Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hormonális hajhullás - ism

vmano
Létrehozva: 2013. augusztus 11. 15:24
Olyanoskat keresek, akiknek azt mondta az orvos, hogy a hajhullása hátterében hormonális probléma állhat. Olvasgattam a korábbi hasonló témában nyitott topikokat, de mind befagyott sajnos pedig a vagyunk ezzel a problémával jó néhányan sajnos.
  1. 2013. október 9. 18:30151.

    Milyen gyakran mostok hajat? Én annak idején megfigyeltem, hogy ha csak 3 naponta mostam meg, akkor sokkal több haj jött ki a hajmosáskor, mintha minden másnap megmosnám.

     

    Milyen hajsampont használtok? Esetleg kipróbálhatnátok a gyermek- vagy babasamponokat is, mint például a Johnson&Johnsont! Az nincs tele mindenféle hülyeséggel, így kíméletesebb is a hajhoz!

    előzmény:
    vmano (147)
    2013-10-08  15:06
  2. 2013. október 9. 09:39150.

    Ez nagyon jó hír!!! Örülök neki!!!

    A fodrász mikor mosta, fésülte mit mondott a mennyiségre ami kijött?

    Nálam még mindig rémisztő egy kicsit a hajmosás után nedves fésülködés...ilyenkor olyan a hajam, mintha semmi nem tartaná..simán kihullanak a hajszálak és a fésű továbbra is tele van

    előzmény:
    SSszonja (149)
    2013-10-08  20:28
  3. 2013. október 8. 20:28149.

    Én is szeretném hallani, hogy ki mire jutott. Nálam az a helyzet, hogy múlt hétfőn levágattam a hajmbol kb 3 cm-t. Ettől vagy nem ettől, de leállt a hullás. Na azért persze még nem 100%osan, mert mikor így megörülök akkor azért mindig újraindul. De már volt 1-2 nap, hogy reggel nem jött ki 3-4 szálnál több. Aztán tegnap volt megint egy hullosabb napom.. ilyenkor úgy elkeseredem mintha valami nagy ajándékot elvennének...

    De akkor is van javulás mégha van is visszaesés.

     

    Kitartás mindenkinek!! 

    előzmény:
    vmano (148)
    2013-10-08  15:11
  4. 2013. október 8. 15:11148.

    Szióka!

    Sajna kihalóban vagyunk, de nem gond, nagyon sok biztatást és segítséget kaptam már így is Tőletek és ezért nagyon hállás is vagyok!

    Én a Hairclinicet már több mint egy hónapja szedem, 2X1-et...javult a hejzet, de hogy ezért vagy a pajzsmirigy bogyó miatt nem tudom. Nem hatalmas a javulás csak éppen már nem marad a fél hajkoronám a fésűben hajmosás után... mondjuk eleve msokkal kevesebb is az, amiből hullani tud...

    Én is újítottam ett ötlet alapján

    Valahol olvastam, hogy valakinek ugyan ilyen elkeserítő volt a helyzete, mint a miénk és ő semmi mást nem tett, mint hetente 2X hajmosás után diólevél és csalánlevél teába áztatta a haját. Én csak két hete használom (hetente 1X) nem látom még a hatását, de ártani tuti nem árt

    Nekem ha elfogy a 90 szem hairclinic forcapilt veszek és azzal próbálkozom. Sok jót hallottam már róla...

    Időnként számoljatok be légyszi a változásokról, jó?

    előzmény:
    SSszonja (146)
    2013-10-02  18:44
  5. 2013. október 8. 15:06147.

    Sziasztok!

    Azért jó, hogy jöttök néha

    Igazából múlt héten már kicsit jobbnak tünt a helyzet, de most hétvégén mikor mostam megint kaka volt Nem olyan hatalmas mennyiség már azért, ami kihullik, de ugye a nagy számok törvénye alapján ez azért egyre fogyatkozik majd. Kevesebből hullani is kevesebb tud...

    Dokihoz kb 2 hónap múlva kell visszamennem ha nem javul a hejzet. Kb 1 hónapja szedem a pajzsmirigy bogyót...valószínűleg még kevés idő telt el...azt mondta, hogy a hajnak és a bőrnek kell a legtöbb idő a regenerálódáshoz... Várok türelemmel...

    előzmény:
    kacsuka (145)
    2013-09-30  21:09
  6. 2013. október 2. 18:44146.

