Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Karácsonytól karácsonyig

Szisszka
Létrehozva: 2013. szeptember 1. 11:14

Eljött a szeptember és vagyunk jónéhányan, akiknek ez egyet jelent a karácsonyi készülődés kezdetével. 

 

Szeretjük a karácsonyt és szeretünk jóval előbb elkezdeni készülni az ünnepre (főleg, ha sk. ajándékokkal kedveskedünk).

 

Szeretjük a hagyományokat, szeretünk tervezni, szervezni, megvalósítani, cicomázni, dekorálni, de legfőképp örörmöt szerezni szeretteinknek!

Persze vannak, akik nem értik ezt az egészet, - hogy mire is ez a nagy felhajtás - de ez a topic nem is nekik szól!

 

Nem kötelező elkezdeni a karácsonyi készülődést szeptemberben, de nekünk jól esik! :) Ettől függetlenül decemberben is lehet hozzánk csatlakozni, mi mindenkit szivesen látunk! :)

 

Blog:

karacsonytolkaracsonyig.blogspot.hu

  1. 2019. december 6. 18:0143854.

    Sziasztok!


    Megjött a Mikulás!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


    Képzeljétek, reggel elmentünk vásárolni, és mivel már tavaly is nagyon tetszett ez a mikulás csomag elhagyásos felhívás, most én is elhagytam egyet.  A bevásárló kocsik tetejére tettem, de nem sokáig volt ott.  Kicsit félre álltam a telefonommal, és már jött is egy idős hölgy, aki először be akarta vinni a boltba, aztán elolvasta a csomagon levő kártyát, és végül is nagyon örült, és elvitte haza a csomagomat. Jó volt látni az örömét és a csodálkozását. 

  2. 2019. december 6. 14:4443853.

    Sziasztok!


    Koszi Ladyzso, nektek is!


    Azt hiszem te kerdezted, milyen programokon voltunk, hat ilyen szokasos adventi megnyito. Kirakodovasar, kezmuveskedes, szinpadi programok, este kocert. Gyerekeknek allatsimogato, elo renszarvas, korhinta, mezeskalacsdiszites, ringato a kicsiknek meg Telapo es Manoi zenes eloadas. Nagyon szinvonalas volt az egesz. 


    Este kipucoltuk a csizmakat, Nori meg belul is ugy torolgette a sajatjat, nagyon cuki volt. Reggel pedig meg sotet volt, szaladt oda megnezni es ugralt az oromtol, annyira jo volt latni.


    Delelott mikulasozni voltunk, feltem Nori reakciojatol, mert hetvegen hallani sem akart a mikulasrol, mikor mentunk az adventi programokra mondta is, hogy "lehet hogy nem lesz itt, csak a haza meg a renszarvasa", aztan el is kerultuk jo messzire. De ma velem kozosen verset is mondott neki es odament egyedul batran. A mi csomagunkat nem tudtuk mef elhagyni, de ha felkelnek a gyerekek, erre is sort keritunk.


    Az ajandekaim 1-2 aprosagtol eltekintve megvannak. Egy resze mar be is van csomagolva. Vittunk a narancsos csokis es a citromos fehercsokis kekszbol a henteseknek meg a zoldsegboltos neninek, mert ok hihetetlenul kedvesek es figyelmesek velunk mindig. Orultek neki.



    Tegnap a nagytakaritas utolso simitasait vegeztem el, vagyis mar tenyleg csak par aprosag maradt. Persze rajtam kivul senki sem annyira h.lye, hogy kesztu nelkul suroljon, en viszont igen, ugyhogy 2 helyen meg os mart a zsiroldo...bar elvileg borbarat, gyerekbarat, oki akarmi...haaat...ennyit errol.


    Szepen lassacskan kikuszik a dekoracio is, majd mutogatok kepeket, ha eljutok vegre oda. 


    Szep napot, oromteli keszulodest nektek!

  3. 2019. december 6. 12:2443852.

    Boldog mikulást mindenkinek!! 

  4. 2019. december 5. 19:2143851.

    Mai szerzemény :-)

  5. 2019. december 5. 19:0443850.

    Szaisztok!


