Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Problémás párkapcsolat

Timike76
Létrehozva: 2019. július 30. 09:08

Sziasztok! Nagyon régen tag voltam, de aztán sok évig nem jártam itt. Olyan problémáim vannak a párkapcsolatomban, melyeket nem tudok megoldani egyedül. Ez egy női oldal, gondoltam, hátha - több szem többet lát alapon - tudtok nekem tanácsot adni. Nem azt kérem, hogy oldjátok meg az életemet, csak nem tudom, mit tegyek.


 


 


 


Röviden: 16 éve élek a párommal, van egy 13 éves gyerekünk. Az első néhány évben lelkesen végezte ő is a házimunkát, pl. ő bevásárolt, elmosogatott, felmosott, én meg főztem, vasaltam. Az utóbbi években azonban nagyon nem akar semmit sem csinálni. Rengetegszer összevesztünk. Szerinte azért nő a nő, hogy legyen, aki elvégezze a házimunkát. Tegnap pl. azon vesztünk össze, hogy ő a frissen elkészült ételből akar vacsorázni, holott ott volt még az előző napi maradék, s nagyon jól tudja, hogy két napra szoktam főzni, s hárman vagyunk az ételre. Ismét ott tartunk, hogy akkor befejeztük, ezentúl külön kasszán leszünk, s ő majd főz, mos magára. Az a bajom, hogy csak magára. Én 16 éve hármónkról gondoskodom. Ebből áll az életem. Elmegyek 6.45-kor a munkahelyemre, hazaérek 17 és 17.10 között, onnantól jön a második műszak és a kert. Sajnos a családi kapcsolataim megromlottak (anyámmal még gyerekkoromban), barátaim nincsenek. Rengetegszer akartam már szakítani vele, de a keresetem nincsen annyi, hogy el tudjam tartani a gyerekemet és magamat, valamint egészségügyi problémáim is vannak. No és lelkileg sem érzem magamat elég erősnek. Nincsen senki, aki fogná a kezemet közben és "megtartana, hogy le ne essek". Van valakinek hasonló tapasztalata?


 


 


 


 

  1. 2019. október 2. 15:11223.

    Kedves Dawnton!


     


    Köszi, hogy legalább te írtál. Amikor létrehoztam ezt a topikot, többen nem vettek komolyan, szerintük kitalált, kamu történettel jöttem, vagy éppen újságíró vagyok és anyagot gyűjtök - írták. Meg hogy el fogok én is tűnni, mint a többi topiknyitó. Nos, úgy látom, rajtad kívül az összes többi hozzászóló tűnt el, legalábbis az én két topikomból. :(


     


    Igyekszem megoldást találni. Azt hiszem, lehet, hogy elhamarkodottan írtam, de nagyon kiborultam. A párom ugyanis azóta megint úgy viselkedik, mintha mi se történt volna. Nem tudom hova tenni ezt az egészet. Nem ígérem, hogy nem nyavalygok többet, de legközelebb megvárom a másnapot, mielőtt ide írok. :)


     


    Szóval köszönöm, hogy legalább te itt vagy, olvasol és próbálsz segíteni, tanácsot adni.


     


    Üdv és minden jót!

    előzmény:
    Dawnton (222)
    2019-09-28  11:52
  2. 2019. szeptember 28. 11:52222.

    Szia!


    Sajnalom,hogy nincs változás. Tanácsot adni nem tudok, max annyit, hogy engedd el és egyszer figyelj magadra is. Menj el vásárolni uj ruhákat, fodrászhoz,  mukorkoshoz és  kicsit újulj meg. A lelkednek biztos jót tesz és  néha nem árt figyelni a környezetedben levő pasikat sem.Főleg ha kicsit csinosabb vagy vagányabb stílusra váltást, biztos lesznek lelkes rajongóid. Most ez elég gyerekes, de rakhatsz fel közösségi oldalra is csini fotókat magadról, első körben  a virtuális dicséret is simogathatja az önbizalmad. 

    előzmény:
    Timike76 (221)
    2019-09-27  19:12
  3. 2019. szeptember 27. 19:12221.

