Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hatvanon túli régi barátok

Wippy
Létrehozva: 2019. február 14. 19:09

Sziasztok Lányok. Ha tudtok gyertek ide beszélgetni. A régi Tanya utódja lenne ez a topik. Ide könnyebb bejönni. Magdi.

  1. 2019. március 4. 16:1551.

    Sziasztok. 1,5 hete nem jártam erre. Látom írtatok. Mindjárt olvasok.

  2. 2019. március 4. 15:0650.

    De legalább mi megértük az időskort Márta! Sajnos ezt sokan nem érik meg. Én már pár éve nem tartok jószágot mert ketten maradtunk a férjemmel. Az egyik fiam messze él és mivel külföldre jár kamionnal,ritkán látom. A másik fiam itt lakik a közelemben,ők jönnek mindennap haza. Nekem is négy unokám van,ebből három a lánykám gyerekei aki jó néhány éve elhunyt rákban. Én még nem készülök a húsvétra de alig várom mert a család együtt lesz és itt lesznek az unokák is.

    előzmény:
    martabottyan (48)
    2019-03-03  19:35
  3. 2019. március 3. 19:4849.

    Na, ugye, szép lassan csak jövögetünk, írogatunk. Csak gyertek és beszélgessetek. Én is próbálok felnézni gyakran, de még dolgozom, ezért nem sokat lehetek, de jövök. 

    előzmény:
    martabottyan (48)
    2019-03-03  19:35
  4. 2019. március 3. 19:3548.

    Sziasztok en is ugy szeretnem, de lassan mar minden kioregszunk es  hat jonek a kisebbnagyobb bajok es betegsegek es 3lmegy az embernek a kedve mindentol. Ezert is lett volna ez a topik hogy kicsit fel viduljunk a mindenapi sor adas bol.


    Engem szolit a reggeli munka, ma  kdakas oldokles lesz,kozeledik a Husvet, es jonek az unokak es a kakas husleves nem maradhat el. Gyonyoru lesz az iskola szunet utolso hete egyutt a 4 unokaval.


     Nagyon szep Uj hetet nektek is.b

    előzmény:
    Holdvilág (46)
    2019-03-03  17:36
  5. 2019. március 3. 18:4947.

    Igen,mint én is... Egy jó társaság minden kincsnél többet ér.

    előzmény:
    Holdvilág (46)
    2019-03-03  17:36
  6. 2019. március 3. 17:3646.

    Sziasztok. Ne adjátok fel, jövünk azért, csordogálunk. Hátha később beindul, hisz mindig jön valaki. 

    előzmény:
    martabottyan (44)
    2019-03-02  21:46
  7. 2019. március 3. 06:3745.

    Szia! Én is ismertem Hildát több évvel ezelőtt és szóba került a személyes találkozás is mivel nem túl messze éltünk egymástól. Abban az időben sokat jártam Fehérváron. Aztán közbe szólt a betegségem és ide sem tudtam jönni a fórumra. Meg is szűnt a profilom egy idő után de a napokban újra regisztráltam és a nick nevem ugyanaz maradt. Látom zenében ugyanazt kedveled amit én. 


     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698542 (33)
    2019-02-19  17:02
  8. 2019. március 2. 21:4644.

    Sziasztok amint latom senki nem akar joni beszelgetni, en probalkoztam .

    előzmény:
    Holdvilág (22)
    2019-02-17  15:23
  9. 2019. március 1. 17:4643.

    Szervusztok. 


    Igen, Böbe, Hilda az ismerősöm volt. személyesen is ismertük egymást. A topikjában tag v oltam. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698542 (33)
    2019-02-19  17:02
  10. 2019. február 21. 19:4742.

    Szia Magdi remelm jo hired van es   a dragasagodat ki irta a doki es mar megy is dolgozni es a haz is lecsendesedik. Sajnos itt is igy vanak ne elves a gyerekek  Gitieknel is kulon csatorna van a gyerekek reszere amit allandoan nektek es a rengeteg DVD, amit meg untalented azt hoztam ide ki , ha jottek azt neztem, de azert nalunk volt egy szabaj, keves TV nezet volt ,mi Vistula oket csavarogni gyonyoru helyeketbbejartunk mig kicsik voltak, de mar ez is megvaltozott, mostmar csak az uszodaba vagy az uzlet erdekli oket, mar nincsenek a hegymaszasok es a hosszu gyaloglasok.igaz ebbe a hosegbe kinek is van kedve, most is hogy itt voltak nem ment ala az 50 foknak egy nap se es ejjel is felette volt a 30 foknak. Borzalmas nyar unk volt ezt nem kivanom se kinek.


