Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hormonális hajhullás - ism

vmano
Létrehozva: 2013. augusztus 11. 15:24
Olyanoskat keresek, akiknek azt mondta az orvos, hogy a hajhullása hátterében hormonális probléma állhat. Olvasgattam a korábbi hasonló témában nyitott topikokat, de mind befagyott sajnos pedig a vagyunk ezzel a problémával jó néhányan sajnos.
  1. 2013. szeptember 8. 18:55126.

    Én Ferro Komplexet szedek, akkor lehet hogy semmit nem ér? A héten megyek a háziorvoshoz és íratok valami receptköteles vasat.

     Ez a Hübner féle jo? receptre adják? (bocs noncs hosszú o betűm)

    előzmény:
    hiperter (124)
    2013-09-08  18:23
  2. 2013. szeptember 8. 18:53125.

    Most a hoxa.hu-n olvasgatom a nagy hajhullás topicot. Ott találtam egy hozzászolot, akinek ugyanilyen vas értékei voltak mint nekem (vas normál, de a transzferrin és a vaskötő kapacitás magas). neki azt mondták, hogy ez igenis vashiány, mert a vasraktárak üresek csak a vérben kering elég vas. Állítolag valahol olvasta (orvosi info) hogy 70es transzferrin alatt ne is várja az ember hogy leáll a hullás. nekem ez 30.. Szoval vissza fogok menni a házorvoshoz és kérek valami bazi erős vasat, receptköteleset.

     

    Az hogy hajmosás után nem hullik azért van mert akkor előre kijön egy csomo kilazult szál.  Állítolag a víz miatt felpuhul a bőr és könnyebben kijönnek a szálak.Én is most ebben a mosás utáni állapotban vagyok, épp nem vagyok tele hajjal:) És most olyan szép is a hajam mert tegnap tettem rá olivaolajat. Szép selymes, és igazábol nem is látszik, hogy ritkás lenne a választéknál. Asszem meg is őrülnék ha látszodna.. talán mivel nőnek az új szálak folyamatosan ez nem jön el..

     

     

     

     

    előzmény:
    vmano (121)
    2013-09-08  16:36
  3. 2013. szeptember 8. 18:23124.
    nem tudom, az itt lévők milyen vasat szednek, mert sajnos nem mindegyiknek jó a felszívódása. legjobb szerintem a folyékony vaskészítmény, ennek is van többféle változata. én a Hübner féle Iron F-et szedem, csak sajnos, nem elég rendszeresen.
    előzmény:
    SSszonja (90)
    2013-08-24  08:09
  4. Torolt_felhasznalo_187052
    Torolt_felhasznalo_187052
    2013. szeptember 8. 17:13123.
    A mikrokamerás vizsgálatkor kihúznak 3 hajszálat (fontos, hogy nem azt, ami amúgy is kihullik, ha végigsímítod a kezed a hajadban, hanem úgy húzzák ki a még élő bentlévőt!) és annak gyökerét is megnézik. A vashiány jellegzetes tünete, hogy a tokon belül visszapöndörödik a hajszál vége. Az enyém ezt mutatta, úgyhogy szedem a vasat.
    előzmény:
    SSszonja (114)
    2013-09-05  20:27
  5. Torolt_felhasznalo_187052
    Torolt_felhasznalo_187052
    2013. szeptember 8. 17:10122.
    Az az elhalt hajgyökér.
    előzmény:
    SSszonja (110)
    2013-09-03  21:01
  6. 2013. szeptember 8. 16:36121.
    Húúú, kezet foghatnánk sztem!! Amikor nagy nehezen rászánom magam a hajmosásra, akkor a szívgörcs után, amit a kihullott  mennyiség okoz én is mindig napokra megnyugszom. Mintha elmúlna a hajhullás!! Aztán, ahogy zsírosodik egyre több hullik újra!!! Erre nem találtál még valami magyarázatot?
    előzmény:
    SSszonja (117)
    2013-09-06  19:13
  7. 2013. szeptember 8. 16:33120.
    Szia bagoly! A magas(abb) koleszterin szint miatt nem kaptam bogyót. A házi orvos diétát javasolt, az endos azt mondta, hogy lehet az alul műkődőPM miatt is, ez ugyanis annak az egyik tünete...most légy okos :)) Egyébként - bár tudom nem súly függő, de - vaságyastól vagyok 50 kg ...a napokban elmentem véradásra és a súlyom miatt nem engede az ottani doki
    előzmény:
    Bagoly (119)
    2013-09-06  19:24
  8. 2013. szeptember 6. 19:24119.
    Nem szedsz  tablettat a magas koleszterolra? Ennek a titokzatos "betegsegnek" sok fele-fajta orvossagot irnak ki a doktorbacsik, nenik, nagy eloszeretettel, mert igencsak  jovedelmezo. Egyik (es higyjetek el, van sok fele); mellekhatasa a hajhullas.
    előzmény:
    vmano (1)
    2013-08-11  15:24
  9. 2013. szeptember 6. 19:16118.
    Ukume hol voltál mikrokamerás vizsgálaton? Bocs ha írtad korábban, nem kerestem vissza. 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187052 (109)
    2013-09-03  15:45
  10. 2013. szeptember 6. 19:13117.

