Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ostoba vagyok

Nyárihérics
Létrehozva: 2017. március 7. 20:37

A 40-es elvált nő vagyok.  Falat húztam magam köré és nem engedtem be senkit az életembe már évek óta. (Talán, mert néhányan nagyon erőszakosan nyomultak.)


Új munkahelyre mentem, ahol összefutottam egy régi ismerőssel. Ő 15 évvel idősebb nálam. Alkalmanként együtt kell dolgoznunk. Ő szinte az első pillanattól kedvesen bókolt nekem. Eleinte fel sem tűnt. Nem is reagáltam rá. Később már mosolyogtam, majd zavarba is jöttem, mert rájöttem nagyon tetszik nekem. Ekkor már néha én is elengedtem egy-egy megjegyzést és mélyen belenéztem a szemébe, melyet viszonzott. Úgy éreztem forr körülöttünk a levegő.


Majd jött a hideg zuhany. Egyszer tanúja voltam, hogy a 27-éves kolléganőm, hogyan flörtöl vele. A lány hasonló csacskaságokat mondott, mint én mondtam, és bár az ismerősöm nem szólt egy szót sem, a lány utalt rá milyen kedveseket mondott neki múltkor is. Sajnos sarkon fordultam és zavart sértődöttségemben annyit mondtam: Köszönöm, mégis megtudom oldani egyedül (a feladatot, melyhez kellett volna a segítsége) 


Nem tudom érzékelte-e azt, hogy elkezdtem érdeklődni iránta, illetve azt, hogy miért sértődtem meg?


Nem haragszom rá. Hisz Ő csak kedves és figyelmes. Nekem nem kellett volna ostoba ábrándokat kergetnem. De nem tudom mit tegyek. Legközelebb ha találkozom vele, hogyan tudnám tisztára mosni magam? Mit tegyek, hogy a találkozás ne legyen kínos? 

  1. 2017. március 10. 21:1476.

    De megérintett. Ami nem az a lealázni akaró, mindenkit földbe akarok taposni stílusod.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (61)
    2017-03-09  09:31
  2. 2017. március 10. 21:0975.

    Te megértetted mi volt az igazi gondom. Köszönöm.

    előzmény:
    etilany (65)
    2017-03-09  16:50
  3. 2017. március 10. 21:0774.

    Kedves Topictársak!


    Nagyon érdekes volt olvasni  a jó és rosszindulatú kommenteket egyaránt. A stílus sok mindent elárul az egyénről. Én azon gondolkodtam, hogy mi visz rá egyes embereket arra, hogy élvezettel próbálja a sárba döngölni a másikat anélkül, hogy az bántaná. Miből fakad az a főlényes keserűség, mely egyes hozzászólásokból fakad? (Egyébként nincs striám, lógó csöcsöm és nem ugrom minden faszra.)


    Az újbóli találkozás zökkenőmentesen történt. Mosolyogtam és bájosan csevegtünk (nem voltunk kettesben).


     


     


     

  4. 2017. március 10. 19:1373.

                  Hmmmmm....


    Megint kiderűlt hogy a férfiak a nőket akarják, a nők pedig a férfiakat.....(legtöbben)


                Music to Watch Girls By - Andy Williams - YouTube

  5. 2017. március 10. 15:3772.

    A nők többsége ezt már megalapította.


    Bárki tag lehet, aki nem képes a férfiak fejével gondolkodni, lenézi őket, többet képzel bele egy kedveskedésbe mint ami az valójában, akik nem képesek vállalni önmagukat és a tetteik következményét.


    Sajnos te is tudod a valót mint minden férfi, a nők java csak felesleges nyűgnek tekinti a férfiakat, szamárnak, gyerekcsináló gépnek. De minden porcikájuk epedve várja hogy valaki bókoljon nekik, nőnek nézze őket. Ha pedig ez megtörténik, azzal már gondolatban terveznek, lakodalom, gyerek, miegymás.


    Stria? Azt van, a gyerekszülés általában kihozza. Szexbomba továbbra is? Na az már nincs. Elgyötört tekintet, fásultság, rögeszmés féltékenység, igénytelenség, képzelgések arról hogy ők a férfiak rabszolgái. De megőrülnek egy farokért, bárkié legyen is az egy idő után.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (69)
    2017-03-09  18:36
  6. 2017. március 10. 14:5971.