     


    Sziga: hűű, ez jól hangzik, méghogy 3 féle ,  hja, és egyik sem egyízű 


    Tök jó program a sütés után a kellemes filmnézés 


    Bubcsi: Nagyon szívesen 

  6. 2019. december 5. 17:1643849.

    Sziasztok!


    Képzeljétek, hozzám már ma délután megérkezett a Mikulás


    Kedves Ladyzso!


    Nagyon köszönöm hogy gondoltál rám, nagy örömet szereztél. 


     

  7. 2019. december 5. 05:5743848.

    Borcsamama: köszi-köszi-köszi! Hétvégén neki is esek a elmúlt az izomláz a jobb vállamból és a hüvelykujjamból, azt hiszem ebben vannak a tésztagyúró izmok.


    Ladyzso: a Cantuccini egy olasz keksz amolyan édes kétszersült. Kávéba, forró csokiba, kakaóba vagy akár tejbe kell mártogatni attól visszapuhul és nagyon-nagyon finom. Imádom. Az eredeti verzió mandulás, csokis, de lehet bármivel ízesíteni. Mi 3 félét csináltunk, vaníliás-mandulás-vörösáfonyást, fahéjas-mogyoróst és kakaós-csokis-dióst.


    A művelet úgy néz ki, hogy ha kész vagy a sütéssel csinálsz egy  jó kávét, magad elé rántod a cantuccinis dobozt és elkezded mártogatni, közben felteszed a lábad pihenni és nézel egy jó kis karácsonyi filmet, ez kb. 1,5-2 óra

    előzmény:
    ladyzso (43847)
    2019-12-04  20:49
  8. 2019. december 4. 20:4943847.

    LondonEye: szép lett


    Sziga: Nóri haláli, hogy közös sütős-főzös ajándékot kért :-)


    Cantuccini: sajna nem ismerem, jól hangzik ez a karácsonyi ámokfutás


    köszi a receptet


    Borcsamama: köszi a receptet


     


    Ma beszereztem pár díszt, dekorált tobozt, jópofa égősorokat, csúcsdíszeket, az egyik ledes. Vettem egy nadrágot, abba bele kéne fogyni.


     

  9. 2019. december 4. 20:3243846.

    Neked is köszönöm szépen!  


    Nem igazán értem, kinek kell küldenem és mit?????????????????? Bocs, közben megvilágosodtam.....


    Visszakerestem a pöffeteget, itt a recept, ez már dupla adag, de ennyi legalább kell belőle:


    Pöffeteg


    Habosra keverni  4 tojást, 20 dkg sima és 20 dkg nádcukrot és 1 vaniliás cukrot


    Összekeverni 30 dkg lisztet, 12 dkg kakaóport, 1 sütőport, fél teáskanál gyömbért és egy csipet sót.


    Összedolgozni a két keveréket és 12 dkg puha vajat.


    Folpackba csomagolva vagy letakarva hűtőbe tesszük akár egy éjszakára.


    Gömböket formázunk, először kristály majd porcukorba forgatjuk.


    175-180 fokon 12 percig sütjük, nem baj ha kicsit még lágynak tűnik a közepe, mert ahogy hűl megszilárdul.


    Jó munkát és jó étvágyat  


     

    előzmény:
    sziga (43844)
    2019-12-04  20:14
  10. 2019. december 4. 20:1743845.

    Sziasztok Angyalok!


    Nagyon-nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a névnapi jókívánságokat, aranyosak vagytok hogy gondoltatok rám. 


    További szép estét!


     

  11. 2019. december 4. 20:1443844.

    A legfontosabb!


    BORCSAMAMA! Isten éltessen sokáig!!!!


     


    LondonEye: Hát azt nem tudom, hogy ezek a vihogó fejek miért lettek ilyen óriásiak, rejtély


    De jó, igazi családi karácsony! én is szeretem, ha mindenki egy kupacban van ilyenkor, sajnos már a lányoknak csak egy nagymamája él, az én anyukám. De most van kisbaba a családban, azért az jó. A sógoroméknál született márciusban egy kislány. Sajna a úgy tűnik a sógórnők nem az én műfajom , de azért örülök, hogy ők is jönnek szenteste.


