Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. Április 1. 16:4642576.

    Sziasztok!


    Örülök hogy jó néhányan bejelentkeztetek az ünnep kapcsán, még Nekezd is előkerült, aki nagyon rég nem adott hírt magáról, hűtlen lett  a karácsonyi angyalkákhoz.  Jó hogy itt vagy, jól vagy, és ilyen szép elfoglaltságot találtál magadnak, mint a festés.  Örömmel megnézném a képeidet. 


    Banyoc@, neked is örülök, hiszen rólad is ritkán hallunk, bár az nem jó hogy mindig ilyen hajtásban vagy. 


    Havastájnak, Marcsiéknak és neked is mielőbbi gyógyulást.


    Mágika, nagyon szépek az ajándékaid, és a kis horgolt virágok is, gondolom hasonlóan szépek lesznek majd a tanároknak készülő csokrok.


    Lassan vége az első ünnepnapnak, sajnos nem túl vidám idővel. Viszonylag  hideg van, hol esik, hol fúj a szél, és csak néha sütött ki a napocska. Tegnap a kertben munkálkodtunk, elültettünk 200 eperpalántát, szerencsére még eső előtt készen lettünk. 


    Az utóbbi napokban én is sütöttem kalácsot, készült három féle tojás, tormás cékla és az elmaradhatatlan sonka. A sonkát idén másképp csináltam mint eddig, megfőztem, aztán megtűzdeltem szegfűszeggel, és egy mézes-narancsos /narancs lekvár, narancs lé és likőr/-szójaszószos pác került rá, azzal sütöttem szép pirosra, ropogósra. Kicsit féltem az édes ízvilágtól, de nagyon finom lett.


    Ebéd után voltunk a gyerekeknél, megcsodáltuk Ádám zongorajátékát. Holnap ők jönnek ebédre, részben már megfőztem/leves, saláta, sült pulykacomb, torta készen van/, holnap frissen készülnek a köretek, és sül  kétféle hal közkívánatra. 


    Csináltam egy csomó fotót az elkészültekről, mutatok néhányat. 


    1. kalács


    2-3. sonka


    4. reggeli


     

  2. 2018. Április 1. 08:1942575.

    Szép Napot Angyal Manócskák!


     


    Kb hatodik nekifutásra sikerült bejelentkeznem....


    Szóval: Első sorban mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok, finom sonkát, sok locsolót, vidám tavaszias hangulatot, nagy családi nevetéseket, jókedvet!


    Örömmel látom, hogy kicsit feléledt  a topik! nem tudom mikor adatik már meg végre hogy egyszer minden hozzászólást végig olvassak, és mindenkinek külön-külön válaszoljak! Pedig sokkal jobban szeretném ezt tenni akár napokon át is, mint azt amit mostanában csinálok....


    Nem nyafogni akarok, de embertelen sok munka van megint, hát ennek soha nem lesz már vége, és az igazi dömping csak most jön!


    Kihasználtuk Zolival a március 15.-ei hosszú hétvégét, és hirtelen felindulásból (jó azért némi előkészülete volt a dolognak) elmentünk az olasz Velencébe és ott töltöttünk pár napot: ANNYIRA jóóó volt, pedig esett az eső, lejártuk a lábunkat, de és  én már akkor ott megkaptam a Húsvéti ajándékom ami egy gondolázás volt kettesben Zolival a város lagúnáiban. Fantasztikus volt! Egy álmom teljesült!!!!