    Férfiak nélkül ez a fajta probléma nem létezne.

    előzmény:
    etilany (66)
    2017-03-09  16:55
  7. 2017. március 10. 14:5770.

    Túlreagálni kizárólag akkor lehet, ha az illető akár pozitív, akár negatív irányban érez valamit.


    Egy férfi megérzi ha tetszik egy nőnek, felesleges most azt előadni hogy idáig tetszettél, mostantól nem. Felnőtt ember vállalja az érzéseit, testbeszéddel is akár lehet tudatni a másikkal hogy tetszel, de ennyi. Az, hogy valaki már foglalt, nem kizáró ok arra, hogy másoknak is megtetszen, szimpatikusnak, vonzónak találják.

    előzmény:
    etilany (65)
    2017-03-09  16:50
  8. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 9. 18:3669.

    meg is alapíthatják a saját szaruntól szenvedünk klubbot


    vagy a striás szexbombák egyesületét

    előzmény:
    Nikita 666 (64)
    2017-03-09  15:37
  9. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 9. 18:3168.

    Bocs, de mi a  gerinctelenség abban, hogy viselkedjen úgy a kollégával, mint eddig? Nem az volt a  gondja, hogy olyan hű de nagyon odavabn érte, hanem az, hogy túlreagált egy szitut, és mit tegyen, hogy ne legyen feszkó közte meg a  pasi közt. Bocs, de  szerinted hogy lehet úgy fenntartani egy jó kollegiális viszonyt, hogy előadom a pasinak, hogy hú de bejössz nálam, az meg bambán nézne, hogy bocs de foglalt vagyok/ nem gondoltam "úgy" rád stb..... 


    Kicsit gondolkozz, mielőtt osztod az igét, mert ennek a  nőnek továbbra is együtt kell dolgoznia a pasival...

    idézet:
    etilany (65)
    2017-03-09 16:50:50

    idióta módon csinált egy fölösleges feszkós szitut


    a gerinces nem úgy tesz, mint ha nem is csinált volna semmit


    hanem kinyögi minimum, bocs a multkor hülyén viselkedtem


    és ebből a pasi is látja, hogy ez a nő kivételesen nem a jellemtelen hisztérika, mint a legtöbbi általában


    ha ennyit megtesz akkor nem vágja el teljesen magát


    HA komolyan felakarja szedni a pasat


    ha nem, akkor lehet görény is amire biztatjátok


     


     


     

    előzmény:
    etilany (65)
    2017-03-09  16:50
  10. 2017. március 9. 18:1667.

    Hiába is tagadják ezek a jááááááányok, ők is szeretnek szórakozni a fiúkkal.


                Cyndi Lauper - Girls Just Want To Have Fun (Official Video) - YouTube

  11. 2017. március 9. 16:5566.

    Szerintem ez elsősorban nem férfiügy. Inkább egyfajta munkahelyi probléma. 


     

    előzmény:
    Nikita 666 (64)
    2017-03-09  15:37
  12. 2017. március 9. 16:5065.

    Bocs, de mi a  gerinctelenség abban, hogy viselkedjen úgy a kollégával, mint eddig? Nem az volt a  gondja, hogy olyan hű de nagyon odavabn érte, hanem az, hogy túlreagált egy szitut, és mit tegyen, hogy ne legyen feszkó közte meg a  pasi közt. Bocs, de  szerinted hogy lehet úgy fenntartani egy jó kollegiális viszonyt, hogy előadom a pasinak, hogy hú de bejössz nálam, az meg bambán nézne, hogy bocs de foglalt vagyok/ nem gondoltam "úgy" rád stb..... 


    Kicsit gondolkozz, mielőtt osztod az igét, mert ennek a  nőnek továbbra is együtt kell dolgoznia a pasival...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (61)
    2017-03-09  09:31
  13. 2017. március 9. 15:3764.

    Édesem, ez az együgyű asszonyoknál úgy működik, hogy nő a nőtől szívesebben fogad tanácsot férfiügyben, mint férfitől.


    Megjegyzem olyan nőktől, akik önmaguk is problémákkal küszködnek.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (61)
    2017-03-09  09:31
  14. 2017. március 9. 13:0763.

