Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Előre fagyasztható ételek

Torolt_felhasznalo_165995
Torolt_felhasznalo_165995
Létrehozva: 2013. január 17. 18:25

Sziasztok,

minden nap főzök kis családomnak (és a férjem másnap abból visz a kis dobozkájában ), de most megszületett a negyedik gyerkőcünk és szeretném kicsit egyszerűsíteni az életemet.

Rendelni vagy félkész ételt használni továbbra se szeretnék, ezért azt találtam ki, hogy előre elkészíthető kész- vagy félkész ételekkel tömöm meg a mélyhűtőt.

Pl. húsgombóccal, amiből aztán lehet paradicsomos húsgombóc, töltött paprika, káposzta. Vagy előre panírozott rántott hússal és sajttal.

Gondoltam még arra is, h pár rakott dolgot elkészítek, lefagyasztok és adott esetben csak meg kell sütni; pl. kolozsvári rakott káposzta, rakott csirkemell, spenótos rakott palacsinta.

Adjatok légy szí' ötleteket, h változatosan fagyaszthassak!

Előre is köszönöm mindenkinek! Szép estét,

Petra

  1. 2013. január 23. 20:0730.

    szija dragam. na hogy alsz a fagyoval??  unokazas. az en dragam mar 13 eves lesz penteken magasab mint en vagyok es 44 es a laba. 

     buszkek vagyunk ra. 2 eve kapott a karaten fekete ovet  , 8 eve hockezyk es a  A TEMBA VAN,  es egy eve jar cadett iskolaba. ugye tudod ki intezet mindent? es ki fizette es ki horda a karatera, 8 evet es 3 honapot jart es a luke pek tavaly aprilusba ot hagyta. hockeyra apja hordja mi fizetjuk o viszi,  de cadet iskolaba minden szerdan 6 ra viszem es apja vezi fel 9 kor. de aze florida marad  es en majusba ugy fozok mindent hogy megy xtra a fagyoba. van egy akkora fagyom amerika leg nagyobbja, 3 meter huszu es masfel meter szeles. az a garazsba van de van egy kozepes meg rakva zoldseggel a leg also szinten .  jaa floriodai fagyozas.  rantot csirke megy a fagyoba miko csinalnam fel van engedve csak prezeli es mehet az olajba,  csili tubbet csinalok  porkolt ugyan az fasirtot  egy zacskoba  el van keszitve osze van allitva azt ithion is ugy csinalom es miko forro az olaj csak gombocot csinalok. sutes es kesz. sok sok sikert  nektek. puszika. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165995 (26)
    2013-01-19  17:09
  2. 2013. január 20. 19:0029.

    A krumplit ha megfőtt szerintem nem jó fagyasztani. Próbáltam,de ki kellett dobni,mert a krumpli szivacsos-vizes állagú lett és ehetetlen volt. A krumplipüré is.

    Viszont a főtt rizst jól lehet fagyasztani.  

    előzmény:
    Anyacuka (23)
    2013-01-18  18:29
  3. 2013. január 20. 18:3028.

    Örülök, hogy tetszik, remélem a lencsegolyókkal is sikered lesz!

     

    előzmény:
    kivi39 (10)
    2013-01-17  19:28
  4. 2013. január 20. 16:0527.

    Nagyon finom a kész lencsfőzelék, babfőzelék fagyasztás után is! A szilvás gombócot is nagy mennyiségben fagyasztom le, a gombát csak párolva, v.készen, resztelt csirkemájat készen, rizsköretet, kész tarhonyát adagokban, üres húslevest. Töltött/székely káposztát, a lényeg, h. semmiben nincs burgonya.

    Jó munkát, sok boldogságot a családoddal!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_165995 (1)
    2013-01-17  18:25

Címlap

top