    Nem tudom, jár-e még itt valaki. Ismét csak nyüglődni fogok. Eddig bírtuk a "megállapodással". Ma megint nagyon csúnyán összevesztünk a párommal. Mindig engem hoz ki hibásnak, szerinte én egy borzalmas, elviselhetetlen személyiség vagyok. Állítása szerint miattam nem járunk társaságba, mert én őt mindenki előtt lehülyézem, lebunkózom és ma is ez történt. Azt nem veszi észre, hogy ő hogy viselkedik. Szerinte mindig én kezdem, miattam vannak a veszekedések, velem van gond. Létezik ilyen? Én nem tudom eldönteni magamról, hogy borzalmas-e a személyiségem. Ja, azt mondta még, menjek a picsába, neki ebből elege van. Nos, egyrészt mennék, mert azt látom, nem fogad el 16 év után sem.  Mindig is ilyen voltam, nem játszottam meg magamat, nem árultam zsákbamacskát. Nem vagyok társaságkedvelő, introvertált a személyiségem, nem nagyon szoktam barátkozni. Ámde az örök félelmem az, hogy mivel már nem nagyon vagyok fiatal, gyerekem is van, anyagiakban nullát tudok felmutatni, betegségeim is vannak, nem fogok soha többet társat találni. Szóval... :( 

  4. 2019. szeptember 16. 11:29220.

    Szomorú vagyok, hogy már senki sem ír ide. Több hozzászóló is kifejezetten szimpatikus volt, erre eltűntek innen. Azt hittem.. Mindegy.

  5. 2019. augusztus 29. 20:28219.

    Kedves Kutyuka!


     


    "Hello, hello


    Nem tűntem el
    Csak egy távoli bolygón jártam
    Lehúnyt szemekkel"


     


    :) 


    Komolyra fordítva a szót: szabadságon voltam - még vagyok - két hétig és rengeteg a dolgom. No meg távol tartott az is, hogy nagyon olyan irányba ment a topik, ami nem igazán tetszett. Én nem ezért indítottam. Mindegy is. 


    Bárkivel szívesen "beszélgetek". Ha erre jársz majd, írj. :) 


     


    Üdv! 

    előzmény:
    kutyuka (218)
    2019-08-20  23:13
  6. 2019. augusztus 20. 23:13218.

    Szia Timi!


    Én is olyan "visszatérő"-féleség vagyok, mint te :) És hősiesen (majdnem) végigolvastam a topicod... Na jó, a vallásalapítást és Nikitát legtöbb helyen csak erősen hézagosan :) ... de ahgy olvastalak, rengeteg minden eszembe jutott....


    Nem tudom, hogy még jársz-e erre, van-e kedved még beszélgetni, mert monologizálni nem szeretnék... ha van kedved beszélgetni még, adj életjelt! :)

    előzmény:
    Timike76 (200)
    2019-08-07  11:17
  7. 2019. augusztus 9. 19:11217.

    Ez aranyos.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (216)
    2019-08-09  18:26
  8. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 9. 18:26216.

    Én mindenkinek, mindent elhiszek. 

    előzmény:
    Nikita 666 (215)
    2019-08-09  17:21
  9. 2019. augusztus 9. 17:21215.

    Ez a véges-végtelen érdekes téma, nekem is eszembe jutott ma. Milyen kár hogy nem tudjuk elképzelni a végtelent!


    Kérdés.


    Ha valaki olyasmit állitana biztosan, amit senki emberfia nem tudna leellenőrizni, hinnél neki?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (213)
    2019-08-09  16:19
  10. 2019. augusztus 9. 17:12214.

    Minden emberre ez vonatkozik.


    A teljes igazságot halandó ember honnan is  tudhatná. A részletek megvannak, de a teljes kép soha nem áll össze.

    előzmény:
    Sheriff-2 (212)
    2019-08-09  13:06
  11. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 9. 16:19213.

    Egy katolikus pap egy beszélgetés során pont ezzel "vádolt" meg. 


    Megkérdezte a társaságot, hogy szerintünk az Univerzum véges, vagy végtelen? Volt ilyen, volt olyan válasz, amit úgy összegzett, hogy más válasz nem is lehet. Erre mondtam én, hogy dehogynem! Nem tudjuk! Szerinte ez az agnoszticizmus, aztán persze négyszemközt tisztáztuk, hogy nem! 

    előzmény:
    Sheriff-2 (212)
    2019-08-09  13:06
  12. 2019. augusztus 9. 13:06212.

    ....és persze vagyunk az agnosztikusok.

  13. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 9. 11:36211.

    Ez mind elektrokémiai folyamat eredményei is lehet. A neutronok, enzimnek, stb., stb.