    Narocsi:


    Én is szeretem az élmény ajándékokat. Legyen az akár színház vagy közös mozi, vagy egy kirándulás. Idén Nóri szülinapjára megint közös sütés-főzést kért, vettem is tanfolyamot, gasztroajándék készítőst, karácsonyra meg egy pizzasütőst vettem neki. Anyukámnak meg egy pékségeset, mindenféle kenyeret tanulunk majd sütni. Régen sokat sütött maguknak, de mostanában nem, hátha megint kedvet kap tőle. De ha nem is akkor is eltöltünk egy jó kis délelőttöt együtt.


    Megkérem Borcsamamát, hogy dobja át neked a receptet, mert nem találok egy csomó mail címet :( Nekem meg átküldenéd a pöffeteget mert nem mentettem le és eltűnt :(


    Persze, csinálj te is nyugodtan grincses párnát, ha kéred dobom a mintát, de tele van vele a net, én a printerest-ről túrtam.


    Mágika: egy mágikus hölgytől elvárás, hogy fekete kutyája-cicája legyen


    Ladyzso: cantuccinit sütöttünk, életemben ennyi tojást még nem törtem fel 4 nap alatt, ha nem volt 200 akkor egysem! Cserébe nagyon finom lett. Még van 2 nap a beigli sütésre és a cantuccinik becsomagolására és ezzel vége az 2019-es karácsonyi ámokfutásunkank. Szeretem ezt a pár napot, jókat dumálunk és jókat nevetünk és hulla fáradtan rogyunk le utána, de olyan jó végignézni a kész csomagokon. Szóval minden tésztagyúró létező-és nemlétező izmom fáj, leszakad a derekam, és kőből van a lábam, de tök jó


     




    Marcipános tallér


    30 dkg liszt
    20 dkg vaj
    5 dkg cukor
    20 dkg marcipán
    1 késhegynyi sütőpor
    3 tojásfehérje
    csipet só
    kristálycukor


    a tetejére fél dió vagy mandula szem


     A lisztet tálba öntjük, belekeverjük a sót, a porcukrot, az egészen kevés sütőport, majd a kockákra vágott hideg vajat, és a két tenyerünk között addig dörzsölgetjük a tál tartalmát, amíg nagyjából egynemű nem lesz a lisztes vaj. Ekkor hozzáadjuk a darabokra tépdesett marcipánt, és a tojásfehérjéből annyit, hogy a tészta szépen összeálljon (nekem pontosan 10 dkg ment bele).


    Gyúrólapon hengert formázunk belőle, folpackba vagy alufóliába csomagoljuk, és egy órára fagyasztóba rakjuk.


    Egy óra múlva elővesszük a tésztát, előmelegítjük a sütőt 200 fokosra,  lekenjük a hengereket a maradék kissé felvert tojásfehérjével, és kristálycukorba forgatjuk. Ezt követően félcentis szeletekre vágjuk, ha nagyon elveszítené kör formáját a szeletelés során egy-egy keksz, kiigazítjuk.


    Mindegyik tallér közepébe nyomunk egy fél diót vagy mandulát. Mehet a sütőbe kb. 12 percre.


    Ne zavarjon senkit, hogy ha úgy látja, forrón még nyers a keksz: ha a színe rendben van, akkor biztos jó lesz, meg kell várni, amíg kihűl, meg fog keményedni.


     

  12. 2019. december 4. 20:0843843.

    volt egy szabad konyhafalam:-)

  13. 2019. december 4. 17:2443842.

    Sziasztok!


    Borcsamama: boldog névnapot kívánok! 


    De jó, hogy már túl vagytok a nagybevásárláson.


    Tök jó, hogy jársz táncolni, csak így tovább.


    Mágika: nagyon szép kenyértartót készítettetek.


    Sziga: jól elvesztél a mosolyok között. Mi finomat sütögetsz?


    LondonEye: az utcarészlet is hangulatos, végülis vannak minifaluk is, itt-ott egy-egy házzal. Tök jó, hogy 4-en lesztek karácsonykor.


    Nem tudom, miért szín alapján választ valaki kedvencet magának illetve fekete nem kell. Nekünk pl. volt fekete macskánk. Nem a szín a lényeg, de nagyon érdekes.


    A zserbó krémlikör egész finom, de nagyon üt 15%-os..


    Havastáj: nagyon szívesen


     

  14. 2019. december 4. 14:0343841.

