Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csábítási trükkök

romancee
Létrehozva: 2004. szeptember 26. 08:59
Hello! Huszas éveim elején járó lány vagyok. A problémám az, hogy kevés az önbizalmam (állítólag alaptalanul), szégyenlős, félénk, csendes, visszahúzódó vagyok. Nem mernek a pasik kezdeményezni, mert azt hiszik én vagyok maga Jégkirálynő, pedig nem így van. Voltak, és vannak pasik akik tetszenek, mégsem tudom, hogyan hívhatnám fel magamra a figyelmüket, mit tehetnék, hogy felfigyeljenek rám. Csábítási trükköket, fortélyokat várok, amik nem túl átlátszóak, nem túl kihívóak. Ki hogy szokott hóditani, mit vet be, hogy a pasi tuti érdeklődést mutasson iránta! Jelenleg egy pasi komolyabban érdekel, ő itt lakik pár utcával arrébb, de már vagy 2 és fél éve nem láttam, a másik pedig a munkahelyemen egy másik részelegen dolgozik, csak időnként jön fel hozzánk, akkor sem beszélünk túl sokat, leginkább csak köszönünk egymásnak. Van ötletetek, hogy lehet egy félénk, de helyes lányból maga a végzet asszonya, nem más mint maga a "gaz" csábító?!
  1. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 26. 13:1876.
    Válaszom: ma mindenki vállalja a hülye főnököt a több pénzért!!!!Mert örül , hogy munkája van!
    Amiről te itt beszélsz az igen jó vóna!De utópia!Más a valóság és más az álom.
    A szerelemben sem úgy működnek a dolgok , ahogy írod. A szerelmemmel megosztani bármit , ha úgy gondolom???Azt is ha megcsalom???:-)))))No nem!
    És az is igaz, hogy még azt se nagyon jó tudatni sokszor vele, hogy belehalok, ha elhagy!Mert akkor már egy problémás, esetleg unalmas nő leszek neki. Ezért is mennek tönkre a házasságok nagy része. A hapsik ha nyeregben érzik magukat , már elhanyagolhatják a kedveskedést , a virágot , az udvarlás a szerelem ezernyi megnyilvánulási formáját. No és a nőket se kell félteni. Meg van a hapsi?Lehet hajcsavarókkal, pecsétes otthonkában mutatkozni a megszerzett zsákmány előtt.
    előzmény:
    zizi9 (75)
     
  2. 2004. szeptember 26. 13:0975.
    Amikor az esik jól neked, hogy törekedj arra megossz bármit a szerelmeddel, akkor tedd azt, és amikor ez nem esik jól, akkor ne tedd. A tálaláson sok minden múlik. Nyugodtan bevállalhatnánk, hogy mi az amit meg akarunk tenni, és mi az amit nem. Illetve mi éri meg nekünk és mi nem.
    A hülye a főnökünk, és sok a pénzünk az adott munkahelyen, akkor megéri ott dolgoznunk. 2 év múlva még mindíg hülye a főnökünk és sok a pénzünk, de tele a hócipőnk. Eljut az illető arra a szintre még a pénzért sem éri meg neki naponta kibírni a főnökét.
    Nos talán jobban érted már miről írok.
    Nem kell fölösleges protokollokat követni, és vigyázni arra, hogy a társadalom elfogadjon minket. Van egy rugalmas sáv amiben fel merhetjük vállalni magunkat jobban attól, mint amennyire általában merjük, de nem azt írtam hogy a csukott szemmel rohanunk falnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (74)
     
  3. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 26. 13:0074.
    Ne haragudj , de nem értek veled egyet! Ha egy betörőnek az a jó , hogy másokat kirabol , akkor sem kell törődnie , hogy mit szólnak mások? Tudom , kicsit túlzott a példa, de társadalomban élünk! És igenis alkalmazkodni kell egymáshoz, hogy elfogadjank a barátaink, szerelmeink, stb. Igenis meg akarunk felelni másoknak!! PL:Ezért szépítkezünk mi nők.
    Önzőségnek tartom, ha csak magamnak akarnékl tetszeni, ha csak ami nekem jó arra törekednék pl. a szexben is. Adni- kapni: szeretetet , szerelmet, figyelmet, kedvességet, . . . . . És ehhez bizony alkalmazkodni kell a másikhoz!
    előzmény:
    zizi9 (70)
     
