Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2004. november 9. 14:33101.
    Na hát ez az, ezt kellene, hogy a karácsony jelentse. Már látom előre, hogy találkozom majd az unokatestvéreimmel, akikkel max. évente 1x ha találkozom és akkor se beszélünk. Most már egyik nagyszülő sem él, és sajnos mindegyikük halála pont pár héttel karácsony előtt volt, így arra is emlékezünk, tehát azonnal mindenkinek kötelező jelleggel rossz lesz a hangulata stb. . . De a veszekedések nagyon gázosak, már előre tartok tőle. . . De remélem apukám megint hoz jóféle erdélyi házipálinkát Pista bácsitól. Mire kivégezzük az üveget, addigra már azért jó a hangulat. Plusz az öcsém nyáron költözött ki Amerikába tanulni, és hosszú hónapok múltán végre hazajön karácsonyra, így azt remélem, hogy kivételesen összeszedi magát kis családom, és nem a régi sérelmeink miatt veszekedünk majd. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (98)
     
  2. 2004. november 9. 14:32100.
    Újpesten vettem (észre), a barátnőm férjének a kollégája volt:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (87)
     
  3. 2004. november 9. 14:3299.
    Már csak 44-et kell aludni!!!! :)))
    előzmény:
    aussi (92)
     
  4. 2004. november 9. 14:3098.
    Igen az, nem véletlenül vagyok vele már 10 éve:DDD
    előzmény:
    Jucajuc (86)
     
  5. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 14:3097.
    Érdekes, hogy nálunk is van évközben rengeteg veszekedés, duzzogás, de Karácsonykor valahogy mindenki kisimul, előkerül a humorérzék, és mindenen nevetünk inkább, elvicceljük a vitákat, anekdotázgatunk, nagyon jó szokott lenni a hangulat. :-)))
    előzmény:
    mizsó (88)
     
  6. 2004. november 9. 14:3096.
    Nem volt igazán karácsony, ahhoz annyira hozzátartoznak olyan dolgok, hogy a hidegben rohangászol a városban az ajándékok után, esetleg még a hó is esik stb. . . Ott még a rendes karácsonyi sütiket sem kívánta a család (én mondjuk egyiket sem szeretem). Hal mondjuk volt, rendes, hamisítatlan, frissen fogott tengeri hal, de pl. gyertyagyújtás előtti mise hiányzott, bár nem vagyok rendszeres templomba járó. Ott egy templom volt, ahol angolul tartottak éjféli misét, de tömeg volt nagyon, kint kellett az utcán állnunk - tehát abszolút nem volt karácsonyi fílingje! :)
    előzmény:
    Jucajuc (85)
     
  7. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 9. 14:3095.
    Én is nagyon rá vagyok már kattanva a készülődésre.
    Nekem van egy un. karácsonyi füzetem, amit ahogy közeledik a karácsony mindíg magammal cipelek.
    Ha valami eszembe jut beleírom.
    Recepteket, díszítéssel kapcsolatban új ötleteket, és benne van az ajándék lista is, hogy kinek mit szeretnék, és hogy mikor szerzem be.
    Szép színes, tele kivágásokkal, okos jegyzetekkel, hangulattal. Szinte karácsony illata van.
    Most azt hiszem megint előveszem, megnézegetem a tavalyi év történéseit, hogy mikor sütöttem a karácsonyi mini sütiket amiket dobozban ajándékozok, és hogy mi volt a tavalyi menü.
    Mi egyébként a barátnőimmel egy extra karácsonyi napot szoktunk tartani, amikor mindenki hozza a sütemény szaggatóit és a csokibevonót, karácsonyi zenét hallgatunk, és csoki likőrt iszunk.
    Közben meg elkészítünk egy nagy halom süteményt.
    Ajándékba is szoktam készíteni mini sütiket szép díszdobozban, és mézeskalács sziveket is névfelirattal az ajándékokhoz.
    meg még egy csomó mindent))
    előzmény:
    miszmisz (78)
     
  8. 2004. november 9. 14:3094.
    Ha bérbeadnám?? Asszem ma már milliomos lennék:) Szerintem lenne rá igény, hogy valaki megfőzzőn, süssön:)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (82)
     
  9. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 14:2993.
    Szerintem egyedül a 44-45. oldal a jó. Az a piás, pikáns receptes. :) De az se mind.
    előzmény:
    Bettus0214 (89)
     
  10. 2004. november 9. 14:2992.
    Sziasztok!

