Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

90 napos jan. 3.-tól

Körte1978
Létrehozva: 2011. január 1. 22:55

Tervezi még valaki rajtam kívül, hogy hétfőn elkezdi a 90 napos diétát?

  1. 2011. január 13. 11:36226.

    Hivatalosan az eredeti 90 napos szernt párolt zöldség sem mehetne fehérjén hús mellé, de a refor azért megengedi!

     

    Ha úgy vesszük a tésztában is van tojás!!!!!!!!!!!!

     

    Szerintem nem szabad annyira feszülten szétválasztani akkor nem fog menni a 3 hónap! Én ismertem olyat aki a legszigorúbban csinálta és nem fogyott jóval többet mint akik a reformot csináltuk.

     

    Én nem hiszem lényeges képet tudnék felrakni, mert annyira nem látszik a fogyás.......amikor 65 ről indultam 2 éve és 59 lett a vége akkor is képről nem látszott hogy fogytam, nekem az ideális súlyom 58 alatt lenne a magassághoz képest! De most sem vagyok nagyon túlsúlyos.......sokan nem értik miért fogyózom amikor jó lakom van...........de babát szeretnénk és jobb lenne pár kilóval könnyebben kezdeni a dolgot.............és ez az utsó antibogyó amit beszedek még 2 hónap....és aztán ajrá! Remélem, bár még ezer problémánk van költözni kéne sos, meg párom minkanélküli...........de sajna könnyen lehet ahogy ma állnak a dolgok, hogy 1 év múlva nekem nem lesz munkám addig jó lenne elmenni szülni, hogy ne rughassanak ki..................(összevonás, költözés van kinéőben hamar)

     

    Lehet ez nem is érdekel titeket..............bocsi, akkor többet nem írok

    előzmény:
    Körte1978 (225)
    2011-01-13  11:12
  2. 2011. január 13. 11:12225.

    Sziasztok!

     

    Ma szilvás gombócot ettem ebédre. Igen, ez furi a sz.h. napon, hogy elvileg a tészta, pizza se mehetne sajttal, na de torta meg szabad, az pl. lehet-e túrótorta, vagy bármi aminek a krémje vajas? Szóval, szerintem nem olyan nagy gáz, ha gombóc, palacsinta, stb. eszünk. Meg a margarita pizzáról sem fogom lekaparni a sajtot. Tésztát nem sezek sajttal, elvileg, gyakrolatban meg a apestoban is van egy kis sajt.

     

    Eddig úgy volt, hogy csak 9 körül reggeliztem (egy alma), és 1 után ebédeltem és figyeltem, hogy a vacsi 6 előtt legyen. Este furamód (és szerencsére) nem vagyok éhes.

    Viszont a délelőttöket kevésbe bírom, így előrébb hoztam a reggelit és az ebédet is.

     

    Ez egy hosszú fogyókúra, tényleg az a lényeg, hogy bírjuk végig, így kisebb bűnözés, csalás belefér!!! De szerintem is, aki éhes egyen abból a fajtából többet, ami aznapra van. Sztem, ha nagyon éhes vagy, ehetsz napközben, csak akkor el kéne telljen x idő az étkezések között, nem? Pl. fehrérje után min. 4 óra. Nem?

     

    Képfeltevés a végén: nagyon jó ötlet!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 13. 10:31224.

     

    Sziasztok!

    Zsuzsi: nem szabad éhezni, készíts magadnak a napi megengedettből egy kis nasit és igyál sok vizet, teát.

     

    Házilag készített pesto tényleg nagyon finom a bolti-hát….

     

    Nekem is ma gyümi nap. Sok fincsi alma, körte elsősorban.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 13. 10:21223.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. 2011. január 13. 09:35222.
    Ma gyümike nap, de még jól vagyok............8 kor kávéztam 3 in 1! Most me lehúztam egy bögre teát (kivételesen 1 kiskanál mézet is raktam bele mert kapar a torkom) Ebédem 2 banán és egy alma lesz!
    előzmény:
    verano26 (221)
    2011-01-13  09:32
  6. 2011. január 13. 09:32221.
    Én néha eszem közte egy egy falatot egy répa, egy kocska csoki, sajt.........De nem mindig inkább korábban vacsizgatom!
    előzmény:
    Nojjjmi (220)
    2011-01-13  08:50
  7. 2011. január 13. 08:50220.