    Sok sok évi tapasztalat hogy szinte mindenütt vannak , voltak kollégák akik szerettek udvarolni mindenkinek aki nőnemű és ezt nem szabad komolyan venni . Sőt ... és nekem az a véleményem hogy 40 éves korig egy nőnek fel kell ismernie azt hogy egy férfi hogy közeledik .és ha valaki kolléga azért annyit tudni illene hogy milyen családi háttérrel rendelkezik ...mondjuk nős-e ... 

  15. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2017. március 9. 11:3762.
    Ostoba vagyok

     


    Nagyon!

    előzmény:
    Nyárihérics (60)
    2017-03-08  18:28
  16. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2017. március 9. 09:3161.

    az a lényeg, hogy meg se érintett az EGYENES beszéd gondolata


    de bezzek féreg soknevű sántarózsi és egyébb gerinctelen tanácsok azok tetszenek neked


     


    előzmény:
    Nyárihérics (56)
    2017-03-08  17:29
  17. 2017. március 8. 18:2860.

    Elolvastam a topicodat. Nagyon aranyos és reményt nyújtó történet. Nem éreztem ki a bénaságot. Ez csak a te fejedben létezett. És szerencsére happy end a vége.

    előzmény:
    bánat (58)
    2017-03-08  17:56
  18. 2017. március 8. 17:5759.

    Egy örök barátnőm van. Óvodás korunk óta jóban vagyunk. Van, hogy egy évig sem beszélünk úgy igazán. Hisz távol élünk már egymástól. De ott tudjuk folytatni ahol abbahagytuk. Legutóbb én kértem, hogy egy ideig ne beszéljünk, hisz nincs rá időm. Mert, ha mi belekezdünk nem tudjuk abbahagyni. Most, hogy úgy néz ki anyukám jobban van (nem szeretnék ebbe belemenni, hogy mi baja van/volt) egy nagy teher esik le a vállamról.


    Már írtam neki, hogy jó lenne találkozni, ez szervezés alatt van.


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (57)
    2017-03-08  17:36
  19. 2017. március 8. 17:5658.

    Ami még nagyon fontos szerintem, hogy hagyjál az egész dolognak kifutási időt. Mármint, hogy tudd, hogy TE mit akarsz. És nemcsak a pasitól, hanem az élettől, a jövődtől. Hol szeretnéd látni magad 1 év múlva (tudom, hülye HR-es kérdés állásinterjúkon, de itt másról van szó). Közhely, de igaz, hogy amíg az ember magával nincs rendben, addig az élete többi területe se lesz rendben.


    Ha esetleg vigasztal, olvasd el az "Ilyen béna lennék?" topicomat. Abból rájössz, hogy nem vagy egyedül az "ostobaságoddal" (bár szerintem nem voltál az). 


     

    előzmény:
    Nyárihérics (56)
    2017-03-08  17:29
  20. 2017. március 8. 17:3657.

    Sajnálom, hogy beletrafáltam... mármint nem azt, hanem, ha tényleg olyan volt az életed... vannak barátnőid? Tudsz társaságba járni? Szerintem első fázisban éppen a nők tudnának neked segíteni. Azok a barátnők, akik nem féltékenyek, nem irigyek, hanem akikkel érdemes összefogni és fejlődni. Vannak ilyenek? Ha nincsenek, kezdj el valami társasági tevékenységet, ahol ismerkedhetsz emberekkel... de ne ugorj fejest most még kapcsolatba! Előbb próbáld meg újjá, egészségessé, széppé éleszteni magad. Belülről, és az látszani fog kívülről is. :)

    előzmény:
    Nyárihérics (56)
    2017-03-08  17:29
  21. 2017. március 8. 17:2956.

    Időközben én is rájöttem azokra a megállapításokra, melyeket ecseteltetek "trivial" és "szilvasgomboc". Éppen ezért éreztem cikinek az egészet.


    Úgy fogok tenni, mintha semmi sem történt volna. Kedves leszek és bájos.  A jellemrajzotok is szinte tökéletes. Önbecsülésem nulla.


    "trivial": Kicsit össze is szorult a torkom mikor olvastam soraidat.


    "etilany" "buksi80" "bánat" "Sissy52" Nektek is külön köszönöm a véleményeteket. 