    MOst, hogy elolvastam elejétöl a topicot, olyan karácsonyi hangulatom lett:))
    Nálunk 23-án éjszaka van a fadíszítés, így 24-én "csak" föznöm kell. Átjönnek a szüleim, anyósék, és együtt ülünk asztalhoz. Mamám isteni halászlét csinál, rántott halat, majonézes salit is hoz, mi pedig a párommal gyümölcsös pulykát sütünk. Apukám a beigli felelös:)
    A fára piros díszek kerülnek, szaloncukorból a tejkaramellás a favorit.
    Imádom a karácsonyi készülödést. ?))
    Minden évben megfogadom, hogy nem decemberben kezdünk el vásárolgatni, hanem jóval hamarabb, de eddig eu még sosem jött össze:(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. november 9. 14:2991.
    Sziasztok!
    Nagyon szeretem a Karácsonyt!! Már visszaszámolok:o))) Ahogy látom Ti is:o)) Imádom a hangulatot, a zsúfoltságot, a feldiszített várost, csodálatos. Aztán hirtelen békés, meghitt csend borul a városra és mindenki ünnepel:o))) Minden szeretek kivilágítani, az ajtót, a szobámat, a konyhát, amikor eszünk, szóval mindent:o)))

    Nálam a fa mindig szigorúan óriási és terebélyes meg illatos:o))) Viszont mindig nagyon szines, mert minden dísznek története van, emlékek kötnek hozzá van olyan ami velem 1 idős. Bár nagyon tetszenek a különböző kompozíciók is, mint az egyszínűek (amiket Ti is említettetek).

    Hajti, a műanyag ajtókeretre annyit, hogy én fából csináltattam egy vékony keretet arra teszem fel a girlandot és azt erősítem fel az ajtóra úgy hogy 4db szög van beverve az ajtókeret mellévhogy a keret és a fal közé és a szögekhez damillal rögzítem a girlandos keretet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_387012
    Torolt_felhasznalo_387012
    2004. november 9. 14:2890.
    Nálunk kb. 3 évente van kék szín a fán és persze a terítők is hasonló színben játszanak. Azért hagyok ki mindig több évet, mert nekem nem elég meleg és karácsonyi ez a szín, mindig visszatérek a piros-aranyra, és valahogy a hangulatomat is meghatározza. Valahogy a kék karácsonyokra nem emlékszem soha olyan áhitattal. (nemrég jöttem rá). Egyébként én legalább 2 kiló kókuszos szaloncukorral többet veszek, mert a család imádja, ami nem kerül fel a fára, így szép marad a fa és ők is teleehetik magukat.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 14:2889.
    A Vaskapu utca vége felé van a Stollwerck mintaboltja (azt hiszem, Vágóhíd utca, amihez közel esik), de már nem nagyon érdemes ott vásárolni. . . Ami régen olcsóbb volt sokkal, az a csomagolatlan, ömlesztett kilós kiszerelésű szaloncukor (enni tökéletes, a papírt úgyis kidobnád), de már annak is nagyon felment az ára. . . :-(((
    előzmény:
    miszmisz (78)
     
  14. 2004. november 9. 14:2788.
    Szia! Én megvettem reggel a tavalyin felbuzdulva, de. . . Szerintem csak a tavalyi halovány másolata.
    előzmény:
    evocska1 (74)
     
