Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Házasságban szex nélkül!

Torolt_felhasznalo_214342
Torolt_felhasznalo_214342
Létrehozva: 2011. június 21. 09:39
Kedves lányok, fiúk!

A topic címe ez is lehetne: A házasságunk jó, de sajnos nincs szex!
Már nem is emlékszem mióta gondolkozom, hogy megosztom valakivel, bánatomat, örömömet. Kb. 2 éve havi szinte elkezdtem fogalmazni örömömet, bánatomat, de mindig arra jutottam, hogy csak is ismeretlennel osztanám meg a mondókámat.
Mivel ezen a fórumon olvastam a legtöbb „sztorit”, így gondoltam, ha egyszer rászánom magam, csak is itt fogom leírni.
Mivel csak is ezért a történetért regisztráltam ide magam, így úgy gondoltam, hogy a nevemet inkább nem mondanám, hanem legyek mondjuk, Ádám és a feleségem mondjuk Éva.
Éva: 38 éves, Ádám: 45 éves.
Ádámnak ez a második házassága, de ez már 11 éve tart.
Ez a kapcsolat, azaz házasság, ha az elmúlt 2 évet nem nézem szinte 100%-os mindenben. (Azaz én mint Ádám így érzem)
Van egy 4,5 éves gyönyörű kislányunk, és, ha jól belegondolok innen indult az a bánat, amiért több esetben megfogalmazódott bennem, hogy ide jövök, leírom történetemet és kíváncsian várom jó és rossz véleményeteket.
A kislányunk megszületésekor, kedves anyuka úgy határozott, hogy a gyermekszobában alszik, mert az úgy jó lesz, közel kell lenni egy újszülötthez.
Kb. 2 év gyermekszobai alvás után, én mint apuka megkérdeztem anyukát, nem szeretne e visszaköltözni a volt közös szobánkba? A válasz, jajj még nem, miért nem jó ez így, jajjj úgy is te sokáig TV-zel, ő meg hamarább aludna, és amúgy is úgy horkolsz, hogy alig tudok elaludni. A horkolás miatt letettem szándékomról és maradtam külön a TV-szobába.

És akkor innen kezdeném azt, amiért elhatároztam, hogy írok és tanácsokat hallgatok meg.
A feleségem a Nők között jó Nőnek számít, míg Én a férfiak közt egy átlagos férfinak.
És akkor az elmúlt 2 évről írok már csak.
Gondolom, egyesek most fejükhöz kapnak, hogy úr isten, már megint egy férfi, akinek nem elég a SZEX? és csak elítélnek!
A kedves feleségem, akit hangsúlyozom, nagyon szeretek és nagyon büszke vagyok rá és arra amit eddig tett, sokat tűrt nekem, nagyon jól neveli közös gyermekünket, nagyon jól vezeti a családi háztartás. De egy dolog nincs meg köztünk az a bizonyos SZEX.
Az elmúlt 2 évben ha sokat mondok 2-3 hetente van köztünk kapcsolat, az is csak is akkor, ha én kezdeményezem, próbálom szobámba éjszaka átcsalni. Én már arra sem emlékszem az mikor fordult elő, hogy Ő oda jött volna hozzám és azt mondja, gyere drága bújj hozzám és legyünk együtt.
Ebben a 2 évben, több próbálkozásom volt, hogy valamivel fellendítsem a szexet kettőnk között, de szinte mind reménytelen volt.
Ugyan már egyszer írtam, hogy innen jön a lényeg, de most is azt mondom, itt jön a második lényeg.
Az utolsó 2 évről beszélve!
A kettőnk közti viszony viszont nagyon jó! Bárhová megyünk, ha csak otthon vagyunk, vagy csak telefonon beszélünk, mert az napi szinten elég sok, legalább 3-4 szer szoktunk naponta telefonon beszélni, ezekben az esetekben bárki hallaná, látná, azt mondja nincs köztünk semmi probléma.
Ez így is van Ő részéről nincs is, legalább is azt mondja.
Lehetett volna ezt a levelet sokkal rövidebbre fogni és rögtön a lényeget kérdezni tőletek, de az lehet, hogy nem lett volna érthető.
Tehát: Mit csináljon egy férfi, aki nagyon szereti a feleségét, azaz a családját, mert van egy közös kislányunk is, ha az a szex amit a felesége ad, nyújt neki, az nagyon kevés!!!
És itt nem csak a szexre gondolok, hanem inkább egy jó szeretkezésre, gyengédségre!
Ha ezt olvasva valaki megkérdezné, próbáltam e vele ezt felnőtt módjára megbeszélni, akkor a válaszom, hogy IGEN, több esetben is neki fogtam.
A válasz, ami nekem nem esett jól, hogy drágám, hidd el nagyon szeretlek, de én nem vagyok szex mániás, és nem kívánom a szexet, legalább is nem annyiszor, mint ahogy te gondolod…
Én csak annyit mondtam, ez rendben, de értsd meg kedvesem, hogy a 2-3 hetente az egy alkalom az nem csak nekem, de másnak is kevés lenne. Sajnos minden ilyen jellegű megbeszélésem egy úgynevezett mosolyszünet lesz belőle, azaz Ő úgy megsértődik, hogy a következő hétben alig-alig szól hozzám és mindig azt hajtogatja, hogy ha nekem ez ennyire rossz, miért nem válok el tőle, sőt az utóbbi időben, inkább azt mondja, ha akarom váljunk el, de ő ezen nem tud változtatni.
Gondolom, eléggé össze-vissza írok, de most ami eszembe jutott azt írtam le.
Mondtam neki, drágám, emlékszel 2 hónapja voltunk külföldön 1 hetet szállodába aludtunk, és úgy jöttünk haza, hogy egyszer sem voltunk együtt! Erre Ő tényleg, jajj nem is emlékszem, háát miért nem kezdeményeztél?

