Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Genitális herpesz

Torolt_felhasznalo_469478
Torolt_felhasznalo_469478
Létrehozva: 2004. október 28. 08:51
Sziasztok!

Nagyon ki vagyok akadva, ugyanis úgy áll a dolog, hogy genitális herpeszt kaptam. (Állandó kapcsolatban élek, hűséges típus vagyok) Szájherpesz, se nekem, se a páromnak sosem szokott lenni! Nem is volt még soha egyikünknek sem.

Nem tudom, hogy ezt a betegséget egy harmadik ragasztotta e rám? (A párom úgysem fogja bevallani)

DE nekem ez a gyanúm. Ti mit tudtok erről a betegségről? Harmadik által fertőződik meg az ember? Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!!!
  1. 2007. szeptember 11. 21:55101.
    Nem akarlak elkeseríteni, de a gumi nem ér semmit. Ugyanis a herpesz a nemi szerveken kívül van, nem belül és szex közben a barátod hozzád ér, és ennyi bőven elég... a gumi így nem véd meg senkit, mert ugyebár az csak a hímvesszőn van, az meg bőven kevés. Ha meg akarod óvni a partneredet, az az egyetlen megoldás, ha az aktív szakaszban nem szexeltek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846042 (100)
    2007-09-11  19:37
  2. Torolt_felhasznalo_846042
    Torolt_felhasznalo_846042
    2007. szeptember 11. 19:37100.
    Szia!
    Köszi a választ!
    Közben még olvasgattam jó pár oldalt a dolgoról....hát marhára nem örülök ennek az egésznek....elég kétségbeejtő. Főleg, h. próbálok odafigyelni a higéniára idegen helyeken, és nem szexelek össze-vissza, stb.....na, mindegy, ezt nem tudom meg,h. honnan szedtem össze!

    Viszont ezt írták egy oldalon:
    " Fontos tudni, hogy a HSV-2 akkor is fertőző lehet, amikor nincsenek látható tünetei."
    Na, most akkor fertőz v. nem tünetmentesen? Mégis csak jobb, ha mindig fent van az a gumi, pedig hát senki sem szereti....

    Másik dolog:
    "a HSV-2 is átterjedhet a nemi szervekről egy másik személy szájára, és szájherpeszt okozhat..."
    -ezek szerint orálisan is megfertőződhet a párom, mikor azt hiszem,h. épp tünetmentes vok, nem? Vagy csak én reagálom túl ezt az egészet?

    Illetve ha párom lesz....mert épp van valaki, akivel ismerkedem, de még nincs köztünk szex.....akkor mégis hogy adjam ezt be neki? Te jóó ég....de kellemetlen....
    előzmény:
    barbo1975 (99)
    2007-09-11  18:11
  3. 2007. szeptember 11. 18:1199.

    Szia, sajnos a gyógyszeres dologban nem tudok segíteni, de mivel én is 3 éve fertőzött vagyok, nem kell félned, ha nem jön ki nem is fertőz. Viszont ha érzed a tüneteket (kinek mikor mi, van bőrégés, bizsergés, nekem izomláz szerű a fenekembe, vagy viszketés -ez esetben már mindegy, így is úgy is kijön-) akkor is fertőzhet.

    Tényleg nem szexuális úton terjed, egyik ismerősöm 3 éves kislányánál jelentkeztek a tünetek, apa anya nem hordozó

    Én elmentem egy homeopatához, aki sokat segített nekem is , páromnak is.  Majd egy évig szedtünk telviránt, de mivel babát szeretnénk erről a nőgyógyász leállított. Nem mondom, hogy nem jön ki, de szerencsére már nem nagyon kellemetlen területen, és gyors lefolyású. Valóban immunrendszerrel, stresszel van összefüggésben...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_846042 (97)
    2007-09-11  16:20
  4. Torolt_felhasznalo_846042
    Torolt_felhasznalo_846042
    2007. szeptember 11. 17:3998.
    hahóóóó
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_846042
    Torolt_felhasznalo_846042
    2007. szeptember 11. 16:2097.

