Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Méhszájseb-mi legyen?

barb11
Létrehozva: 2012. november 6. 15:28

Sziasztok!

Még júliusban voltam rákszűrésen, ahol megállapította "A" orvos (SZTK-ban), hogy méhszájsebem van, adott rá kúpot, azt mondta kezeljük először ezzel, és ha ez nem segít, akkor fagyasztás. Később visszamentem (rákszűrés P2 lett), de egy másik orvos volt, aki elég röviden elintézett, hogy ez nem vészes, semmi teendő nincs vele. A napokban valamiért visszamentem, megint A orvos volt, megnézett, mondta hogy nem vészes, de azért mégiscsak fagyasztana...

A kérdésem az, hogy keressek egy harmadik dokit, ő mit mond, vagy hagyjam fagyasztani, nem olyan nagy dolog az, nagy bajom nem lehet belőle?  

 

(Azt elfelejtettem megkérdezni a dokitól, hogy ez hogyan befolyásolja a gyerek-terveinket? Gondolom lesz egy kis "pihenő", de vajon mennyi?)

 

Köszi! 

  1. 2016. október 11. 11:1535.

    Nekem is volt fagyasztották semmit nem éreztem belőle szerencsére. Utána volt egy kis vérzés és ajánlották hogy azért a ph rendben legyen hogy egy kúra gynophilust használjak ennyi. Többet nem jött vissza. Nekem ki volt fordulva ezért húzta-halasztotta a doki aztán csak vége lett :)

  2. 2016. október 9. 07:5634.

    Szia. Milyen aloe Vera termékekett szedtel? :)



     

    előzmény:
    mary77 (31)
    2012-12-31  01:01
  3. 2015. július 9. 08:4133.

    Mégegyszer. A méhszájseb nem betegség, és nem jelenti azt, hogy rákos leszel. Ha P2 vagy, akkor egészésges vagy, a nők 90%-nak van méhszájsebe, van olyan orvos, aki meg sem említi, mert, ha nincsenek panaszaid, nem kell vele foglalkozni. Ha folyás van, vérzés, csak nagyon indokolt esetben van rá szükség, de sok orvos, akkor sem fagyaszt, hanem a lézeres beavatkozást javasolja.

  4. 2015. július 9. 08:3432.

    Sziasztok!
    Nagyon fontos! P2 citológiai lelet birtokában nincs szükség fagyasztásra. A P2 azt jelenti, hogy egészséges sejtek vannak. Ha az orvos erőlteti kérdezzetek meg legalább még két másikat is, akár telefonno is meg lehet kérdezni. Ugyanis nagyon sok orvos nem is csinál egyáltalán ilyet,mert ez nem betegség, ezért felesleges beavatkozás, és minden beavatkozásnak van kockázata, amit nem ő, hanem a beteg visel. Ne járjatok úgy, mint én, hogy megcsinálta az orvos, és utána rettenetes hasjfájásom volt. Mivel szabira ment, nem tudott megvizsgálni. TElefonon felhívtam kb 3 orovost, hogy tudnak-e fogadni, mind a három azt mondta, hogy P2 citológiával nincs további teendő, nem értik miért fagyazstottak. Végül kiderült, hogy elfertőződött a seb, kaptam antibiotikumot, betadin kúpot. Senkinek nem kívánom, mit éltem át, mert ez állítólag fájdalmatlan eljárás, utána sem fáj, és minden orvos értetlenkedett, hogy miért fáj a hasam....

  5. 2012. december 31. 01:0131.
    Sziasztok! Nekem nagyon csúnya méhszájsebem volt, kontakt vérzésekkel, sok panaszt okozott. A nőgyógyászom fagyasztani akarta, én még időt kértem. Kipróbáltam a cikatridina hüvelykúpot és aloe vera termékeket fogyasztottam, és 3-4 hét után, amikor visszamentem kontrollra, a gyulladás, vérzékenység megszűnt, a kolposzkópos kép egészséges, élettani körülményeket mutatott.
  6. 2012. november 11. 17:1730.

    én nem fagyasztatnám, akihez jártam nőgyógyász azt mondta, hogy jobb, ha nem..

     

    nekem is kezelték, ecsetelték, elmúlt.

    előzmény:
    barb11 (1)
    2012-11-06  15:28
  7. Torolt_felhasznalo_940001
    Torolt_felhasznalo_940001
    2012. november 10. 13:2229.

    Nem állítottam olyat, hogy a spermium (ondó) okozná a betegséget, csak azt, hogy amikor a savas kémhatás eltolódik a lúgos irányába (nem feltétlenül közömbös lesz ekkor a kémhatás, mert a molmennyiségeknek is szerepe van), akkor megnő a veszélye, hogy a nyálkahártya ellenállása lecsökken. Csak ennyit állítottam és hogy ezt az óvszerrel (na meg persze az önmegtartóztatással...) lehet elkerülni.

     

     

     

    Amúgy, egy kis sztori: volt egyszer egy kolleganőm, s mikor az irodában a beszélgetés hasonló területekre tévedt, mélyen elgondolkozva kinézett az ablakon, és utánozhatatlan hangsúllyal kijelentette: "Hát... a hímvessző... az nem egy steril valami..." 

    Hogy mire gondolhatott magában, azt nem tudom, de ahogy mondta, abban minden benne volt. 

    Szóval, a probléma az, hogy nincs abszolúte egészséges férfi :( 

    előzmény:
    LINA (25)
    2012-11-06  20:46
  8. 2012. november 7. 16:0628.

    Nagyon kedves vagy, köszi a bíztatást!

     

     

    És a többieknek is köszönöm, akik írtak, egy pár fontos információval gazdagabb lettem!  

     

     

     

  9. 2012. november 6. 22:5827.

    A kamillás irrigálás? No,ezt akkor szabadalmaztatni kellene:DDDDDDDD

    Ha ez igaz lenne,akkor  többet nem lenne szükség gyógyszerekre,műtétekre stb.ilyen esetekben.

     

     A barátnődnek biztosan nem méhszájsebe volt,ha kamillás irrigálással meggyógyult. Vagy ha mégis méhszájsebe volt,akkor még most is van,mert a kamillás irrigálás sajnos még senkinél nem gyógyította meg.

     

    előzmény:
    rupcsi (26)
    2012-11-06  22:40

Címlap

top