    Azóta hajtunk mint az őrültek, az elmúlt kb 8-9 napban minden nap este 6-7 óra között dobott ki a takarítónő a munkahelyemről, úgyhogy mire jött az ünnep addigra olyan voltam mint a kicsavart citrom.... és hogy még élvezetesebb legyen az egész, a taknyom-nyálam összefolyt, ketté törött az egyik fogam, és a  több mint egy éve kezdődött térd ízületi problémám annyira előjött, hogy gyakorlatilag már alig tudok járni... február elején már gyötört, akkor kaptam ismét injekciókat, de sajnos csak 2-3 hétig tartott ki a dolog, fokozottabban tért vissza. az biztos, hogy ennek szike lesz a vége, vagy különben nem bírok lejárni a negyedik emeletről, de még húzom a dolgot..... jelen pillanatban a Dédanyáink praktikája: ecetes vizes borogatás az egyetlen ami enyhíti a fájdalmam, pedig már kb 4 féle szuper kencét kipróbáltam. (egy vagyonért)


    Húsvét: a gyermek korom ünnepei jutottak eszembe,  amikor szedtük a füvet, építettük a fészket, és IGEN másnap reggelre valahogy mindig volt benne ajándék, csoki, tojás, nyuszi! és biztosak voltunk benne:IGEN A NYUSZI (IS) LÉTEZIK!!! aztán ugyanezt az örömöt, boldogságot láttam gyerekeim arcán amikor kicsik voltak... szép emlékek!


    Ma már úgy vagyok vele: van indok sonkát, tojást enni kalória számlálás nélkül, és van pár szabad nap amikor kialhatom magam:)


    Drágáim, most viszont valami árnyékot láttam az előszobában, de mire kiértem már eltünt.... csak a reggel még ügre (műfüves) fészekbe került be sok-sok színes apróság, finomság. Nahát!:) Ébresztem Zolit, had örüljön neki Ő is.


     


    Ezernyi ölelés, puszi Mindenkinek!:)


     

  3. 2018. Április 1. 08:1242574.

    Szép jó reggelt  !


    Sajnos az idő már nem annyira szép, nálunk borongós és nagyon fúj a szél.


    Ladyzso: Mióta iskolába jár, az osztály szervezésében 1-szer voltak. Az is tavaly volt, mert az akkori osztályfőnök szerette volna elvinni őket egy igazi színházba. Külön ki is hangsúlyozta, hogy nem közösségi ház által szervezett színházi előadásra gondol. Nagyon élvezték, főleg azok akik még soha sem voltak. 


    Ma mit láttatok a moziba?


    Macska: Köszi az infót. Annyira jók a képek, igaz a face-en látom őket, de amikor ide belépek hiányoznak.

    előzmény:
    ladyzso (42572)
    2018-03-31  23:29
  4. 2018. Április 1. 04:1342573.

    "Macska: Én nem is tudtam, hogy van húsvéti vásár.".... sok-sok éve.


    Jó reggelt Kedves Angyalok! 


    Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok. 

    előzmény:
    74_marcsi (42571)
    2018-03-31  21:42
  5. 2018. március 31. 23:2942572.

    Nagyon szépeket alkottál. Biztos gyönyörűek lesznek a csokrok is.


    Jobbulást kívánok mindenkinek! 


    Amúgy szervez a suli színházi programokat?


    Mi is voltunk a helyi közértben, rengetegen voltak. Volt egy meglepő kérdés az egyik eladótól: holnap nyitva lesznek-e??? Azért kemény, hogy némelyek szerint a közértesek dolgozzanak csak ünnepnapokkor is. Hihetetlen. Nah, ez van.


    Gyerkőc nagyon élvezi a színházat.


    Holnap moziba megyünk.

    előzmény:
    74_marcsi (42571)
    2018-03-31  21:42
  6. 2018. március 31. 21:4242571.

    Sziasztok Lányok!


    De örülök, van egy kis élet a fórumon!!!


    Havastáj: Szuper, hogy belefogsz ebbe a Tsmt tanulásába. Sajnos egyre több kisgyereknek van szüksége erre a speciális tornára, legalábbis az én környezetemben sok gyermek jár ilyen tornára.


    Sajnálom, hogy ilyen hamar megfájdul a derekad, de még szerencse, hogy mint írtad hamar rendbe jön.


