Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Örökbefogadnék...

Torolt_felhasznalo_321259
Torolt_felhasznalo_321259
Létrehozva: 2011. Április 22. 14:56

Most februárban elveszitettem egy 13 hetes terhességet. Spontán vetélés volt. Már megszoktam, mert az elmúlt tizenX évem arról szólt, hogy gyereket akarok, csak éppen nem mindig sikerül. De csak félig sikertelen az életem e tekintetben, mert 1 gyereket azért sikerült azért a szülésig elküzdeni... Már iskolás a drága. Okos, értelmes, szép kislány. Semmi probléma vele. Csak jót mondhatok a terhességröl, szülésröl, anyaságról, mindenröl ami gyerekkel kapcsolatos. De nem akartam/nem akarok csak egy gyerekes anya lenni. Szivem szerint legalább 5-öt vállaltam volna, de most már igy 5 perccel a klimax elött (40 leszek lassan) azt hiszem megelégszem ha 2 gyerekem lesz...

 

Több vetélésem is volt. Nem megyek bele a részletekbe, de mindegyik megviselt. Mindegyik másképp... Ez az utóbbi is. Pedig azt hittem már túl vagyok rajta... Még büszke is voltam magamra, hogy milyen gyorsan vissztaláltam a hétköznapi ritmushoz. 2 hónapja volt a vetélés, én meg már megint full timeban dolgozom, tanulok, gyereket rendezek, háztartást vezetek, sportolok... szóval kivülröl minden ok... Vagyis majdnem minden...

 

De ma belebotlottam egy hirbe, hogy egy újszülöttet összeszurkált az anyja, és kályhába dobott... Azóta a sirás kerülget, és belül olyan iszonyatos fájdalom van, hogy nem tudom a gondolatomat elterelni... Olyan tehetelennek érzem magam...

 

Kb. 2 éve (akkos is egy vetélés után) felhivtam a Bölcsö alapitványt, hogy ez és ez vagyok, külföldön élö, többdiplomás, rendezett házaspár, 1 gyerekkel és szivesen örökbe fogadnánk egy kisbabát. Rövid úton lettem elhajtva. Mintahogy az összes nyilt örökbeadással foglalkozó szervezettöl... Miért? Mert külföldön élek, és igy az örökbeadás külföldi örökbeadásnak számitana. Hiába vagyok magyar állampolgár... Azon érvem, hogy bárki, ha örökbefogadott egy babát gyakorlatilag 1 nap múlva már mehet külföldre vele süket fülekre talált... Esetemben a nyilt örökbeadás csak úgy jöhet számitásba, ha maga az anya keres velem kapcsolatot, és mond le a javamra a gyerekéröl. Egy alapitvány nem nyújthat segitséget ebben, mert törvénytelen. Mert állitolag tiltja a Hágai Egyezmény... Mondjuk ebben a logikát nem értettem, mert jogászként úgy tudom a Hágai egyezmény nem a külföldi örökbefogadást, hanem a gyerekkereskedelmet tiltja... De mindegy. Már megszoktam a magyar jogértelmezés érdekességeit... Meg nem szeretek balhézni...

 

Aztán felhivtam az összes illetékest akik közölték titkos örökbefogadás esetében pedig csak olyan gyereket fogadhatok örökbe, aki Magyaroszágon élö magyar állampolgárnak nem kell. Ergo: fogyatékos, 3 év feletti gyerekek jönnek számitásba. 3 év alatti egészséges gyerekekre rengetegen várnak. Mondjuk ezt értem, és azt is, hogy az örökbefogadás nem az én boldogságomról szól, hanem a gyerek boldogságáról... de az rendkivül erös, hogy még esélyt se kapok egészséges 3 év alatti gyerekre... De ok. Mint már mondtam nem szeretek balhézni... A magyar örökbefogadás ugrott...

 

Hát elmentünk az itteni ország hatóságaihoz, hogy akkor itt inditsuk el az örökbefogadást. Itt meg az volt a baj, hogy nem vagyok itteni állampolgár... Nem ragozom tovább... Végül feladtuk az örökbefogadás iránti vágyunkat. Túléltünk egy házassági krizist emiatt... S akkor terhes lettem. De elvetéltem... ismét... Szomorú...

