Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lennél-e petesejt donor?

KerteszGabor
Létrehozva: 2010. október 22. 15:00

Kedves fórumozók!

 
Ha megváltozna a hatályos törvény, és nem csak rokonok között lehetne petesejtet adományozni, hogy döntenél: 
Lennél-e petesejt donorja egy rászoruló barátnődnek? 
 
Köszönöm a commenteket: Koronczay Lilla

  1. 2016. Április 4. 18:40231.

    SZIASZTOK! PETESEJT DONORT KERESEK BARÁTNŐMNEK! FŐLEG BARANYA MEGYÉBEN! TERMÉSZETESEN NEM INGYEN KÉRNÉ!


    horvathbrigitta@citromail.hu

  2. 2013. Április 25. 16:41230.
    Igen! Túlvagyok egy petesejt adományozáson (iker babák születtek belőle  ) és nem bántam meg! Először tartottam tőle, hogy vajon lelkileg hogy viselem majd a dolgot, de mivel fejben a szülők és én is (mint donor) rendben vagyunk, nincs semmi probléma. Tartjuk a kapcsolatot is (persze ez egyéni, hogy ki-ki hogy szeretné a továbbiakat..), de esetünkben nincs más, csak boldogság!  
  3. 2013. február 28. 20:18229.

    Ami a magam károsodása nélkül adható, azt mind adnék: vér, csontvelő, petesejt.

    Ami a károsodásommal jár (vese, máj)  azt csak annak akit  ismerek és szeretek. 

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  4. 2012. július 7. 01:48228.
    Nem. Életem végéig gyötörne, hogy nem ismerem azt a gyerekem, aki az adományozott petesejtemből lett, hogy nem vigyázhatok rá, hogy nem dédelgethetem. Hogy nem tudhatom, hogy biztonságban van-e.
    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00
  5. 2012. június 10. 03:11227.

    Adnék, igen, barátnak, vagy olyan rokonnak, akit közel érzek magamhoz - ebből a szempontból nem lenne fontosabb a rokoni szál, inkább az érzelmek - ha nem vagyok jóban egy rokonommal, nem vállalnám érte a herce-hurcát, kényelmetlenséget, kockázatokat, egy barátért viszont simán. (Még akkor is, ha tudom, mások ezzel másként vannak, és ennek is megvan az evolúciós alapja).

     

    Amúgy: az csak egy sejt, abból van sok, önmagában nem számít, maximum jó ha tudjuk, örökletes problémák esetére.

     

    Ami nehéz: a vele járó macera, hormonkezelések, nehézségek, egészégre veszélyes dolgok. Ezeket nyilván megválogatnám, kiért vállalom be. Azért ha nem is sokan, de akadnak olyanok, bár szerencsére az én közvetlen környezetemben senkit nem érint, és, ami azt illeti, az időből is kicsúsztam, úgyhogy nem is lenne lehetséges.

    előzmény:
    KerteszGabor (1)
    2010-10-22  15:00

Címlap

top