Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babát szeretnénk 2019

Kékáfonya
Létrehozva: 2019. június 23. 16:50

Babát szeretnénk, ezért megteszünk minden tőlünk telhetőt. Jó tudni, hogy nem vagyunk egyedül, ezért itt kibeszéljük a témával kapcsolatos minden bogaras gondolatunkat. Ha hasonló cipőben jársz, csatlakozz bátran! 

  1. 2019. június 26. 19:0651.

    Nekem ilyenek

  2. 2019. június 26. 19:0450.

    Évi nekem tűneteim sincsenek ! Ne aggódj rendbe lesz minden 

  3. 2019. június 26. 18:3849.
  4. 2019. június 26. 18:0148.

    túl nagy a file, nem engedi. :(

    előzmény:
    Évi1984 (47)
    2019-06-26  17:56
  5. 2019. június 26. 17:5647.

    .

    előzmény:
    Évi1984 (46)
    2019-06-26  17:56
  6. 2019. június 26. 17:5646.

    Ildi, köszi, a jobb oldali a mai.

    előzmény:
    ildiii (45)
    2019-06-26  17:43
  7. 2019. június 26. 17:4345.

    Évi, ha a teszt pozitiv, akkor ezeknek ne tulajdonits jelentoseget szerintem. Tudsz rola kepet tenni?

    előzmény:
    Évi1984 (44)
    2019-06-26  17:34
  8. 2019. június 26. 17:3444.

    Szomorú vagyok.


    Múlnak a tünetek, eddig nagyon fájtak a melleim, most elviselhető. Tegnap még puffadtam du/este, ma már nem. Igaz volt "mindjárt megjön" érzésem meg szúrkák de ennyi. 

  9. 2019. június 26. 14:5443.

    Sziasztok, 29. ciklusnap, a tesztem erősödött.


    Amúgy én is szeretek otthon lenni, a 2 gyerek között és most is dolgozom, vágytam is a munka után mondjuk, pedig kicsit antiszocnak érzem magam! 😂


    Az egésznapos szoptatás és a sok hasfájás miatti sírás volt a legnehezebb a kicsinél, ettől most is tartok. 


     

  10. 2019. június 26. 10:0442.

    Nos igen, az első pár hónap kemény, mondjuk nekem az pont nem okozott akkora érvágást. Csak annyiban, hogy én csak otthon szoptattam, máshol nem mertem/nem akartam. Ez némileg bekorlátozott. Inkább az utánaidőszak volt nehéz, mikor "csak sír és más semmi" és mikor nem értem mit szeretne, meg már szaladni kellett utána...stb. Mondjuk az enyém viszonylag hamar megszólalt -ez volt a szerencséje- de addig....ááááááá! Ja meg borzasztó alvó volt, kb 2 évig zombi voltam, úgy, hogy már akkor visszamentem dolgozni, amikor a 10. hónapot betöltötte. 14. hónapos korától meg mindennapos volt a bölcsiben.

    előzmény:
    Kékáfonya (40)
    2019-06-26  09:34
  11. 2019. június 26. 09:3741.

    Nálunk nem áll meg a világ, csak mert baba van a háznál. Jöttünk-mentünk mindegyikkel, a harmadik 6hetesen már a Balatonnál nyaralt. Nem lesz ez másképp akkor sem, ha sikerült a 4. :)

  12. 2019. június 26. 09:3440.

    Pandi,


    Jesszus, de sajnálom! :( Nem nagy vigasz, de ha egyszer sikerült, másodszor is fog, és ha ennyire ritka ez a sárgatest ciszta (nem is hallottam még róla) akkor tuti, hogy nem ismétlődik! Persze ez az elveszített babát nem hozza vissza, de legközelebb minden rendben lesz.


    Évi,


    Mesélj, teszteltél? Mi hír?