  4. 2004. szeptember 26. 12:5573.
    :) Kis huncut!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (71)
     
  5. 2004. szeptember 26. 12:5472.
    remélem mégsem fog fájni az az ebéd, jó étvágyat!:))
    előzmény:
    zizi9 (70)
     
  6. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 26. 12:5471.
    Látod ezzel a véleményeddel nem értek egyet. Én pl. még kezet fogni sem szeretek. A számomra "idegenek" meg ne simizzenek!Mert nekem az már bizalmas viszonyt jelez. Nehezen fogadták el pl. a kolléganőim is , hogy velem nem lehet úton-útfélen puszilkodni. A baráti körben is vannak hapsik , akik szeretnek megértinteni másokat:belekarolni, rátenni beszéd közben a kezemre, lábamra a kezüket. De megszokták!!!Hogy velem ezt nem.
    De jöhet mindez megszázszorozva, "egyéb" esetekben!:-))))
    előzmény:
    hubertusz (68)
     
  7. 2004. szeptember 26. 12:5270.
    Egyszer egy kineziológus tanfolyama világított rá számomra, hogy minden ami nekem megéri azt megtehetem, akkor is, ha a környezetem elitéli, vagy hülyeségnek tartja azt a lépést.
    De bármi, ami nekem nem felel meg, nem éri meg, - látszon az bármilyen jónak, rossznak - azt nem kell megtennem, még ha a doktori címet utasítom is vissza.

    Azaz sosem a körülményeknek, és a külvilágnak kell rabjává válnunk, hanem magunknak kell megfelelnünk.
    Nem másoknak. És persze itt nem arról írok amely dolgoknak fontos meglenniük különben a saját létünket veszélyeztetjük. De egy munkahely is addíg fontos számunkra, amig az minket szolgál, ha stresszel telis teli, akkor úgy is igyekszünk váltani, nem maradunk benne.
    előzmény:
    hubertusz (64)
     
  8. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:5069.
    Igen, hát szóval mindenképpen érdemes a hallgatagokba belefeccölni egy kis energiacsomagot, hogy kiderüljön, hajlandó-e tartalmas kommunikációba bocsátkozni a környezetével. Ha azonban egy idő után ez nem vezet sikerre, akkor magára kell hagyni. Mert akkor ez az ember vagy töküres, vagy manipulátor. És hát ki nem szeretné felfedezni a rejtélyeket? Hm. . . Szerényen megjegyzem, hogy ez a hallgatag titkolódzás a nőkre is jellemző, sőt, azokra még inkább. Én az ilyenekkel nem is állok szóba. Ha beszél jó, ha nem beszél, gubbasszon magában.

    Most, fájdalom, elmegyek, mert nem ebédeltem, de jót beszélgettünk: üdv.
    előzmény:
    zizi9 (66)
     
  9. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:4768.
    A megoldás az, hogy legközelebb nem vagytok hármasban, hanem kettesben. Ha meg mégis hármadban vagytok, akkor karolj bele: ez az én pasim! Vagy simogasd meg a vállát. Ez egyértelmű: a tulajdoni igény kiterjesztése.
    előzmény:
    Norkys (63)
     
  10. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:4567.
    Bezony.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_615334 (65)
     
  11. 2004. szeptember 26. 12:4466.
    :))))DDDD
    Nagyon sok jó meglátásod van. :)
    Van egyébként más is. Tényleg különböző karakterek vagyunk, s ha netán pontosabban is érdekel, mert van affinitásod hozzá az ENEAGRAM tárgyalja azt a 9 karaktert, amilyenek mi mindannyian vagyunk.
    Van köztük egy /un. 5-ös karakter/, akinek nem sajátossága, hogy beszéljen. Ő egy megfigyelő, és a figyelmét is szívesen adja, de többnyire csendes. Ha azonban jó témát kap, akkor nagoyn szépen kifejti a véleményét.
    Akikről írtál ők önbizalomhiány valamely kellemetlen fokán csücsülnek, amit ha önmaguktól felismernek, akkor el tudnak indulni a változtatás útján, ha nem ismeri fel akkor akár élete végéig szenved, hogy nem talál párt magánakmert nem mer megnyílni senkinek.
    Van köztük bőven akinek érdemes segíteni, de jól látod nem mindenkinek, és nem minden áron. Mert van aki még nem tart ott, hogy ki akar mászni a gödröcskéjéből.
    előzmény:
    hubertusz (61)
     