    Én is be szoktam nézni, de nem ír ide senki:( A hoxa.hu-n van egy nagy hajhullos topic azt szoktam még olvasgatni, oda többen írnak.

    Pl most onnan kaptam egy ötletet: lucernakapszula.

     

    Nálam is változo a helyzet van, hogy jobb, van, hogy ugyanaz.. levágattam jo rövidre a hajamat, így kicsit könnyebb, de nyomaszto hogy nem oldodik meg a dolog. 12 napja szedem a Haircliniket, majd beszámolok, ha letelik az 1. honap.

     

  7. 2013. szeptember 30. 21:09145.

    Szia!

     

    Szoktam nézni, hátha írsz, hogy mi van Veled és javult-e már a hajad állapota!

     

    Mikor kell visszamenned az orvoshoz? Mennyi ideje is szeded a gyógyszert? Mit mondott az orvos, mennyi idő után várhatod a javulást? Lehet, még kevés idő telt el.

     

    Egyébként a beszólogatások illetve elsősorban néhány nick miatt is írok ritkán, inkább csak olvasgatok....

     

    De mindenesetre nagyon örülök, hogy hallottam Felőled! :-)

    előzmény:
    vmano (144)
    2013-09-29  17:32
  8. 2013. szeptember 29. 17:32144.

    sziasztok!

    Régen jártatok erre

    Mi újság hajtájékon?

    Nálam még mindig a régi nóta...talán kicsit enyhült, de még mindig hullik

    előzmény:
    SSszonja (131)
    2013-09-09  19:59
  9. 2013. szeptember 12. 08:28143.

    Hormonalis hajhullas egyik oka lehet  pajzsmirigy mukodes zavara, hianya.

    Pont ugy hullhat az erintett haja, mint egy kemoterapias kezelesnel.

    A hajhullas  mellett sok mas egyeb problema is lehet /vernyomsa, koleszterin, szellemi elbutulas .../ ezert nagyon fontos a mielobbi kezelese.

    Amint az alapproblema tisztazodik es kezelve van, elmulik a hajhullas is.

  10. 2013. szeptember 10. 18:49142.
    Voltam ma a házorovosnál, írt fel nagy dozisú vasat 2 honapra.Igazábol nem mondott semmit az elméleteimre csak hümmögött. Kb ennyit is vártam:) Kíváncsi vagyok lesz e hatása.
  11. 2013. szeptember 10. 18:47141.

    Pajzsmirigy? érdemes lenne megnézetni, sima házorvosi vérvétellel a TSH értéket. Alulműködés nagyon sok nőnél előfordul (nekem is van) és az okoz hajhullást.

     

    Hajvitaminban állítolag a Forcapil a legjobb-mindenhol ezt olvasom, hogy ezt ajánlja a bőrgyogyász mindenkinek. Én is szedek mindenfélét-van egy kb olyan összetételű mint a Forcapil, ezt szedem-ezt nem itthon vettem, ezért nem is írom a nevét. Valszínűleg nem ez hiányzik a hajamnak, mert már kb 2 honapja szedem és semmi hatása. 

     

    Amúgy tudod van ez a 3 honapos dolog: 3 honappal a hullás megindulása előtt történt e valami? betegség, stressz? mert az kihalaszthatja  ahajszálatakt, egyszerre túl sok kerül a végállapotba és 3 honap alatt kilazul és kihullik.Ha tudod így kötni valamihez akkor reménykedhetsz hogy hamarosan leáll.

     

    Olyan rossz ez hogy néha felcsillan a remény, amikor úgy indul egy nap, hogy kevesebb  jön ki és akkor egyszer csak kifésülöm és kijön egy csomo. Totál kiakaszto... és egyszerűen én sem értem hogy másnak hogy lehet szép dús haja amikor semmivel sem táplálkozik jobban mint pl én.sőt..

    előzmény:
    Mangó (139)
    2013-09-10  17:39
  12. 2013. szeptember 10. 17:41140.
    Igazad van..minden este más és más. 
    előzmény:
    terdszelikatica (138)
    2013-09-10  17:14
  13. 2013. szeptember 10. 17:39139.

