Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. augusztus 28. 09:0943654.

    Sziasztok Angyalok! 


     


    Igaz, még tombol a nyár, és idén nem is volt itt olyan nyüzsgés mint szokott, de bízom benne, hogy hamarosan visszatértek, és megint együtt várjuk a karácsonyt.  


    Mindjárt szeptember 1-e, és nyakunkon a karácsony!  


    Biztos vagyok benne, hogy mindenkivel történt  sok minden a nyáron, mindenkinek része volt sok-sok mesélésre érdemes élményben, hát nosza, ne fogjátok vissza magatokat!

  2. 2019. július 5. 21:0743652.

    Szia Havastáj!


    Jó régeeeeen halogatom már a válasz írását, de mindig van valami, vagy csak a lustaság, szóval nem mentegetőzöm. 


    Örülök hogy jól vagytok, remélem szerencsésen túl leszel mindenen, és hamarosan örülhettek az új családtagnak.  Szurkolok. 


    Meglátod Nóri is bele fog jönni, és elfogadja majd a kistesót, sőt nagyon fogja szeretni. 


    Én is túl vagyok a befőzések egy részén, jöhet a megérdemelt nyaralás, aztán újra folytatom a kamra feltöltését. 


    Varrnom is kellene, vészesen közeledik a kiállításunk időpontja is, és még nem vagyok kész mindennel. 


    A taliról majd privátban írok és küldök képeket is. 


    További szép nyarat, aztán ha lesz lehetőséged, akkor majd számolj be mindenről, izgalommal várom. 

    előzmény:
    havastáj (43651)
    2019-06-19  13:29
  3. 2019. június 19. 13:2943651.

    Szia Borcsamama!


    Mekkora tenyernyi az a kert, amiben ennyi eper es egyeb finomsag terem?


    Nekunk eper csak kb 15 to van, ami arra jo volt, hogy par szem minden nap van rajta, malna meg most lett ultetve, 5-6 to, de mar termest is hozott. Most erik a meggy, meg mar nem sok kell a ribizlinek es a sargabaracknak. Bar a baracfank picike nagyon, de azert van rajta termes.


    Gratulalok az unokak eredmenyeihez!


     


    Koszonom a kerdesed, jol vagyok, minden rendben.


    A mi nagy napunk valoszinuleg augusztus elejen lesz, dehat ki tudja.... most kezdek keszulgetni, vasarolgatni, mosni, rendezgetni. Meg dekorgumbibol keszitettem neves feliratot a kisagyhoz, de meg nincs felragasztva, mert nem jon az ihlet, hogy hogyan dekoraljam. Latszik, hogy a fius dolgokban nincs nagy rutinom. 


    Norival az elet kesz kaland, kokemenyen dackorszakban van, es borzasztoan eros szemelyiseg. Sokszor teszi probara a turelmem. Neha felek is attol, hogy lesz, ha megszuletik a kisteso....amugy varja, meg lelkes, de...nyilvan ha itt lesz, az egesz mas helyzet lesz.


    Ja, a talalkozot akartam meg kerdezni, hogy vegul kik voltak? Semmi kep, semmi elmenybeszamolo? 


     

    előzmény:
    borcsamama (43650)
    2019-06-11  13:26
  4. 2019. június 11. 13:2643650.

    Szia Havastáj!


    Örülök hogy jelentkeztél, már napok óta készülök hogy megérdeklődjem hogy vagy, mi újság veletek.  Mikor lesz a "nagy nap"?


    Jól vagy, minden rendben veletek?


    Ami a hőséget illeti, én korábban nagyon nehezen viseltem, érdekes módon mostanában kevesebb bajom van vele. Keddenként a táncon - amire   most már hónapok óta  nagy örömmel járok és nagyon élvezem- azért jól megizzadunk és elfáradunk, de tök jó.


    Meglátod, nagyon fogjátok élvezni a felújítás eredményét, ez nálunk is így történt, és azóta is tart, főleg most hogy már a kintlétet is folyamatosan megvalósíthatjuk. 


    Programokkal folyamatosan tele vagyunk, részben a kert és a leszüretelt gyümölcsök és egyebek  hasznosítása, részben az unokák, és persze nyaralás is lesz. 


    A "tenyérnyi " kis kertünkben eddig 37 kg epret szedtünk le, igaz hogy rohad is eléggé, de ettől függetlenül is gyönyörű lett a termés.  Ennyi epret asszem még életemben nem ettem, de készült is belőle sok minden.  Nagyon fincsi eper krémleves, fagyi, eperzselé és natúr turmixolt eper a fagyasztóba, és egy csomó dzsem is. No és a gyerekeink is el lettek látva rendesen. Egy hét múlva már kezdődik a málna szezon is, az is lesz sok, aztán folyamatosan mindig érik valami.


