Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2014. szeptember 26. 14:2843626.

     


    Szia drága London:) és kedves esetleg erre járó Karácsonylányok


     


    Borzasztóan sajnálom, ami a macskátokkal történt - én ugyan kutyás vagyok - de átérzem a bánatot, sírd ki magad és utánna foglalkozz az elkövetkező ídőszakkal. Jobb neki így, mintha hosszan beteg lett volna, tudom, már sok kutyával sok mindent átéltünk. Most is elég rizikós, hogy az egyik kutyánk elmúlt 13 éves, bár nagyon jó kondiban van.


    A fiamék még mielőtt megismerték volna egymást dolgoztak külföldön, menyem Floridából induló hajón dolgozott egy évig. Most a 11. házassági évfordulójukat akarják megünnepelni a hajóúttal, - meg kicsit kíszabadulni Finnországban a télből - ott volt a nászútjuk, tavaly még nem volt anyagi lehetőségük az útra. Ők nem csak úgy kímentek dolgozni Helsinkibe, fiam pályázattal nyerte el itthonról az állást, informatikus, számítógépes játékprogram fejlesztő, itthon nem volt lehetősége, nem vagyunk egy informatikai nagyhatalom. Omanba a cég vitte most őket, tavaly Barcelonában voltak. Alig várom, hogy hazaérjenek épségben. Az unokámnál kint vannak a másik nagyszülők, elsős a nagylány. Ománnal most én is a googl-on keresztül ismerkedem.


    Örülök a fiamék normális életének, de azért boldog vagyok, hogy a másik kettő itthon van és itt van négy unokám is:) Remélem itthon is maradnak, és azt is, hogy mivel egyre öregebbek vagyunk azért még sikerülnek a jövő évi utazási terveink:) Édesanyám ennyi ídős korában már dédi volt, hát nekem nincs esélyem sem, hogy megérjem.


    Most már nemcsak az ujjam fáj:( három napja folyik az orrom, náthás vagyok és éjszaka elkezdtem köhögni is. Mivel a legtöbb gyógyszerre allergiás vagyok:( marad a homeopátia és a vitaminok.


    Ide nem akarok a nyiltakba képeket felrakni, amiket a legkisebb királyfiról tettem fel, azokat Zsu is feltette a Fb-ra a nyíltba. Ott megtalálsz Tóth Erzsébet néven, felvehetsz nyugodtan ismerősnek, ha akarsz. Az Erzsébet a hivatalos keresztnevem, de születésem óta mindenki Zsuzsának hív, Zsumama nevet a menyemtől kaptam:)


    Holnap ha jó ídő lesz csak átszaladunk Zebegénybe a tökfesztiválra és eszünk rétest, meg fogok reszkirozni egy tökös-mákost, de írtam már, hogy mák allergiás vagyok:( de ezt egy évben csak egyszer, ilyenkor csinálnak.


     


     

    előzmény:
    LondonEye (43624)
    2014-09-26  05:32
  2. 2014. szeptember 26. 05:3643625.

    De szépek a képek!


    Végül almás rétest sütöttem:-)...nem lehet ezt kibírni hogy csak olvasok róla!

    előzmény:
    Ha-hópihe (43623)
    2014-09-25  13:08
  3. 2014. szeptember 26. 05:3243624.

    Köszönöm :-)


    Hű, anyám mennyi helyre mennek!


    Igen, a karácsony olyan, a külföldön élő gyerekkel, hogy akkor kell megtartani, mikor alkalom van, és nem, amikor a naptár mutatja.


    Én nagyon örülnék, ha a képeik közül mutatnál olyat, ami ide föltehető...Ománt pl. nemigen ismerem, gondolom biztonságos, ha oda mennek nyaralni.


     


    Hát gyógyulgass, én is szeretem a homeopátiásat, bár akkor nehezen használ, ha már nagyon benne vagy a kórban.

    előzmény:
    Zsumama (43622)
    2014-09-24  16:01
  4. 2014. szeptember 25. 13:0843623.

    Sziasztok Lányok!


    Sikeresen túl vagyunk a konferencián. Én még mindig úgy érzem magam, mintha egy nagy teljesítményű darálón mentem volna végig, de lassan hétvége, igyekszem pihenni is majd :-D A nap végére, mikor a legnagyobb futkosásnak vége volt, ültünk az emeleten az irodában, hallgattuk a felhallatszódó előadás töredékeit és csak meredtünk magunk elé a másik két kollégámmal - hullafáradtan. 


