Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mért nem itthon segítünk?

rekapapp1417451835
Létrehozva: 2014. december 1. 18:19

Sziasztok!


Most  így Advent idején  egyre többször hallom a Médiában, hogy  külföldre  gyűjtenek és küldenek segélyt , különböző Segélyszervezetek. Ezzel semmi bajom sem volna, ha nem tudnám mennyien élnek mély szegénységben nálunk is! Rajtuk mikor és kik segítenek? Mért kell  más országokban segíteni , amíg itthon is éheznek gyermekek? Persze  tudom , segíteni mindenkinek és mindenhol kell, de előbb itthon kéne szerintem. 


Személyesen is ismerek egy családot, akiknek a mindennapi élelem  megvásárlása és a téli tüzelő biztosítása  nagy gondot jelent! Pedig az édesapa dolgozik , az anyuka  gyesen van, nem isznak, nem dohányoznak, semmi luxus dologra nem költenek, mégis nagyon nehezen  , de annál nagyobb szeretetben  nevelik négy kisgyermeküket! Én szoktam nekik apróságokkal  segíteni, pár kiló gyümölccsel , vagy tartós élelmiszerrel , a környezetemben gyerek ruhákat gyűjtök nekik!  Ez nem nagy dolog tudom, de  az én fizetésemből sajnos többre nem telik.


Tavaly ilyenkor írtam a Caritas-nak is , kértem ha tudnak segítsenek a családon, megadtam az elérhetőségeiket, de semmi történt, még csak válaszra sem méltattak, s őket sem keresték meg! Egy helyi újságban is írtam , ők megjelentették a cikket, és  több jóérzésű ember is  segített , volt aki tüzelővel, volt aki élelmiszerrel,  vagy épp a gyermekei által kinőtt gyerek ruhákkal!   A cikk megjelenése után , a helyi Gyermekvédelmi vezetője felhívott, hogy mért nem nekik szóltam , mielőtt az újsághoz fordultam, mert ők is segítettek volna, csak nem tudtak a család nehéz helyzetéről.Kérték a család nevét , címét, megadtam , ők ki is mentek a családhoz, megnézték a hűtőt ahol volt ennivaló, az anyuka éppen főzött, a lakás meleg volt, mert volt mivel fűteni.Erre megállapították a gyermekek MARADHATNAK  a családban, nincsenek veszélyeztetve!! Így hát kiderült számomra, ők nem SEGÍTENI AKARTAK," csak "  kiemelni a családból a gyermekeket! Azóta sem kaptak semmilyen segítséget tőlük!! Nem értem mért jobb kiemelni egy szerető családból  csak azért a gyermekeket , mert anyagi gondjaik vannak,  mért nem segítenek inkább? És hol van ilyenkor a Caritas , vagy más  segélyszervezetek, akik külföldön segítenek, de itthon  nem? Nem sajnálom én a külföldi  gyermekektől sem a segítséget, csak szomorú, hogy az itthoniakat nem veszik észre...

  1. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 4. 16:0851.

    ez a mondata


    mindenkinek magánügye , hogy kiken és hol segít, de ezért senkit sem volna szabad bántani!


    üti a te címed a gondolkodásod


    nyugi, szerencsémre nem vagyok magyar


    szégyellni valód valóban van


    NEKED különb a magyar gyerek, mint bármelyik másik rászoruló


    és erre kapacitálsz másolat


     

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (50)
    2014-12-04  15:50
  2. 2014. december 4. 15:5050.

    Én erre inkább nem is válaszolok, látom sadlee sem méltat arra , hogy írjon  neked!!


    Ha te  magyar vagy, én szégyenlem , hogy én is az vagyok!!!


    Remélem semmi közöd az országunkhoz , és soha nem is lesz!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (48)
    2014-12-04  08:45
  3. 2014. december 4. 15:4649.