    Londonka: Köszi a eceptet mentettem, majd megsütjük Bazsival.


    Macska: Én nem is tudtam, hogy van húsvéti vásár. Már régóta van, csak nem promózták vagy ez az első? Te honnan tudtad, hogy van vásár vagy? Végül is mindegy a képek csodálatosak, köszönöm.


    Ladyzso: Nagyon jó programtok volt. Szuper, hogy szerettek színházba járni. Nálunk pl. az osztályba 1 kezemen megtudom számolni, hogy kik a színházba járók. Nem igazán viszik a mai gyerekeket. A húsvétra tojásvirágot készítettem a gyerekeknek.


    Mágika: Nagyon szépeket késztettél a kolléganőidnek. Mindig csak ámulok, nekem nem igazán szokott összejönni, így hát maradok a fonalak világába, egyenlőre.


    Borcsamama: De jó, hogy jelentkeztél, már azt hittem baj van. Unokák gondolom örültek a szünetnek. Bazsi nagyon, egy kicsit legalább fel tudnak töltődni. 


    Nekezd: Szuper, hogy Te is jöttél. Fantasztikus, hogy festesz, mondjuk nem csodálkozom, mert nagyon szépen rajzolsz. A face-n sok rajzodat láttam már. 


    Nálunk is egész nap esős idő van és sajnos ilyet mond a következő 2 napra is.


    Sajnos gyerek lebetegedett, az utolsó tanítási napon. Habár egy hős volt, mert ment nem akart lemaradni a húsvétozásról. Ilyenkor meglocsolják a lányokat, kapnak érte tojásokat, na meg tojásvadászat is szokott lenni, de a rossz idő miatt elmaradt. Másnap apja vitte orvoshoz, kapott gyógyszereket, most már jól van, nagyon is! Sajnos apja is elkapta, és már én is fújom az orrom és kapar a torkom. De remélem nem fog ledönteni a lábamról.


    Édesapám is volt itthon, hozott finom sk. házi sonkát. Ma meg is főztem, már alig várom, hogy megkóstoljuk. Nyersen egy picit ettünk belőle, isteni finom. Ma voltunk vásárolni, a nagyobb dolgokat, amit csak kocsival tudunk elhozni (mosószer, wc-papír stb.) ne tudjátok meg, annyian voltak. Mindenki azt hiszi, hogy ha 2 napra bezárnak üzletek, akkor világvége lesz!!


    Csatolom a tojásvirágokat. Ez is rohamtempóban készült. Kevés alvás volt, de most a 4 nap pótolom, ha lehet. A következő projekt a tanárnéniknek a csokor lesz. Az egyik tulipán bordó és fehér színben. A másik rózsa lesz. Ott még nem tudom a színt, mert még ki kell deríteni, hogy melyik a tanárnő kedvenc színe. Mindkettő 24+1 db lesz. Most még időben vagyok mert van 2,5 hónap a két csokorra. Remélem ezt nem kell kapkodva csinálnom. A terv, hogy felváltva horoglnám, hogy ne legyen unalmas.


    Végezetül: 


    Áldott, békés húsvéti ünnepeket kívánok a fórum minden tagjának és családtagjainak. 


    További szép napokat


    Pusszantás 


     


     


     


     

  7. 2018. március 31. 20:5442570.

    Köszi, de semmi extra. Én Karácsony mániás vagyok. Nekem a Húsvét csak egy létező ünnep. Nem különösebben izgalmas számomra. 

    előzmény:
    ladyzso (42569)
    2018-03-31  17:06
  8. 2018. március 31. 17:0642569.

    Guszta az asztalotok! Biztos minden nagyon finom.

    előzmény:
    macska54 (42566)
    2018-03-31  15:59
  9. 2018. március 31. 17:0542568.

    Miket festesz egyébként?


    Felénk már órák óta esik az eső.

    előzmény:
    nekezd (42564)
    2018-03-31  14:59
  10. 2018. március 31. 17:0442567.

