Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Lakberendezés

Torolt_felhasznalo_294785
Torolt_felhasznalo_294785
Létrehozva: 2005. február 2. 11:04
Hello...

Ifjú lakberendezőként... szeretnék érdeklődni... :)) Kinek mi a véleménye... szakámról... tapasztalatok...stb... pussz
  1. Torolt_felhasznalo_133027
    Torolt_felhasznalo_133027
    2005. Április 8. 08:5351.
    Sziasztok! Aztán ki ne felejtsétek a faldekorálásnál a gyönyörűen csoportosított szebbnél szebb keretekben pompázó régi-új fényképeket! Ajánlom magamat :)
    előzmény:
    Buku (49)
     
  2. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 7. 14:5550.
    Hello!
    Örülök, hogy itt vagy!
    Nos kulcsot adni nem tudok, hisz épülő fázisban vagyok, örülök, ha én bejutok - persze próbálnának nem oda engedni :-O -. Ameddig nem tudom küldhetővé varázsolni az alaprajzomat, addig talán egy jó kis mesélős, magyarázós alaprajzelmondás is megteszi - lelki szemeidre utazom :-))). Írom, amikor tudom.
    Addig is minden jót!
    üdv
    Nyusz
    előzmény:
    Buku (49)
     
  3. 2005. Április 7. 11:1049.
    Hali!
    Sokféleképpen működhet egy lakberendezési megbízás. Amit a magazinokban olvasol, hogy a lakberendező kezébe kapja a lakáskulcsot, és csinálhat amit gondol, az humbuk, vagy legalábbis nagyon-nagyon ritka.
    Valahogy úgy szokott történni, ahogy te leírtad. Az első találka egyfajta ismerkedés. Elmondod mit szeretnél, mit nem. Család összetétele, életmódja. . . . . Aztán méricskélés, ha nincs alaprajz a kezetekben. És még csomó minden megbeszélése, ami ott adja magát. Aztán a lakberendező kitalál valamit, lerajzolja(ha igényled). Aztán újra összeültök, "kielemzitek", és ha teljes az egyetértés, akkor indulhat a bútorok összeválogatása, tervezése, közben egyidejüleg az iparosmelók: burkolás, festés. . . Aztán miután minden megvan, minden a helyére került, még jöhetnek az utolsó simítások, és kész a mű. Ezután lehet élvezni. Persze ez idő, pénz, kitartás, türelem, de a végeredmény kárpótol.
    Üdv
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (48)
     
  4. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 7. 10:2648.
    Hello!
    Megpróbálunk akkor a 44-nél leírtakról csevegni?
    előzmény:
    Buku (46)
     
  5. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 6. 10:1147.
    Örülök, hogy vmit reálisan látok az életben (szerinted) :-)))
    Viszont jó lenne, ha lakberendezkednénk!!! Esetleg Te nem tudnál lendíteni itt az ügyön? Csak egy ici-picit, hátha aztán gurul magától :-O
    Persze csak ha nem gond.
    üdv
    Nyusz
    előzmény:
    Buku (46)
     
  6. 2005. Április 5. 17:5646.
    Hali!

    Örülük, a véleményednek. :" Én úgy képzelem el. . . . . "
    Sokan nem tudják mire való a lakberendező. Van aki csodákat vár tőlünk, van aki csak azt hajlandó megvalósítani ami a saját kis fejéből pattant ki- kérdezem minek akkor neki lakberendező- , van aki az ötleteket rajzokat elvárja, de kiakad mikor az anyagiak rendezésére kerül a sor, még akkor is, ha ez előre meg van beszélve.
    Te reálisan látod a dolgot. Köszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_797947 (44)
     