  12. Torolt_felhasznalo_615334
    Torolt_felhasznalo_615334
    2004. szeptember 26. 12:4465.
    És msot megszólal egy rosszinrulatú öreganyóka: vigyázz!Ez a hapsi esetleg tudja, miről, kivel kell beszélni.
    Egyetértek Hubertusszal: a zárkózott emberek legmélyen általában nincs semmi különös. Titkolják a semmit!:-)Volt már ilyen hapsim. Csak a nők szeretnek a megmentő, /"a majd én kiderítem, majd én más leszek neki"/ szerepében tisztelegni. Ezért gondolják , hogy a lelke mélyén más az az ember.
    Meg kell és lehet ismerni bárkit. ha csak egy kicsike időt is szánunk rá. És ez a beszélgetés. Őt beszéltetni. Ha nem beszél -nincs is mondanivalója!!!
    előzmény:
    Norkys (59)
     
  13. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:4264.
    Az élet tele van a leégés kockázataival. Nem lehet folyton azon gondolkodni, hogy mi lesz, ha valamibe belekezdünk. Ez egy teljesen rossz gondolkodás. Nem azt a kérdést kell feltennünk magunkban, hogy "miért" tegyem meg ezt vagy azt, hanem azt, hogy "miért ne"? Lám: "Meghívjam moziba? Miért is?" Kész, a rendszer leblokkol. Sorjáznak a kérdések: és ha nem jön el? és ha nem tetszik neki a film? stb. De tegyük fel máshogy a kérdést: "Meghívom moziba. Miért ne?" Ugye, mennyire más?
    előzmény:
    zizi9 (60)
     
  14. 2004. szeptember 26. 12:4163.
    Nem utasítottam el, voltunk moziban. A célozgatásaira nem reagáltam, mert akkor még a barátnőm is odavolt érte, s nem akartam szemét lenni, így csak csendben voltam (mármint a válasz szempontjából). Fogalmam sincs mit tegyek. . . néha már abban is bizonytalan vagyok, hogy érez-e irántam valamit. pl. a legutóbbi tali úgy jött ki, hogy a bnőm is ott volt, s vele foglalkozott jobban. Viszont, az a bizonyos nézés ott volt a szemében, mikor hozzám beszélt. Persze, azóta írtunk egymásnak, s mivel bepukkadtam:( egy másik dolog miatt, így elmondtam neki, hogy fura volt a talin. Szte én is másmilyen voltam. Magára azt mondta, hogy talán azért, mert más volt a szitu, nem az egyikünkkel ült szemben, hanem mindkettőnkke.
    előzmény:
    hubertusz (56)
     
  15. 2004. szeptember 26. 12:4062.
    :)
    Akkor menjetek együtt pld. Enüd önismereti tanfolyamára:)
    Vagy a Gyöngyházas lányok életvezetési tréningjére. De ne hagyja otthon egyikőtök sem a másikat. :)

    És jó az a mozi, meg a kávé, tea, úgy is jönnek a hideg napok. elég azt mondani gyere ugorjunk már be egy teaházba, jól esne egy kis melegség". :)))
    előzmény:
    Norkys (59)
     
  16. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:3961.
    Nem tudom, hogy egy férfi miért beszél önmagáról, én azért, mert logomán vagyok és imádok fecsegni. Volt, hogy nyolc órán át folyamatosan beszéltem. Hogy a többi mit mond magáról, azt nem tudom. De elég a felét elhinni. Akkor már képben vagyunk. Egyébként meg egy őszinte kapcsolat nem abból áll, hogy az egyik harapófogóval huzigatja ki a kérdéseket a másikból. Én azt, aki nem beszél önmagától önmagáról, hamar faképnél hagyom. Én izzadjak le amiatt, mert ő hallgatagon ül és néz? Aki ilyen, maradjon magának. Ezeket az embereket megbízhatatlannak tekintem. Annak, mert titkolódznak. Egy párkapcsolat mégsem alapulhat a hazugságvizsgáló gép és a karbidlámpa arcba vetítése közti egyensúlyon. . . Egy párkapcsolat nem a KGB.
    előzmény:
    zizi9 (58)
     
  17. 2004. szeptember 26. 12:3760.
    Az nem baj ha kiderül tud szeretni.
    A baj akkor van, ha kiderül nem tud szeretni. /vagy nem akar. /
    előzmény:
    hubertusz (56)
     