    Sziasztok!


    Ladyzso, tegnap nagyon megleptel. Koszonom. 


    Borcsamama, boldog nevnapot!


    Kesobb folytatom, ha sikerul, most futok tovabb. 

  15. 2019. december 4. 09:2743840.

    HO-HO-Hooooo


    borcsamama


    boldog nevnapot kivanok


    jajjj, de csudaszep a falud, es minden


    sziga


    nem ezek az emojik fognak teged agyonnyomni???


    a kis falum 5 hazbol all, szoval inkabb utcareszletnek mondanam:-)


    fent van mar a kandallo tetejen, csak ele szeretnek zokd girlandot varacsolni, de meg nem tudom, mi fogja ott tartani, szoget nem akarok beverni...lehet, hogy nem te kerdeztel a falurol? valaki kerdezett...:-)))


    nem megyunk haza, a lany jon ide 21-tol, igy mind a negyen egyutt leszunk a fa alatt, ami...hat nem is tudom, mikor volt utoljara


    narocsi


    ahh, imadom a pozsonyi kiflit:-)


    milyen jo napotok volt, ezek a legjobb ajandekok: az elmenyek


    Magika


    csudakat keszitesz


    igen, en is olvastam, nemcsak a fekete cicakat, de a kutyakat se fogadjak orokbe...


    mi tervezunk itt egy cicat orokbe fogadni, de egyelore a nagylany cicajat eleg sokszor hozzuk el egy-egy hetre, ugyhogy meg csuszik a dolog


    Bubcsi


    jaaaaj, de szepek a cicaid


    Havastaj


    nagyon otletes, es biztonsagos az asztaldisz:-)


    ladyzso


    te mar nagyon jol allsz, ha mar csomagoltal is


    a zserbo jo, a likor jo...a ketto egyutt csakis finom lehet:-)))


     


     


     

  16. 2019. december 4. 07:5343839.

    Kedves Borcsamama, 


    Borbálák és Barbarák!


     


    Boldog névnapot kívánok mindenkinek! 

  17. 2019. december 4. 07:0443838.

    Segítséééég! 😃


    Elnyelt a lisztfelhő és a tojástenger 😂😂😂😂😂


     

  18. 2019. december 3. 20:0643837.

    Sziasztok!


    Mágika, köszönöm szépen, aranyos vagy hogy gondoltál rám. 


    A kandeláberekre reagálva, elég sok munka volt vele, de örömmel csináltam.  Ha esetleg egyszer hozzáfogsz, találj ki valami más megoldást a celofán helyett, mert nagyon sokat kínlódtam vele.  A ragasztó másnapra elengedett -több félével is próbáltam- a ragasztó pisztolytól pedig elolvadt.  Egyenlőre nem tudom mivel lehetne megcsinálni. 


    Ma megejtettük a karácsony előtti nagybevásárlást, már csak a friss dolgokat kell megvenni.  A sütéshez, töltött káposztához van minden,és a tartós dolgok is meg vannak. 


    Narocsi, jó kis napotok volt sok élménnyel, és örülök hogy jól érezted magad.  Pozsonyi kiflit én egyszer sütöttem, nagyon finom lett, de meglehetősen macerás, sokat kell pihentetni és kenegetni, ráadásul hol hideg hol meleg helyen, szóval bármennyire is szeretem, nem tudom ebben az életemben nekiállok-e mégegyszer.  


    Ma délelőtt táncolni voltam - minden kedden megyek-, nagyon jó volt,mindig nagyon élvezem.  Igaz a végére jól elfáradok, de ki nem hagynám.  

  19. 2019. december 3. 11:5843836.

    Sziasztok!


    Narocsi


    Szuper programotok volt. Mi is tervezzük, hogy egyszer megnézzük, de lehet nem idén lesz, 2 ledolgozós szombat is van és csak hétvégén tudnánk menni, szóval kevés az esély. 


    Sziga


    A marcipános keksz receptet én is kérném szépen.  


    Bubcsi


    Nagyon szépek a cicáid és látom az egyik fekete.  Ti tudtátok, hogy állítólag az árva menhelyi fekete cicákat, kutyákat sokkal nehezebben fogadják örökbe, mert feketék?  Nekem eszembe nem jutott volna, a mi kutyusaink is szinte feketék, a mostaniak a lába ugyan világosabb, az anyja viszont tiszta fekete volt, de nem ez alapján döntöttünk. 


