Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ösztönző fogyás

romance
Létrehozva: 2011. Április 4. 13:19

Sziasztok!

 

Már annyi sikertelen fogyókúráról hallottam. Az igazi ok pedig, hogy nincs elég motivációnk végigcsinálni. 

 

Én most arra gondoltam, hogy adok motivációt, ami kedvet csinál a fogyáshoz!

 

Mától vasárnapig várom azoknak a jelentkezését, akik szeretnének résztvenni a közös fogyásban. ( ápr. 4-10). Április 10.-én este 8-kor lezárom a "jelentkezési határidőt". 

 

Kik "nevezhetnek": Mindenki, aki szeretne nem őrült módon, de diétával és sok mozgással, egy kis odafigyeléssel leadni a súlyából, de eddig hiányzott hozzá a kellő motiváció. 

Életkori megkötés: a játékban 18 év alattiak nem vehetnek részt! 

 

Feladat: minél többet fogyni (ésszerű keretek között, nem veszélyeztetve az egészséget) 2 hónap alatt, azaz ápr. 11 és jún. 11 között.  A lényeg, hogy fokozatossan fogyj, ne koplalj, hanem inkább odafigyelj az étkezésre és a mozgásra. Itt tényleg csak az ösztönzésről van szó, hogy olyanok is belekezdjenek, akiknek eddig nem volt lelkiereje. 

 

A kezdeti és az időközben elért súly bizonyítását még nem teljesen találtam ki, erre várnék javaslatokat akár. Az lenne a legjobb ha mindenki őszintén, csalás nélkül lefényképzené magát, ahogy a mérlegen áll és az a súlyát mutatja, majd feltöltené a fórumba, de félek hogy itt manipulációk lehetnek a nyerés érdekében. Esetleg összehozhatnánk egy össznépi méricskélést :D

 

 

A motiváció pedig: mindenki ajánljon fel egy ÚJ v. ÚjSZERŰ terméket, bármit (könyvet, cd-t, táskát, ruhaneműt, kozmetikumot, dvd-t stb.), amit erre rászán, lehetőleg ne filléres dolgokat azért. Persze nem is hifire gondoltam. :) valahol a kettő között..:) a lényeg, hogy megérje végigcsinálni érte a játékot. Annál jobban járunk, minél többen vagyunk, mert a végén aki a legtöbb kg-t dobja le magáról a megadott határidőre, az viszi az ÖSSZES többiek által felajánlott cuccot. Ez kellő motiváció??? :D szerintem igen! 

 

Mit szóltok hozzá? Szerintem jó kis játék lesz! És ne feledjétek: tényleg nem a csaláson és a koplaláson van a hangsúly, hanem azon, hogy végre elszánjuk magunkat a saját egészségünk érdekében! 

 

Tehát jelezze, akinek van kedve résztvenni, remélem minél többen leszünk, úgy lenne az igazi! 

 

Várom a jelentkezőket! 

 

  1. 2011. Április 5. 10:3726.

    sziasztok!

     

    csatlakoznékén is! bár nem a nyeremény motívál, inkább az, h egy csapattal talán könnyebb, tartjuk egymásban az erőt

     

    173 cm vagyok és a cél h kb 20 kg-t leadjak. a fő problémám, h nagyon lusta vagyok ellenben kaja függő. állandóan éhesnek érzem magam. de ezen most változtatok nem lesz könnyű, mert nagyon későn érek mindig haza melóból, de vmit muszáj kezdenem magammal, mert nagyon elkocásodtam és ez így nem lesz jó úh csatlakoznék

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  2. 2011. Április 5. 09:5725.

     Amugy ezt megjegyeznem ha nem gond,hogy nem magyar anyanyelvu vagyok tehat a helyesirassal meg gondok vannak, de remelem meg lehet erteni amit irok

     

      Errol jut eszembe,hogy en felajanlok egy olasz nyevtanulo cd-et a nyertesnek mert nekem mar nincs ra szugsegem!

    előzmény:
    Lilly22 (24)
    2011-04-05  09:46
  3. 2011. Április 5. 09:4624.