    Nekem is a hajmosás a legrosszabb. Tegnap mostam. Én úgy csinálom, hogy még a zuhany alatt a balzsammal együtt kifésülüm egy nagyon ritka fogú fésűvel úgy hogy közben folyik rá a zuhany így  a víz maga is kifésüli. Igy nem húzom feleslegesen és kijön, ami ki akar, nem utána sokkol. Itt eleve kijön sok haj, mondjuk azért ez nem lenne drámai ha amúgy nem hullana, mert szerintem ez még egy normál mérték, ami ilyenkor kijön. Aztán hagyom magátol száradni és akkor közben nekem is jön ki, amikor csak hozzányúlok-na az nagyon bosszanto'! Aztán mintha "visszaragadnának" a hajszálak, ahogy megszárad a hajam:) Pl ma alig jött ki-egész nap copfban volt és most este kifésültem és kb 15 szál jött ki. Ez így tök j is lenne, ha nem kezdene egyre több jönni ahogy telik az idő a mosás ota.

     

    Vettem egy Vichy Decros hajhullás elleni sampont amiben Aminexil van (feloldja a kollagén megszilárdulásokat a hajgyökér körül) majd beszámolok r'ola.

     

    Ugye mennyi mindentől hullhat a haj?? én is ledöbbentem.

    Kocos hajhoz ajánlom, hogy vegyél hajolajat tudod egyre több márka csinál ilyet. Én mindig teszek a vizes hajamra mert nekem is kifésülhetetlen lenne. Ill én előre kifésülöm a zuhany alatt ahogy írtam, de még úgy is összegubancolodik. Szerintem ez azért van, mert vékonyszálú. 

     

     

     

    előzmény:
    vmano (116)
    2013-09-06  15:21
  11. 2013. szeptember 6. 15:21116.

    Hoppá!!! mennyi érdekesség!!

    És én még azt hittem már minden létező dolgot elolvastam a hajhullásról!!! 

    Figyi, nekem már nem is annyira hajmosásnál hanem inkább utána, amikor vizesen akarom kifésülni...na akkor hullik ki eszméletlen sok! Nincs elvékonyodva, töredezve a vége, nem rég vágattam. Egyszerűen nem értem mitől áll össze egy gombócba és mitől lehetetlen kifésűlni anélkűl, hogy kihullana nagy része (használok balzsamot és kifésülés könnyítőt is) 

    előzmény:
    SSszonja (115)
    2013-09-05  21:02
  12. 2013. szeptember 5. 21:02115.

    Ez is érdekes cikk, a köröm elváltozásairl, mire utalnak. Nekem az un kanálköröm volt egy ideig, újabb tünete a vashiánynak. 

     

     http://www.webbeteg.hu/cikkek/szepsega polas/2975/koromhibak-jelentese

    előzmény:
    vmano (113)
    2013-09-05  16:02
  13. 2013. szeptember 5. 20:27114.

    Ezt találtam ma:(nekem indegyik végén van ilyen fehér izé.Akkor vashiányom van??

     

     

    Nyugalmi hajhullás okai

    Nyugalmi hajhullás (telogen effluvium) is állhat a hajhullás hátterében. Az átmeneti hajhullásnak telogen effluvium, vagyis nyugalmi hajhullás is lehet az oka, amelyre a nyugalmi fázisban lévő hajszálak számának átmeneti növekedése jellemző.

    Ennek megállapítására az a legjobb módszer, hogy a haj gyenge meghúzásával távozó hajszálakat megvizsgáljuk. Ha a szálak fehér tövükkel együtt nagy számban távoznak, akkor erről van szó. Egyes feltételezések szerint a nyugalmi hajhullás fő oka a vashiány.