    Annak idején amikor ennyire hullott, a vasam jó volt. Most még nem mentem vele sehová, próbálom magam kezelgetni, de nem sok sikerrel. Nem is tudom mihez kötni valójában. 

    A Varga cseppet azt használom, csakhát nem csökkenti a hullás mértékét. Az lenne a megváltás, ha látnám, hogy kevesebb jön ki.  

    Meg sörélesztőt szedek. Igazából ebben sem látom a hatást, de azért szedem tovább.

    Nekem is a mániám, hogy buszon, metrón nézegetem a nők haját, néha látok olyan elhanyagolt, széttört, mint a seprű, széthidrogénezett, kiszívatott agyonhasznált hajakat..és nekik  nem hullik?! Hogy, mit ki kell a hajuknak, hagymáiknak bírni a sok vegyszer miatt?! És nekik semmi bajuk nincsen. Azt csinálnak velük amit akarnak.

    Én már csak henna krémmel festek, hogy kíméljem, de lassan már ezzel is alig, mert ilyenkor mikor végzek a pamacsolással, phúú...már a lefolyó is tiltakozik.  

    előzmény:
    SSszonja (129)
    2013-09-08  20:17
  14. 2013. szeptember 10. 17:14138.

    Most komolyan , ugyan ki a penesz tud/na erdemi valaszt tanacsot adni.

    Minden este mas es mas. Ami az egyiknek hasznal az a masikat megolheti. Elmegy szakorvoshoz es ott erdemi kerdeseket tegyen fel amire erdemi valaszt kell , hogy kapjon. Az orvos utsitasat meg tartsa be , mert tenyleg leepulhet szellemileg .

    előzmény:
    kacsuka (133)
    2013-09-09  22:49
  15. 2013. szeptember 10. 14:40137.

    Ide süssetek mit találtam!!!

     http://ordogszappan.blogspot.hu/2012/12/a-leg ujabb-samponszappan-zsiros-hullo.html

    Mi a véleményetek?? 

    előzmény:
    vmano (1)
    2013-08-11  15:24
  16. 2013. szeptember 10. 11:19136.
    Csajok!! Én nagyon örülök ennek a topicnak!! Én nagyon sok megerősítést kaptam már Tőletek! Nagyon szeretném, ha továbbra is támogatnánk egymást leépülésünkben
    előzmény:
    kacsuka (133)
    2013-09-09  22:49
  17. 2013. szeptember 10. 11:16135.

    Kedves terdszelikatica!

    Nem akarok rossz indulatú lenni, de ha kevés és DRÁGA az időd, akkor ne itt pazarold rám/ránk!

    Jártunk mindannyian azt hiszem, akik itt - ahogy TE fogalmazol - bulvárfórumon próbálunk megoldást találni problémánkra!

    Az én időm is drága, így nem írom le neked ismét az eddigi kálváriámat.

    Szép napot és köszönöm az építő hozzászólásodat!

    előzmény:
    terdszelikatica (130)
    2013-09-08  20:49
  18. 2013. szeptember 9. 22:51134.
    Egyébként a drága idődet egy bulvár fórumra fecséreled?!
    előzmény:
    terdszelikatica (130)
    2013-09-08  20:49
  19. 2013. szeptember 9. 22:49133.
    Nem fog a topicindítója szellemileg leépülni, de ez számodra is kiderült volna, ha nem lett volna annyira drága az időd, hogy csak az 5-dik hozzászólásig visszaolvasol, aholis Vmano leírta, hogy endokrinológushoz már van időpontja, de amíg az orvos fogadja, itt is szívesen olvassa a tanácsokat, véleményeket....
    előzmény:
    terdszelikatica (130)
    2013-09-08  20:49
  20. Torolt_felhasznalo_187052
    Torolt_felhasznalo_187052
    2013. szeptember 9. 20:19132.
    Vagy jobban tennéd, ha mégis visszaolvasnál.
    előzmény:
    terdszelikatica (130)
    2013-09-08  20:49
  21. 2013. szeptember 9. 19:59131.
    Khm... volt orvosnál. Csak kibeszéljük itt  a dolgokat tapasztalatokat cserélünk. Szerintem hasznos ez a forum. Elég buta dolog úgy beleszolni hogy el sem olvasod miről van szo. Ha drága az időd akkor ettől a beszolástol is megkímélhetted volna magadat..
    előzmény:
    terdszelikatica (130)
    2013-09-08  20:49
  22. 2013. szeptember 8. 20:49130.

    hajhullása hátterében hormonális probléma állhat. 

