Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. november 28. 18:3843804.

    Ma becsomagoltam pár ajándékot, tegnap meg vettem egy-két apróságot :-)

  2. 2019. november 28. 17:0143803.

    Ha megvan az e-mail címem, rámírnál?

    előzmény:
    havastáj (43797)
    2019-11-28  13:15
  3. 2019. november 28. 17:0043802.

    Forraltbor fesztivál: biztos szuper volt


    A gyerekeknek szurkolok, hogy túl legyenek a valaki mindig beteg időszakon.


    Én még nem sütöttem mézes krémest.


    -


    Pár napja nekiálltam újra edzeni, már ideje volt.


     


     

    előzmény:
    havastáj (43797)
    2019-11-28  13:15
  4. 2019. november 28. 16:4743801.

    Biztos szuper lesz az adventi vásár, várom majd a képeket az alkotásokról


    Mikuc csomag elhagyás: biztos szuper lehet :-)

    előzmény:
    borcsamama (43796)
    2019-11-28  10:06
  5. 2019. november 28. 16:4143800.

    Szaisztok!


    sziga: igazad van, én se értem, miért engedik a kacatokat árulni? De hát látod, igény az van rá. Jogos, hogy csak saját készítésűt engedsz. Biztos nagyon szépeket készítettetek.


    Kamaszkor: ne is mond; a rendszer szuper dolog, főleg, ha működik.


    Zoli sűrűn jár vadászni? Mit e-mail? sms, sajtcetli :-P


    A korizás és a mozi is hatalmas élmény, akárhogy is nézzük.


     

    előzmény:
    sziga (43794)
    2019-11-28  05:46
  6. 2019. november 28. 16:0743799.

    Szia!


    Ha megírod az email címedet, akkor megadom a telefonszámom amin fel tudsz hívni úgy hogy a gép előtt leszel, és megpróbálok segíteni.  

    előzmény:
    kikirics1 (43798)
    2019-11-28  15:39
  7. 2019. november 28. 15:3943798.

    Szia! Pont úgy próbálom keresni a diótörő figurákat, ahogy leírtad, mégsem találtam eddig egyet sem, pedig igen sokat próbálkoztam már. Hol lehet a hiba?

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  8. 2019. november 28. 13:1543797.

    Sziasztok!


    Narocsi, de jo, hogy be tudtal lepni. Epp a napokban voltal eszemben.


    Sziga, jo volt hallani feloletek is.


    Ladyzso, orulok, hogy te is itt vagy.


    Nem tudom meseltem-e voltam a szokasos forralt bor fesztivalon. Igazan kulonleges forrlat borok vannak...csak amultam-bamultam..en narancsos eperbort kostoltam.


    Bubcsi, elso az egeszseg! A diszeid alomszepek.


    Tegnap eletemben eloszor mezeskremest sutottem. Valahogy ez egy nagyon bonyolult dologkent elt a fejemben, ezert eddig nem vagtam bele. Egy ket aprosagtol eltekintve (pl, hogy kimaradt egy csomo krem) eleg jol sikerult, aminek nagyon orultem, mert mostanaban elegge rakaptunk erre a sutire.


    A gyerekek folyamatosan betegek, hol az egyik, hol a masik, hol egyszerre, ugyhogy nem egyszeru.


    Borcsamama, mi nem alltunk lesben a mikluascsomagot figyelve, igy nem is derult ki szamunkra, hogy ki vitte el. Letettuk az ovinal, onnan elmentunk egy par percre levo uzletbe es mire kb.negyed ora mulva mentunk visszafele, mar nem volt ott.


    Iden eloszor en is jatszom az adventi jatekkal, egeszen izgatott vagyok tole. 


    Furcsa igy, hogy ilyen kevesen vagyunk, remelem meg karacsonyig visszateernek paran. En mindenkinek orulok, aki itt van. 


    Kicsinyitenem kell a kepeket, hogy hozni tudjam, par dolgot meg akarok mutatni nektek.


    Szep napot, jo keszulodest!

  9. 2019. november 28. 10:0643796.

    Drága Sziga, itt a narancsos keksz receptje, süssél belőle jó sokat.  Én ennek a háromszorosát gyúrom be egyszerre.


    Úgy örülök hogy itt vagy, mint már írtam is, hiányzol, és változatlanul imádom a humorodat.  Abban a lövészárokban meg bújj el jól, nehogy te maradj alul.  


