Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 14. 14:29251.
    Ti látjátok, hogy ki van online? Nálam mindig mindenki szürke, én is, pedig tuti be vagyok jelentkezve. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  2. 2011. január 14. 14:27250.
    Mi-mi, sajnálom, hogy feladni kényszerülsz! Ha mozogsz és odafigyelsz a kajára, tuti mennek majd le rólad is a kilók.
    előzmény:
    Mi-Mi (248)
    2011-01-14  14:22
  3. 2011. január 14. 14:22249.

    Zsuzsi, Dorka, köszi a bókokat a képpel kapcsolatban! Igen, egy évvel az első gyerkőc előtt készült (konkrétan azon a nyaraláson, amin megfogant :)).

     

    Körte, gratula a 3 lányodhoz, te sem sokat unatkozhatsz! :) Terveztek még? Mi gondolkodunk a harmadik babán, de majd ahogy az élet hozza...

    Arról, amit írtál, eszembe jutott egy múltkori aranyos dolog: a nagyobbik fiam kérdezte este, hová megyek. Mondom neki, tornázni, hogy csinos anyukád legyek. Mikor hazaértem, közölte: anya, ne legyél szép. :)) Hiába, hiányoztam neki.  

     

    Zsuzsi, épp írni akartam, hogy egy esküvő igencsak erős motiváló erő! Kíváncsi leszek a karcsú Zsuzsira a szép esküvői ruhájában! :))

    Asszem a fogyi teádból van is egy dobozzal, még szoptatás alatt vettem, aztán rájöttem, hogy akkor nem túl ideális. Na, majd most felbontom!

     

    Dorka, nem tudom, mennyire vagy formában, de szerintem egy 3 mérföldes gyaloglással kezdheted nyugodtan. Vannak 1 és 2 mérföldesek is, de azok nem valami fárasztóak. Mondjuk attól is füg, mekkora mellbedobással csinálod, de rólam egy 3 mérföldes után erősen folyik a víz. Az 5-ösről nem is beszélve. :) Hasizom erősítésre kifejezetten jók a sok lábemelés miatt. Nekem a 4 mile super challenge a kedvencem.

     

    A zárt topikban benne vagyok én is, viszont azt hiszem, ahhoz újat kell nyitnunk. Vagy ezen változtattak már?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 14. 14:22248.

     

    Sziasztok!

     

    Kicsit késve jelentkezem,sajnos nekem nem megy a diéta.

    Éhezem.

    Reggel nem birom a gyümölcsöt.

    Este elmegy,de regel ennem kell ,

    egyébként szédülök.

    Gratulálok akinek beindult a fogyás, kitartást kívánok.

    Tornázok, próbálok kevesebb édeséget,és meglátom hogy alakul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 14. 13:00247.

    Nekem is -20kg a célom.

    És tudod mit!? Megcsináljuk!

    előzmény:
    Körte1978 (241)
    2011-01-14  11:54
  6. 2011. január 14. 12:58246.

    A zárttá tétel már nekem is eszembe jutott. Végülis már lassan két hete kezdtük, aki most kezdte és akart, az csatlakozott, aki pedig később kezdi, az úgyis új csapathoz csatlakozik.

     

    Mi a véleményetek?

    idézet:
    Körte1978 (240)
    2011-01-14 11:44:37
    Én benne vagyok, tegyük zárttá!
    előzmény:
    Körte1978 (240)
    2011-01-14  11:44
  7. 2011. január 14. 12:58245.

    Az esküvő szerintem csak egy formaság és a kapcsolat megerősítése. Egy gyereknél úgysincs erősebb kapocs, ami egy másik emberrel összeköt.

     

    Jövőre belehúzhatnátok időben, hogy mindjárt tudjunk nyitni egy kismama topikot is hármasban.

    előzmény:
    dor9ka (239)
    2011-01-14  10:00
  8. 2011. január 14. 12:55244.

    Esetleg lehet kérni utólag, hogy zárttá tegyük a topikot?

    (Tényleg jobb lenne, ha már ennyi mindent kikotyogunk magunkról)

    előzmény:
    dor9ka (238)
    2011-01-14  09:53
  9. 2011. január 14. 12:53243.

    Szerintem is egy hős vagyok!

    De a célom erős és határozott: szeretném ha aznap a párom azt érezné, mikor meglát a menyasszonyi ruhában, hogy: igen, evvel a nővel akarom leélni az életem! Ennél erősebb motiváció nem létezik (kivéve talán a babát).

    előzmény:
    szunyamanó (237)
    2011-01-14  09:02
  10. 2011. január 14. 12:50242.

    Na ez vicces, mert én a mindmegette.hu oldalról nézem a 90 napos és ott nem írja, hogy lehet naponta 5-ször enni.