    Túl vagyunk a délelőtti összepakoláson, kilakoltattam egy kis gyíkocskát is a csarnokból. Nagyon aranyos volt, mert bár az elején tiltakozott az ellen, hogy elkapjam a grabancát, de utána kíváncsian figyelgetett a kezemben. Amikor letettem a fűbe, hosszú ideig még nézegettük egymást. Aztán sok szerencsét kívántam neki, végül elfutott. :-D Jó pillanat volt! 


    Zsumama! Micsoda jó kis napokat élhetnek át most a gyerekek Omanban! De jó! Meg az új házas költözés is! Mennyi mindent kell majd megnézned és beszámolnod nekünk róla!! :-DD


    Kljucsi: hűű, ha 10 éve nem voltatok Gödöllőn, akkor azért látsz majd egy-két újdonságot :-) Pl. a királyi várót felújították. Mutizok is képeket róla, jó? 


    De van egy réteses a piac épületében is, ha éppen a kastély körül forogtok, oda is érdemes betérni :-)

  5. 2014. szeptember 24. 16:0143622.

    Szia!


    Megtaláltam a körmös oldalad:) szépek, megmutatom a lányoknak is, de most Fruzsiék Sopronban üdülnek a héten. Addig mi vigyázunk a kutyájukra is. Elkapott engem is az este a dátha:) folyik az orrom,mint a csap és fáj a torkom. Van ezres C, meg szopogatós homeopátiás, meg tea, ujjam is fáj továbbra is, de ma már nem fúj  a szél és süt a nap. Kint voltunk a kertben - tegnap berántottuk a nagyon kényes virágokat a házba - ma Tibor nyeste a leándereket én meg mutogattam , hogy mit metszen.


    Helsinkibe terv szerint jövő nyár elején és még valamikor télen is megyünk. Dorka menyem már szervezi, hogy átvisznek a komppal Tallinba, most voltak pár hete és nagyon tetszett nekik. Ők majd jönnek addig még többször, legalábbis Dorka és az unokám. Jelen pillanatban Omanban vannak, Tibor cége minden évben elviszi nyaralni az összes dolgozójukat férjestől - feleségestől. 8-10 napra mentek, 7 és fél órás repülő út és előtte rengeteg oltás. Mindig van izgulni valóm, most ott vannak, csodás képeket küldött tegnap a fiam, hát az egy csoda lehet és 38-40 fok van jelenleg. Karácsonyra sem jönnek, mert mennek Floridába két hétre mind a hárman, tavaly is januárban jöttek és akkor csináltunk még egyszer családi karácsonyt. Jövőre nagyobb lakásba akarnak költözni, nem messze a mostani háztól, csak jobb elosztásúba és egy dolgozó szobával és gardrobbal szeretnének nagyobbat, az hogy mikor megyünk az Ő költözésüktől is függ, megmutatták mikor kint voltunk, hogy hova és kb. melyik házba akarnak költözni. Ezek földszintes, pici kertes, sorházak, külön kerítéssel, üvegezett terasszal és a tengerparton. Álomszépek, most építenek ott ilyet rengeteget.


    Kívánom, hogy teljesüljenek az álmaitok Londonnal kapcsolatban, de azért örömmel olvastam, hogy az itteni hátországot nem adjátok fel.


    Picikénk egy hónap alatt másfél kg-ot hízott:) csak hasfájós.

    előzmény:
    LondonEye (43621)
    2014-09-24  13:47
  6. 2014. szeptember 24. 13:4743621.

    Mikor mész észak felé legközelebb?

    előzmény:
    Zsumama (43619)
    2014-09-23  21:01
  7. 2014. szeptember 24. 13:4543620.

    nahát...anyukám ott zenél minden évben a váci zenekarban:-)

    előzmény:
    kljucsi (43617)
    2014-09-23  19:23
  8. 2014. szeptember 23. 21:0143619.

    Kár, hogy csak loholva tudott sárkányozni. Tavaly - meg előtte - egyszerre 60-70-80 sárkány volt fent az égen, fantasztikus látvány volt. Ez most nagyon hiányzott.