    Ez az adventi vásár most nem az, ezt a város rendezi, minden szombaton lesznek árusok, étel kóstolás és osztás, nagyon sokféle program szabadtéren, játszóház bent gyerekeknek és felnőtteknek, ünnepi beszéd, gyertyagyújtás, szóval nagyon jónak igérkezik. 


    Drukkoljatok hogy ne essen az eső szombaton!


    Majd fotózom hogy én miket készítettem, ill. hogy miket fogunk árulni.


    Az iskolai vásár sajnos Ádáméknál is olyan mint amit te leírtál, de ők eddig még mindig saját készítésű szépségeket vittek és el is adták. 


    Havastáj, nemrég kérdezted a mikulás csomag elhagyást. Nekem nagyon tetszett már tavaly is az ötlet, de későn találtam rá a lehetőségre, idén viszont nem fogom kihagyni, remélem összejön.  Amikor valahol ott hagyod a csomagot, akkor lesben állsz amíg el nem viszi valaki?  Nagyon izgi lehet, én már alig várom. 


    Narancsos csokis keksz


    200g liszt


    * 60g étkezési keményítő
    * 1 csapott tk. sütőpor
    *100g cukor
    *1 vaníliás cukor
    *1 narancs reszelt héja
    *1 tojás
    *100g csoki
    *125g puha margarin


    Elkészítés:


    Az összes hozzávalót jól összegyúrom, majd 3-4 rudat készítek, olyan 3cm átmérőjűt


    .Folpackba tekerem és hűtőbe teszem legalább egy éjszakára!!(le is lehet fagyasztani,/


    Másnap kiveszem, 1cm széles szeleteket vágok és sütőpapíros tepsiben, 175-200 fokon előmelegített sütőben kb 8 percig sütöm!


    Mindig többszörös adagot csinálok egyszerre és egy részét fagyasztom.   Üvegben vagy fém dobozban tárolom.  Sokáig eláll.


    Próbáld ki a citromos változatot is, citrommal és fehér csokival. 

    előzmény:
    sziga (43795)
    2019-11-28  05:50
  10. 2019. november 28. 05:5043795.

    Borcsamama: a narancsos-csokis keksz receptjét beírnád nekem, valahova elcsináltam

    előzmény:
    sziga (43794)
    2019-11-28  05:46
  11. 2019. november 28. 05:4643794.

    Jó reggelt!


    Úgy látom ez a reggeli ideszaladok lesz az én időm egy darabig :)


    Borcsamama: mit készítesz az adventi vásárra?


    Mi Nórival már kész vagyunk, bár nálunk bolhapiacnak hívják, mert nagy bánatomra minden kacatot lehet árulni pár forintért, de tényleg mindent, a fél radírtól, a megunt játékokig, a szakadt mesekönyvig, és sajnos vannak olyan szülők akik engedik is, hogy szemetet hozzon be a gyerek, és vannak olyan picurkák akik meg is veszik, ugyan csak pár forintért, de akkor is . Én soha nem engedem, csak saját készítésűt vihetnek és mindig el is fogy.


    Idén kis manókat csináltunk, két gömböt dekorgumiból, hát azt hittem befonom az összes idegszálamat mire kész lett, hóemberes karácsonyfadíszt, és hóemberes kis táblás kopogtatót. Majd hozok képeket... egyszercsak


    Mikor nőttek meg az unokáid???????? Azt a betyár, de durva... Bár Nóri is mindjárt 10 éves lesz. Öregszenek a kölykök az egyszer tuti, de mi, mi továbbra is üdék, frissek és fiatalosak maradunk


    Narocsi: szerintem a két ünnep közötti időszak az emésztésé , még mi sem tudjuk mit fogunk csinálni, elutazni nem szeretnék, rühellem a telet, csak a havat meg a karácsonyt szeretem. Hó nincs, karácsony után meg messze van a karácsony ... igaz Zoli idén dolgozik a két ünnep között, szóval olyan nagy mozgásterünk nem is lesz. Egyszer tuti kiviszem a lányokat a nagy műjégpályára, biztos megyünk mozizni is, de olyan nagy kalandokra nem készülünk, bár most, hogy mondod lehet, hogy kéne tömöríteni is ....


