogyan tovább? És?

Torolt_felhasznalo_428897
Torolt_felhasznalo_428897
Létrehozva: 2010. szeptember 21. 16:17

Kedves fogyókúrázók!

 

Július 12. óta fogyókúrázok: napi 20 km-t biciklizek munkába oda és vissza, és alakformáló menüt eszek (max. 700 kcal egy ebéd). Reggelire banán, joghurt, vacsorára görög saláta, hal, sovány felvágott, stb.  A kenyérnek már az ízére sem emlékszem, azonban hétvégenként "normálisan" ettem: rizst, húst, tésztát, bármit, stb. Augusztus közepéig így lefogytam hét kilót. Kicsit meg is ijedtem, hogy nem túl gyors ez? Azonban azóta a mérleg nem moccan, egy kiló ingázik oda-vissza. 89-ről indultam.

Kérdésem az, hogy most hogyan tovább, változtassak valamin? Vagy majd csak elindul a mérleg nyelve lefelé? 

Több mozgást nem tudok beiktatni, sőt félek is, hogy ha jön a sötétség, meg az eső, akkor ennyit se tudok biciklizni. Tornára eljárni meg nincs időm, mert heti háromszor esténként tanfolyamon vagyok, a hétvége meg a páromé... :)

Esetleg ha csökkentem a kajálást, akkor megmozdul a mérleg? 

Tulajdonképpen az eddigi életem egy fogyókúra, és kb. mindig ennyit tudok lefogyni, és utána feljön a duplája. :( 

Javaslatokat várok, kinek hogy ment ez a dolog. 

Köszönet előre is!

  1. 2010. szeptember 21. 19:5829.
    Szia! Nem olvastam, hogy mit írtak a többiek, de  teljesen normális, ha időnként 'megtorpan' a súlycsökkenés.  Folytast ugyanígy, néhány hónap stagnálás után szerintem tovább fogsz fogyni. Esetleg válts sportot (lehet, hogy hozzászokott a szervezeted.) 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_428897 (1)
    2010-09-21  16:17
  2. Torolt_felhasznalo_428897
    Torolt_felhasznalo_428897
    2010. szeptember 21. 19:0028.
    na, azért a teljes banánmegvonás az tényleg durva lenne
    előzmény:
    vérmatska (26)
    2010-09-21  18:45
  3. Torolt_felhasznalo_428897
    Torolt_felhasznalo_428897
    2010. szeptember 21. 18:5927.

    Bizony, ez is igaz, az agyműködéshez is kell a szénhidrát... ezt fel sem mertem hozni.

    mivel a munkámhoz is kell egy kis agy (na nem sok), és esténként iskolában vagyok, tapasztaltam magamon, hogy ha nem ettem előtte egy banánt, vagy müzliszeletet, vagy akármit, akkor bizony semmi értelme nem volt hogy bent üljek az órán, csak pislogtam a tanárra, de egy szavára sem bírtam rákoncentrálni.

    amúgy én sem hiszek a valamit elhagyós diétában, nem is bírom. nem tudnék kizárólag húst, vagy fehérjét enni - egyébként is hasmenést okoz. A 90 napostól nem fogytam egy grammot sem, viszont megutáltam a gyümölcsöt.

    előzmény:
    Vitosa (22)
    2010-09-21  17:58

Címlap

top