 

Közben arról álmodom, hogy egyszer mégis mégegyszer anya leszek. Talán megszán a sors, és egyszer valaki lemond a gyeremekéröl a javamra. Részemröl a nyilt örökbefogadás a legszimpatikusabb. Vagy arról álmodok, hogy mégis szülök mégegy gyereket... 

 

Ne vessetek meg, de már azon is gondolkodtam, hogy feladok egy hirdetést, valahol a neten, hogy olyan anyát keresek, aki le akar mondani a gyerekéröl, mert nem tudja, vagy nem akarja felnevelni... Esetünkben a nyilt örökbefogadásnak csak ez a módja járható... Nem megvenni akarom a babát, és nem is arról szólna a dolog, hogy fizetni akarnék bárkinek is hogy szüljön nekem gyereket, de annyira vágyom egy gyerekre...

 

Más meg összeszurkálja és kályhába dobja a babáját...

 

Nem kioktatást, és nem birálatokat kérek. Ha valaki megértö módon hozzá tud szólni azt örömmel várom. Olyan jó lenne erröl beszélgetni... Várom olyan anyák hozzászolását is, vagy akár privijét, akik örökbe fogadtak,vagy több vetélés után sikerült egészséges babát szülniük...

 

Köszönöm mindenkinek aki támogat...

  1. 2019. október 27. 19:0772.

    Kedves Kismama!


    Ha úgy érzed, várandósságod megoldhatatlan teher, születendő gyermeked felnevelése lehetetlennek, jövőd kilátástalannak tűnik, de szeretnél Róla a lehető legjobban gondoskodni, élete végéig szerető családban tudni, ahol valódi kincsként tekintenek a létezésére, kérlek, keress meg az alábbi címen: varandossegitseg@gmail.com


    Köszönjük a bizalmadat! ❤️

  2. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 24. 18:3571.
    Igen sokat segitettél... Nagyon köszönöm...
    előzmény:
    fleurdelys (70)
    2011-04-24  15:59
  3. 2011. Április 24. 15:5970.

    Nem igazán értem a problémádat.

     

    Szerintem tökéletesen alkalmas vagy örökbefogadásra. Sőt. Őszintén tisztellek azért, hogy saját gyerek mellett örökbefogadsz egy gyereket akinek ki tudja milyenek a génjei...

     

    De ha megvan a döntés (megvan?), hogy örökbefogadsz akkor mi a probléma? Ahogy én látom három lehetőséged van.

     

    1. Külföldön élő magyar állampolgárként magyar gyereket fogadsz örökbe, beállsz abba a sorba ahol azok állnak akik nem Magyarországon élnek. Olyan gyereket fogadhatsz örökbe akit a Magyarországon élő magyar állampolgárok nem fogadnak örökbe - nagyon jót teszel egy circa 7-8-9 éves, nagyobb részt cigány származású és/vagy nem teljesen egészséges kiskölökkel (esetleg többel). Ilyen örökbefogadás gyorsan megy :)

     

    2. Ha kisebb, netalán fehér bőrű és/vagy egészséges gyermeket szeretnél akkor hazaköltöztök és Magyarországon élő magyar állampolgárként vársz circa 3-4-5 évet egy örökbefogadott gyerekre mint bárki más.

     

    3. Ha kisebb gyereket szeretnél DE nem szeretnél hazaköltözni akkor

     

    a. megszerzed az állampolgárságot (ez egyébként egyáltalán nem biztos, hogy szükséges - hol élsz?),

     

    b. megszerzed az alkalmasságit,

     

    c. gyűjtesz néhány milliót (néhány tízezer eurót/dollárt) és örökbefogadsz a harmadik világból. attól függően, hogy honnan fogadsz örökbe, ez c. 1 év alatt menni fog.

     

    remélem segítettem :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (69)
    2011-04-24  14:19
  4. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 24. 14:1969.

    Ahol élek ott lenne lehetöségem örökbe fogadni a harmadik világból. De elöször természetesen kellene az itteni állampolgárság, valamint egy alkalmassági határozat. S ha ez megvan akkor mehetek egy ún. Agency-hez, amelyik rendezi az ügyet... Pontom 3-6 millió forint az egész... S ha pl. Kenyából akarnék örökbe fogadni, akkor csak 8 hónapig tart az eljárás... Taiwan, Kina, Taiföld egyszerübb. Haiti-ról nem engedélyezik pl. az örökbefogadást, és pont a gyerekkereskedelem miatt...