    Dawnton,


    Tök érdekes a téma amit feldobtál. A lekötöttséget én az első fél évben éreztem, amíg kizárólag szoptak és nem tudtam lepasszolni kicsit sem. De együtt akkor is mentünk rengeteg helyre, csak külön nem. Utána meg apuka is meg tudja etetni, vagy épp ha csak pár óra a mama is tud rá vigyázni. Szerintem (de ez csak az én véleményem) az a titok, hogy nem szabad mártírkodni. Igenis a nagyobb gyerek tud mosást indítani, porszívózni, apuka el tud mosogatni és alkalmanként akár még pelenkát is cserélhet. Nem vagy rossz anya ha eljársz edzeni, átmész a barátnődhöz vagy (horribile dictu!) csapsz egy görbe estét akár apukával és akkor mondjuk mamázik a kicsi, akár barátnőkkel, és akkor apuka fektet.


    A teljesség igénye miatt tegyük hozzá: van egy 15 éves lányom, ő az elsőszülöttem. Ritka jólsikerült kamasz, csavarog persze meg flegma, de iszonyú sokat segít. Őt is megkérdeztem, hogy mi a véleménye egy újabb porontyról, és azonnal mondta, hogy mindenben segít. Hozzátette, hogy ha lány :D :D :D mert nem igazán kedveli a 2 öccsét, de persze ez csak poén volt. :)

  13. 2019. június 26. 08:2339.


    Most már en is járok mindenfele. Az első 3 év volt necces. Az első xtrán, a második nem volt könnyű és a harmadikban már-már volt némi élet bennünk. Azóta viszont tok jó. Csak épp erre irányult a kérdés. Mert imádás, ha van egy gyerkőc, de nem nagy lekötöttség, ha megint pici van a háznál?


    Minden tiszteletem a tietekén nem lennék erre képes. 

    előzmény:
    Kékáfonya (32)
    2019-06-25  18:29
  14. 2019. június 25. 20:3538.

    Köszönöm! 😍


    Nagyon drukkolok mindenkinek!!!!

    előzmény:
    Meliko78 (34)
    2019-06-25  19:10
  15. 2019. június 25. 20:3437.

    Igen, reggel! 

    előzmény:
    Meliko78 (33)
    2019-06-25  19:02
  16. 2019. június 25. 19:4036.

    Mi anyukámnak mondtuk el,hogy szeretnénk még egy babát, ő annyit mondott,hogy "erre most mondjak?!" 


    Barátnőim nagyon örültek és drukkolnak.

  17. 2019. június 25. 19:2235.

    A vetélésem valószínű annak tudható be hogy volt egy komolyabb műtétem 10. hetesen. Elsőnek vakbélgyulladásnak hitt aztán kiderült hogy a sárgatest ciszta átcsavarta a petevezetékemet. Ami annyira ritkán fordulhat elő bárkivel is és pont velem pont akkor. :/


    Orvosok válig állították hogy nem a műtét miatt ment el. De a nőgyógyászom és én szerintem is hogy ez játszott közre. Az altatás, a gyógyszerek, a műtét és a sok stressz. :( Plusz hematómám is volt ami utólag látott az orvosom.


    Remélem ennyi szenvedés után végre velünk lesz a mi kis csodánk. 

  18. 2019. június 25. 19:1034.

    Évi bizz a babába és ott lesz én 4 szer vetéltem el az elmúlt 6 évben de nem adom fel és nem is akarok arra gondolni hogy esetleg megint el vetelek.Csak pozitívan és ott marad veled a kis babád

  19. 2019. június 25. 19:0233.

    Grat még tesztelsz?

    előzmény:
    Évi1984 (22)
    2019-06-25  12:53
  20. 2019. június 25. 18:2932.

    Pandy,


    Szia, a legjobb helyen vagy! :)


    Nagyon sajnálom a vetélést, lehet tudni, hogy miért? Azért 11 hetes baba mégsem az “épphogy megtapadt de mégsem” kategória”.


