Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Test kontroll

PirosAlma
Létrehozva: 2011. január 19. 09:38

Igaz nem diéta, hanem elsősorban egyfajat éltemód megis úgy mellesleg megszabadulhatunk a fölös kiloktól.

 

Én most ismerkedtem meg test kontroll módszerével és nagyon megtetszet. Mert jó irányba tereli az étekezésünket, fogyunk sokkal enerikusabbá válunk. Remélem találok itt társakat akik alkalmazták/alkalmazzák a módszert, vagy szívesen alkalmaznák!!!!

 

 

  1. 2011. január 24. 08:5526.

    Pont ez az az érzés, amiért idővel képes leszel gond nélkül lemondani az ilyen evésekről, és nem fogod lemondásnak érezni!

     

    Ami a tornát illeti... Nekem is hatalmas melleim vannak (DD vagy E kosár), ezért a futás és hasonló jellegű mozgások iszonyú kényelmetlenek (a melltartó-mizériát nagyon is ismerem!), és a jelenlegi súlyomnál nem is javasolt. Én előnyben részesítem a Callanetics, a Pilates illetve a jóga jellegű mozgásokat. Ezekhez nem kell sok hely, és nem kell ugrálni hozzá. Annakidején, amikor rendszeresen tornáztam, akkor sem csináltam semmi extrát, csak esténként fél órát mozogtam, egyszerű gyakorlatokat csináltam, amiket annakidején a tornaórákon is csináltunk. Arra törekedtem, hogy a rugalmasságom, a hajlékonyságom fokozzam, és persze hogy jól átmozgassam minden testrészem.

     

    Próbáltam a biciklit, nem a lábaim fáradtak el benne, hanem a kezem, ahogy támaszkodtam a kormányra, és így fél óra múlva nem bírtam tovább (tavasszal próbálok beszerezni egy másik bicajt - használtan megfizethető -, hátha egy másik típussal nem lesz ez a gond).

    Az állóképességemmel alapvetően nincs baj, nem is lehet, hiszen masszőr vagyok, és bírnom kell a terhelést, és persze ezzel együtt mozgok is, hiszen van nap, hogy többször is rendesen lefáradok a masszázsok miatt.

    Szeretnék beszerezni egy Pilates DVD-t, és próbálok jógát keresni a környékünkön. 

     

    Amint kijön a jó idő (és megvan a bicaj), próbálok minél többet járni biciklivel ide-oda, a napi rohangálásokat, amikor gyerek nélkül vagyok, igyekszem ezzel intézni.

    Valamint megbeszéltük a párommal, hogy a jó idő beköszöntével bevezetjük, hogy havonta legalább kétszer elmegyünk valamerre kirándulni. Ez mindenkinek jót tesz, és persze jól átmozgat mindannyiunkat, a friss levegő pozitív hatásait meg nem kell ragozni...

     

    Tehát én arra törekszem, hogy a mozgás a napi teendők része is legyen, ne feltétlenül csak az otthon végzett torna. 

     

    előzmény:
    PirosAlma (23)
    2011-01-23  19:46
  2. 2011. január 24. 08:3725.

    Én úgy emlékszem, a testkontroll nem határozza meg, hogy 80 %-ban nyers ételeket kéne enni, de az biztos, hogy jobb annyi nyers zöldséget, gyümölcsöt enni, amennyit csak tudunk. Ennek több előnye is van. Egyrészt értelemszerűen a vitaminok, tápanyagok így maradnak meg bennük a legjobban. Másrészt a magas rosttartalom eltelít és sokáig ad teltségérzetet.

     

    Ahogy írtam, szerintem a fokozatosság a lényeg, és hogy ne erőszakoljunk magunkra olyat, amit nehezünkre esik betartani, mert azt úgyis feladjuk. Ha nekek a párolás, a zsiradék kiiktatása működik, már azzal is nagyot léptél az egészséged felé!

    előzmény:
    Zsumi45 (22)
    2011-01-23  11:55
  3. 2011. január 24. 05:5824.

