Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2018. szeptember 2. 11:1542676.

    Halihooo


    engem allandoan kivag a fooldalra, titeket is?


    ladyzso


    a lista nagyon jo dolog, akkor kezdtem el evekkel ezelott, mikor mar sokadszor felejtettem el, ami evkozben eszembe jutott ajandekotlet valakinek


    a telefont meg azonnal elo lehet kapni es jegyzetbe beirni


    Madlena


    az nagy mereg, hogy dolgozol, es nem terem..., lehet, pihentetni kellene a foldet


    andisz73


    te hogy allsz a listakkal?


    borcsamama


    szepek a viragaid


    en leginkabb sutibe tudnam elkepzelni a csokis lekvart, pl. piskotaba kenve


    Magika


    nekem epp a magas Dunarol vannak emlekeim, hogy a rakparton jarkaltunk a vizben sok eve


    Shephard


    ugyan ez nem a reklam helye, de el kell hogy mondjam, a ferjem es a lanyom imadjak a kanalat, amit te keszitettel


    orulok, hogy bejott az uzlet


    macska


    hat te eleg kozel laksz a termeszethez, gondolom ejszaka bemereszkednek a kertekbe, esetleg ahol hozzafernek , etelmaradekot keresnek


    itt mindennapos latvany hajnalban az utcan futkarozo roka...sajnos


     


    valaki kerdezte a levendulas kekszet: sima vajas keksz, belekeverve 2 evokanal levendulavirag


     

  2. 2018. szeptember 2. 10:3242675.

    Remélem az is látja aki nem fb. 


    A szülök öröme.  Pár kép kocka a filmből, ha valaki mégse tudná megnézni, bár nyilvános.  

  3. 2018. szeptember 2. 09:1442674.

    Hát ez nem semmi 

    előzmény:
    macska54 (42673)
    2018-09-02  09:10
  4. 2018. szeptember 2. 09:1042673.

    Köszönöm szépen. 


    Ma ezt posztoltam a fb: Hát ezt el sem hiszem. Megyek a teraszom ajtajához, hogy bezárjam, mert már fázott a lábam.... és mit látok??? ... egy hatalmas róka szalad át a teraszon. Azt hittem a szívem beáll.


    És a folytatás: Macim vissza tekerte a kamera felvételeket és kiderült, hogy két róka is volt. A képeket a monitorról mentettem.


    Rókák a kertben, garázsban, teraszon. Ez a garázs rész egy vas rácsos kapu, ami fel visz a kertbe.. Mi nem ott parkolunk.

    előzmény:
    ladyzso (42672)
    2018-09-02  08:54
  5. 2018. szeptember 2. 08:5442672.

    Sziasztok!


    Borcsamama: szépek a virágaid


    Mágika: biztos szuper élmény volt a híd alatti alagút. De jó, hogy nektek is jó időtük volt a Balcsin.


    Shephard: tegnap nálunk is nagy vihar volt.
    Hű de pörgősek lettek az öcsédék, nem semmi.
    Oli jó nagyon nőtt, ez igen. Ovit várja a nagylegény? Biztos nagyon élvezte a medencézést!
    Gyönyörűeket alkottál megint.


    Macska: Szép képeket hoztál

  6. 2018. szeptember 2. 05:1842671.

    Szép jó reggelt -ok!


    Nem győztem vissza olvasni. Ami számomra nagy öröm.


    ladyzso... köszönöm, köszönöm.... Zánka után Szepezden volt a házunk. De érdekes mód soha nem mentem be Zánkára... miért?... nem is tudom.


    Borcsamama....Gyönyörű a virágaid.... a meséidet meg csak hozd.


    Mágika... Én már jöttem volna... vártam Borcsamara... gondoltam majd ő nyit. De jól van ez így. Köszi a szülinapot.


    Shepard.... hozom-hozom... Nagyon sok boldogságot kívánok az öcsédéknek. Nagyon szép dolgokat csinálsz, ügyes vagy. Oli már kész nagyfiú. Egy képet gyorsan összedobtam a fiataloknak.


     


     

  7. 2018. szeptember 2. 00:0042670.