    Sziasztok!

    Ma voltam dokinál....herpes!   Teljesen ledöbbentem, mikor mondta,h. csak nemi úton kapható el, mert én egy ideje nem voltam senkivel.... 

    Közben elolvastam pár fórumot ezzel kapcsolatban, és látom,h. van aki 13 évesen kapta el stb.....tehát nem csak nemi úton terjed, hanem akár közös wc-n is stb.... 

    Lenne egy-két kérdésem:

    - tünetmentes időszakban fertőző? tehát mindig óvszert kell használni? Gondolom igen, de azért megkérdem!  

    - a felírt gyógyszerből 5x2-t kell bevennem, de ma 1 körül kezdtem....először azt hittem,h. az 5x2 az azt jelenti, hogy 5 napig 2 szem naponta 

    Szóval....ma eddig bevettem 3 szemet, és még be fogok 3-at, ami azt jelenti,h. a napi 10 szem helyett ma csak 6-ot veszek be, mert nem reggel kezdtem.....így fél nappal tolódik az egész majd.....ez lehet gond???

    Remélem, érthetően fogalmaztam. Köszi a választ előre is, ha vki tud segíteni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2007. szeptember 9. 13:3296.
    Én meg itt háborgok, hogy miért jött ki a számon... Azért jobban jártam  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2007. szeptember 9. 12:5395.

    Sajnos egyre valószínűbbnek látom én is, hogy az, ugyanis mára 'kifehéredett' és ahogy jobban megnéztem, tényleg mintha apró hólyagok lennének rajta 

    Nagyon elszomorodtam...de még mindig reménykedek, hátha a nőgyógyász megnyugtat! Csak lenne már kedd!!!!

    előzmény:
    Alexxis (94)
    2007-09-09  10:19
  8. 2007. szeptember 9. 10:1994.
    Szia!


    Nagy valószínűséggel igen.
    Nekem is pont így volt, nem fájtak, csak viszkettek egy picit, azt is már csak a gyógyulási fázisban. Bár én eléggé lázas voltam egy napig, mielőtt kijöttek, de mindenkinél más.
    előzmény:
    Astor (92)
    2007-09-08  11:50
  9. Torolt_felhasznalo_158420
    Torolt_felhasznalo_158420
    2007. szeptember 8. 13:1893.
    Hello, üdv Mindenkinek! Először is! Tévedés, hogy nemi úton terjed, szóval szerintem ne is gondolj arra, hogy megcsal a párod! Nekem is ki szokott jönni ott a herpesz, de mióta kisbabát várok, szerencsére elkerül jó messzire Én mindig azt mondtam magamnak, hogy valamelyik expasim biztosan megátkozott   Félretéve a viccet, kijöhet a stressztől, az immunrendszer legyengülése miatt, és akkor utána sajna mindig kijön, amikor rossz passzban vagy. Én Herpesin gyógyszert kaptam rá anno, nem szedtem valami sokat,  mert szart sem ért már elnézést a kifejezésért. Sajna ezzel együtt kell élni.
    előzmény:
    Panka77* (1)
    2004-10-28  08:51
  10. 2007. szeptember 8. 11:5092.

    Sziasztok,

    nagyon elkeseredtem, mert nagyon úgy néz ki, hogy nekem is herpeszem van ((( Sajnos csak kedden tud fogadni a nőgyógyászom, addig viszont megőrülök, hogy nem tudom mivel nézek szembe!

    Bár a tünetek nem feltétlenül egyeznek, mert például nekem egyáltalán nem fáj, néha picit viszket, de egyáltalán nem vészesen! Nincs lázam se. Ezen kívűl nektek mit takar a 'kis vörös hólyag'? Mert nekem kb. 2-3 db olyan max.fél centis vörös dudor jelent meg közvetlenül a hüvely bejáratánál. Itt is kialakulhat?Bár az igaz, hogy szájherpeszem sajnos szokott lenni, bár nem túl gyakran!