  7. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 5. 15:0245.
    hahó. . . . . hahó. . . .
    lakberendezzünk!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_797947
    Torolt_felhasznalo_797947
    2005. Április 4. 18:0044.
    Naaa, térjünk vissza már a lakberendezéshez!!! Léccccci, léccci, léccci!
    Teljesen egyetértek loma6-tal!!! Én is vhogy így képzeltem ezt a topikot, természetesen szemelőtt tartva -Szilvi alapkérdését is.
    Nos Szilvi: én pl. azt várnám egy lakberendezőtől, hogy szuper kicsi, egyedi alakú hálószobáinkat csodabirodalmakká alakítsa, mert az én ötleteim végesek.
    Néztem már sok újságot, nagyon szeretem az átalakítjuk, ilyen volt, ilyen lesz cikkeket, műsorokat, de vhogy a sajátomra átvinni. . . hááát. Még előtte állok a berendezésnek, így minden téren tudnám alakítgatni őket. Szerintem is fontos a teljes harmónia, tehát nemcsak a bútortervet várnám el, hanem egy teljes ötletparádét a függönyöktől, kiegészítőkig, és természetesen a színek nagyon fontosak! Nálam még az is szerepet játszana, hogy a Feng Shui elveket tartsuk szem előtt.
    Én úgy képzelném el az 1. találkát, hogy leülönk, elmondom kik, mik vagyunk, hogyan szeretnénk itt éldegélni és ő pedig használja fel az én szupi ötleteimet, tegyen hozzá és ebből szülessen meg több tervezet, aztán majd meglátjuk, hogy hogyan lehet megvalósítani. Kezdő tervezőnek még biztos nincs háttérgárdája, de már a terv is vmi. Sőt lehet, hogy elég is, mert van már szupi asztalos, festő, avagy maga a háziasszony, háziúr is ezermester csak biztatás kell :-)))

    Nos tudunk dumcsizni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. Április 4. 15:4743.
    ezzel egyet értek. . . :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306130 (41)
     
  10. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. Április 4. 15:4742.
    Ha nem tudod, hogy miről beszélek, akkor miért kell beszólni?. . . az, hogy neked nem tetszik valami, az nem jelenti azt, hogy az szar. . . nem azt mondtam, hogy az belső építész lesz, hanem hogy a lakberendezés nagy részét könyvekkel, utánajárással meg lehet tanulni, de a lényeg a tapasztalat, ha elolvasnád, és nem akarnál feltétlenül kötözködni. . . akkor értelmesebbnek tűnnél. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_276978 (38)
     
  11. Torolt_felhasznalo_306130
    Torolt_felhasznalo_306130
    2005. február 24. 20:1241.
    Bocs de az ilyen "szakembert" úgy hívják, hogy KONTÁR, amiért egy paprikáskrumplit megtudsz főzni, attól. még nem vagy szakács, vagy ha egy villanykörtét ki tudsz cserélni, nem vagy villanyszerelő
    előzmény:
    bezomi (33)
     
  12. 2005. február 23. 16:4340.
    Szerintem mindkettőtöknek igaza van, mert egy belsőépitész azért egy kicsit épitész is, nem? A lakberendezést pedig sokan műveljük, mikor lakásunkat berendezzük. Ki igy, ki úgy! Régebben nagyon kevesen engedhették meg maguknak (nem is nagyon voltak, aki meg volt, az az egyszerű halandónak megfizethetetelen) lakásberendező segitségét. Az, hogy egy lakberendező rendelkezik egy kis csapattal és azzal dolgoztat az jó is, de megint nem biztos, hogy ezt is mindenki igénybe tudja venni. Ha én lakberendező lennék, akkor ha munkát szeretnék elöször is meg kellene célozni azt a réteget, akinek akarok dolgozni. Mivel mindenki a gazdagabbakat akarja megcélozni, én másirányba mennék. Sok kis fillér is forint. Többet kell érte dolgozni, de biztosabb. Ezért van, hogy én hiába gondoltam, hogy a lakásberendezésről, mint női foglalatosságról ill. lakberendező igénybevételéről fogunk itt a topicban eszmét cserélni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_276978
    Torolt_felhasznalo_276978
    2005. február 23. 14:0739.
    Szia! Amit leírtál, abból én azt látom, hogy Te, mint dekoratőr 2dimenzióban, felületekben gondolkodsz. Tulajdonképpen különféle grafikai elemeket feszítesz rá a falsíkokra. Szerintem azért is lenne jó egy lakberendező tanfolyam (legalább) mert ott megtanulsz térben gondolkodni. Egy lakberendezésnek, belsőépítészetnek csak egy nagyon halovány eszköze a szín. Én is szeretem az extra színeket, és tényleg sokmindenre "gyógyír", de nem szabad, hogy minden esetben kiindulópont legyen. A teret kell elsősorban mozgatni, variálni, a színezés a végpont. 3D!
    Tanulj!
    előzmény:
    bezomi (33)
     