    en tegnap csinaltam eloszor husgomboc levest, de nem volt rosz Mihalynak izlett es az a fontosugyfoztem mint a zoldseglevest es a gombocokat a Hussain meg ugy keszitettem mint a majgombocot, csak a finomra daralt csirkrmell volt benne sok nem a kenyermozsa es addig fot a levesbe szep csend ezen mint a zoldsegek, valoba jo izu van, meg maradt mara is ebedre es vacsorara meg befelyeztem a vadast zsemlegombocal, remelem abbol,ismarad holnapra,hogy csak leves Roo gondokodjak.


    igen itt is megvaltozott mar minden lassan es az oldal is vegkep kioregszik mint mink, a regi csoportokbol mar csak never es emlekel maradnak meg., en is szerettem nagyon en a mindnegettevel kezdem a compjuterezestszerintem az volt a leg jobb es akedvencem is ott tobb topikba bent voltam es ahogy megvaltozott ugy morzsolodtal le az emberek is.


     Elmentem  Nagyon szep estet minde; olvasonak aki ide teged es talan ir is.


     

    előzmény:
    Wippy (40)
    2019-02-21  08:25
  11. 2019. február 21. 08:3341.

    Nagyon megváltozott ez a nlc. régen volt olyan, hogy a topikot a "kedvencekhez ad" rákatt és volt kedvencek és nem kellett keresgélni. most nagyon egyszerű a felület könnyű eligazodni rajta de pl. olyat nem találok.

    előzmény:
    martabottyan (39)
    2019-02-20  20:22
  12. 2019. február 21. 08:2540.

    Szia Mártikám sziasztok Mindenki. Sajnos rajtunk kívül nem sokan jönnek. Na mind1 a F.B. tényleg kiszorít minde mást pedig én nem szeretem


     Sanyinak második éve, hogy van gyógyszer ez állítólag nagyon jó és igen drága is. A diabetológus azt mondta nekem, hogy ez a gyógyszer mindenrejó. Mondtam neki, hogy akkor nelkem is írjon már fel.állítólag a belekből nem engedi felszívódni a szénhidrátot. Sanyi sajnos a sörözést azt nem hagyta abba heti 2 alkalomra szűkítette csak le de az is jobb mint a semmi. Én kiszámoltam neki, hogy abban annyi a szénhidrát hogy aznap akár nem is ehetne. Na meg a hólyagjának sem tesz jót de hát ez az ő baja-na meg az enyém is.-ha baja lesz. A "drága gyermek" megy ma kontrolra a kezével én már csak imátkozni tudok, hogy írja vissza a doki dolgozni.


     


    Ma megint megyünk Leventére vigyázni mert az Anyja megy iskolába és az óvoda bezátrt mert mindenki influenzás. Tegnap előtt jól elvolt nem foglalkozott velünk. Unatkoztam is. Az a TV. csatorna JIM Jam-állati nagy marhaság, de azt nézi minden gyerek azt néz amire szoktatják. Mi bele nem szólunk semmibe sem. Puszi márti, üdv azoknak az embereeknek akik szeretnének ide jönni. Szeretettel várjuk Őket.

    előzmény:
    martabottyan (39)
    2019-02-20  20:22
  13. 2019. február 20. 20:2239.

    Sziasztok, en is nagyon vigyazok ra , hisz o naponta 2X meri a vercukorjat,mostmar tobb mint 10 eve,de eddig meg szerencsesen lent tudtam neki tartani gyogyszer nelkul is, igaz nagyon sok motyogassal es kuszkodesel, nagysegitseg volt reszedre az egyik baratnom   otthonrol , az o fiam nagyon eros cukorbeteg , es o segitet hogy es mint csinaljam a dolgokat es mit es mennyit ehet , es lassan bele jottem en is mint a kiskutya az ugatasba,es meg mindig vezeti a napot hogy mikor mit eszik es Ha feljebb megy a cukor akkor azt nem eszi, ezert van a teszta is nagyon ritkan, mert nagyon szereti, a kaposztasat, krumplisat  es a szilvagombocot  is, de nem birja megallni hogy keveset egyet belole. Nalunk foleg a csirke  es a hal husok mennek, fozelekek es krumpli. Ebedre altalaba leves van, ma husgomboc levest csinalok jol bezoldsegelve, vacsorara  csirke paprikas lesz tesztaval ( igy kevesebb tesztat eszik), de ma bepacolom  a vadast is holnapra es ahoz meg majd zsemle gomboc lesz. Nalunk a doki sem szeretne  ratenni a tabletara, tudod  neki tobb mint 20 eve  mar kicsereltek a 4 foert a szive korul es azert o gyogyszeren van es nem szeretne meg ujabb gyogyszerel megviselni a szervezetet. A doki is buszke ra hogy ilyen szepen kontroba tartjuk a cukorja , de az is igaz, hogy se nem iszik semmifele alcohols es nem is cigizik miota operaltak es ez is nagyon sokat segit es a rendszeres eves azt nagyon betartja a napi 5x event , de kozbe meg lopja a kajat.


    en is azt eszem amit neki csinalok, csak hat vannak dolgokat amit en nem ehetnek igy azt csak neki csinalomen pl semmi tejtermeket nem ehetnek es tojast sem,


     kezd virradni elmentem, Nagyon szep estet es jo pihenest nekte,

    előzmény:
    Wippy (38)
    2019-02-20  16:19
  14. 2019. február 20. 16:1938.