     

    Még jó, hogy szóltatok. Ettől függetlenül max pár falat uzsonnát fogok beiktatni, de 6-ig megeszem a vacsim, utána már nem akarok enni.

     

    Ma voltam lefoglalni a fotóst az esküvőre. Mutatott képeket, amik Majkon készültek. Gyönyörűek!!!!!! Szóval muszáj lefogynom, mert hogy néz az ki, hogy egy ilyen csodálatos helyszínen a képeken nem szép a menyasszony.

    Szerintem jól haladok, és annyira nem is nehéz a diéta mint gondoltam. Csak fejben kellett elhatározni.

    Milyen jó lesz majd esküvő után boldogan mutatni nektek itt az esküvői  képeket!

     

     

    Ja kérdezted, milyen teát iszom: Mecsek Fogyi tea

    Nekem bevált nagyon!

    előzmény:
    verano26 (236)
    2011-01-14  08:22
  11. 2011. január 14. 11:54241.

    fogyi tea: én is elkezdtem inni a salaktalanító teát.

    tavasz, nyár, strand igen, ez a jó a januári kezdésű fogyókúrával, hogy tavaszra-nyárra szépek lehetünk!

     

    baba, gyerek nekem három lányom van. A legkisebbem akkora mint dorka Micije, a két nagyobbacskám pedig 5,5 és 3,5 évesek.

     

    Az elmúlt hét évben a 38-astól a 48-asig hordtam ruhákat, az első szülés után sikerült a 90 napossal visszafogynom a terhesség előtti súlyomra, hogy az új terhességet ne kezdjem majd súlyfelesleggel, de a második után rajtam maradt jó 10 kiló, mert a két kisgyerek mellett nem volt erőm végigcsinálni egy normális fogyókúrát, és csak belekaptam rövid, drasztikusokba: káposztaleves, level-diéta, léböjt-kúra. Amiután meg persze visszaszedtem, amit leadtam. A harmadik terhességet így súlytöbblettel kezdtem, és ez csak gyarapodott. A lényeg, hogy van három gyönyörű kislányom, és jó lenne, ha az anyukájuk is újra hozná a formáját. Persze irreális elképzeléseim nincsenek, olyan alakom soha nem lesz, mint a három terhesség előtt, nem is akarom, de egy 20 kilót most szeretnék leadni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  12. 2011. január 14. 11:44240.

    A zárttá tétel már nekem is eszembe jutott. Végülis már lassan két hete kezdtük, aki most kezdte és akart, az csatlakozott, aki pedig később kezdi, az úgyis új csapathoz csatlakozik.

     

    Mi a véleményetek?

    előzmény:
    dor9ka (238)
    2011-01-14  09:53
  13. 2011. január 14. 10:00239.

    Babára készülőknek, és egy kicsit rólam:

    Mi Istvánnal,  2008 novemberében ismerkedtünk meg, a fél éves évfordulónkon szóba hozta, hogy ő nagyon komyolan gondolja és akár babában is szívesen gondolkozna - hozzáteszem mindketten már egy jó ideje vártuk az igazit, és gyerekre is vágytunk -, 2009 májusa után elkezdtünk próbálkozni, augusztusban ott volt a két csík a teszten, így az 1 éves évfordulónkat már pocaklakóval ünnepeltük, és 2010 áprilisában család lettünk.

    Szóval hajrá és pik-pak ott lesz a karotokban a csöppségetek:-))) Amúgy jövő év végére mi sem bánnánk egy kistesót...

    Ja és még nem házasodtunk össze... végül is melyik gyerek ne lenne szívesen ott a szülei esküvőjén???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. január 14. 09:53238.

    Sziasztok!

     

    Én is palacsintáztam végül tegnap, mert a barátnőmmel az IKEA-ban csavarogtunk, vennem kellett 1-2 babdolgot. Ott mindig szokott lenni paradicsomos tészta, na most már nincs helyette spenóttal-sajttal (sajt nem igazán volt benne) töltött bio palacsinta van salátával, na én ezt ebédeltem, vacsira meg sütöttem kefíres meggyest, ebből ettem 3 kockát, ennek legalább István is örült!

     

    Szerintem is az fontos, hogy ne éhezzünk, hiszen hosszú távra kell beosztanunk a lelkesedésünket, szóval Zsuzsi inkább egyél egy picit a két főétkezés közözz, amíg hozzá szokik a szervezeted a kevesebbhez.

     

    Én nem panaszkodhatok (kop-kop), a délelőttöt jól bírom, fél 2-ig húzom ki, akkor eszik Mici is, aztán sétállunk egy nagyot (egyelőre ez a mozgás), a vacsi nálam fél 7-körül van, így tudom beiktatni a családi ritmusba, de így is szépen mennek le a kilók!