     

    De mint mondtam itt is az elsö lépés az állampolgárság, majd pedig az alkalmassági határozat...

     

    Magyaroszágon pedig már eleve az összes illetékes azt mondja, hogy nem lehetséges külföldröl örökbe fogadni. Kérdez körbe. Čn már megtettem.

     

    De ha van tipped, hogy lehet elindulni, akkor szivesen várom ezt...

    előzmény:
    Rildiko (68)
    2011-04-24  10:04
  5. 2011. Április 24. 10:0468.

    Törőcsik Mari 1979-ben, karrierje csúcsán, minden nyilvánosságot mellőzve fogadott örökbe egy hatéves vietnami kisfiút férjével, Maár Gyulával. A kisfiú azóta felnőtt férfi, és Jolie kisfiától eltérően neki még a nevét sem lehet tudni. A művésznő ugyanis ezt a témát akkor sem reklámozta, és azóta is diszkréten kezeli: "A gyerekeim már felnőttek, és nem szeretik, ha róluk beszélek" - hárította a Velvet érdeklődését.

    Nem egyszerű

    "Itthon nem jellemző, hogy a szülők egzotikus gyerekre vágynának. Évente 15-25 olyan esettel találkozunk, ahol magyar állampolgárok külföldről fogadnak örökbe gyerekeket. Ezek azonban általában vagy többéves külföldi munkavégzés alatt magukhoz vett gyerekek honosítását, vagy külföldi-magyar házasság miatt - a külföldi fél korábbi kapcsolatából született - gyerekek örökbefogadását jelentik" - mondta el dr. Radoszáv Miklós, Budapest Főváros Önkormányzatának Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálatának (TEGYÉSZ) igazgatóhelyettese.

    "A nemzetközi örökbefogadás feltételeit a Hágai Egyezmény szabályozza, épp azért, hogy a lehető leggondosabban kizárják az emberkereskedelem lehetőségét. Az Európai Unió országainak többsége ezt aláírta. Amennyiben pedig a külföldi országnak ettől eltérő elvárásai vannak, úgy ezeknek is meg kell felelni az eljárás során" - mondta el az igazgatóhelyettes. Az örökbefogadó szülőknek többek közt alkalmassági vizsgálaton kell részt venniük, és egy felkészítő tanfolyamot is el kell végezniük, mielőtt gyereket vehetnek magukhoz.   (Sajat hozzaszolas: ez magyar gyerek orokbefogadasahoz is kell!)

     

    Egyebkent az orokbefogados topikokon is targyalni szoktak a kulfoldon elo gyerekek orokbefogadasat, es tobbnyire anyagiak miatt nem gondolkodnak ezen a hozzaszolok.

     

    előzmény:
    Rildiko (67)
    2011-04-24  09:45
  6. 2011. Április 24. 09:4567.

    En is kulfoldon elek. Itt sokszor hallani olyan emerekrol, akik kulfoldrol fogadtak orokbe.

    De szerintem van ilyen Magyarorszagon is, rakeresek.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (66)
    2011-04-24  08:16
  7. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 24. 08:1666.

    A külföldröl örökbefogadást hogy képzeled? A magyar állam erre semmilyen formában nem ad engedélyt...

     

    előzmény:
    Rildiko (65)
    2011-04-23  20:46
  8. 2011. Április 23. 20:4665.

    En is orokbefogadasra nyitott vagyok, pedig van sajat gyerekem es lehetne meg tobb is.

     

    En semmilyen szervezethez nem fordulnek, hanem arra keresnek ra a neten, hogy melyik katasztrofa sulytotta orszagbol lehet orokbefogadni. Sok esetben rengeteg gyerek lett teljesen arva es az allam sem tud megfelelo korulmenyeket biztositani ennyi gyereknek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (42)
    2011-04-22  18:12
  9. pbd
    pbd
    2011. Április 23. 13:3464.
    Ez a hsz-d összefoglalja azokat az érzéseket, gondolatokat, amik a topikkal kapcsolatban bennem is megfogalmazódtak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (60)
    2011-04-23  12:51
  10. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 23. 13:1363.