    Tönkölybúzalisztet használok. Eltévesztettem, a dutum tésztát azt készen veszem a boltban. És még a teljes kiörlésűt. A diabetológus Doktornő is azt mondta, hogy jól csinálom. Bár a cukorbetegség is több fázisú Sanyi hál' Isten még csak gyógyszeres nem inzulinos. Hét alatt van a cukra szoktuk itthon is mérni. Én meg szerintem azért is fogytam, mert ugyanazt a kaját eszem nagyon jó cukorpótlókat fedeztem fel amik főzhetőek süthetőek. A "drága gyermek" meg amúgy is sovány az nem eszik inkább mást csinál. Ma éppen halódik, mert holnap megy orvoshoz és "meg lett tiltva" hogy elhagyja a lakást. Ma még nem evett nem is fog.

    előzmény:
    martabottyan (36)
    2019-02-19  20:25
  15. 2019. február 20. 07:1437.

    Szia Márti. Majd vége lesz annak a melegnek, de ez már durva amilyen most volt. A tavalyi itt is. Olyan árai vannak a zöldségnek-bármi-hogy szinte megvásárolhatatlan. Krumpli már márciusban nem lesz mondta a TV. Már most is nagyon drága pedig a szegények étele volt régen.


    Tésztát ehetne a Mihály durum búza lisztből. Nokedlit is. Vagy teljes kiörlésűt. Készen is lehet olyan tésztát kapni, bár Te ügyes vagy és gyúrod. Én a durum lisztet megszerettem nagyon tegnap palaxsintát sütöttem de sokkal jobbnak tartom mint a sima lisztet.


    Jössz drágám lelkesen de látod nem nagyon jönnek rengeteg puszi.


     

    előzmény:
    martabottyan (36)
    2019-02-19  20:25
  16. 2019. február 19. 20:2536.

    Sziasztok hat nekem sem volt az ejszakat jo, lehet hogy a telihold is hozza jatszik mar a mi korunkba, vagy a meleg,en nem birom a meleget de amasik oldalam meg igen azert is szereti Pilligat annyira. Itt bent most is 36.7 fok van mondja tok, hogy lehet abba alugni.em nyar nagyon varom az oszt, pedig  azzal kecsektetnek benunket, hogy  a Marcius is ilyen meleg es szaraz lesz.


    Sajnos a draga gyerek meg ahogy oregszik annal rosszabb fog lenni, Errol mar irtam nektek, Ha mar bele esett a kutba nehez onan kihuzni.


    Torom a fejem kora hajnalba ,hogy mit fozek ebedre meg vacsorara ebbe a hosegben,mar kifogytam az otletekbol hisz salata ne lehet mert a parolom szerint o nem kecske gyumolcs levesnek sem johetnek szamitasba, a rizsa sem smakkol neki teszta feleket nem ehet mert ugye cukros


    elmentem szolit a reggeli munka. Nagyon szep estet nektek

    előzmény:
    Wippy (32)
    2019-02-19  07:09
  17. 2019. február 19. 17:3935.

    Szia. Nem zavarsz itt senkit, jó hogy jötték. Jó dalokat hoztál ohhh régi szép ifjúság. De jókat lehetett tncolni!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_698542 (34)
    2019-02-19  17:08
  18. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2019. február 19. 17:0834.

  19. Torolt_felhasznalo_698542
    Torolt_felhasznalo_698542
    2019. február 19. 17:0233.

    Szia Holdvilág!


     


    Bocsi mindenkitől ha zavarok.


     


    Szeretném megkérdezni,hogy neked a Hilda Fehérvárról nem volt ismerősöd?Az ő topikja volt a Hétköznapi apró csodák.


     


    Ha igen akkor rám is biztosan emlékszel?


     


    Kellemes délutánt kívánok a topik tagjainak!

    előzmény:
    Holdvilág (22)
    2019-02-17  15:23
  20. 2019. február 19. 07:0932.

    Szép napot.Mártikám nálatok meleg van nagyon. Itt ténylef fura az  időjárás most -2 fok van, tegnap délben + 17 volt.