    Ezek a tünetek is herpeszre utalnak?

    Kérlek segítsetek! Nagyon félek, hogy herpesz, és hogy a kapcsolatom fogja kárát látni! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_864001
    Torolt_felhasznalo_864001
    2007. augusztus 17. 13:4291.
    Sziasztok!Egyrészt örülök, hogy végre találtam ilyen magyar nyelvű fórumot, másrészről viszont elkeseredett, mert ez is csak azt mutatja, hogy a genitális herpesz terjedőben van már Magyarországon is. Sok tanulsággal szolgált ez a fórum. De a legmegdöbbentőbb az, hogy még az orvosok sincsenek tisztábban azzal, hogy pontosan, hogyan is lehet elkapni a herpeszt. Sokan azt mondják, csak szexuális úton, és tárgyról nem terjedhet, mert a szervezeten kívül nem képes megmaradni.
    Magam is genitális herpeszben szenvedek.  Nagyon rossz volt felfogni, hogy egy életre szóló betegséget szereztem. A fizikai fájdalom mellé még a lelki terhet is el kell viselni. 20 éves vagyok. Ami leginkább elkeserít, hogy nekem is és a páromnak is ez az első kapcsolata. És fogalmam nincs, hogyan szerezhettem, mert én hűséges típus vagyok, és a párom állítása szerint ő sem csalt meg...
    A kapcsolatunk azóta megromlott. Nem tudom, megcsalt-e és egy harmadiktól szereztem ezt a "parazitát". Szóval igaz, hogy rámehet egy kapcsolat a betegség miatt.
    A baj csak az, hogy még szeretnék gyerekeket és szeretnék egy hű társat, csak azt nem tudom, hogy mindez, hogyan fog sikerülni, hiszen, amit előttem levők is mondtak már: hogyan lehet úgy elkezdeni egy párkapcsolatot, hogy „bocsáss meg, de herpeszem van.” Viszont, ha nem szólsz neki és elkapja tőled, a kapcsolat, ami addig jól működött szertefoszlik és jóvátehetetlen sebet okozol neki minden értelemben. A másik lehetőség, hogy elmondod neki, de kitudja, lehet, hogy szétkürtöli a nagyvilágban. Szóval rengeteg dilemma aggaszt ez ügyben.
    Nem tudom, hogy lehet-e így babát vállalni? Hogy indíthatsz el egy apró, ártatlan életet, úgy hogy ilyen betegséggel küzdesz és tudva azt, hogy megfertőzheted a kicsit is. Egyébként valaki tud statisztikával szolgálni, hogy Magyarországon kb. mennyi ember küzd meg ezzel a kórral? Én azt tudom, hogy az Egyesült Államokban 5 nőből 4 szenved tőle.Sok kitartást és jó egészséget kívánok Nektek!
    Vigyázzatok Magatokra!
    Várom a hozzászólásaitokat, tapasztalatokat, hogy Nektek milyen kúrák, immunerősítők váltak be.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_499416
    Torolt_felhasznalo_499416
    2007. július 4. 16:0690.

    Sziasztok!

    A neten böngészgetve találtam erre a topikra.

    Elolvastam a hozzászólásokat, és regisztráltam, mert úgy érzem hozzá kell szólnom. Nagyon sok félreértés van a téma körül, amiket szeretnék tisztázni.

    A fertőzés kórokozója a HSV1 és HSV2 vírus is lehet!

    Ez a sexuális szokások megváltozása miatt következett be (orál, anál stb.)

    A HSV1 (pl. ajakherpesz) okozója is okozhat tüneteket mindkét fél nemi szervein.

    Ergo orális sex esetén az ajakherpesz "fertőzheti" a nemi szerveket.