    Sziasztok,

     

    Egész jól vagyok... nem nagy bűnözök... Tegnap ebédre kelkáposzta főzit ettem este sült krumplit (sütőben sütöttem). Ma ebédre vettem egy nagy sós percet, de mivel nagyon éhes voltam reggel, ezért letörtem egy kis darabkát belőle... Most iszom a kvt.

    A holnapi nap előre megvisel... asszem veszek egy kis diákcsemegét, hogy kibírjam.

     

    Tegnap Wii-ztem, jól megmozgatott! :) 

     

    És este kiváncsisából ráálltam a mérlegre és teli hassal 66,3 volt ami -1,1kg. ez azért haladás.

     

    Ti szoktatok enni ebéd és vacsi között? Én szinte mindig, de csak olyat amit szabad.

     

    mindenkinek kitartás.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  8. 2011. január 13. 08:38219.

    pillekosbor: Köszi ki fogom próbálni! Nekem nem ízlik a pestos tészta. Mi pizzát vagy kakaóscsigát, pogácsát szoktunk enni ilyenkor, ha van idő akkor inkább házilag csinálom!

     

    zsuzsi: miért éhezel????????????????????????????????????Ennke a diétának az a lényege, hogy nem kell, csak azt kell enni amit szabad! Nyugodtan ehetsz addig míg nem érzed magad éhesnek............mi rengeteget szoktunk enni ch napon is, sose vagyunk éhesek.................csak figyelj, hogy éhes vagy vagy csak ehetnéked van!

     

    palacsinta: mint írtam nem kötjük korláthoz............nekem kis sütőm van de ilyenkor csak azt ebédelem.............pl tegnap 6 ettem meg................vacsira 1 palacsinta és egy fahéjas csigu lett! 

     

    Ha szigorúan csinálod akkor tojás  és tej nélkül süsd! Úgy sem rossz........de én rendesen szoktam................

     

    töltelék: kakaó, fahéj, lekvár, mák (túrósat ne az már lehet sok lenne)

     

    Csalás: azért csak kisebbeket! Pl. palacsinta! az belefér.......vagy egyél többet.....NE ÉHEZZ

     

    Sport: Gyüminapon nem kéne spinningre menned! Főleg az elején..........

     

    Nekem ma van gyüminap! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (210)
    2011-01-12  15:27
  9. 2011. január 13. 07:57218.

    Gondoltam, hogy kikapok egy kis kocka meggyes pite miatt .

     

    De tényleg jobb, mintha bevágtam volna két szelet dobostortát.

     

    Ma gyümölcsnap. Rettentő kíváncsi vagyok, hogy élem túl úgy, hogy este 8-tól 9-ig megyek spinningre is.

     

    Azért egy kis zacskó aszalt szilvát eltettem, ha nagyon nem bírom, abból fogok csipegetni.

    Banánból 3 kisebbnél többet nem eszem, csak almát meg mandarint.

     

    A receptet köszönöm, ki fogom próbálni!

     

    u.i.: Nagyon aranyos a képed, drukkolok, hogy elérd a célod!

    előzmény:
    szunyamanó (217)
    2011-01-12  21:54
  10. 2011. január 12. 21:54217.

    Zsuzsi, pesto recept: http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2010/08/pesto-genovese -augusztusi-naptar.html Sok mindent megfőztem már innen, nagyon jók a receptek! És a házi készítésű pesto tényleg nincs köszönőviszonyban sem a bolti üvegessel. Ha meg már úgyis csinálsz és marad belőle, keményítő napon is felhasználhatod:

    http://fozzunkolaszul.blogspot.com/2010/01/zold-minestr one.html

     

    Meggyespite: ejnye-bejnye. :)) Palacsintára én eddig nem is gondoltam a sok tej miatt. Mi a helyzet a lekváros gombóccal ch napon? Mert az meg ugye krumpliból van nagyrészt.