    Kellemes húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek!


  11. 2018. március 31. 15:5942566.

    Szép napot mindenkinek.


    Drága Borcsamama nem jött tőled levél. de a lényeg, hogy te megkaptad. 


    Köszönöm mindazoknak akik bejelentkeztek. 


    Nálam most kezdődik csak majd a húsvéti sonka evése. 6 után. Macim lent spórtól az alagsorban. Addig gyorsan megterítettem neki. Bár én nem vagyok hívő, de azért azt tudom, hogy 6-kor van vége a nagyböjtnek. Remélem tényleg jól írom. Ha nem akkor tévedtem.


    Szóval mindenkinek jó étvágyat a finom sonkához. 


    Kellemes ünnepeket kívánok mindenkinek. 

    előzmény:
    borcsamama (42562)
    2018-03-31  13:35
  12. 2018. március 31. 15:0142565.

    Szépeket készítettél a kolléganőidnek! Ügyes vagy.


    Tegnap kalácsot sütöttem.

    előzmény:
    Mágika (42559)
    2018-03-30  16:55
  13. 2018. március 31. 14:5942564.

    Szasztok Lanyok!  


    Mindenkinek kellemes husveti unnepeket  kivanok! 


    Regen jartam erre, mostanaban, ha van idom, festek. Egyelore meg nem vagyok megelegedve az elkeszult muvekkel. :))) Ami ebben az uj, hogy rakattantam az absztraktra. Csodalkozom magamon, de beleszerettem az ilyen kepekbe. 


    Tudjatok, nagy hive vagyok a szemelyes kapcsolatoknak, ma beszeltem is egy angyalkaval. :)  Szoval gondolok am ratok. 


    Legyen szep unnepetek, elvezzetek ki minden percet! 


    Oleles, puszi minden angyalkanak! 

  14. 2018. március 31. 14:5942563.

    Sziasztok!


    A színház nagyon jó volt, érdemes volt elmenni rá.


    Később majd jövök.


    További kellemes napot mindenkinek!

  15. 2018. március 31. 13:3542562.

    Sziasztok Lányok!


    Itt vagyok én is, az utóbbi időben eléggé elfoglalt voltam, persze tudom, ettől még írhattam volna ide is néhány sort, de hát így alakult. 


    Macsek, a képeket köszönöm, és igaz hogy csak ma, de mélben is megköszöntem.  Ne haragudj !


    Mágika, Marcsi, Havastáj, Marcsi, Ladyzso, Londonka, Macsek!  /remélem nem hagytam ki senkit azol közül akik mostanában erre jártak/.


    Mindannyiótoknak Kellemes Húsvétot, jó pihenést, tartalmas együttlétet a családdal, barátokkal, sok-sok finomságot, és aki igényli, annak sok locsolót kívánok szeretettel .

  16. 2018. március 30. 21:5542561.

    Most a kérdésed után rákérdeztem és azt mondta a választások után.


    Sziasztok, szép estét.  Természetesen nem felejtettem el kellemes ünnepeket kívánni.


    Megfogom tenni vasárnap és hétfőn is. Én még nem ünneplek. Még nincs Húsvét. Persze mindenki készülődik, mint én magam is. De nem siettetem az ünnepet. Olyan hamar eltelik. Én is azért jövök keveset, mert alig vagyunk egy páran. Ha többen leszünk aktivizálom magamat. 


    Borcsamama neked is küldtem a képeket, megkaptad? Azért ha vissza jeleznél megköszönném. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

    előzmény:
    Mágika (42559)
    2018-03-30  16:55
  17. 2018. március 30. 17:1742560.