    Pajzsmirigyre gondolsz ? 

     

    Nem olvastam vissza es ahogy magamat ismerem nem is fogok. Draga az idom , de azt elmondanam, hogy akinek ilyen problemaja van az bulvar forum helyett jobban tenne, ha egy endokrinologust keresne fel mielott szellemileg leepul vagy kihullik a haja , szempillaja .

    előzmény:
    vmano (1)
    2013-08-11  15:24
  23. 2013. szeptember 8. 20:17129.

    Az nem a hajgyökér nyugi. Vasadat nézték? ill azt tudod hogy nem csak a vas a fontos hanem a többi vas-mutato is? Transzferrin, vaskötő kapacitás.

     

    Én javaslom, hogy kezdj el Varga cseppezni, nem biztos hogy megállítja a hullást de pár hét múlva elkezdenek új szálak nőni tőle ( ez szerintem garantált) és egyre több lesz. Ez azért potolja valamennyire azt ami kiesik legalábbis nem lesz üres "hely" a tövénél..(bocs nincs hosszú o betűm)

     

    Én is eléggé kivagyok, nekem az egész napomat tudja befolyásolni ha reggel sok hullik vagy ha épp nem hullik.

     

    Visszagondolva nekem is állandoan előjön ez a probléma. Már 22-23 éves koromban emlékszem, hogy hullott de úgy hogy beültem egy autoba és a támla amire jol tapad tele volt.. aztán nekem a fogamzásgátlo mintha elmulasztotta volna. De azért nem örökre mert időszakonként megint hullik.Annyira irigylem a szép dús csillogo hajakat! mindig eltervezem, hogy na most megnövesztem erre elkezd hullani és vágatok belőle kínomban. 

    Olyan igazságtalan, hogy sokan nem is figyelnek az étkezésükre nem esznek vitaminokat és mégis gyönyörű erős a hajuk. csak úgy magátl. 

     

     

    előzmény:
    Mangó (128)
    2013-09-08  20:06
  24. 2013. szeptember 8. 20:06128.

    Ilyen nekem is van a végén, de azt hittem, hogy a gyökere. Már bőgtem a héten egy sort, hogy gyökerestől jön ki a hajam.

    Van amikor a fehér 'gumó' egészen pici, mintha nem is lenne a hajszálnak vége, van mikor nagyobb, na akkor szoktam hülyét kapni, és van mikor fekete. Erre meg azt gondoltam, hogy ami fekete, az tuti elhalt hajszál.

    előzmény:
    SSszonja (110)
    2013-09-03  21:01
  25. 2013. szeptember 8. 19:56127.

    Sziasztok!

    Detto..régen is hajhullós voltam, rengeteg pénzt elköltöttem különböző kencékre, góckutatáson is voltam, jók lettek az eredményeim, aztán megállt. Szépen visszadúsult. 

    Most kb: 2hónapja megint elkezdte. Kiderült, hogy időszakos hajhullásom van /volt, de most sokkal korábban elkezdődött és nem csökken. Ezt most nem tudom az időszakoshoz kötni. 

    Ez a hajtéma kezd már a rigolyám lenni. Saját magamtól hülyét kapok, mindenhol haj van. Hajmosás horror, ilyenkor már azon a napon bolond vagyok, annyira félek az estétől. Nekem is így van, amint elkezd zsírosodni, máris több hullik ki. Mosás után, csak azért nyugszom meg, mert tudom, hogy pár napig nem fogja víz érni ergo talán kevesebb jön ki. 

    Nagyon rossz érzés ezt látni mindennap. Nehezen megfogható, kezelhető, ez nem olyan, hogy fáj a fejem, beveszek egy gyógyszert és utána elmúlik. 

    Ez csak fogy, fogy...

    előzmény:
    vmano (121)
    2013-09-08  16:36

Címlap

top