  14. Torolt_felhasznalo_276978
    Torolt_felhasznalo_276978
    2005. február 23. 13:5338.
    Ezt azért jól leegyszerűsítetted! Nem mondod komolyan, hogyha összeolvasgatsz néhány lakber. újságot, meg nézegeted a képeket, akkor az egyenértékű egy egyetemi b. építész diplomával?

    Tudod mit? Elolvasok egy-két orvosi könyvet, utána gyere el hozzám, szívesen megműtelek, mert már ügyes leszek!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294785 (35)
     
  15. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. február 22. 17:0837.
    Ez akkor itt most a reklám helye???. . . :))))))
    Biztos yoo, csak messze van. . . :)
    előzmény:
    jenkaszabó (36)
     
  16. Torolt_felhasznalo_951776
    Torolt_felhasznalo_951776
    2005. február 22. 11:4336.
    Alakítsa önmagának munkahelyét, ezáltal jövőjét!
    Nőiruha-készítő, ajánlott: méretes szabóság iránt tehetséget érző felnőttek számára,
    Lakástextilvarró-és javító, ajánlott: kreatív kismamák, Kft. -k alkalmazottainak, lakástextil üzletvezetőknek.
    Gyermekruha-készítő, ajánlott: már szakmai előképzettséggel rendelkezők számára, akik e speciális területtel szeretnék ismereteiket szélesíteni.
    A tanfolyamok államilag elismert szakmát adó, vállakozásra felkészítő tehetséggondozó szakképzések, ajánlott. aki igazán komolyan gondolja és valóban meg akar tanulni profi módon dolgozni. Helye: Székesfehérvár.
    Képzés vezető: Jenka szabómester-szakoktató
    30 év a szakmában, 25 év a megrendelők szolgálatában!
    További szolgáltatás:
    Szabás-varrás tanfolyamok abszolút kezdők számára Székesfehérváron! A háztartásban és családban szükséges és lehetséges szabás-varrás gyors és szép módszereit sajátíthatják el a jelentkezők, kis csoportos, intenzív jellegű szombati délelőtt vagy délutáni tanfolyamaimon.
    Hallássérültek oktatását is vállalom.
    T: 06-20-55-22-602
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. február 22. 10:2135.
    Szerintem utána olvasással, könyvekkel majdnem ugyanazt tudod megtanulni. . . csak van akinek szüksége van rá, hogy cseszegessék, és legyen papirja. . .
    előzmény:
    bezomi (33)
     
  18. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. február 22. 10:1934.
    Persze ezt is meg lehet csinálni, csak ez márnem ugyanaz. . .
    előzmény:
    loma6 (32)
     