    Nagyon tisztelem az olyan anyukakat mint te, hogy gyerek mellett sem hagyjak el magukat! Buszke lehet rad a ferjed!

     

      Mikor latom a sok fiatal anyukat, hogy akkora mint egy szekreny es a boltban ugyis pakolja a sok egezsegtelen hizlalo xar kajat, legszivesebben le allitanam es elbeszelgetnek vele. 

     

       Esetleg ha le irnatok ki mit eszik egesz nap, sokat segitene mert en mar kifogytam a fogyis receptekbol es ferjem is mar inkabb kollegajival ebedel emiatt amit nem is banok mert mindig akkor bunozok mikor neki kulon kell fozzek

     

       Ma reggelre ittam egy pohar frissen facsart narancslevet, delre eszek csirke salatat es estere egy sovany joghurtot friss eperrel.  Holnap lehet meg engedek magamnak egy zoldseges tesztat , persze teljes kiorlesu tesztaval

    előzmény:
    mirc (20)
    2011-04-04  18:02
  4. 2011. Április 5. 09:2423.

    Sziasztok!

     

    Jönnék szivesen én is.

    170 cm és 74 kg voltam mút héten mikor elkezdtem. Ma reggel 72,8.

    Próbálom a lisztet száműzni, de nekem is azért nehéz, mert nem nagyon szeretem a zöldségeket. Azért van néhány amit igen, csak hamar uncsi lesz mindig ugyanaz az egy-kettő.

     

    Szerintem sem a leadott kilók számát kellene nézni, hanem azt hogy az eredeti tömegnek hány százalékától sikerült megszabadulni.

     

    Valaki kérdezte, hogy lehet visszahízni azt amit már egyszer leadott. Hát sajnos könnyen, bár nálam nem 20 kg van szó. 2005-ben a 2. lányom szülése után fogytam 8 kg és azóta szépen visszajött. Tavaly 5 kg aztán megint vissza. Persze  gondolom 5 kg ingadozásig nem olyan nehéz ezt elképzelni, lehet a felvetés a nyagyobb súlyvesztésre vonatkozott.

     

    Felajánlani könyvet tudnék. Pl. Eat, Pray and Love 1. és 2. része is.

    Vagy lehet illatszer is, majd gondolom kialakul.

     

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  5. 2011. Április 4. 22:2422.

    Sziasztok!

     

    Én is beszállnék! 25 kg-val könnyebben már újra embernek érezném magam.

    Persze tudom, hogy nem két hónap alatt fogom leadni, de talán ha együtt kezdjük, lesz erőm kitartani. 

     

    Ildi

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  6. Torolt_felhasznalo_776412
    Torolt_felhasznalo_776412
    2011. Április 4. 18:2121.

    Szerintem eredeti , kiinduló testsúly százalékában mérjétek  az eredményt és mondjuk csak x kg felettiek vehessenek részt a versenyben. Olyanok , akik tényleg túlsúlyosak. Pl. mondjuk 65  kg felettiek, vagy a testsúly indexet vegyétek figyelembe. Egy 55 kg-osnak nem kell 2 hónapig fogyókúráznia és a testsúlya 10 százalékát könnyen leadja. Pl. az is elég ha kevesebbet iszik egy nap. Na, meg a testsúlyán látszik, hogy nem lassú anyagcseréjü. Akik 65 -70 kg-osak, vagy több kilók, azoknál már látszik, hogy tényleg fogyásra van szükségük, ha nem átlag felett magasak.

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  7. 2011. Április 4. 18:0220.

    Hejj, itt a helyem! Tökmindegy nyerek-e, nem az a lényeg. Minimum 20 kg-tól kell megszabadulnom, egyszer már ledobtam ennyit, de ikrekkel voltam veszélyeztetett terhes...mozgás ohne persze:((

     

    Jelenleg szoptatok még, úgyhogy nekem aztán főleg ésszel kell csinálnom. 7 hetesek a pirinyók, sétálunk nagyokat, próbálok intelligensen étkezni pilatesezem. Cél: nyárig 15 kg. Júliusig. Az 4 hónap, 16 hét, hetente 1kg.