    Ami a nyaralást illeti, egyszer már voltunk május elején, igaz, az inkább telelés volt.  :-)  Majd kb. három hét múlva megyünk a gyerekekkel a Balatonra. 


    Nekik 14-én lesz az évzáró, nagyon büszke vagyok rájuk, mindketten nagyon szép eredményt értek el az iskolaváltás ellenére is. 


    Dóri szépen olvas és ír, a képzőben is nagyon ügyes és a zeneiskolában is. 


    Ádám gyönyörűen teljesített több versenyen is, aminek eredményeként bekerült a pécsi egyetem tehetséggondozó csoportjába, és a bizonyítványa is kitűnő lesz. Mennek több táborba is, aztán majd augusztusban lesznek nálunk hosszabb ideig. 


    Kb. ennyi ami velünk történt, történik, ill. ami még fontos esemény volt, hogy itt voltak a "karácsonyi angyalok" egy hét végén, igaz nem sokan, de nagyon élveztük és jól éreztük magunkat. 

    előzmény:
    havastáj (43649)
    2019-06-10  22:27
  5. 2019. június 10. 22:2743649.

    Sziasztok!


     


    Hogy vagytok? Ki hogy viseli a meleget? Kinel van tervben nyaralas?


    Velunk minden rendben, talan napokon belul kesz leszunk a felujitassal vagy atalakitassal vagy minek is nevezzem.


    Kepzeljetek, iden, eletemben eloszor eperlekvart foztem, szuperul sikerult. Igazabol a befozeselet eddig mindig anyukamnal csinaltuk kozosen. Bar egyszer par uveg paradicsomot egyedul is csinaltam, de igazabol ennyi.


    Meg majd szorp fozest is tervezek, meglatjuk milyen gyumibol.


    Persze se a lekvar, se a szorp nem opari mennyiseg. Abba bele se vagnek. Noha van egy minisegitsegem mindenhez,de...az tudjatok milyen


     


    Mindenkit olelek, ha beneztek irjatok


     


     

  6. 2019. május 28. 22:2343648.

    Még ki is jelentkeztetett.

    előzmény:
    macska54 (43647)
    2019-05-28  22:22
  7. 2019. május 28. 22:2243647.

    Próba.

  8. 2019. május 11. 20:3543645.

    Sziasztok -ok!


    Jól átvariálták. Mindenkinek szép estét, jó éjszakát.

  9. 2019. május 10. 21:2943644.

    Próba.

  10. 2019. május 10. 19:2843643.

    Elnézést kérek,csak egy próbát tettem ide

  11. 2019. Április 27. 17:2743642.

    Sziasztok!


     


    Marcsi, orulok neked is, hogy beneztel. Hihetetlen, hogy milyen turelmes vagy es mindig ilyen szuper dolgokat horgolsz. A pillangok a kedvenveim. Igazan hangulatosak.


     


    Ez a mai idojaras kiboritott. A fejem majd le esik a helyerol, a legszuksegesebbeken kivul semmit nem csinaltam es alig varom, jogy este legyen es lehessen aludni. 


     


    Jo hetveget mindenkinek!

  12. 2019. Április 23. 20:1243641.

    Szia Marcsi!


    Jó hogy te is jelentkeztél és hírt adtál magadról.  Megint rengeteg szépséget alkottál, ügyes vagy mint mindig. 


    Sajnálom hogy nem tudsz jönni májusban.  Nem leszünk sokan, de remélem azért most is olyan jó lesz mint két éve. 


    Tényleg elég mozgalmas volt idáig az évetek, de hát szerintem az a jó, jobb mint ha nem történne semmi és unatkoznátok. :-)

    előzmény:
    74_marcsi (43639)
    2019-04-21  15:43
  13. 2019. Április 21. 15:4443640.

    1-2 kép: Húsvéti apróságok

  14. 2019. Április 21. 15:4343639.

    Képek a horgolásokról


    1-2 kép: Nőnap


    3 kép: Pillangó (terem díszítéshez)

  15. 2019. Április 21. 15:2143638.

    Sziasztok! 


    Jelentkezem én is, jól vagyunk.


    Először is Mindenkinek Áldott Húsvéti Ünnepeket kívánok


    Havastáj: Gratulálok az újabb baba érkezéséhez. Kívánok nagyon jó babavárást.


