Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Medrol - tapasztalat

satnya
Létrehozva: 2012. március 12. 09:27

Sziasztok!

 

Bár remélem, hogy nem sokaknak van tapasztalata a medrollal kapcsolatba, de ha esetleg mégis van valaki...

Hosszú évek óta szedem a medrolt és ismerek elég sok mellékhatását sajnos, de az utóbbi két hónapban megkellett emelni a fellángolás miatt és újabb (?) mellékhatást észlelek, ami nagyon riasztó számomra: izomgyengesség. Van esetleg valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?

 

Várom a véleményt vagy tapasztalatot. Köszönöm!

  1. 2021. augusztus 6. 17:4932.

    Szia Tébolyda,


    Látom, nagyon régi már a hozzászólásod a Medrollal kapcsolatban, sajnos ugyanebben a cipőben járok én is,(látóideg gyulladás)emiatt szeretném felvenni a kapcsolatot veled. Megoldható hogy beszéljünk, nekem nagyon sokat jelentene, nem tartalak fel sokáig!

    előzmény:
    Tébolyda (23)
    2012-11-16  08:45
  2. 2020. december 26. 00:5931.

    Szia! Most olvastam a bejegyzésed. Én évek óta szedem a Medrolt, asztmás vagyok. Mellrák? Nem hiszem, hogy a gyógyszertől lenne.Nagyon sok mellékhatása van, de mellrákot nem okoz.Remélem megtudtalak nyugtatni.Ha kételyeid vannak kérj egy Mammográfiai vizsgálatot.

    előzmény:
    Konciberci (28)
    2020-07-02  10:16
  3. 2020. július 19. 09:4730.

    Medrol jó csonttörés fájdalom csillapításra?

  4. 2020. július 2. 15:3429.

    Ne ijedj már meg! Beírt ennyit, de vajon honnan tudja, hogy attól lett mellrákja? Isten nincs aki ezt be tudná bizonyítani.

    előzmény:
    Konciberci (28)
    2020-07-02  10:16
  5. 2020. július 2. 10:1628.

    Szia! Most olvastam a bejegyzésed. Mellrákod lett a Medroltól? Ne ijeszgess, így is elég bajom van tőle!😢

    előzmény:
    kbrigittya (25)
    2019-07-21  17:36
  6. 2019. augusztus 1. 09:4627.

    Sziasztok!


    Fél évig szedtem medrolt. Ekcémám van, aminek ismeretlen az eredete (semmire sem vagyok allergiás). Leginkább a kezemen, főleg az ujjaimon jön elő. A medrol előtt már teljesen szétrepedtek az ujjaim, behajlítani sem tudtam őket.. Októbertől márciusig szedtem kis dózisban (6-4-2mg). Amint csökkentettük már újra előjött.. Ilyenkor újra emeltünk az adagon. Március közepén elhagyhattam. Helyette kipróbáltuk az imuránt, de egy hónap után rosszul voltam tőle és a laborom is teljesen elcsúszott, ezután a sandimmun neoralt kaptam. Ettől problémám nem volt, de a tüneteim újra előjöttek, sokat nem használt, így most abbahagytam. A medrol szedése alatta (hiába volt kis dózis) feljött rám 10 kg, emellé még depresszió és izomfájdalom is párosult... Most már lassan 5 hónapja nem szedem a medrolt, a sandimmun neoralt pedig egy hónapja. A problémám mégis az, hogy még mindig hízok apránként.. Alapjáraton 47-48 kilóról indultam, jelenleg 61-62 kg-nál vagyok. Sportolással újra próbálkozom, sajnos a kondim nem olyan jó jelenleg, de próbálkozom.. Az étkezésemre odafigyelek, alapjáraton nem eszem sokat (a medrol mellett sem volt étvágyam..). Esetleg valakinek valami ötlete, hogy mit csináljak vagy mi lehet a probléma? Sok helyen olvastam, hogy sok idő, mire a medrol kitisztul, de nem találom normálisnak, hogy még mindig hízok.. Előre is köszönöm, ha valaki válaszol.

Címlap

top