    Sziasztok, 

    ma reggeli torna helyet kitakarítottam a reggeli torna helyszínét a konyhát. Gyakorlatilag úgy nézett ki a konyha mint valami régi lepukkant langossütő bodé, minden szanaszét volt, na de most csillog villog. Mehetek oda fözni és tornázni, csak éppen nincs rá időm most mert indulni kell a napnak. Egyre tobbet agyalok azon, hogy reggel lehet, hogy futnom kéne, mert mégis csak a konyha az konyha és szükös a hely is rendes tornára....viszont óriási melleim vannak. Sport melltartó kizárva (mert ebben a méretben rendes melltartót is alig alig gyártanak a nem sportmelltartót), azon agyalok, ha egy szük polot vennék fel (mert ugye olyanom van pár) és az a testemhez szorítaná? Vagy felejtős és valami mást találjak ki? Na de mit???? A trambulin ugyanezen okok miatt kizárva és hol is csináljatnám? Kerékpározás? Ahhoz most be kellene ruházni és hát nagyon forgalmas helyen lakom kerékpár út nélkül. Esetleg van ötlet? Vagy marad a torna a konyhában?  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  4. 2011. január 23. 19:4623.

    Nagyon örülök, a soraidnak. Ma is csak a gyümölcs evés sikerült, és rendesen ettem szénhidratot fehérjével és mi történt? Nehéz volt a gyomrom....és ennek örülök, mert azt jelenti, hogy a többi napon nagyon jó úton járok. 

     

     

    előzmény:
    Vitosa (21)
    2011-01-23  07:41
  5. 2011. január 23. 11:5522.

    Szervusztok!

    Valahogy így vagyok én is!

    Az ételkészítés módjával is sokat tehetünk a testsúly csökkenésért, ill. átrendeződésért.Nekem nagyon bevált, hogy semmit sem sütök zsiradékban, párolt ételeket készítek. Sajnos a 80% nyers még nem megy.

    előzmény:
    Vitosa (21)
    2011-01-23  07:41
  6. 2011. január 23. 07:4121.

    Ne is akard, hogy egyik napról a másikra teljesen átálljál! A szervezeted sok év alatt hozzászokott egyfajta étrendhez, nagyjából egy hónap kell, mire az agyad, a tested teljesen átáll majd az újfajta életmódhoz. Semmit sem szabad siettetni, mert amit ráerőszakol magára az ember, azt úgysem tudja sokáig tartani! És a cél, hogy egy életen át tudjad tartani azt, amit most elkezdtél!

     

    Még a nagy táplálkozási szakértők is egyetértenek azzal, hogy arra kell törekedni, hogy kb. 80-85 %-ban tartsuk magunkat az egészséges étrendhez, életmódhoz. Ugyanakkor adjunk magunknak egy kis mozgási teret (azt a 15-20 %-ot), mert nem gépek vagyunk, hanem emberek, akiknek lelke is van, és ez a lélek néha megkíván olyat is, ami nem feltétlenül hű de egészséges, viszont a lelkünknek időnként jót tesz. Ezért belefér néha egy kis édesség, vagy pizza, slkohol, stb. is. A TK is hangsúlyozza, hogy a jó közérzet a legfontosabb, semmit se tegyünk önmagunk ellen!

     

    Idővel majd észreveszed, hogy már más ételeket kívánsz, egyre inkább az egészségeseket. A sok gyümölcsevésnek köszönhetően nem fog különösebben hiányozni az édesség, a süti. Ahogy a szervezetedből tisztul a felgyült méreganyag, úgy fog visszatérni a valódi ízérzékelésed, és egyre kevesebb, sót, cukrot fogsz használni, mert érzed az ételek igazi ízét!

     

    Szóval csak lassan! Senki sem siettet!

     

    ***

     

    Ahogy írom itt neked a tapasztalataimat és az előnyöket, jönnek vissza a dolgok, és egyre nagyobb kedvem van újra átállni nekem is! Szerencsére sokminden megmaradt azóta is az étrendemben, annyira természetessé váltak azok alatt az évek alatt. A salátákat, zöldségeket az utóbbi években kifejezetten megszerettem. Az ételeknek az egészségesebb variációit készítem sok éve már. Tehát az alapok még mindig megvannak, így inkább arra kell törekednem, hogy figyeljek a mit-mikor-mivel elvre.

     

     

    előzmény:
    PirosAlma (20)
    2011-01-23  05:36
  7. 2011. január 23. 05:3620.