    Te hogy reagálnál, ha idejönne valaki, és kioktatná arról, hogy a saját gyerek az mit is jelent?

     

    Mikor mondtam én, hogy alkalmasnak tartom magam erre per pillanat?

     

    Ha nem akarsz bántani, akkor miért bántasz?

     

    Honnan veszed, hogy sajnálatot várok? 

     

    Nem azt várok. Hanem azt, hogy értelmesen beszélgessek erröl emberekkel, akik már átmentek rajta... De az ne haragudj nagyon sértö, ahogy te nekem ide leirtad, hogy nem vagyok alkalmas örökbefogadásra... Én azért nem mernék igy fogalmazni senkinek egy ilyen helyzetben... 

     

    A rendszer meg nem rossz egyébként, hanem egyszerüen csak komplikált, és diszkriminativ azokkal a magyar állampolgárokkal szemben, akik nem Mo-on élnek.

    előzmény:
    hha (62)
    2011-04-23  13:05
  11. hha
    hha
    2011. Április 23. 13:0562.

    "Nézd én minden örökbefogadó fusztráltságát megértem, amelyiknek nem sikerült biologiai gyereket kapniuk a sorstól... de ezt nem rajtam kellene leverni."

     

    Ha te ezt komolyan így érzed, akkor az a te bajod, én tudom, mi az igazság. Ha valóban kész lennél már lélekben is az örökbefogadásra, eszedbe sem jutna a frusztráció, pont ezt próbálom már a sokadik hsz. során leírni. Nem akarlak megbántani, pontosan azért, mert én is voltam ilyen állapotban, mint te és nekem sem esett le akkor, ha valaki segíteni akart.

     

    Te most nem segítséget, tanácsot vársz, hanem pátoszt, sajnálatot és azt, hogy mindenki veled együtt fújjoljon a mostani gyakorlatra. Amikor a veled történtek feldolgozásában eljutsz odáig, hogy valódi segítséget akarsz, akkor rengeteg szakirodalom áll rendelkezésedre az örökbefogadásról, szinte bármilyen nyelven. Talán a szakembereknek majd hiszel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (60)
    2011-04-23  12:51
  12. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 23. 13:0361.

    Ez dicsértes, ha megtettétek. Én mint mondottam az elején állok ennek az egésznek... De nem rossz ötlet peticiót irni az ügyben... 

     

    Ugyanakkor azt gondolom ennél egyszerübb lenne még az is, ha itt lepapiroznám az állampolgárságot, és itt fogadnék örökbe... 

     

    Meg persze lehet párhuzamosan is csinálni a kettöt...

     

    Hozzáteszem privátban kaptam néhány igen érdekes üzenetet.

     

    Egy nö irt pl. aki úgy fogadott örökbe, hogy elkezdett levelezni az egyik portálon egy várandós anyával... Elmesélte, hogy kapott hideget-meleget mindenhonnan, amiért az alapitványokat kikerülve fogadott örökbe. Pedig az alapitványok csak egy része a segitö hálónak az örökbefogadásnál, és nem az egész rendszer. Ráadásul nem is kötelezö igénybe venni.

     

    Egy másik hölgy is ir, aki meg leirta, hogy ismer egy házaspárt, aki csinált egy honlapot,  amiben elmondták, hogy szeretnének örökbe fogadni és igy kerestek örökbeadó anyát, és találtak is...

     

    Volt egy hölgy aki meg leirta, hogy öket azzal hajtották el, hogy elmúltak 40 évesek, pedig az örökbefogadásnál nem 40 év, hanem 45 év kell hogy a korkülönbség legyen az örökbefogadó szülök között és az örökbefogadott között.

     

    Nekem kicsit úgy tünik, hogy az örökbefogadás is olyan, hogy vannak egyenlöek, és még egyenlöbbek... S az egész egy meglehetösen bürokratikus, és sokszor emiatt egyáltalán nem gyerek barát eljárás...

    előzmény:
    hha (59)
    2011-04-23  12:36
  13. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 23. 12:5160.