Ami bennem is megfogalmazódott:
Lehet, hogy megcsal? Akár lehet, de nem hinném, legalább is szeretném nem hinni.
Jár dolgozni, ahol 90% nők és 10% férfiak dolgoznak, mindig ugyanabban az időben megy dolgozni és ugyanabban az időben jön haza, persze ettől még bármi megtörténhet, de én hiszek benne.
Még én sem csaltam meg, DE sajnos egyre többet gondolkozom róla, hogy vajon mi lenne, ha…
Kedves Hölgyeim, akár Uraim, mondjátok meg, mit kéne másképp csinálnom, adjatok ötletet, hogy kapom vissza azt a feleségemet, amit annó megnyertem és elvittem…
1-1    mondat is lehet tanulságos, ezért várom ötleteteket.

Ui.: Elválni nem szeretnék, de sajnos már ezen is gondolkoztam…
  1. 2011. június 21. 10:3726.
    Most ugyan egyedül vagyok, de amikor nem vagyok egyedül, több év után is napi 1 minimum :)
    előzmény:
    Ladybird (23)
    2011-06-21  10:32
  2. 2011. június 21. 10:3625.

    Kedves "Ádám"!

    Azért néha megszólalhatnál, pl. válaszolhatnál a kérdésekre. Tudod, kommunikáció.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. június 21. 10:3624.
    Egyébként, ha a megcsalás mégis taszító döntésnek bizonyulna, akkor vannak maszturbátorok férfiaknak. Nem pótolja a gyengédséget, de legalább lenyugtatja az idegeidet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  4. 2011. június 21. 10:3223.

    Szép is lenne 30-40 év házasság után 2-3 hetente szexelni.

    Annyi meg annyi tanulmány,kutatás van, hogy a mai életvitel mennyire rányomja a szexuális életre is a bélyegét.

    Szerintem meg nagyon sok házasságban kb. ennyi szex van,mint amit Ádám írt.Én legalábbis is beszélgetek a barátnőimmel és egyik sem azt mondja,hogy hú heti 5x együtt vagyunk.

    előzmény:
    bogárka1 (19)
    2011-06-21  10:29
  5. 2011. június 21. 10:3122.