    Persze a lényeg az utolsó bekezdésedben van. Mindegy, ki, miben hisz. Harmónikus, kiegyensúlyozott életet bármilyen istennel, vagy isten(ek) nélkül is lehet élni. 

    előzmény:
    Nikita 666 (210)
    2019-08-09  09:24
  14. 2019. augusztus 9. 09:24210.

    A honnan tudom-ra is van válasz, bőven.


    Érdekes hogy tudományosan bizonyitották be, ott azon a tájékon van valami ami a testhez tartozik, de mégsem. Ezt leginkább az ezoterikusok tudják, látják, érzékelik. A test aurája a fej és a sziv környékén a legfénylőbb.


    Akiknek ezekről fogalmuk sincs, azok is érzik hogy "lelki fájdalomkor" a sziv környékén nyomasztja őket valami. Ha valaki például rossz hirt kap, önkéntelenül a mellkasához emeli a kezét. A szivünk csak egy testrész, azzal nem érzékeljük a jót és a rosszat, legfeljebb nagyot dobban a hirek hallatán. A depressziósok pedig magzati pózba kuporodnak össze, védik a lelküket a további sérülésektől. Ha valaki a "lelkünkre beszél", azt mondjuk szivhez szólót mond. De mivel a szivünk csak egy szerv ami a vérünket áramoltatja, nem azzal kommunikál a másik ember. Erre lehetne azt mondani hogy az agyra hat, de az aggyal csak azt tudnánk felfogni hogy a mondanivaló tartalma jó vagy rossz, az ehhez társuló érzelmeket nem az agy váltja ki hanem a lélek. De mivel a lélek szimbiózisban van a testtel, a túl sok érzelmi információ visszahat az agyra, az egész testre, eufóriát érzünk vagy megmagyarázhatatlan betegséget.


    Olyan szemébe még nem néztem, aki épp eltávozott az élők soraiból. De összehasonlitva egy élő és egy halott nézését, szembetűnő a hiány, valaminek a hiánya. Egyik szervünk sem változik ennyit a halál beálltakor.


    Új vallás lenne? Nem. De mivel én is olyan vagyok aki nehezen győzhető meg, kételkedem, rengeteg információt szedtem össze az emberek elmondásai, és a saját tapasztalataim alapján. Olyan hogy egy és igaz vallás, nem létezik. Mindegyiknek van igazság, és mese része. Engem nem az érdekelt hogy bor lett a vizből, ketté vált a tenger, milyen állat formájában születünk újjá, létezik-e mennyország és pokol, van-e itélet számunkra a halál után.


    Együttesen elemezgettem az összeset, és volt egy határ amikor a nagyobb vallások önmagukban már kevésnek bizonyultak, jött az ezotéria és minden más ami megmagyarázhatatlan dolgokkal foglalkozik. Magukkal hozták az UFÓ-kat is. Ezzel egy időben az emberek kiismerése egyre gyorsabban és könnyebben ment. Szinte beléjük látok.


    Végezetül ... nem szeretnélek meggyőzni. Én megelégszem és boldog vagyok azzal amit tapasztaltam, amit "tudok". Itt a tudás erősen idézőjelben van, mivel minél többet "tudok", egyre erősebb bennem az az érzés hogy az egy nagy nulla. Ne foglalkozz azzal hogy van-e lélek, és hogy hol helyezkedik el. Tulajdonképpen lényegtelen. Éld az életed, és törekedj arra hogy saját magadat és a környezeted boldoggá tedd, örömmel töltsön el az élet még akkor is ha gyakran nehéznek gondoljuk. Egy ember akár hisz Istenben és a lélek létében akár nem, az a való igazságon nem változtat, tehát nem érdemes rajta agyalni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (209)
    2019-08-08  18:42
  15. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 8. 18:42209.

    Hú ez így nagyon sok. Szinte leraktad egy új vallás alapjait. Egyenlőre csak egyetlen kérdést tennék fel: Honnan tudod, hogy a lélek ott van, ahol leírod? Hogyan tudnál erről minket meggyőzni, ezt bebizonyítani?

    előzmény:
    Nikita 666 (207)
    2019-08-08  16:16
  16. 2019. augusztus 8. 18:19208.

    Ha lefelé görgeted az oldalt, akkor az alján, az NLC. Valentin résznél megtalálod Pannipiano topicjait.


