Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Fránya fogyókúra

Brünnhilde
Létrehozva: 2011. augusztus 8. 15:06

Sziasztok!

 

Olyan sorstársakat keresek, akik épp fogyóznak.

Ötletek jöhetnek minden mennyiségben, kinek, hogy sikerült mennyi idő alatt mennyi kg-ot.

Én régebben már fogyóztam, eredményesen, de az a fajta már nem megy.

Jelenleg szülést követően közel 90 (!) kiló vagyok, és 75-re szeretnék lemenni.

Módszerem, amit kitaláltam:

Reggelire két szelet teljes kiörlésű kenyér cukor nélküli teával.

Ebéd és vacsora egy adag kaja két felé osztva.

Semmi édesség, csak gyümölcs.

Valaki alkalmazta már azt a diétát, hogy ugyanazt eszi, mind normális esetben csak a felét mindennek? Sikerült?

  1. 2011. augusztus 16. 14:1843.

    Igazad van, mozgás nélkül nem megy semmiféle fogyókúra! Én 3 hónapja járok zumba lightra, mert nekem is van bőven mit leadni, és már fogytam 7 kilót! Közben lecsökkentettem az édességet, nincs esti nasi, helyette karalábé meg répa van film közben, de amúgy mindent eszek!

    A táncos torna meg rendesen megmozgat, szerencsére bírják az izületeim, mert ez a Zumba Light pont erre van kitalálva.

    Az az igazság, voltam másnál normál zumbán is, de majd meghaltam az első 20 perc után, azt nem nekem találták ki azt hittem, szétesek.

     

    Brünnhilde, nézd meg a www.zumba.atw.hu oldalt, csak ajánlani tudom a tréner csajt, nagyon profi és figyel mindenkire! Ha bp-i vagy, próbáld ki, már 1 hónap után van eredmény!

    előzmény:
    PUSZKATA (41)
    2011-08-10  07:57
  2. 2011. augusztus 10. 11:5742.
    na jó, megmondom, 154 cm és 48 kg. De vékony csontú vagyok, így ha van rajtam 2-3 kg, az is a fenekemen meg a combomon, hogy a csipőmön szétreped a gatyó, a derekamon meg úgy eláll, hogy simán belátni és úgy néz ki, mint másnak 6kg plusz.
    előzmény:
    PUSZKATA (37)
    2011-08-09  13:44
  3. 2011. augusztus 10. 07:5741.

    Szia!

    Félóra zumba rázta az öreg csontjaimat...A mozgás kell! 

    előzmény:
    Brünnhilde (40)
    2011-08-10  06:23
  4. 2011. augusztus 10. 06:2340.
    Köszönöm mindenkinek a jótanácsokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. augusztus 9. 14:0039.

    Szia Ecci!

     

    Szeretném ha nekem is elküldenéd azt a fogyós privit.Előre is nagyon köszönöm.

     

    üdv.Vera  /kankalin56/

    előzmény:
    ecci (21)
    2011-08-08  18:15
  6. 2011. augusztus 9. 13:4638.

    Igaz,én is így fogytam 25-öt,és fogok még,szerintem...Amíg a szervezet beáll az ideális testsúlyra,és azt nem az orvos,és nem az esztétikus mondja meg,mennyi.Mindenkinek más,és ez így van jól.

     

    előzmény:
    Télapó*** (36)
    2011-08-09  13:22
  7. 2011. augusztus 9. 13:4437.
    Elég nagy a támadási felület?
    előzmény:
    VinnieJ (35)
    2011-08-09  13:03
  8. 2011. augusztus 9. 13:2236.

    Teljesen mindegy, hogy mennyi a súlyod (túlsúlyod), ha kiiktatod a cukrot, édességet és figyelsz a ch bevitelre (tehát amennyire lehet csak reggel eszed), és nem eszel este hat után, akkor ehetsz ebédre akár mit, de mindig csak fél adagot, vacsira pedig inkább fehérjét eszel, fogyni fogsz. Nem leszel éhes, nem lesz hiányérzetet egy kis sültkrumpli után, mert ehetsz ebédre. Nem fogysz majd rohamtempóban, de nem is ez a lényeg, inkább az, hogy tartósan fogyj.