    Üdvözlök minden kedves fórumozót, Bisztriánszky Dávid vagyok a Corvinus egyetem végzős hallgatója, szakdolgozatomban a húsvéti ünnephez kapcsolódó családi szokásokkal, illetve néhány húsvéti ünnephez tartozó élelmiszerrel foglalkozom. A kutatás célcsoportja elsősorban anyukák, apukák. A kutatáshoz több száz kitöltésre lenne szükségem, ehhez sajnos saját ismerősi köröm nem elég nagy. Ezért óriási segítséget jelentene, ha minél többen kitöltenék a kérdőívet. Elsőre ijesztőnek hathat, azonban garantáltan kevesebb mint 5 perc alatt végezni lehet vele, és nekem óriási segítséget jelentene a diplomamunkámhoz. Hálásan köszönök előre is minden kitöltést, és bármilyen kérdés esetén szívesen állok rendelkezésetekre.


    A kérdőív ezen a linken érhető el.


    Kellemes Húsvétot mindenkinek!

  18. 2018. március 30. 16:5542559.

    Sziasztok!


    Látom mostanában egyre kevesebben és egyre ritkábban vagyunk, de hátha benéz valaki, ezért  húsvét alkalmából mindenkinek nagyon kellemes nyuszis ünnepeket kívánok!  Mindenkinek teljen úgy ez  4 nap ahogyan szeretné, vendégeskedéssel, pihenéssel, kirándulással esetleg a locsolók várásával vagy mindenkinek igénye szerint.


    Részemről nem viszem túlzásba a húsvéti készülődést, a dió kiflit múlt héten megsütöttem az eláll,  ma megcsináljuk az albert kekszes sütit, holnap egy pogi félét csinálok még. Délután anyósoméknál jön össze a család, hétfőn meg szeretnénk elmenni valahová kirándulni, ha az idő engedi, ha nagyon pocsék lesz akkor moziba megyünk.


     


    Havastáj


    Én már teljesen el is felejtettem, de köszönöm a válaszodat.  :)


    Ez egy nagyon szép feladat, kívánom, hogy sikerüljenek a  vele kapcsolatos terveid.


    Ne aggódj nem csak te vagy ilyen,  ma kiporszívóztam az egész lakást és most készen vagyok, a derekam nem bírja nekem sem, most nem tudok lehajolni vagy ha sikerült nem tudok kiegyenesedni. :(   Ezért megkértem a fiamat, hogy  segítsen és  mosson fel, amíg szárad a kő pihizek.  


     


    Macska 


    Köszönöm szépen a képeket. Mackód mikor indul a nagy útra?


     


    Marcsi


    Láttam a képeket a fb-on, nagyon szépeket készítettél megint, biztosan örülni fognak neki a gyerekek.


     


    Ladyzso


    De jó, hogy ennyit jártok színházba, kellemes időtöltést és jó szórakozást hozzá.


     


    Borcsamama


    Régen jelentkeztél te is, remélem minden rendben van és csak a sok film nézés meg a húsvéti készülődés foglal le. Gondolom az unokák miatt azért te készülsz rá.


     


    Kolléganőimnek készítettem egy kis nyuszis meglepetést, amiket megpróbálok megmutatni nektek is.


     


     


    Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánok!  


     


     (nyuszi + piros tojás nincs )


     


     


    Nyuszi-puszi

    előzmény:
    havastáj (42557)
    2018-03-29  22:47
  19. 2018. március 30. 16:2542558.

    Kellemes husvetot kivanok mindenkinek


    hoztam egy sztem nagyon otletes katicas kekszet, amit gyerekekkel is elvezetes lehet elkesziteni


    https://eletszepitok.hu/tavaszi-katica-keksz/

  20. 2018. március 29. 22:4742557.

    Sziasztok!


    Macska, köszi a képeket. Mennyi finomságot fotóztál....


    Ladyzso, de jó nektek, hogy ennyit jártok színházba. Épp tegnap jutott eszembe, hogy utoljára kismamaként voltam...aranyosak a kaspók is.