    Na látod én meg kenyert nem sütök igaz gépem sincs, de ugye meg lehetne oldani a sütőben is. Végül is örülok annak amit találtam résztben mert jó ízű résztben mert totál jók az összetevői.

     

    Valaki feljebb kérte, hogy írjam mit is eszem. Akkor most gyorsan össze is foglalom.

     

    Délelőtt mandarint etem (nem tudom mennyit, amennyi jóleset) és 1 banánt. Az ebéden 2 szelet teljes kiörlésű kenyér volt vajjal sörretekkel és karalábéval. Az uzsim csokis muffin volt (saját készítésű) a vacsi meg vékony tésztalapos pizza aok sok zöldséggel a a teetjén. Tudom, hogy a délutánom nem teljesen az elveknek megfelelően zajlott, de ugye a könyv is azzal kezdte, hogy olyan mértékben álljuknk át amilyen mértékben nekünk kényelmes. Hétfőtől péntekig be tudom tartani az előírásokat, de hétvégeken csak a gyümölcsevést tudom 100%-san garantálni!!!!

    előzmény:
    Vitosa (19)
    2011-01-23  00:20
  8. 2011. január 23. 00:2019.

    Nagyon ügyes vagy, hogy olyan korán kelsz! Sajnos engem a gyerekek így is sokszor már fél 6-kor kivernek az ágyból, örülök ha akkor életet tudok lehelni magamba, én inkább éjszakai bagoly vagyok...

     

    Legutóbb épp a L..dl-ben találtam egy teljes egészében teljes kiőrlésű kenyeret. Gondolom azt láttad, hogy sajnos a legtöbb teljes kiőrlésűnek nevezett pékáru csak kisrészben tartalmaz tk lisztet, a többi liszt általában sima búzaliszt.

     

    A durum és a tönköly lisztből nem baj, ha nem csak tk-ből készül a pékáru, mert a finomlisztje is jó hatású. Én szívesen sütök saját magam kenyeret, ha időm engedi, általában csak tönkölylisztből, kb. fele-fele sima illetve tk keverve, ez legalább tudom miből van. 

     

    Gratulálok az eddigi eredményedhez!

    előzmény:
    PirosAlma (18)
    2011-01-22  18:13
  9. 2011. január 22. 18:1318.

    Szia, nagyon inspiráló amiket írtál!!!! Különben a reggeli torna miatt én 5 elött kelek, de tudom, hogy jó ez a dolg és ezért képes vagyok áldozatot hozni. 

     

    A Sp.rban sikerült igaz teljes kiörlés tönköj illetve rozslisztes kenyeret kapnom isteni az íze. Van egy vaj amit imadok koser vaj a nevét nem merem kiírni, latom, hogy mindenki csinyán bánik a topicokban a márkanevekkel. Ezüst sötét, vagy világos kék dobozban van. De a lányeg a vajjal kapcsolatban, hogy a 3 összetevős a legjobb minőségü!

     

    CSAK, HOGY ÉN IS INSPIRÁLJALAK BENNETEKET 3 KG-OT FOGYTAM A HÉT ELEJÉTŐL.... 

    előzmény:
    Vitosa (14)
    2011-01-22  08:06
  10. 2011. január 22. 18:0817.

    Szia, igen a desztilált vizet javasolja, és igen kilugoz de csak azt lehet kilugozni ami nem épült be. Ami pedig nem épült be az ugyanúgy mint a kolesztetin szépen felrakódik az erek falára és azok kevésbé lesznek rugalmasok. A friss zöld sakáták tele vannak ásványokkal. De öszintén én Szentk...i ásványvizet illetve csapvizet iszom. 

    Azért nyitottam a topicot, mert rákerestem és ebben a témaban még nem volt topic!

    Nagyon örülök, hogy csatlakozol!!! 

    előzmény:
    Zsumi45 (16)
    2011-01-22  10:12
  11. 2011. január 22. 10:1216.

    Szervusztok!

     

     Gratulálok a topik indítónak, hogy felvetette ezt a témát. Sokan ismerjük, belekezdtünk, de a körülmények erősebbek voltak... Érdemes újra foglalkozni vele.

     

    Biztos desztillált vizet ajánl a könyv?

    Nem érdemes sok desztillált vizet fogyasztani, mert a jó és szükséges ásványi sókat is "visszaoldja"!