    Mágika: jó lehetett a mederben sétálni, na az ilyesmiknél sajnálom, hogy nem Pesten élünk 


     


    Mit is mondhatnék, nálunk minden nap mozgalmas  Nyáron eljutottunk nyaralni, sokáig kerestem hova menjünk, aztán maradtunk a jól bevált helynél, amúgy is Oli arra gyűjt pici perselybe hogy oda menjünk így mentünk, jó volt, de kellett volna még  A nyár híre, hogy Öcsém megkérte a barátnője kezét júliusban (karácsony óta vártuk, mert rebesgette), aztán a még nagyobb hír, hogy tegnap megvolt Pesten a polgári esküvő  Aztán még egy picivel nagyobb hír, hogy jövő szombaton lesz a templomi és a lakodalom  Most épp sülnek a köszönő ajándékok egy része, mert azokat én készítem, nyakig ülök állandóan a munkában, aminek örülök is, imádom csinálni  Ti részesei voltatok tavaly mikor rátaláltam erre a dolog, és azóta nincs megállás, most már ott tartok, hogy a főállásba csak heti 4 napot fogok járni, aztán remélem ez is csökken majd szép lassan 


    Oli egy 3,5 éves nagyfiú lett, rosszalkodik, feszegeti a határokat, közben nagyon észnél is van és figyel mindenre, és imádja a karácsonyt, mi egész júniusban karácsonyi filmeket néztünk az Ő kérésére, anyja fia Hétfőn indul neki újra az ovi, most 2 hónapot itthon voltunk, jó volt, minden nap medencézés, játszás, én meg éjjel dolgoztam 


     


    Aki nincs facen, vagy épp nem követ annak mutatok pár képet a legutóbbi vagy épp legkedvesebb munkáimból, amúgy mind az, a végére mind szerelem lesz 


     


    Most mennem kell, van még munkám, álmodjatok havas tájakat 

  8. 2018. szeptember 1. 23:4142669.

    Halihó 


     


    Sziasztok Kedves Angyalok, úgy hiányoztatok, tudom akkor jönnöm kellett volna, és ment is volna, ha tényleg létezne az a fránya időgép, csak ez nekem minden nap kéne, nemcsak karácsony előtt 


     


    Havastáj: szia, hogy van az ifjú hölgy? Már biztos nagyot nőtt 


    Macska54: de jó megint a képeidet látni, hiányoztak 


    Borcsamama: tudom hogy lógok neked még egy hívással, csak akkor nem akartalak zavarni, aztán meg eltelt ezer év, bocsi, bár ez tőlem már megszokott  Jó sok melód volt  a kerttel, viszont egész télen ehetitek majd, ami azért nagy előny, mi csak pár dolgot tettünk a kertbe, de sajna a munka, gyerek, GyurMami mellett alig volt rá időm, így igazán nem volt most szép Csudaszépek a virágaid 


    LondonEye: jobbulást, gyógyulj meg gyorsan  Azt a mini kivit én is most láttam először, tegnap vettem a  gyerkőcnek Szárított levendulát gyógyszertárban, vagy bioboltban keress, én anno ott vettem kint! Ha nincs szólj, és küldök neked ki 


    Ladyzso


    Madlena: kb 3 éve csináltam csokoládélekvárt, kb mint a csokikrém, csak az állaga lekvár, nem rossz, bár nekem fura, anno ajándékba készült egy csokimániásnak! Csoki-gyümi lekvárt még csak kóstoltam, fini, én szedreset ettem!


    andisz73: üdv közöttünk  Milyen hagyományok vannak nálatok? 


     


    Dörög, villámlik, így ezt gyorsan elküldöm aztán jövök még...

  9. 2018. szeptember 1. 23:3942668.

    Sziasztok Angyalok!


     


    Nagyon vártam már ezt a napot, hogy újra találkozhassunk, már napok óta lestem a fórumot, hátha valaki bejelentkezik.


    Nagyon örülök nektek,hogy újra együtt készülhetünk karácsonyra.  


    Nekem már vannak ötleteim miket  szeretnék idén, de még előtte más terveim is vannak, majd meglátjuk hogyan alakulnak a dolog és mi valósul meg belőle.


    Remélem mindenkinek jól telt a nyara és a sok tennivaló mellett jutott idő a pihenésre is.


    havastáj  De jó hogy megnyitottad az idei szezont.  


     macska  Boldog szülinapot a tesódnak és jó bulizást, ünneplést nektek!


    Londonka  Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!   (gyógytea)


    andisz73  Üdv közöttünk,  gyere és mesélj majd te is magadról, hogyan készülsz a karácsonyra, vannak-e hagyományaitok, szokások amiket követsz, gyerekek vannak-e a családban stb. amiről kedved van, hiszen te már ismersz minket.


    borcsamama ti már nem haltok éhen a télen rengeteg finomságot készítettél.  Hatalmasak a paradicsomjaid és biztos finomak is, sokkal jobb íze van a házi parinak mint a boltinak.  Gyönyörűek a virágjaid. 