    Borcsamama: Nagyon örülök, hogy sikerült a cukrodat beállítani. Külön gratula a fogyásodhoz és az akaraterődhöz. Szuper, hogy jársz táncolni, nekem nem sok esélyem lenne, mert botlábú vagyok. Sajnos rossz hírem is van, hogy nem tudok menni a találkozóra, mert a család és a baráti társaság nagyon szervezkedik a szülinapomra, s sehogy se tudom összehozni, hogy mindenhol ott legyek. Nagyon sajnálom és olyan ciki, hogy már kétszer is beígérkeztem, de egyiken se tudtam/-ok ott lenni.  Bocsánat!


    S egy rövid kis beszámoló a mögöttünk lévő hónapok mozgalmasságáról:


    Volt minden, januárban egy rövidzárlat szinte az összes háztartási gépeinket hazavágta. Volt amit sikerült megcsináltatni, de volt ami kuka. Közeben a bojlerünk is kilyukadt, azt is kellett cserélni. A non-plusz ultra, hogy nagybátyámnál valahol a kinti csapnál csőtörés volt. Jó magas számla jött, közel 90 ezer ft., a guta majd megütött. Mivel igen kevés a nyugdíja, így nekünk kellett kiperkálni. Ez még hiányzott a gépek pótláshoz.


    Februárban, sajnos egy hozzám közel álló kolléganőmet veszítettem el. A család is lebetegedett. Párom 2 hétig volt beksiben, a gyerek 1,5 hétig és én is belestem a tutiba. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy édesapám itt volt, ő látta el a családot. Farsangoltunk is, nagyon jól és érdekesre sikeredett. Az iskolában felsőben már nem öltöznek be a gyerekek, hanem az egész osztály táncol. Hála Istennek egy nagyon belevaló osztályfőnökünk van, mindenbe részt vesz. Olyannyira, hogy Ő tanította be a gyerekeknek a táncot. A csavar pont farsang napján volt. Elvileg sorsolással döntik el, hogy ki mikor kerül sorra, de nálunk ez nem lehetett, mert időközben az ofő feleségénél elfolyt a magzatvíz, így mi osztályunk kezdett. De eme "malőr" ellenére szuper jól sikerült.


    Március már egy kicsit nyugisabb volt, készültem a nőnapra és az iskolai teremdíszítésre. Közben a melóhelyen felvetődött a költözködés is. Még decemberben elköltöztettek egy 5 fős irodába, amit mi nem igazán szerettünk. Mivel a februári haláleset miatt felszabadult egy iroda, és azt a főnökünk felajánlotta nekünk ebből adódott a költözködés. De csak április elején sikerült megvalósítani. Itthon is zajlott az élet, a szomszédommal még tavaly sikerült megegyezni, hogy a telket megosszuk. Mi telkünk egy osztatlan közös ingatlan. Szerencsére a nagysága okán sikerül 2 önálló ingatlanná bejegyeztetni, s ennek a papírmunkáit zongoráztuk le. Most jelenleg be van adva a Földhivatalba és reméljük 60 nap múlva pozitív elbírálást kapunk.


    És el is érkeztünk április hónaphoz. A költözködés megvolt, most megint egy 2 fős irodában vagyunk aminek a szobatársammal nagyon örülünk. Sokat dolgoztunk, kb. 20 év koszából vakartuk ki az irodát, de megérte, nyugalom és csend van. Itthon is sikerült rendbe vágnom a lakást húsvétra. Igaz most szombaton pucoltam ablakot, de kész lett minden. Párom sütött, s felváltva főzünk. Így tudok egy kicsit pihenni is. A kerigyerek most itt van, így Balázsnak is van társaság. 


    Röviden, (de most hosszúra sikeredett) beszámolóm.


    Mindenkinek millió pusszantás


    Marcsi

  16. 2019. Április 18. 20:0543637.

    Sziasztok!


    Örülök hogy odaért időben, és megkaptátok még ünnep előtt.  Nagyon jó érzés, hogy sikerült Nórinak örömet szereznem.  


    Kívánok jó festegetést a kis művésznőnek! 


    Mégegyszer vidám ünnepet kívánok nektek.

    előzmény:
    havastáj (43636)
    2019-04-18  17:29
  17. 2019. Április 18. 17:2943636.

    Draga Borcsamama!


     


    Koszonjuk szepen, amiket kuldtel. Nori el van ajulva, nem gyozi mondogatni, hogy "kedves neni kuldte Norikanak" 

  18. 2019. Április 17. 08:1843635.

    Ssziasztok!


     


    Borcsamama, nagyon kedves vagy. Ha tenyleg nem kell neked a locsolokanna, orommel elfogadjuk.. Nori biztos odaig lenne. 