    Bizonyos mennyiségre mindenféle természetesen jelen lévő sóból szüksége van a szervezetnek az egyensúlyhoz! Hiányában a vérkeringés is összeomlik!

      Tudom, a gyümölcs és zöldség beviszi a szervezetbe, de a mai termesztési körülmények között sokkal kevesebb bennük minden jó, mint amennyi szükséges!

     

    Megrögzött szokásaim mellett próbálom én is valamelyest betartani a módszer lényegét.

     

     

     

    előzmény:
    PirosAlma (13)
    2011-01-22  06:42
  12. 2011. január 22. 08:1115.

    Ja, valami még beugrott!

     

    Csak vaj, nem margarin! A margarin is egy műdolog, és bár a vaj tejtermék, mégis jobb, egészségesebb, mint a margarin. A margarin olyan eljárásokon megy keresztül, mire az olajból margarin lesz, ami semmiképp sem nevezhető természetesnek és egészségesnek!

     

    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38
  13. 2011. január 22. 08:0614.

    Gratulálok a választásodhoz! Szerintem a legjobb módszert találtad meg.

     

    Én 20 éve találtam rá (az agykontrollal közel egyidőben), és akkor nagy elánnal vetettem bele magamat ebbe az életmódba. Fél év alatt 30 kiló olvadt le rólam úgy, hogy nem éheztem egy percig sem, és jól éreztem magam a bőrömben. 5 évig csináltam, a végén már nem ettem húst, tejet, tejterméket sem, mert nem kívántam. Csatlakozott hozzám az akkori szerelmem is, aki annak ellenére is fogyott, hogy nem tartotta a szabályokat 100 %-osan.

     

    Aztán sajnos elkezdtem rosszalkodni (lelki okok miatt, nagyon-nagyon magam alatt voltam, vége lett ennek a 3 évig tartó hatalmas szerelemnek), és a kilók újra felkúsztak. 

     

    Most 20 évvel később, szeretnék újra visszatérne ehhez az életmódhoz, ami férj és gyerekek mellett kicsit nehezebb, de persze nem lehetetlen. Azt nem ígérem meg, hogy állandóan írni fogok a topikba, de biztosan figyelemmel kísérem, te hogy haladsz az úton, és talán ez erőt ad, hogy én is újra belevágjak. Érzem, hogy jó lenne, már "csak" a lelki átállás kell hozzá. 

     

    Azóta persze sokminden olvastam, kutattam a fogyás, egészséges életmód témában, és egyre inkább azt látom, hogy a sikeres módszerek elvei alapjaiban megegyeznek a testkontroll elveivel. 

     

    A TK azért működik, mert semmi sem kötelező, és semmi sem tilos, viszont mindent lehet megfelelő szabályokkal! Meghagyja a saját döntés jogát, hogy mikor, mit, mivel és mennyit eszünk! Ezáltal eleve jobb a közérzet, hiszen magunk döntünk a saját életünkről. Az ételek összeállítása miatt (sok gyümölcs, zöldség) eleve jobb a közérzet, több az energia, és a kilók valóban észrevételnül olvadnak le. 

     

    És ami még iszonyú fontos: néha belefér egy kis "bűnözés" is! Azt mondja, inkább egyél meg mondjuk egy tál töltött káposztát, ha annyira vágysz rá, semmint hetekig csak sóvárogj utána, mert a sóvárgással többet ártasz magadnak, mint egy egyszeri alkalommal, amikor megeszed azt a bizonyos ételt. Csak másnap kicsit jobban figyelj a szabályok betartására, hogy a szervezeted újra egyensúlyba kerüljön önmagával.

     

     

     

    Néhány praktikus tapasztalat:

     

    - Én normál csapvizet ittam, ezzel is teljesen jól működött a dolog. Az ásványvíz nem javasolt hosszútávon, ahogy te is írtad, a magas ásványi anyag tartalom miatt. 

     

    - Reggelire imádtam egy nagy tál gyümölcsturmixot enni, azaz fogtam néhány gyümölcsöt, ami épp volt otthon, illetve amihez kedvem volt, összeturmixoltam, és ezt ettem. Délelőtt még néhány gyümölcs, ahogy épp kedvem volt. 

