Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mért nem itthon segítünk?

rekapapp1417451835
Létrehozva: 2014. december 1. 18:19

Sziasztok!


Most  így Advent idején  egyre többször hallom a Médiában, hogy  külföldre  gyűjtenek és küldenek segélyt , különböző Segélyszervezetek. Ezzel semmi bajom sem volna, ha nem tudnám mennyien élnek mély szegénységben nálunk is! Rajtuk mikor és kik segítenek? Mért kell  más országokban segíteni , amíg itthon is éheznek gyermekek? Persze  tudom , segíteni mindenkinek és mindenhol kell, de előbb itthon kéne szerintem. 


Személyesen is ismerek egy családot, akiknek a mindennapi élelem  megvásárlása és a téli tüzelő biztosítása  nagy gondot jelent! Pedig az édesapa dolgozik , az anyuka  gyesen van, nem isznak, nem dohányoznak, semmi luxus dologra nem költenek, mégis nagyon nehezen  , de annál nagyobb szeretetben  nevelik négy kisgyermeküket! Én szoktam nekik apróságokkal  segíteni, pár kiló gyümölccsel , vagy tartós élelmiszerrel , a környezetemben gyerek ruhákat gyűjtök nekik!  Ez nem nagy dolog tudom, de  az én fizetésemből sajnos többre nem telik.


Tavaly ilyenkor írtam a Caritas-nak is , kértem ha tudnak segítsenek a családon, megadtam az elérhetőségeiket, de semmi történt, még csak válaszra sem méltattak, s őket sem keresték meg! Egy helyi újságban is írtam , ők megjelentették a cikket, és  több jóérzésű ember is  segített , volt aki tüzelővel, volt aki élelmiszerrel,  vagy épp a gyermekei által kinőtt gyerek ruhákkal!   A cikk megjelenése után , a helyi Gyermekvédelmi vezetője felhívott, hogy mért nem nekik szóltam , mielőtt az újsághoz fordultam, mert ők is segítettek volna, csak nem tudtak a család nehéz helyzetéről.Kérték a család nevét , címét, megadtam , ők ki is mentek a családhoz, megnézték a hűtőt ahol volt ennivaló, az anyuka éppen főzött, a lakás meleg volt, mert volt mivel fűteni.Erre megállapították a gyermekek MARADHATNAK  a családban, nincsenek veszélyeztetve!! Így hát kiderült számomra, ők nem SEGÍTENI AKARTAK," csak "  kiemelni a családból a gyermekeket! Azóta sem kaptak semmilyen segítséget tőlük!! Nem értem mért jobb kiemelni egy szerető családból  csak azért a gyermekeket , mert anyagi gondjaik vannak,  mért nem segítenek inkább? És hol van ilyenkor a Caritas , vagy más  segélyszervezetek, akik külföldön segítenek, de itthon  nem? Nem sajnálom én a külföldi  gyermekektől sem a segítséget, csak szomorú, hogy az itthoniakat nem veszik észre...

  1. 2014. december 4. 20:4056.

    Senki sem szereti ha kihasználják. De nem olyan nehéz megtalálni a valódi rászorulókat.

    előzmény:
    ladybird65 (55)
    2014-12-04  19:38
  2. 2014. december 4. 19:3855.

    Nagyon a szívemből szóltál, köszönöm!!!


    Sajnos nem tagadhatom, hogy eszembe jut erről az is, hogy vannak, akiknek akkor sem segítenék, ha éhen halnának. Mert nem érdemlik meg. Mert semmit, de semmit nem tesznek, hogy jobb legyen az életük. Mert ha a kisujjadat nyújtod, az egész karod kell nekik. Mert.... és még hosszan lehetne sorolni. Ezt nem mentegetőzésképp írom. De vannak olyan emberek, akik már "kivívták" maguknak, hogy ne segítsen nekik senki.

    előzmény:
    Ophelia. (54)
    2014-12-04  18:52
  3. 2014. december 4. 18:5254.

    Próbáld máskepp nézni ezt a dolgot. Mi magyarok ilyenek vagyunk, szeretünk másokon segíteni.  De ezt a magunk módján tesszük, van aki ezért messzire utazik, te meg én a közvetlen környezetünkben tesszük. Van aki kimegy a gátra homokzsákot rakni, más meg a vérét adja, megint más ételt oszt, és még akadnak olyanok is akik az autópályán hóban rekedteknek meleg teát visznek, és még sorolhatnám hosszan.  Sokan segítenek itthon is, csak ezek a segítések nem mindig kapnak nyílvánosságot.

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (1)
    2014-12-01  18:19
  4. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2014. december 4. 17:3253.

    a szép beszéded meg van


    de kibújik a szög a zsákból


     


    Mért nem itthon segítünk?

    előzmény:
    rekapapp1417451835 (52)
    2014-12-04  17:25
  5. 2014. december 4. 17:2552.

    Nekem tiszta a lelkiismeretem, még nem mentem el senki mellett aki segítségre szorult, származása , lakhelye sohasem érdekelt, csak a tény, hogy a segítségemre volt szüksége!!! Te a lényeget nem ÉRTED , de egy ilyen  levelet író egyéntől , nem is vártam!!  S itt most befejeztem, én többé nem olvasom el az írásaidat, nem érdekelnek  az ilyen színvonaltalan ,  rasszista megnyilvánulások!! Szégyenleni neked kéne magad, mert magyar oldalon, magyar topikban, magyarul szapulod a magyarokat! Ha ennyire utálsz minket , mit keresel itt?


    Menj a TIEID közé, szerintem nem sok barátod lehet!!!


    Csak sajnálni tudlak. mert aki ilyen negatív, elég nehéz lehet az élete!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (51)
    2014-12-04  16:08

Címlap

top