    Kolléganőm így fogyott le 34 kg-ot kb. egy év alatt. Egy idő után már egyáltalán fel sem tűnt neki, hogy este hat után nem ehet (néha elmentek azért étterembe, és ott nem ásványvizen volt, evett ő is, ennyi belefér). 112 kg volt, most 77 kg, tök jól néz ki:-)

    előzmény:
    Brünnhilde (1)
    2011-08-08  15:06
  9. 2011. augusztus 9. 13:0335.
    Én csak annyit fűznék a témához, hogy a napokban majd' meghaltam egy kis palacsintáért. Sütöttem is a N- féle lisztből, azaz csak sütöttem volna, mert az minden volt, csak süthető nem. Az első még úgy-ahogy sikerült, de mire megkentem zéróval és feltekertem, rétegekre tört. A többit hagyjuk is, milyenre sikerült, ment az egész a wc-be. Jó drága palacsinta volt. A párom meg kétpofára ette a neki készített normálisat, miközben halálra röhögte magát. Utána ettem egy kis natúr joghurba kevert zabkorpát, majd mentünk a gyerekkel a játszóra. De azt nem árulom el, mekkora vagyok és hány kg, mert lelőttök.
    előzmény:
    Brünnhilde (1)
    2011-08-08  15:06
  10. 2011. augusztus 9. 12:4934.

    Mindig hülyeségnek tartottam a 90 napos diétát, és mégis bevált. Nem tartottam be 100 %-osan mindent és a 90 napban háromszor is volt olyan 3-4 napos periódus, mikor nem voltam itthon és így nem is tudtam betartani, mégis kb. 7 kg-ot fogytam, 67-ről 60-ra. Ez nem tűnik soknak, de én pont ennyit akartam, és állítólag ugyanezzel a módszerrel sokkal többet fogy, akinek több a túlsúlya. A mozgás (aerobic heti 3x) természetes, de én mindig is mozogtam, tehát nekem az nem számít, legfeljebb akkor, ha nem csinálom...

    Van több internetes oldal, fórum, ami ezzel foglalkozik, és vannak receptek is. Kicsit bonyolultnak tűnik, de ha ráérzel az alapokra, nagyon egyszerűen követhető, csak oda kell figyelni. Nekem nagyon tetszik, hogy nem volt az a szénhidrát-éhségem, mint pl. a szénhidrát-szegény diétánál, mert minden 4. napon ehetsz akár édességet is, nyilvánvalóan nem nagy mennyiségben. Változatos és soha nem voltam nagyon éhes.

    előzmény:
    Brünnhilde (1)
    2011-08-08  15:06
  11. 2011. augusztus 9. 12:3333.

    nem, nem gondolom, hogy bármelyik ételre mondhatnám... :X

    a norbikaja az egy szintetikus sz@r, kb olyan, mintha levesport ennél kanálszámra....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383089 (32)
    2011-08-08  23:17
  12. Torolt_felhasznalo_383089
    Torolt_felhasznalo_383089
    2011. augusztus 8. 23:1732.

    nem gondolod, hogy ezt bármelyik ételre mondhatod?

    nem kell ezeket a termékeket megvenni, a módszer az, ami sok ebernek bevált.

    Azt kell belátni, hogyezek a kaják nem fogyasztanak, csak én. pl. olyan vagyok, hogy képtelen lennék meglenni édes íz, nasi nélkül, mint ahogy szerintem mások is... és ha néha veszek 1-2 dolgot ebben a pékségben, mekapom azt az édes ízt, és legalább fele annyi kalóriát eszem,mintha a princess pékségben ettem vona ugyanazt.

     

    Sajna nekem széhidrátmentes diétát kell folytatnom, de nem azért nmert trendi szeretnék lenni, hanem mert kiderült,hogy ir-es vagyok,és nem szeretném, hogy az értékim elszálljanak, és cukorbetegség legyen a vége....