    Borcsamama


    Csodálatos a karácsonyi falud,  mégértem a mestert is, hogy elámult rajta.  Szerencsétek  volt, hogy ennyit engedett az árból, szerintem nem mindenki tette volna. 


    Örülök, hogy a cicának lett új gazdijuk. 


    A vásárban is nagyon szép dolgokat árulok.  Jó, hogy tudjátok egymást váltani és nem kell egész nap fagyoskodni.   


    Holnap már dolgozom, nem tudom tudok-e jönni, ezért most:


    Nagyon boldog névnapot kívánok neked! 


    Havastáj


    Nagyon ügyes a kis Nóri, szép lett a dísz amit együtt készítetettek.  Ne aggódj, mindketten bele fogtok tanulni a feladatkörötökbe,  hisz tőled látni fogja a karácsony szeretetét és rá fog ragadni, mert ebbe nő fel, az én fiam is szeretett a konyhában segédkezni és te is bele fogsz tanulni a fiús játékokban, már csak az ő kedvéért is.  


    Ladyzso


    Bögrére szavazok, nincs karácsonyi falum, egyenlőre nem tudnám hová tenni, így marad a bögre, nem mintha nem lenne velük tele a szekrény. 


    A címem bagi2kukaccitromailponthu


    Nálunk tegnap délutánig esett a hó,  10 cm esett az éjszaka tuti,  napközben egy picit olvadt is  estefelé meg jól ráfagyott.  Még megvan a hó, de süt a nap és +6 fok van, úgy hogy biztos olvadni fog.  


    A múltkori ws-en egy hatalmas kenyértartó házikót készítettem fantasztikus hangulatban. 4 féle képből lehetett választani, a doboz 3 oldalára ragasztottunk belőle, a többség ugyanazt a 3-at használta mint én is mégis ahány házikó annyi féle lett, és mindegyik csodás lett.  Volt aki pici perselyes házikót készített, azok is  szuperek lettek. Szóval dekuztunk, festettünk, pasztáztunk, dekoráltunk, havaztunk, csillogtunk, díszítettünk vagyis egy csomó mindent használtunk hozzá.  Mivel a karácsony jegyében született egyértelmű, hogy karácsonyi dolgok tárolására fogom használni és nem kenyértartóként fog funkcionálni.


     

    előzmény:
    narocsi (43835)
    2019-12-03  10:24
  20. 2019. december 3. 10:2443835.

    Hahóó


    köszi, hogy örültök nekem. 


    Nekünk megvolt a karácsonyi ajándék: a fiúkkal Pozsonyban voltunk a hétvégén. Nagyon szép a belváros. A  lakótelepi rész az olyan, mintha itthon lennél. Útközben megnéztük Győrt, meg Mosonmagyaróvárt. Délelőtt makett kiállításon voltunk. Most nem nevezett a kisebb fiam, de szereztünk meghívókat a következő évre.  Újvidéken még sosem volt kiállításon: majd viszünk makettet. 


    Délután mentünk át a belvárosi részbe, átmentünk a UFO hídon. Felmásztunk a várhoz... pfff öreg vagyok, szuszogtam mint egy liba.    Sajnos a múzeum nem fért bele, ilyen egy egynapos kirándulás...  megnéztünk a várból a kilátást, és lesétáltunk a belvárosba. Megnéztük a koronázási templomot, a belvárost, találtunk karácsonyi vásárt. Ettünk valami kolbászkát, ittunk puncsot. Szóval igazi karácsonyi lógós nap lett   Jaaaa meg ettem igazi pozsonyi kiflit!!!! Ezek a szlovák meg régi monarchia beli meg  francia kispolgári konyhák valamit tudnak: a vaj az igazi! ez a kifli egy csoda eredetiben. 


    A végén bementünk egy boltba és vettünk olyan nasit, ami nincs itthon. Meg ha az ember a felnőtt fiaival utazik, akkor persze kell sör is Szlovákiából.  Valami ki emléktárgy aztán jöttünk haza. Jó volt.


