Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. december 2. 10:1043829.

    És a havas kép. 

    előzmény:
    Mágika (43828)
    2019-12-02  09:57
  2. 2019. december 2. 09:5743828.

    Sziasztok !


     


       Csak egy gyors bekukk és helyzet jelentés. 


    Nálunk tegnap este óta esik a hóóó,  már minden tiszta fehér, fotóztam és mutatni akartam, de nem kicsinyített,  így szerintem nem fogja engedni,


    Remélem ahol még havazik egy kicsit még árad és a gyerekek is fogják tudni élvezni  és kihasználni a lehetőséget egy jó hócsatára, hóember építésre vagy ki mit szeretne. 


    Szép napot és hetet mindenkinek!



     

  3. 2019. december 2. 05:5643827.

    HÓ-HÓ-HÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓÓ!


    Jó reggelt csajok!


    Hát, hogy őszinte legyek jobban örültem volna, ha tegnap esik a hó, de most komolyan, miért hétfőn reggel kell ezt csinálni? Az utak egy katasztrófa lesz, a gyerekek, meg a suliból nézik, ahogy esik. Amúgy meg már itt szerintem ónos eső esik


    Pedig tegnap mekkorát lehetett volna tekeregni a hóesésben


    Borcsamama: köszönöm a recepteket!


    Cica ügyben teltház van nálunk, így is hárman vannak, de a másik kettő inkább kint szeret lenni csak ez a diktátor és zajártalom alszik még bent. Amúgy meg lakóparkban lakunk, szóval ez miatt is korlátozott a létszám.


    Kész a párnám, és csináltunk még egy grincses karácsonyfadíszt is, de azt nem fotóztam még le. Nóriék ma húznak, ő is párnát akar vinni, de azt hiszem hóemberest. Lehet, hogy azt kerekre csinálom.


    Meg ne fázz a vásárban! Igyál sok forraltbort!


    Londonka: ma végigaludta az éjszakát a macsek, most meg kipattintottam a kertbe lásson havat. Ezen is túl kell esni


    Madarakat én is etetném, de őket meg a macskák ennék, de keresek valami helyet a madáretetőnek előbb-utóbb.


    Én is örülök, hogy "látlak" Hazajöttök karira?


    Bubcsi: nagyon cuki a cicátok, és a legcukibb benne, hogy a tietek


    A darálós kekszen én is évek óta gondolkodom, de még nem sikerült létrehoznom. Tegnap egy macipános tallért gyúrtam be, azt ma kisütjük Kriszta barátnémmal, ha már úgyis forró a sütő


    A töltött káposztát én is szeretem! Megyek!


    Most olvasom, hogy beteg vagy! Remélem semmi komoly, nem nagyon tudok visszább menni, hogy írtál-e róla! Gyorsan-gyorsan gyógyulj meg! És vigyázz magadra!


    Mágika: nálunk a kutya ugatni szokott meg horkolni


    Egész jól haladunk a sütéssel, a szűk fele megvan, ma újra játszunk! Remélem el tudom vinni a csajokat suliba, mert, ha nem akkor gáz van.


    Ladyzso: én két ablakban nyitom meg a topikot, az egyikben olvasom, a másikban rögtön írom a választ, nekem így könnyebb, próbáld ki, és nem kell jegyzetelni, csak átkattintani a másik fülecskére


    Sajnos nincs meg az email címed, hanyatt esett a régi szerver ami üzemeltette a régi fiókomat nem is lehet hozzáférni.


    Bögrét, mert nincs hova tennem a falut (mondjuk már a bögréket sem, de valahogy csak megoldanám).


    Ideje bevetnem magam a konyhába, valahogy nem készülnek a tízóraik maguktól

    előzmény:
    ladyzso (43825)
    2019-12-01  20:42
  4. 2019. december 1. 20:4743826.

    Amúgy sehogy se állok igazán..Csinosítgatjuk a lakást, dekorálni még nem nagyon tudtam, hamarosan elhelyezem az "advendi koszorút". :-)

    előzmény:
    Mágika (43819)
    2019-12-01  16:26
  5. 2019. december 1. 20:4243825.

    Ezeken kívű vettem magamnak egy farmert, gyerkőcnek szabadidőnadrágot. Ma tecsoban vettem narancsos csokis szaloncukrot, nagyon fincsis. A Bocinak meg van mézeskalácsos táblája, nagyon finom.