    Ó, lehet úgy is együtt lenni, hogy évente egyszer. Akár hosszabb időn keresztül is. Aztán elmúlik. Nem, nem a jelenség, hanem a házasság.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  6. 2011. június 21. 10:3121.

    Csak egy kérdésem van. A vágy honnan származik?

    Kár általánosítani, hogy a házasságokban mi van. Mindegyikben más...:-) 

    előzmény:
    bogárka1 (19)
    2011-06-21  10:29
  7. 2011. június 21. 10:2920.
    Én ezért sem akarok szedni...
    előzmény:
    margaréta* (11)
    2011-06-21  10:15
  8. 2011. június 21. 10:2919.

    Együtt élnek. Ott a felesége mellette, és mégsincs mellette.. 2-3 hetente az gáz. 30-40 éves házasság után van ennyi, 60-70 éves korban.

    Sztem 38 és 45 évesen a legjobb korban vannak, innen már csak lejjebb van, még élhetnek jópár kellemes évet egymás mellett (szexre gondolok) mielőtt elhervad a virág :)

    előzmény:
    Ladybird (3)
    2011-06-21  10:01
  9. 2011. június 21. 10:2818.

    Persze mi is szoktunk fáradtak lenni, de akkor megbeszéljük és ennyi. De valamikor  így sok év után is a vágy nagyobb mint a fáradtság:))))

     Lehet, hogy náluk valami nagyobb bibi van, sajnos.

    előzmény:
    Ladybird (15)
    2011-06-21  10:20
  10. 2011. június 21. 10:2617.

    Hát, nem könnyű helyzet.

    Mondjuk a 2-3 hetente 1x nekem sem tűnik vészesnek, nálunk is elég gyakran megesik, hogy 2 hétig nincs szex. Nálunk is férjem az, aki kicsit többet igényelne, de alapjában véve egyikünk sem túl nagy étvágyú, így viszonylag elvagyunk.

    A mi kisfiunk 1 éves, és valahogy úgy vagyok vele, hogy ha este van végre egy kis szabadidőm, akkor annyi mindent szeretnék csinálni, olvasgatni, netezni, tévézni...

    8 hónapos koráig én is a gyerekszobában aludtam - férjem is támogatta anno ezt a megoldást, mert ő nagyon rossz alvó, és hát, főleg eleinte, elég gyakran ébredt éjjel a babó. Most általában hajnali 5-kor ébred először, és akkor már ott alszom tovább - pont akörül alszunk vissza ugyanis, mikor férjem felkel, és így egyszerűbb - mi is tudunk aludni, és férjemnek sem kell lábujjhegyen járnia, meg ajtókat nyitogatni-csukogatni.

     

    Ja, a babó 8 hónapos koráig nálunk egyáltalán nem volt szex. Kétszer kísérleteztünk talán, de egyszerűen nem tudtam ráhangolódni, alkalmatlan volt az időpont, és szentül hittem, hogy a doki összevarrt belül:)

    Viszont aztán csak összehoztuk, és azóta, ha ritkán is van, de egész jó:)

     

    A "böjtös" időszakban konkrétan mondtam is férjemnek, ha úgy gondolja, nyugodtan szexeljen mással, csak használjon óvszert...mert elhiszem, hogy egy férinak ez baromi nehéz lehet,viszont annak meg nem láttam értelmét, hogy erőszakot vegyek magamon.

     