    Majd fenykepezd le, hogy Dori mit keszit a vaszonra.


    Annyira szuper, hogy meg tudod tanitani varrni es hogy erdeklodik is. 


    Most jutott eszembe, hogy az ablakpucolast en csak felig csinaltam meg.  Valami mindig kozbeszolt, aztan kiment a fejembol, hogy meg igazabol a konyhai meg a nappali fonti kis ablak nincs kesz, ugyhogy ezt ma vagy holnap meg potolom. Szoval utana tuti esni fog.


    Legyen szep napotok, jo husveti keszulodest es mindenkinek olyan unnepet, amilyet szeretne.

  19. 2019. Április 15. 13:0643634.

    Sziasztok!


    Londonka, nagyon örülök neked is, jó hogy azért néha benéz valaki. 


    Havastáj, de jó hogy Nóri ilyen szívesen festeget.  Nekem is van egy olyan locsolókannám - még festetlen és évek óta itt van a dobozban-  örömmel elküldöm neki.


    Dórinak most a napokban ilyen feszített  festővásznakat adtam pici méretben, kíváncsi vagyok mit fog rá alkotni.  Nagyon örült nekik.  Mostanában folyton azt hajtogatja, hogy nagyon szeretne varrógéppel varrni, úgy hogy azt hiszem alakul a karácsonyi ajándéka.:-)


    Londonka,  szívből örülök hogy  jönnél a találkozóra ha tehetnéd, bár egyre inkább úgy néz ki, hogy jó ha hárman vagy négyen leszünk.  Szomorú vagyok, mert a leveleimre se igazán reagálnak a lányok, ami nekem nagyon rossz, mert nem tudom mitévő legyek, szervezzem vagy ne .  Azért rossz, mert előtte két hétig nem leszünk itthon, így csak öt napom marad majd készülni. 


    Ha itt sem reagálnak, akkor azt hiszem felhívogatok mindenkit hogy nyilatkozzon.  Tudod ez így elég rossz, mert nem akarom azt sem, hogy tolakodásnak vagy ráerőltetésnek érezzék.  Én változatlanul örömmel várok mindenkit aki jönni szeretne. 


    Ha már nem "találkoznánk" Husvét előtt, akkor szép hetet, örömteli készülődést és vidám ünnepet kívánok nektek.

  20. 2019. Április 14. 22:3043633.

    szia, ezt most talaltam, eszembe jutott, hogy te is varrsz hasonlo celbol zacsikat


    https://sokszinuvidek.24.hu/otthon-keszult/2019/04/04/ne -dobd-ki-a-regi-fuggonyt-keszits-belole-bevasarlo-szatyrot/? fbclid=IwAR3teLw72vYCxYIe03V3hlQy9SfX9C5inEydCbnADMsFRm0-wRj hS9JRLZk


     


    kerdesedre valaszolva igen, az oregek otthonaban dolgozom


    es nem, mostanaban nincs tervben hazaut, amit azert sajnalok tobbek kozott, mert borcsamama majusi talijan nem tudok ott lenni


    igaz is: ki meg vegulis? egyaltalan jol emlekszem a majusra?

    előzmény:
    havastáj (43632)
    2019-04-14  07:29
  21. 2019. Április 14. 07:2943632.

    Sziasztok! 


    LondonEye, jo, hogy te is bejelentkeztel. Meg az idosek otthonaban dolgozol? Mikor jottok haza, vagy mostansag nincs tervben? 


    Koszi az otleteket. Pillangot mar festettunk ugy, hogy kivagtam o pedig kifestette, jo otlet, hogy biragot is csinaljunk. 


    Meg az tetszett neki nagyon, mikor ilyen kis fa figurat festhet. (volt kozte egy locsolokanna ami mar 10 retegbe le lett festve, mert mindig ujra keri es hiaba mondom, hogy az mar kesz, a muveszno nem igy gondolja) 


    Tegnap vettunk hungarocell tojasokat, elkezdtuk azt is festeni, elpacsmagolt veluk. 


    Nalunk a lakas dekoracioja jelenleg annyi, hogy van kint egy tavaszi ajtodisz meg egy par nyuszi. De ma kiteszem a tobbit is, bar nem szoktam husvetra olyan nagy cicomat rendezni.


    Jo pihenest a hetvege fennmarado reszere!