     

    Amúgy elkiabáltam én ezt a dolgot. Hullik még. Ma hajat mostam nagyon sok kijött:( 


    előzmény:
    vmano (113)
    2013-09-05  16:02
  14. 2013. szeptember 5. 16:02113.
    Nekem is vannak a kikihullott szálak végén olyan fehér izék...nem mindegyiken, de vannak! Tuti nem az a hajhagyma!! Akkor már nem lenne hajam
    előzmény:
    SSszonja (110)
    2013-09-03  21:01
  15. 2013. szeptember 5. 16:01112.
    Hmmm, ez nagyon tetszik!! Tök jó, hogy  van ilyenre lehetőség!! Mondjuk az ára elég húzós, de legalább van! Kár, hogy elég messze vagyok
    előzmény:
    SSszonja (111)
    2013-09-03  21:04
  16. 2013. szeptember 3. 21:04111.

    Itt vannak a "panelek":)))

     

     http://www.gabrielstudio.hu/gyogyaszat /5.Vervetel

     

     

    előzmény:
    vmano (106)
    2013-09-03  15:32
  17. 2013. szeptember 3. 21:01110.

    Igen egész érdekes dolgokat találok a neten kutakodva:) 

    A zsíros korpa kiírtására speciális samponok vannak. Talán van a Vichynek is de nem vagyok benne biztos, ennek annyira nem néztem utána mert én maganmál kizártam ennek lehetőségét.

     

    Most újabb feltételezésem van (ez is érdekes): olvasom, hogy nagyon sok embernél az okoz hajhullást és haj elvékonyodást, hogy megkeményedik a kollagén a hajhagyma körül és összeszorítja azt. Azt nem tudom ez miért alakul ki és mik a tünetei, erre nem találtam választ.. E z ellen hat az aminexil hatanyag amibl pont van is itthon egy adag spray, még anno beszélt rá a fodrászom, de végül nem használtam akkor el. Most bevetem. 

     

    Még egy kérdés: nektek a kihullott hajszál végén látszik olyan kis fehér izé? mert nekem mindnek a végén van, de az nem a hajhagyma, mert akkor már kopasz lennék, hanem ez lehet az a kollagén rész, ami megvastagszik. 

    előzmény:
    vmano (106)
    2013-09-03  15:32
  18. Torolt_felhasznalo_187052
    Torolt_felhasznalo_187052
    2013. szeptember 3. 15:45109.

    Ja, még valami: még vashiányt is mutatott ki a mikrokamos vizsgálat a hajhagymákból, azóta szedek vasat.

     

    És csütörtökön kérek beutalót vérvizsgálatra, hátha abból is kiderül valami.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_187052 (108)
    2013-09-03  15:44
  19. Torolt_felhasznalo_187052
    Torolt_felhasznalo_187052
    2013. szeptember 3. 15:44108.

    Nekem is zsíros korpát mondott a szakember, de én hajgyógyásznál voltam, aki mikorkamerával nézte a fejbőrt és a hajhagymákat.

     

    Spéci sampon koncentrátumot és hajpakolást ajánlott rá, amit csak megyeszékhelyeken lehet kapni (ha jól tudom), kifejezetten zsíros korpára való.

     

    Nekem nagyon hamar kezdett hatni, de most megint elkezdett durván hullani, valószínűleg az amúgy is aktuális őszi hajhullás miatt. A hajgyógyászhoz a héten megyek vissza kontrollra, kíváncsi leszek mit látunk. Egyébként min. 3 hónap a zsíroskorpa kezelése, nekem ebből a fele telt le.

     

    Ha érdekel, megírom majd, hogy mi változott a mikrokamerás vizsgálat szerint.

    előzmény:
    vmano (106)
    2013-09-03  15:32
  20. 2013. szeptember 3. 15:34107.
    előzmény:
    kacsuka (105)
    2013-09-02  21:19
  21. 2013. szeptember 3. 15:32106.

    Szonja nagyon érdekes, amiket írsz!

    Ez a zsíros korpa engem is nagyon érdekelne!! Én is olvastam róla korábban, aztán valamiért feledésbe merült... 

    Azt nem olvastad véletlen, hogy hogyan lehet ezt írtani?

    Hol van ez a labor vagy mi a honlapja? Ha nem javulok lehet, hogy benevezek valami "panel bajnokságra "

    Sokkal drágább a paróka...

    előzmény:
    SSszonja (104)
    2013-09-02  20:36
  22. 2013. szeptember 2. 21:19105.