     


    Ladyzso: hát van mivel elüssük az időt az egyszer biztos. Hanna elég halvérű gyerek, szerintem elég jól bírja, és most, hogy rendszerbe rántottam az életét (azaz nem aludhat hétvégén sem délután 1-ig, és hétköznap 1/2 9-kor le kell este feküdni, a hétvégéből az egyik nap az övé, de a másik a tanulásé, és vasszigor van az időbeosztás terén) azt hiszem viszonylag kiegyensúlyozott a helyzet. Mivel már magasabb mint én és a kamaszok hatalmas egójával és a hozzátartozó hangulatingadozásával is rendelkezik azért vannak kimondottan háborús időszakok, mert a kamaszkor kérem egy háború ... én meg időnként lehasalok a lövészárokban és kitolom a hosszú rúdra kötött fehér zászlót... de hiszek benne, hogy a látszat ellenére nyerésre állok, bár a statisztika egyenlőre nem ezt mutatja És Zoli, hogy támogasson elhúzott erre a hétre vadászni Zalába, klassssszzzzzz , de legalább nem ront a helyzeten És annyira jófej volt, hogy tegnap este hazatelefonált, hogy decemberben és januárban mikor kellene még "kötelezően" vadászni mennie, nem is értem miért nem jelentette be ezt itthon, a tűzvonalban legközelebb emailt ír??? Ahhh imádom, ha zajlik az élet


     


    Közérdekű: olvastam valahol hogy sima falfestékből (diszperzit, vagy valami hasonló és grízből remek műhavat lehet csinálni, és tényleg, működik, pár fillér.. mondjuk a grízből lehet tejbegrízt is csinálni, ami finom, viszont nem jó műhónak, mondtam is a csajoknak, így jártatok


     


    Ideje nekikezdenem a tízórai gyártásnak, és lassan vissza is hasalok a lövészárokba, majd onnan kiordítok Hannának, hogy ÉBRESZTŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!!


    Puszi!


     


    Ui: Banyócaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! Merre vagy?

    előzmény:
    borcsamama (43789)
    2019-11-27  09:35
  12. 2019. november 27. 20:1343793.

    Beigli tömörító :-) Nagyon jóó :-)

    előzmény:
    narocsi (43790)
    2019-11-27  14:31
  13. 2019. november 27. 19:4143792.

    Biztos nagyon finom lesz a csokiskeksz.


    A falud is tuti csodaszép lesz.


    Nagyon nőnek a gyerekek, nálunk a fiam már nagyobb nálam.


     

    előzmény:
    borcsamama (43789)
    2019-11-27  09:35
  14. 2019. november 27. 19:3743791.

    Sziasztok!


    Akkor jó sok programotok van. Hanna hogy bírja ezt az időszakot?


    Biztos szép lesz a grincses párna.

    előzmény:
    sziga (43788)
    2019-11-27  05:12
  15. 2019. november 27. 14:3143790.

    Sziasztok!


    Puszi mindenkinek, végre beengedett az nlc. Eddig nem engedett be.  Nekem a játékot sem adja ki.  Még egyszer sem sikerült elindítaniuk a játékot, hogy az első napokban menjen.


    Gyorsan elment az ősz, mindjárt itt az ünnep...


    Nem is tudom mivel töltsük ki. A kisvárosokban nincs semmi nyitva karácsonykor, nincs koncert hiszen minden lemegy karácsony előtt. Az együnk valamit a mamánál, nálunk, tesóméknál…  az meg olyan kevés. Majd egy jó beigli tömörítő kirándulást kell csapni.


     

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  16. 2019. november 27. 09:3543789.

    Szia Sziga!


    Hurrá, de jó hogy itt vagy Te is, hiszen idén nagyon kevesen vagyunk, és azok is csak néha-néha jönnek. Én még próbálok kitartani, örömmel jövök bármikor. 


    Elképedtem hogy a kisasszony már a  továbbtanulás nehézségeivel küzd, hajrá, találjátok meg a legjobb iskolát.  A nyelvvizsgához is sok sikert neki.  


    A párnavarráshoz jó munkát, biztos nagy örömet szereztek vele a megajándékozottnak. 


    Nálunk is nagyok már a gyerekek,  Ádám elmúlt 10 éves és Dóri is másodikos. 


    A karácsonyi készülődés szépen lassan alakul, van már lefagyasztott csokis kekszem, itt-ott némi dekoráció.  Ma elkezdem a falu felépítését is, de most az időm legnagyobb részét az adventi vásárra készülődés tölti ki.  Mostanában elég sokat vagyok egyedül.


    Gyere amikor tudsz, nekem hiányzol a topikból!

    előzmény:
    sziga (43788)
    2019-11-27  05:12
  17. 2019. november 27. 05:1243788.

