Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Minden ami Karácsony.....

nyuszik@
Létrehozva: 2004. november 9. 12:47
Sziasztok!

Cirka 6 hét s újra jön a Jézuska. De addig egy háziasszonynak rengeteg dolga van. Kezdve a nagytakarítástól az ajándékvásárláson keresztül a menü összeaállításig. Ki ,hogyan oldja meg a tökéletes karácsony nevű projektet?:-))) Ötleteket várok minden karácsonnyal összefüggő témában. Pl. hol olcsóbb a szaloncukor, kinek melyik fajta izlík, mi lesz a menü szenteste stb....
  1. 2004. november 9. 18:57151.
    Én megvettem a Praktika Adventi számát.
    Adventi koszorúk vannak benne, kis nassolós-kávés receptek, gyöngyös díszítések, gyertyaöntés, tányéralátét készítése, üvegfestés, mécsestartók narancshéjból, pikáns finomságok, sütemények ínyenceknek, és sok keresztszemes minta. 395 Ft.
    Szerintem egyszer egy évben ki lehet bírni, ha másért nem, hát beindul a fantázia!
    előzmény:
    evocska1 (74)
     
  2. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. november 9. 18:40150.
    Szia Merco,

    Holnap küldöm a recepteket:-)))
    A mandulás fokhagymaleves nálam is próba lesz:-))
    előzmény:
    merco (149)
     
  3. 2004. november 9. 18:34149.
    Én minden évben valami mást találok ki a karácsfa színére: volt már piros-arany, zöld-arany, idén fehér-arany lesz. Ehhez például fehér és arany fonalból horgolok kis hópihékat, kikeményítem és csodálatos díszek lesznek.
    Volt olyan év (amikor nekem sem volt igazán pénzem), hogy narancsot, almát, citromot vágtam fel vékony karikákra, radiátoron/konvektoron rácsra téve megszárítottam (volt, amikor arany glitterrel kicsit lefújtam - 1300 ft körül van egy nagy flkaonnal, mely virágkötészeti kellékes boltban beszerezhető), raffiával felfüggesztettem. Ehhez jöttek még a pattogatott kukorica fűzérek és a díszített mézeskalácsok.
    Hidd el, így is gyönyörű lett! Ha volt időm vagy pénzem, akkor vagy csináltam vagy vettem még hozzá néhány szalmadíszt is.
    Nem túl nehéz megcsinálni ezt a konstrukciót és elmondhattam, hogy én készítettem a díszeket.
    Igazán egyedi lett minden évben a karácsonyfa.
    előzmény:
    Jucajuc (23)
     
  4. Torolt_felhasznalo_447742
    Torolt_felhasznalo_447742
    2004. november 9. 18:05148.
    Kedves Kiwi79!

    Szeretnélek megkérni, hogy az alábbi menüsor recptjeit el tudnád küldeni emailbe?
    merco@mailbox. hu

    Segítségedet előre is nagyon köszönöm!!!
    Soha életembe nem csináltam még mandulás f. hagymakrémleves, borlevest és még pisztrángot sem készítettem.

    Kedvesemet szeretném meglepni valami nagyon fantasztikus, ínyenceknek valo különlegességgel.

    Köszönöm előre is.
    Kellemes Ünnepeket
    előzmény:
    kiwi79 (141)
     
  5. 2004. november 9. 16:06147.
    Én is már Halloweenkor elkezdek "készülődni", nekem már ez az ünnep előszele. Csinálok tököt minden évben, és amikor kidomom az már azt jelenti, hogy jöhetnek az ÜNNEPEK:o))))))

    Én minden évben azzal nyugtatom magam, hogy az árusok úgyis kivágják a fákat, ha nem vesszük meg csak bedarálják és még annyi értelme sem volt a kivágásának, minthogy pár hétig örömet szerez egy családnak. Tudom ez nagyon csöpögős szentimentális gondolkodás, de akkor inkább a szobámban legyen, mint a zúzóban.