     

  6. 2019. december 1. 20:4143824.

    Szerzemények 2

  7. 2019. december 1. 20:4043823.

    Szerzemények: 

  8. 2019. december 1. 20:2043822.

    Mik sétáltak velem haza? :-) Mindenféle világítós elem, dekoráció, főleg ajándékozási célzattal. Csomagoltam pár dolgot, családnak lényegében minden ajándéka megvan, már csak pár apróság kell. Akik meg csomagot kapnak tőlem, azok a meglepik, már csak arra várnak, hogy postára kerüljenek.


    Ma meg vettem türkiz színű boát. Mindjárt fotózok pár dolgot, és fel is rakhatom.


    Ha választani kéne karácsonyi bögre vagy falu elem között, ki melyiket vinné inkább haza és miért? :-) 

    előzmény:
    Mágika (43819)
    2019-12-01  16:26
  9. 2019. december 1. 20:1343821.

    Én azért válaszolok egyesével, mert bevallom így kényelmesebb, és nincs sok türelmem jegyzetelni, bocsi.


    Amúgy, tőled is kérek egy mélt :-)


    A zserbó krémlikör még nem tudom, hogy milyen, nem kóstoltuk, de amint közelebbi kapcsolatba kerülök vele, megírom, hogy milyen.


     

    előzmény:
    Mágika (43818)
    2019-12-01  15:36
  10. 2019. december 1. 20:1043820.

    Sziasztok!


    Sajnálom, hogy nagyon fáztatok a vásáron. Várom a képeket. Hát igen, itt a december, és berobbant a tél.


    Nagyon szép lehet felétek is a kivilágítás.


     


     

    előzmény:
    borcsamama (43815)
    2019-11-30  21:52
  11. 2019. december 1. 16:2643819.

    Bubcsi


    Jó képeket hoztál. Kerestem a "kistraktort" a képek között, aztán elesett.  


     


    Londonka


    Csodás látvány  lehet, hogy a madárkák csipegetnek.  Aranyos kis szépsége tettél szert.


    Sziaga


    De jó, hogy te is bekukkantottál.  Nálunk a kutya szokott "dorombolni"   én még ilyet nem tapasztaltam más kutyáknál,  bármikor elkezden őt simogatni a mancsával átölel és egy jellegzetes " nyöszörgős" hangod ad közben élvezi a kényeztetés.


    Jó munkát és kitartást a sütögetéshez. Nekem tetszik a párnád is, biztos örülni fog neki aki kapja. 


    Jót nevettem a futáros sztorin, hogy még a személyi is elkérték tőle, meg hogy miattad aggódnak. 


    Ladyzso 


    Mik sétáltak veled haza? Muti képeket róla. Te már nagyon jól állsz, hogy már be is csomagolás az ajándékokat.


     


    Havastáj


    Jó lehetett a forraltbor fesztivál, finom is lehetett a forraltbor.  Most, hogy ilyen hideg lett jól is esne egy pohárkával.  Jobbulást és mielőbbi gyógyulás kívánok a gyerkőcöknek.


    A mézeskémest mi is imádjuk, de még egyszer sem sütöttem, a mézet már jó néhányszor megvettem hozzá, de a megvalósítás ig sosem jutottam, kicsit én is tartok tőle. 


    Gépen sikerült a korábbi hsz-okat is megnézni.  


    Bubcsi milyen rendes a párod, hogy meglepetés szülinapot szervezett neked. 


    Londonka


    Jól elkéstm vele, de nagyon boldog névnapot kívánok neked utólag is. 


    Naricsi. 


    Örülök, hogy te is benéztél.


     


    Most elköszönök később még jövök, mutatom mit készítettem a ws-en. 


    További szép estét  és nagyon kellemes adventi készülődés kívánok mindenkinek!  

    előzmény:
    Mágika (43818)
    2019-12-01  15:36
  12. 2019. december 1. 15:3643818.

    Sziasztok! 


    A hét elején próbáltam írna, aztán véletlenül kitöröltem és nem volt energiám újra kezdeni, ezért utálok telefonon pötyögni.  


     


    Valaki írta, hogy nem tud visszalapozni, hát nálam sem működik  és már nem is emlékszem kinek mit akartam írni.  


    Az biztos, Borcsamama lámpás szuper jó lett, nagyon tetszik. Gondolkodom rajta, hogy el kellene készíteni, de nem tudom időben hogy fog beleférni. 


