Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem tudok ismerkedni

malivi34
Létrehozva: 2019. október 27. 14:30

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.


Lehet, hogy ezt szégyellni kellene, de nem szégyellem bevallani. 27 éves vagyok (lassan 28) és még nem volt párkapcsolatom.


Nincsenek barátaim sem. Elképesztően visszahúzódó természetem van. Már az iskolában is egyedül voltam, barátaim/barátnőim nem voltak, amit akkor nem is bántam mert jól elvoltam egyedül. Annak örültem igazán, ha magamra hagytak és ellehettem egyedül. A felnőttek bíztattak, hogy majd a főiskolán másképp lesz, de nem így lett. Ott sem sikerült barátkoznom, vagy ismerkednem, részben azért, mert lekötött a tanulás, részben pedig azért, mert nem tudtam kibújni a burokból amit magam köré építettem az évek során. Sokszor megfordult a fejemben, hogy talán szociális fóbiám lehet, de nincs erről diagnózisom.


A főiskolának vége, én pedig jelenleg munkát keresek, de egyelőre nem találok. Egyedül vagyok otthon és magányosnak érzem magam. Mint mondtam kapcsolatom sosem volt, fogalmam sincs, hogy ez mit takar, ebben a korban pedig úgy érzem, hogy már rengeteg mindenről lemaradtam, amit pótolni nem igazán lehet. Nem járok sehova és úgy érzem eliramlik az élet, én pedig nem haladok, nem élek. A visszahúzódó természetem miatt lehetetlen volt, hogy bárkivel kapcsolatot létesítsek. Az sem segít, hogy rendkívül csúnya vagyok, így a férfiak nem környékeznek meg.


Az lenne a kérdésem, hogy ha ismerkedni szeretnék akkor azt hogyan tehetném meg? Társkeresőt nem szeretnék használni, mert nagyon rossz tapasztalataim vannak vele és egyébként is ha még az ismerkedést is az interneten keresztül intézném akkor még inkább bezárkóznék és nem mernék "kimenni" az életbe. Sportban nem vagyok jó, így semmilyen edzésre nem járok. Szórakozóhelyekre nem szeretek és nem is mernék járni. 


Kérdésem, hogy milyen helyek vannak, ahol ismerkedni lehet? Tudom, hogy furcsa kérdés, de egyszerűen nem tudom hol/hogyan tehetném meg. Már az is segítene, ha legalább barátnőt, ismerőst sikerülne szereznem, hiszen túlzás nélkül állítom, hogy senkim nincs, így nincs aki elhívjon valahova. Nem tudom, hogyan lehetne ismerkedni. Be kellene iratkoznom valahova?


Ha bárkit tud bármilyen tanácsot adni ismerkedésre, azt nagyon szívesen venném. Előre is köszönöm.


 


 


 


 


 


 


 

  1. 2020. szeptember 18. 10:3673.

    A legjobb megoldás az szokott lenni, ha találsz valami társas hobbit!
    Én görkorizással/jégkorizással kezdtem pl., de azóta már kipróbáltam mindenfélét az RPG-ktől kezdve a társasokon át a különböző sportokig, úgy találtam, hogy könnyebben ismerkedek, ha olyan emberekkel vagyok, akik alapból is visszahúzódóak, mert én is ilyen vagyok...Ott nem olyan fura ugye hehe

  2. 2019. november 2. 18:0272.

    Köszönöm! Mindenképpen megnézem!

    előzmény:
    Inez_Alvarez (71)
    2019-11-02  15:16
  3. 2019. november 2. 15:1671.

    Őt ajánlom, hallgasd meg:


    https://www.youtube.com/watch?v=54wrzbPQ4pw


     

  4. 2019. november 2. 12:1370.

    Köszönöm  a tanácsaidat! Vallásos nem vagyok, de megpróbálok az érdeklődési körömnek megfelelő csoportot találni. Az állatok közelsége megnyugtat de abban igazad van, hogy ismerkedéshez nem az állatmenhely a legmegfelelőbb helyMegpróbálok találni valamit.