    De szép ötlet a feldíszített karifa, biztos örültek:o))))))

    előzmény:
    tigrisske (147)
     
  6. 2004. november 9. 15:49146.
    Sziasztok! nagyon örülök ennek a topicnak, mert én karácsony mániás vagyok! már októberbe kezdek bezsongani :-)) tegnap voltunk az auchanba, és csudaszép ablakra "ragasztható" matricákat vettünk! azért raktam idézőjelbe, mert nem ragasztós a háta, mégis fennmaradt a tükrön! szerintem érdemes megnézni, tényleg nagyon szépek vannak!!! nálunk minden évben igazi fenyő van, bár mi is mindig azon gondolkodunk, hogy műfenyőt kéne venni a fák védelme érdekében, de nem megy! semmi sem pótolhatja az igazi fenyő illatát :-)) mi 4 éve élünk együtt a párommal, a 24. -ét kettesben töltjük, 25-26-át pedig megbeszéljük a szülőkkel, és egyeztetünk, hogy kinek a legjobb! még egyszer sem hallottam vissza, hogy valakit megbántottunk volna! az ajándékozást már mi is elkezdtük! megpróbáljuk úgy csinálni, hogy nem mindenkinek veszünk külön ajándékot, hanem családonként egy nagyobb valamit, amit mindenki hasznosíthat! anyukámék pl. : idén egy számítógép asztalt kapnak! párom egyik nagyszüleinek tavaly egy feldíszített fenyőfát adtunk, és teljesen telibe találtunk (sírtak a meghatottságtól! én meg attól, hogy ők sírtak ;-)) ) idén is egy fát kapnak, meg szaloncukrot, és mézeskalácsot a fára! húha, kezdek hosszú lenni, másnak is hagyok egy kis helyet! pedig tudnék még mit írni :-))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 9. 15:43145.
    Tokaji borkrémleves

    3 dl tokaji édes szamorodni, 100 g kristálycukor, 4 dl tejszín, 8 db tojássárgája, szegfűszeg, fahéj, citrom

    --------------------------------------------------- -----------------------------
    Elkészítés:
    8 dl vizet a szegfűszeggel, a fahéjjal és a citrom vékonyan lehámozott héjával felforralunk, majd hozzáöntjük a bort és együtt tovább forraljuk. Közben 4 tojássárgáját a cukorral habosra keverünk, a felforralt folyadékból hozzámerve elkeverjük, és a boros vízhez adjuk, állandó keverés közben még egyszer felforraljuk. A tűzről levéve, állandó keverés közben hozzáadjuk a 3 dl tejszínnel elkevert maradék tojássárgáját. A kész levest lehűtjük és hűtőszekrénybe tesszük. Tálaláskor a maradék tejszínből vert tejszínhabbal díszítjük és meghintjük őrölt fahéjjal.

    Nem nehéz egyáltalán.
    attól parázok csak, hogy a mákosguba, meg a leves is édes beütésű,
    és nem fogunk-e csömört kapni.
    pedig szerintem karácsonyi ebédnek passzol))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (144)
     
  8. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 15:42144.
    Hú, szaloncukor receptet megmondanátok hol találok?? Mert valaki írta, hogy a Karácsonyi menü fórumon, de ott néztem és nem találtam. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_817255
    Torolt_felhasznalo_817255
    2004. november 9. 15:39143.
    Jujj! Leírod a borkrémleves receptjét? :)
    előzmény:
    picó (139)
     
  10. 2004. november 9. 15:31142.
    En 15 eve hasznalok mufenyot, majdnem embermagas, aki nem latta meg annak kozel kell hozza menni es megtapogatni hogy elhiggye hogy ez nem igazi. . . . azota sem lattam tobbe ilyen sikerultet. . . . Igazabol igazi fenyo volt elotte de amikor a gyerekem iskolaba kerult ott azt tanultak hogy a fakat vedeni kell, -ultetni minel tobbet, -o maga is ultetett az iskola kereten belul. . . . szoval ez a kampany azt eredmenyezte hogy 7 evesen kitalalta hogy minden evben megolunk igy egy fenyot. . . / van benne valami/. . . . es rabeszelt a mufenyore. . . . Sosem bantam meg, -egyreszt mert valahol el a MI fenyonk, az illatot ugy potolom hogy hozok be igazi fenyoagat, szettoredezem, a tulevelet is szetapritom. . . . . dol belole ha friss. . . . nem is tudom pontosan mi a neve annak a fenyonek majd utananezek ami szinte elarasztja az illataval a hazat. . . . nehany eve mar hazi szaloncukrot rakok ra, tervezzuk hogy a sok nyavajas disz helyett mi fogunk iden kesziteni regi gyerekkorra emlekezteto hazi diszeket, igenis diot fogok ezustozni, kis csillamporos havas hazikokat, -pici piros almacskakat, kerek feher habcsokot. . . vatta havat az agakra es gyertyacskakat. . . . . ez utobbit ugyan nem tudom hogy hogy oldjam meg mert itt az usaban sok a lakastuz. . . . . csak az alap ko, a hazak fabol vannak foleg. . . . . . . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 9. 15:27141.
    hali kiwi