     

    Szunyamanó: olvastam a hozzászólásaid a Leslie Sansone-os topikban is, ha jól emlékszem itt is Te írtál róla, ezért is néztem utána. Neked melyik verzió jött be? Melyikkel érdemes kezdeni? A hasizmokat is megmozgatja, mert így szülés után ráférne egy kis formázás:o)

    Nagyon jó a fotód, nyáron tuti ugyanilyen készül majd Rólad, ha nem jobb!!! Ez még az első gyerek előtti? 

     

    Fotó szerintem is jobb ötlet, de sokkal szívesebben tennék fel, ha zárt topik lenne...

     

    Egymás megismerése is teljesen természetese, tényleg ne csak helyzetjelentések legyenek receptekkel fűszerezve:-))))

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  15. 2011. január 14. 09:02237.

    Sziasztok!

     

    Köszi a véleményeket, akkor néha-néha engedélyezek magamnak palacsintát (a nagyobbik fiam úgyis imádkja) meg gombócot is.

     

    Érdekes olvasni, hogy kinek mi nehezebb: én a délelőtt jól elvagyok, este viszont 11-nél korábban nem nagyon kerülök ágyba, úgyhog a vacsi olyan 6-7 körül van és napközben eszek pár falatot az aznapiból.

     

    Ma sz.h. napom van, cukrászda-látogatást tervezünk, mert mindkét kicsinek szülinapja lesz hamarosan (a kisebb fiamnak az 1. az nagyobbnak a 3.), kíváncsi vagyok a tortafelhoztalra. Mondjuk a kicsinek úgyis én csinálom a tortát, de jó indok a mai nap a cukrászdához. :)

     

    Nojjmi, drukk a mai naphoz és ügyes vagy az eddigi fogyással! Változatosságnak csinálhatsz párolt/sült gyümölcsöt meg jó ötlet a diákcsemege is.

     

    Verano, én örülök, ha magatokról is írtok néha, sokkal személyesebb úgy és nem csak az van, hogy ki mit eszik aznap. A babához drukkolok nektek! Felidézed a 4 évvel ezelőtti "énemet".

     

    Zsuzsi, nekem is az lebeg a szemem előtt, hogy nyáron remélem már felszabadultan mehetek a strandra. Mondjuk a terhességi csíkok így is ott lesznek a hasamon, de az nem olyan vészes, és úgysem tudok mit csinálni velük. Majd nézek valami csinos tankinit. :) A melegszendviccsel egy hős voltál!

    Húú, én imádom a bioboltokat, az illatukat meg csak úgy nézelődni is!

     

    Szép, kínlódásmentes napot mindenkinek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  16. 2011. január 14. 08:22236.

    Nade: A diéta hivatalosan 5* étkezést ír, akkor tuti nem fogsz szenvedni. Reggelire gyümölcs, 2 óra múlva lehet enni megint gyümölcsöt, éhes vagy, délben vagy kinek mikor tetszik ebéd, 2-3 óra múlva lehet pár falat uzsi és pl 2 óra múlva vacsi.

     

    Szerintem ehet pár falatot, ha nagyon gáz a helyzet, de én pont ezt a részét veszem komolyan vacsi után semmi.................

     

    zsuzsi: azért nehezek az estéid, mert napközben nem eszel eleget! Szerintem. Ha nem vagy éhes akkor is egyél pár falatot ebédig. 

     

    Milyen fogyi teát iszol?

     

    Hajrá kismamák!!!!!!

     

    Nagyon jó menyasszony vagy!Iszonyat szenvedés!

     

    Én elkövettem azt a nagy hibát, hogy az első gyümi nap után ráálltam a mérlegre.......kár volt..................Irgum-burrgum..........:-(

    előzmény:
    -zsuzsi- (230)
    2011-01-14  07:42
  17. 2011. január 14. 07:55235.

    Rémes ez a gyümi nap! A lerosszabb, hogy a holnapi ebédet is ma kellett megcsinálni, majd meghaltunk míg megsült a tejfölös, sajtos pulyka!!!!!!!!!4

     

    Utálok ilyenkor főzni, de hát valamit vinni kell holnap is!

    idézet:
    verano26 (228)
    2011-01-13 20:57:17
    Na ezt átérzem. Tegnap este voltam úgy, hogy gyümölcsnap és spinracing edzés után vagy lefekszem, vagy hisztirohamban török ki, mert olyan fáradt és nyűgös voltam. Erre a párom megkért, hogy csinálnék-e melegszendvicset neki. Jó mennyasszony lévén megcsináltam.
    előzmény:
    verano26 (228)
    2011-01-13  20:57
  18. 2011. január 14. 07:52234.