    Nézd én minden örökbefogadó fusztráltságát megértem, amelyiknek nem sikerült biologiai gyereket kapniuk a sorstól... de ezt nem rajtam kellene leverni. Mint mondottam volt 2 éve alaposan, és gondosan körbejártuk a kérdést, és többek között emiatt döntöttünk úgy, hogy mégsem akarunk örökbe fogadni. Tehát ismerem a határaimat, és van önkritikám...

     

    Természetesen ha örökbefogadok egy gyereket az is SAJÁT lesz. Persze lehet a szavakon lovagolni, meg belemagyarázni azt ami nincs benne... Irhattam volna abban a pár sorban, hogy biologiai gyerek az igaz... és akkor neked nem lett volna mibe belekötni... De szerintem ezt mindenki érti, hogy a saját gyerek abban a mondatban a biologiai gyereket jelenti... mert az örökbefogadott gyerek nem biologiai gyerek, ezt gondolom neked is világos...

     

    De hogy megnyugtassalak, saját gyerek lesz az örökbefogadott is, merthogy örökbe fogadom. Ezért nem akarok pl. nevelöszülö lenni, mert ott más lenne a szerepem... Ott szülöhelyettes lennék, ha örökbefogadok akkor pedig szülö...

     

    Olyan problémát képzelsz be ebbe, ami per pillanat nincs benne. Egyenlöre még nemhogy örökbe nem fogadtam, hanem még egy alkalmassági papirom sincs róla... Tehát az elején állok egy folyamatnak, aminek még nem tudom a végét, mert per pillanat a férjem se egészen biztos abban, hogy az örökbefogadás a mi utunk...

     

    Azt meg, hogy ki alkalmas örökbe fogadni, és ki nem szerencsére nem egy másik örökbefogadó szülönek kell eldönteni...

     

    Persze lehet magas lóról kioktatni egy nöt, aki mindössze 2 hónapja vetélt el, és évek után most elöször megint gondolkodik az örökbefogadáson... Nagyon büszke is lehetsz erre, hogy ilyen érzékenyen, és ematikus módon kifejtetted én miért is NEM vagyok alkalmas az örökbefogadásra... Gondolom mikor te elötte álltál akkor pont ilyen empatikus, segitökész emberekkel futottál össze...

     

    Szerinted az ami most van, az majd ugye igy is marad? Gondolod, hogy nem vagyok értelmes gondolkodó ember? Gondolod, hogy nincsennek érzéseim? Gondolod, hogy nem fogom fel ésszel, hogy az örökbefogadás nem játék?

     

    Öszintén szólva nem értelek...  

     

    A másik meg amit nem értek... Miért vagyunk ilyen képmutatók. Az örökbefogadó szülök nagy többsége azért fogad örökbe, mert nem lehetett valamilyen ok miatt biológiai gyereke. Szinte mindegyik örökbefogadó szülöpár keresztül ment vagy gyerekhalálon, vagy meddöségi kezelésen, vagy vetéléseken... Igenis a legtöbb embernek eszébe se jutna, hogy örökbe fogadjon, ha lett volna saját biologiai gyereke. De mivel nem lett, ezért sokan döntenek az örökbefogadás mellett. Valamiért szerintem ez mindenkinél igen is egy helyettes megoldás... Ami egyébként lehet nagyon sikeres, nagyon kiforrott, és nagyon boldog megoldás... 

    előzmény:
    hha (58)
    2011-04-23  12:22
  14. hha
    hha
    2011. Április 23. 12:3659.

    "Elég érzéketlen amit ide irtál..."

     

    Nem voltam érzéketlen, csak éppen a tényeket írtam le, mindenféle sallang nélkül. Tudom, lejön az írásodból, hogy eléggé a padlón vagy, neked most egyszerűen vígaszra lenne szükséged, és öszintén sajnálom, ha támadónak érezted a hozzászólásomat, tényleg nem annak szántam!

     

     

    "Jogászként állitom neked, hogy pontosan ezek a bürokratikus akadályok azok, amelyek elösegitik a gyerekkereskedelmet... ha nyitottabb lenne a rendszer, és egyenlö esélyeket adnának akkor szerintem kevesebb "szürke ügy" lenne... "

     

    Ebben teljesen igazad van, viszont jogászként gondolom gyakran találkozol olyan jogi szabályozással, ami jogszerű, csak éppen egyesek számára igazságtalan és rossz. Ez is ilyen.

    De akkor próbáld megváltoztatni.