    Hazafelé mi Nagymaroson az Édeskében voltunk, az is híres cukrászda, finomak a sütik és harmadába kerül a váci Desszertnek, ami egyébként nagy kedvencünk volt, míg elfogadható árakon voltak a sütik és a fagylaltok. Nagyon jó ott a teraszukon üldögélni a főtér szélén és nézelődni. Annyira szép Vác, imádom. Nagyon sokszor megyünk be, itt Verőcén nincs nagyobb bolt - bár a hentes és a pék a kedvencünk - ha Aldi, Lidl, méterárú, fonal stb. kell bejárunk. A Jysket is szeretem, a kutyás boltot és a főutcát, főteret, a kis piacot. A Duna parti sétány is gyönyörű. Kicsiben szép Verőce Duna partja is, itt is van a Vén Duna cukrászda, ami jó, bár egyre drágább, kezd felkapott lenni. Van mellette egy virágüzlet, ami szenzációs, karácsony előtt elmenni is vészes előtte, mert nem olcsó, de fantasztikus dolgokat hoz a tulaj csaj, akivel nagyon jó a kapcsolat, a lány sicu kutyája és a lányoméké a fiu imádják egymást. Fruzsi, a kutya mindig bent van az üzletben, ha Theo itt van mindig be kell látogatni. Míg pici üzlete volt jó árai voltak, mióta megvan ez a nagy üzlet egyre drágább, értem én hogy sok a bérleti díj, de már nem az én pénztárcámhoz való.


    Tulajdonképpen nagyon szeretünk itt élni a Dunakanyarban, csak durva tél ne legyen és az ide tervezett hó máshol hulljon le az égből, itt mi megelégszünk pár centivel. Volt már akkora hó, hogy  az utcai kaput nem tudtuk kínyítni. Tavaly nem volt sok hó, de nem csak itt Helsinkiben sem, ma meg mondja a tv. hogy holnap már hó várható Finnországban.


     


     

    előzmény:
    kljucsi (43617)
    2014-09-23  19:23
  9. 2014. szeptember 23. 19:3043618.

    Pihe, kitartás, mi megvárunk.


    Te is felkeltetted az érdeklődésemet a rétessel. Jól értettem, hogy a királyi váróban lehet kapni?


    Utoljára már talán több is, mint 10 éve, hogy Gödöllőn jártunk, akkor elmentünk megnézni a Királyi várót, azóta felújították? Na azt hiszem arra is kell egy kanyart tennünk majd.

    előzmény:
    Ha-hópihe (43615)
    2014-09-23  13:47
  10. 2014. szeptember 23. 19:2343617.

    Látom ám a micimackós sárkányt:-))


    Tökfesztiválra nem megyünk, de a váci vigalomban minden évben megfordulunk, szinte a kezdetektől. Akkor még a réten ténfergett néhány ember, ma meg már zsufi, de jó zenei programokat is ki lehet fogni. Meg nagy szerelmem Vác, annyira szépen megcsinálták, ha Duna-parton akarok sétálni, akkor szégyen-gyalázat, de Újpestről oda megyünk. Kb 25 perc kocsival. Most szombaton is hazafelé Vácon keresztül jöttünk, bementünk a Desszertszalonba sütizni, mert lányom még nem volt ott, csak tőlünk hallotta. Lányok, 1.500.- forint egy süti. Eddig is drága volt, de ez már túl van árazva.


    Lehet, hogy így az évi egyszeri látogatásunk is el fog maradni.


    Eszünk inkább rétest Zebegényben

    előzmény:
    Zsumama (43616)
    2014-09-23  14:45
  11. 2014. szeptember 23. 14:4543616.

    Sziasztok kedves Karácsonylányok:)


     


    Kljucsi nincs mit köszönni, örülök, hogy tetszett, bár hiányoltuk a szelet és a büféket, kajáldákat, amik tavaly és előtte évben is sokkal többen voltak. Jövöre ha megyünk mi is viszünk magunkkal minden piknik felszerelést, bár most Bazsó miatt mentünk - aki csak futva tudott reptetni szél hiányában - nem is akartunk a babóval több ídőt ott tölteni, bár 5 órát aludt a babakocsiban  egyvégtében:) Azért kellett Zsu lányom a réten etesse, mert az autóban evés ídőben nem volt hajlandó felébredni:)


    Mondtam én Nektek, hogy az a rétesbolt isteni:) szezonon kivül csak szombat-vasárnap van nyítva - mi sosem sütünk rétest csak átmegy a férjem - tőlünk kocsival kb. 10 perc - és hoz, pláne ha ketten vagyunk itthon nincs értelme. Mi egyébként Lidl-es lapból almás - túrós batyukat sütünk rendszeresen, az is pikk-pakk kész van és nagyon finom.