     


    Borcsamama mész minden hétvégén a vásárba vagy felváltva mentek?   Kíváncsian várom a képeket  róla.  Remélem nem fáztál meg a hidegben. 


     


    Ladyzso


    De jó hogy te is itt vagy.  Milyen a zserbó krémlikőr, kóstoltad már?   Gondolkodom rajta hogy vegyek-e. 


     Bubcsi


    De aranyos a férjed, hogy magára vállalta a díszítést.  Mielőbbi gyúgyulást kívánok neked.


    Most elküldöd mielőtt elszáll az egész, aztán folyt. köv. 

    előzmény:
    borcsamama (43815)
    2019-11-30  21:52
  13. 2019. november 30. 22:3743817.

    Mailben már válaszoltam, igen, hasonló, de ezt nem én sütöttem, nem az én képem. 

    előzmény:
    Bubcsi28 (43816)
    2019-11-30  22:05
  14. 2019. november 30. 22:0543816.

    Borcsamama, 


    Most kikerestem. A másik nőcis oldalon, a fem****.


    Elküldtem neked mailben is, de nem tudom hogy stimmel-e, csak feltűnt mikor láttam. 


    Nézd csak:

    előzmény:
    borcsamama (43815)
    2019-11-30  21:52
  15. 2019. november 30. 21:5243815.

    Sziasztok!


    Nemrég jöttem haza, ma volt az első vásár és mindenféle program a művházban és körülötte.  Jó lett volna, de nagyon fáztunk már a végére.  Képeket majd holnap mutatok.


    Londonka, az új címedet én is szeretném mélben kérni ha lehetséges. A madárka nagyon cuki, biztos hogy én se hagytam volna ott.


    Bubcsi, szépek a képek amiket hoztál, a cicád tüneményes. Olyan méltóságteljesen ül abban a székben, mint valami felsőbbrendű lény. 


    A férjednek minden elismerésem a dekorálásért.  Az én férjem is megcsinálta a teljes kinti világítást, már csak a lakásban kell néhány dolgot felpakolni.  Holnap már gyújtjuk az első adventi gyertyát.  Szinte hihetetlen.


    Nem tudom hol láttad a pöffeteget, én a topikon kívül nem tettem fel sehova.  Ide mondjuk már többször is. 


    Vigyázzatok magatokra, mindenkinek örömteli készülődést.  Ha minden igaz, holnapra hideg lesz nagyon, és akár hó is lehet.


     

  16. 2019. november 30. 19:2143814.

    Tök jók a képek, macskusz haláli :-)

    előzmény:
    Bubcsi28 (43811)
    2019-11-30  19:02
  17. 2019. november 30. 19:2143813.

    Töltött káposzta? Megyek :-)


    Ma vettem zserbó krémlikört.


    De jó, hogy már fent vannak a fények.


     


     

    előzmény:
    Bubcsi28 (43811)
    2019-11-30  19:02
  18. 2019. november 30. 19:1843812.

    Szaisztok!


    Ezt tényleg kár lett volna otthagyni :-)


    Tök jó, hogy van madáretetőtök.

    előzmény:
    LondonEye (43810)
    2019-11-30  16:33
  19. 2019. november 30. 19:0243811.

    Sziasztok!


     


    Próbálom aktivizálni magam karácsony ügyében, így most fő a töltött káposzta. 


    Mézeskalácshoz is vettem ma fűszereket, holnap vagy hétfőn megsütöm. Lehet hogy más egyéb is készül aztán majd lefagyasztom őket


    A mézes krémesnek én is féltem nekikezdeni, de sikerélményem volt vele. Azóta többször is csináltam már. 


    A férjem felrakta nekem az összes világítást (8 égősor ablakok köré + 1 boltív amire fenyős-égős került), egy szavam sincs rá.


    Ma elkísértem az obiba, ott fotóztam nektek párat. Sok szép minden van brutális áron. 


    Szigának küldöm pluszban a mi kistraktorunkról készült képet, ő olyan 3/4  5 körül szokott indulni. Vannak nála is egyebek a repertoárban, biztos ami biztos alapon  Tarts ki, jobb úgyse lesz, de nagyon meg fogod szeretni


    Londonka légyszi küldd el nekem majd mailben az új címed- köszi. 


    Borcsamama, lehetséges hogy a te-féle pöfeteg receptet láttam a héten a neten? 