     


    ladyzso  Örülök,hogy jól telt  a nyaratok.  Mi is voltunk a Balcsin, szuper időt fogtunk ki mi is.


    Madlena de jó hogy te is itt vagy.  Én még csokis lekvárt nem készítettem.  Őszibarackot én is tennék el, de felénk nagyon drága.


    csonkanek  jó, hogy te is benéztél.


     


    Élmény beszámolóként: képzeljétek  múlt hétvégén bementünk Pestre csavarogni, megnézni a Dunát, hogy milyen alacsony a vízállás, elmentünk a Margit hídhoz és lementünk a mederbe, az egyik híd pillérben van egy kis "alagút" ami most kilátszik a vízből és át lehet alatta menni. Későn indultunk el és ránk sötétedett, de csodálatos látvány volt a kivilágított híd, parlament, szerettük volna az inség sziklát is megnézni, de a sötétség miatt az már elmaradt.  Rengeteg kíváncsiskodó és turista volt, akkora élet volt még éjfél körül is a városban, jó volt egy kicsit nézelődni, lófrálni.  A híradóban talál ti is láttátok az alagutat.


     


    Nálunk kora este óta hol dörög, esik, villámlik, hol egy picit abba hagyja majd újra kezdi.  


     


    Mindenkinek kellemes és örömteli készülődést kívánok!  


     


    További szép estét és jó hétvégét ami még maradt belőle.


     


     


     

  10. 2018. szeptember 1. 22:5142667.

    ÜDV. az újabb bejelentkezőknek!


    Madlena, én pár éve csináltam csokis meggylekvárt.  Tulajdonképpen finom volt, de valahogy még mindig van belőle, szóval a hagyományos kelendőbb.  :-)


    A beszámolót majd folytatom - most jöttem rá, annyit tudok írni, hogy inkább az emlékirataimat kellett volna elkezdenem- , de ha már írtam, akkor csatolok néhány képet néhány virágomról.

    előzmény:
    Madlena (42663)
    2018-09-01  21:22
  11. 2018. szeptember 1. 22:1742666.

    Siófokon, Zánkán voltunk. Meg mászkáltunk erre-arra.


    Szép a zsiráf 

    előzmény:
    macska54 (42665)
    2018-09-01  21:52
  12. 2018. szeptember 1. 21:5242665.

    ... na akkor szép sorban...


    csonkanek ..... majd te is mesélj, hogy telt a nyár nálatok.


    andisz73..... Jó, hogy jöttél. Érezd jól magad itt nálunk. Mindig van miről trécselni.


    londonka...... Pedig, hogy Borcsmamának van igaza... .... bár én se élek vele.


    Borcsamama.... várom a többi beszámolódat is. Olyan szépen letudsz mindent írni... én nem. .... csak telon tudok fecsegni, de ott nagyon.


    ladyzso..... Balcsin hol?.... bizti jó volt. Bár én nem szeressem a meleget.


    Madlena..... Talán a földdel volt valami baj, nem lehet?... majd jövőre. 


    Nagyon örülök, hogy már jó páran itt vagytok. 


    Mindenkinek további szép estét... kép.

  13. 2018. szeptember 1. 21:4642664.

    Csokis lekvárról még nem hallottam.


    Sajnálom, hogy nem termett sok minden.

    előzmény:
    Madlena (42663)
    2018-09-01  21:22
  14. 2018. szeptember 1. 21:2242663.

    Sziasztok Angyalok! :)


     


    El sem hiszem, hogy már szeptember!!


    Számomra nagyon gyorsan eltelt a nyár!!


     


    Borcsamama gondoltam, hogy nagyon sok mindent tettel- vettél a kertedből. :)


    Nekünk sajnos nem sok minden termett..valahogy az idén nem volt jó valami...


    De azért én is főztem be paradicsomot, meg lekvárt.


    Gondolkozom, hogy csokis őszibarackot megpróbálom. 


    Valaki tett már el csokival ízesített lekvárt?


    A sulit én nagyon nem várom!!!


    Londonja!! Neked jobbulást!! Gyorsan gyógyulj meg!! 


     


    Üdvözlet az újaknak! :)


     


     

  15. 2018. szeptember 1. 21:1842662.