    Most viszont 27-én Zebegény főutcáján és környékén Tökvilág fesztivál - mi megyünk - tettem ide fel régebbi képeket. Remélem jobb ídő lesz, mert most ez a két napja tartó szélvihar teljesen megvisel:( A Duna parton eddig még mindig volt parkoló hely és a Levendula kávézó tulajai az ismerőseink, oda szoktunk kiülni az üzlet elé, (van kint asztal - szék és levendulás kistányér, kávéscsésze, levendulás capuccinó) szemben a szinpaddal, nagyon jó zenei müsorok voltak eddig.


    Jövőre ne hagyjátok ki a Visegrádi Palotajátékokat (Nagymarosig vonat - onnét a komp) és a Váci Világi Vigalom rendezvényeit. Komolyan mondom nemzetközi fesztiválokkal veszik fel a versenyt és 30-40 perc vonattal a Nyugatiból. Minden rendezvény részletes programja megtalálható a facebookon, most is a sárkányosok raktak fel képeket a honlapjukra. Semmihez nincs közünk, - nem reklám - csak lelkes résztvevők vagyunk mióta a Dunakanyarban élünk. Férjem - aki Tibi - szerint ha már itt vagyunk használjuk ki a lehetőségeket, mert mások üdülni jönnek ide, mi meg itt lakunk:) a gyerekeink meg boldogan jönnek, olyankor is együtt van a család:)


     

    előzmény:
    kljucsi (43613)
    2014-09-22  20:12
  12. 2014. szeptember 23. 13:4743615.

    Jajj lányok, nálunk holnap konferencia van, addig meg őrültekháza. Ha megélem a csütörtököt, akkor jelentkezem újra! Pihe

  13. 2014. szeptember 23. 06:2343614.

    muszáj lesz rétest sütnöm most már, nem lehet ezt kibíííírni...


    no nem lesz nagy ügy a kész leveles tésztából...

    előzmény:
    kljucsi (43613)
    2014-09-22  20:12
  14. 2014. szeptember 22. 20:1243613.

    Zsumama, köszönöm a Sárkányfesztivált, nagyon jól éreztük magunkat. Szerencsére az idő is jó lett, a nálunk felkészültebbek jó kis pikniket rendeztek fönt a dombon.


    Mi viszont az elején eltévedtünk, szerencsére, mert így megtaláltuk az isteni rétesest, ahol elfogyasztottuk ebéd utáni desszertünket.

  15. 2014. szeptember 22. 09:3543612.

    Nem, spenótos nem volt. Valahogy a cékla volt a csúcs :-D Majd megkeresem otthon a képet róla, nagyon tanulságos :-D

    előzmény:
    kljucsi (43610)
    2014-09-19  16:46
  16. 2014. szeptember 19. 18:0943611.

    ...mint a mesében...


    de magadról nem írsz...mi van veled?

    előzmény:
    Marcsux64 (43601)
    2014-09-19  07:45
  17. 2014. szeptember 19. 16:4643610.

    Ez a céklás ruha nagyon tetszik, igazán kreatív ötlet, Spenótos is volt?

    előzmény:
    Ha-hópihe (43603)
    2014-09-19  09:03
  18. 2014. szeptember 19. 16:4443609.

    Marcsi, végre itt vagy! Már gondoltam, hogy szólok a fb-on neked, csitarnak, démnek, hogy itt már kezdünk ráhangolódni.

    előzmény:
    Marcsux64 (43601)
    2014-09-19  07:45
  19. 2014. szeptember 19. 16:4243608.

    Sült céklás köretet már én is csináltam, de abban volt sütőtök és édes burgonya is. Tényleg nagyon jó.