    Az értelmi szintje megrekedt a 14-16. életéve tájékán. Szegénynek valami komoly problémája lehet, érezni hogy nem rosszindulatú, hogy őszintén elhiszi amit a "kapcsolatáról" gondol. Ne bántsad, olvasd de ne irj neki, teljesen felesleges.

  17. 2019. augusztus 8. 16:16207.

    Alkohol, drogok, gyógyszerek mind módositják a tudatot, ezáltal az érzelmeinket. Az orgazmus szintén. De attól még a lélek érezheti magát nagyon vacakul.


    Vegyünk egy tudóst. Pusztitsuk el a szeretteit, lakóhelyét, nyomoritsuk meg, vegyünk el tőle mindent. Utána izgassuk az örömközpontját. A "teste" biztos hogy örülni fog, de hogy e lelke sajog majd, az teljesen biztos. És talán el merné mondani hogy habár boldog, a lelkét nem lehetett becsapni.


    A szem a lélek tükre. Adj meg mindent egy embernek de vedd el tőle amire a legjobban vágyik. A szemein látni fogod hogy nem boldog maradéktalanul.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (203)
    2019-08-07  22:04
  18. 2019. augusztus 8. 16:02206.

    Nem, nem zárják ki egymást.


    Jézus azért jelent meg, hogy az embereknek hitet adjon.


    A Biblia az emberi lényeknek szól.


    Azért nem irtam még ma, mert nem tudtam hogyan is fogalmazzam meg, de most már menni fog.


    A tudomány nem létezne a Mindenható nélkül. A tudomány csak akkor létezik, ha valami mérhető, látható, bizonyitható, tehát valamiből keletkezett. És mivel a mai tudásunk szerint a világ a semmiből keletkezett és a semmibe vész, vagyis egyetlen pontba tulajdonképpen, akkor levezethető hogy semmilyen tudomány nem létezne Isten nélkül.


    Más. Ami szorosan idekapcsolódik. Minden tudomány megáll egy bizonyos pontnál, és csak akkor jutnak tovább a tudósok, ha a tudományukat vegyitik a "természetfelettivel". Azok a tudósok akik igy dolgoznak, jóval többre jutnak mint azok a társaik, akik kizárólag a materiális létet veszik figyelembe.


    A lélek nem manipulálható, az idegrendszer igen. Attól hogy valakiben egy szeretett személy iránt gyűlöletet próbálnak kiváltani, haragot, ellenséges érzelmeket, attól a szeretet még nem vész el, az a lélekben történik. Az intuició is a léleké.


    A lélek szimbiózisban van a testtel, ezért történik az hogy a test pusztulásakor a lélek "hazamegy". Virus nincs viszonyban a lélekkel. Csak épp annyira, hogy ha a gazdatest beteg, akkor a lélek szomorú, erőtlen, az energiaszint lecsökken. A lélek nem egy adott helyen helyezkedik el a testen belül. Nagyjából a sziv-gyomor tájékán található. A nagysága változó, képes tágulni/nőni, és összehúzódni.


    Isten-emberszerű? Fogalmam sincs, de kizártnak tartom. Mivel teremtve lettünk, mi nem lehetünk "Isten", sőt, nem az ő képére teremtődtünk. Tulajdonképpen az a jó jelző amit mondanak, hogy mivel Isten teremtett minket, az ő "gyerekei" vagyunk. Ez viszont sokaknak furcsa, hiszen valaki/valami miért engedi hogy a gyerekeivel rossz történjen? Miért engedi hogy némelyik gyerekéből gyilkos váljon? Nos, erre is van magyarázat. Ha az emberi lényt nézzük, de az állatok is igy működnek, a szülő elengedi a gyerekét, tapasztalja meg a világot, nőjön fel. Ehhez viszont nehézségekkel kell megküzdenie. És itt jön be a képbe a másik vallás (nem tudom melyik), hogy egy lélek többször születik a világba, fejlődik, amig el nem éri azt a szintet hogy felsőfokon "tud/érez".


    Itt a Földön sokan Istennek képzelik magukat, mert tudnak egy keveset. Ott bukik az egész hogy nagyképűek, erőszakosak lesznek, mivel úgy gondolják a tudásuk révén csak nekik lehet igazuk. A földi lét a léleknek csak egy állomás. Akik már megélték a halál pillanatán túli létet, azok tudják nagyjából hogy mi vár ránk. Legalábbis az elejét.