    A fiús anyukáknak üzenem: a kisfiúk  ugyanúgy szeretik a macikat, a sütést, mint a lányok! A dajkálás helyett a dögönyözést, a biciklizést meg a homokvár építést. Karácsonykor meg nagyon jó lego várost lehet velünk építeni. Ja, meg (karácsonyi) vonatozni is lehet velük.  Utána meg sör! 


    Sziga! A marcipános keksz receptjét én is kérem, de az emil címemre, mert nem fogom látni pár napig az nlc-t. És mint tudjuk, nem lehet visszakeresni.  


    Nagyon jó lett a párnád! Lehet lopni az ötletet???


    Borcsamama


    Nagyon jó dolgokat árultok, van kereslet? Szép a városkád. 


    Mindenkinek puszi: narocsi


     


     

    előzmény:
    ladyzso (43833)
    2019-12-02  18:12
  21. 2019. december 2. 18:4543834.

    Olyan macskánk nekünk is volt.


    Az asztaldísz is szép lett.

    előzmény:
    Bubcsi28 (43832)
    2019-12-02  18:09
  22. 2019. december 2. 18:1243833.

    Sziasztok!


    Sziga: már megoldottam, a címed ugye nem változott az elmúlt pár év során? Én se találtam az eléréseket, de közben rábukkantam :-P


    Felénk egész éjjel és szinte egész nap esett a hó, de sajna már olvad.


    Cicák nem semmi: lakóparkban nem tudnak megszökni?


    Én cetlin írom a válaszokat,  csak eddig nem volt hozzá kedvem, onnan is csak át kell másolni, és kész is van.


    Marcipános tallér? Kérek receptet.


    amúgy mél címem: csokidarakukagmail


    Nem is értem, miért nem készülnek maguktól a tízóraik.


    Mágika: köszi a havas képet


    Havastáj: gratulálok a nyereményedhez


    Örülök, hogy jól sikerültek az adventi programok. Miken voltatok?


    Nagyon szép asztaldíszt készített Nóri 


    Borcsamama: sajnálom, hogy alig esett felétek a hó.


    Gratulálok a dekoráláshoz, minden nagyon szép lett.


    Nagyon szépeket árul a csoportotok


     


     

  23. 2019. december 2. 18:0943832.

    Borcsamama, hű..... 


    Az a falu... Pfff.... 


    A méltóságos macska egyébként a fotómodell, simán felugrik a székre ha szólunk neki, és néz bele a kamerŕba. Imádja


    Havastŕj, nagyon aranyos a kislányod, hogy segít. Látom, beleszületett a karácsonyba. Ugye hogy nem volt gond a mézessel. Mi is szeretjük, de szerintem minimalizálom a sütés, mert a férjem azt mondja, a legtöbb ruhája összement


    .


    Na azért nem kell hanyattesni hogy dekorált, mert 3 napig tartott a felbujtás mire végre elkövette... 


    Nálunk nincs hó, csak hideg, és sokat esik az eső. Se sétálni, se semmit csinálni nem lehet.


    Hoztam még macskát, az asztaldísz pedig a tesóm alkotás.


    Szép estét! 

    előzmény:
    borcsamama (43831)
    2019-12-02  16:21
  24. 2019. december 2. 16:2143831.

    Sziasztok Angyalok!


    Irígykedve olvasom a beszámolókat, hogy mindenhol esik a hó, kivéve a mi környékünket. Itt nyoma sem volt, aztán dél körül elkezdett esni hatalmas pelyhekben, gyönyörű volt, de sajnos kb. öt percig tartott. Viszont  egész nap ronda szürke idő van és esik az eső. 


    A  dekorálással teljesen kész vagyok, ma gőzerővel varrok, van két karácsonyi terítő amit még meg kell csinálnom. 


    A link az idei dekorálásról és a karácsonyi városkámról:


    https://photos.google.com/share/AF1QipOOZiIpAD1f1owMRzyW ymajW110HLabNHiY9DbBdxpIesa7CoNtQCaI7jkcbHNHzA?key=c2pWUFphU HJ4Z2JnTV91dlRKQ0pVQjhJN0tGajVR


    Végre ma jött a mester - három hónap várakozás után- és megcsinálta a terasz másik végére is a ponyvát, így már nem esik be se hó se eső, és nincs olyan huzat akkor sem ha fúj a szél. Végül is volt egy kis haszna is annak hogy ennyit vártunk rá, elengedett tízezer forintot a megbeszélt árból kárpótlásul, és teljesen elájult a karácsonyi falumtól. 