    Köszönöm, hogy írtál!

    előzmény:
    etilany (69)
    2019-11-01  17:04
  5. 2019. november 1. 17:0469.

    Na, akkor azt már tudjuk, hogy nem vagy kövér és sovány sem, és azt is tudjuk, hogy relatíve magas vagy. Csomó cucc neked nagyon jól állna. Nem kell a  legújabb trendeket követni, csak megtalálni, mi állna jól neked. Ugyanez frizura és smink témakörben, ennyi a külsőről. Nem tudom, esetleg vallásos vagy-e, illetve nem kell szentfazéknak lenned, csak hogyha nem zárkózol el az ilyesmitől, vannak ifjúsági csoportok a legtöbb felekezetnél, becsatlakozhatnál. Ott többnyire kedves, nyitott, befogadó emberekkel lehet találkozni. És sok programot is szerveznek, amik többnyire ingyenesek. Éppenséggel bulikat is. :))). Én egyetemistaként csatlakoztam be egy ificsoportba, egyik évf.társnőm hívott. Sok jó és érdekes emberrel megismerkedtem, és jól szórakoztam velük. Egy próbát ez is megér, már csak azért is, mert ilyen helyeken elég színes a felhozatal, ami az érdeklődési kört illeti.

    előzmény:
    malivi34 (58)
    2019-10-31  00:06
  6. 2019. november 1. 16:1568.

    Szerintem csak úgy értette, hogy a csador eltakarja. De amúgy nem, arcot az nem takar, csak ha valaki nem ismeri a csadort, mnit ruhadarabot, az ilyeneket gondol:))))


    TI: Nikitával értek egyet: a  sminkkel nem elfeded magad, hanem kiemelhetsz vele valamit magadon, ami szép (légyszi, nehogy azt írd, hogy semmi szép nincs rajtad, mert ez biztosan nem igaz :D). Saját stílust alakíthatsz ki magadnak, ha  ügyesen használod. Az önkéntes munka jó ötlet, lehet ismerkedni, emberek közt lenni, hasznosat tenni. Elsősorban nem állatmenhelyre mennék a helyedben, mert a  cél az lenne alapvetően, hogy társas helyzetekben működni tudj.  

    előzmény:
    Nikita 666 (18)
    2019-10-28  20:54
  7. 2019. október 31. 09:3267.

    Nem is kell egyből a sportra gondolni, a felnőtt korban kezdett/űzött sportok általában egyéni foglalkozások. Ott nem fogsz barátot találni. Max az aerobic teremben, de oda meg túl nyitottnak kell lenni, hogy bárki is barátozzon. (én nem tartom magam visszahúzódónak, de 5 év után sem barátkoztam az aeribic órákon, pedig általában ugyanaz a csapat verődött össze, heti több alkalommal)


    Én inkább amolyan "nyugi tábort" tudnék neked elképzelni, dob-kört, jógát, relaxációs foglalkozásokat, hangfürdőt... ezek a társaságok inkább fogadják be az introveltáltabb tagokat is. 

    előzmény:
    malivi34 (58)
    2019-10-31  00:06
  8. 2019. október 31. 09:1866.

    Lemaradva még semmiről nem vagy! Változtatni bármikor lehet! A lényeg, hogy tedd meg!! És mielőbb tedd meg! 


    Ahogy írtam neked, tapasztalatból írom, amit.  Én egy pár hónapja kezdtem el, divatosan öltözködni és nagyon bejött. Előtte is próbáltam ,de valahogy sosem azt vettem ami illett volna hozzám. Én se vagyok egy divatguru  de ha pl bemész egy nagy ruhás boltba egyik plázába, akkor érdemes nézni a képeken ill a bábukon összeállított szetteket. Sőt én online is böngésztem őszi téli trendeket és kifotóztam, majd úgy mentem el vásárolni.

    előzmény:
    malivi34 (59)
    2019-10-31  00:11
  9. 2019. október 31. 08:0665.