    Gondolkodtam azon is, de lehet hogy idén kipróbálom a darálós kekszet - kaptam egy szupi konyhagépet, darálója is van, muszáj működtetni


    .


    Na eldugulok, szép estét nektek! 

  20. 2019. november 30. 16:3343810.

    szijjastok


    ennek a kis cukorfalatnak nem birtam ma ellenallni, mondjuk tonkre se mentem bele, mert alig volt masfel font :-)


    mivel van egy kis lebetonozott falatnyi kertunk, mi is kiakasztottunk madaretetot, es annyira elvezzuk nezni, ahogy a cinkek es a vorosbegyek jonnek, csipegetnek, a verebek padig alul varjak a lehullo falatokat


    sziga


    tudom, mirol beszelsz macska-ugyben, mert rendszeresen elhozzuk 1-1 hetre a lanyom cicajat, es bizony a hajnali tortenesek benne vannak a pakliban:-)


    ok ilyen hajnalban kelok, aztan, mikor neked tenyleg kelni kene, mar vissza is alszanak


    de mindent meger, annyira cukik es okosak


    Bubcsi


    jaj, imadom mindig, amiket csinalsz


    gyors gyogyulast kivanok


    narocsi


    epp gondoltam, mi lehet veled, mert kepkereses kozben talis fotokat is elnezegettem


    nem ismersz esetleg olyat, akinek szinten gond a karacsony, es szivesen elfogadna egy meghivast egy teara, kartyapartira, kozos filmnezesre?


     

  21. 2019. november 30. 11:1643809.

    Sziasztok!


    Nagyon aranyos lehet a cicád.  Nem kell mellé társnak még két nagyon cuki, jól nevelt, ivartalanított, szobatiszta cica?  A fiacskám költözik, de a cicákat nem viheti magával az új lakásba. Nagyon el van keseredve, mert eddig még nem sikerült nekik helyet találni.


    Esetleg ha valaki mást érdekelne, írjatok!!!


    A párnád tök jó lesz, ismerem ezt a mintát, már én is többször gondoltam hogy megvarrom de sose került rá sor.  Én örülnék neki, gondolom a megajándékozott is fog. 


    Nem semmi sütigyártásba kezdtek már megint, bár tök jó lehet együtt sütögetni, jókat nevetni, élvezni a karácsonyi illatokat és ízeket.  Mondjuk utána a takarítás nem annyira, de hát az meg vele jár. 


    Írom a pöffeteg receptjét: -ez már a dupla adag, de ennyi legalább kell:


     


    Habosra keverni  4 tojást, 20 dkg sima és 20 dkg nádcukrot és 1 vaniliás cukrot


    Összekeverni 30 dkg lisztet, 12 dkg kakaóport, 1 sütőport, fél teáskanál gyömbért és egy csipet sót.


    Összedolgozni a két keveréket és 12 dkg puha vajat.


    Folpackba csomagolva vagy letakarva hűtőbe tesszük akár egy éjszakára.


    Gömböket formázunk, először kristály majd porcukorba forgatjuk.


    175-180 fokon 12 percig sütjük, nem baj ha kicsit még lágynak tűnik a közepe, mert ahogy hűl megszilárdul.


    Jó munkát és jó étvágyat  


     

    előzmény:
    sziga (43805)
    2019-11-29  06:02
  22. 2019. november 29. 16:4243808.

    te is írnál a mail-ra? :-P

    előzmény:
    narocsi (43790)
    2019-11-27  14:31
  23. 2019. november 29. 16:4143807.

    és ha megvan a mail címem, rámírnál?

    előzmény:
    sziga (43805)
    2019-11-29  06:02
  24. 2019. november 29. 16:3843806.

    Sziasztok!


    Sajnálom, hogy nem tudsz aludni. A macska nem semmi, hogy ilyen hangerőn képes dorombolni. Nem lehet kirakni a szobából?


    A bor szőlőből készül :-) Kivéve, amelyik nem :-) Legalább finom volt a kajszi barackos?


    Igen, a férfiaknak érdekes elképzelése van arról, hogy hogy kell megúszni a készülődést. Tök jó, hogy ilyen jól megoldottad a szakikat.


    Futároposta 


    50 ajándékcsomag??? Az kemény.. És mennyi minden kell egy csomagba? Csak sütemény?