    Az a kijelentés bármely orvostól miszerint a betegség sexuális úton terjed nem helytálló. Az adott testrész érintekzése bármilyen fertőzött felülettel/tárggyal/folyadékkal okozhat fertőzést, természetesen ennek esélye lényegesen kisebb. Példa lehet erre a nyilvános WC.

    A herpesz nem gyógyítható, csak a tünetei csökkenthetőek, és a fellángolások közti időszak csökkenthető az aciclovir tartalmú készítményekkel.

    A tünetmentes időszakban a fertőzésveszélyről eltérőek a szakemberek véleményei. Jelentős számban a tünetmentes időszakban a fertőzés esélyét kizárják, mások nem.

    Ami biztos, ha jól lokalizálható problémáról van szó, a herpesz elleni krémek pár napos megfelelő használatával a fertőzés az adott felületről 0-ra redukálódik.

    Az óvszer használatával meg lehet előzni a fertőzést.

    Röviden ennyit akartam írni.

    üdv

    johny 

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2007. június 6. 09:5189.

    tényleg nem kellene, de mindenkinek más nyavajája van. 1 cukorbetegség se lenne jobb... 

    én mindenesetre megpróbálok belőle kigyógyulni mert nem szeretném ha a babám örökölné majd, vagy fejlődési rendellenessége lenne, és császárral sem szeretnék szülni.

    meg hát a páromra sem kellen ráragasztani, eddig hálistennek még semmi jele hogy elkapta volna.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275944 (88)
    2007-06-05  12:41
  14. Torolt_felhasznalo_275944
    Torolt_felhasznalo_275944
    2007. június 5. 12:4188.
    Visszanéztem. Közben utánanéztem: nem az aranykolloid, hanem az esütkolloid alkalmas állítólag immunrendszer erősítésre. Ott is említik a herpes vírus elleni kiválóságát. Szóval: javítok.

    Ajakherpeszem már volt, nem is egy alkalommal. Sőt! Lehet, hogy most egyfajta megkönnyebbülést szerzek nektek, de volt már szaruhártya herpeszem is. Ne tudjátok meg, milyen!!! 6 hétig táppénzen voltam miatta.
    A doki szerint régen az ilyesmiben megvakultak, ma már segít a szaruhártya átültetés.

    Szóval, ha már ott van a szervezetemben ez a vírus, akkor legalább igyekezzem visszaszorítani. Én megpróbálom ezt az ezüst-vizet. Arról nem szól a fáma, hogy mennyi ideig kell szedni és meddig tart a hatása, de - gondolom - mint minden kúra, 3 hónapnál nem tovább. Később esetleg csak szintentartás.

    Ja! És talán nem kellene ennyire szenzitivnek lennünk.

    előzmény:
    borababa (86)
    2007-06-05  11:58
  15. 2007. június 5. 12:1087.

    A kiütések nekem is nagyon enyhék voltak, 4-5 db összesen, nem is váladékoztak, csak nagyon picit fájtak, és nem terjedtek tovább. Nem volt még szájherpeszem sosem!

    Viszont ezt az Epavirt mindenképp beszerzem.

    előzmény:
    borababa (86)
    2007-06-05  11:58
  16. 2007. június 5. 11:5886.

    érdekes hogy neked enyhék a tüneteid, volt már szájherpeszed? az részleges védettséget ad a genitális változat ellen és fordítva.

    ez szerintem arra enged következtetni, hogy valamiféle ellenanyagot termel ellen a szervezetünk, csak mivel a HSV típusok eléggé eltérőek egymástól (HSV1. szájherpesz , HSV2 genitális + herpeszvírus az övsömör herpes zoster és a bárányhimlő is) így nehéz a szervezetnek spec ellenanyagot termelni.

    de gondoljatok bele: bárányhimlője mindenkinek volt, és akinek volt annak többet nem lesz, mert a szervezete ellenanyagot hozott ellene létre. a bárányhimlő pedig herpeszvírus...

    nos, vélemény?

    amúgy várom már mikor jön ki a páromon is, de akkor rettenetesen bűntudatom lesz... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_275944 (84)
    2007-06-05  11:27
  17. 2007. június 5. 11:4885.

    kedves Alexxis!