     Jessie,


    Nem tudom mit értesz családon. A szüleimet vagy a férjem szüleit? Nekik mi nem mondtuk el mi van tervben, majd ha sikerül bejelentjük, ők meg gondolom elfogadják, nem igazán van több dolguk a dologgal. :)


     Ildii,


    Pacsi! :D majd hunyorgunk egymásnak. :D


    Nekem is van egy halom one step a fiókban, LH is meg HCG is. :D


     JMlove,


    De jó, hogy te is megérkeztél! :)


     Dawnton,


    Mit jelent az, hogy “élni”?


    Mi koncertekre, fesztiválokra járunk, nyaralni megyünk, egy-egy napokat is gyakran kirándulunk. 2 megyével arrébb van egy barátnőm, évente 2x őt is meglátogatjuk. A nagylányommal vásárolgatni járunk, azon gondolkodom mi az, amit nem tudunk megtenni. Segítesz? Mi az, amit úgy érzel, hogy  lemaradsz gyerekkel? Ha csajos bulira vágysz, gondolom apuka/nagymama szívesen vigyáz egy estét. 

  21. 2019. június 25. 18:2331.

    Én nem kötöttem az orrukra...De szerintem kapunk majd hideget meleget

    előzmény:
    Jessie03 (29)
    2019-06-25  17:07
  22. 2019. június 25. 17:4030.

    Sziasztok. 😊


    Szeretnék én is csatlakozni. 😊 A gyakori kérdéseknél ajánlották ezt a topicot gondoltam írok ide is. 


    Mi lassan 1 éve próbálkozunk a babával. Az első lenne. Sajnos februárba volt egy vetélésem 11. hetesen. 😕


    Azóta is próbálkozunk, de eddig eredménytelenül. A héten nem várom a menzeszem. 31-33 napos ciklusaim vetelés óta lerövídültek 27-29 napra. Ez miatt nem tudom pontosan mikor is kellene megjönnie.


    Ma vagyok a 27. napon. Tesztelni hétvégén szeretnék, ha nem jönne meg.


    Drukkolok mindenkinek. 🤞🤞

  23. 2019. június 25. 17:0729.

    Több gyerelesek. Nektek a családnak mi a véleménye mégegy gyerekről? Nálunk nem rajonganak az ötletért. 

  24. 2019. június 25. 15:2728.

    Off:
    Én régen regisztráltam ide, akkoriban voltam aktív fórumozó. Most a csoport miatt újra itt vagyok,de ezen az új nlcafén nem igazodok el.
    Régen a nevemnél megtudtam nézni azokat a fórumokat amikhez hozzászóltan, elmenthettem fórumot. Meg tudtam nézni a saját hozzászólásaimat,most ezeket nem találom. Ezek eltűntek,vagy máshol kell keresnem? Néha olyan jó volt visszaolvasni a fórumot, de ha rákeresek nem ad ki találatot.

  25. 2019. június 25. 14:3327.

    Na, most van par percem, írok pár sort magunkról.


    36 éves vagyok, van egy 10, 8 és 5 éves kislányom. Mindig is 4 lány volt az álmom, bár sokáig azt mondtam, megállunk haromnál. Úgy egy éve már egészen közel éreztem magam a negyedik gondolatához, annak ellenére, hogy azt mondtam korábban, hogy 33-35 felett már nem szülök. Aztán a középső kislanyomnál lisztérzékenységet (cöliákiát) diagnosztizáltak és az egész folyamat, mire ide eljutottunk, valamint az ezzel járó életmód átalakítás annyira elvette minden erőmet, hogy a legutolsó vágyam vagy gondolatom volt egy újszülött. 


    Aztán ahogy egyre inkább vált természtessé a diétás életmód, úgy jött újra közelebb a vágy és az érzés, hogy hiányzik még valaki. Adtam magamnak pár hónapot, hátha elmúlik, de egyre erősebb lett. A férjem az elején teljesen elutasító volt, majd kb 8 hónap alatt vhogy mégis adott egy esélyt a dolognak, és én most nagyon drukkolok, hogy ez a kis lélek bizonyítsa be, hogy tényleg nagyon jönni szeretne. Hogy sikertörténet lesz-e a vége, kiderül egy jó hét múlva.

Címlap

top