Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Agytörzsi tumor

macsek0317
Létrehozva: 2013. október 28. 15:23

Sziasztok,

 

Van olyan, akinél vagy gyermekénél ezt a betegséget diagnosztizálták?

Sajnos nem sok jót hallottam róla, illetve magyar oldalakon csak nagyon kevés, az is nagyon általános infó, ami megtalálható. Küldöldi oldalakon sok hasonló családra bukkantam, de szeretnék magyar oldalon is ( illetve de jó lenne ha nem találnék sorstársra:( ) meghallgatni mások tapasztalatát és egy kis erőt meríteni-adni.

 

Nálunk nagyobbik fiamnál ( most lesz 14 éves) találtak egy elég nagy területet elfoglaló agytörzsi tumort, és az orvosok nem bíztattak semmivel, egyelőre sugárterápiát kapunk, de hogy utána mi lesz, még nem tudjuk. Kemoterápia nem hat erre a betegségre.

 

Van olyan esetleg, akik már legyőzték ezt a daganatot, vagy tünetmentesek lettek?

 

 

 

  1. 2014. augusztus 18. 01:27276.
    "Megy a drukk szeptember 4-ére!!"

    Mi lesz akkor?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (275)
    2014-08-18  01:11
  2. 2014. augusztus 18. 01:11275.
    Macsek!


    Nagyon-nagyon-nagyon....szorítok Nektek! El sem tudom mondani, mennyire! Megy a drukk szeptember 4-ére!!


    Arnold! Nektek is muszáj, hogy sikerüljön!!! Gyönyörűek a lányaid!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_248323 (270)
    2014-08-11  20:41
  3. 2014. augusztus 12. 11:55274.
    Csak egy hátulról szemlélő vagyok, kívánok sok erőt és kitartást Nektek.
    Látom lassan egy éve nyitottad a topicot. Hihetetlen min mentetek keresztül.
    Minden jót kívánok ismeretlenül is.



    előzmény:
    macsek0317 (271)
    2014-08-11  20:52
  4. 2014. augusztus 11. 22:39273.
    Kedves Macsek!