    Úgy hangzik, mintha inkább nagyon félnél valamitől. Családoddal milyen a kapcsolatod? Szüleiddel szoktál beszélgetni? Valamitől kialakult ez a nagy gátlásosság. Dicsértek eleget? Vittek közösségbe eleget gyerekkorodban? Nem neveltek beléd valamit, hogy félni kell idegenektől, vagy ilyesmi? Nem értek hozzá, csak hirtelen ezek merültek fel. Nem lesz valaki ennyire gátlásos, ha nincs rá különösebb oka.


    Az öltözködés tekintetében pedig nem kell feltétlenül ruhatárat cserélni, főleg nem a legújabb trendekre, mert az percenként változik amúgy is. Néhány csinosabb kiegészítővel fel lehet dobni a meglévő ruháidat, vagy egyszerűen másképp kezded hordani őket. Youtube-on rengeteg ilyen videó van, nagyon jó ötletekkel.


    Ha beiratkozol valahova, ne olyan hely legyen, ahol egyedül leszel, minimum egy kis fős csoport azért legyen. :) Nem az a cél, hogy olyan programot találj, ahol megint csak nem szól hozzád senki.


    Mozgással kapcsolatban: szintén Youtube-ot tudom ajánlani, rengeteg torna videó van fönt, amit otthon is meg tudsz csinálni, és legalább nem kell ehhez semmi, viszont rövid idő alatt is formába tudod magad hozni.

    előzmény:
    malivi34 (59)
    2019-10-31  00:11
  10. 2019. október 31. 07:4164.

    Leirtam a tapasztalataimat, te nagyon okos! És ha tudnál értelmezni, láttad volna, h azt is írtam előtte, h ez csak egy példa, nem kell követni. 

    előzmény:
    kekelefant (49)
    2019-10-30  01:50
  11. 2019. október 31. 03:0863.

    Én férfiként azt tapasztalom itthon, hogy kommunikálni, pontosabban tartalmasabban és hosszabban társalogni, még azoknak is nehéz gyakrabban, akik már igen nyitottak az új emberek felé. Magyarul nem te vagy zárkózott, hanem a világ az.


    Én tudok olyan közeget -sport-, ahol sok színes és nyitott ember van (már a sporttevékenység erejéig főleg ill. ebben a témában).


    És tudok olyan sportokat, amik nagyon népszerűek, de hiába mész el sportkörbe, ott nincs semmi beszédtéma. Pl. amatőrök mit beszéljenek a futásról...


    (te jó ég, milyen későn írtam, dolgoztam eddig)

    előzmény:
    malivi34 (58)
    2019-10-31  00:06
  12. 2019. október 31. 02:0362.

    Na vegre kibujt a szog a zsakbol,tehat nincs munkad,azt kene keresni,eloszor menj el egy allat menhelyre,onkentesnek,aztan ok talalnak neked olyan allast,amiben oromod lesz,ha nem is leszel milliomos.


    Sok sikert!!!!!!

    előzmény:
    malivi34 (54)
    2019-10-30  11:44
  13. 2019. október 31. 01:5561.

     a fejen talaltad a szoget!!!!!!!!!

    előzmény:
    edoa (55)
    2019-10-30  12:28
  14. 2019. október 31. 01:5260.

    finom urinovel van dolgunk,maradj ki,azert nem fogsz hianyozni senkinek.....te semmilyen nyelven nem beszelsz,azer kritizalsz,nagyon hulye vagyok,,,-magyar


    i am a idiota-kretin -angol


    ich bin sehr  blod-nemet


    kell tobb,hiaba ugy sem ertened,de lefekudni idegen ferfiakkal,aztmar igen,te kis intelligencia bestia,,,,,


    ki vagy te,hogy,megmondd ki megy es marad?????????????


     


     


     

    előzmény:
    Lédienn (51)
    2019-10-30  07:57
  15. 2019. október 31. 00:1159.