     

    az Epavir gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény, orvosilag alkalmasnak találták HSV kezelésére. haóanyaga a lizin ami sejtésem szerint az aciklovir terészetben megtalálható változata. az aciklovir ugyanazt műveli a herpeszvírussal mint a lizin, csak a lizin természetes szerves anyag amit hidrokloriddal kötnek meg, az aciklovir pedig szervetlen kémiai. a lizin mindenféle húsban van+ hajdinában.

    még érdekelne miben van, vki nem hallott róla?

    az epavir 1500 ft, nem egy nagy összeg, szerintem a majdnem 200 mg-ot tartalmazó kapszula elég kell hogy legyen hogy ne jöjjön elő a herpeszünk. én napi 1 db kapszulát tervezek belőle.

    a vírusfertőzés kezdeti szakaszában és atünetek megelőzésére is jó, vérzési rendellenesség esetén nem lehet alkalmazni egyedül.

    ajánlom figyelmedbe a propoliszt, de ezt is csak kúraszerűen szabad alkalmazni. a méhek termelik, a fertőtlenítőhatása, baktériumölő és vírusölő hatása kiemelkedő: tudósok megfigyelték, hogy ha 1 kaptárba beszabadul 1 patkány, a kaptárat bezárják, megölik a patkányt és a propolisszal lefertőtlenítik.  okos kis méhecskék, kár hogy az emberek nem ilyen ügyesek.

     

    előzmény:
    Alexxis (83)
    2007-06-05  10:18
  18. Torolt_felhasznalo_275944
    Torolt_felhasznalo_275944
    2007. június 5. 11:2784.
    Szia, mindenkinek!
    Végig olvastalak benneteket - mint újonc érintett. Úgy látom, helyben járunk. :-( Annyit leszűrtem, hogy az én tüneteim enyhék. Arra gondoltam, megosztom veletek, mire "gyanakszom", mert dokinál nem voltam, úgysem szedném be a gyógyszert. Ösztönösen TEAFA-OLAJAT használok, eredetit, töményet. A net-en bukkantam rá korábban ennek jótékony hatására, ott olvastam, hogy - többek között - herpes ellen is kiváló. Hát, ezek szerint tényleg az! Elbóklásztam a google-ban, és a különböző oldalakon látott fotók megrémísztettek. Ezek után 1 szavam nem lehet, ez az olaj valóban szuper. Pattanásra is, ajak-herpeszre is, és más egyébre. Csak ajánlani tudom.
    Mit gondoltok? Immunerősítőnek milyen lenne ez az aranykolloid? Próbálta már valaki?
    előzmény:
    Alexxis (83)
    2007-06-05  10:18
  19. 2007. június 5. 10:1883.

    Az lehetetlen, hogy valakinek egész életében rendben legyen az immunrendszere, tehát valószínű még találkozunk vele jópárszor életünk során.  

    A Svédcsepp nagyon jó immunerősítő állítólag, de ezt is csak kúraszerűen lehet szedni.

    Nekem az 1. aktív szakasz óta eltelt 2 hónap, szedek vitaminokat folyamatosan (mégis összeszedtem mellette egy jó kis vírusos náthát, tehát ez nem elég), és nagyon remélem, hogy egyhamar nem jön elő megint.

    Mi ez az Epavir? Nem ismerem. Recept nélkül lehet kapni?

    Nekem a párom nagyon megértő volt (neki nincs tünete), de nagyon félek, hogy esetleg megfertőzöm őt is.