    Az UFO-k és Isten nem zárják ki egymást. Az csak az emberi lény feltételezése hogy egy élőlénynek az ember által megismertek szerint kell kinéznie. Intelligensnek hisszük magunkat. Noha itt a Földön is léteznek olyan fajok, amik gondolatátvitellel kommunikálnak. Bizonyára élnek olyan fajok a Világban, amelyeknek a sebessége fényben mérhető, a kommunikáció két lény között nem okoz problémát, nincs szükségük adó és vevőkészülékre, elképzelhető hogy nincs szükségük szerves tápanyagra, végtagokra, szemre, fülre és orra, szájra és emésztőrendszerre, végbélnyilásra. Elképzelhető hogy teljesen másképp szaporodnak mint ami számunka ismeretes.


    Más.


    Szellemek világa. Mérhetőek, tudunk róluk, és mégis, sokan nem hisznek bennük. Ha bemérhetőek akkor a tudomány szerint már manipulálhatóak. Lennének. Ám mégsem azok, kizárólag a lelken keresztül lehet őket manipulálni, esetükben a műszerek mit sem érnek.


    Meg merem kockáztatni hogy az Isten hit egyidejű az ember megjelenésével. Minél "primitivebb" egy lény, annál tisztább a tudata, ösztöne.


    Végezetül, hasonlits öszze két embert. Az egyik "hivő", a másik nem hisz, elutasitja Isten létét. Az egyik érzi hogy valami még vár rá, az életet utazásnak tekinti, tanulási lehetőségnek. A másik "tudja" hogy az élet után semmi nincs, tehát az életét átszövi a feleslegesség érzete. Ez nem szó szerint értetendő. Sokan mondják hogy minek tegyem meg ezt vagy azt, minek legyek jó, úgyis meghalunk. Jön a hamvasztás, vagy az enyészet. Hogyan lehet ezzel a tudattal boldogan élni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (205)
    2019-08-08  14:15
  19. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 8. 14:15205.

    (Nana! Jézus, Isten, és az UFO-k kizárják egymást! A Biblia nem szól más lények, más világok megteremtéséről!)


    Ha a lélek létezik, és az valami tudományon túlmutató, szellemi dolog, akkor a tudomány eszközeivel (elektródák, elektromos stimuláció, stb.) hogyan manipulálható?


    Ha az kívül esik a testi folyamatokon, milyen módon kapcsolódik mégis a testhez? Egy vírus milyen viszonyban van a lélekkel? Isten-emberszerű viszonyról lenne szó? Na de akkor Isten is tudományos módszerekkel manipulálható, ami ugye paradoxon.


    Ezekről mit gondolsz?


     

    előzmény:
    Timike76 (204)
    2019-08-08  08:33
  20. 2019. augusztus 8. 08:33204.

    Ugyan nem nekem címezted, hanem Nikitának, de hadd válaszoljak: már hogyne lenne lélek? Nem érdekel, a tudósok mit gondolnak, ők csak a kézzel foghatóban hisznek. Sohasem láttam még Jézust, Istent, mégis hiszek bennük. A földönkívüli civilizációk létezésében is hiszek, noha UFO-t sem láttam még sohasem. Ha nincs lélek, akkor honnan jönnek az érzelmek, gondolatok, érzések? Miért, honnan vannak pl. a lelkiismeret-furdalás, lélektárs, lelkizés, lélekvándorlás, stb. szavaink? Csak úgy lettek? Aligha.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_407541 (203)
    2019-08-07  22:04
  21. Torolt_felhasznalo_407541
    Torolt_felhasznalo_407541
    2019. augusztus 7. 22:04203.

    A tudomány, a tudósok szerint a lélek nem létezik. Egyszerű (pontosabban bonyolult) biokémiai folyamatként írják le azt, amit léleknek nevezünk. Ezt azzal támasztják alá, hogy képesek mesterséges úton hangulatváltozást előidézni, képesek az érzelmeket manipulálni. Csak morális okokból nem alkalmazzák ezt széleskörűen.


    Te mit gondolsz erről?

    előzmény:
    Nikita 666 (201)
    2019-08-07  14:09
  22. 2019. augusztus 7. 14:15202.

    Na most erre nem tudok mit irni, örülök hogy örülsz!


     

    előzmény:
    Timike76 (196)
    2019-08-07  10:05

Címlap

top