Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Kutya és kert

moncsika100
Létrehozva: 2011. március 14. 18:00

Sziasztok!

 

 

Kutya és kertimádók segítségét kérem:

 

Két kutyám van és az első kertben, ahol rohangálnak, ha az utcán elmegy valaki, már semmi más nincs, csak dagonya, sár, ha megszárad, akkor pedig por.

 

Ide szeretnék valamilyen megoldást találni a kemény burkolaton kívül.

 

Gondoltam már arra, hogy mulcsot szórok, valamilyen talajtakaró, kemény szárú növényt ültetek, vagy éppen gyepszőnyeget terítek... 

 

Ja, és a kutyák megkötését vagy bezárását ne is javasoljátok, mert olyan megoldást szeretnék, amivel mindenki jól érzi magát:)))

 

Van valakinek valamilyen bevált ötlete?  

 

Előre is köszi! 

  1. Torolt_felhasznalo_593150
    Torolt_felhasznalo_593150
    2011. Április 6. 12:1831.

    A pisire van megoldás. Lehet kapni egy táplálékkiegészítő bogyót, amit ha beadsz a kutyáknak, megváltoztatja a pisijük kémhatását, és nem égeti ki a füvet meg a bokrokat.

    Elvileg egész életen át lehet szedni, mellékhatások nélkül. Ha nagyon zavaró, nézz utána, én nem is merem ezt a szert, de jókat hallottam róla.

     

     

    Én soha nem mondanék le a kutyatartásról, bármilyen szép kertet is kapék helyette.

     

    Nálunk nagyon szívós a fű, (kivéve az utcára néző kerítésnél mert ott nincs)

     

    A veteményest elkerítem, elég nekik egy jelzés értékű madzag, és nem mennek bele. Van több magaságyásom is amiben nem tudnak kárt tenni.

    A virágokat meg fák és falak tövébe ültetem, meg a szomszédok kerítéséhez, ott nem tapossák ki.

     

    Ha jól meg van tervezve, lehet szép a kert, kutya mellett is.

    előzmény:
    Ancsa77 (30)
    2011-03-30  21:55
  2. 2011. március 30. 21:5530.
    Nálunk dettó ez a helyzet,és már őrjítő.Ugyanúgy 2 kutya,az előkertbe zárva.A sziklakertet szétszedték,virágokat lepisilik,azok mind kiégnek.Sziklákat,a még maradt növényeket elhordtam,középre ültettem egy meggyfát,körbekerítettem hogy amíg csemete nehogy elpusztítsák,utána már ha megerősödik nem tudnak benne kárt tenni.Mivel jobbat nem tudtam kitalálni,bevetettem fűmaggal,Párom szerint ez baromság,ki se fog nőni,mert kikaparják stb.De eddig úgy néz ki(1,5 hét)békén hagyják,és már látszik is a fű ahogy bújik ki.Hát nem tudom megmarad-e,de úgy voltam vele ha csak a fele jön ki már jobban fog kinézni az előkert.Követ nem akartam szegényeknek.Meggyfa mögé,ablak elé vettem egy óriás kaspót,abba ültetek margarétabokrot,mellette szimetrikusan mindkét oldalon egy-egy kő viráláda büdöskével,és egy-egy rózsafa.A rózsafát is körbekerítettük.Így lesznek ott azért virágok is.Azt mondják kutya vagy kert...Néha úgy vagyok vele(pedig imádom az állatokat,mindig volt kutyánk macskánk)ha elpusztulnak nem kell több kutya,mert szeretem a kertet is nagyon szépítgetni,de így kutyák mellett képtelenség.De biztos furcsa lenne állatok nélkül,ha már az ember ezt szokta meg Hát,bocsi, lehet hogy nem sokat segítettem
    előzmény:
    moncsika100 (1)
    2011-03-14  18:00
  3. 2011. március 15. 09:5829.
    Köszi szépen, tudom, mire gondolsz:)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_620936 (28)
    2011-03-15  08:57
  4. Torolt_felhasznalo_760877
    Torolt_felhasznalo_760877
    2011. március 15. 08:5728.
    Azt nem nézted, amit én írtam be? Kő is meg nem is. Pázsitrácskő. (Keress képet rá a gugliban, mert ez a rém fórummotor engem nem enged linket betenni. )
    előzmény:
    moncsika100 (25)
    2011-03-15  08:40
  5. 2011. március 15. 08:5227.

    Köszi!

     

    Ma megyek és körülnézek a kertészetben, miket találok:))) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_354029 (26)
    2011-03-15  08:48

Címlap

top