    2005-ben engem kirúgtak az állásomból, mert a meddőségi kezelések miatt sokat jártam orvoshoz. Ezután néhányan - hasonló helyzetben - összeálltunk, írtunk egy petíciót és elkezdtünk kilincselni a politikusoknál: ma már munkajogi védettsége van a meddőségi kezelés alatt álló nőnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (56)
    2011-04-23  10:44
  15. hha
    hha
    2011. Április 23. 12:2258.

    "Szerintem nem jött neked át az amit akartam irni, mert nem ebben az egy mondatban volt a lényeg, mint amit te beidéztél."

     

    A tőled idézet mondatnak pontosan az volt az értelme, amit magad is gondolsz, nem volt félreérthető: neked sokkal inkább egy vérszerinti gyerek kell, mert az SAJÁT, ő az elsődleges cél, nem pedig egy örökbefogadott gyerek.

    Pedig az örökbefogadott gyerek is SAJÁT és amíg ezt nem érzed tiszta szívből, addig valóban nem leszel jó örökbefogadó szülő. Az alkalmasságot megkapod, mert ma M.o.-on gyakorlatilag mindenki megkapja az alkalmassági határozatot, aki kéri. De a két dolog (alkalmassági határozat és a valódi alkalmasság) nem függ össze. Pontosan azért kell például a várakozás idejét (mikor már megvan a határozat) utánaolvasással, tájékozódással eltölteni, hogy ne csak papiron és fizikailag legyél alkalmas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (55)
    2011-04-23  10:34
  16. 2011. Április 23. 10:5257.

    szia

    én anno írtam külföldről,jó pár évvel ezelőtt ilyen alapítványnak,örökbefogadásról kérdeztem..

    nem írtam sem hogy több diplomás vagyok,sem mást.egyszerű kérdést tettem fel,mi hogy megy ,hol indulhatnék el ez ügyben.

    teljesen korrekt átfogó választ kaptam tőlük..

    és amiket írtak az is korrekt volt..

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 23. 10:4456.

    Ne haragudj, de te miböl szüröd le, hogy én nem vagyok alkalmas örökbe fogadni... Ezekböl a hozzászólásokból??? Kicsit megleptél...

     

    Öszintén nem értelek. Nekem mindig gyanus, ha valaki ilyen marha biztosan állit valamit, amiröl csak félinformációi vannak...Én nem mernék ilyen magabiztos lenni egy névtelen forumon... Elég érzéketlen amit ide irtál...

     

    A másik pedig, hogy mind szép és jó, amit az alapitványokról irtál, csak éppen a valóságban nekem nem elérhetö, mert az alapitványok nem segithetnek olyan magyar állampolgároknak, akik külföldön élnek. Törvény tiltja. Ezt már leirtam... Az összes alapitványt végig-kilincseltem 2 éve... Ha nem tiltaná a törvény, és a külföldön élö magyar állampolgárok is ugyanolyan eséllyel indulnának az örökbefogadásnál, mint az otthon élök, akkor lehet kevesebben éreznék azt, hogy ilyen módszerrel akarnak örökbeadó anyát keresni, mint pl. én... 

     

    Tudod boldogan alávetném magam minden eljárásnak, és beállnék a sorba bármilyen alapitványnál akkor, ha egyáltalán adnának lehetöséget... de nem adnak... Igy szerinted mi a helyes?

     

    Jogászként állitom neked, hogy pontosan ezek a bürokratikus akadályok azok, amelyek elösegitik a gyerekkereskedelmet... ha nyitottabb lenne a rendszer, és egyenlö esélyeket adnának akkor szerintem kevesebb "szürke ügy" lenne...

    előzmény:
    hha (54)
    2011-04-23  01:28
  18. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 23. 10:3455.

    Ebben tévedsz egyébként...

     

    A pszichologus pont azt mondta, hogy mivel már van egy közös biologiai gyerek az örökbefogadásnál az ö érdekeire is tekintettel kell lenni. S felhivta a figyelmet arra, hogy általában nem jó, ha nincs ló, akkor jó a szamár elven akar valaki örökbe fogadni.