    Ma beszabadultam a Pep-ba.. Jó sok minden hazasétált velem 

    előzmény:
    sziga (43805)
    2019-11-29  06:02
  25. 2019. november 29. 06:0243805.

    Jó reggelt!


    Itt a hajnali hírmondó!


     


    Kezdjük azzal, hogy tele van a hócsukám, hogy nem tudok aludni. Minden reggel felébredek legkésőbb 5-kor, pedig elég lenne 6 körül. Legtöbbször magamtól, de ma pld. az új kismacskánk keltett fel, egy ideig gurigatott egy műanyag varrógép orsót a földön, aztán amikor megunta leült mellém és elkezdett ezer decibellel dorombolni, mintha egy fűrésztelepen sátoroznék, kb olyan hangja volt. Ahhhh egy Napóleon jellem sajtkukaccal keresztezve. Nóri kukázta össze a menhelyen én meg szívok vele. Király


     


    Borcsamama: köszönöm a receptet, és, ha jól emlékszem te szoktál csokis pöffeteget sütni. Találtam a neten sok receptet, de a tiédet egyszer már megsütöttem és finom volt. Kérem szépen azt is, mert Nóri szíjja a vérem, hogy süssünk. Valaki mindig szíjja a vérem valamiért ....


    Csatolok egy képet, itt tartok a párnával. Vettem valami hímzős fém szálat egy vagyonért, és azt fűztem a varrógépbe, elég jól működött (azért többet nemigen akarok ilyent csinálni ) Szerinted mivel csinálják az arany és ezüst gépi hímzést?


     


    Havastáj: mekkorák már a gyerkőcök? Sajnos ez egy ilyen időszak, egyik betegségből ki a másikba be, de hát kedves anyuka, innen szép nyerni, és a kedvencem amikor a doki azt mondja, hogy ne aggódjon, jön a tavasz és meggyógyítja, de novembeeeeeeeeeeeeeer vaaaaaaaaaaaan! Hol van még a tavasz???????


    Abból a forralt borból küldhetnél egy hordóval, jól hangzik. Itt Budafokon szeptember első hétvégéjén szokott borfesztivál lenni, ott kajszi barackos bort ittunk, igen finom volt, de némileg összetört a lelkem, mert én eddig azt hittem a bor szőlőből készül


    Ladyzso: Nem jár olyan sűrűn, inkább év vége táján, hogy a karácsonyi őrületben ne akadályozzon - neki ez az elmélete, nekem meg az, hogy elhúzza a fenekét és kibekkeli a Jézuska érkezéséig, amolyan megúszós módon. De most amúgy pont jól jött, hogy tegnap nem volt itthon, mert jött a riasztó szerelő, a vizes, a villanyász és a redőnyös, összecsődítettem őket egy napra, és így hogy Z nem mondta meg nekik a tutit, hogy hogy is kell ezt csinálni (antiműszakizseni, totál elmélet szakember) így kora délutánra mindenki elhúzott.


    Különben meg az a jó szórakozása, hogy mindent a neten rendel meg (leginkább autó alkatrészeket, mint dizájnos szelepsapkát, lovas pótkerék borítót, és egyéb hasznos holmikat, de ha küldök neki linket és pontosan azt, hogy mit akarok azért akkor azt is) és a futároknak az én telefonszámomat adja meg. Imádom , együtt élek és lélegzek az összes létező futárszolgálat embereivel, tudom az útvonalukat, az időbeosztásukat, a keresztnevüket, a cipőméretüket, hogy van-e kutyájuk és éppen fáj-e a fejük, mindent, és profin kergetőzöm velük a kerületben. Múltkor Z vette át a csomagját, alig adták oda neki mert életükben nem látták... Ki kellett vinnie a személyiét és megkérdezték, hogy amúgy én hol vagyok, nincs-e valami baj, ezen rugózott két napig


     


    Na elhelyezkedem a lövészárokban, lassan keltenem kell a kamaszlányt! Ja és kedves barátnőmmel ma kezdjük a karácsonyi gasztroajándék sütést. Idén cantuccini lesz, alig várom, mindig olyan jókat nevetünk, úszik a konyha a lisztben, cukorban, rossz esetben tojásban Neki 50 ajándékcsomagot kell csinálni, mondjuk erről elég sokáig sunyított, de végül bevallotta

    előzmény:
    borcsamama (43796)
    2019-11-28  10:06

Címlap

top