    Én nem akartam turkálni senki zsebében, valóban mindenkinek magánügye , hogy hol és kin segít! Sajnálom ha ezt olvastátok ki  az írásomból, nem kellett volna hangosan gondolkodnom! Én nemes cselekedetnek tartom azt is ha külföldön segít valaki,  engem ugyanúgy meghat az Afrikai éhező  gyermek látványa, mintha a szomszéd faluban  éhezik , fázik egy kicsi.Függetlenül a bőre színétől!!


    Én csak azt akartam  "mondani" , hogy míg  külföldön észre vesszük a rászorulókat, addig az itthoni gyermekek nyugodtan éhezhetnek, akár  a szomszéd lakásban is! Több olyan családról tudok, aki már 2. telet fogja fűtetlen lakásban átvészelni, és sokszor hallom  a véleményeket róluk: "Ők tehetnek róla, mert nem  dolgoznak" ! 


    Ez  nem mindig igaz, van aki dolgozna boldogan, de nincs hol!!  


     

    előzmény:
    ladybird65 (46)
    2014-12-03  18:02
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 4. 08:4548.

    mindenkinek magánügye , hogy kiken és hol segít, de ezért senkit sem volna szabad bántani! 


    akkor nem is lenne ilyen topik


    Mért nem itthon segítünk?


    ez nacionalista indíttatásból született topic


    azt ugye nem akarod mondani, hogy a magyarok nagyon hordanák az adományokat a cigány családok megsegítésére


     


     


     

    előzmény:
    sadlee (44)
    2014-12-03  15:57
  5. 2014. december 3. 18:0447.

    Talán azért, mert a kettő nem zárja ki egymást. Mármint a kalandvágy, világot látás és a segíteni akarás. Nálam legalábbis a kettő jól megfér egymás mellett. Biztos hiányzik belőlem a kellő rosszindulat, de én nem szoktam megkérdőjelezni senki segítő szándékát. Akár itthon, akár külföldön teszi.

    előzmény:
    antironia (18)
    2014-12-01  21:10
  6. 2014. december 3. 18:0246.

    "De most komolyan, kinek mi köze hozzá, hogy ő mire költi a pénzét? Meddig lesz még szokás más pénztárcájában turkálni?"


    Tudod, ez egy ilyen édes-aranyos kedves kis magyar szokás. Más zsebében, intimitásában turkálni.

    előzmény:
    Szisza. (15)
    2014-12-01  20:30
  7. 2014. december 3. 17:3545.

    Kedves Sadlee, nagyon szépen köszönöm a segítséged! A család nevét és címét  privibe  elküldöm, egyébként  Pécshez közeli településen laknak . Telefonszámot is küldök, így tudtok egyeztetni időpontot!  


    Szép estét !  :)

    előzmény:
    sadlee (44)
    2014-12-03  15:57
  8. 2014. december 3. 15:5744.

     


    Én most tévedtem ide , olvasgattam az írásokat  és vegyes érzéseket keltett bennem. Hogy jön ide  az etnikum, meg a magyarok  gyalázása? Szerintem az adományozásról nem ezeknek a dolgoknak kéne eszünkbe jutni! Igaz , mindenkinek magánügye , hogy kiken és hol segít, de ezért senkit sem volna szabad bántani! 


    Kedves Réka, méltányolom  , hogy segítesz  egy családon, ez szép dolog , azt gondolom ebben az országban egyre több ilyen emberre lenne szükség! Szomorú, hogy  sok család csak a segélyekben és az ilyen segítő emberekben  bízhat , hogy "túléljenek".Én is egy civil segítő szervezetnél  dolgozom, ruhákat és élelmiszert gyűjtünk és a rászoruló  családoknak osszuk ki. Most sok gyerek ruhát kaptunk,  szívesen segítenénk  a családon mi is  kollégákkal megbeszéltük, ha a család nem lakik túl messze.Mi Pécsiek vagyunk, posta költségre nem tudunk költeni, de Pécsett vagy 20-KM-es körzetben ki tudjuk szállítani kocsivak. Ha  megírod a címüket szívesen segítünk!


     

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (1)
    2014-12-01  18:19
  9. 2014. december 2. 20:0043.