    Az első 7 finom lisztes és finomított cukor mentes hetem után a szervezetem - bá ettem szénhidrátot - a következő eredményt produklta: olyan migrénem volt 1,5 napig, hogy nem tudtam elmulasztani semmilyen gyógyszerrel...thát lehet szidni a norbis cuccokat, dehogy a finomított cukor elhagyása elvonási tüneteket okoott nálam, az tuti..baromira rá akarják szoktatni azembereket a cukros ételek evésére, egy idő után függsz tőlük...

     

    megjegyzem: nem vagyok norbi fan, de elismerem, amit csinál, főleg most,mikor sokan bele sem tudnak gondolni, hogy egy szigorú diétán lő pl. cukobeteg egy supermarketben szinte csak bolyong a polcok között, mert alig talál olyan olgot, amit ehet, így náluk egy norbis süti megváltás..

     

    Ezért nem tud a túlsúly kökedelt lenni, és azokat sem értem, akik azt szajkózzák: fogadd el magad! A komoly túlsúly mögött szinte boritékolható vmilyen anyagcserezavar, ami komoly betegségeket okoz, így soha nem lesz ezdivat, mint sokan szeretnék Persze a vékonyak között is lehetnek betegek, ez biztos, de akin 30 kiló felesleg van, és nehezen szabadul meg tőle, annak mindenképp ajánlanék egy terheléses cukor és inzulinvizsgálatot!!!

     

     

    előzmény:
    regan (29)
    2011-08-08  21:08
  13. 2011. augusztus 8. 21:5831.
    privik mentek
    előzmény:
    AnnaÁdám (30)
    2011-08-08  21:26
  14. 2011. augusztus 8. 21:2630.

    Sziasztok!

    Ez engem is érdekelne. Nekem is szülés után maradt ajándéknak 10 kg. De ez már lassan 2 éve, már nem tudom mit csináljak. Ha esetleg megírnád nekem is privibe, köszönöm4 

    előzmény:
    ecci (21)
    2011-08-08  18:15
  15. 2011. augusztus 8. 21:0829.

    akik most nagyban nyomják magukba a Norbi eztmegazt, és esetleg 10-20 év múlva rákosak lesznek, ne csodálkozzanak

    SENKI nem tudja per pill megmondani, h ezek a mű-cuccok milyen károkat okozhatnak hosszú távon

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_956331
    Torolt_felhasznalo_956331
    2011. augusztus 8. 21:0028.
    Én 27 kilót fogytam 8 éve.Heti 3 szori aerobik ,no kenyér no cukor.De visszajött 15.Most 90 naposat csinálom és 2 hét alatt lement 4.A férjem is velem tart.Plussz gyors séta .Itt külföldön ez óriási divat.Itt nincs Norbi,és nekem egyébként nem jött be.Egy kisvárosban otthon 1 Norbi pékség volt.A polcok mindíg ugyanúgy néztek ki.Nem lehett tudni hogy nincs már áru mert elkepkodták,vagy nincs forgalom és nem rendelnek.Nagyon szerettem volna a péksűtiket,de ha édeset választottam ment a hasam tőle.Tutira attól direkt kipróbáltam.Otthon sütöttem magamnak,még palacsintát és kalácsot is Norbi lisztből.De akkor még a szüleimmel laktam,és senki nem tartott velem így elég költséges volt.Ki kellett tapasztalni de finom volt.Utána jött külföld ,és egy tök más életforma!Mindenkinek sok sikert!Kitartást!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_701655
    Torolt_felhasznalo_701655
    2011. augusztus 8. 20:5627.

     

    Sziasztok!

     

    Nem ismeri esetleg valaki azt a módszert és helyet, ahol Kökény Attila lefogyott? Rajta tényleg látszik a változás, ezek szerint az hatásos módszer.

     

    http://www.nlcafe.hu/sztarok/20110718/tutol_f ogyott_13_kilot_a_magyar_enekes/

    előzmény:
    Brünnhilde (1)
    2011-08-08  15:06

Címlap

top