     

    - Ha valaki nem bírja ki, hogy ne reggelizzen, akkor egyen teljes kiőrlésű péksüteményt vajjal, sok zöldséggel.

     

    - Ebédre inkább a szénhidrát-zöldség párosítás. Nekem nagyon bevált a durum tészta, akkor szoktam rá ennek a használatára (máig is csak ezt használok). A durum és a tönköly búza nagyon jó, mert az átlagnál magasabb fehérjetartalma miatt lassan is egyenletesen emeli a vércukrot, így elmarad a hirtelen éhségérzet. 

     

    - Vacsorára jöhet a fehérje-zöldség párosítás.

     

    - Az evés ideje 12 és este 8 óra között van, előtte utána lehetőleg csak gyümölcs, max. zöldség, ami nem terheli sokáig a gyomrot és a beleket, és így van ideje rendesen megemészteni-kiválasztani a korábban bevitt ételt. 

     

    - Nem javasolja a tejet, tejtermékeket, ez akkoriban nem okozott gondot (ahogy írtam egy idő után teljesen el is hagytam), ma nem tudom képes lennék-e lemondani mondjuk a sajtról, a kefírről, a tejről, vagy hogy egyáltalán akarnék-e. Mindenesetre ha továbbra is esszük-isszuk a tejtermékeket, akkor azokat lehetőleg csak magában esetleg zöldséggel tegyük, és inkább estefelé (számomra ez az egyik legnehezebb része az egésznek). 

     

    -  Minden műizét rossznak tart (én is). Tehát semmi mesterséges édesítő, adalékanyag, stb. Csak a lehető legtermészetesebb dolgok. Cukor helyett a méz, juharszirup, vagy más természetes anyag (ma már van stevia, vagy nyírfacukor, amik nagyon jók!). 

     

    - Én esténként tornáztam egy fél órát, akkoriban így volt időm (és én nem vagyok az a hajnali kelő fajta). Manapság ezt nehéz kisakkoznom, mert iszonyú korán kéne kelnem reggel ahhoz, hogy legyen rá időm (konkrétan legalább 5-kor), ráadásul olyan kicsi a helyünk ha ki vannak nyitva az ágyak, hogy el sem férek. Tehát valószínű inkább délelőtt lenne rá időm, ehhez is már "csak" az elhatározás kell (de az nagyon!). 

     

    Hirtelen ennyi ugrott be!

     

    Nekem megvan minden könyvem a módszerről, a második egy kicsit pontosítja az első könyben leírtakat, válaszol néhány kérdésre, és sok receptet tartalmaz, magyar recepteket is. De mára egyébként is elterjedtek az egészséges étkezés elvei, ezzel együtt a receptek is, és így ma már a neten is nagyon jó recepteket találni. Meg persze ma már 20 év háziasszonyi tapasztalattal a hátam mögött, nekem sem probléma kitalálni és összedobni ilyen fogásokat, csak a család megegye

     

     

    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38
  14. 2011. január 22. 06:4213.

    Szia,

    nekem silerült újonnan megveni a könyvet. De csak az első részét, ha ma sikerül megveszem a masodik részét is. Szóval én csak az élső rész tudásának vagyok a birokában.

    A lényeg délelőtt csak gyümölcs, vagy áltlad frissen facsart gyümölcslé, illetve víz (ajálott a desztillált vagy a nagyon alacsony ásvanyi anyag tartalmu egyéb víz). Délután szénhidát és zöldség illetve saláták vagy fehérje és zöldség illetve saláták.

    A fő irényelvek, hogy az étkezesinkkel 70%-ban friss gyümölcsöt és zöltséget illetve 30%-ban fött ételet vigyünk be. Az étekezések között attól függően, hogy mit ettünk a következő időket ajálott betartani, gyümölcs után 20 perc (gyümölcsöt mindig üres gyomorra érdemes enni) zöldség után 2 óra, zöldség és szénhidrát után 3 óra, zöldség és fehérje után 4 óra, fehérje és szénhidrát után 8!!! óra. Az étekezések előtt illetve utan 20 percel igyunk csak vizet. Kerülendő minden mesterséges és tartósitott étel,ital és a tejtermékek, a kávé, a tea (kivétel a gyógynövény teák). Ajálontt a napi rendszeres mozgás a reggeli órákban. 