     

    A többit meg majd utána :)

     

    Nem vagyok hajlandó számításba venni, hogy egy deka sem mozdul, mert olyan egyszeűen NINCS! 

    Nagyon eltökélt vagyok:) 

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  8. 2011. Április 4. 16:0619.

     Irtad,hogy sikerult mar sokszor 20 kilot fogynod , de akkkor mi tortent? Visszahiztad? Mennyi ido alatt? Sokan irjak ezt es sose ertem....

     

      Nekem fontos lesz,hogy ne hizzam vissza mert megegyszer nem tudnam vegig csinalni ezt az egesz fogyi dolgot. Viszont igaz , elkezdeni nehez es az elso harom nap , de aztan szukul a gyomor es mind konnyebb es konnyebb. Most mar el sem tudom kepzelni,hogy birtam olyan sokat enni Az edesseggel is ugy van,hogy ha sokaig nem eszel mar nem is kivanod ( az elso kocka csokiig)

     

       Vissza hizastol meg nem felek mert most mar tudom,hogy adjak le egy 3000 kalorias olasz vasarnapi ebedet

    előzmény:
    monco (12)
    2011-04-04  15:23
  9. 2011. Április 4. 16:0218.

     En is nehez csontu vagyok, nekem a hasammal van baj meg a csipovel, ott van minden plusszkilo.

     

      Ha utalod a nyersdolgokat akkor kicsit nehezebb dolgod van mert en azoktol szoktam jol lakni. Nekem fontos,hogy tele legyen a pocakom ha nem  nem erzem jol magam. Egyel akkor leveseket  , azt szereted? Gondolkodom mi mas helyettesitene meg a nyers salatafelet...

     

        

    előzmény:
    regan (15)
    2011-04-04  15:28
  10. 2011. Április 4. 15:3317.
    bocsi: gondolkodom
    előzmény:
    monco (16)
    2011-04-04  15:30
  11. 2011. Április 4. 15:3016.
    menenm kell lányok a füvet lenyírni... az is zsírégetés, vagy nem? na majd szóljatok ha benne vagyok a csapatban.. Ja, hogy mit ajánlok fel, természetesen valami ösztönzőt! Majd még gondokodom.
    előzmény:
    monco (13)
    2011-04-04  15:25
  12. 2011. Április 4. 15:2815.

    nna, én is kb 170, de én 74 SZERETNÉK lenni... :(

    sajna nehézcsontú vagyok, általában 70 körülinek néznek, pedig 80 vagyok...

    előzmény:
    Lilly22 (11)
    2011-04-04  15:13
  13. 2011. Április 4. 15:2714.

    sziasztok!

    csatlakozom én is!

    Szívesen fel is ajánlok ajándéknakvalót, bár az 100%, h nem én ütöm majd meg a főnyereményt, de nem is ez a lényeg

     

    nekem a mozgás oké, heti 3xmásfél ó balett tréning + 1x másfél ó stretching-erősítés

    csakugye ennyi mozgástól bazi éhes vagyok... :(((

     

    azért próbálok esténként edzés után már legalább nem nagyon enni, v ha mégis, akkor legalább fehérjét

     

    főfőfőfő bajom: utálom a nyers salátákat, meg se eszem, a párolt zöldségtől meg 3 nap után a víz lever.... a szénhidráttól meg ugye elég nehéz fogyni...

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  14. 2011. Április 4. 15:2513.
    Szia, de ügyes vagy! Valami titok? Mármint recept, vagy csak aszokásos, odafigyeléses, mozgásos? Mh? Gratula amúgy. Mennyi idő alatt sikerült ez?
    előzmény:
    trrrke (3)
    2011-04-04  13:35
  15. 2011. Április 4. 15:2312.

    sziasztok!

     

     

    Nekem itt a helyem! Remélem. Épp most írtam az egyik topikra hogy a mai nap nem az én napom.  Aztán  meg olvaslak benneteket... Szeretnék fogyni 20-25kg-ot.. Sikerülne is mert már annyiszor sikerült, de most elkezdeni is olyan nehéz...

    Szóval akkor jönnék... Lehet,? 

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  16. 2011. Április 4. 15:1311.

     Szia !