    Kellemesek azok az alkalmak, mikor együtt vagytok?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. június 21. 10:2116.
    Ha az a 2-3 hetente egy valóban EGYÜTLÉT és mindkét félnek elég, csakis akkor elfogadható. Ha azonban az egyik félnek úgy kell kuncsorogni egy "szólj ha végeztél" típusu szexért az már nem elfogadható. Ha jól értem a topikindítót nem csak mennyiségi kifogás van. Sőt, nem is maga az aktusok számának a gyakorisága hiányzik, hanem a nő részéről a gyengédség. És itt nem feltétlenül maratoni menetekre kell gondolni. Számtalan apró módja van, hogy kifejezzük a másik iránt, hogy még mindig vonzódunk hozzá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_595470 (4)
    2011-06-21  10:04
  12. 2011. június 21. 10:2015.
    Nálunk egy időben volt olyan, hogy én kezdeményeztem ő meg visszautasított, hogy fáradt, stb.na én ekkor azt mondtam, hogy kezdeményezzen a halál.Aztán a saját hülyeségünk miatt egyikőnk sem kezdeményezett, és volt, hogy emiatt hosszabb idő is kimaradt.Ő rám várt, én meg rá.Persze közben ezt meg is beszéltük,de akkor is. :)
    előzmény:
    Aniani (12)
    2011-06-21  10:16
  13. 2011. június 21. 10:1814.
    napközben milyen vagy vele? öleled, puszilod csak úgy is, vagy csak akkor ha szexelni szeretnél?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  14. 2011. június 21. 10:1813.

    És tényleg,miért nem kezdeményeztél a szállodában?

    Egyébként a nők valóban fáradtabbak a gyerek miatt, lehet esze ágában sincs kezdeményezni,mert majd elalszik, de ha kezdeményezel,akkor megkiván.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  15. 2011. június 21. 10:1612.

    Bocs, csak furcsa volt:) Hát ezt a visszautasítás dolgot sem értem igazán. Mert csak ők is 11 éve együtt, akkor a nő is kezdeményezhetne, mert végül is valószínű a párját már kiismerte. Tudhatná, hogy nem kell tartani az elutasítástól.

    Én a párommal lassan 15 éve vagyunk együtt, és én szoktam annyit kezdeményezni mint ő, de mi többet is vagyunk együtt az is biztos.

     

    Topik nyitó: Az biztos, hogy amikor külön szobába ment a gyerek miatt Éva, akkor már elkezdődtek a bajok:( Miért nem lehetettek együtt egy szobában mindhárman??? Aztán idővel a gyereket kellett volna külön rakni....

     

     

    előzmény:
    Ladybird (8)
    2011-06-21  10:08
  16. 2011. június 21. 10:1511.
    Szed a feleséged fogamzásgátlót? Bocs, ha ezt írtad, csak nem vettem észre! Nálunk is nagyon ellaposodott a szex az utóbbi években (22 év házasság után), amíg fogamzásgátlót szedtem. Kb mint nálatok, havi 2-3 alkalom. Három hónapja abbahagytam, azóta teljes a harmónia ezen a téren. Szegény férjem is azt gondolta, hogy vele van a baj, pedig nem. Most sokkal jobb vele a szex, mint bármikor máskor. Ő 46 éves, én 41. Hátha nálatok is ez a baj.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  17. 2011. június 21. 10:1510.
    Az a két-három heti egy alkalom milyen? Jó, vagy amolyan nyögvenyelős?
    előzmény:
    cabron (7)
    2011-06-21  10:08
  18. 2011. június 21. 10:099.

    Szia!

     

    Lehet, hogy a nevemből nem derül ki egyértelműen, ezért mondom, hogy nő vagyok. (talán fontos lehet a véleményem miatt)

     

    Én olyat tanácsolok neked amiért itt sokan leszedik majd a fejemet virtuálisan, de nem érdekel.

    2 lehetőség van (szerintem) illetve 3, de a 3. tényleg csak akkor, ha nagy baj van, de azt írod az még nincs.

     

    1. Megbeszélitek újra, elmondod, hogy szereted, de neked ez fontos lenne, és megkéred, hogy vegyetek igénybe külső segítséget. (szexuálpszihológus, szerepjátékok, bármi ami mindkettőtöknek belefér)

     

    2. Megcsalod

    Igen, keresel egy szeretőt magadnak. De intelligens módón. (Amiről nem tudunk az nem fáj) Tehát nem a legjobb barátnőjét, vagy valamelyik kolleganődet, és nem úgy, hoyg már mindenki tudja, csak ő nem.

    Lehet ezt okosan is csinálni, olyan módon, hogy senki ne sérüljön. Mondjuk ehhez a férfiak általában nem elég okosak (ezt nem személyes bántásnak szánom, hanem tény), de én megpróbálnám a helyedben.