    Sziasztok!


    Havastáj: még én se ötleteltem, majd idővel.
    Macska: tök jó, hogy ilyen mozgalmas nyaratok volt. Köszi a képeket, tetszenek.
    Mi Balatonon nyaraltunk, a legszebb másfél hetet fogtuk ki, sokat tudtunk fürdeni.
    Borcsamama: örülök, hogy nálatok is zajlik az élet. Jól hangzik az uborka eltevés, biztos finom lesz mindegyik. Jó sok paradicsomotok termett, milyen féle?
    LondonEye: jobbulást kívánok! Gyógyulj meg minél előbb! Milyen az a levendulás keksz? Én még sose ettem levendulást.
    Csonkanek: én nem szoktam listát írni, bár lehet, nem ártana.
    Andisz73: Üdv. közöttünk! Melyik filmet nézted meg?

  16. 2018. szeptember 1. 19:2142661.

    koszonom szepen, a kalapkura kivetelevel menni fog:-)))


    macskanak es csonkaneknek is


    a ferjem hazahozta a Tesco gyumolcskeszletet, meg kivibogyo-t is hozott, az egy szoloszem nagyszgu picur kivi, a heja is olyan, mint a szoloe, most lattam eloszor ilyet, de finom, es nem kellett megkuzdeni a szorokkel


    az en nyari felfedezesem a levendulas keksz volt, otthon epp elviragzott a levendula, azert probaltam ki, es egybol azt gondoltam: ez karacsonyra is jolenne, annyira kulonlegesen finom az ize...na aztan egy szem levendulat se hoztam sajna, es nem is lattam meg arulni se zacsiban

    előzmény:
    borcsamama (42660)
    2018-09-01  17:25
  17. 2018. szeptember 1. 17:2542660.

    Sziasztok!


    Csonkanek, Londonka, Andisz, üdv. nektek is, jó hogy itt vagytok. 


    Londonka, neked mielőbbi gyógyulást, ebben a csomagban egy nagy zsák gyógyító energiát küldök neked.   Lázmérőt eldobni, itt egy kis finom vitaminos leveske, , egy jó meleg fürdő , egy gyógyító ölelés, a végére pedig egy jó kis kalapkúra, és már nyoma sincs a betegségnek!


    Andisz, szuper hogy már első nap rászántad magad és bejelentkezté.  Érezd magad jól közöttünk, ami gondolom nem lesz túl nehéz, ha már a kezdetektől olvasol minket, hiszen akkor tulajdonképpen sokmindent tudsz rólunk.  


    Mi viszont nem ismerünk, de szeretnénk, ezért kérlek írjál majd magadról!  


    Rengeteget tudnék mesélni a nyárról, de visszafogom magam, elindulok visszafelé, és néhány mondatot írok minden hónapról vagy témakörről, kiegészítve néhány képpel.


    Kezdem a kicsi kertünkkel, ami idén nagyon meghálálta a gondoskodást, ezáltal nagyon sok munkát adva nekem.  Elraktam rengeteg uborkát és kovászost is télre, előbbieket kísérleti céllal sokféle ízesítéssel. 


     


    Az eperből, málnából és meggyből ment a fagyasztóba, készült szörp és dzsem. 


    Került a fagyasztóba tölteni való paprika, de a csúcs az a paradicsom lett. Nagyon sokat ettünk mi is és a gyerekek is, kaptak belőle barátok, rokonok.  Került a polcokra sok-sok paradicsomlé, lecsó, spagetti szósz és édes-savanyú szósz. 


    Volt kilenc tő, ezekről már eddig lejött több mint egy mázsa, de még sok éretlen van rajta, remélem lesz még olyan jó idő, hogy be tudnak érni. 


    Fotót sajnos csak a paradicsomokról csináltam.  A legnagyobb 67 és 63 dekásak voltak. 


    Ennyit a kertről.  A virágaimról majd még csinálok képet. 

  18. 2018. szeptember 1. 16:5442659.

    Sziasztok!Idén én is szeretnék csatlakozni hozzátok  persze ha megengeditek Régóta olvaslak benneteket ,szerintem a kezdetektől.Imádom ezt a  csportot és a karácsonyt is. Nagyon boldog voltam mikor rátok találtam ,örültem ,és meglepődtem hogy mennyi hozzám hasonló karácsony ímádó angyalka van.Nagyon sok ötletet és persze receptet lestem el tőletek!Én a minap már megnéztem egy karácsonyi filmet is.