    Hirtlen ennyi

    én egyzerűen ódákat tudnék zengeni arról, hogy micsoda pozitív változás indult meg a testemben az elmúlt napokban mióta ezt az életmódot követem!!!!!  

    előzmény:
    pandora28 (12)
    2011-01-20  19:17
  15. 2011. január 20. 19:1712.

    Szia,

    én kampányszerűen nem fogok nekiállni, de ha tartjuk a kapcsolatot, és leírod, mit eszel/csinálsz, akkor az majd nekem is visszaidézi a régi emlékeket.

     

    Mert azért 15 év után nekem is csak emlék. 

     

    Első ill. második rész: várjál, gondolkodnom kell. Az első rész rövidebb volt, és még egyszerű papírra volt nyomva. A második ugyanaz a téma volt, persze biztos kiegészítve pár dologgal, dupla olyan vastag, színes volt az eleje és jobb minőségű volt a papírja :-)

     

    Emlékeim közt van még a "poshad" kifejezés. Egyszer mondtam anyukámnak, hogy a desszertnek szánt gyümivel kezdem az ebédet, különben megposhad a gyomromban. Anyukám ezt nagyon viccesnek találta.

    előzmény:
    PirosAlma (11)
    2011-01-19  17:52
  16. 2011. január 19. 17:5211.
    Pandora mikortól kezded? Mesélj mit fogsz enni és mozogni?
    előzmény:
    pandora28 (2)
    2011-01-19  10:13
  17. 2011. január 19. 17:5210.

    Lehet, hogy valaki rátalaál úgy a topicra, hogy szívesen csatlakozik....szóval kedvcsinálónak leírom a mai napi menetrendet illetve a kisebb sikereimet.

     

    Végre megtaláltam azt az időpontot amikor nyugiban tornázhatok és senki nem hiányol. Ez pedig a kora reggel kicsit korábban kell kelnem, de ez nem áldozat és maga a test kontroll is ezt javasolja.

    A masik óriási dolog, hogy a gyerekimet a reggeli kakóról át tudtam szokatni - gyakorlatilag 1 nap alatt- a gyümölcsévsre.

    Az éterndem a követkző volt 12-ig mandarin kb 1kg, de az is lehet, hogy tobb volt. Délben lugosito gulyást illetve szintén lugosito gombocot paradicsom szószban illetve párolt zöltséget ettem. Uzsim porkolt sótla mogyoró volt. A vacsi pedig teljes kiörésü piritós vajjal sok sok salátával.....a legjobb az volt, hogy a kisabbik lányom csatlaozott hozám és letpofára falta a salátát! Ő aki egy éve csak húst evett és csak narancs juce-t ivott!!!!

     

    Amit már most érzek, hogy kevésbé vagyok fáradt, és az emesztesem felgyorsult! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 19. 12:389.

    Megfogadom a tanácsod és elolvasom majd, de először a testkontroll masodik részére vagyok kíváncsi.

    Igen valahol ott a lényeg, hogy ne habzsoljunk és mozogjunk és akkor nem lesz gond sem a súlyunkkal sem az energia szintünkkel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970125 (8)
    2011-01-19  12:14
  19. Torolt_felhasznalo_970125
    Torolt_felhasznalo_970125
    2011. január 19. 12:148.

    Ha szeretsz olvasgatni ilyen témájú könyveket, akkor ajánlom a Francia nők nem híznak c. könyvet. Egyszerűen imádtam, olyan hatással volt rám!Most is szoktam bele-bele olvasgatni. Erről szól, hogy az agyunkat kell átállítani a mértékletességre és semmi jótól nem szabad megfosztani magunkat!

    előzmény:
    PirosAlma (7)
    2011-01-19  11:55
  20. 2011. január 19. 11:557.
    Igen jól emlékszel, a dollog lényege a minél természetesebben való étkezés. Kerülendő minden ami művi....nagyon örültem a soraidnak, mert ezek szerint Téged is "más pályára állított"!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_970125 (6)
    2011-01-19  11:35
  21. Torolt_felhasznalo_970125
    Torolt_felhasznalo_970125
    2011. január 19. 11:356.
    Még az jutott eszembe, hogy úgy emlékszem, de ebben nem vagyok biztos, hogy a Testkontroll is száműzi a light-os, diétás cuccokat. A zsiradék zsiradék (vaj, zsír), a cukor cukor, stb. Én is ebben hiszek. A mértékletesség a lényeg.
    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38
  22. Torolt_felhasznalo_970125
    Torolt_felhasznalo_970125
    2011. január 19. 11:265.