     

    3. Elváltok

    De ezt csak akkor, ha nagyon nem tudtok közös nevezőre jutni. És ha mindketten úgy érzitek, hogy lehetnétek boldogok valaki mással.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  19. 2011. június 21. 10:088.

    Nem tudom, sok nő van,aki nem kezdeményez.Várnak a pasira!Félnek a visszautasítástól.

    Ő akar több szexet, akkor kezdeményezzen ő.Ha Éva elhajtja,akkor gondolkozzon, ha benne van,akkor nem szeret kezdeményezni.

    előzmény:
    Aniani (5)
    2011-06-21  10:05
  20. 2011. június 21. 10:087.

    Te szegény!

     

    Előtte milyen volt a szex? Mind mennyiségileg, mind minőségileg...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  21. 2011. június 21. 10:076.

    Szia!

    Nem egyszerű a helyzet. Szerintem eleve nem egészséges, hogy még mindig együtt alszik a gyerekkel. A feleségnek a férje mellett a helye, ő ezt a menekülési utat választja azért, hogy kerülje az aktust Veled. Mielőtt az önbecsülésed nagyon mélypontra kerülne, azt is tudnod kell, hogy másképp működünk, mi nők (nagy átlag). 11 éve vagytok együtt. Az együttlétek a 11 év alatt egyre egysíkúbbak lesznek. A megkívánás már nem úgy működik, mint a kezdetek kezdetén. Két dolgot tehetsz. Elfogadod, hogy asszony nem akar szexszelni, mert egyelőre nincs rá olyan igénye, mint Neked és 2-3 hetente bújtok ágyba. Másrészt, ha Neked ez kevés, keresel valakit, aki az igényedet kielégíti....és elkönyveled szex-viszonynak és ezt a harmadik féllel is közlöd...tudom ez nem ilyen egyszerű, de hátha működik? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  22. 2011. június 21. 10:055.

    De miért neki kell próbálkoznia többször? HA a felesége SOHA nem kezdeményez, akkor az olyan mintha nem is akarna lefeküdni vele egyáltalán.

     

    előzmény:
    Ladybird (3)
    2011-06-21  10:01
  23. Torolt_felhasznalo_595470
    Torolt_felhasznalo_595470
    2011. június 21. 10:044.

    A szexre vágyás az idővel is változhat, ezt figyelembe kell venned. Ne haragudj meg nagyon rám, de az a véleményem, hogy a 2-3 hetente megtörténő szex még benne van az egészséges határban, és nagyon örülhetsz, hogy 11 év után ennyi van! Nagyon sok helyen ennyi sincs, ezért mondom, hogy még ez is adhat okot a bizakodásra.

     

    Gondolkodtál már azon, hogy megszüntesd a horkolásod okát? Tedd meg, és aztán szokj le a késői tévézésről. Ha ezek után újabb indok kerül a palettára, akkor a feleséged nem akar téged. Leülhetsz vele megbeszélni, hogy eljársz máshoz szexelni, de vele soha többet nem lesz semmi. Talán megijed, és rájön, mit veszíthet. Tudod, az a véleményem, hogy akiért tepernek, annak semmi nem jó. Ne nyomulj az asszonyra, és lehet, hogy pozitívan fogsz csalódni. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39
  24. 2011. június 21. 10:013.

    Azt hittem egyáltalán nincs szex,mert az gáz.2-3 hetente sztem nem vészes. Tudok olyat,ahol 2-3 havonta van ( volt).

    Próbálkozz többször!Szerintem nem csal meg.Lehet sok pasi irigykedne rád , ha valóban ilyen a házasságod,ahogy itt vázoltad.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  25. 2011. június 21. 10:002.
    Lépj félre, nyugodtan. Megérzi, hogy elveszíthet, és egy pillanat alatt visszaváltozik szexbombává. Ha minden marad így, szép lassan elbúcsúzhatsz az önbecsülésedtől.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_214342 (1)
    2011-06-21  09:39

Címlap

top