     

    Fotó: ha megnézed a bememet, már láthatod is az "előtte" képet. :) 3 és fél éve készült, 15 kilóval könnyebben - a cél, hogy újra olyan legyek mint a képen.

     

    Verano, akkor add ki a párodnak, hogy csak titokban bűnözhet! :)

    előzmény:
    -zsuzsi- (216)
    2011-01-12  20:33
  11. 2011. január 12. 20:33216.

    Hogy kell pesztós tésztát csinálni?

    Hátha kedvet kapok...

     

    Én ugyan nem rajongok érte, de egyszer megeszem sz.h napon, a párom viszont imádja, így neki is egy jó ebéd lehet!

     

    Köszönöm, ha leírod!

     

    u.i.: csajok! a 90 napos végén csatolunk fel magunkról egy diéta előtti/utáni képet? Olyan jó lenne látni is benneteket!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (211)
    2011-01-12  15:49
  12. 2011. január 12. 20:27215.
    Igen van egy kisebb könnyebség! Csak a párom könnyen csal és ha a szemem előtt teszi akkor nekem is nehéz megállni! De kisebb csalásokkal is működik a dolog!
    idézet:
    verano26 (209)
    2011-01-12 13:50:52
    Ezt a hsz-ed elraktározom az agyamba nehezebb időkre!
    előzmény:
    verano26 (209)
    2011-01-12  13:50
  13. 2011. január 12. 20:26214.

    Azért ha lemegy jópár kiló, lehet élvezni fogom a zumbát is.

     

    De addig marad a spinning. Hétfőn jól megedzettem magam, izomláza van a karomnak. Holnap öröm lesz ráedzeni.

    előzmény:
    szunyamanó (207)
    2011-01-12  09:11
  14. 2011. január 12. 20:25213.

    Hány darab palacsinta engedélyezett? ÉS milyen töltelékkel?

    Egészen kedvet kaptam hozzá! (De csak 5 nap múlva lesz újra sz.h. napom)

    előzmény:
    verano26 (208)
    2011-01-12  13:47
  15. 2011. január 12. 20:21212.

    Hogy bírom?

    Hát a mai napot elég nehezen...

    Reggelim: 1 banán

    Ebéd: egy fitness croassaint + egy kisebb pizzás kifli

    Vacsora: 1 fitness croassaint

     

    5 órától falat kaparok az éhségtől. Fél órája elcsábultam és a vacsit megtoldottam egy kocka meggyespitével.

    Nagyon nagy bűn?

     

    Mondjuk a két szelet tortánál jobb volt a választásom. (Ezzel próbálom nyugtatni magam).

     

    előzmény:
    dor9ka (205)
    2011-01-11  17:46
  16. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 12. 15:49211.

    Ki maradt az ízesítés:só, bors. 

     

    Ch nap- megunhatatlan pesztós tészta.

     Mozgásnak marad, a gyaloglás a többi nem hiszem, hogy nekem való.

     

     Legyetek ügyesek, majd csak indul lefele a mérleg!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_993929
    Torolt_felhasznalo_993929
    2011. január 12. 15:27210.

    Zöldségpöri: pörkölt alaplét készítek, majd jöhet, bele a megtisztított feldarabold zöldség ( sárgarépa, fehérrépa, zöldborsó vagy sárgarépa, cukkini,zöldborsó) mind két változatott szeretjük. A répákat hamarabb kell bele tenni majd a többit és puhára párolni rizs vagy tészta is mehet hozzá.

    előzmény:
    verano26 (206)
    2011-01-11  21:10
  18. 2011. január 12. 13:50209.
    Igen van egy kisebb könnyebség! Csak a párom könnyen csal és ha a szemem előtt teszi akkor nekem is nehéz megállni! De kisebb csalásokkal is működik a dolog!
    előzmény:
    szunyamanó (207)
    2011-01-12  09:11
  19. 2011. január 12. 13:47208.
    Ma palacsinatalnt ettem! Nagyon jól esett!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  20. 2011. január 12. 09:11207.

    Sziasztok!

     

    Dor9ka, köszi neked is a lencsés tippet! Én a sárgaborsót sosem rántom, gyakorlatilag mire sz@rrá fő, jól be is sűrűsödik. Ezek szerint, működik a lencsénél is.