    Egyébként is szeretem a céklát, de tavaly például főtt céklát nem is csináltam, csak nyersen lereszeltem, kis balzsamecet, kis méz, összekever és kész.

    előzmény:
    Sityike (43599)
    2014-09-18  11:34
  20. 2014. szeptember 19. 13:1743607.

    az én kisebbikem gyönyörűen evett


    de szopta az ujját, úgyhogy lenyelt egy falatot, dugta az ujját a szájába


    jött a kanál, kivette az ujját, és törölte mindenhova...


    szerinte  úgy nézett ki, evés közben, mintha épp a zuhogó esőbe akarnám kivinni, annyira beöltöztettem...


     


    de a legjobb az volt, mikor életében először próbáltuk kanállal etetni


    a banánnal indítottunk


    persze nem értette, mit akarunk tőle


    nagy nehezen a nyelvére szuszakoltuk a banánpürét...nézett ránk nagy szemekkel....aztán kinyújtotta a nyelvét és hagyta, hogy leessen róla a banán


    ezután rájöttünk persze, hogy beljebb kell tolni, hogy az ízét érezze, és le akarja nyelni...és láss csodát:legyelte

    előzmény:
    Ha-hópihe (43606)
    2014-09-19  12:03
  21. 2014. szeptember 19. 12:0343606.

    Szerencsére nálunk sem volt kaja dobálás, vagy köpködés, nem kente a falra, de azért ezekkel a pempőkkel elégé össze tudta kenni magát :-) A cékla meg elég látványos fogás! :-D Lehet, hogy én voltam béna? :-o


     


    Nem tudom, merre járhatnak a többiek, de előbb-utóbb csak jelentkeznek! 


     


    Képzeld, én már szorgalmasan gyűjtögetem az Angyalkás dobozba való ez-meg-azokat :-)

    előzmény:
    Sityike (43605)
    2014-09-19  11:50
  22. 2014. szeptember 19. 11:5043605.

    Valahol sajnálom (sajnálom??), hogy nekünk nincsenek ilyen történeteink, a kicsi az első kanáltól kezdve gyönyörűen evett- mármint foltok nélkül, mert azért nagy válogatós...de ha a szájába vette, hősiesen lenyelte, soha nem köpte ki, nem csorgatta, nem dobálta stb. Pedig soha nem szóltam rá, nem volt elvárás a szépen evés. Egyszerűen összeszorította a száját, ha nem ízlett. Most is csak annyi gondunk van, hogy a hajlamos a ruhája ujjába törölni a száját, ami így rossz időben ugyebár látszik a hosszú ujjú pólóin. De ha ez a legnagyobb bajom, ám legyen!


     


    Hol vannak a többiek???

    előzmény:
    Ha-hópihe (43603)
    2014-09-19  09:03
  23. 2014. szeptember 19. 10:5943604.

    Neuschwanstein meg nekem sincs "kipipalva", de annyi minden van meg, amit szeretnek latni.

    előzmény:
    Ha-hópihe (43603)
    2014-09-19  09:03
  24. 2014. szeptember 19. 09:0343603.

    Sziasztok Lányok!


     


     No, csak gyülekezünk, ahogy közeledik a nagy nap! :-) Neuschwanstein kastély szép és gyönyörű és én is jártam ott és meseszép! :-D A rétesest pedig ne hagyd ki Marcsux, mert fincsi. Mondd meg a barátnődnek, hogy menjetek ki a piacra, ugyanis ott lapulnak a sarokban :-)


     


    Than, azt a hóemberes terítőt majd mutasd, kíváncsi vagyok rája! :-) Amúgy a legtöbb "rossz" gyerekkel az a baj, hogy nem tudják lekötni őket megfelelően. Okos, értelmes gyerekek, csak "le kell izzasztani" őket ahhoz, hogy csend legyen :-D 


     


    Sityike, ezt a céklásat nekem is ki kell próbálnom! Én imádom a céklát, a lánykám is imádta babaként pürének (Ez nálunk azóta is szállóige, hogy van "céklás ruha" :-). Azon a napon, amikor cékla került terítékre, a gyereket már reggel sötétpiros rugdalódzóba pakoltam, előkészítettem néhány bordó törlőkendőt és beraktam az etetőszéket a konyha közepére, hogy könnyebb legyen a folteltávolítás :-D )


     

  25. 2014. szeptember 19. 07:4743602.

    ÓÓÓÓ! Nem értem miért csinálta!


    Bocsánat,nem akartam csak egyszer feltenni a fotót! :(


     

    előzmény:
    Marcsux64 (43601)
    2014-09-19  07:45

Címlap

top