Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ösztönző fogyás

romance
Létrehozva: 2011. Április 4. 13:19

Sziasztok!

 

Már annyi sikertelen fogyókúráról hallottam. Az igazi ok pedig, hogy nincs elég motivációnk végigcsinálni. 

 

Én most arra gondoltam, hogy adok motivációt, ami kedvet csinál a fogyáshoz!

 

Mától vasárnapig várom azoknak a jelentkezését, akik szeretnének résztvenni a közös fogyásban. ( ápr. 4-10). Április 10.-én este 8-kor lezárom a "jelentkezési határidőt". 

 

Kik "nevezhetnek": Mindenki, aki szeretne nem őrült módon, de diétával és sok mozgással, egy kis odafigyeléssel leadni a súlyából, de eddig hiányzott hozzá a kellő motiváció. 

Életkori megkötés: a játékban 18 év alattiak nem vehetnek részt! 

 

Feladat: minél többet fogyni (ésszerű keretek között, nem veszélyeztetve az egészséget) 2 hónap alatt, azaz ápr. 11 és jún. 11 között.  A lényeg, hogy fokozatossan fogyj, ne koplalj, hanem inkább odafigyelj az étkezésre és a mozgásra. Itt tényleg csak az ösztönzésről van szó, hogy olyanok is belekezdjenek, akiknek eddig nem volt lelkiereje. 

 

A kezdeti és az időközben elért súly bizonyítását még nem teljesen találtam ki, erre várnék javaslatokat akár. Az lenne a legjobb ha mindenki őszintén, csalás nélkül lefényképzené magát, ahogy a mérlegen áll és az a súlyát mutatja, majd feltöltené a fórumba, de félek hogy itt manipulációk lehetnek a nyerés érdekében. Esetleg összehozhatnánk egy össznépi méricskélést :D

 

 

A motiváció pedig: mindenki ajánljon fel egy ÚJ v. ÚjSZERŰ terméket, bármit (könyvet, cd-t, táskát, ruhaneműt, kozmetikumot, dvd-t stb.), amit erre rászán, lehetőleg ne filléres dolgokat azért. Persze nem is hifire gondoltam. :) valahol a kettő között..:) a lényeg, hogy megérje végigcsinálni érte a játékot. Annál jobban járunk, minél többen vagyunk, mert a végén aki a legtöbb kg-t dobja le magáról a megadott határidőre, az viszi az ÖSSZES többiek által felajánlott cuccot. Ez kellő motiváció??? :D szerintem igen! 

 

Mit szóltok hozzá? Szerintem jó kis játék lesz! És ne feledjétek: tényleg nem a csaláson és a koplaláson van a hangsúly, hanem azon, hogy végre elszánjuk magunkat a saját egészségünk érdekében! 

 

Tehát jelezze, akinek van kedve résztvenni, remélem minél többen leszünk, úgy lenne az igazi! 

 

Várom a jelentkezőket! 

 

  1. 2011. Április 12. 19:2784.

    Na akkor a jelentkezést lezárom!

    Szeretnék konkrét neveket kapni, hogy ki venne részt a programban! 

    Köszönöm

    előzmény:
    romance (1)
    2011-04-04  13:19
  2. 2011. Április 11. 19:2383.

    ja, semmi gond a mozgással, balett és modern tréningre járok - imádom

    csak ledöglök tőle, de utána mindig ollyan jóó, h végigcsináltam

     

    hát, én attól egy fél dekát nem fogyok, ha előbb szállok le két megállóval... :((( nemhogy 5 kilót...

    egyébként csak munkába menet-jövet 2 x 15 percet minden nap gyalogolok a vonattól, és ehhez jön még, amikor napközben intézkedem a városban - 1-2-3 megállókat is legyaloglok inkább, minthogy felszálljak bármiféle dologra, aminek köze van a bkv-hoz

     

     

     

    előzmény:
    mirc (79)
    2011-04-11  13:42
  3. 2011. Április 11. 17:3082.

    Még 20 kg-t akarok fogyni. Velem is akkor szaladt el a ló, amikor megismertem a férjemet és összeköltöztünk, jöttek a vacsik, miegymás. 64kg voltam amikor megismertem, 2 év alatt 70 lettem Hja kérem, a kényelem, meg boldogság. Pedig mindig mozogtam valamit, csak az együttvacsorák szépen rámrakódtak.

    Aztán veszélyeztetett terhes lettem ikrekkel, és az 5. hónaptól szigorú fekvésre ítéltettem, mindennemű mozgásról le lettem tiltva, mert keményedett a hasam folyamtosan és nyílt a méhszáj már nagyon korán. És ugye ha az ember annyit eszik, amennyit aktív korában, akkor az bizony lerakódik, ez 37 kg volt. Pedig nem zabáltam, nem voltam kívánós se. Csak normálisan ettem. Rettenetes leírni is.

    Kb. 8 lejött a szüléssel, 9 pedig az utána következő 6 hétben. Az elmúlt 2-3 hétben mindösszesen 1 kg ment le, de ezt betudom annak, hogy most épül újra az elnyavalyásodott izomzatom.

    Néha nagyon sötéten látom a jövőt azzal a 20 kilóval, de néha meg úgy vagyok vele, hogy miért ne menne?