    Közben az jutott eszembe, hogy Mágika egyszer kérdezted a Tsmt oktatót...nem tudom válaszoltam-e így leírom újra (?) Ez egy speciális torna kisgyerekeknek, akik beilleszkedesi, tanulási vagy egyéb nehézségekkel küzdenek. A tornagyakorlatok az idegrendszer érését segítik elő.


    Marcsi, szuper vagy a takarítás és a horgolás miatt is. Le a kalappal. Nekem bizonyos dolgok elmaradtak/elmaradnak a takarítasban húsvet utánra, de már elengedtem. Sajnos ma megint rendetlenkedni kezdett a derekam. Komooyan lassan a saját nagymamám jobb állapotban lesz, mint én.. hamar helyre jön mindig, 1-2 nap alatt. Az is lehet, hogy csak megerőltetem. Nehéz már a nagy feneke Nórinak 


    Ma begyurtam egy sajtos-joghurtos tésztát, holnap kisütöm. Főznöm nem kell. Csak sütök.


    Most megyek.


    Kellemes húsvétot mindenkinek!


     

  21. 2018. március 28. 17:2942556.

    GRatulálok az osztályfőnöki dicsérethez, ügyesek voltatok.


    MIt fogsz húsvétra horgolni?


    Kisbaba cuki lehetett.

    előzmény:
    74_marcsi (42553)
    2018-03-24  23:07
  22. 2018. március 28. 17:2842555.

    Szaisztok!


    Napok óta nem tudtam belépni az nlc-re.


    Voltunk színházban szombaton: A szegény ember és a rókát néztük meg.


    Legközelebb pénteken megyünk, akkor a Hetedhét varázslatot és szombaton a Nyúlkalandot nézzük meg.


    Holnap kalácsot fogok sütni.


     

  23. 2018. március 27. 19:5942554.

    Sziasztok Angyalok!


    Tegnap küldtem párotoknak levelet. Majd nézzetek be a fiókotokba. 


    További szép estét mindenikek. 


    Jó éjszakát. 

  24. 2018. március 24. 23:0742553.

    Sziasztok Lányok!


    Macska: Köszi a képet, reméljük a legjobbakat, hogy több ilyen óraátállításosra nem lesz szükség. Jó lenne ha eltörölnénk, csak 2 hét szenvedés mind a két átállításnál.


    A hozott videód nagyon cuki, köszönöm.


    Ladyzso: Nagyon édesek a kaspók. Nekem legjobban a pipis teszik. Voltatok mostanság színházba? 


    Londonka: Igyekszem a dolgokat nem elfelejteni. A kokárdákat megköszönték és a gyerek profitált belőle. Kapott egy osztályfőnöki dicséretet, közösségi munkájáért. 


    A hét egész hamar eltelt, nagyon vegyes hangulatban. Munka is volt, de nem volt vészes. Kolléganőnk pénteken meglátogatott a kisbabájával. Nagyon édes a kis krapek. Mindenkire mosolygott, rötyögött. Csak akkor tört el a mécses, mikor édesanyja öltöztette, azt nagyon utálja. 


    Ma belevetettem magam a húsvéti nagytakarításba. Egész sokat haladtam. Már csak apróbb pakolások vannak hátra.


    Holnap rakott kelkáposztát csinálok, mert azt kért tesóm. Szoktam néha olyat is főzni, amit ő kér, mert nem mindig áll egymagáért a tűzhely elé. 


    A húsvéti díszek is nagy hajrába fognak elkészülni, mert esténként nem igazán volt időm horgolni. Még van 3 napom, remélem kész leszek vele. Majd hozok róla képet. 


    Most megyek el teszem magam holnapra, jól kihasználom az időt alvásra, ha már egy órával kevesebbet alszunk. 


    Mindenkinek millió


    Pusszantás

  25. 2018. március 24. 18:4042552.

    Sziasztok Angyalok! 


    Ahogy ígértem most is hozom. 


    Mindenkinek további szép estét, jó éjszakát. 

Címlap

top