    "ugyintezo.a" megfogalmazásaid kissé nyersek és durvák. Nem szeretnék még szócsatázni sem veled, biztosan alulmaradnék. De azért elmosolyodtam a többiekkel folytatott trollkodásodon.


    A többieknek is köszönöm, hogy foglalkoztak a problémámmal. 


    Holnap találkozom vele, remélem sikerül nem zavarba jönnöm, vagy elpirulnom. 


     

  22. 2017. március 8. 17:2455.

    Előbbit az én apukám úgy fogalmazta meg, hogy házinyúlra nem lövünk (kivéve, ha támad), és kiegészítette azzal az életbölcsességgel is, hogy "kocsidat, nődet ne add kölcsön." :D 

    előzmény:
    Sheriff-2 (54)
    2017-03-08  17:16
  23. 2017. március 8. 17:1654.

    Tovább adom azt a jótanácsot amit én kaptam kb. 17-éves koromban.


    "Ha eltudod kerűlni, ne kezdjél ki a munkatársaddal, szomszédoddal, és barátaid élettársával, vagy barát/barátnőjével."


    Olyan nagyon jótanácsnak bizonyult, mint amikor megérkeztem New Yorkba, és azt mondta egy Magyarul beszélő ember, hogy "minden rendben lesz az életedben ha el tudod kerűlni az ügyvédeket/orvosokat."


    Tanulni pedig akkor van túl későn, amikor elkezdik a szögeket beverni a koporsónkba.


     

  24. 2017. március 8. 16:3553.

    Ugye, nem gondolod, hogy belemegyek ebbe? Fogd már fel végre, hogy ez a topik (sem) rólad vagy rólam szól, hanem egy olyan problémáról, ami nagyon is durván jelen van a mai társadalomban, és éppen nőnapon beszélni erről nagyon is aktuális. Rengeteg nő éli ugyanis úgy le az életét, hogy egy hímnemű pojáca elveszi minden önbizalmát, házi cselédnek használja, aztán mikor végre megszabadítja ettől a kapcsolattól az élet (vagy egy fiatalabb csitri), akkor ott áll valóban tanácstalanul a további élete előtt, és még egy minden munkahelyen előforduló mindenkinek bókolós pasi is képes meghatni, mert végre valaki neki is szépeket mond. Az ilyen nőknek tényleg kellenek a megerősítések, de még nagyon sok mindenkivel kell ahhoz újra felvennie a kapcsolatot, nőkkel is, férfiakkal is beszélgetnie, hogy "visszaszokjon" a normális kerékvágásba, hogy ne ostorozza magát, hanem fogadja el, és egy megerősödött lélekkel tudjon új életet kezdeni.


    Szóval nem, nem kezdelek most győzködni, hogy szép vagyok vagy ronda, mert a téma szempontjából totál érdektelen. Ami talán érdekes lehet, nem neked, hanem a tanácskérőnek, hogy elég sokféle férfitípust láttam már életemben, és bizton állíthatom, hogy aki egy munkahelyen egyaránt flörtölget(ni próbál) a huszonévessel és a negyvenessel is, annak ez egyfajta passzió, időtöltés, szokás, semmi több. Ha komolyak lennének a szándékai, nem így próbálkozna és pláne nem mindenkivel, aki nőnemű. Ha rendbe jön egyszer magával ez a nő, akkor ő is világosan látja majd a különbséget. De előbb ehhez valóban rendbe kell jönnie önmagával.


    Azt meg, hogy te gyönyörű vagy, már Vivike korodban is elhittem, most is kétség nélkül elhiszem, de a topik szempontjából senkit nem érdekel. Én lapoztam a témát. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (40)
    2017-03-08  14:38
  25. Torolt_felhasznalo_809055
    Torolt_felhasznalo_809055
    2017. március 8. 16:1352.

    Szia! Azért, mert flörtölt valakivel, attól még lehet, hogy te tetszel neki vagy te tetszel neki jobban. Egy nő MIT SEM VESZÍT az értékéből az évek múlásával. Nyilván egy 60 éves nőnek nem egy 30 éves férfi kell partnernek. Fel a fejjel, ha a férfi 15 évvel idősebb nálad, nem valószínű, hogy egy 60 éves férfinek egy 30 körüli nő kell. Mit csinálna vele? Kapkodná a viagrákat? Aztán jó kis szívrohamot kapna? :)

Címlap

top