    Ha nincs rossz hír,az is jó hir!
    Ha csak egy ici-picit  is jobban érzed magad tőle,akkor tudnod kell,hogy szept 4-én gondolatban rengetegen leszünk veled,veletek.
    Ennyi pozitiv energia nem veszhet el az éterben!!!!!
    Kitartás!!!!!!
    előzmény:
    macsek0317 (271)
    2014-08-11  20:52
  5. 2014. augusztus 11. 21:46272.
    Ó, Macsek, annyi dinamizmus árad belőled, olyan jó olvasni!
    Ne most akarj házitündér lenni, azt hagyd a mamának, neked fontosabb dolgaid vannak:)
    Sanya azért tud ilyen hős lenni, mert ilyen anyukája van!
    Maradj is ilyen, kívánom, ne fogyjon az erőd, amíg csak kell, és aztán lehet majd vidáman egy nagyot lazítani közösen!
    Itass sok citromos limit Sanyával, lúgosít, a bacik csak a savas közeget szeretik. Meg üdít is ebben a kánikulában.
    Ha olyan ügyes, beszéld le a szondáról, biztosan neki is kellemesebb lesz nélküle.
    Ezerrel drukkolok, és nincs nap, hogy többször is ne jutnátok az eszembe, most is jöttem, hogy nézem, írtál-e, és láttam, igen:) puszi az egész csipet csapatkának
    előzmény:
    macsek0317 (271)
    2014-08-11  20:52
  6. 2014. augusztus 11. 20:52271.
    Ja, valami kimaradt. Keresház nagyon jó. Attika imádja. Mamaáék főznek, ha lejön Mama, pakolászik, ami néha idegesít de legtöbbször nagyon jó. Csak mint háziasszoony, nekem olyan kicsit megalázó. Kijött egy emberke, és felmérte, mit kell még csinálni. Van egy hátsó télikert, ami a kertre néz, nagy ablakok, de ramaty. Meg akarják csinálni, a terasszal és a külső szigeteléssel együtt. Csak rám várnak, mikor mondom, hgy mehet, mert állítólag nagyon sokmindent akarnak csinálni, de nem akarják Sanyát zavarni. Ezt is egy kolléganő intézi. Nem is hittem el. Annyian szorítanak, nem lehet rossz a vége!!!! És egy különös gondolat szállt meg... szertnék még egy babót... tudm, elég vad ötlet most... nem lehet. De ezt már jó jelnek veszem magam ügyében. Mert kicsit kiborultam én is. Bár a hospice-es dokinénik szerint nagyon jól viseljük szerintük nem ez az átlag. Nem értem. Mert akiket én megismertem, mind ilyen, vagy még erősebbek. De nehéz néha. Mikor Attikával medencézni ell... Sanya volt az én kis vizilényem mindig és most nem tud bejönni. Viszont előszedtük tegnap a nagy körterületű de nem mély felfújható medencét, asszem 3 és feles az átmérője. Azn tanakszom ha felmelegszik kicsit abba bele tudjuk rakni Sanyát, és valaki tudja támasztani hátulról. Ha sikerü, majd megírom. Megint puszi!!!!!
    előzmény:
    macsek0317 (270)
    2014-08-11  20:41
  7. 2014. augusztus 11. 20:41270.
    Sziasztok, egy gyors helyzetjelentés. Sanya nagyon de nagyon benne ragadt ebben a buta vírusban. De az egyik orrszívásnál akkora hapci volt, és felszakadt valami góc.. nem mondom, mi jött ki.Most már szépen tudjuk tisztítani a légutakat, én szívok ( bocs hogy nem vagyok guszta) ő tüsszög és köhög, így együtt megoldjuk. Nagyon megijedtünk valamelyik nap. Mire hazaértem leverte a víz, kijött a szonda egy nagy "büfivel" Sanya meg csak kapkodta a levegőt nagyon gyorsan, és iszonyat remegett, és nagyon görcsbe volt szorulva mindene. Azt hittem ez már a vég. Fel is adtam a munkámat - illetve avezetőséggel megbeszélve itthonról dolgozom. A munkám egy részét tudom csak itthon csinálni, mert a másik feléhez egy vevői rendszerre kell rácsatlakozni, de ígyis teljes fizetést kapok. Ha valaki tőlünk olvassa.. köszönöm:) Sanya elkezdett rohamozni. Ami aki benne volt, már elég végső tünet lehet. Szóval teljes pánik. Aztán elkezdtem gondolkodni - végig a tudatánál van, válaszol, és roham közben olyan szépen tartja a buksit... utánanéztem, és felolvastam Sanyának, hogy az általam megtalált "dolog" tüneteit érzi-e. És minden klappolt. Hirtelen gyors szívverés, ezért elkezdte a levegőt kapkodni. Ezáltal felgyűlt az oxigén. Remegés, mindenütt, ezáltal folyik róla a víz.Igen, pánikroham. Milyen fura, az ember mennyire örül bizonyos esetekben, hogy "csak" pánikroham. Ma volt a hospice-es ápolónéni, és átéltünk mégegyet. Jelenleg most pár perc alatt végigmegyünk rajta, mert Sanya tudja már mi az, és utastásra tud lassítani a lélegzetén. Az ápolónéninek tetszett és csak mondta volna, ha tévedünk. A keze egyre jobban mozog. Az ujjak jajj de nem működnek, viszont olyan erő van a jobb és most már megint a bal kezében! Egyik nap meg is lepődtem, felemeltem a kezét, és mondtam, húzza le. Kiment a karom, napokig fájt. Ennyire boldog is rég voltam. De sajnos hónapok óta, a visszabénulás óóta nagyon nagy változás nem volt. De nem is rosszabboodunk, az értelme tiszta, nyugodtan alszik, csak a szondakaját nem bírja. Nem is értem, miért kérte vissza szegénykém. A dokinéni szerint a nyelési reflex rendben ( nyálfolyása nincs hónapok óta, oda megy ahova kell neki:)) a reflexei is szépek az orvosok szerint. de egy kicsit feladta. Majd ezen a héten kapjuk a speckó kocsit, meg a járógép is jön hamarsan, reméljük, tényleg segít majd. De az még nem most lesz.  Hangja még mindig erős, ha hív, de ha kérjük, meg nem szólalna semmi pénzért. Szóval összefoglalva a lényeget - nem romlunk, sőt, mikor feladom, elkeseredek, Sanya rácáfol a félelmemre. És ez már nagy szó. Következő MR szept. 4-én. Attól nagyon félek. Mindenki bízik, mindenki örül, én rettegek. Most vagyunk a 12. hónapban, és az átlagos túlélés 9-13 hónap, remélem, a 13-at is simán vesszük. Sanya egész nap ébren van, videózik, minket ugráltat:) imádom. éjjel meg néha felkelek arra hogy hív, mert kényelmetlen a fekvés, és odamegyek, megemelem a lábát, amire ő is elkezd mozogni, és oda pakolja magát, ahol kényelmes. Édesem, kicsi hősöm. Nadint megismertem, egy töndéri, cserfes kislány, és Arnoldnak hála, javul a vírus is ert hozott nekünk "csodaszert" természetesen ingyen:) Arnold, ha olvasod, vírus ellen bevált, de Sanya pocija nem megy tőle ( ez pozitívum) de majd elmondom személyesen is:) Puszi mindenkinek, szeressetek, éljetek, legyetek boldogok, amikor van rá egy pillanat is!!!!!!!!!
    előzmény:
    Zsánna (269)
    2014-07-25  19:40
  8. 2014. július 25. 19:40269.
    Látod, Macsek, kérd, és megadatik:))
    Megkaptad a javulást mutató esetet, ki tudja, tán sokkal jobban van, mint ahogyan azt még kommunikálni tudja!
    Az, hogy erős a szervezete, abban bizony a te gondoskodásodnak is ott a szerepe.
    Meglesz a gyógyulás, csak valahogyan ki kell bírni addig!
    Kitartást, erőt, türelmet, és végtelen szeretetet kívánok hozzá!
    előzmény:
    macsek0317 (267)
    2014-07-25  11:52
  9. 2014. július 25. 19:21268.
    Csendes követő vagyok.
    Szorítok!
    Nagyon!!!
    előzmény:
    macsek0317 (267)
    2014-07-25  11:52
  10. 2014. július 25. 11:52267.