    Sziasztok Lányok!


     


    Akárhogy is nem telhet el a november nélkületek!


    Kicsit rohanós időszakot élek, Hanna (aki ugyebár itt nőtt fel veletek ) már 8-os. Ebből következőleg felvételi őrület van, iskola nézegetés, felkészítőre rohangálás, stb. stb.


    Ráadásul dec. 7-én nyelvvizsgázik angolból, szóval ez egy extrastresszfaktor, meg extrafeladatfaktor áááááááááááá, de sebaj, közeledik a karácsony és ettől mindig jobb


    Igyekszem többet jönni és ha az nlc hisztis istennője is úgy akarja akkor ismét be tudok majd lépni!


    Próbálok egy picit visszaolvasni!


    Ja Hanna az egyik grincs rajongó osztálytársát húzta karira, fogok varrni neki egy grincses párnát, vagy legalábbis megpróbálom, mert hogy nagyon helyesen kell lennie benne kézzel készített ajándéknak.


     

    előzmény:
    borcsamama (43787)
    2019-11-26  11:47
  18. 2019. november 26. 11:4743787.

    Londonka, ha belépsz a topikba, felül jobb oldalon megjelenik hogy Advent és egy Diótörő figura. Arra klikkelj rá, akkor előjön a játék, de ott ne menj arra hogy Nyerni akarok, hanem görgess lefele, ahol megjelennek a különböző témakörök.  Én sorban klikkeltem rájuk, és mindegyiknél előjött jobb oldalon a Diótörő.  Amikor mind megvan és a kérdésre is válaszoltál, akkor kell megadni az adatokat. 


    Jó "vadászatot"!  

    előzmény:
    LondonEye (43786)
    2019-11-26  10:03
  19. 2019. november 26. 10:0343786.

    borcsamama


    koszonom szepen


    en rakattintok a "nyerni akarok" feliratra, de csak a nyeremenylistat adja ki ujra es ujra...

    előzmény:
    borcsamama (43778)
    2019-11-25  16:02
  20. 2019. november 25. 20:2643785.

    Ezek nagyon szépek, ügyes vagy. 


    Jobbulást kívánok, gyógyulj meg minél előbb!


    De aranyos férjed van :-)

    előzmény:
    Bubcsi28 (43782)
    2019-11-25  18:31
  21. 2019. november 25. 19:1243784.

    Szia Bubcsi!


    Vigyázz magadra, pihenj, és fogadd meg a dr.bácsi tanácsait.  Az egészséged mindenféle készülődésnél fontosabb. 


    A koszorúid és díszeid változatlanul csodaszépek, épp úgy mint tavaly. 


    A dekorálást a férjed is szépen meg fogja csinálni,csak hagyni kell.

    előzmény:
    Bubcsi28 (43782)
    2019-11-25  18:31
  22. 2019. november 25. 18:3343783.

    ... Na még kettő. 


    Mindenkinek szép estét!


     

  23. 2019. november 25. 18:3143782.

    Sziasztok!


    Látom egyre jobban álltok a készülődéssel(egy oldalnyi tudtam csak elolvasni mert nem enged visszalapozni ez a hülye...). Megint sikerült innoválni. 


    Én most idén valahogy kicsit visszavettem a tempót. Egészségügyi dolgok miatt kényszerpihenőn vagyok, nagy eséllyel már csak jövőre megyek dolgozni. Ebből kifolyólag se nagytakarítás, se se kivilágítózás, kb semmi nincs. 4 asztali díszt sikerült csinálnom 2 nap alatt, meg kitetted 2 koszorút. Nem cincálhatok, nem létrázhatok meg semmi, szóval ami lesz, az a férjem tempójában.


    Az utolsó nagy megmozdulás októberben a naaaagy szülinapom volt, amire a férjem titokban idereptette az egész családot. Volt torta, lufi, éttermezés, csajos shopping, minden. 


    Mutatok pár képet, lehet hogy két részben, ennyi a felhozatal. 


    Próbálok sűrűbben benézni h nagyjából képben legyek, mert lapozni nem tudok

  24. 2019. november 25. 17:0843781.

    Szuper, hogy már ilyen jól álltok :-)


    A tároló biztos nagyon szép lett.

    előzmény:
    havastáj (43775)
    2019-11-24  08:47
  25. 2019. november 25. 17:0843780.

    Tuti szuper lesz a közös mozis program. 

    előzmény:
    LondonEye (43777)
    2019-11-24  10:54

Címlap

top