    Akkor tanulmányozd a  történelmet, talán akkor nem írogatsz hülyeségeket. Milyen honfitársai küldték tüzelőnek? Ja, a  párszáz habzó szájú, németek által támogatott és hatalomrasegített nyilaskeresztes nyikhajokról beszélsz? A megnyilatkozásod olyan, mintha az összlakosság akarta volna kivetni magából őket. Hadd áruljak el egy titkot, egyik dédnagyanyám zsidó volt, és tudod ki segített neki, meg más sorstársainak? A helyi katolikus pap, saját élete kockáztatásával. Bizony, aki magyar volt és keresztény. Meg még valami: a dédi soha nem ejtett ki olyat a  száján, hogy bezzeg a  honfitársaim, akik üldöztek...... pontosan tudta, hogy ki volt az a  pár nyilas, és véletlenül sem gondolta, hogy az egész város el akarta volna őt üldözni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (37)
    2014-12-02  17:06
  10. 2014. december 2. 19:4242.

    Szerintem pont az a probléma, hogy kevesebb publicitást kapnak azok a  szervezetek, amelyek belföldre gyűjtenek. Egyébként való igaz, tulajdonképpen mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy milyen szervezetet támogat, csak valahogy olyan visszás volt hallgatni a  mellveregetős ide visszük, oda visszük, ilyen gyerekek, olyan katasztrófa sújtotta övezet stb., miközben tudod, hogy itthon is rengeteg az éhes száj, és rengeteg az olyan család, ahol nem telik karácsonyi ajándékra...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_613491 (35)
    2014-12-02  14:39
  11. 2014. december 2. 19:3441.

    Ki beszélt bármilyen etnikumról?  Eddig az országról beszéltünk úgy általában, (egyetlen szó nem esett semmilyen etnikumról, illetve etnikai megkülönböztetésről) ill. arról, hogy mennyi éhes gyerek van itthon is, mégis sok alapítvány inkább külföldre gyűjt.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (31)
    2014-12-02  13:12
  12. 2014. december 2. 18:3540.

    Baptistas cipodobozt osztottak Büntetesvegrehajtasi Intezetben a dolgozoknak. Nem vagyok meggyozodve rola, hogy celba talaltak az adomanyok...

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2014-12-02  11:14
  13. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 2. 18:2639.

    cáfol a címed


    Mért nem itthon segítünk?


    Engem sohasem az emberek származása érdekel, ha nem az ember maga!


     

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (38)
    2014-12-02  18:12
  14. 2014. december 2. 18:1238.

    Kedves ügyintéző!


    Most rendesen mellé trafáltál, mert a család akinek segítek igenis az Etnikumhoz tartozik ! :) De mivel MAGYARORSZÁGON ÉLNEK , ÉN MAGYAR EMBERNEK TARTOM ŐKET! Engem sohasem az emberek származása érdekel, ha nem az ember maga! Azt sem mondtam soha , hogy a külföldön élőkön ne segítsünk, csak annyit akartam mondani, hogy azért van  kin itthon is  segíteni! Sajnos  sokkal több  a rászoruló , mint aki eltudja tartani magát, ebben az országban! Egyébként a lányom férje fekete, Nigériában született és nőt fel, most Angliában élnek, de rendszeresen segít az Afrikában élő rokonain! Amit én  rendjén valónak látok, eszembe nem jutna azt mondani, hogy segítsen itt, vagy Angliában! Szerintem szép dolog , hogy nem felejtette el honnan jött!! 


    Szép estét!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (31)
    2014-12-02  13:12
  15. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 2. 17:0637.

    90 után még beszéltem is párral akit tüzelőnek küldtek el a honfitársaik

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_163319 (33)
    2014-12-02  14:05
  16. 2014. december 2. 15:4836.

    A tegnapi 'cipősdoboz' topikban is éppen erről volt szó. Valaki ott is reklamált,hogy miért külföldre viszik az adományokat,ha itthon is rengeteg a rászoruló,éhező. Logikus kérdés és én is hajlok arra,hogy elsősorban itthon segítsünk a rászorulóknak.


    Tegnap is leírtam,most megismétlem:


    Adományozni nem kötelező,de köszönet jár érte!