    Még nem szeretnék róla beszélni. Majd elmondom, ha tényleg beválik.


     


    Január óta kapja.


     


    Amit Évi ír, az kb még két év sajnos De dokik pont most voltak valami agydaganatos konferencián.. és sajnos azt sorolta mikor beszélgettünk, hogy mi NEM válik be. Áttörés ott sem hangzott el. De reméljük.


     


    Tegnap megint lebukott Sanya. Ugyanis a szorítsd meg a kezemet mostanában ballal igen gyenge szokott lenni. Sajnos visszagyengült. Tegnap meg olyan erővel szorított.. és nagyon ügyes volt a tornában. Meg tegnap megleptek a barátosnőim - akik történetesen Sanya legjobb barátainak anyujai - igen, mi jól összehoztuk:) Sanya is kinn ült velünk, olyan jó volt, kinn ültünk mind a teraszon. És mikor Sanyát vissza kellett tenni a tolókocsiba, emeltem a jobb lábát.. mert hogy "nem mozog" és erre jött magától, és szépen feltette magát a lábtartóra. Merthogy Sanya nem vette észre, hogy még nem emeltem a lábát, csak megfogtam a bokáját.. kis ravaszdi:)


     


    De jajj de mennyire messze van a vége.. közben a család nagyon kivan, most Anyum megint összekapott a férjemmel.. komolyan, mint az oviban.. én meg benn dolgozom és olvasgatom, hogy ki kit mivel miért hogyan.. hazamegyek, szétcsapok köztük!