     

      En is 74-rol indultam , igaz majdnem 170 centi vagyok.  Nallam is a mozgashiany a gond ,habar iden kerteshazba koltoztunk es reggeltol estig kint vagyok, de nem eroltetett mozgas. Nekifogtam itthon tornazni, ajanlom mindenkinek a hastancot, fajdalom mentes es megis masnap van izomlaz tehat mukodik

    előzmény:
    Titutka (10)
    2011-04-04  14:57
  17. 2011. Április 4. 14:5710.

    Szia!

     

    Szeretnék bekapcsolódni! Kb. 10-15 kilót szertnék lefogyni, persze nem hetek alatt. Jelenleg 74 kg vagyok, de csak 160 centi. Egyszer már sikerült leadnom 10 kilót, de egy betegség miatt szépen visszakúsztak. Nálam a mozgáshiány a fő bűnös, sokkal többet kéne mint most. Szóval (és tettel) rászánom magam és hajrá, égjen a zsír!

    Felajánlásképpen szívesen adok DVD-t, kozmetikumot, szép írószereket, gondolom ez majd elválik később. 

     

    Ma este már tornázom! Meg főzöm a káposztalevest! Nekem az nagyon bevállt.

     

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  18. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. Április 4. 14:519.

    Tuti az ötlet!

    Ha én nyernék, beneveznék, de így... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. Április 4. 14:218.
    üdvözlünk a csapatban! ha te nyernél majd kitalálunk valamit :)
    előzmény:
    Lilly22 (7)
    2011-04-04  14:12
  20. 2011. Április 4. 14:127.

     Szia!!

     

      Nagyon jo otlet , sajnos en kulfoldrol irok tehat majd magamat ajandekozom , de ha nem gond akkor csatlakozom a csapathoz mert ugye egyutt konnyebb!  Lassan 3hete  fogyozok, 74 rol indultam most vagyok 69,5 le szeretnek menni 65 ala. Magas vagyok tehat nekem ez eleg lenne , kevesebbrol nem is almodok, de ki tudja...

      Lemondtam a cukorrol, kenyerrol sok salatat eszek es megnezem miben mennyi kaloria van , hetkoznap szigoruan betartom viszont hetvegen foleg vasarnap megeszem akar a sultet is , hogy ne legyen majd jojo effektus.  Hetvegen is ettem sok finomat es nem hiztam vissza semmit ami azt jelenti,hogy egezsegesen fogytam. Persze nem konnyu  foleg itt Olaszorszagban olasz ferjel aki spagettit enne spagettivel es amig keszitem neki ajuldozok az illatoktol. De muszaj es kell egy csapat akivel egyutt csinalom es nem adom fel!!

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  21. 2011. Április 4. 14:016.
    örülök akkor rád számíthatunk?
    előzmény:
    380cc (5)
    2011-04-04  13:53
  22. 2011. Április 4. 13:535.

    De jó ötlet! :-)

     

    Nagyon ügyi vagy!!!!!!

    Nagyon tetszik!

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  23. 2011. Április 4. 13:384.
    Igen, végül is úgy is lehet, hogy az eredeti testtömegnek a leadott százalékát nézzük..:)
    előzmény:
    *bandi* (2)
    2011-04-04  13:26
  24. 2011. Április 4. 13:353.

    Szia!

    sok sikert a kivitelezshez! en epp most tartok -17 kilonal, meg juni kozepeig -10et szeretnek, aztan meg 3at es azzal tokeletes leszek.

     

    Ebben a versenyben mindenki nyer! hiszen mindenki fogyni fog.(en nem szallok be, erdelybol irok, ossznepi meretkezesen sem tudok resztvenni, masreszt nalam mar lelassult a fogyas harmadreszt en mar meguttem a fonyeremenyt, sokkal jobban erzem magam!)

     

    szerintem Bmi csokkenest dijazzatok.

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  25. 2011. Április 4. 13:262.

    Szerintem inkább úgy csináljátok, hogy az arányaiban legtöbbet fogyó nyerjen. Mert 100 kilóból 10-et ledobni sokkal könnyebb, mint 65-ből. 

    És sok sikert! 

     

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19

Címlap

top