    Minden szeretetszolgálat és segélyszervezet mindig megmondja,meghírdeti,hogy kiknek,hova,mit és milyen célból gyűjti alkalomszerűen vagy folyamatosan adományokat! Tehát mindenki eldöntheti,választhat ,hogy kinek,hova,mit adományoz, de csak ha akar és módja van rá.


    Az alkalmi gyűjtéseknél,mint most karácsony előtt,általában több adomány jön össze,mint amennyit szét tudnak osztani rövid idő alatt,így a "felesleget" a határon túliaknak szokták vinni. A  babtisták főleg határon túliaknak és külföldre gyűjtenek,mennek pl. katasztrófák idején. Minden segélyszervezetnek,szeretetszolgálatnak megvannak a lehetőségei szerinti "specialitásai" és természetesen összedolgoznak egymással.


     

  17. Torolt_felhasznalo_613491
    Torolt_felhasznalo_613491
    2014. december 2. 14:3935.

    Nem teljesen igaz, amit írsz, Mo.-on is rengeteg segélyakció van, most, decemberben fokozottan, legfeljebb nem kapnak akkora publicitást. Aki segíteni akar, megtalálja ezeket a helyeket.


    Azt viszont, hogy valaki kinek akar segíteni, szerintem senki ne szabja meg. Ha valakit az afrikai éhezők sorsa vagy a cunami károsultjainak sorsa fog meg, és rajtuk szeretne segíteni, joga van hozzá. Egy nem magyar ember nem több ugyan, mint egy magyar, de nem is kevesebb, az ő szenvedése is szenvedés.

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (1)
    2014-12-01  18:19
  18. 2014. december 2. 14:1134.

    Én sem gondolom önzőségnek, ha olyan helyre akarom adni, ahol tudom, hogy örülnek neki, és jól hasznosul. Mert tudom, hogy vannak, akik valóban örülnek ilyesminek.


    Nyilván úgy a legkönnyebb, ha az ember közvetlen környezetében talál ilyen családot. Nem a köszönet, vagy hála miatt... Hanem tudod, hogy tényleg rászorulók. És nem pl. kiviszik a hetipiacra, az árát meg legurítják a kocsmában....


     


    A lánycuccokkal mi is sok szegény családot megörvendeztettünk már, de a férfi ingekkel mindig bajban voltam.Ráadásul tök jó minőségű, egyáltalán nem agyonhordott ingek, csak a férjemnek muszáj mindig kifogástalan minőséget hordania. Tehát ha már a nyaka nem úgy áll, akkor nem veszi fel.


     


    Aztán egyszer szólt az egyik ismerősünk, hogy ahová járnak nyaralni az Őrségbe, van egy idősotthon, és pont a férfiruhákkal bajban vannak, mert olyasmit nem kapnak, és némelyik öreget egy szál pendelyben adják be a hozzátartozók. :(((


    No össze is pakoltam huszonvalahány inget, meg féltucat pulóvert, nadrágot, és az ismerősünk levitte oda. Az otthon vezetője olyan aranyos köszönőlevelet írt. :-)

    előzmény:
    Lillaréka (28)
    2014-12-02  11:14
  19. Torolt_felhasznalo_163319
    Torolt_felhasznalo_163319
    2014. december 2. 14:0533.

    a világon híresek lesznek, akkor a magyarok büszkék, hogy ezek is magyarok, pedig nem


    Igen, igen. A magyarnak tartott Nobel-díjasok, ugye...Egyik pillanatban tűzre velük, a másikban igen, magyar büszkeségek. Lénárd Fülöp életrajza igen tanulságos!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (31)
    2014-12-02  13:12
  20. 2014. december 2. 13:3232.

    Meg kell hagyni mindenkinek a jogot és a lehetőséget arra, hogy annak segítsen, akinek akar...