     

    előzmény:
    cleo (266)
    2014-07-24  17:15
  11. 2014. július 24. 17:15266.
    Macsek, nagyon szorítok, hogy az alternatív kezelés beváljon! Lehet róla beszélni, vagy titok? Mióta kapja ezt Sanya? Mi a helyzet azzal a tervezett vizsgálati kezeléssel, amit Évi említett, van arról valami hír, hogy mikor kezdik a klinikai kipróbálást?


    Nagyon nehéz, természetes, hogy ki kell magadból adni a feszültséget. Ez kell ahhoz, hogy otthon menjen a mosolygás.
    előzmény:
    macsek0317 (265)
    2014-07-23  16:43
  12. 2014. július 23. 16:43265.

    Sziasztok


     


     


    Arnold,


    Először is, mit mondtak nektek, lehet műteni a kislányt? Nagyon drukkolok, Facebook-on írtam neked üzeneted, ha van kedved, majd olvasd el kérlek.


     


     


    Sanyáról.


     


    Jajj, nem is tudom, most nincs változás, sem pozitív, sem negatív, annyi, hogy az ápolónéni volt kinn, és javult a tüdeje, meg pár hét, és kezdődik a járógépes gyakorlás - rehab. Remélem, sikerülni fog.


     


    Sanya amúgy lelkileg jól viseli, kis édesem, csak én vagyok kicsit megcsömörölve. Lassan megint hónapforduló, aztán évforduló. Mármint a betegség diagnosztizálása után.


     


    Arnold, neked írom, Sanya valszeg már évek óta beteg volt, csak olyan hihetetlenül erős, hogy mire nálunk kiszúrták, a daganat már egy alma nagyságát érte el. Nálunk már pécsett sem vállalták a műtétet, mi mondjuk Fedorcsáknál és Csókay-nál jártunk. De ha nektek még elcsípték korán.. remélem, majd írj ha lesz időd!!!!!


     


    Én lelkileg kicsit kivagyok. Most ugye 3 hétig otthon voltam, annyi munka felgyűlt, hogy csak na. De már annyira rühellem, úgy érzem, otthon lenne a helyem. De Sanya alternatív kezelése marha sokba kerül. Muszáj érte nem otthon lennem. Itt benn is - most kaptunk új főnököt - szegény ma odajött megsimogatta a karom, hogy hogy vagyok, miben tud segíteni, mennyire velem érez.. én meg úgy elbőgtem magam hogy no:) hogy lenyugodjak, lementem, és egy kolléga is megkérdezte, hogy vagyunk. Jajj, neki is sírtam egy sort, de megbeszéltük, néha ki kell jönnie, és ugye otthon nem tehetem. Otthon mosoly, mosoly, vidámság. Húúú, néha nehéz.. vagy nem is. Nem lehet másképp.


    De kitartunk, megyünk előre! Az új ház nagyon jó, egyre jobban belakjuk. Érdekes, hogy a családom tulajdonában van már kb 60 éve, de az alsó szinten még csak nem is aludtam soha. Egyszer sem. Mert ez egy kétgenerációs házikó, és mi eredetileg is Anyuék helyére, az emeletre mentünk volna, de Sanya mozgásképtelensége folytán most alul lakunk. De kellemes. este ki tudunk ülni a teraszra ( Sanyának nincs kedve:() ha bármi gond van, két nagyszülőpár tud ugrani ( néha nem is olyan édes "teher" - bocs Anyucim:)


     


    Jajj, úgy szeretném, ha megint olyan jó híreket mondhatnék - bár miért nem hiszek, ha azt mondják, rehab kell, nem hospice, és ezt 4 doki egymástól függetlenül.. el kellene hinnem. Merthogy Sanya tudata nagyon tiszta, szépen kommunikál.. de beszélni nem akar, pedig olyan szépen tud hívni, ha gond van, olyan szép erős a hangja, és a nyelve is olyan szépen mocorog.. de nem baj, jön gyógytornász, logopédus is az orvosi ketyerék mellé:) Remélem, hogy pár hét múlva megint valami szédületes javulásról tudok beszámolni.. ránk férne már:)


     


     


     


     


    Puszi mindenkinek!!!!!