    Lám, lám a divat ismétli önmagát már megint. Már vagy 15-20  éve én is csináltam, szépen lefogytam, tök jól éreztem magam. Mint ahogy mások is írták. Szerintem sikerének titka (ma már nem is az elvében hiszek), hogy egészségessebben étkeztünk, sok gyümölcs, zöldség, és eleve kevesebb kalóriabevitel. Én mondjuk azóta sem híztam vissza, mert vékony alkat vagyok, de azóta is hiszem, hogy én akkor éreztem rá az egészséges életmód ízére. Hogy így sokkal kellemessebb az élet. Azóta is csinálok magamnak "tökélyszendvicset", ami csak kenyér kevés vajjal és rengeteg zöldség. Egyik kedvencem, fene se kíván bele mondjuk felvágottat. A mai divatos diéták között is van sok olyan, hogy reggelre teszik a szénhidrátot, estére a fehérjét. Úgy emlékszem itt is úgy lehetett enni. Ma már (én 41 vagyok)eleve így étkezem, mert így kívánja a szervezetem, így érzem jól magam. Szóval jó dolog!

    Csak hajrá!

    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38
  23. 2011. január 19. 10:494.

    Szuper!!!! Én a hétvégen hallotam róla de rögtön meg is vettem a könyvet, és ma a második nap, hogy figyelembe veszem az ajálásait, és már most pozitiv a tapasztalatom. Tegnap és ma is csak gyümölcsöt ettem délelőtt. Ebédre lugositó menüt eszem, meg neha indiait. Délután pedig gomba borsó pörköltöt és este egy kis sárgadinnye. Ma reggel sikerült tornáznom is. Állítom, hogy már most érzem a pozitív hatásat.

     

    Te ismered a test kontroll könyv második részét???

    előzmény:
    pandora28 (3)
    2011-01-19  10:15
  24. 2011. január 19. 10:153.
    Szia, én még "lánykoromban", 16 évesen ismerkedtem meg vele. Engem is teljesen megfogott, 1-1,5 évig aszerint is éltem. Tényleg nagyon jól éreztem magam, fitt voltam, és szépen le is fogytam. Aztán valamiért visszatértem a hagyományos étrendhez, de sokszor eszembe jut, hogy elő kéne újra venni a Testkontrollt. Úgyhogy örömmel csatlakozom. (emlékeim közt van, hogy iskolábamenet a táskám teli volt almával, alig tudtam a teljes délelőtti szükségletemet beletuszkolni. Amúgy is volt fogszabályzóm, így a szünet utáni óra első 10 perce azzal telt, hogy a fogszabályzóból kitúrjam az almareszeléket :-) Egyszer rögtön az óra elején kihívtak a táblához, az a rémület, amit akkor éreztem, azóta is megmaradt bennem :-))))
    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38
  25. 2011. január 19. 10:132.

    Szia,

     

    én még "lánykoromban", 16 évesen ismerkedtem meg vele. Engem is teljesen megfogott, 1-1,5 évig aszerint is éltem. Tényleg nagyon jól éreztem magam, fitt voltam, és szépen le is fogytam.

     

    Aztán valamiért visszatértem a hagyományos étrendhez, de sokszor eszembe jut, hogy elő kéne újra venni a Testkontrollt.

     

    Úgyhogy örömmel csatlakozom.

     

    (emlékeim közt van, hogy iskolábamenet a táskám teli volt almával, alig tudtam a teljes délelőtti szükségletemet beletuszkolni. Amúgy is volt fogszabályzóm, így a szünet utáni óra első 10 perce azzal telt, hogy a fogszabályzóból kitúrjam az almareszeléket :-) Egyszer rögtön az óra elején kihívtak a táblához, az a rémület, amit akkor éreztem, azóta is megmaradt bennem :-))))

    előzmény:
    PirosAlma (1)
    2011-01-19  09:38

Címlap

top