    Nemrég én is gyűjtöttem adományokat a lakhelyemen, és voltam olyan  merész, hogy elvittem másik településre. Most akkor szégyelljem magam, mert nem a helyieken segítettem? (ugyanaz, mint a mit te mondasz, csak kicsiben)


     

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (1)
    2014-12-01  18:19
  21. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 2. 13:1231.

    mint látod nem azt mondtam, hogy magyarból 1 se érdemelné
    de elfogadom, hogy ez a nép a világesze, már annyiszor hallottam minden fórumon, megy a melldöngetés
    akik ilyen ügyesek azok oldják meg maguk az életüket
    a magyarok nem szabókat, kovácsokat... üldöztek, üldöznek el, hanem a  löwinger, fischer, scher, schwartz....
    majd amikor ezek a büdös.... a világon híresek lesznek, akkor a magyarok büszkék, hogy ezek is magyarok, pedig nem

    te olyan igaz humanista vagy, hogy el kell ájulni tőled
    leírom mi az elméleted
    nehogy már a háborúban élő kurd gyerekeknek adakozzatok, adakozzatok inkább a magyarok gyerekeinek
    de ne az etnikumnak

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (30)
    2014-12-02  12:33
  22. 2014. december 2. 12:3330.

    Szia Ügyintéző!


    Sajnálom , hogy így gondolkozol a Magyarokról ! Te hol élsz, nem vagy Magyar? Tudom sok olyan ember él itt , aki belefér a te kategóriádban, de nem általánosíthatsz! Én nem gondolom, hogy mi Magyarok a világesze vagyunk, viszont az tény, hogy sok nagyon okos ember született itt! Feltalálok, felfedezők, írók, csak egy nagy baj van ezzel az országgal , nem becsülik meg   az "okos" embereket! Így kerültek külföldre  a  találmányok, felfedezések, ott adják el őket, ezért nem a mi országunknak lesz nyeresége belőle! BIZTOSAN GAZDAGABB ORSZÁG LENNÉNK, HA  NEM ENGEDNÉNK EL  A HATÁRON TÚLRA A SZELLEMI TŐKÉNKET!!


    Te pedig ne segíts a Magyarokon, segíts ott ahol szerinted jobban megérdemlik!  Addig nem érzed át, mit jelent éhesnek lenni, míg át nem éled!! De azt sem tudhatod meg, milyen egy hálás Édesanya könnyes szemébe nézni...


    Áldott ünnepeket kívánok!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (21)
    2014-12-02  09:36
  23. Torolt_felhasznalo_698753
    Torolt_felhasznalo_698753
    2014. december 2. 11:2829.

    Egy dolgot tudok mondani: igazad van.


    De a mai Magyarországon felesleges ilyesmit kérdezni, a hátad mögött röhögnek rajtad, jobb esetben csak naívnak titulálnak.


    A megoldás? Te döntöd el, hogy kinek és hogyan segítesz: ha magyar családoknak akarsz segíteni, akkor olyan helyre add a pénzed, vagy a más jellegű adományt!(azért vannak ilyenek is!) Ha a személyes átadásban bízol, akkor úgy!


    Boldog ünnepeket!


     

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (1)
    2014-12-01  18:19
  24. 2014. december 2. 11:1428.

    Csak az a módszer ami   tényleg jó.


    én is naiv voltam.. a baptistákkal.  A munkahelyem meghirdette a  cipősdobozt..  össze is pakoltam hat nagyobbacskát,  tinilány ruhákkal.  Bevittem...   most már mindegy.... remélem, hogy jó helyre kerül.
    De való igaz.. szivesebben adom oda, ahol tudom, hogy jó helyre kerül.
    A nagylányom  a multkor összeszedte a megunt cuccait, vagy amik már nem jók rá,  - nem tudom hol találta a családot, de a tinilányuknak  minden jó lett. Jó helyre került. Tiszta rendes család, csak szegények.


    De vittünk már be a Gyivi-be  is kinőtt ruhákat, régebben meg a védőnő gyüjtötte ezeket és osztotta szét.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (24)
    2014-12-02  10:04
  25. 2014. december 2. 11:0327.

    Nem lehetek annyira lecsúszott, hogy ne válogassam meg, hogy kitől fogadok el bármit is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (26)
    2014-12-02  10:32

Címlap

top