  19. 2018. szeptember 1. 16:5442658.

    Sziasztok!Idén én is szeretnék csatlakozni hozzátok  persze ha megengeditek Régóta olvaslak benneteket ,szerintem a kezdetektől.Imádom ezt a  csportot és a karácsonyt is. Nagyon boldog voltam mikor rátok találtam ,örültem ,és meglepődtem hogy mennyi hozzám hasonló karácsony ímádó angyalka van.Nagyon sok ötletet és persze receptet lestem el tőletek!Én a minap már megnéztem egy karácsonyi filmet is.

  20. 2018. szeptember 1. 15:3142657.

    Sziasztok Angyalok!


    De jó, hogy kezdődik a szezon!


    Már én is gondolkodtam a karácsony körüli teendőkön, vásárlásokon. Majd készítek én is listát!


    Londonka, jobbulást!


    Örülök mindenkinek, aki beköszönt ide és várom a többieket is. Talán kis élménybeszámoló is jó lenne a nyárról.


    Szép hétvégét!

  21. 2018. szeptember 1. 15:2542656.

    Jobbulást kívánok! 

    előzmény:
    LondonEye (42655)
    2018-09-01  14:14
  22. 2018. szeptember 1. 14:1442655.

    Haliho-ho-ho


    nekem kicsit negez a szezonnyitas mert betegen fekszem, es a nathatol alig latok


    de a listamat asszem majusban mar megnyitottam, szoval nincs ok aggodalomra


     

    előzmény:
    macska54 (42654)
    2018-09-01  12:16
  23. 2018. szeptember 1. 12:1642654.

    Borcsamama nagyon vártalak. 


    És én is várok minden régi és reményeim szerint új Angyalkákat is. 


    Mindenkinek kívánok egy szép szezonkezdést itt a topikon..... és sikeres szép Karácsonyvárós szezont. 

    előzmény:
    borcsamama (42653)
    2018-09-01  11:01
  24. 2018. szeptember 1. 11:0142653.

    Sziasztok Angyalok!


    Itt vagyok én is, örülök Mindenkinek aki visszajön, erre jár, csatlakozni szeretne, bekukkant........   és velünk tart a karácsonyi készülődés idején.  


    Remélem jó sokan leszünk, régiek és újak egyaránt. 


    Nem törvényszerű hogy nekem kellett volna az elsőnek lennem, lényeg hogy nem felejtettük el, ha szept. 1-e, akkor indul a topik! 


    Havastáj, Macsek,   fejben már vannak  ötleteim, a jegyzetelést még nem kezdtem el, vannak még fontos feladatok erre a hónapra, idén nagyon összejöttek a történések - szerencsére nem rossz dolgok.  Majd biztosan fogok részletesebben is mesélni, apránként beszámolok majd a nyár fontos történéseiről. 


    Szép hétvégét Mindenkinek! 


     

  25. 2018. szeptember 1. 09:5642652.

    Szia havastáj!


    És sziasztok Angyalok. 


    Én még nem akartam írni, vártam Borcsamamát.


    De ha te beköszöntél akkor kezdődik a szezon a topikon. 


    Részemről nagyon vártam már. Részben azért mert eltelt a fő gólya szezon, 28-án ment el az útsó a kamerás fészekből. Nagyon hosszú volt ez a nyár ebből a szempontból. Sokat "melóztunk", mert kevesen voltunk rá. Persze van még mit lesni, de az nem érdekes, az nem a mieink.


    Nálam még nincs karira hangolódás. Még vár rám/ránk pár kirándulás. De mint ahogy ismerem magam mindig minden meglesz időben. 


    A nyáron (aug. kivéve, nagyon meleg volt.) rengeteg sok szép helyen jártam/jártunk. Sok szép élménnyel lettem/lettünk gazdagabb. 


    Holnap tesókám szülinapját tartjuk. Na nem nagy faxni, csak a másik tesóval felköszöntjük. Vettünk neki egy kis meglepit és veszek holnap egy kis sütit. Azt majd elmajszoljuk.


    Szóval dióhéjban ennyi. Várok mindenkit sok szeretettel. Minden Angyalkának itt a helye. 


    Jaaaaa... és hétfőn minden gyerkőcnek suli. Gondolom vagytok páran akik már lázasan készültök a gyerekekkel. Akár mint anyukák, akár mint nagyik.

    előzmény:
    havastáj (42651)
    2018-09-01  08:19

Címlap

top