Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ki járt kineziológusnál ?

Torolt_felhasznalo_123243
Torolt_felhasznalo_123243
Létrehozva: 2004. augusztus 31. 09:05
Sziasztok!

Egy ideje úgy érzem sok szempontból megfeneklett az életem. Emiatt persze egyre rossszabbul érzem magamat lelkileg, csak árnyéka vagyok önmagamnak. Tegnap beszélgettem egy ismerősömmel, aki nemrég hasonló válságos időket élt át, mára azonban már ismét kivirult. Ő tanácsolta, hogy látogassak meg egy kineziológust, mert rajta is ő segített.
Én tudom ugyan, hogy mi is az a kineziológia, elméletben tudom azt is, hogy hogyan működik. Ha valamelyikőtök esteleg személyes tapasztalattal is rendelkezik, volna olyan kedves, hogy megossza azt velem? Köszönöm előre is!
  1. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 16. 14:47151.
    Szasza! Mi ez a fej-kiállítás? Olvastam, hogy kapu nyílik holnap. Van pontos idõpont?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
    2005-08-16  12:16
  2. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 14. 20:42150.

    szerintem mind a kettõtöknek igaza van. Neked is, hogy belemész a játékba, és b.nõdnek, hogy képmuti.

    ha letennéd a ff-it magadból jönne spontán....  

    az anyaság nagyon sokat fog változtatni rajtad, legalábbis ez a "trend" most leszel igazán nõ!!!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (144)
    2005-08-12  10:06
  3. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 14. 20:39149.

    3 éves a kicsi? Ha tesója lesz és most kezdtek, akkor is 4 év korkülönbségük lesz... 

    Szerintem a férfiak azért félhetnek a babagyarapodástól, mert nekik kell eltartani a családot és ezt mélyen meg is értem. Ebben a mai stresszes világban  a farkastörvények  oázisában, nem csodálom, hogy félnek a pasik....

    ha meg jönnie kell a babucinak, ugyis jön..   lehet elõbb mint gondolnátok 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714721 (148)
    2005-08-12  16:13
  4. Torolt_felhasznalo_714721
    Torolt_felhasznalo_714721
    2005. augusztus 12. 16:13148.

    Még nem döntöttük el, vagyis a párom nemigazán, én még szeretnék, de még csak 3 a kicsi, még sok minden változhat.:-)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (143)
    2005-08-11  22:32
  5. Torolt_felhasznalo_488753
    Torolt_felhasznalo_488753
    2005. augusztus 12. 14:30147.

    Sziasztok!

    Most találtam rá a fórumra, és szeretném a segítségeteket kérni. Tudnátok ajánlani nekem egy jó kinezt elfogadható áron (max. 5000.-). Priviben is írhattok. Köszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. Torolt_felhasznalo_472118
    Torolt_felhasznalo_472118
    2005. augusztus 12. 10:43146.

    Szia!

    [/align]

    Én is voltam hasonló helyzetben, együttérzek Veled, és megtaláltam a kineziológiát, vagy a kineziológia talált meg engem, nem is tudom, melyik a pontosabb megközelítés.

    [/align]

    Akkoriban jártam kineziológushoz, nekem fõleg abban segített, hogy lássam, megértsem, igenis van választásunk, még akkor is, ha úgy érezzük, most megakadtunk, megfeneklettünk - ahogyan Te fogalmazol -, hogy rá tudjunk tekinteni másféle aspektusokból, szempontokból is a problémánkra. Ezáltal természetesen segített a feszültségeim oldásában is. Visszaadta a gondolkodási képességemet, hiszen stressz hatása alatt blokkolódik ez a képességünk.

    [/align]

    A kineziológusom (köszönet neki ezúton is a One Brain módszerrel dolgozott, hozzám azóta közelebb kerültek a Touch for Health és a Brain Gym ágak, és idõközben le is vizsgáztam kineziológiából. Nagyon szép és gyengéd segítõ ága a természetgyógyászatnak.

    [/align]

    Én a minap a következõképpen foglaltam össze, hogy számomra mit is jelent a kineziológia: testi, mentális és érzelmi mozgékonyságunk, rugalmasságunk helyreállítása és kiteljesítése a jobb, harmonikus közérzet megteremtése és annak érdekében, hogy céljainkat elérhessük......  

    [/align]

    Remélem, valamit tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írjál.. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_472118
    Torolt_felhasznalo_472118
    2005. augusztus 12. 10:41145.

    Szia!

    [/align]

    Én is voltam hasonló helyzetben, együttérzek Veled, és megtaláltam a kineziológiát, vagy a kineziológia talált meg engem, nem is tudom, melyik a pontosabb megközelítés.