    ez a a pisztrángos dolog engem is érdekel.
    félek ezektől a süt halaktól, mert esetleg elbénázom és túl nedves lesz.
    olyan nyálkás.
    és én szárazon szeretem a halhusit
    mi a módszer?
    előzmény:
    kiwi79 (141)
     
  12. Torolt_felhasznalo_361010
    Torolt_felhasznalo_361010
    2004. november 9. 15:23140.
    Picó,

    A déli mákosguba nálunk is menütartozék:-)) De nálunk borkrémleves, mandulás fokhagymakrémleves lesz:)
    Este pedig diós-körözöttes sajttekercs előétel gyanánt, aztán pedig pisztrán citrommal kakukfűvel sütve mellék főtt krumpli sütve no meg persze egy rakás süti:-)
    előzmény:
    picó (139)
     
  13. 2004. november 9. 15:16139.
    Nekem is mennem kell! Este benézek, írjatok sokat! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_102218
    Torolt_felhasznalo_102218
    2004. november 9. 15:16138.
    én pralinékat szeretnék csinálni
    ilyen díszes guszta kis bogyókat,
    aztán azt ajándékoznám a barátaimnak, meg a rokonoknak az ajándékok mellé, hogy személyes legyen.

    be kell hogy szerezzek még CD-ket is, hogy legyen egy kis frissítés

    most azt gondolom, hogy délben karácsonykor mákosgubát csinálok borkrémlevessel,
    azt megeszegetjük, átjönnek a testvéremék, díszítünk konyakot iszogatunk és táncolunk a jinglebells-re))

    aztán du. jön az igazi ünnep, a nagy karácsonyfa alatt.

    hm. . már nagyon várom én is

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678805 (131)
     
  15. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 15:14137.
    Én most megyek, Lányok, kis családom már sorban áll a gép előtt, további jó Karácsonyozást Nektek! :-))))))

    Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 15:10136.
    Nekünk bejöttek a fenyőágak, meg úgyis annyi aromamécses, sütiillat, stb lengedez a lakásban, hogy azt hiszem, nagyon fel sem tűnne, ha hiányozna a fenyőillat. :-))

    Persze, illatok nélkül nem Karácsony a Karácsony, ez igaz! :-)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_387012 (135)
     
  17. Torolt_felhasznalo_387012
    Torolt_felhasznalo_387012
    2004. november 9. 15:05135.
    Kár, hogy nem szóltál előbb, most vágtunk ki egy kb. 2, 5 méteres ezüstfenyőt a kertből, sajnos szét lett darabolva.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338309 (70)
     
  18. Torolt_felhasznalo_387012
    Torolt_felhasznalo_387012
    2004. november 9. 15:04134.
    Hát a műfenyőről annyit, hogy biztosan tökéletes első ránézésre, de az illata az igazinak nagyon hiányozna. Nekem évek óta a karácsonnyal kapcsolatos legnagyobb problémám a fa. Egyik évben 3-at vettem, mire sikerült elnyernie a tetszésemet. Tavalyelőtti karácsonyra gondolni sem szeretek. Végigjártuk a falunkhoz legközelebbi várost és nem sikerült egy szép nagy formásat találni. Mivel már nagyon sürgetett az idő, megvettünk egy különlegeset (15 e-ért), azt mondták nagyon jó az illata. Persze nem éreztem mert mellette volt sok kisebb fenyő, az az igazi luc?. Hazahozzuk, nem érzem az illatát. Gondoltam, majd ha beállítjuk a szobába érezni fogom. Hát semmi fenyő illat. Teljesen kiakadtam, azonnal be a kocsiba, vettem egy kicsit levagdostam az ágakat, de már ennek sem volt olyan illata. Lehet, hogy hülyének néztek, de úgy érzem még nem volt olyan pocsék karácsonyom. Akárhányszor beléptem a szobába, hiába volt gyönyörű nem éreztem a karácsonyi hangulatot, teljesen rányomta a bélyegét az egész ünnepekre. Még szerencse, hogy a családomat ez csöppöt sem zavarta.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_946350 (72)
     