     

    Szerintem nem jött neked át az amit akartam irni, mert nem ebben az egy mondatban volt a lényeg, mint amit te beidéztél.

    előzmény:
    hha (53)
    2011-04-23  01:12
  19. hha
    hha
    2011. Április 23. 01:2854.

    Az alapkérdésedre pedig azt tudom mondani és remélem, nem veszed ezt sem és az előző hsz-t sem kioktatásnak vagy bántásnak, hogy a magán úton történő örökbefogadást azért nézik ferde szemmel az illetékesek, mert az ilyen esetek kb. 90%-ánál kőkemény összegek váltanak gazdát, szóval ez nem más, mint gyerekkereskedelem.

     

    Elhiszem, hogy ti nem így akarjátok rendezni, de egyrészt nem biztos, hogy találtok olyan örökbeadót, aki valóban pénz nélkül gondolja véghezvinni ezt, másrészt pedig nem véletlenül van az örökbefogadás mögött egy állami szerv. Nem véletlenül van az alkalmassági vizsgálat, és minden más. Pl. honnan tudjátok azt kontrollálni, hogy a vérszerinti anya később ne zaklasson benneteket? A tegyesznél ilyen gond eleve nincs, hiszen titkosan működik, az alapítványoknál pedig fel vannak készülve az ilyen helyzetekre és védik az örökbefogadó családot. Arról nem beszélve, hogy az örökbeadás a vérszerinti anyák többségét egy életre megviseli és egy alapítványnál, egyesületnél szakszerű segítséget tudnak neki nyújtani, hogy fel tudja ezt az élményt dolgozni. Magánúton erre nincs lehetőség, a folyamat lezárta után ottmarad a vérszerinti anya egyedül és senki utána meg sem kérdezi tőle, hogy mit érez, hogy van? 

     

     

    Persze a ti életetek, ti fogtok ebben dönteni, de szerintem ti (még) nem vagytok alkalmasak egy örökefogadott gyerek ezer százalékos elfogadásához, inkább próbálkozzatok tovább a vérszerinti baba-féle vonalon, ehhez nagyon sok sikert kívánok, remélem, nemsokára olyan kétgyerekes anyuka lehetsz, amire vágysz!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (1)
    2011-04-22  14:56
  20. hha
    hha
    2011. Április 23. 01:1253.

    "Igazából tényleg a saját gyerek lenne a legjobb... de kinek nem... Mindenki, aki gyereket akar sajátot akar..."

     

    Szia!

     

    Ebben óriásit tévedsz. Nem mindenki értékeli túl a genetikát, a vééééééér szavát. Én és a férjem sem éreztük úgy, hogy nekünk feltétlenül a saját génkészletünket kell továbbörökítenünk. Mi, örökbefogadó szülőként nem a génjeinket, hanem a gondolatvilágunkat, érzéseinket, szemléletmódunkat, gondoskodásunkat adjuk át a gyerekeinknek.  

     

    Azt is problémának látom, hogy érezhetően "ló helyett a szamár" funcióként működik a ti fejetekben az örökbefogadás. Így nagyon nem szabad belevágni a gyerek érdekében és csodálkozom, hogy a pszichológus, akihez fordultatok, ezt nem mondta meg nektek.

    Nem szabad úgy örökbefogadni, hogyha akár csak egy picike is ellenérzés van bármelyik félben! Itt nem egy játékról van szó, ami ha mégsem tetszik, visszatesszük a polcra és majdcsak lesz valahogy.

     

     

    és egy idézet, ami talán megvilágítja, miről beszélek:

    "Természetes gyerek: minden gyerek, aki nem műanyag

    Igazi szülők: minden szülő aki nem a képzelet szülötte.

    Saját gyermek: minden gyermek, aki nem valaki másé, értsd szomszédé, testvéredé stb.

    Örökbefogadott gyermek: a természetes gyermek, igazi szülőkkel, aki teljesen a sajátom."

    (The unofficial guide to adopting a child)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_321259 (42)
    2011-04-22  18:12
  21. Torolt_felhasznalo_321259
    Torolt_felhasznalo_321259
    2011. Április 22. 21:2352.

    A teherbeeséssel nálam nincs gond... Amivel gond van, az az elsö 3 hónap...

     

    De köszönöm. Utánjárok a Kaálinak. 

    előzmény:
    silva47 (51)
    2011-04-22  21:19

Címlap

top