    [/align]

    Akkoriban jártam kineziológushoz, nekem fõleg abban segített, hogy lássam, megértsem, igenis van választásunk, még akkor is, ha úgy érezzük, most megakadtunk, megfeneklettünk - ahogyan Te fogalmazol -, hogy rá tudjunk tekinteni másféle aspektusokból, szempontokból is a problémánkra. Ezáltal természetesen segített a feszültségeim oldásában is. Visszaadta a gondolkodási képességemet, hiszen stressz hatása alatt blokkolódik ez a képességünk.

    [/align]

    A kineziológusom (köszönet neki ezúton is a One Brain módszerrel dolgozott, hozzám azóta közelebb kerültek a Touch for Health és a Brain Gym ágak, és idõközben le is vizsgáztam kineziológiából. Nagyon szép és gyengéd segítõ ága a természetgyógyászatnak.

    [/align]

    Én a minap a következõképpen foglaltam össze, hogy számomra mit is jelent a kineziológia: testi, mentális és érzelmi mozgékonyságunk, rugalmasságunk helyreállítása és kiteljesítése a jobb, harmonikus közérzet megteremtése és annak érdekében, hogy céljainkat elérhessük......  

    [/align]

    Remélem, valamit tudtam segíteni, ha van még kérdésed, írjál.. 

     

    előzmény:
    Nikicicus (1)
    2004-08-31  09:05
  8. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 12. 10:06144.

    Szia!

    Persze, hogy értem! Csak azt nem értem, miért nem lehet felnõtt ember módjára élni együtt, mert mindig elismerem, ha õ szépet, jót, hasznosat csinál, és elég sok ilyet csinál. Barátnõmmel szoktunk errõl beszélgetni, miért ne intézzem el a dolgokat, ha egyszer gyorsabban és kevesebb idegeskedéssel meg tudom oldani. Ismered, közhely, hogy a férfi nem kérdezi meg merre van az a bizonyos utca, inkább köröz még egy ideig. Na, ezt és az égõcserét, hasonlókat már megállom. Barátnõm ezt is képmutatásnak tartja, én is elgondolkozom, miért jó így? Ha egyszer nem vagyok gyámoltalan, miért csináljak úgy? Csinálok, be is válik. De az játék. Bár az élet játék...A babavárás alatt sem tudtam igazán pátyolgatva lenni (szép fogalmazás...), de még van 6 hetünk. És most már igenis tessék engem pátyolítani! Próba indul!    

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (142)
    2005-08-11  22:30
  9. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 11. 22:32143.

    irigyellek, hogy neked megadatott, hogy kapcsolatba került a gyermekeddel. Amikor én anno szültem, még nem volt divat. 

    Szeretnél még babát? 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_714721 (137)
    2005-08-09  20:03
  10. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 11. 22:30142.

    Figyu!

    A nõk nem hülyék, tehát nincs hülye tyúk szerepe. Ezt a szerepet a fiús lányok találták ki /én is az voltam/  és ha mélyen magunkba nézünk akkor csak az irigység beszél ilyenkor az emberlányából.

    Azért szeretne "bedugni" ebbe a szerepbe a párod, mert egyébként egy másik férfival él együtt... mármint te is fiút játszol akkor a rivalizálás elindul kettõtök között, hogy ki az ügyesebb, merészebb pasi stb.

    Érted? 

    A vagyány, talpraesett, kalifikált feleségeket szokták a férjek lecserélni egy "butatyúkra"... tudod miért? mert anál a nõnél a férfi okos, szép és tehetséges és a nõ felnéz rájuk 

    16 év házasság van a hátammögött igy tapasztalatból mondom: ha azt akarod, hogy a férfi a tenyerén hordozzon akkor csodáld õt 

    dicsérd!!!!!!!!!!!! 

    Azért próbál téged szidni, mert próbál a nagyságodon felülkerekedni, mert kevesebbnek érzi magát mint ami.... 

    Remélem érthetõen fogalmaztam, próbáltam sûrûn tálalni 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (141)
    2005-08-11  09:59
  11. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 11. 09:59141.
    Hát, eltaláltad! És olyan szépen szeretne belenyomni a tehetetlen, hülye tyúk szerepébe! Az a legszebb, hogy látom, és mégis idegesít. Sõt, érzem, ahogy le akarja szívni az energiámat, amire ugybár a kritizálás nagyon jó módszer. Most a baba miatt védtelenebb és egyben védettebb vagyok. Védtelenebb, mert egyáltalán nem tudok meditálással erõt gyûjteni, kikapcsolni. Védettebb, mert érzem, hogy mintha egy burokban lennék. Elég furcsa. Más állapot. Ezzel végképp nem tud õ sem mit kezdeni. A betegsége figyelmeztetáse nem tudom mennyire tudatosult benne. Kívülrõl nézve sehogy, de lehet, hogy a baromi erõs egója küzd ellene foggal-körömmel.  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (139)
    2005-08-10  13:52
  12. 2005. augusztus 10. 15:17140.
    sziasztok,