  19. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 15:00133.
    A gyertyaöntés + a gipszöntés is nagyon klassz dolog, szép ajándékokat lehet létrehozni személyre szólóan, néhány fillérből. :-)))

    Az az egy hátránya van, ha nem tudsz leszokni róla (nálunk van ilyen a családban), és a megajándékozott kínos kényszermosollyal veszi át a 123. gipsztárgyat, és már nem tudja hova tenni, mert az elmúlt 3 évben minden ünnepre ezt kapott. . . :-)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_678805 (131)
     
  20. 2004. november 9. 14:59132.
    :)))Megmondom őszintén én ilyenkor imádom a tömeget, máskor gyűlölöm!! :)
    előzmény:
    aussi (132)
     
  21. 2004. november 9. 14:58131.
    Dettó, totálisan így vagyok én is. Az a legklasszabb az egészben, hogy a készülődés az adventi gyertyegyújtás már 4 héttel Kari előtt elkezdődik. Imádok mindent ilyenkor!!! Tényleg még az ideges lökdösődő embereket is az üzletekben meg a plázákban:o))))
    előzmény:
    picó (120)
     
  22. Torolt_felhasznalo_678805
    Torolt_felhasznalo_678805
    2004. november 9. 14:57130.
    Sziasztok!
    Nem hittem a szememnek, hogy ez ma reggel indított topic!
    Ma voltam az OBI-ban. Csodálatos díszek és mindenfélék voltak. Lehet kapni 18 sb-os gömbkészletet, és van hozzá még csúcs is. Leírni lehetetlen, érdemes megnézni! És szerintem nem voltak elfogadhatatlanul drágák. Sherpa Rád gondoltam, miközben a díszeket csodáltam, biztos találnál magadnak megfelelőt.

    Az ajándékok terén én úgy döntöttem, hogy veszek is és készítek is. Például már kiöntöttem jópár henger formájú gyertyát, ehhez vettem kerámia tartót, ami olyasmi, mint egy hamutartó, lapos.
    A kaiser'sban pedig vettem sütisdobozt (most 599-ért van az átlagos méretű) abba fogok sütit tenni, msnival átkötöm, kész!
    A gyerekek úgyis játéknak örülnek, az pedig már megvan.
    És idén megpróbálkozok a szalondukor készítéssel. Egy szép dobozba téve néhány szem-az is jó ajándék.
    Muszáj leegyszerűsíteni a dolgokat, hiszen nagy a család és nem lehet mindenkinek 5-8 ezerért vásárolgatni. Márpedig kevesebbért nem kapni semmi értelmeset!Nem?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2004. november 9. 14:57129.
    Azért nagyon tud lelkesíteni a tudat, hogy nemsokára itt van! Kötelesség ide vagy oda :))
    előzmény:
    aussi (128)
     
  24. Torolt_felhasznalo_946350
    Torolt_felhasznalo_946350
    2004. november 9. 14:56128.
    Próbálj meg arra koncentrálni, hogy az utazások alatt legalább kettesben lehetsz a pároddal, beszélgethettek, összebújhattok, erre még jobb is a vonat+busz, mint az autó.
    Közben pedig előttetek a rég várt találkozás a szeretteitekkel, a családotokkal. Próbálj meg egy kis pozitívumot találni a dologban és abba belekapaszkodni! :-))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_817255 (122)
     
  25. 2004. november 9. 14:55127.
    :o))))) 44et bizony, itt van egy pillanat alatt. Nagyon rohan az idő, ha dolgozni kell (ide most nem is tudom, hogy szomorú vagy mosolygó fejet rakjak, az jó, hogy gyorsan itt van a Kari, de az szomorú, hogy gyorsan megy az idő és a legtöbb időt a munkahelyünkön töltjük)
    előzmény:
    Jucajuc (100)
     

Címlap

top