    Igazad van, jobb lenne a gátlásos vagy nagyon visszahúzódó kifejezést használnom. Sok introvertált ember van, de én nem csupán introvertált vagyok, azért az én esetem súlyosabb. "Betegesen" gátlásos vagyok, ha lehet így mondani. 


    A testemen nem sok dolgot találok szépnek az az igazság. A frizurámon majd próbálok változtatni, ahogy többen is írták itt, egy fodrász segíthet ebben. Mert magamtól fogalmam sincs milyen haj illene hozzám. Sminkelésen még gondolkodom. Az biztos, hogy a ruhatáramat le kellene cserélnem, mert nagyon szürkén és hétköznapian öltözködöm, egyáltalán nem divatosan. Egyébként a divatról fogalmam sincs, mivel nem követtem a trendeket soha. Néhány új dolgot kellene vennem (csak hát az anyagiak akadályt jelentenek ebben). 

    előzmény:
    Inez_Alvarez (57)
    2019-10-30  19:56
  16. 2019. október 31. 00:0658.

    Ezek mind csak feltételezések,(hogy csúnya vagy..)Először is milyen vagy külsőleg, kövér, vagy extrém sovány, Mindkettőnél lehet tenni valamit.(pl.ha kövér, fussál, diétázz, a futáshoz nem kell emberekkel kommunikálnod..ha sovány, egyél, erősíts..Milyen a hajad? Egy jó, szín , egy vágás csodákra képes..Mi érdekel? foglalkozz azzal, olyan nincs hogy semmi..Mozdulj ki, nem kell félned, mindenkinek van előnyös tulajdonsága, és seggfej tulajdonsága, senki sem tökéletes..nincs miért szégyenkezned..annyi hülye van manapság, hogy attól mert egy kicsit eltérsz a nagy átlagtól, nem biztos hogy szarabb vagy..És nem kell félni a kommunikációtól sem, hiszen jó ha kibeszéled magadból a dolgokat..

    idézet:
    rockcica (56)
    2019-10-30 17:09:40

    Kövérnek nem érzem magam, 56 kg vagyok és 167 cm. Szerintem még beleférek a "normál" testsúlyba. Sportolást megutáltatták velem még a tesiórák során, de azért futni eljártam még egy jó ideig. Sokat voltam stresszes és a futás segített levezetni a feszültséget. Úszni is jártam még az egyetem alatt, de most már az is elmaradt. Meg ugye nem mindegy mire költök, mert egy uszodabérlet drága. Futni még mindig járok néha-néha. 


    Igazából kimozdulni kimozdulok olyan értelemben, hogy eljárok sétálni meg ilyenek. Csak más emberek társasága ijeszt meg. Nem tudom, hogyan kommunikáljak ha más emberekkel vagyok, illetve mivel barátaim nincsenek így programokra nem járok. Megpróbálok erőt venni magamon és beiratkozni valahova, ahova egyedül is eljárhatok. A nyelvek érdekelnek, csak ugye az most nem jöhet szóba, mert egy nyelvtanfolyam drága én pedig éppen állást keresek. De próbálok majd valamilyen programot találni, ami egyedül is megy és nem is terheli a pénztárcámat. Csak ugye ehhez még a gátlásaimat is le kell küzdenem.

    előzmény:
    rockcica (56)
    2019-10-30  17:09
  17. 2019. október 30. 19:5657.

    Miért hangsúlyozod ennyire, hogy introvertált vagy? Gondolom nem ez a legfőbb tulajdonságod. Gondold szépen végig, hogy mik a pozitív tulajdonságaid, és fektess azokra hangsúlyt. Nincs azzal semmi probléma, hogy visszahúzódó vagy, csak cseréld ki néha ezt a szót mondjuk arra, hogy megfigyelő. Máris jobban hangzik és egy csomó jó dolgot lehet hozzá társítani.