     

  22. 2019. Április 11. 19:5943631.

    szijjasztok


    Havastaj, Borcsamama orulok, hogy jol vagytok


    en dolgozni fogok husvetkor, igy esik a beosztas


    itt a nagypentek is unnep, es valahogy az egesz husvet itt nagyobb unnep


    sonkat itt is esznek, a kalacsot kis zsemlemeretu edes-fuszeres formaban eszik kifejezetten husvetkor


     


    Havastaj


    esetleg egyszeru viragfej formakat kivaghatnal, a picur meg kiszinezhetne-festhetne, szivoszal a szara, es kesz a tavaszi csokor


    vagy ketoldali ragasztoval a viragfejeket barhova fel lehet ragasztani:csempere, ajtora stb

  23. 2019. Április 9. 19:2143630.

    De jo Borcsamama, hogy jol vagy es a cukrod is rendben. A fogyasodhoz gratulalok!


    Mutatsz majd kepeket, hogy miket varrtal? 


    Koszi, meg is neztem a videot. A buborekfoliat Nori kipukkantja.  meg alaposabban majd megnezem a videot, lehet valamelyiket kiprobaljuk.


    Egyebkent tenyleg aranyos ahogy kerteszkedik, meg ugy alapvetoen olyan segitokesz kislany. Csakhat....ilyenkor meg ahhoz sok turelem kell, hogy engedjem "segiteni". Persze en minden itthoni munkaba, ami nem veszelyes szamara meg szoktam engedni, hogy beszalljon. Ugy tud orulni. 


    Husvetkor nalunk altalaban a sonkas menun kivul valamilyen hidegtal szokott keszulni, meg persze sutni is szoktam valamit, de annyira mi se szoktuk tulzasba esni. Tavaly volt az udvarban tojaskereses. Iden nyuszifeszket fogunk kesziteni. Bar most a csaladban van 4 kisgyerek es hamarosan 6 lesz, ugyhogy nyilvan az elkovetkezendo evekben maskent fognak alakulni az unnepeink. Jonnek a kis fiucskak locsolkodni majd....


    Jol vagyok, koszonom, hogy gondoltal ram. Furcsa igy kisgyerek mellett ujra babat varni...mindent nagyon maskent tudok megelni...neha figyelmeztetnem is kell magam picit, hogy nem csak anya vagyok, hanem kismama is es picit a kisfiamra is hangolodjak neha...izgalmas idoszak lesz ez szamunkra.



    Remelem benez meg mas is, jo volt hirt kapni rolad. 

  24. 2019. Április 9. 17:1343629.

    Jaj, azt elfelejtettem, hogy itt egy cikk a hozzászólásom mellett, valami ilyesmi címmel: "25 bitang jó tojásfestési technika...." 


    Hátha találsz benne valami érdekeset.  Nekem az a buborék fóliás tetszik, és Nóri is tudná csinálni.

    előzmény:
    borcsamama (43628)
    2019-04-09  17:11
  25. 2019. Április 9. 17:1143628.

    Sziasztok, szia Havastáj!


    Örülök hogy jelentkeztél, a napokban többször is gondoltam rád, vajon jól vagy-e, rendben van-e minden veletek.  Jó hogy itt vagy, és semmi gond. 


    Sokszor benézek én is, de hosszú idő óta csak a saját hozzászólásomat látom, senki nem ír már régóta. 


    Nálunk a husvét nem annyira nagy ünnep mint a karácsony, sokszor már tojást sem festek, bár mióta a kicsik vannak, azóta újra visszatértünk.  Valami kicsit ünnepibb menű, de nem visszük túlzásba.  Persze sonka, tojás, torma, cékla az mindig van, és kalácsot is sütök minden évben.  A gyerekek majd jönnek, ők kapnak valami ajándékot, és kb. ennyi.  Idén a kisfiam se jön haza, majd csak a hónap végén, apja születésnapjára, húsvétkor megy túrázni. 


    Mi sem készülünk most sehova, majd május elején  egy hétre. 


    A kertünk szépen zöldül, a virágokat is átültettem és kiraktam, remélem már nem lesz nagyon hideg. 


    Elég sok mindent varrtam idén, készülünk a szeptemberi kiállításra.


    A cukrom is teljesen jól alakul mióta tartom a diétát.  Nagyjából visszaállt a normális szintre, és fél év alatt sikerült fogynom is 12 kilót.  Szóval jól érzem magam.  Hetente egyszer járok táncolni is, amit nagyon élvezek. 


    Aranyos lehet Nóri,ahogy "kertészkedik".  Hát ez most egy ilyen időszak, aztán mire ő kinövi, addigra majd nyomdokaiba lép a kistesó.  Szóval eltart még egy darabig.  :-) 


    Vigyázz magadra, jó egészséget, vidám szép husvétot, aztán remélem még jelentkezel majd mielőtt megszületik a baba. 


     

    előzmény:
    havastáj (43627)
    2019-04-09  15:38

Címlap

top