    tudnátok segítenei? egy jó és nem túl drága kineziológust keresek lehetőleg Budán vagy a belvárosban. elég s. o. s. lenne.
    (lehet priviben is. )

    előre is köszönöm!!
    Sirah
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 10. 13:52139.
    Elsőszülött lány vagy?
    ők fiúsitva vannak. . . . . megszégyenitően tudnak többet keresni mint a ff-ak és ezerszer precizebben befúrják a lukat a falba stb.
    Amig nem dőlsz hátra, a férjed nem tud előre dőlni. . . :)
    Gondolj a feng-shui jelre. Egység. Nálunk a férjem kapta névnapjára az új konyhát, kb. másfél évembe tellett mig bemehettem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 9. 20:06138.
    Biztosan így van! Néha egyenesen átmegy gyerekbe vagy a műtét utáni állapotába. Én egyébként is eléggé önálló vagyok, most már szeretnék kicsit "hátradőlni". Szerinted az jó módszer? Dőlök, vagy elkap vagy nem. De szerintem igen. Nálunk a hókuszpókolásnak "vizenjárás" az elnevezése.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (136)
     
  15. Torolt_felhasznalo_714721
    Torolt_felhasznalo_714721
    2005. augusztus 9. 20:03137.
    Nem tudom, tőlem valahogy idegen volt, hogy hangosan beszéljek a kicsihez. Talán természetemből adódóan. Viszont azt figyeltem meg, hogy elég rágondolnom szeretettel, vagy magamban beszéltem hozzá és érezte azt is. Odabújt mindig a kezemhez, a popsiját nyomta hozzá. :))
    Valahogy zavart volna az, hogy mások előtt, akár férjem előtt beszéljek hozzá. De miután ezt felismertem, mindig megosztottam vele a gondolataimat és fiygeltem rá, hogy mit gondolok. Akár főzés közben, hogy apucinak készitünk finom ebédet, akár este, vagy napközben, hogy most számodra vásárolok kistakarót. És mostmár a lányom 3 éves és első perctől kezdve harmónikus volt a kapcsolatunk, mindig éreztem, hogy mi lehet a gondja és a mai napig megmaradt, hogy este kettesben összebújva meséli el a napját, vagy ha bántja valami.

    Amúgy az én férjem is átesett ilyen lelkiválságon. :) És egy másikon is mikor első időben mindenki a babával foglalkozott és nem vele. Türelem és szeretet. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (135)
     
  16. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 9. 19:43136.
    A férjed küszködi a férfiúi feladatával, a felelősséggel, hgoy el kell tartania egy -két embert. Ez telesen normális, mindegyik pasi valamilyen szinten átmegy rajta.
    Az én férjemen akkor jött ki a pánik amikor abbahagytam a norm. földi foglalkozásomat /150 m2-es virágüzeltem volt/ és elkezdtem hókuszpokuszozni /igy hivták/ és negyedannyit keresni. Bár meg volt már régen a 3 gyerek, csak igen csak számithatott az én keresetemre. Aztán egycsapásra megszűnt és előlépett családfővé. . . . kb. 4 családod el tudnánk tartnai az ő keresetéből de mégis majd belehalt a tudatba. Én meg csak mosolyogtam és közöltem: ez a te feladatod. . . . 1 év után már ő is mosolyog de akkor szabályos sokkot kapott.
    Csak úgy megjegyzem, hogy a nőknél is lehet a szülés után depi. . . ez meg a ff-ak depije.
    S z e r e t e t és e l f o g a d á s szerintem ez a legfontosabb!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 9. 10:14135.
    Köszönöm!

    Sajnos, a párbeszéd nálam is elmaradt. Mindent elterveztem, milyen dolgokat fogok csinálni és minden elmaradt. Mégis érzem, így kell lenni.

    Most a férjemmel élem át, hogy nem tudok rajta segíteni, ha nem engedi. Kedvetlen, dagonyázik az önsajnálatban, mindenkit hibáztat. Közben stresszel, hogy mi lesz, anyagiakon aggódik (eddig semmi gond nincs), közben le nem szakad rólam. Közben azon is gondolkodom, talán tükröz nekem valamit? Én pont az ellenkezője vagyok. Csak már kellően türelmetlen, sajnos. Naponta elmondom neki ugyanazt, végén már ingerülten és akkor megsértődik. Közben mindjárt itt a baba. Hát ezért szoktam elmenni oldásra. Ő is jár egy oldással összekötött masszázsra, talán most oldást is csinálnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (133)
     