    Ezen kívül, szerintem, ha berzenkedsz a sminkeléstől, hát ne sminkelj. Ki lehet emelni az arcod egy jó frizurával, fülbevalóval, és főleg mosollyal.


    Emeld ki a tested jó tulajdonságait megfelelő öltözékkel. Pl. jó a feneked, hangsúlyozd egy kicsit. Vagy ha vékony a derekad, stb..


    Apró dolgokon sok múlik, nem kell feltétlenül meghasonulnod azért, hogy észrevegyen valaki.

  18. 2019. október 30. 17:0956.

    Ezek mind csak feltételezések,(hogy csúnya vagy..)Először is milyen vagy külsőleg, kövér, vagy extrém sovány, Mindkettőnél lehet tenni valamit.(pl.ha kövér, fussál, diétázz, a futáshoz nem kell emberekkel kommunikálnod..ha sovány, egyél, erősíts..Milyen a hajad? Egy jó, szín , egy vágás csodákra képes..Mi érdekel? foglalkozz azzal, olyan nincs hogy semmi..Mozdulj ki, nem kell félned, mindenkinek van előnyös tulajdonsága, és seggfej tulajdonsága, senki sem tökéletes..nincs miért szégyenkezned..annyi hülye van manapság, hogy attól mert egy kicsit eltérsz a nagy átlagtól, nem biztos hogy szarabb vagy..És nem kell félni a kommunikációtól sem, hiszen jó ha kibeszéled magadból a dolgokat..

  19. 2019. október 30. 12:2855.

    Viszont tok jol lehet elemezni a lentebbi mondatat: Mit allitok? Nem lett. Mi nem lett? Az nem derul ki. Hogyan, hol, mikor nem lett? Kurvasra... Erted... De tanultunk is valamit: Harom 't', mert iszonyuan mult ido! :) 

    előzmény:
    Lédienn (51)
    2019-10-30  07:57
  20. 2019. október 30. 11:4454.

    Ne is törődj a primitívekkel. Kékelefánt egy troll, ebben most már biztos vagyok. A másik meg....


    Csak tudnám miért jó egyeseknek, hogy ismeretlen embereket, akik segítséget remélve jönnek ide sértegetnek és próbálnak a földbe döngölni. Mint mondtam, velem ez nem fog menni. Introvertált vagyok és visszahúzódó ez igaz, de nem hagyom, hogy visszahúzzanak. A legjobb, ha nem adjuk meg nekik azt a figyelmet amire annyira vágynak. Keressék máshol, ne ott ahol másnak segítségre van szüksége (bár nekik is segítségre lenne szükségük, csak éppen másmilyenre).

    előzmény:
    Lédienn (51)
    2019-10-30  07:57
  21. 2019. október 30. 11:3953.

    Nem lehetett volna mindjárt ezzel kezdeni, a sértegetés helyett? Jobb lett volna. Mindegy, azért köszönöm. 

    előzmény:
    Mozdonj (50)
    2019-10-30  05:37
  22. 2019. október 30. 11:3852.

    Köszönöm a tanácsot! Attól tartok amit írtál az nekem nehezen menne, mivel túl introvertált vagyok az ilyesmihez. Ráadásul mivel nincsenek barátaim, így nincs aki elhívjon, szórakozóhelyekre meg azért egyedül nem mennék. Igyekszem inkább szolidabb helyeken ismerkedni, legalábbis egyelőre. De örülök, hogy neked bevált és segítette az önbizalmadat!


    A sminkelésre majd rászánom magam, bár nem szeretem a "kötelező" szót. Nem hinném, hogy bárkinek bármi kötelező kellene, hogy legyen. Persze értem, hogy miért írtad. Ha ismerkedni akarunk, fel kell hívnunk magunkra a figyelmet. Lehet, hogy ez is az egyik baj velem, hogy túl szürke vagyok. Igyekszem majd ezen változtatni. 


    Köszönöm, hogy írtál!

    előzmény:
    Dawnton (44)
    2019-10-29  13:25

Címlap

top