    Sziga, a macska kérdés megoldódott, most már rájuk legalább nincs gond.


    Így készen még jobb a párnád, nagyon ügyes vagy.


    Havastáj, ez nem az iskolai, hanem az a vásár, amit a város szervez, és ahol árul a csoportunk mindenféléket. 


    Itt a link ahol meg tudja nézni aki szeretné.


    https://photos.google.com/share/AF1QipNgWXWc8MA_awpo9IIP lvbOReF1tD2g9KELHvkkrEn_VRe-zIeaQib-SnkuM9PZQA?key=V3BXWE5RO GxUODlmQWVaMEhTeTRTcmc5SDg1Wkt3


    Ladyzso, nem tudom tudnék-e dönteni bögre és város alkatrész között, mindegyikből nagyon sok van, de bármelyiknek találnék még helyet, mivel idén megnagyobbítottam az ablakpárkányt, és két szintre emeltem a várost, így most kényelmesen elfér.


    Mágika, első alkalommal mindannyian ott voltunk a vásárban, de ezután nem fogunk, mert nagyon hosszú az öt órahossza kint ácsorogni, főleg így hogy egyre hidegebb lesz. Váltani fogjuk egymást két óránként. 


    Igaz , ittunk forralt bort, vacsorát is kaptunk mert volt ételosztás is, de azért nagyon hideg volt. 


    Szép hetet, örömteli készülődést mindenkinek. 

  25. 2019. december 2. 13:2043830.

    Sziasztok!


    Itt is esik a ho, de el is olvad szinte az egesz. 


    Tegnap csomo varosi adventi program volt, jol ereztuk magunkat.


    Mutatok nehany kepet. Az elson a mecsestaro nyeremenyem van, amit egy fb jatekban nyertem. Eloben meg ennel is szebb, nagyon tetszik.


    A masik ketto az adventi asztaldiszunk. Az egyik reszen kulon a kozepe. A diszitest 90%-ban Nori csinalta. Sokszor eszembe jut Aron kapcsan, hogy mivel o kisfiu, lehet neki nem is lesz kedve majd ilyenekhez. En meg dinokhoz, katonakhoz, autokhoz nem ertek....szoval, akkor bajban leszek, de majd betanulok a munkakorombe...


    Sziga, en Norim 2,5 eves. Nagyon akaratos, eros szemelyiseg. Mire belepunk a kamaszkodba sztem csoda lesz ha meg mindketten eletben leszunk...


    Nagyon jo lett a parna. A karacsonyi vasarra miket visznek a gyerekek? Irtad? Olyan az agyam, mint a szita...


    Ladyzso, aranyos dolgokat vettel. Azok a havas gombok imadnivaloak.


    Nalam nem lennek kerdes,  hogy a faluhoz vennek valamit. A bogrekben megvan, hogy melyikhez ragaszkodom tea es tejeskave fronton. Bar van 1-2 karacsonyi is, de, annyira azok nem nottek a szivemhez.


    Epp tegnap meseltem a ferjemnek rola, hogy milyen aranyos kis karacsonyi diszeket lattam itt az egyik vegyes boltban. Nem is tudom mire szamitok amugy, mert nyilvan nem veszi a celzast...


    Ma megcsinaltam a falut nagyjabol, de meg par apro simitas van hatra utana fotozom.


    Magika, koszi, mar meggyogyultak es ujra haramiak....


    Sztem meger egy probat a mezeskremes, mert tenyleg sokkal egyszerubb, mint hittem. Pedig en mar epp mondtam a ferjemnek  hogy rendelek karacsonyra. De vegul ugy latom, hogy meg tudom csinalni en is.


    Bubcsi, hogy vagy? Rendes a ferjed, hogy be lehet vonni a dekorolasba.


    LondonEye  nagyon aranyos a kismadarad. Falud hogy all?


    Borcsamama ez most az az adventi vasar volt ahova arulni mentetek a dolgaitokat? Nem tudok visszalapozni es mar nem emlekszem, hogy mit irtal.


     

Címlap

top