  18. 2005. augusztus 9. 07:39134.
    Ez is lehet!
    A régen így meg úgy volt duma. . . hát számomra sántít egy kissé, mivel egy rakás olyan dolog volt, amivel akkortájt nem tudtak mit kezdetni, elviselték és kész. Meg meghaltak 40 évesen.
    Lehet, hogy nincs igazam, de én azt figyeltem meg, hogy a kb. 100 évvel ezelőtt születettek életkora nyúlt meg nagyon. Ők még bírtak, bírnak a természetközeli élet előnyeivel és már részesültek a modern orvostudomány áldásaiból is. De a fiatalabbak . . . már nagyon elszakadtak a természettől, a mozgástól. . . talán ezért nem élnek sokkal tovább.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_270138 (125)
     
  19. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 8. 22:47133.
    . . . . a hányás mint a bizonytalanság jelképe. Ugyibár nem véletlen a kismamáknál is az első 3 hónapban a hányinger. . . aztán eldől a baba marad vagy sem és esetek többségében el is múlik a hányinger.

    Jobb is, ha most a kicsire figyelsz. Én nagyon sajánlom, hogy kimaradt az életemből a párbeszéd a babával. Anno akkor még nem volt divat és nem is nagyon tudtunk ilyenekről. Talán majd az unokámmal tárgyalhatok még ha nem is az én pocómban lesz.

    A fény vezessen utadon!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (132)
     
  20. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 7. 20:37132.
    Úgy van, ahogy gondoltad! Édesanyjával volt most dolgunk. És még lesz is! Szép élmény volt mindkettőnknek. Egyébként az a kisfiú problémája, hogy sokszor hány, de szervi baja nincs. Nagyon kis vékony emiatt. A légzés terápiát meg fogom nézni, eddig csak hallottam róla. Most a baba megszületéséig nem kezedk semmibe, utána meglátom, hogy alakul. Nekem sokat segített egy 12 hétvégés "tanfolyam", Út, amit végigjártunk. Napi rendszerességgel tudom alkalmazni az ott megismerteket. Most várandósan kicsit "le vagyok állítva", de ez biztosan így van jól.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (131)
     
  21. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 7. 20:18131.
    Sikerült oldani a kisfiút aki hozzád fordult segitségért?
    Mi volt a problémája? Nem a szülőket kezeled?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_754032 (128)
     
  22. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 7. 10:32130.
    Szia!

    Én nem tudom, de van, akinek sikerül. Más módszerrel is meg szoktam közelíteni a dolgaimat (meditációs technikák, Bach virág. . . ), de van úgy, hogy a másik ember segítségére van szükségem. Ez változó. Az az érzésem, saját magán segít az ember a legnehezebben. Meg a szerettein.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_655857 (129)
     
  23. Torolt_felhasznalo_655857
    Torolt_felhasznalo_655857
    2005. augusztus 7. 00:48129.
    szasza, csildi:

    Minek jar egy kineziologus masik kineziologushoz kezelesre? Onmagatokat nem tudjatok kezelni/oldani?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_754032
    Torolt_felhasznalo_754032
    2005. augusztus 6. 10:10128.
    Milyen jó, hogy beléptem és elolvastam, amit írtál! Ma jön hozzám egy kisfiú kinezelni, ebből nagyon sokat kaptam most tőled! Érdekes helyeken jár az ember, ha megengedi magának. . . Tudod, nekem mi a legnehezebb: Mikor szinte látom, hogy egy ember egy szobában háttal az ajtónak veri a fejét a falba, mert milyen szörnyű, nincs kiút, nincs menekvés és hiába látod te kívülről, hogy csak egy picit kellene megfordulni. . . Még nem is kell attól kimenni az ajtón, de legalább látni, hogy létezik. Csakhogy a választás már felelősség, egyszerűbb hátatfordítani. És most nem csak a kinezre gondolok, mint választás, mert annyiféle út van. Én ugyanúgy nem veszem észre sokszor az ajtót, de legalább tudom, van aki megmutatja.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_101688 (127)
     
  25. Torolt_felhasznalo_101688
    Torolt_felhasznalo_101688
    2005. augusztus 5. 22:34127.
    Én ma d. e voltam kinez. nél és gyorsan végeztünk. Jézust is odahivta a kinez. , hogy tárgyaljam meg vele mit szól ahhoz, hogy a mocsaramban ülök, ott hagy-e Jézus? Én olyan nagy szeretettel fogadta el a döntésemet, semmi rábeszélés vagy valami, hogy térjek észre és jöjjek ki a dagonyából erre olyan "dühös" lettem, hogy miaz hogy nem osztja nekem az észt, nem akar jót, hogy egyből inkább kijöttem a fényre. . . . .
    Aztán jót mosolyogtam az egócskámon. . . . Most jobban érzem magam!
    Tudom, hogy itt a Földön ülünk a mocsárban, de a fény és a szeretet velünk van! Mi döntünk, mennyit veszünk el belőle!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top