  18. 2004. szeptember 26. 12:3559.
    Nem is tudom. . . tényleg nehéz eset. . . . ez látszik rajta. S az is, hogy valóban történt vele valami. Az is mondjuk érdekes, hogy a barátnőmmel teljesen máshogy viselkedik (ha vele van, filozófikus, depis hangulatban van. . . ), ha velem van, mindig felszabadultnak, kacérabbnak tűnik.
    előzmény:
    zizi9 (55)
     
  19. 2004. szeptember 26. 12:3558.
    Tudod azt gondolom igazad van!
    Ketté bontanám azonban, az én élettapasztalatomból.
    Volt hogy nehezen sikerült kibontani, csak arról beszélt, ami nem okozott számára konfliktust a későbbiekre nézve sem. Tényleg kevesebbet tudtam meg róla. De. .
    De sajnos én meg nem tudtam, hogyan tegyem fel a kérdéseimet, tehát nem voltam felkészült, de azért nem mert a saját karakterjegyemben rejtőzött a gond.
    Amely úgy szólt, hogyan, mitől , miért beszél egy férfi önmagáról?
    előzmény:
    hubertusz (53)
     
  20. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:3457.
    Csatlakozom. Hívd meg te. Végül is ő már lépett, meghívott, csak nem mentél. A helyzet tehát adott: együtt, valahová, ez a részéről engedélyezett, sőt, kívánt dolog. Előre!
    előzmény:
    zizi9 (55)
     
  21. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:3256.
    Szerintem fő a lazaság. Nem tudom, hogy a nők és férfiak mitől görcsölnek egymástól annyira. Mindkettőnek a másik kell, és? Nem szabad mindig arra gondolni, hogy "mi lesz, ha kiderül, hogy tetszik nekem. " Hát akkor kiderül. Örüljön neki a másik fél, még akkor is, ha nincs eredménye. Mellettem pl. dolgozik egy hölgy, aki a múlt évben eljött hozzám nyáron és együtt hemperegtünk az ágyban, aztán azt mondta, hogy nem kellek neki és nem azért jött le. . . Azóta is minden nap szépen köszöngetünk stb. Az alattam lévő emeleten egy hasonló hölgy van. És még folytathatnám. Mitől fél itt bárki is? Hogy kiderül: tud szeretni? Fura.
    előzmény:
    Norkys (52)
     
  22. 2004. szeptember 26. 12:3155.
    Akkor most hívd meg te.
    Mond meg neki, hogy van egy film amit nagyon szeretnél megnézni, és egyedül nem szeretsz moziban ülni, és az a lusta barátnőd is most inkább tanul, mint veled menjen moziba.
    Mindíg van egy újabb esély, amig a szimpátia vonzása jelen van.
    előzmény:
    Norkys (52)
     
  23. 2004. szeptember 26. 12:2954.
    Ha valamiért fontos nekünk az illető akkor megéri, ha másért nem akkor a tapasztalatért.
    Minden mihez képest.
    Később már úgy is rájön érdemes-e maradni kicsomagolni.
    Nekem volt olyan akit érdemes volt, és volt akit nem, és mindegyik jó tanulókör volt egyben. Most már nyilván gyorsab felismerem kit érdemes csomagolni, és kit nem.
    előzmény:
    hubertusz (50)
     
  24. Torolt_felhasznalo_710947
    Torolt_felhasznalo_710947
    2004. szeptember 26. 12:2853.
    Senki sem szereti feltárni a gyenge pontjait. Mondjuk, ezt nem tartom rossz tulajdonságnak, mert legalább a látszatát őrizzük meg annak, hogy erősek vagyunk. Viszont ha valaki ennyit beszél, és van humora, tehát tud bánni a nőkkel, akkor gondolni kell arra, hogy mi lesz vele a későbbiekben? Terólad mindent megtud, te meg róla alig valamit. Hát egyensúly ez? Nem, nekem ez nem tetszik. . .
    előzmény:
    zizi9 (49)
     
  25. 2004. szeptember 26. 12:2652.
    Úgy érzem, hogy megéri a fáradtságot, nagyon intelligens, érzelmekkel teli srác. Csak az a baj, hogy én is pont olyan vagyok mint a topic indítója. :(( S egyszer már lépett, elhívott moziba stb. De én nem léptem egyéb okok miatt. .
    előzmény:
    zizi9 (49)
     

Címlap

top