    Szilvi


     

    előzmény:
    rsv.arnold (264)
    2014-07-20  07:32
  13. 2014. július 20. 07:32264.
    Köszönjük, Igen a Bognár Prof. hoz megyünk, ill. a Nánási tanár úr vizsgálta még Nadint, Prof majd kedden jön vissza külföldröl, és ö majd csak akkor tudja megnézni. HeimPálba szerettük volna de egyenest ide irányitottak át
    előzmény:
    cleo (263)
    2014-07-20  02:37
  14. 2014. július 20. 02:37263.
    Bognár profhoz?
    előzmény:
    rsv.arnold (260)
    2014-07-18  01:34
  15. 2014. július 20. 02:36262.
    Nagyon-nagyon sok drukk megy Sanyának!!! 


    És Nadinnak is!
    előzmény:
    macsek0317 (258)
    2014-07-17  17:55
  16. 2014. július 18. 20:39261.
    Szia ěrok FB-on
    előzmény:
    rsv.arnold (260)
    2014-07-18  01:34
  17. 2014. július 18. 01:34260.
    Sziasztok))) új tag vagyok és sajnos nem az erösségem az irás, de most muszáj!  A kislányom 7 éves, és ma közölték velem az MRI vizsgálat után hogy Daganatja van az Agytörzsön (Glioma) kérek tanácsot mert csak értetlenül állunk, nincs idöm netezni, mert holnap reggel indulunk át a Debreceni korházba kérnék olyan tagokat akik hasonlo problémával küzdenek hogy segitsenek, mert egyenlöre nem sok mindent nyilatkoznak az orvosok csak átirányitottak minket, és amennyit tudok azt a neten szedtem össze! annyit elmondott az orvos, hogy valoszinü nem müthetö és nem kemozható, de többet nem mondott, azt mondta hogy majd debrecen-be megmondják
    Kérem a Sorstársakat, akik ebben szenvednek gyermekeikkel, irjanak nekem privát üzenetet és vissza hivom! de nincs idöm netezni
    Kérlek segitsetek mert sok mindent nem értek
    Arnold vagyok nullahathuszötszázhatnyolcszázhategy
    vagy face: https://www.facebook.com/rsv.arnold
    Köszönöm elöre is,
    Macsek0317 téged is keresnélek ))))) 
  18. 2014. július 17. 18:16259.
    Bízom benne, hogy sikerül!
    Mivel keveset mozog, ha szereti, sok cseresznye, meggy, vízhajtó.(sajnos, kifutóban, csak fagyasztott van lassan)
    És Macsek, rengeteg paradicsom, ha szereti. Csodákra képes!
    Köszi, hogy írtál, hogy tetszik a fiúknak az új otthon? - biztosan élvezik!
    előzmény:
    macsek0317 (258)
    2014-07-17  17:55
  19. 2014. július 17. 17:55258.
    Alternatěv gyógymóddal kezeljük. Kemot nem kapott. Természetesen a kezelôorvosokkal egyeztetve. De mivel még Sanya nem gyógyult meg, nem mondhatom el. De a gyógyulŕsa- álkapotának alakulása eme kezelés alapján van orvisilag dokumentálva. Tudod, kemo erre a betegsčgre nem hat - nincs vesztenivalónk. Sajnos megint volt visszaesés.. de egy hét alatt megint haladtunk. Egyelőre csak annyit hogy nem rosszavbodtunk. Viszont egyre többet van ébren és folyton kell valami:) Sanya rehabilitációja is megkezdődik lassan. Mindenféle kütyüt kap. 6hetente kontrol de csak a vért kell bevinni.. de a dokik mondták hogy azért személyesen is szeretnék néha látni. Attila ( Bogi apuja) is nagy munkában van - alapětványon gondolkodnak. De még csak puhatolódzik. De ma mondta Sanyának ha beindul Sanyának is sok dolga lesz. Reméljük:) Én jövő héttől megyek vissza dolgozni.. nem várom viszont lesz több időm a beszámolókra.. remélem főnököm nem olvassa:) Parlagfűről hallottam akárcsak a búzafűléről.. ezek kipróbálásával még tartozom;p
    előzmény:
    Zsánna (255)
    2014-07-15  15:07
  20. 2014. július 15. 22:27257.
    Szerintem azt jelenti,hogy most alt(tehát alternativ) szerekkel folyik