  15. 2004. november 9. 14:2787.
    Én sajna nem szeretem a karácsonyt, jópofa, vicces sztorim nagyon nincs is, általában a család már a díszítés előtt jól összeveszik, senki nem szól a másikhoz, mindenki duzzog stb. . . Mindig annyira tervezem, szervezem, keresem a legjobb ajándékot mindenkinek, aztán tök kiábrándító az egész. . . Irígylem azokat nagyon, akiknek a legboldogabb része az évnek! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (77)
     
  16. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 14:2786.
    És hol vetted őt?? Ilyet én is akarok. :))
    előzmény:
    Tigris30 (80)
     
  17. 2004. november 9. 14:2685.
    Akkor a pasi kész főnyeremény! :)
    előzmény:
    Tigris30 (80)
     
  18. 2004. november 9. 14:2584.
    :)) Én sem!!
    Szép karácsony lehetett, Málta gyönyörű bár csak képeken láttam! :(
    előzmény:
    mizsó (79)
     
  19. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 14:2583.
    Érdemes, évközbeni is jó benézni oda. . . :)
    előzmény:
    miszmisz (78)
     
  20. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 14:2482.
    Én megvettem. Mire vagy kiváncsi??
    előzmény:
    evocska1 (74)
     
  21. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 14:2481.
    Viszont ha bérbeadásban gondolkodsz, mennyit kereshetnél!?!?! :-)))))
    előzmény:
    Tigris30 (75)
     
  22. 2004. november 9. 14:2480.
    Ez qrva jó :-DD
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (77)
     
  23. 2004. november 9. 14:2479.
    Nem, Ő csak simán szeret főzőcskézni:) Nem tudom honnan tanulta, de nagyon jól csinálja:)
    előzmény:
    Jucajuc (76)
     
  24. 2004. november 9. 14:2478.
    Máltán volt :) Szegényeknél fa sincs sok, nemhogy fenyő! Az egyik ismerősünk hozatott a 2. kint töltött évünk alatt egy fenyőt olaszországból vagyonokért a lányának, mert az majd megőrült, hogy rendes karácsonyfát akar. Hát, nagyon randa volt szegény fa, mire megérkezett Máltára!

    Amúgy nagyon érdekes kint a karácsony! Mivel angol gyarmat volt, az angolszász szokásokat átvették, tehát ők is csak 25-én reggel bontják ki az ajándékokat. DE! Ők már december elején feldíszitik a fát, és a barátok, ismerősök, akik karácsonyig jönnek látogatóba mind előre lerakják a fa alá az ajándékokat, és a bontás pillanatáig ott bámulják! Hát én nem bírnám ki, az tuti! :)
    előzmény:
    Jucajuc (71)
     
  25. 2004. november 9. 14:2377.
    Sziasztok!
    A topicindító kérdezte, hol érdemes megvenni a szaloncukrot, hol olcsóbb. Hát, ez engem is érdekelne. Mi csak Stolwercket veszünk. Tudom, hogy valahol a IX. kerületben van a gyárnak valamilyen diszkontja. Nem tudjátok, érdemes elmenni oda, vagy az sem sokkal olcsóbb, mint a bevásárlóközpontokban?
    Nálunk a fa szines. Sok égő, diszek, méyeskalács, szaloncukor, habcsók és száritott narancskarikák. Amikor a húgommal tinik voltunk, otthon mi is az egy-két szinű fákat részesitettük előnyben, de mióta pici gyerekek vannak, a fa újra szines, csillogó.
    Ajánlanék valamit a fa alá is. (Bár lehet, hogy erről másik topicba kéne irni?) Szóval, ismeritek a MESE-HÁZ cd sorozatot? Szuper! Eddig 3 része jelent meg, nálunk az első és harmadik rész jött nagyon be. 1. -Rudolf Péter és Nagy-Kálózy Eszter + Kaláka mesél rajta, a másik (3) a Téli-Meseház Kulka Jánossal és Hegyi Barbarával + Kaláka. Ez kimondottan karácsonyi. Már egész kis ovis kortól hallgatható és még nekünk, felnőtteknek is szórakoztató.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top