    Dehogynem érdekel! Nekem is nagy motiváció a fogyásban a baba, mert szeretnénk rögtön az esküvő után. Lehet az idei karácsonyt már kismamaként élem meg. Igaz, hogy nekem 20 kiló mínusz a cél, de addig meg lehet csinálni azt is.

     

    Akkor ha minden jól megy, lehet egyszerre leszünk kismamák .

    előzmény:
    verano26 (226)
    2011-01-13  11:36
  19. 2011. január 14. 07:49233.

    Érdekes, én elvagyok 1 óráig egy darab almával vagy egy banánnal, nekem inkább az esték nehezebbek, mivel igyekszem fél 6, de legkésőbb 6-ig megvacsorázni és onnan még 4 óra mire elalszom. De akkor szoktam sokat inni meg akkor iszom meg a fogyiteámat, ami nagyon bejött mert nem hagyja lelassulni az anyagcserém. Mivel anyukám bioboltban dolgozik, próbáltam már minden fogyiszert de önmagában egyik sem nagy szám. Ez a tea viszont jó mert olcsó és diéta meg mozgás mellett bőven elegendő is.

     

    A képeket, örülök, hogy jó ötletnek tartottad. Olyan jó lesz így kezdeni a tavaszt lányok! Szóval húzzunk bele!

    előzmény:
    Körte1978 (225)
    2011-01-13  11:12
  20. 2011. január 14. 07:48232.

    szerintem igen. én két kaja között is eszem. sőt gyüminap után másnap reggel olyan éhes vagyok hogy eszek egy kis darabka sajtot. Ez sztem nem nagy bűn. Persze mindenki annyira tartja szigorúan ahogy ő gondolja.

    Tengap pl tésztát főztem és sajtot meg kechupot raktam rá (nem volt más otthon), tudom h a sajt nem kellett volna, de így volt gusztosaom megenni.

     

    Ma gyüminap előre rettegek! :(

     

    kitartás mindenkinek!

    előzmény:
    Körte1978 (1)
    2011-01-01  22:55
  21. 2011. január 14. 07:45231.

    Jól van na, megfogadom a tanácsotokat, és nem leszek magamhoz olyan szigorú. Gondolom 2-3 hét után úgyis összeszűkül az ember gyomra, és már nem lesz éhes.

     

    Tegnap nagyon ügyes voltam, gyümölcsnapom volt, amit este megtoldottam egy spinracing edzéssel.

     

    Egész nap 3 banán, 2 alma, 3 mandarin, 4 db aszaltszilva és 2 narancs fogyott el.

     

    Júj de kíváncsi vagyok a hétfő reggeli mérleglegelésre .

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (224)
    2011-01-13  10:31
  22. 2011. január 14. 07:42230.

    Nade a diéta kétszeri étkezést ír: ebéd meg vacsora. Ha mondjuk 5-kor megvacsizom, akkor esetleg 7-kor még ehetek ugyanazt, mint vacsira (csak mondjuk pár falatot)?

    Mert ez nekem nem volt világos a diétában...

    előzmény:
    verano26 (219)
    2011-01-13  08:38
  23. 2011. január 14. 06:47229.

    Bár én ezt pont tartom: fehérje napon nem szem párolt zöldséget csak nyer salit max. savanyúságot a húsokhoz, de igazad van, az a lényeg, hogy menjen a 3 hónap, és nagyjából tartsuk!

     

    Az tuti, ha az ember ideális súlyról tudja kezdeni a terhességet! Drukk! Írjál bármiről, nyugodtan, ami foglakoztat!

    előzmény:
    verano26 (226)
    2011-01-13  11:36
  24. 2011. január 13. 20:57228.

    Rémes ez a gyümi nap! A lerosszabb, hogy a holnapi ebédet is ma kellett megcsinálni, majd meghaltunk míg megsült a tejfölös, sajtos pulyka!!!!!!!!!4

     

    Utálok ilyenkor főzni, de hát valamit vinni kell holnap is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (227)
    2011-01-13  11:52
  25. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 13. 11:52227.

    Néhány kilót mindig nehezebb leadni kis súlyfelesleg esetén, mint ha nagyobbról indulsz. Ha Te jobban érzed magadat kisebb súllyal, másokkal ne törődj.

    Kell is a fittség a babázáshoz-hajrá!

    Mindenkinek lehet kisebb-nagyobb gondja, akit nem érdekel, nem fogja, elolvasni vagy nem reagál rá.

    Néha jó kimondani (leírni a dolgokat) még ha a többiek nem is tudnak segíteni.

    Reméljük, jó fordulatot vesznek a dolgok!

    előzmény:
    verano26 (226)
    2011-01-13  11:36

Címlap

top