    Javulást Sanyának.Sokat és sokan szoritunk nektek!!!!!
    előzmény:
    Zsánna (255)
    2014-07-15  15:07
  21. Torolt_felhasznalo_437432
    Torolt_felhasznalo_437432
    2014. július 15. 17:58256.
    Szorítok nektek én is, sokszor gondolok rátok, és küldöm a ++++ energiákat!:)
    előzmény:
    macsek0317 (252)
    2014-07-14  17:11
  22. 2014. július 15. 15:07255.
    Macsek, a legjobbakat kívánom!
    Erőt, kitartást, és minden nappal egy kis lépést előre.
    "A kezelése mist alt szerekkel folyik."
    Ez mit jelent?
    Akármi is, kívánom, legyen segítségetekre, és használjon!
    A parlagfű felső 3-4 friss hajtása a legjobb őssejt regeneráló, én a kutyámnál próbáltam, amikor nagybeteg volt, és bevált. Keserű, keveset szabad csak tenni egy-egy alkalommal, én szárítottam is, és télen is kapott naponta annyit, amennyit a két ujjam közé tudtam csippenteni. 60kg-os volt, nem tudom, Sanya milyen súlyban van, ártani nem árt, parlagfű van, érdemes megpróbálni.
    Mégegyszer a legjobbakat kívánom!
    Sanyának:
    előzmény:
    macsek0317 (252)
    2014-07-14  17:11
  23. 2014. július 14. 17:25254.
    Megy.
    előzmény:
    macsek0317 (252)
    2014-07-14  17:11
  24. 2014. július 14. 17:13253.
    Bocs a sok hibáért telóról pötyögtem kapkodva hogy tuti átmenjen.. pár napja a regényem szállt el:)
    előzmény:
    macsek0317 (252)
    2014-07-14  17:11
  25. 2014. július 14. 17:11252.
    Sziasztok! Először is, elnézést hogy ilyen sokáig nem jelentkeztünk. Egyszer már ěrtam egy hosszú kommentet de sajnis megszakadt a net.. még nem tökéletes. Sanya a körülményekhez képest jól van. A kemóról hivatalosan is lemondtunk. Sanya mostantól itthon ápolódik de 6 hetenként kontrol ( be kell vinni a vérmintát) + dokik jrlezték szeretnék néha személyesen is látni. Most megint köhögünk ( jobb oldalon hónapokig nem működött a légzés most ürül a sok hónapos trutyi:() megint beindult a jobb oldal de Sanya még mindig nagyon gyenge. A kezelése mist alt szerekkel folyik. Hitünk töretlen:) Attilla ( Bogika apukája) minden nap benn volt Sanyánál a kórházban měg benn voltunk. Zsuzsi is kinn volt nálunk. Nincsenek még jól.. hogy is lehetnének. Szóval jelentem elkezdődött a végső menet. Most a következő hónapokban minden eldől. Elnézést még egyszer a hosszú hallgatásért!!! Puszi mindenkinek. Erő jöhet;)
    előzmény:
    Sushi (251)
    2014-06-28  10:24

Címlap

top