    Csak hogy egy picit megnyugtassalak, 1-2 nap alatt nem fog elmúlni a hajhullásod, és senkinek sem használna a gyógyszer ennyi idő alatt sajnos. Így ne csodálkozz, ha még mindig nagyon hullott a hajad hajmosáskor.

     

    Egy picit legyél még türelmes! Tudom persze, hogy amikor ennyire hullik a hajad, még inkább nehéz türelmesnek lenni..., szóval megértelek. Egyébként is, így ősszel amúgy is hajlamos a haj a hullásra, ami miatt még inkább tűnhet úgy, hogy nagyon hullik a hajad.

     

    Nem azt mondom, hogy könnyű ezt az 1-2 hónapot kivárni, de gondolj arra, hogy most már jó úton vagy, hogy végre megoldást találjanak a bajodra, és megoldódjon a problémád.

    előzmény:
    vmano (103)
    2013-09-02  13:31
  23. 2013. szeptember 2. 20:36104.

    Kitartás...! Én nagyon ajánlom a Varga cseppeket. Én megint ezt használom (tavaly is ez mulasztotta el, hacsak nem magátol állt el a hullás) és lekopogom ,de mintha javulna a helyzet. + szedem a vasat.

     

    De a frizurával én is így vagyok mint Te.. reggel inkább összefogom..Nekem olyan érzés mintha nagyon gyengék lennének a hajszálaim,mintha erősebb erőkifejtésre kijönnének a szálak. A copfom is olyan kis vékonyka:(( 

     

    De most nagyon reménykedem, hogy végre javulás áll be. Amint fixen kimondhatom, hogy már nem hullik megyek és levágatok 1-2 cm-t ezzel is probálom kicsit erősíteni.. bár most is olyan kis rövid a hajam, áll alá ér, pedig mindig meg akarom növeszteni. Párom is úgy mondogatja hogy régen olyan szép hosszú volt... (vállig ért).  

     

    A hajmosást én is tolom, mert az egy kisebb kudarc.. olyankor azért mindig jön ki rendesen haj. Ami nem lenne baj, ha amúgy nem hullana de így mellé elég tragikus.

     

    Sokat olvasgattam mostanában a neten és rengeteg nőnél ki sem derül mi okozza, pedig végigcsinálnak minden lehetséges vizsgálatot.

     

    Egyébként ha érdekel valakit találtam a 3. kerületben egy labort ahova minden beutalo, bármi nélkül bemehetsz kedd reggel és bármit megnéznek. Persze pénzért. Vérvétel csomagokat ajánlanak, a honlapjukon amiben össze van szedve pl az összes hormon vagy az összes vas-ra utalo érték és akkor csak azt a panelt kell kérni. Van egy hormoncsomag amiben a szokott hormonokon kívül van DHEA is, ami ahogy az asszisztens mondta nagyon jo választás hajhullás esetén megnézetni. Ez asszem kb 15 ezer.

     

     

    Én még amire gondolok: arrl is olvasok, hogy a hajhagymák körül megkeményedhet a keratin (vagy nem tudom mi pontosan:) és ez elhalasztja a hagymát. Erről tud valaki valamit?? azért remélem nem ez van nálakm.

    + írják még a zsíros korpát, ami állítlag nem is annyira szembeötlő, mert nem hullik mint a száraz korpa. De azért gondolom azt észrevenném. Sárgás felrakodás lesz tőle a fejbőrőn és eldugítja a hagymákat.Ezt egy baktérium okozza, amit ki kell irtani, sima hajmosás nem elég. Ez állítolag nagyon sok embernél okoz hajhullást. 

    előzmény:
    vmano (103)
    2013-09-02  13:31
  24. 2013. szeptember 2. 13:31103.

    Köszi Kacsuka a biztató szavakat!! Nagyon sokat segítenek és érdekes, de pozitív irányba terelik a gondolataimat: Nagyon igaz, hogy egy kívülálló mindig más szemmel látja a dolgokat! Reálisan...és ez nagyon fonos!

    Köszi még egyszer!

    Most 7végén a hajmosás még mindig siralmas volt, beszárítottam a hajam, de reggel, amikor tükörbe néztem jobbnak láttam összefogni copfba :( 

    Hagyom az időt dolgozni...most többet-jobbat nem igazán tudok

    Szép napokat kívánok Mindenkinek!!

    előzmény:
    kacsuka (101)
    2013-08-31  09:18
  25. 2013. szeptember 2. 13:20102.
    Hol van a topic??????
    előzmény:
    vmano (1)
    2013-08-11  15:24

Címlap

top