     

    Verano, de jó, hogy a pároddal együtt csinálod! A gyakorlatias része is könnyebb lehet így, meg a lelki is.

     

    Zsuzsi, köszi a gratulát! Háát, nem hoztad meg a kedvem a zumbához. :)) Ott is van, ahová én járok, de maradok akkor a spinningnél. Néhány alkalom és biztos belejössz majd!

     

    Nálam ma megint görögös husi meg tzatziki, napokig is tudnám enni... Holnap meg thai zöldséges rizs lesz. Kicsit előre dolgoztam, és már megsütöttem a zöldségeket, aztán rájöttem, hogy ez így nem lesz jó, mert rögtön akkor ettem is volna őket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2011. január 11. 21:10206.

    A zöldségpörit hogy csinálod? Miket raksz bele?

     

    NEkem és a páromnak ma keményítő napunk volt! Krumplilevest csináltam, vacsi meg sültkrumpli volt sült hagymával! Tudom az olajban sült nem jó, de régen is ettünk és nem volt gond vele...........ja párom 2 éve 12 kilót fogyott! :-)

     

    Mi ch napon szoktunk kakaóscsigát  is, croasant is enni..........persze max egyet, nem túlzásba vinni!

     

    Tudom ez nem legszigorúbb diéta, de nekünk így is működött régen!

     

    AMúgy mi csak tegnap kezdtük!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (198)
    2011-01-11  11:17
  22. 2011. január 11. 17:46205.

    Sziasztok!

     

    Pillekosbor: köszi a receptet, akkor ez végül is a guacamole-hoz hasonló csak tejföl nélkül, azt szoktam csinálni, akkor most is fogok!

     

    Nojjmi: tényle jó kis ajándék, most mozgásnak pláne jó, a személyi tréner tetszik, poén lehet

     

    Szunyamanó: Körte receptjéhez képest én még teszek bele egy kis fokhagymát, mustárt, és csavarok bele egy kis citromlevet (petrezselymet nem, majd kipróbálom), normál étrendben egy ek tejföllel lágyítom, na és persze rántással készü.

    Holnap sárgaborsót csinálok, kipróbálom, hogy önmagával sürítem be!

     

    Cipóka: kitartás a sulihoz, bár szerintem érekes lehet! Anno gimiben, amikor a pályaválasztáson kellett gondolkodni, nálam is szóba jött a gyógypedagógus-konduktorság, voltam a Pető Intézetben nyílt napon is.

    A Pető Intézet pl. nemzetközileg is nagyon elismert, így az ott dolgozók is, aki jól beszél nyelveket, dolgozhat klföldön is, vagy itthon külföldi gyerekekkel, ezt már jobban megfizetik.

     

    Zsuzsi hogy bírod???

     

    Én sem eszem ugyanazt ebédre és vacsira...

     

    Amúgy a tegnapi nap simán ment, mint ha nem is csak gyümitettem volna.

    Ma megettem az ebédet - grillezett csirkemell+sali, és még mindig dugig vagyok... Ti hogy vagytok ezzel?

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  23. 2011. január 11. 17:40204.

    Milyen a zumba? Hááát...

    Jó oldala, hogy jó a zene, jó a hangulat és jó lenne a tánc is.

    Azért írom, hogy "lenne" mert ahhoz, hogy folyamatosan tudd végigcsinálni, már zsigerben kéne lennie a mozdulatoknak és a koreográfiának. De így az első óra nem telt mással, csak, hogy tipegtem össze-vissza és próbáltam utánozni az edzőnőt, akinek végig külön mozgott a feneke a keze meg a lába.

     

    Idővel biztos menni fog, de egyelőre nálam a spinning a best of.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_993929 (198)
    2011-01-11  11:17
  24. 2011. január 11. 17:37203.
    Üdv a klubban!
    előzmény:
    verano26 (196)
    2011-01-11  10:36
  25. 2011. január 11. 17:36202.

    "Nálam egy hét után az eredmény: -1,5 kg. :))"

     

    GRATULÁLOK, EZ SZUPER!

    előzmény:
    szunyamanó (195)
    2011-01-11  08:33

Címlap

top