     

     

    előzmény:
    borababa (82)
    2007-06-05  09:19
  20. 2007. június 5. 09:1982.

    sziasztok kedves sorstársaim!

    tegnap jártam bőrgyógynál, ő pl azt mondta ha erős az immunrendszer akkor nem törvényszerű hogy valaha is kijön ebben az életben. én ebben bízom.

    amúgy nekem magától a 4. nap elkezdett javulni, szedtem propolisz cseppeket, fokhagyma kapszulát és grapefruit-mag cseppeket, ezt mind patikában meg lehet venni.

    most ezerrel öngyógyítom magam. megelőzni pedig uezekkel+ aloe vera géllel fogom és az EPAVIR kapszulával, ami direkt erre van, a benne lévő lizin gátolja a vírust.

    nagyon bízom benne hogy ezek segítenek majd mert nagyon fáj és nem akarom hogy többet előjöjjön. ti mit tesztek hogy ne jöjjön ki?

    szerintetek megronthat egy kapcsolatot egy ilyen betegség?

     

    előzmény:
    Alexxis (79)
    2007-06-04  13:52
  21. Torolt_felhasznalo_396128
    Torolt_felhasznalo_396128
    2007. június 4. 14:4181.
    Nem feltétlenül félre...
    Lehet, hogy az előző csajától kapta el (akihez hűséges volt, akárcsak a topikindítóhoz), de évekig hordozta magában tünetmentesen, átadta, és most a topikindítón jöttek ki a tünetek
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_474934 (34)
    2004-11-02  15:07
  22. 2007. június 4. 14:0680.

     

    Hát én úgy tudom, hogy az immunrendszer gyengeségével van összefüggésbe, tehát erősíteni kell az immunrendszert.

    Egyébként nem feltétlen harmadik személytől kapható el..lehet egyszerűen le van valamelyikőtök gyengülve ennyi bőven elég.

    előzmény:
    Panka77* (1)
    2004-10-28  08:51
  23. 2007. június 4. 13:5279.

    Érdekelne a saját tapasztalatotok, ti mit tesztek megelőzésképpen, hogy újból ki ne jöjjenek a hólyagok?

    Épp most estem túl egy kiadós náthán, és az első gondolatom az volt, hogy mivel legyengült az immunrendszerem, hátha megint előjön... Mit lehet ilyenkor tenni?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2007. június 4. 10:1778.

    sziasztok.

    2 hete kaptam el a szolnoki strandon, voltam olyan balga hogy belecsüccsentem a termál ülővízbe...hatalmas hiba volt. 1 hét lappangás után pici piros foltocskák jelentek meg a püspökfalatomon, amik óráról órára terjedtek és egyre nőttek. végül hólyagok jelentek meg amik ki is fakadtak és ott maradt az aftaszerű herpesz. a bőrgyógyászom ma rendel, a hétvégét ágyban töltöttem mert menni se tudtam. ma már mindenhol van ott alul és iszonyatosan fáj. éjszaka nem tudtam már aludni se.

     szóval amit én leszűrtem: strandon úgyanúgy elkaphatod mint szexuális úton, és nem kell feltétlenül nemi életet élned.

    1 dolog ami nem világos: vki akinek bőrbetegsége van, miért megy ki a strandra???   hűséges vagyok és soha nem ártottam másoknak, most mégis én kaptam egy életre szóló nyavaját.

    előzmény:
    Panka77* (1)
    2004-10-28  08:51
  25. Torolt_felhasznalo_613781
    Torolt_felhasznalo_613781
    2007. május 8. 12:3777.

    ez a betegség már bizonyítottan is lelki okokból is eredhet; nem kell rögtön a másikat hűtlenséggel vádolni! pont az elutasítás akár a sexualistással szemben - a kivátó tényező. az undor, vagy a bűntudat, hogy másra vágysz, nem a párodra, csak nem mered bevallani - tehát mindezek a tényezők is kiválthatják.

    mindannyiunkba benne van ez a vírus, csak ha épp az immunrendszered legyengült, vagy lelki problémákkal gyötröd magad- ami vagy kimondva, vagy kimondatlanul - szexuális eredetű- akkor már kész is a betegség...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top