  19. 2005. február 21. 17:2333.
    Sziasztok, én dekoratör vagyok, és vállalok pl egy teljes üzletbelsöt, az ugy néz ki, hogy megtervezem, lerajzolom, és anyagban adok többféle variáciot. . Általában azzal indulok, hogy kb mennyit tud rászánni a megrendelö. . . . Nekem van egy asztalosom, a dekoráciot hozzá igazitom. Egy butort pedig meg lehet oldani sima lapbol is de lehet drágábban pl. részben fémböl is. . A bolt festésére , és burkolására is tudok kivitelezöt, akiben megbizom, és a szineket én választom ki, de a megrendelö bolint rá. Én ha alvállalkozoval dolgoztatok, akkor 5 %-ot teszek rá, vagy kérek az alvállalkozotol. szerintem ez reális. Én hobbybol több barátom lakását bolonditottammeg, de megmondom öszintén a szineken sok mulik. . . Össze kell hangolni a szineket, csodákat tudtam csak azzal tenni, hogy kicseréltem minden textiliát. Pl egy unott husszin mellé sötét butor/szekrény/ volt, és nagymintás huzatot tettemrá, és a falat is pasztellszinüre festették, és csoda történtA fal harmonizált a huzat egyik szinével, és igy a diszpárnák is , és az állolámpa huzata is. a butor 15 éves volt. . . Nagyon kacérkodom egy lakberendezöi tanfolyammal, de elhelyezkedés ezzel is nehéz. . . Nem tudom érdemes lenne-e azt a sok pénzt beleölni. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2005. február 21. 16:2432.
    Az is lehetséges, hogy te leadod a tervet és a megrendelő elfogadja, fizet és ő csinálja meg a kivitelezést?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. Torolt_felhasznalo_276978
    Torolt_felhasznalo_276978
    2005. február 18. 13:0331.
    Szia!
    Mint már írtam én is szakmabeli vagyok. Nem lakberendező ugyan, hanem belsőépítész, ami egy kicsit komplexebb tudást igényel, de az alapszisztéma ugyanaz. Érdeklődsz, hogy mit csinál egy lakberendező, vagy belsőépítész, ha megkeresik. Nagyon sokféle ember keres meg engem sokféle igénnyel, különböző társadalmi rétegből.
    A munka menete alapjában hasonló. Először van egy igényfelmérő megbeszélés, ahol a megrendelő felvázolja a lakók elképzeléseit, majd a tervező készít egy felmérést, felmérési tervet, ami az adott állapotot tükrözi, majd egy vázlatterv elkészítése következik, amiben a tervező az igények alapján lerajzolja a lehetőségeket, ötleteket ad, ami általában színes, 3D, és 2D tervekkel, esetleg több is készülhet igény szerint, majd egy megbeszélés a vázlattervről, és ha mindenki elégedett, jöhet a kivitelezés, kiviteli tervekkel. Ez már hosszadalmasabb. Minden szakembernek külön kiviteli tervet kell készíteni, egyeztetni kell velük. Néha nehéz szót érteni. . . Azután ki kell választani az anyagokat (pl:burkolat), kiszámolni, miből mennyi kell, és nem árt rendszeresen művezetni, hogy biztosan az valósuljon meg, amit megterveztünk. Van még kérdés?
    előzmény:
    loma6 (30)
     
  22. 2005. február 18. 12:1630.
    Én irtam privit Szilvinek, de mint abban is megirtam, szerettem volna, ha általában a lakberendezésről csevegnénk. Tk. mindannyian lakberendezők vagyunk egy kicsit, ha meg profik is elmondják a véleményüket, az nekünk csak jó.
    Most olvasom, hogy az egyik szinész Ábel Anita közösen valakivel ir egy könyvet a lakberendezésről, mert elkezdett feng-shui-val foglalkozni és megkapta a téma.
    Szóval én csak azt szeretném, ha a lakberendezés mint téma megkapna bennünket és csevely alakulna ki. Ha valaki ez alapján épitgetni tudj a vállalkozását, akkor ÜGYES!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. február 11. 12:0129.
    Hát hallod. . . két helyen dolgozom, csinálom a sulit közben pedig probálom letenni a jogsit. . . jahh, éa van nagymamám. . . :))tehát. . . miután csak a munkahelyemen tudok netezni. . . ezért nem tudok többször jönni. . . de szerintem készséges vagyok. . . és kedves. . . na meg szerény. . . :)) Egyébként pedig, én csak ezzel a dologgal kapcsolatban érdeklődni szerettem volna, nem pedig beindítani a vállakozásom. . . ami nincs. . . szívesen segítek. . . félre értés ne essék. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_306130 (28)
     
  24. Torolt_felhasznalo_306130
    Torolt_felhasznalo_306130
    2005. február 11. 11:0728.
    Egy általad nyitott topicot azért illik sürübben felkereseni, arról nem beszélve, hogy ennyi potenciális megrendelőből felépítheted az egzisztenciád. A hozzáállásod, hagy kivánni valót maga után.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_294785 (27)
     
  25. Torolt_felhasznalo_294785
    Torolt_felhasznalo_294785
    2005. február 11. 10:4727.
    szívesen válaszolok neked minden aprocska kérdésedre, amire ismerek yoo megoldást, még nem végeztem el. . . csak június végén vizsgázom. . . a többit priviben. . pusssz
    előzmény:
    loma6 (24)
     

Címlap

top