    Egy mákom van, hogy viszonylag magas vagyok, így nem annyira gombócnak tűnök mint inkább egy hústoronynak:) 

     

    Az motivál, hogy a gyerekeimnek én leszek a minta és jelenegi súlyomból kifolyólag nem akarok egyszerre két minta is lenni:)) 

    A férjem sem ilyennek ismert meg és vett el - bár ő nagyon toleráns, azt mondja így is imád, ott a két gyönyörű gyerek, ez pedig csa egy átmeneti állapot.

    Én vagyok csak ilyen szigorú magammal. Lehet, ha kicsit elfogadóbb lennék, nem lenne ennyire drámai a helyzet:)

     

    Szintúgy utálom, h mindig fegyelmezettnek kell lenni. Olyan igazságtalanság. Pedig úgy szeretek enni :(

     

    Ha mozgás nélkül fogynál, akkor az izmaidból is veszítenél. Gondolj bele, hogy a több izom több kalóriát vesz fel és több zsírt éget, még ha rövid távon a mérlege nyelve felfelé is billen. Neked mennyit kell leadni? Elfelejtettem sajna.

     

    Fagyi: a sima vizes fagyi esetleg? Mi is annak a neve? Szörbet asszem. Ha olyat keresel, az eleve kevesebb kalóriát tartalmaz, mert nem tejszínes, és biztos van abból is light.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_142699 (80)
    2011-04-11  15:51
  4. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 11. 15:5881.
    light fagyit ti hol vesztek? régen volt a mi auchanunkban, de most nem találtam csak csökkentett zsírtartalmút találtam, de cukormenteset szeretnék. Régen az algida volt light, de most sehol nem találok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_142699
    Torolt_felhasznalo_142699
    2011. Április 11. 15:5180.

    Sziasztok!

    Mirc: nem emlékszem, te mennyit szeretnél fogyni? csak mert írod, hogy 17kg már lement. Az szép!

    Nekem is néha megfordul a fejemben, hogy nem kell se férj, se gyerek, aztán valahogy mégis visszatalálok hozzájuk :) Egyébként én akkor kezdtem hízni, amióta megismertem a férjem. Tavaly január volt a csúcspont, azóta jó útra tértem tavaly, de karácsony környékén nagyon elengedtem magam... Utálok belegondolni, hogy egész életemben fegyelmezettnek kell lennem, hogy ne hízzak el.

     

    Más: edzés nélkül én nem tudok diétázni. Mert a mozgás motivál a diétára, de ha csak ülök a kanapén, akkor zabálok. Viszont ha tudnék mozgás nélkül diétázni, lehet, hog ytöbbet fogynék, nem tudom...

    előzmény:
    mirc (73)
    2011-04-10  20:39
  6. 2011. Április 11. 13:4279.

    Nem tudom mit mozogsz, de mi lenne, ha olyan mozgást végeznél, amit élvezel? A ledöglesztős mozgás után én is farkaséhes vagyok, de egy jó séta után nem. És ha csak sétálsz, de utána nem eszed ki a hűtőt, az sztem ér annyit, mintha keményen edzel, de utána megeszel mindent, amit látsz.

     

    Anno sétálással sokat fogytam, egy hónapban 5 kg bizti lement, pedig csak annyit csináltam, hogy leszálltam a villamosról két megállóval korábban, és hazagyalogoltam. Ha szép idő volt, akkor hárommal korábban. Az egy olyan 30-45 perc mozgás volt minden nap. És akkor a munkahelyi stresszt nem úgy vezettem le, hogy otthon felzabáltam mindent, hanem szépen kiment, míg sétáltam, és elég volt vacsira valami felvágott zöldséggel, meg egy nagy bögre tej...természetesen légmentesen elszeparálva a férjemtől, aki vacsira bedob egy csülköt némi rántott hússal meg egy fél kenyérrel, hozzá persze gizda. Az a gyanúm, hogy amit ő eszik meg, az is rám jön.

     

    Egy a lényeg: ne add fel!!!

    A diéta önmagában szerintem már csak azért sem jó, mert nem lehet olykor bűnözni. Ha meg mozogsz valamit, akkor lehet, mert max 20 perccel többe mozogsz. 

     

    Nekem is nagyon kínkeservesen megy. A szülés óta 17 kg lement, de most megtorpant egy ideje...pont most, hogy elkezdtem tenni érte, h tovább menjen lefelé.

     

    Ildi: vettem kecskerutát, köszi a tippet! Már meg is főztem egy adaggal, sőt, már meg is ittam. Remélem pár napon belül lesz valami hatása, és ömleni fog a tej, amellett meg mozoghatok, amennyit akarok. (BIlibe lóg a kezem) :)) 

    előzmény:
    regan (78)
    2011-04-11  13:16
  7. 2011. Április 11. 13:1678.

    lehet, h hagyni kéne a francba a mozgást, és inkább tartani a diétát

    de akkor meg lelkileg kerülök padlóra - tapasztalat

    előzmény:
    regan (77)
    2011-04-11  13:06
  8. 2011. Április 11. 13:0677.

    itt vagyok, olvasgatlak titeket,

    csak meg fog jönni és emiatt evőgörcsöm van... :(((((

     

    én nem fogyok semmit, de az az igazság, h az evésben ennél jobban nem is tudom korlátozni magam - a heti 3-4 x 1,5 órás ledöglesztés mellett sajnos éhes vagyok... :((

     

    kár, h önmagában a mozgás nem elég  :(((

    előzmény:
    mirc (67)
    2011-04-08  20:26

Címlap

top