     


    Hajnal óta alig alszom, a Tigi nyávogott inkább felkeltem. Érdekes akkor elhallgat. Én nem értem. Azt igen, hogy a "Drága Gyermek" járkál ki-be sőt EL is. Volt ma hajnalban is házon kívül tudod miért. Ezt a cica jelzi. Na mind1 is, holnap amott alszunk. Még 1 hétig itthon van táppénzen. Hogyan bírom ki?? Vagy Ő hogyan ezt már én nem tudom.

    előzmény:
    martabottyan (31)
    2019-02-18  19:40
  21. 2019. február 18. 19:4031.

    Sziasztok isment megvirradt es egy Uj nap jon, nalunk meg mindig melegekvanak meg ejjel sem kel betakarozni meg egy lepedovel sem,pedig aztmondtak  hogy az en koromba mar az emberek fazosak .


    Sheriff az ipodon nincsen nallam x, legalabb is nem lattam eddig es most sem latok x- et, na mindegy.


    Sherif ahogy totozok te ugye Canadaba elsz?Ibolyka Erdelyi ot ismerem. Valami kor volt egy olyan topik is itt hogy kulfoldi magyarok, az is reg meg szunet mint minden mas topik.


    Magdi pihend ki magad az a valtozik ido ami most otthol van nem a legjobb, hol fagy hol meg meleg van, megviselt a szerveztet epp ugy mint a borzalmas nagy melegek is. Fel ebredt a masik feltem is megyek keszitsek neki kavet en mar az enyemet mindjart megirtam es egyut kezdjuk a napot.


     Nagyon sep estet nektek 

    előzmény:
    Sheriff-2 (27)
    2019-02-18  05:30
  22. 2019. február 18. 14:4430.

    Tényleg igen megváltozott itt minden. Régen lehetett privát levelet küldeni már olyan sincs. Jobb is, mert ott aztán ment az áskálódás kibeszélték a topik társakat vagy akire éppen rászálltak tökékletes karaktergyilkosság volt. Ez a fécen kényelmetlenebb lenne mert mindenki a saját nevével fotójával van. Na megyek ebédelni.azután pihi.

    előzmény:
    Wippy (29)
    2019-02-18  14:40
  23. 2019. február 18. 14:4029.

    Holdvilág én is azt gondolom, hogy beszélgessünk itt kizárt dolog hogy a féc. miatt megszűnne a nlc. Úgysem hozunk olyan témát ami"gáz" és mások nem olvashatják. Mártikám írj akkor amikor ráérsz már megszoktuk a hazád messzi van.


    Én remélem nem lesz már óraátállítás nagyon útálom, pedig már sajna nem is dolgozok. Akkor még rosszabb volt. Ma is nézegettem a munkalehetőségeket dehát kinek kellenék én már. Munkára. Nem is bírnám. Elég nekem az itthoni feladat az is néha kifog rajtam.


    Ha eddig nem tudtam összeszedni azt a 3 évet ami kellene ahhoz, hogy kilegyen a 40 évem már reménytelen. Megvárom 65.- évemet talán akkor nyugdíjas leszek ha addigra fel nem emelik a kórhatárt még jobban. Van még pár évem.


     


    Domikám nagyon várlak írj már hogy smint vagy.


     

    előzmény:
    Holdvilág (22)
    2019-02-17  15:23
  24. 2019. február 18. 07:0028.

    Sziasztok.Nagyon örülök, hogy ilyen sokan írtatok ide.Dominika jó látni Téged. Engem nem annyira zavar az, hogy nyíitott itt nem hinném azt, hogy olyan tartalom vagy téma alakuln ki amit más nem olvashat. Én sokat vagyok egyedül és ha mégsem akkor is eléggé izoláltan élek amióta nem dolgozok. Mártit és Domikát ismerem a régiek közöl bár 10 évvel ezelőtt vagy még régebben nagy nlc fórumozó voltam. Akkori nevemet törőltem és ezt valamikor régen-csak úgy -csináltam hogy legyen mégis. Egy papírzsepin volt azt sem tudom mit jelent de jólvan ez.


    A hétvégén beteg voltam, tegnap feküdtem egész nap. Kis nátha nem hinném, hogy influenza mert már jobban vagyok. Csak fáj mindenem a sok fekvéstől nem vagyok én ahhoz szokva. Most iszom az imádott reggeli kv.-mat hátha egy kis életerőt lehelek magamba. Aki ráér és van kedve írjon. Üdv Magdi.

    előzmény:
    martabottyan (24)
    2019-02-17  20:30
  25. 2019. február 18. 05:3027.

    '' egyszer szerettem volna feltenni a kepet es nagy sikerult , es most nem tudom levenni''


    A feltett képet úgy lehet levenni,hogy a kép alatti X-re rá kattintani elküldés előtt.

    előzmény:
    martabottyan (24)
    2019-02-17  20:30

Címlap

top